I id KLADSCHRIFTEN, vier Kleerniakersknechts, DIENSTBODE. 2 a 3 Commensaals w EPILEPSIE, DUIZENDEN ADVERTENTIE N. Stationsweg, G, 275. openbaar verkoopen: PILLEN HOLLOW A Y. Een iroote oyerwinning iler Wetenschap. ANTIÉPILEPTICUM, een middel officieel onderzocht en aanbevolen door specialiteiten op medisch gebied, geneest bepaald en volkomen zelfs in de moeie- lijkste gevallen de verschrikkelijkste aller ziekten Dr. KIRCHNER, Berlijn N. W. Brücken Allee 34. Binnen korten tijd zal in de Maatschap van Weldadigheid te Frederiksoord voor rticuliere rekening, door den heer W. pp, uit Leiden, een fabriek worden ge- end tot het verduurzamen van groenten, leijen en vruchten. Ook voor de inwoners der Maatschappij lfl Weldadigheid belooft de oprigting van IZe zaak een aanwinst te zijn, dewijl het een spoorslag wezen zal, om zich met ,er op den tuinbouw toe te leggen, die et het oog op de van daar zoo lastige kostbare verzending naar andere plaatsen, weinig werd beoefend. Deze zaak is de rste van dien aard in Drenthe. In alle streken van ons land waar veel oenten of ooft geteeld worden, is de op- 'ting van zoodanige fabrieken, als nut- j en financieel zeer voordeelige onder- aiing, aan te bevelen. Uit Londen bericht men dat, vier mij- n ten zuiden van Crosner, een Neder- ndsche visschersboot is gestrand. De ■manning, zeven personen, vond men le- iiiloos er in liggen. Een man van 61 jaar, D. Dijksma en ■ne vrouw van 65 jaar, Trijntje Gooijen, Woltersum, zijn dezer dagen ondertrouwd ia een engagement van dertig jaar. De Prins van Wales bezocht de vorige eek de groote stroohoeden-fabiieken te ssex en Herts, die aan meer dan 5000 annen cn 7000 vrouwen, werk verschaf fen en waar zelfs de hoeden a la minute ■orden gefabriceerd. Bij gelegenheid van hpt hooge bezoek werd een bos stroo ge ld, waarna de opzichter den Prins ver- icht op zijn horloge te zien. Vervolgens igonnen de mannen het stroo in kleine iukken te snijden, terwijl anderen het leten. De vrouwen grepen terstond naar it buigzame einden, vlochten ze ineen en reikten ze aan andere werksters, die op de naaimachine de strooken aaneen hech- in. Deze werden daarop in eindelooze tagte aan de hoofdwerksters overhandigd, e ze door middel eener machine met oote vlugheid den geweuschten vorm ga- in. In minder dan twaalf minuten overhan- igden eenige lieve jonge meisjes met witte izelaartjes voor den Prins elegante stroo- eden voor zijne gemalin en de princes- n, zijne dochters. Eindelijk deelde men k den Prins de berekening mede, dat [e fabrieken uit grof stroo, ter waarde ,n drie shillings, waren vervaardigen die 5 p. st. opbrengen. INGEZONDEN. uoi Mynheer de Redacteur! In uw nommer van 29 October 1.1. wordt nieuw door den heer B. uit Bunschoten toogd, dat de klagten, welke tegen de [Aorgenomen verhooging van den Slaag- sthen dijk worden ingebracht, z.i. grooten- dleels overdreven zijn te noemen, en acht bij het zelfs bespottelijk, dat de gemeente Ijeenendaal, welke 5 Meters boven den Sjaagschen dijk is gelegen, zich laat be vreesd makenvandoor de verhooging van bedoelden dijk, waterbezwaar te zullen ondervinden. '1 Reeds in uw nommer van 26 Maart jdjezes jaars vestigde de heer B. de aan dacht op dezelfde aangelegenheiddoch "gar aanleiding daarvan werden in de mersf. Courant van 1 April d. a. v. or den heer W. L. Scheltus de ver killende bezwaren duidelijk uiteengezet, «lke eene eventueele verhooging van den JSaagschen dijk voor de gemeente Amers- fjort, en ook voor de boven Amersfoort ge- Lfeigene gemeenten, zoude na zich sleepen. Ditmaal schijnt de heer B. meer bepaald hét oog op op deze laatste gemeenten, en inzonderheid op Veenendaal te hebben, wel eer ongerustheid hij bespottelijk" noemt. Bij de beoordeeling daarvan schijnt hij hter over het hoofd te zien, dat elke standigheid, waardoor de hooge water- nden op de rivier de Eem vermenig- Idigd en verergerd worden, tevens aan nen behoorlijken waterafvoer van de untersche beek in de Eem, in den weg aat, en daardoor terstond haren nadee- Ijgtn invloed op de waterlossing, en bij gevolg ook op den waterstand, in Leus- [flen en Woudenberg doet gevoelen; en dat, zpodra de waterstand in de Luntersche fleek aan het Geeresteinsche schut te Wou denberg, eene hoogte van 2.15 M. -f- A. P. heeft bereikt, hetgeen dikwijls genoeg geschiedt, men van uit Veenendaal, krach tens de bekende Conventie van 1714, door den Broeksloot, of