BOTER II A. VAN REES, Attentie s.v.p. een TUINMAN, 1 TAPIJTEN". DUIZENDEN" offïcieële publicatien. ADVERTENTIE N. 6 Aan de Melkinrichting' Ivomzie en oordeel. Gebrs. HILLEBRAND. te Amersfoort, ER BIEDT ZICH AAN Afdeeling Amersfoort. dan vreczen we, zal het vervol» der geschiedenis van ons constitutioneel leven nog onverkwikkelijker worden, tot groot nadeel van ons maatschappelijk welzijn. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort Gezien art. 22 van het reglemeet op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht, d.d. 8 November 1853 (Provinciaalblad No. 102), alsmede art. 101 van het algemeen policiereglement voor de gemeente Amersfoort-, Doen te wetendat de bij voormelde artikelen bedoelde voorjaarsschouw over de wegenslooten en waterleidingenaan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Donderdag, den 19. Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze bepalingen van bovengemelde reglementen aan de belang hebbenden in herinnering gebracht. Amersfoort, den 5. Mei 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, W. L. scheltus. van persijn. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort Gezien eene missieve van de District commissie van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, d.d. 30 April 1881; Doen te weten, dat de gewone jaar- lijksche collecte aan de huizen der inge zetenen ten behoeve van het fonds zal plaats hebben op Maandag, 16. Mei aanstaandedes namiddags ten 5 ure. Burgemeester en Wethouders meenen de ingezetenen te moeten herinneren, dat het doel der instelling niet alleen is, om hulp en bijstand te verkenen aan de ver minkten en infirmen van Waterloo, doch ook om jaarlijksche gratificatiën te verstrekken aan Nederlandsche militairen, die werkelijk in en door den dienst infirm zijn geworden, alsmede aan Veteranen van veertigjarigen dienst, en hen tevens te moeten opwekken om, evenals in de vorige jaren, medetewerken tot bevordering van deze vaderlandslievende instelling, welke alleen door milde giften en ruime bijdragen voortdurend aan haar nnttig doel zal kunnen blijven beantwoorden. Amersfoort, den 4. Mei 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, W. L. SCHELTUS. VAN PERSIJN. Amersfoort, 6 Mei 1881. In de vergadering van het departement Amersfoort der maatschappij tot nut van 't algemeen is Donderdagavond verslag uitgebracht en rekening en verantwoor ding gedaan omtrent de volksbibliotheek, spaarbank, hulpbank en het ziekenfonds over het jaar 1880. De aftredende leden der besturen van die instellingen zijn allen herkozen, ter wijl de heeren J. C. Rolanders Hage- doorn en W. H. Kam tot leden van het bestuur des departements zijn benoemd, in de plaats van de heeren H. W. Kalff en P. Methorst Jr.niet terstond her kiesbaar. De heer C. L. de Beveren werd opnieuw benoemd tot departements secretaris. Ter vervulling van de drie va- /Nooit," antwoordde van Hewald be daard. z/NooitP 1! Gij wilt mij toch immers dezen kleinen dienst niet weigeren? mij die het blad altijd gesteund heb, die zulk een warm aanhanger van Uwe partij ben, mij Ik kan het artikeltje niet opnemen eenvoudig dewijl de courant bij het eindigen van dit vierendeeljaars zal ophouden te bestaan en niet meer zal uitgegeven worden. Met de geringe middelen, en nog geringere belangstelling onzer zoogenaamde partij- genooten is het mij niet langer noodig om het nieuwspapier boven water te houden. Wij strijden tegen de andere bladen met ongelijke wapenen, ik ben nu werkelijk ten einde raad," lospetto di Bacco! Dan neem ik de kosten der courant geheel alleen voor mijne rekening! Is het woord van den ouden Ehrenfels u in dit opzicht voldoende. daar hebt gij er mijne hand op. Wees zoo goed om mij op te geven hoeveel toelage gij voor het loopende aar nog noodig hebt, maar het artikel moet er bepaald in worden opgenomen, en wel onder den titel van: //De toren vanTre- liso." caturen in het hoofdbestuur zijn de hee ren H. de Veer, Mr. Quack en Mr. van Hamel door het departement voorgedragen. Naar men verneemt zal a. s. Zondag tusscheu 12 en 1 uur de Koninklijke fa milie alhier per extra trein aankomen op zijn reis van