NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR Imersfoorl, Baam, BoistMei, tams, Harciti. Bimlata, Etoilii, Hui, te), Woensdag 27 October 1880. Verborgen Goud. No. 86. Negende Jaargang. Advertentiën kunnen inge zonden worden tot uiterlijk 's morgens 8'/2 uur,des Woens dags en Zaterdags. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. Soest, 25 Oct. '80. Heden middernacht ontstond brand in het achterhuis der wo ning, behoorende aan en bewoond door den landbouwer Aart van 't Klooster aan den Brinkweg alhier. In weerwil van spoedig toegesnelde hulp der brandweer, was wel dra het geheele perceel met daarin aanwe zige inboedel, 2 paarden, 4 koeien en één varkeneen prooi der vlammen. Door groote inspanning en ijver van de brand weer mocht het gelukken dat een neven staande gebouw en een hooimijt gespaard bleven. Oorzaak der brand onbekend. Een en ander was voor brandschade verzekerd. AMERSFOORTSCKE COUR&KI Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden 1,Advertentiën van 16 regelsf 0,40. Franco door het geheele Rijk1,10. Uitgever: A. JOT. »IOtltOUWer, Iedere regel me€r 0,05. Afzonderlijke nummers 3 Cent. TK AMERSFOORT. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. Advertentiën zende men den dag vóór de uitgave in. OFFICIËELE PUBLICATIE. De Burgemeester ën Wethouders van Amersfoort, Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad no. 95), Brengen ter hennis van het publiek, dat door hen aan NICOLA AS VAN DE BOE- MEE en zijne rechtverkrijgenden vergun ning is verleend om eene drogerij van Sigaren opterichten in het perceel, alhier gelegen aan de Scherbierstraat, wijk A, no. 304, bij het kadaster bekend onder sectie E, no. 2088. Amersfoort, den 25 October 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VANPEBSIJN. W. L. SCHELTUS. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad no. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat door hen aan GEEEIT VAN DIJKHUI ZEN en zijne rechtverkrijgenden vergun ning is verleend om eene Slachterij op terichten in het perceelalhier gelegen FEUILLETON. XXVIII. Ik beefde toen de oude man mij dat alles vertelde. //Wie is die man die mij wil opsporen?" vroeg ik mijzelven af; en gedurende eeni- ge oogenblikken werd ik zoo geheel bezig gehouden door dezen nieuwen angst, dat ik niet meer op de woorden van den ouden tuinman lette. De babbelzieke oude man ging steeds door. Ik heb niet het tiende gedeelte opgeschreven van wat hij zeide, want, als alle oude snappers, dwaalde hij voortdurend van zijn verhaal af, om over andere zaken uit te wijden. Toen ik hem weer kon volgen zeide hij: z/En zoo ziet u, mijnheer Brooke, toen ik dacht dat die heeren niet veel goeds in den zin hadden, dacht ik dat ik jonker Harold wel eens kon mededeelen met wat soort van bezoekers hij te doen had; toen heb ik mijn beste pak aangetrokken en ben naar Londen gegaan om bij den zaakwaar nemer te weten te komen waar ik mijn mees ter kan vinden. Daar hoorde ik dat mijn oude meester, de baron, in een vreemd land was gestorven, en Jonker Harold of hier öf bij hem was. Ik kom hier, en aaD de Slijkstraat, in wijk A, no. 36, bij het kadaster bekend onder sectie E, no. 1780. Amersfoort, den 25. October 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VANPEBSIJN. W. L. SCHELTUS. Amersfoort, 26 October 1880. II. K. H. de Princes von Wied, dochter van Z. K. H. Prins Frederik, is eergiste ren ochtend tn Nieuwied, voorspoedig be vallen van een dochter. BINNENLAND. Een concessie tot het aanleggen eener drinkwaterleiding te Utrecht, is aangevraagd door de heeren E. S. Begner en J, C. Siebe. denk er in 't geheel niet aan u te vinden: den man, die juist alles van de trede kon weten, en die heeren, die mij ervan be schuldigen dat ik mijne weldoeners heb bestolen, op hunne plaats kan zetten." z/Heb je ook aan Qnyp en Crankie ge zegd wat je mij nu vertelt?" //Precies hetzelfde. Mijnheer Qnyp heeft alles opgeschreven, //en" zegt hij, //mijn heer Adams" zegt hij 7/U heeft uwe plicht gedaan, en Lord Grandison zal alles we ten. Het verheugt u zeker, te vernemen dat er goed voor zijne belangen gezorgd wordt."" z/Heb je van hem den naam van den kooper van Crastock niet gehoord?" z/Neen mijnheer. Die geldmenschen zijn altijd zoo dicht als een pot; men krijgt er nooit iets uit." z/Wat voor een soort van mensch scheen die kooper?" z/Ja hij had veel van een heiden." z/Een heiden?" z/Ja mijnheer. Davis was zonder twijfel een gelukzoeker. Ik heb niet veel op hem gelet, maar ik weet wel dat hij geheel boord en kuif was, net als die andere heer." //Heeft hij nog wat meer over mij ge vraagd?" z/Neen niets. Hij was er geheel vol van u op te sporen. Maar dat kan hij niet. Uit Deventer meldt men Woensdagavond traden drie soldaten een sigarenwinkel binnen. Een hunner vroeg naar een kistje sigaren. In dien tusscheu- tijd namen de beide anderen ieder een