waterlossing der exone- rereude landen, geen water meer in de Luntersche beek lossen mag, zoolang de waterstand aldaar, niet weder tot het bo ven aangegeven peil is teruggekeerd. Dat bij de voorgenomen verhooging van den Slaagschen dijk, de boven omschre ven omstandigheid zich slechts des te meer zal voordoen, behoeft zeker wel geen nader betoog, en het is bovendien genoeg bekend, dat de, door opstuwende winden, zoo vaak veroorzaakte hooge Eemstanden, in den regel te zamen vallen met eene tijde lijk zeer groote behoefte aan waterafvoer uit de boven Amersfoort gelegene gemeenten, en niet het minst, uit Veenendaal. Wat zal het nu aan die gemeente baten, of zij, zooals de heer B. zegt, 5 Meters boven den Slaagschen dijk gelegen is, wanneer zijdoor eene voorgenomen verhooging van dien dijk, deze, voor haar nadeelige omstandighedenslechts des te meer te duchten heeft? Bedrieg ik mij niet, dan is de schrij ver van het stukje in uw nommer van 29 October 1.1. mij volstrekt niet vreemd, en heeft hij steeds getoond een zeer open oog te hebben voor de belangen van Bun schoten en omstrekenmaar juist deze veronderstelling doet mij besluiten dat indien hem de belangen van Veenendaal, in plaats van die van Bunschoten waren toevertrouwd geweest, hij vermoedelijk zou hebben meegewerkt tot het nemen van een besluit, hetwelk thans door hem als /bespottelijk" wordt gebrandmerkt. Met den heer W. L. Scheltus blijf ik de hoop koesteren, dat het verschil van meening, omtrent de wenschelijkheid eener verhooging van den Slaagschen dijk er toe leiden mogen, dat allen, die bij eenen goeden en geregelden waterafvoer door de rivier de Eem, belang hebben, door vereenig- de krachten datgeene zullen trachten te ver krijgen, wat de polder de Slaag zich thans door groote geldelijke opofferingen, en met terzijdestelling van de belangen van der den alleen tracht te verzekeren, n.l. vrij waring voor de nadeelige gevolgen, welke de hooge waterstanden in de Eem, bij voortduring, op eenen behoorlijken water afvoer uit de Geldersche Vallei blijven uitoefenen. U dank zeggende voor de bereidwillige opname dezer regelen heb ik de eer te zijn Uw. Dw. Dienaar, J. B. DE BEAUFORT. Woudenberg, 31 October 1881. OFFICIËELE PUBLICATIE. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort Overwegende dat het wenschelijk is de belanghebbende ingezetenen te herinneren aan de verplichtingen, in acht te nemen bij het in werking treden der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad no. 97), houdende bepalingen tot regeling van den kleinhan del in sterken drank en tot beteugeling van de openbare dronkenschap. Brengen ter algemeene kennis 1. dat bovenbedoelde wet in werking treedt den 1. November 1881; 2. dat de neringdoenden in sterken drank in het kleindie met 1 November 1881als niet in strijd met de wet of plaatselijke verordeningen, sterken drank verkoopen, bevoegd zijn daar mede voort te gaan tot 30 April 1882; 3. dat degenen, die op den 1 Mei 1881 als zoodanig gepatenteerd zijn geweest en den verkoop van sterken drank in het klein na den 1. Mei 1882 weD- schen voorttezetten zich tot beko ming van de vergunning, bedoeld in art. 27 der wet, bij gezegeld rekest moeten wenden tot Burgemeester en Wethouders vóór den 1 Januari 1882; zullende verzoekschriften, na den 1. Januari 1882 ingekomen, buiten be schikking moeien blijven; 4. dat die verzoekschriften moeten in houden eene nauwkeurige opgave en omschrijving der localiteiten waarin sterke drank zal worden verkocht, benevens eene opgave van de namen, voornamen, ambten, bedrijven, enz. zoowel van den verzoeker als van zij ne huisgenooten boven den leeftijd van 16 jaren, en eene juiste opgave van het debiet van den aanvrager gedurende de laatste 12 maanden; Voorts worden belanghebbenden uitge- noodigd zich op de hoogte te stellen van den inhoud der bovengenoemde wet, waar omtrent dagelijks ter gemeente-secretarie inlichtingen zijn te verkrijgen; en wordt hunne aandacht gevestigd op het voor schrift van art. 2, bepalende, dat in ge meenten met meer dan 10,000 en ten hoogste 20,000 zielen het aantal te ver kenen vergunningen niet méér mag be dragen dan 1 op 300 inwoners, waarop ingevolge de overgangsbepalingen bij art. 28 alleen uitzondering wordt toegelaten voor die localiteiten, waarin op den 1. Mei 1881 sterke drank werd verkocnt. Amersfoort, 31, October 1881. De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Bij