Amsterdam naar het Loo. Z. M. heeft benoemd tot commissaris vau politie te Deventer den Heer A. J. Cost Budde, thans commtssaris van poli tie alhier. Door de heeren P. A. Huet c. s. zijn aan den Amersfoortschen berg gelegen boschgronden, aangekocht voor de oprich ting van een steenfabriek. Scherpenzeel. Vrijdag avond hield de Rederijkerskamers ,/de Genestet" al hier, hare laatste vergadering met dames, in dit saisoen. De Heeren werkende leden, welke dien avond voordrachten hiel den, kweteu zich uitstekend van hunne taak. In de pauze werden de toehoorders bijzonder aangenaam verrast, daar een der aanwezige dames Mejuffrouw Hupscher, een paar verzen met veel succes reciteer de. Dat deze verzen, zoowel als de voordrachten, in den smaak vielen, bleek uit het luid applaudissement. na afloop. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. De heer M. A. E. Kalker, Kalverstraat 38 Amsterdam, is agent geworden van een Engelsch artikel, dat zeker wel in den smaak zal vallen van menig magazijnhou- der. Het is eene electrische adreskaart van Engelsche vinding en bestemd voor de uitstalkast. Op een zwarten grond staat het adres, enz. in gouden letters, In die letters zijn bolle schijfjes aangebracht, ter grootte van een tien-stuiverstukje. De plaat wordt electrisch in schommelende beweging gehouden; die beweging deelt zich mee aan nagebootst-zilveren schijfjes, waardoor eene onverstoorbare schittering ontstaat, welke natuurlijk zeer de aandacht trekt. In het magazijn van heeren mode artikelen (de Engelsche Bazar) des heeren Kalker zal men morgen de werking dezer aardige toepassing van de electriciteit kun nen aanschouwen. De heer Paul Krüger, vice-president der Zuid-Afrikaansche Republiek, heeft den onderstaanden brief gericht aan P. Harting. Uit den datum blijkt, dat de brief reeds voor geruimen tijd geschreven is, maar eerst na het sluiten van den voorloopigen vrede is kunnen verzonden worden. Zuid-Afrikaansche Republiek Gouvernementshuis. Heidelberg, 28 Febr. 1881. Aan Prof. Dr. P. Harting, Utrecht. Hoog Geleerde Heer! Vergun ons met een kort woord u en die duizenden landgenooten van u, welke het adres aan de Britsche natie hebben opgegesteld en geteekend onzen dank te betuigen. Gij kunt u niet voorstellen hoe welkom dat bewijs van belangstelling ons is. In onzen bitteren strijd, een strijd op leven en dood voor de kostbaarste bezitting van een volk, voor onze duurgekochte vrijheid en onafhankelijkheid, is uwe sympathie ons een zichtbaar teeken, dat wij niet alleen gelaten worden. Uw adres is een balsem voor ons hart. Neen, het is onmogelijk, dat recht en gerechtigheid niet zullen zegevieren, want God staat aan onze zijde. Wij vertrouwen, dat onze petitie van rechtenwaarin wij onze zaak duidelijk hebben uiteengezet, nu bij dezen tijd uw land zal bereikt hebben en daaruit zult U zien, dat, indien wij in //onze wanhoop naar de wapenen gegrepen hebben," wij niet anders konden. Tot nog toe zijn onze wapenen niet ongelukkig geweest. Mogen wij deze gelegenheid te baat nemen, om van U den dienst te verzoeken, om niet alleen allen onderteekenaren van het adres onzen dank te brengen, maar tevens het bestuur van het //Roode Kruis" onze erkentelijkheid te betuigen voor de door hen gezonden gelden! Wij hebben behoefte aan voorziening in de verpleging onzer gewonden. De toekomst voor ons is onzeker. Maar houd U van één ding overtuigd, dat wij zullen volharden tot den einde toe. Ik heb de eer te zijn Hoog geleerde Heer uw dienstw. dienaar W. Eduard Bok. S. P. J. Krcger. Staatssecretaris. Vice-President Heden 7 Mei gedenkt J. L.rOotmarsum den dag waarop h jj voor vijfentwintiy ja ren door het stedelijk bestuur tot beurt schipper op Rotterdam werd aangesteld. Maandag a. s. hoopt hij de laatste reis met zijn schip, de daaropvolgende reis de eerste met zijn geheel nieuwe stoom boot te doen. Moge hij nog evenwel jaren onder steeds toenemende beguns tiging op zijne boot varen, als hij tot nu toe steeds op zijn schip heeft gedaan. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren30 April, Maria Wilhelmina, d. van Jan van Keulen en Cornelia Slee king. Eva Theodora, d. van Willem van Gelder en Willemijntje van Eijkelen- burg. 1 Mei, Marinus Hendrikus, z. van Gijsbert Adam en Trijntje Sukkel. 