KRIDENIERSBEDIENDE, Mr. F. H. Van Persijn, W HUIS- RIJTUIGSCHILDER. AARDAPPELEN, PUIKE OUDE, Hoevelaken. AD VEBTENTIEN. arie SCHILDERSKNECHTS <r cy Wordt' gevraagd: BESTE Koffij 60 Cent het 7, kilo, tevens puike Olie en Loog waar 5 pond Zeep van komt voor 18 Cent, bij De Kreek, Lavendelstraat Amersfoort. R, 8.11 llllf Langestraa A 16, heeft steeds voorhanden: Oleographiën, Photographiën. Lijsten en Encradrementen. Boek- en Steendrukwerken. Algemeen Advertentiebureau. Boek- en Papierhandel. PUIKE NIEUWE a 65 Cent de 5 kop, en a 35 Cent de 5 kop, De Kiesvereeniging „VOORUITGANG" heeft in hare vergadering van 27 Mei j.l. tot Candidaat voor de a.s. verkiezing van één LID der Prov. Staten van Utrecht, met algemeene stemmen tot Candidaat gesteld Burgemeester te Amersfoort, De Kiezers worden beleefdelijk uitgenoogdigd bij de herstem ming op den 22sten JUNI hunne stem op genoemden Heer uit te brengen. De Kiezers in het Hoofdkiesdistrict Amersfoort worden uitgenoo- digd D1NGSDAG 22 JUNI a.s. voor de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten van Utrecht, bij herstemming hunne stemmen uittebrengen op den Candidaat der Vereeniging, den Heer Mr. P. FA. Ketelaar, Oud-Rechter te Amersfoort. A. KAMERBEEK Voorzitter. A. A, HAMERS, Secretaris. er vernam men dat zij met den trein van O uur naar Middelburg waren vertrok - een. Een nieuwe bloementaal. De bloemen- aal, die tot nu toe gold als middel om iets aardig uit te drukken, is verouderd geworden. Een andere zinnebeeldige be- teekenis heeft de oude taal vervangen, en tegenwoordig houdt men bloemenspraak 3p de volgende wijze: Een bloem regtop aangeboden, drukt ■en denkbeeld uit. Haar om te keeren is genoeg om het tegenovergestelde te zeggen. Zoo wil bij voorbeeld een rozeknop, met zijne dorens en bladenzeggen //Ik vrees, maar ik hoop." Keert men dienzelfden knop om, dan beteekent het: //Er is niets te vreezen of te hopen." Diezelfde knop, van zijne dorens ont daan, wil zeggen: //Alles is te hopen;" van zijne bladen ontdaan, beteekent hij: Alles is te vreezen." De goudsbloem, op het hoofd geplaatst, beteekent//Kwellende gedachten op het hart: //Liefdesmart;" op de borst: ,/Verdriet." Een vreeselijke misdaad, zoo als er weinigen in de jaarboeken der crimina listiek voorkomen, heeft Napels in ver slagenheid gebracht. Geloof slaande aan een waarzegster, zijn eenige ellendelingen begonnen opgravingen in den omtrek der stad te doen, om een schat te vinden. De waarzegster had hun den raad gege ven, wilden zij hun arbeid zien gelukken, een pasgeboren en nog ongedoopt kind te dooden, van het vel daarvan kaarsen te maken en in het schijnsel van dezen hunne onderzoekingen te doen. In hun bijgeloovigheid, of liever uit hebzucht, hebben zij maar- al te zeer den noodlot- tigen raad gevolgd; toen de politie hen in hechtenis nam, legde zij beslag op den mand, waarin de afschuwelijke kaarsen ge borgen waren. Te Perreux woonden sedert twaalf aren een kleermakerLourdiu genaamd met zijn zoon en een weduwe met acht anderen te zamen. Gedurende al die jaren liepen in het dorp geruchtendie de Lourdinsvader en zoon, als de bedrijvers aanwezen van een ontelbare reeks diefstallen, in villa's gepleegd. Hoe zonderling het klinkeeerst dezer dagen werdt een aanklacht bij de justitie en een huiszoeking gedaan. Hiertoe overgaande, werden in Lour dins woning te midden van een onbeschrij- elijke morsigheid, dozijnen matrassen, pendules en kleederen gevonden. Hoopen damast linnen lagen in hoe- Jcenterwijl een berg lombardbriefjes gevonden werd. Dat Lourdin en zijn zoon eerst nu in hechtenis genomen werden, kan verklaard worden uit de vrees, die hij zijn dorps- genooten wist in te boezemen. In afwijking van hetgeen bij andere hoven