KEUKENMEID, wsari M KINDERMEID, WILLEM VAN LEER, HET KANTOOR - m- Scherpenzeel. Bunschoten. Woudenberg. AD VERTENTIËN. MAGAZIJN de uitvoering der wet tot verbetering der Keulsche vaart. Voor de Prins-Alexander Stichting te Bennekom zijn de aanvragen om plaatsing zoo talrijk, dat tot het optrekken van de beide vleugels zal dienen besloten te wor den, waardoor het gebouw met twee zalen van 48 vierk. M. oppervlakte kan worden vergroot. Te Barneveld geraakte de daglooner W. Kamphuis, die aan het mestrijden was, met het paard op hol. Nabij den molen viel de man van de kar af en brak zijn bil. Alle hoofdofficieren in het kamp van Milligen waren Vrijdag door Z. M. den Koning op het Loo genoodigd tot het bijwonen van een gala-diner. De toestand, niettegenstaande den geval len regen, is niet slecht te noemen, daar het aantal zieken naar verhouding van het groot aantal troepen niet groot is. Wel is waar, belette het weder oefenin gen op groole schaal te houden, maar 't is te verwachten dat eene verandering van weer ook hierin wijziging zal brengen. Als er slechts een oogenblik droogte is, komt alles vroolijk uit de tenten stormen om maatregelen te nemen dat het water niet in de tenten stroomt, en het is blijkbaar dat het weder op de gemoederen geen slechten invloed heeft, want bij de muziekuitvoerin gen, die dagelijks plaats hebben, heerscht eene drukte en vroolijkheid, die doet ver moeden dat de geest der troepen zeer goed is en door den kommandant van het kamp op flinke wijze wordt onderhouden. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag, den 23. Augustus 1881, des namiddags halftwee. Punten van behandeling 1. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw-benoemde raadsleden. 2. Rekeningen over 1880 van de Gemeen te, de dienstdoende Schutterij, het burger weeshuis, burgerlijk armbestuur, de Ka mer van Koophandel en de Schoolcom missie, met rapport der Commissie van onderzoek. 3. Missieve van den Kapitein-eerstaan- wezenden Ingenieur, betrekkelijk den ver koop van het Kinderhuis. 4. Verzoek van den heer Mr. S. J. T. H. Nedermeijer ridder van Rosenthal, om eervol ontslag als lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, en benoeming van een lid dier commissie. 5. Verzoek van den heer P. Fockens om eervol ontslag als leeraar aan de hoo- gere burgerschool en het progymnasium. SPAARBANK. Het Bestuur van de Spaarbank te Amersfoort zal zijne gewone zitting hou den op Maandag 22 AUG. e. k. ten Raadhuis, des namiddags van 12 tot 1 ure. A. J. BOS, Secretaris. HULPBANK TE AMERSFOORT. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Com missie uit het bestuur der Hulpbank op MAANDAG den 22 AUG. 1881, 's namiddags van halftwee tot hal/drie, zitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van verstrekte voorschotten. J. C. LEINWEBER Secretaris. BUITENLAND. De Herald, Times en Sun zeggen, dat dat President Garfield's toestand hachelijk is. Zij hebben wantrouwen in de officiee- le rapporten van zijn geneesheeren. De Chicago Times dringt aan op verandering van doctoren. Te Stockholm zullen de voornaamste straten en pleinen, als mede de havens, het koninklijk paleis, de schouwburg en andere gebouwen voortaan electrisch ver licht worden. Bij Pesth is een klein schip, men denkt door dynamiet, in de lucht gesprongen. Er is een onderzoek ingesteld. Te Sanluri, een kleine stad bij Cagliari braken onlusten uit. De vroegere maire had 25000 frs. van de stad afgeperst, de nieuwbemoemde maire zag zich genood zaakt nieuwe belastingen te heffen. Het volk, reeds verbitterd door den vroegeren maire mishandelde hemin het daarop volgend gevecht tusschen de karabiniers en het volk werden 7 personen gedood en 40 gewond. Er hadden 70 arrestaties plaats. Volgens een telegram uit La Paz heeft Bolivië besloten den oorlog met Chili voort te zetten. De uitgevers van sommige bla den, die op vrede aandrongen, zijn gearres teerd en de Minister van Oorlog heeft zijn ontslag genomen. Uit Tunis wordt bericht, dat de Eu* gelsche onderdanen te Sfax 100.000 pn. st. schadevergoeding vragen voor de plun dering. Uit Adrianopel wordt aan de Standaard gemeld, dat aldaar groote fraudes ontdekt zijn