OPRUIMING AN TEL S, B. J. VAN GELDER, HUIS- RIJTUIGSCHILDER. een JONGELING, Bij Cremer's dood. W. M. Tz. Amersfoort. Bunschoten. Scherpenzeel. Woudenberg. ADVERTENTIE X. drie SCHILDERSKNECHTS BESTE Koffij 60 Cent het V, kilo, tevens puike Olie en Loog waar 5 pond Zeep van komt voor 18 Cent, bij De Kreek, Lavendelstraat Amersfoort. Chemische Wasscherij, Fransche Stoomververij. H. OPPMHEIMER, 19. Kruiskade, Rotterdam. 17. Beste Kippengerst 6'/2 Cent per kop, Boter 47V2 Cent, Witte Suiker 33'/a Cent per V2 kilo en keurig ge smolten Vet 327a Cent, bij De Kreek, Lavendelstraat Amers foort. HOEK STOOVESTRAAT. aangegeven, en om dat te herstellen, moest de regtbank tusschen beide komen, hetgeen natuurlijk extra-kosten zou veroorzaken. Wat was het gevolg? De hartelijke bruide gom zeide, dat ,/hee dan leever van de heele trouwerieje afzag, want 't kostte toch al zoo völle en zol dat der bie kommen, dan dee er der niks maer an." De echtelieden R.te Berlicem, hebben het genoegen, al hun 9 kinderen nog in de ouderlijke woning om zich heen te zien. Op zichzelf, zou men zeggen, is dit niet zeldzaam genoeg om het te vermelden. Die beschouwing verandert echter eenigzins als men verneemt, dat de twee meisjes 74 en 73 jaren oud zijn en de zeven jongens 70 a 56 jaren. De gelukkige winner van de bij de laatste trekking der Oldenburgsche Staats-obli- gatiën, op No. 43218 gevallen premie van 60000 Mark is een grasmaaijer, ze kere Tüller uit Neder-Beijeren, van wien kortelings een schrijver met het adres „Aan den heer Minister te Oldenburg" was ontvangenwaaraan hij vroeg of zijn lot reeds was uitgekomen, en zoo niet dat hij het dan wilde verkoopen aangezien hij geld kon gebruiken. Voor eenige dagen bekwam hij van wege het Ministerie de blijde tijding dat zijn lot begin Mei met die groote premie was uitgekomen. Een kleermakereen wever en een schoenmaker uit Turnhout keerden ver leden Zondagavond met den trein van 5 uur uit Antwerpen naar hunne stad te rug. Eenige oogenblikken vóór het ver trek was een vierde reizigers met een woest uiterlijk ingestapt. Toen de trein in vollen gang was, halverwege Antwer pen en Bouchout, sprong de vreemdeling plotseling op en stak den wever met een dolk door de keel zoodat hij voor dood nederstorte. Onmiddelijk daarop ging hij ook de twee anderen te lijf, die eerst na eene langdurige hevige worsteling en niet dan ontelbare wonden opgedaan te hebben, er in slaagden den moordenaar te ontwapenen. Het gelukte hem echter, bij aankomst te Bouchout, zich van hen los te slaan en nam over landerijen de vlucht. Daar echter werd hij door de boeren opgevangen. Den volgenden dag is hij naar Antwerpen overgebragt. De ongelukkige wever verkeerd in levensge vaar. De dader heet Joseph Haas, uit Mantas, Pruissen, geboortig. Te Gemert is een gezelschap opgericht onder den naam: Bachus en zijn Nacht pitje, ten doel hebbende zich te oefenen met den edelen handboog bij kaarslicht. Het getal actieve leden mag slechts uit 11 bestaanterwijl niet meer dan 11 honoraire leden worden toegelaten. Het reglement bestaat uit 11 artikelen. De vergaderingen, die den llden van iederen maand gehouden worden, moeten 's avond 11 ure gesloten zijn. De partij, die geschoten wordt bepaald zich tot 11 punten, en niemand mag meer dan 11 potjes bier drinken. Mager en vet. Prof. Virchow te Berlijn heeft dezer dagen op zijn college, tegen betaling van 25 pf. entree ten voordeele van den patiënt, den studenten een man laten zien, wiens gelaat aan den eenen kant er zeer welgedaan uitziet. Die atropbie heeft zich bij hem eerst op negenjarigen leeftijd geopenbaard. De man gaat al de hoogescholen van Europa bereizen, waar dit zeldzame geval zeker algemeen de belangstelling van des kundigen zal gaande maken. Dezer dagen is in een herberg te Hage een vrij belangrijke ontvreemding gepleegd. De dief heeft zich met een beurs, bevattende 6 rijksdaalders en 5 guldens, een portemonnaie, inhoudende tien gulden en klein geld, een zilveren cilinderhorloge en een ocxydeketting uit de voeten ge maakt. Onder de gemeente Heemskerk werd onlangs een koe uit de sloot gehaald, die met niet minder dan 