Scholen als monumenten 30 oktober: Drs. R.N.J. Rommes over "De Gouden Eeuw in perspectief. Een sociaal-economi sche beschouwing" 19 februari: Drs. L. Bogaers over politiek en godsdienst in de 16dc eeuw. Mutaties vierde kwartaal 1996 en eerste halfjaar 1997 Bedankt als lid: Mevr. A. Bergink Bouman Mevr. W. van Boven J. H. van de Broek Mevr. G.M. v Daatselaar Stalenhoef B. Harskamp G.C. van Merrienboer T. Veen J.J. Veldman Mevrouw L de Wit Overleden: W. Jansen J.A. ter Maten Donderslaan 58 Nabbert 16 Geulwijk 33 Populierenlaan 2 Hohorstlaan 13 Pachter 16 a Pachter 18 Maisland 18 Landweg 155 Jan van Arkelweg 19 Schutterhoeflaan 8 Groningen Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden Achterveld Leusden Nieuwe leden: Mevr. H.S.M. Bruins v.d. Heyden J. de Jong J.W. Kersten A.R. Voskuilen Rozengaarde 3 Julianalaan 2 Rehorstplein 15 Prof. De Vrijerlaan 4 3831 TD Leusden 3832 BD Leusden 3815 MK Amersfoort 3984 JG Odijk monumentendag 13 september De Historische Kring organiseert met de gemeente Leusden de plaatselijke invul ling van de landelijke monumentendag. Het thema is dit jaar "monumentale schoolgebouwen". De monumentendag is op zaterdag 13 september a.s. van 10 tot 15 uur. De routebeschrijving hieronder begint bij De Til, maar u kunt de route op elk punt dat u verkiest beginnen. Enkele opmerkingen over de te bezoeken gebouwen. Bij alle gebouwen is minimaal 1 persoon aanwezig, die optreedt als gastheer/gast vrouw en gids, behalve bij de schoolgebou wen aan de Ooievaarshorsterweg. Die kunt u ook NIET bezoeken, vanwege particulie re bewoning. We hopen dat het exterieur u toch zal boeien. DE TIL: hier is een kleine tentoonstelling ingericht over het vroegere onderwijs, u krijgt ook koffie aangeboden. DE MOESPOT: u kunt hier de kleine ten toonstelling over de Voedselconferentie van 1945 bekijken. DON BOSCO: u bent welkom in het hoofdgebouw en in het park er voor. Liever niet op de andere terreinen komen i.v.m. cursussen en trainingen. In een gedeelte van het hoofdgebouw wordt u rondgeleid. DE QUEESTE: tussen 10 uur en 13 uur bent u doorlopend welkom in het hoofdge bouw (met de witte zuilen). Echter i.v.m. drukte in het restaurantgedeelte zijn er daarna elk half uur korte rondleidingen in groepsverband. U moet mogelijk wel even wachten, wat vergoed wordt door de koffie die de directie van de Queeste u aanbiedt. Route van de Til naar Don Bosco, de Queeste, Ooievaarshorsterweg en terug naar de Til (12km) Via de Moespot in Achterveld terug naar de Til (27 km) DE TIL, Hamersveldseweg 30, Leusden- Centrum De Til is gebouwd in 1919/1920 als "R.K. Parochiale Jongensschol". De officiële naam van de school was "Rooms Katholieke Lagere School Sint Johannes Evangelist". Tot 1968 heeft het als school gebouw dienst gedaan. Toen werd de nieu we school "De Rossenberg" in gebruik genomen. Van 1968 tot 1970 stond het gebouw leeg. In 1970 kreeg het een nieuwe naam: De Til. Hier begon toen het katholieke jeugdwerk haar vleugels verder uit te slaan. In de loop van de tijd is er intern het één en ander ver bouwd en aangepast. Het gebouw heeft aan de voorzijde veel van de oorspronkelijke opzet bewaard. Het paste met het er naaststaande "meesters- huis" zeker in de stijl van het vroegere, lan delijke Hamersveld. Lezingen: Of Vanaf de Til de Lisidunalaan, wordt vanzelf een fietspad. Aan het eind rechtsaf (fiets pad) en bij de stoplichten linksaf (Beau- fortweg). Bij stoplichten rechtdoor de Heiligenber- gerweg oversteken: Lockhorsterweg. Bij stoplichten rechtdoor de Arnhemseweg oversteken: Dodeweg

Leusden Toen | 1997 | | pagina 3