in de indirecte belastingen. Een der beambten heeft alleen ter zake van zegel de Turksche Regeering bedrogen voor een waarde van 17500 pd. st. De bedriegers waren voornemens de staatsgebouwen in brand te steken, ten einde de bewijzen hunner schuld te doen verdwijnen. BINNENLAND. H. K. H. de Groothertogin van Sakseu heeft aan de Prins Hendrikstichting te Eginond aan Zee f 1000 geschonken. De familie van Sminia te Oenkerk die vroeger aan de gemeente Schoterland een zilveren beker van ouden datum aanbood, heeft thans 38 antieke porseleinen tafel borden prijkende op den bodem met het wapen van Schoterland, geschonken. Maandag jl. had de eerste uitlevering door Noord-A merika van een Nederland- schen misdadiger plaats. De schuldige is een brandstichter uit St. Oederode (Noord- Brabant) en werd gisteren te Amsterdam per stoomboot uit New-York aangebracht. Catharina Koldewijnte Schiermonni koog, is 6 Aug. jl. haar 102e levensjaar ingetreden, en Pieter de Lange, te Nu- mansdorp is dezer dagen in den ouder dom van 101!/o jaar overleden. In het nabij Eindhoven gelegen Meer- veldhoven (gemeente Zeelst)vierde Maan dag een arm vrouwtje haar honderste ver jaardag. Zij woont bij haar dochter en schoonzoonbeiden luidjes van bijna 80 jaar. Dit vrouwtje is een van de 3100 hon derdjarigen in Europa. Dinsdag zijn de miliciens der lichting 1878, behoorende tot het regiment gre nadiers en jagersonder de wapenen ge komen ten einde gedurende één maand de herhalingsoefeningen bij te wonen. De Yereeniging tot bevordering der Zoetwater-visscherij in Nederland, geves tigd te Dordrechtheeft in haar laatste algemeene vergadering in ernstige over weging genomen het feit, dat voortdurend in de kreeken en gaten van den Biesbosch op ongehoorde wijze duizende vischjes worden vermoord nog altijd voor de in dustrie der schubben. Bedoelde vischjes worden gevangen met de spieringzegen waarvan de mazen slechts 10 mM. wijdte hebbendeze visscherij is gedurende 7 maanden van het jaar geoorloofd. De Ver- eeniging heeft op het bovenstaande de aandacht der bevoegde autoritet gevestigd met verzoek de wijdte der mazen van den spierenzegen op 15 mM. te bepalen en deze visscherij te sluiten van half October tot half Maart. Tevens wenscht de Yereeniging op de wenschelijkheiddat tot wering van ge zegde moordvisscherijen in den Biesbosch, een geschikt persoon worde benoemd, uit sluitend belast met tegengaan van zulk kwaad. In de Asser Cour. wordt hulde gebragt door den heer Oldenhuis Gratama aan de nagedachtenis van den heer W. J. Schut- tevaer onlangs te Zwolle in den onder- dom van 83 jaren overleden. Zoo men weet was genoemden heer de stichter der bekende Schuttevaer-Vereeni- ging- Bij 't Kampereiland is in zee drijven de gevonden een gesloten flesch. Op een daarin geplakt papier was het volgende geschreven //Wij zijn op 28 Juli bij de Doggersbank vastgeraakt; wij lijden grooten honger. Brik Victoriavan Rotterdam Kapitein Jan ter Veen. Naar de Amsterd. Cour. verneemt zal aan wijlen den heer Wiegel als burge meester der gemeente Nieuwer-Amstel geen opvolger worden gegeven voor de oplossing van de vraagof een gedeelte dier gemeente bij Amsterdam zal worden gevoegd of niet. In de laatste weken zijn de graven der Gorkumsche martelaren te Brielle bezocht door 11,667 bedevaartgangers. De ooievaars maken zich reeds tot ver trekken gereed. Op een eenzame weide nabij Niebert (Groningen) zijn er Maandag een honderd ter vergadering samengeko men; door een tweetal zoo meldt men werd gedurende ongeveer een kwart uurs een inspectie over de in gelid opgestelde vogels gehouden en toen werd de ver gadering tot nadere bijeenroeping geschei den. De weêrprofeten kunnon nu alweder aan het werk gaan. Donderdagmorgen te 2 uren overleed te Yeenendaal de vooral door zijn mild dadigheid in ons land zoo bekende pre- dikakant H. C. Bervoets. De overledene was door een ieder geacht en bemind; hij werd den 2n Mei 1833 te 'e Hage gebo ren. Gedurende 25 jaar predikte hij op verschillende plaatsen o. a. ook te Utrecht en Zwolle, het Evangelie. GEMENGDE BERICHTEN. Door den landman C. D. te Buiksloot en zijn knecht werd in een sloot dicht bij hunne woning, het