2. Alijda, d. van Bernardus van der Pol en Anna Maria Vivié. Willemijntje, d. van Hendrik van Beek en Cornelia Verbeek. Alexander, z. van Susanna Steenbeek. Cornelia, d. van Gerrit van den Brink en Hendrika de Bree. 3. Hermanus Gerrit, z. van Joseph Bovee en Elisabeth Hendrika Josepha van Leu- verden. Ondertrouwd4 Mei, Lambartus Kort beek en Catharina Theodora Hesemans. 5. Cornelis van Naarden en Alijda Hel- lendoorn. Gerrit de Ruiter en Geer- truida Hermans. Gerrit Jan van Eeden en Johanna Petronella de Waal. Gehuwd4 Mei, Jan van Eldert en An na Barbara van Hennekeler. Marcus van Plateringen en Johanna Vonhof. Gijsbert Hilhorst en Helena Dashorst. Overleden28 April, Cornelius rWille- brordus Luijcx, 5 m. 1. Elisabeth Gerritsen, 58 j., ongeh. Kristina Tis- sing, 72 j., wed. van Elbert van Duist. 2. Gerritje van den Bos, 59 j., echtg. van Willem van Pluuren. Everardus Dirk- se, 2 j. 5. Gerrit Kraan, 4 m. ff' Voorspoedig bevallen van MEISJE E. FOCKENSGerritsen. Amersfoort, 6 Mei 1881. een Voor de v i l'l ?ele bjijken net verlies van deelne ming, ontvangen in het Verlies van hunnen Broeder en Behuwdbroeder den Heer A. H. D. VAN GHEEL GILDEMEESTER, overleden te Amsterdam, betuigen onder- geteekenden hunnen welgem eenden dank. G, VAN GHEEL GILDEMEESTER. C. Q. "VAN GHEEL GILDEMEESTER— Twiss. alhier is PUIKE gegarandeerde verkrijgbaar, tegen MARKTPRIJS, ook oo n 7 'i HIAGAZIJM/VAI Cylinder Mangels. <j Amerikaansche en koperen *3 Petroleum Kooktoestellen. Tuintafels, Banken en Stoelen. ba a «S HÏ Brandwaarborgkasten. Ledikanten. Kinderwagens. Fournuizen enz. K. A. VAN RU1JVEN. f 2- w m 01 0 Mj 0 O De ondergeteekenden verwittigen hunne geëerde stad- en landgenooten, dat hunne magazijnen ruim voorzien zijnen door voordeeligen inkoop zijn zij in staat, het onderstaand tot ongekend lage prijzen te verkoopen. Kapokbedden, 2 mans, van af f 10,50. Veeren v 22,—. Stroomatrassen ,t u u 3,25. Kapok-, Zeegras- en Paardenhaarmatrassen op maat tot spotprijzen. Moltondekens, fijn wit, f 0,90. Katoenen dekens, 2 mans, van af f3,75. Wollen f4,25. Vast kleedengoed, 70 duim breed, van af f 0,24 per el. ™V Dubbele keper, haar op haar, f 0,75 per el. Loopers, half wol, f 0,30 per el. Karpetten in alle kleuren, 3 bij 4 el, van af f 4,25. Schotse karpetten in alle kleuren, geheel wol, 3 bij 4 el, van af f 12,25. Tapisserie, 69 duim, h f 0,80. Raamhorden worden op maat geleverd. IJzeren Ledikanten, 1 mans, van af f 4,50. 2 hu' 6»25. Kinderledikanten van af f 3, Wiegen van af f 2,75. Kinderwagens van af f 7, Bedveêren van af f 0,35 tot f 4,75 per 1/a kilo. Zeegras gemaaid, zonder stof, 7 Cis. per Vj kilo. Kapok 60 Cts. per l/3 kilo. Bedtijken, 8 kwart, van af f 3,25 per el. Uw Ed. Dw. Dienaar vraagt prijsopgave tot het leveren van CR AS voor VIJF PAARDEN, gedu rende eenige maanden, te beginnen met de helft dezer maand of primo Junij e.k. ff tot AANLEG van TUINEN en WAAR NEMEN tot het in orde brengen van TUINEN en wat verder tot het vak be hoord. (fixKryl Adres: SCHOONEVËLDaan de Molenweg. fl Ir- zijn genezen van de dronkenschap door mijn middel, dat gemakkelijk met of zonder weten van den drinker ge bruikt kan worden. Tegen overmaking van 10 gulden, zend ik het middel per post. Wederverkoopers rabat. 6ROIE, te Munster, Westfalen. VERGADERING op ZatUT- dag den 7. Mei e. k.des avonds ten 8 ure, in het lokaal //DE AREND" bui ten de Slijkpoort. of en in welke van de in de bla den aangeprezen geneesmiddelen hij vertrouwen mag stellen, dien raden wij aan van Richter's Boekhandel te Rotterdam te ontbieden: Gratis- Uittreksel," want in deze brochure worden de meest beproefde genees middelen uitvoerig en zaakkundig be sproken, zoodat men geheel op zijn gemak onderzoeken en het beste kie zen kan. Geen zieke moest derhalve tegen de moeite opzien een briefkaart aan bovengenoemden Boekhandel te schrijven, te meer daar hij per om gaande gratis en franco bedoel de brochure ontvangt, en hij dan geen verdere onkosten te maken heeft.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2