gebruikelijk is, is het niet de ge woonte dat de gezantendie bij het Nederlandsche hof worden geaccrediteerd, ot den Koning een toespraak rigten bij het overhandigen hunner geloofsbrieven. De nieuwe pauselijke internuntius heeft hierop echter een uitzondering gemaakt zoo wordt uit de residentie medegedeeld. Toegelaten om den Koning zijn ge loofsbrieven te overhandigen, roemde de nieuwe vertegenwoordiger van den Paus in eenige zeer welgekozen woorden, de groote mate van godsdienstvrijheid en ver draagzaamheiddie hier te lande bestaat en wenschte hij zich geluk met de taak te zijn belast zijne functien te mogen vol brengen in een land, dat het geluk heeft door de verligte vorsten van het Oranje huis te worden geregeerd. Deze woorden van den nuntius moeten op den Koning een alleraangenaamsten indruk hebben ge maakt. Te Rotterdam heeft iemand, die zich schuldig had gemaakt aan het stelen van een mand met visch, in de politiewacht met lucifers, die hij verborgen had weten te houden, zijn kleederen in brand gesto ken. Reeds hadden de vlammen zich aan de deur der bewaarplaats medegedeeld, toen de brandlucht de wachthebbende agen ten opmerkzaam maakte. De aangehoudene werd onmiddellijk naar liet huis van be waring overgebracht. In de vorige week heeft een ingezetene van Dordrecht, in de meening, dat hij een kruik water of bier nam, deze voor den mond gezet en een teug er uit genomen. Het bleek echter dat de kruik loog in hield. Ten spoedigste werd er geneeskun dige hulp ingeroepen en den man braak middelen toegediend. Hij verkeert echter in zorgelijken toestand. Gauw uit. Genoot het Rotterdamsch gezelschap bij de eerste voorstelling te Londen gegeven een buitengewoon succès, de tweede voorstelling werd door nog geen 200 personen bijgewoond. In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft een familie, wonende aan den Amsterdamschen weg te Arnhem een nach telijk bezoek van vreemdelingen gehad, die een groot aantal zilveren voorwerpen heb ben medegenomen. Jaren geleden heeft die zelfde bewoner, in een ander huis, een der gelijke visite gehad, doch was toen wakker geworden en dreef de inbrekers op de vlucht. Verkwanseld. Men verneemt, dat de bekende zilver vergulde beker van de so- sieteit //St. Joris", te Middelburg, die thans op de tentoonstelling van Arti et Amicitiae te Amsterdam prijkt, is verkocht aan den heer Rothschild voor de som van f 15,000. Naar het te Texel aangespoelde lijk, waarvan de beenen met touw gebonden waren, de kleêren gemerkt E. D., komt navraag. Sedert jaren toch was gelogeerd in het hotel Oude Prins te Breda een Belgisch heer, met name Eugène Dony, ongeveer 40 jaren oud, blond van haar en knevel, welke voor eenigen tijd spoor loos verdwenen is. Vermoedelijk zal 't lijk van dien heer zijn. Te Eemnes is een vrouw gevangen ge nomen, verdacht de twee kinderen van haren man uit zijn eerste huwelijk te heb ben vergiftigd. Reeds voor eenigen tijd overleed het meisje, nu onlangs het knaapje. Dit verwekte achterdocht, en leidde tot de ontdekking, dat vermoedelijk een vree- selijk misdrijf gepleegd is. ALLERLEI. President: //Gij zijt beschuldigd aan Janus Klepman tien gulden ontstolen te hebben terwijl hij sliep." Beschuldigde: //Had u dan liever ge zien dat ik hem eerst wakker gemaakt had gemaakt." Twee Dames//Neen, zie je, eer ik trouw, heb ik één eischen die is niet zoo ge makkelijk te vervullen als je wel denkt ik moet bepaald zin in iemand hebben." z/Ja, maar er is toch nog een ander ver- eischtedat nog vooraf moet gaandat is dat iemand zin in jou krijgten of dat zoo gemakkelijk te vervullen is, zal je bij ondervinding zelf het best weten." Dienstman//Waarachtig meneer, ik heb geloopen, als 'n vigelante-paard." //MijnheerA, ben je