72 bloedzuigers was bezet. Het dier was door bloedverlies zoo uitgeputdat het niet kon blijven staan. Toen men de gulzige gasten had afgesne den (aftrekken was niet mogelijk) aan schouwde men een waar bloedbad. Door het gebruik van versterkende middelen, in den beginne 25 eieren daags, is het dier thans nagenoeg hersteld. Iemand, die in de Jacob Catsstraat te 's Hage woont, vond Zaterdagavond bij zijn tehuiskomst wel zijn zeven kinderen, maar niet zijn vrouw. Ook de kostganger was verdwenen. Slechte ouders. Maandagmorgen zijn J. J. Heemskerk en Erancina Peek, vader en stiefmoeder van het meisjewier lijkje onlangs te Uithoorn werd opgegraven en dat gestorven was ten gevolge der slechte behandeling, haar door laatstgenoemde aan gedaan, gevangen genomen en naar de cel lulaire gevangenis te Amsterdam overge bracht. Yan 8 kinderen bevallen. In de gemeen te Mérignab (Prankrijk) heeft een in de geschiedenis der geneeskunde hoogst zeld zame gebeurtenis plaats gehad. Zekere vrouw Fedié, wonende op de Cheminlong aldaar, is namelijk ontijdig bevallen van acht doode kinderen. De moeder geniet intusschen eene goede gezondheid. Van vertrouwbare zijde ontving ie mand uit Zevenaar, een brief uit New- York, d. d. 25 Mei j. 1., waarin o. a. het volgende voorkomt»Pincoffs leeft hier als God in Frankrijk, bewoont een der fraaiste haizen in de nabijheid van het vermaarde Centraal Park, maakt eiken middag een rijtour in een elegant équipa ge en kan zelfs in de minste sociëteit geen toegang bekomen. Ik ontmoet hem dage lijks op de beurs, waar hij nooit affaires doet, maar slechts als toeschouwer ver keert, om op de hoogte der zaken te blg- ven." Dezer dagen werden te Gent drie dieven, die een horloge gestolen hadden, juist toen zij het in een pandjeshuis wilden belee- nen, herkend en achtervolgd. Twee van hen werden weldra door de politie gevat, maar de derde sprong in het water, ont kleedde zich daar op zijn gemak, en begon buiten het bereik van zijn vervolgers, en tot groot vermaak van een talrijke menig te, allerlei zwemoefeningen uit te voeren. De politieagenten bleven geduldig staan wachten tot hij aan wal zon komen, om hem dan gevangen te nemen. Maar de schelm, die een echte visch-mensch scheen te zijn, liet de klucht drie uren duren. Eindelijk was de onvermoeide zwemmer bereid zich over te geven. Hij verzocht den gerechtsdienaars, uit zgne woning een droog pak kleederen te halen. Deze vol deden terstond daaraan, en de kleederen werden onder een brug gelegd, waar de man zich kon aankleeden. Hij was echter vermoeid van zijn lichaamsbeweging en verzocht daarom in een rijtuig vervoerd te worden, en de ge rechtsdienaars, die blijde waren dat zij hem eindelijk in banden zouden krijgen, stonden ook dat toe. Maar juist toen de vigilante kwam aan rijden en de agenten den man in verzeker de bewaring wilden nemen, sprong deze in een bootje dat daar lag, nam wuivend afscheid van het publiek, dat hij een paar uren vermaakt had, en voer heen, terwijl de politie hem kon nakijken. Zij heeft echter zijn signalement en er is procesverbaal tegen hem opgemaakt; hij zal dus niet lang genot van zijn overwin- winning hebben. Eenige dieven te Constantinopel heb ben de onbeschaamdheid gehad van bij den Sultan in zijn paleis Beijlerbeij in te breken, ofschoon zij wisten dat Z. M. te genwoordig niet veel te missen heeft. Zij vonden natuurlijk geen geld, maar namen een aantal kostbaarheden mee. Vijf schildwachten, die alarm wilden maken, hebben zij zwaar verwond. c^unimaand, in Neêrlands dreven, de rozenmaand vermaard, ttiert weer alles met nieuw leven, Overal waar 't oog ook staart. Wloemen strooide lente in 't ronde c^it heur korf met milde hand, WJchoon weer prijkte bosch en land «-ra dien nooit volprezen stonde! >lles leefde, maar hoe zeer, Meerland, zaagt ge uw vreugd verstoren, oremer, klonk het, is niet meer! fcdouw, nu gij hem hebt verloren. Meuwig rust zijn hoofd, zijn hand; gaar zijn werken blijven leven, fejn om 't geen hij heeft geschreven $doemt hem 't dankbaar Nederland. Gedurende de maand Mei zijn te New- York 55,083 landverhnizers aangekomen; juist driemaal zooveel als in Mei van het vorige jaar. Het gezamenlijk aantal land verhuizers, die in den loop van dit jaar te New-York zijn aangekomen, bedraagt 135.336. BURGERLIJKE STANDEN. Geboren4 Juni. Cornelis, z. van Jan van de Vlasakkers en Hendrika van den Tweel. 