kistje weg en gingen er mede op de vlugt. De winkelier achterhaalde hen en kwam spoedig weder in het bezit van twee kist jes sigaren. Ook den derde liep hij ver volgens na, en toen deze dit bemerkte, zette hij zijn kistje op een stoep, zoodat de winkelier ook dit terugkreeg. De daders zijn tot nu toe onbekend gebleven. Zevenaar, 24 October. Heden morgen omstreeks tien uur, had er hier aan 't spoor opnieuw een treurig ongeluk plaats. De wisselwachter K., die gedurende bijna 24 jaar zijn post met ijver en nauwgezet heid heeft waargenomen, geraakte door een noodlottig toeval onder den trein, die omstreeks tien uur van hier naar Emme rik vertrekt, zoodat hem het been, als 't ware, geheel werd verbrijzeld. De genees heer alhier, Dr. H. was onmiddelijk op de plaats des onheils aanwezig en verleen de de eerste geneeskundige hulp. Oogen- blikkelijk werd er assistentie uit Arnhem ingeroepen, ten einde het been te ampu- teeren, zoodat men dien ten gevolge nog hoop heeft op behoud van zijn leven. Zaterdag werd aan het Bdbl. uit IJinui- den gemeld //Heden heeft hier een ontzettend on geluk plaats gehad, de sleepboot Hercules, met uitgeleidende heeren, meest studenten, aan boord, kwam nabij de pieren in aan- Die heeren hebben meer boord dan her sens. Wel, die zaakwaarnemer vroeg heel wat meer over u." z/Wat vroeg hij dan?" z/Hij vroeg naar uw vóórnaam, dien ik mij niet meer kon herinneren; waar u woondewat voor eene vrouw of u had; hoe uwe dochter heette en dat wist ik weer niet; hoe uw karakter was; hoe lang na het veranderen van de trap u wegging; of men sedert dien tijd nog iets van u gehoord had; of u rijk scheen te zijn en of u veel verteerde. Toen kon ik mij niet meer inhouden. //Mijnheer," zeg ik, u ver gist u met de partijen: die heer maakte jacht op het geld, de timmerman niet. U denkt toch niet, dat hij een dief was?" //Natuurlijk niet," antwoord hij; //ik houd niemand voor een dief, voordat ik het zeker weet." U heeft daar onder dien trap ook zeker niets gezien?" Toen hij die vraag deed vestigde de oude tuinman zijne dondere flikkerende oogen op mij. //Zeide je zooeven niet dat er ni$ts meer onder lag?" vroeg ik. z/Ik vraag u nederig om verschooning, mijnheer Brooke. Ik had dat niet moeten vragen aan iemand wiens eerlijkheid ik niet met reden in twijfel kon trekken. Ik wordt oud en dof; u moet het mij niet kwalijk nemen." raking met het ttoomschip Princes Ama- lia, met het ongelukkig gevolg dat een persoon gedood en eenigen gekwetst wer den; zeven der passagiers worden vermist; zij zijn waarschijnlijk op het stoomschip Prinses Amalia overgesprongen." Te Venlo bestaat plan een garnizoens slachterij op te richten, zoo noodig gemeen schappelijk met een nabijliggend garnizoen. Naar men verneemt, zal met 1 Jan. 1881 een nieuw en grooter model van briefkaarten verkrijgbaar gesteld worden. BUITENLAND. Negentien uit Frankrijk verdreven pa ters moeten zich op de buitenplaats z/Goerêe, bij Bergen op Zoom gevestigd hebben. Men meldt uit Cherbourg. Tengevolge van de regens zijn de rivieren sterk ge rezen. Het water bereikt de eerste verdie ping der huizen, en de stad wordt met eene overstrooming bedreigd. Men neemt maatregelen om ernstige ongelukken te voorkomen. Alle omstreken der stad zijn overstroomd. De winter laat zich, althans in het buitenland, reeds in al zijn gestrengheid gevoelen. Te Londen en omstreken sneeuw de het Donderdag van den vroegen och tend tot den laten avond. Uit Windsor, Bochester en andere plaatsen wordt ins gelijks van sneeuwvallen melding gemaakt. BAMfcgj—DBaaB—jBaaao—Ba—n— Hij was zeer verlegen. De eene of andere angstige blik moet vermoeden in hem op gewekt hebben, toen hij het mij vroeg. Het viel mij gemakkelijk hem te vergeven." z/Als Lord Grandison weer in Engeland terugkomt zal alles wel opgehelderd wor den. Ondertusschen zou je beter doen zoo wijs te zijn als die geldmenschen: niets van de zaken uit laten lekken." z/Ja, mijnheer Brooke, dat is een goede raad, en ik wilde, dat ik dien eerder ge had had. Zij zullen niets uit mij krijgen; dat verzeker ik u; en als die andere hee ren nog iets willen weten, zal ik ze naar Qnyp en Crankie sturen. Die zullen hen wel helpen." Men kan zich den toestand licht voor stellen waarin ik verkeerde toen den ouden tuinman mij aan mijzelven overliet. Het was bijna onmogelijk dat ik mijne schuld langer verborgen kon houden. Mijne ver volgers zaten mij op de hielen. Mijn on bekende vijand was mij reeds op het spoor; Qnyp en Crankie hadden er de lucht van. Als Adams niets van mij vertelde, zou ik gered zijn; maar alles wat hij wist zou hij zeker aan Harold Grandison mededee len, en door hem zouden de zaakwaarne mers de schakels der waarschijnlijkheid van mijne schuld met elkander verbinden. Zij zouden mijnheer Clifford nithooren; zelfs onze oude Grootma zou in hun on-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1