lijk gevonden van een vreemdeling, met de beenen op den kant der sloot en het hoofd in den mod der. Aan den kant lag een hoed en jas en in den hoed een naamkaartje, waarop met potlood geschreven //daar leg ik." Uit een onderzoek door de politie ingesteld blijkt, dat alleen aan zelfmoord moet wor den gedacht. Een portemonnaie met geld is bij den overledene gevonden. Zijn lijk is door de familie herkend en naar zijn woning te A.msterdam overgebracht. Het was van een geacht makelaar te dezer stede. Een gedeelte van den tuin van het Pa leis voor Volksvlijt is voor bouwterrein verkocht voor het niet onaardig sommetje van f 557.000. Als eene bijzonderheid wordt van Te- rapelkanaal gemeld, dat een varken van den landbouwer Jans Kruit in 17 maanden 57 jongen ter wereld gebracht heeft. In het begin van Maart 1880, 8 stuks, in Aug. 1880 14 stuks, in Maart 1881 16 en in Augustus 1881 19. Een internationale Kattententoonstelling zal in het begin der volgende maand te Brussel gehouden worden. Er hebben zich reeds honderden inzenders daarvoor aan gemeld. Op de Amunitiehaven te 's Hage is Zondagmiddag, omstreeks 2 ure, een man in de jenever gestikt. Hoewel reeds hevig beschonken, nam hij nog een glas, dat hij echter slechts gedeeltelijk ledigde, want nauwelijks had hij den dronk binnen of hij zakte ineen en gaf den geest* Het lijk is naar het Gasthuis vervoerd. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 15 Aug. Dirk z. van Nico- laas Heere en Antje van den Bor. 16. Gerritje, d. van Maria Bijtelaar. 17. Johannes Antoniusz. van Lambertus Verschuur en Elisabeth Sleeking. An- toniez. van Albertus Fitskie en Aaltje de Kruijf. Ondertrouwd: 11 Aug. Adam Johan nes Voorn en Gerritje Vink. Gehuwd17 Aug. Heimen van Kom mer en Geertruida Veenendaal, Fran- ciscus Johannes Teuthof en Hendrika Blombergen. Overleden 11 Aug/ Een levenl. aang. kind vr. gesl. van Benjamin Muijzert en Hendrika de Kruijf. Hendrika de Kruiff, 24 j. echtg. van Benjamin Muijzert. 12. Hendrik Klaassens Frans80 j., wedr. van Adriana van de Korput. 15. Fran- cisca Venhorst, 3 j.16. Alijda Eibers, 41 j., echtg, van Cornelis Veenendaal. Een levenl. aang. kind m. gesl. van Dirk van Zijl en Ruttera Hendrika Schoonder- beek. Bevallen: Neeltje Steenbeek, geh. met Hendrik Voskuilen, z. Jannigje van Voorthuizen, geh. met Willem van Setten, Gz., z. Dorothea Voorhoeven, geh. met Albert Johannes Ruijs, z. OndertrouwdWillem van Setlen, Gz, met Everdina Berendse. Gehuwd: Helmert Ploeg en Jansje Homoet. Bevallen: Aartje Heuveling, vrouw van Willem de Graaf, zoon. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Klaas Koelewijn met Hendrikje van de Groep. Evert Koops met Stina van Diermen. Overleden: Levenloos kind van Jacob Cornelis de Kamper en Hendrikje Male- stein. Overleden: Geene. Overleden: 8 Aug. (te de Beemster) Hendrika Rodenhuis, gehuwd met Cor nelis Kluun, 28 j. MARKTBERICHTEN. Amersfoort, 19 Augustus 1881. Tarwe f9,50 a f 11,Rogge f8, h f8.50; Boekweit f7,50 h f8,25; Ap pelen f 3,— h f 3,50; Aardappelen f 2,25 a f 3,50 per HL.; Hoendereieren f 4 h f4,50 de 100 stuks; Boter f 1,25 a 1,45 per Kilo. Kaas f 50 it f 55 p. 100 kilo. Gevonden op de straat te .Amersfoort. 1 gouden kruis en 1 bloedkoralen arm bandje met gouden sluiting. Rechthebbenden kunnen deze voorwer pen aan het bureau van politie terugbe komen. Te HUUR op goeden stand tegen half SEPTEMBER een net GEMEUBILEERDE huurprijs f 15,'s maands. Brieven letter P, aan den Uitgever dezer Courant, et 1°. September wordt in den Haag gevraagd, eene nette YA die goed kan k o o k e n en voorzien is van goede getuigschriften. Brieven franco onder letter L, aan het Bureau dezer Courant. Op een buiten in de onmid- delijke nabijheid van Amersfoort verlangt men met 1 November eene bekwame P.G.die goed kan naaienstoppen en mazen. Loon naar bekwaamheid. Franco brieven onder de letters T H, bij den Boekhandelaar A. M. SLOTHOU WER, te Amersfoort. en het van van Z'jn verplaatst van HET SPUI naar de KORTE GRACHT, B 50. Het adres voor het woonhuis is tijde lijk Muurhuizen F 521, naast de Ta- pijtfabriek van den Heer B. van Leer.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 3