ddarom zoo lang weggebleven Hevige twist aan een table-d'höte. Men beleedigd elkander. Er volgt een uitda- ging. //Mijnheer!" zegt de beleedigde partij, //morgen zal ik u dooden, om u te leeren hoe u in het leven te gedragen." //Waarom wilt u dan nietdat mijn zoon uwe Louise trouwt?" //Als gij 't mij zoo op den man afvraagt; omdat hij een onuitstaanbaar mensch is?" z/Nu ja; maar dat is ook zijn eenige fout." Op de kostschool. Een leerling, die te laat thuis kwam, en de deur gesloten vond, trachtte op alle mogelijke wijzen den huis knecht te bewegen om de deur voor hem te openen. Alles te vergeefs. Eindelijk schoof de slimmert een gulden onder de deur waarop deze dadelijk geopend wordt. Niet zoodra was de jongen binnen of hij pakte den huisknecht beet, en duwde hem de deur uit. De man stond in nachtgewaad buiten de deur, en smeekte nn, rillende van de kou, om op zijn beurt, binnen gelaten te wor den. De jongen eischte eerst zijn gulden terug, die hem dan ook langs denzelfden weg toegeschoven werd, en ontsloot de deur weder. BURGERLIJKE STANDEN. Hoogland. Bevallen7 Juni. Elbertje van Boeijen, vrouw van Breunis van Wilgenburg, z. 10. Aaltje Veldhuizen, vrouw van Johan nes Morsing, d.11. Elisabeth van den Heuvel, vrouw van Tijmen Krijnen, d. 12. Hendrica Kokvrouw van Hendrik Ebbenhorst, z. 13. Harmina van Veld huizen, vrouw van Andries Coenraad van Bemmel, z Ondertrouwd Gehuwd en Overleden Geene. GeborenChristiaanzoon van E. v. Asselt en P. v. Essen. Aartje, doch ter van E. v. d. Veer en M. van Groot heest. De Heer en Mevrouw DE LOU TERWillink, betuigen hun oprechten dank voor de zeer vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bij hun zwaar verlies. Amersfoort, 14 Juni 1880. De Heer én Mevrouw MER MANDe Louter en de Heer en Me vrouw COST BUDDEDe Louter, be tuigen hun oprechten dank voor de zeer vele bewijzen van deelneming in den laat- sten tijd ondervonden. Amersfoort, 14 Juni 1880. en De ondergeteekende heeft de eer te be richten, dat hij zich alhier gevestigd heeft als Huis- en Rijtuigschilder en beveelt zich aan voor Plafond- en Muurschilderingen in Moder ne Huances en Ornamenteering, het Imiteren van alle Hout- en Marmersoorten, en wat verder tot het vak behoort. Door eene nette en solide bediening, hoopt hij het vertrouwen zijner geëerde begunstigers zich waardig te maken. Amersfoort, v3ü dcicüa het Havik, in het huis laatst bewoond door den Heer J. H. ZWIER. Aan hetzelfde adres kunnen geplaatst worden. Wie iets té vorderen heeft van of verschuldigd is aan DOCTOR KCIJPER, thans te G e m e r twordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen bij den Heer W. VAN GELDER, Mr. Timmerman, in de Kamp straat alhier, vóór den 1. JULI aan staande. U-r die tevens genegen is Pakhuiswerk te verrichten. Adres onder lett. S, bij den Boekhan delaar A. M. Slothouwer alhier. fiTf Heereu- en Dames-Reistasschen en Koffers, VeldflesschenReisnécessairesDames- Werktaschjes en Mandjes, Schrijfcassettes, Werk-, Zakdoek- en Handschoendoozen Tabak-Sigaren-Thee- en Lepelkistjes in gesneden hout, Palisander- en grijs hout in Japansch etc., eene fraaie collectie Por tretalbums, voor visite- en cabinetportret- ten, van af 40 Cents tot f25.fijne lederen Zak-Portefeuilles, Sigarenétuis, Por- temonnaies de nieuwste soorten. Sigarenkasten, Boekenhangers, Muziek- standers, Bloemstanders, Kapstokjes, Brie- vendragers ParapluiestandersJapansche TheebladenBarometersThermometers MonitorsPostzegel- en Enveloppes-Be- vochtigers. Meerschuim- en Barnsteen-Sigarenpijpen. bij N. ZEVENBOOM, Lavendelstraat, 402, Amersfoort. n Namens de Kiesvereeniging HET BESTUUR. 3 3 33 Amersfoort, 25 Mei 1S80. Namens het Bestuur,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 3