fatsoenlijke BURGER LIEDEN kunnen geplaatst worden tegen f 20 per maand. Adres onder D, bij den Uitgever dezer Courant. Gevraagd voor dadelijk eene 7", Wordt in Ret begin van NO VEMBER ^eene BAKER of NOODHULPBAKER gevraagd. Brieven onder motto j,Spoed" bij den boekhandelaar C. A. HUETINK, Utrecht- sche straat, E, 23, Amersfoort. voor H. B. SCHOLEN en GYMNASIA per stuk 3 cent. A. M. SLOTHOUWER. De Notaris A. H. DRIJF HOUT VAN HOOFFte Amersfoortzal op ZATUR- DAG den 5<ien NOVEMBER 1881, des avonds ten 7 ure, in het Koffijhuis //Het Valkje," te Amersfoortin het Onder de gemeente Amersfoort. No. 1. Een HUIS en ERF met een perceel BOUWLAND en WEG, staande en gelegen buiten de Kamppoort aan het Lieudertsche voetpadkadastraal bekend in Sectie A, no, 460, 1394 en 810, te zamen groot 29 aren 38 centiaren. -Grondbelasting over 1881 f4,71. Binnen de gemeente Amersfoort. No. 2. Een WONING met OPEN GROND, staande en gelegen in de Zog straat, wijk C, no. 262, kadastraal be kend in Sectie E, no. 2675 en gedeelte lijk no. 3537, te zamen groot 82 centiaren. Bij de week verhuurd aan de Weduwe van Loenen, voor f 1,20. No. 3. Een WONING met OPEN GROND, naast het voorgaande perceel, wijk C, no, 261, kadastraal bekend in Sectie E, no. 2674 en gedeeltelijk no. 3537, te zamen groot 74 centiaren. Bij de week verhuurd aan Johannes Hellevoort, voor f 1,20. No. 4. Een WONING met OPEN GROND, naast het voorgaande perceel, kadastraal bekend in Sectie E, no. 3537 gedeeltelijk, groot 92 centiaren. No. 5. Een WONING met OPEN GROND, naast het vorig perceel, kada straal bekend in Sectie E, no. 3537 ge deeltelijk, groot 1 are 12 centiaren. Bij de week verhuurd aan Jacobus van Putten, voor f 1,50. Grondbelasting over 1881 van deze vier perceelen f 7,52. De perceelen 2, 3, 4 en 5, zullen eerst ieder afzonderlijk, daarna de perceelen 2 en 3 en de perceelen 4 en 5 in Massa en eindelijk alle die vier perceelen in ééne Massa geveild worden. De perceelen zijn te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op den 5den FEBRUAR1J 1882, en daags te voren te bezigtigen. Nadere inlichtingen ten kantore van bovengenoemden Notaris. Uitmuntende Krachtherstellers. De hulpmiddelen der genees- en schei kunde werden langen tijd en te vergeefsch beproefdalvorens zij een geneesmiddel konden voortbrengen, dat in staat was om over al de ongesteldheden van de maag en de zenuwen te zegevieren, tot dat Pro fessor Holloway zijne bloedzuiverende en krachtherstellende Pillen had uitgevonden. Zij zijn de zekerste en onschadelijkste en meest verligtende geneesmiddelen voor de slechte spijsvertering, de benaauwdheid, de winden, de traagheid van den lever, de kramptrekkingen, de zenuwtoevallen, de neerslagtigheid en duizelingen, en het verlies van krachten. De Holloway Pillen zegevieren over al de slechtgeordende wer kingen van het ligchaam, versterken en hou den het gestel in goeden staat, zoodat de ziekte verdwijnt en den zieke weinig of in T geheel ni geschokt laten. Ziedaar het voornaam hoofddoel van de geneeskunde; de ongestelde werkingen regelen zonder het ge stel door de geneesmiddelen te schaden, en dat resultaat is bij uitstekendheid bereikt door de Holloway Pillen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0,80, f 1,80, f3,— f6.75, f 13,50, f20,50, zijn op franco aanvragen contant te be komen bij alle Apothekers in Nederland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen 533, Oxford Street. Worden ten spoedigste ge vraagd bij den Mr. Kleermaker SCHLÜTER, buiten de Slijkpoort te Amersfoort. evenals alle andere zenuwziekten. Dit middel is voor alle zieken van groot gewicht; reeds duizenden menschen dan ken het hun genezing, een onbetwistbaar feit, dat reeds door vele bladen in het Binnen- zoowel als Buitenland dankbaar vermeld werd. Het ANTIÉPILEPTICUM wordt bij 6 Flacons benevens gebruiksaanwijzing tegen overmaking van 25 francs of per rembours verzonden. Het goede resultaat wordt gewaarborgd in sommige buitengewone gevallen heeft men evenwel een dubbele dosis noodig. Bestellingen te adresseeren aan het gene- raal-dépot van zijn genezing van de dronkenschap door mijn middel, dat gemakkelijk met of zonder weten van den drinker ge bruikt kan worden. Tegen overmaking van 10 gulden, zend ik het middel per post. Wederverkoopers rabat. GIIOIE te MinisterWest/alen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 3