5. Jacoba Hendrika Mariad. v. Hermanus Sleeking en Elisabeth van Keulen. 6. Klasina Jacoba Anna Hen drika, d. van Bernardus Arnoldus van Ruij- ven en Marragreta Everdina de Haan. Hendrikad. van Jacobus Okhuijsen en Teuntje Clarazina van Beek. 7. Jacob, z. van Willem Vlijm en Gerritje van de Pol. 8. Teunis, z. van Teunis van der Horst en Heintje Berg. Adrianus Jo- sephus Antonius, z. van Adolphus Hen- ricus van Kalken en Johanna Kamerbeek. 9. Franciscusz. van Cornelis van den Berg en Catrina van 't Wel. Philip, z. van Elisabeth Veenendaal. 10. Theodo- rus, z. van Theodorus van Keulen en Jan netje de Bruin. Marinus, z. van Wil lem van den Berg en Geertja van Dijk huizen. Ondertrouwd4 Juni. Salomon Jacob Cohen en Hanna de Vries. 10. Jacobus van Wessem en Elise Pieck. Jan Hel levoort en Anna Maria van Keulen. Gehuwd8 Juni. Gerherdus Aloïsius Deurvorst en Anna Elisabeth Maria La- gerweij. 9. Gerrit Bruno Hendrik Prins en Maria Catharia van Doesburg. An- tonie van Berghuizen en Geurtje Butse- laai. 10. Hermanus Mattheus Does burg en Engelina Hermina Hillegonda Wijnberg. Overleden: 2 Juni. Adriana Cornelia Maria Lobel, 3 j. 3. Hendrik Bennink, 4m.4. Wilhelm Heinz, 5 m. Ge rard Morre, 21 d. Selly Bleekroode, 13 m. Gerardus de Vrije, 41 j. echtg. van Alijda Ahlers. 5. Hendrina Eme- rentia van Nimwegen, 69 j. wed. van Cor nelis Brouwer. 6. Aartje van Velzen, 2 j. 7. Johanna Maria Hulst, 4 j. 8. Catrina Johanna van Calveen, 21 m. Berend Eijberts, 37 jr. echtg. van Lutgertje Leusink. 10. Evertje van Manen, 18 j., ongeh. Soest. Bevallen 4 Juni. Wilhelmina Werkho ven echtg. van Dirk van Velzen, d. 8. Maasje Bosechtg. van Willem Ger- ritse, z. 9. Feijtje van Klooster, echtg. van Gerrit Werkhoven, d. Ondertrouwd en GehuwdCeene. Overleden3 Juni. Jan van Dijk, 26 j. Bevallen: Maria van Veen, vrouw van Tymen de Graaf, d. Francijntje Heinen, vrouw van Frank Hartog d. OndertrouwdJan de Graaf en Aaltje Zijl. BevallenHendrika Reinders, vrouw van Jan van der Woerdt, d. Evertje van den Brink, vrouw van Dirk Hazeleger, d. Neeltje Bloemendal, vrouw van Evert Lokhorst, d. Maria van Leeuwen, vrouw van Cornelis van den Broek, z. OndertrouwdTeunis Boon en Willemke Sanders. Johannis van den Brandhof en Alida van Ginkel. Gehuwd: Cornelis Homoet en Wilhel mina Georgina Ploeg. OverledenGerretje Voskuilen, wed. van Geurt Middelaar, 64 jr. Bevallen6 Junij. Klaasje Bakkernes, geb, van den Brink, zoon. Ondertrouwd: 4 Junij. Aart van Rul ler, oud 24 jr. (van Maarn) en Petronella Rijksen, oud 67 jr. Overleden: 6 Junij. Johannes van Har- develd, 71 jr. Bevallen van een ZOON, Me vrouw DE BEAUFORTvan Eeshen. Huize ,/de Treek" Leusden. 5 Juni 1880. en De ondergeteekende heeft de eer te be richten, dat hij zich alhier gevestigd heeft als Huis- en Rijtuigschilder en beveelt zich aan voor Plafond- en Muurschilderingen in Moder ne Huances en Ornamenteering, het Imiteren van alle Hout- en Marmersoorten, en wat verder tot het vak behoort. Door eene nette en solide bediening, hoopt hij het vertrouwen zijner geëerde begunstigers zich waardig te maken. Amersfoort, A. VS!! Daal. hei Havik, in het huis laatst bewoond door den Heer J. H. ZWIER. Aan hetzelfde adres kunnen geplaatst worden. Gebreveteerd door Z. M. den Koning der Belgen Depót voob Amersfoort: Modewinkel, Slijkstraat 73. SPECIALITEIT voor het VERVEN en WASSCHEN van GORDIJNEN, BE HANGSELS, TAFELKLEEDEN, KWAS TEN en GARNITUREN, verder alle HEEREN- en DAMES-COSTUMES. Alles kan geheel in elkander blijven. Het groen voor gordijnen wordt onscha delijk voor de gezondheid geverfd. Alle goederen kunnen binnen 8 dagen afge leverd worden. VEEREN wasschen en verven volgens nieuwe stalen. Dag van verzending Vrijdag, volgende week weer terug. De Directeur der onderneming VAN GEND LOOSvraagt voor Kantoorwerkzaamheden niet beneden de 14 jaren. VAN

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 3