NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR l, Baarn, Bunschoten, Eenines, t, NIEUWE Woensdag 28 Juni 1882. Bloed om Bloed. No. 51. Elfde Jaargang. Uitgever: A. Afl. Slothouwer, Advertentiën kunnen inge zonden worden tot uiterlijk 's morgens 8V2uurdes Woens dags en Zaterdags. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden f 1, Franco door het geheele Bijk1,10. Afzonderlijke nummers 3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woentdags- en des Zaterdags. te Amersfoort. Advertentiën van 16 regelsJ 0,40. Iedere regel meer 0,05. Voor het Buitenland0,075 Reclames per regel0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. OFFICIËELE PUBLICATIE. De Burgemeester eu Wethouders van Amersfoort doen te vreten, dat tengevol ge van eene herstelling van den duiker aan de Kamperbiunenpoort de straat aldaar, uitmakende een gedeelte der tra verse van den Rijks grooten weg def 1ste klasse, no. 1, gedurende de maand Juli aanstaande voor rijtuigen zal zijn afgeslo ten-, en mitsdien het verkeer tusschen de Varkensmarkt" en de „Kampstraat" over de beide Singels zal moeten plaats hebben. Amersfoort., den 26. Juni 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, W. L. SCHELTUS. VAN PERSIJN. BINNENLAND. Het Vad. meldt, dat het Ministerie, met enkele wijzigingen in zijne samen stelling, zal aanblijven. De Willem Barends is van Vardöe naar de Poolstreken vertrokken. In de Rijkspostspaarpank is van 10 tot 20 Juni jl. meer ingelegd dan terug betaald ruim f 30.364'. FEUILLBTON. UIT HET HOOGDÜITSCH van CLAIRE VON GLUMER. Ik ben hier niet om te haten, maar om lief te hebben. 24) „Oom Anton," zeide Kato, en hare oogen klaarden op. „Heeft hem de zorg voor Frederik tot verzoening gestemd Hellboru schudde het hoofd. »Ach neen, mejuffrouw Kato, mijnheer de consul behoort niet tot degenen, die in het ongeluk deemoedig worden," ant woordde hij„integendeel, hij wordt dan zooveel te onhandelbaarder en dan wil hij van toegeven niets eten Hij heeft mij ook niet met een goed doel herwaarts gezondenHij heeft mij veel meer eenen last gegeven ik had dien eigen lijk niet moeten aannemenMaar mijnheer de consul heeft een slag om iemand te bevelen en hem daarbij aan te zien „Heeft hij plotseling weer lust gekre gen ons van hier te jagen?" vroeg Kato. Als bijzonderheid verdient vermelding, dat in Limburg gedurend de maand Juli 5 personen door den bliksem werden ge dood. Het bankiershuis der firma L. Wolters, te Venlo, is failiet verklaard. Het passief is zeer aanzienlijk, het actief uiterst ge ring. Eergisteren avoud zijn te Amsterdam per spoor, over Berlijn, aangekomen 260 Russische Israëlieten, die, uit hun vader land gevlucht, naar Amerika zullen wor den overgevoerd. Zij verkeerden meeren- deels in een treurigen toestand en wekten algemeen medelijden op. Zij zijn voorloo- pig opgenomen in het Passantenhuis, waar zij door de zorg eener Israëlitische commissie verzorgd en gevoed worden. Zij zullen hier gehuisvest blijven, totdat er gelegenheid zal zijn om hen per stoom boot naar de nieuwe wereld over te voe ren. Groot was het aantal zuigelingen en kinderen, dat zich onder hen bevond. Dr. W. Meijeringh deelt aaaD de Arnh. Ct. de volgende belangrijke waarschuwing mede: »Eenige dagen geleden werd mij door iemand hier ter stede een fleschje ter onderzoeking gegeven, waar op het éti- quet vermeld stond: Eau de fleurs de Lys pour le teint etc.-, ik hoorde toen tevens dat het een middel was, dat vrij veel werd aangewend. Dit fleschje was uit den Haag afkomstig) De inhoud bestond uit een waterig vocht, waarin eene groote hoeveelheid van eene witte zelfstandigheid gesuspen deerd voorkwam, die bij onderzoek met „Indien gij dat soms aan mijne moeder wilt zeggen „Yolstrekt niet!" viel Hellbom in. „In tegendeel wanneer ik mijnheer den consul goed begrepen heb, zoo is er hem juist veel aan gelegen, dat gij hier blijft. Ik moest namelijk te weten zien te komen of mijnheer Frederik u ook berichten had doen toekomen en of gij er soms ook aan dacht tot hem te gaan, om hem te verplegen mijnheer de consul zou dan maatregelen nemen, om dat te ver hinderen." „Mijn oom kan zich die moeite bespa ren," zeide Kato half bitter, half minach tend. „Ook het bespieden is niet noodig. Zeg hem dat ik geen bericht van Frede rik heb, dat ik niet weet waar hij is, maar ook al wist ik het, zou ik er met het oog op mijne moeder niet aan kunnen denken, tot hem te gaan Wel heb ik overwogen, hoe dat mogelijk te maken zou zijn, wanneer hij gewond mocht wor den, en ook heb ik vurig verlangd het te kunnen doen, sinds ik weet, dat hij mede gestreden heeften het erger met hem worden en hij naar mij verlan gen mocht Hare stem weigerdeeen tijdlang gin gen zij zwijgend voort. eene verbinding van kwik met chloor (calomel) bleek te bestaan. Het, gebruik van deze vloeistof zal langzamerhand tot eene chronische kwikvergiftiging aanlei ding moeten geven; ik meen dus een ieder het gebruik daarvan ten sterkste te moeten ontraden. (Het bevat p. m. 6 pet. calomel.) De waarde van den in houd van een fleschje is nog geen 5 cent en wordt verkocht voor f 1.75." GEMENGD NIEUWS. Te Amsterdam zijn twee personen aan gehouden, die brutaal genoeg waren om aanrandingen op den openbaren weg te doen. Zelfs op klaarlichten dag probeerden zij dezer dagen op de Prinsengracht iemand zijn horloge af te zetten. De aangehou denen zijn zekere Hoogland en Ooster- meijer, broeder van de beide personen van dien naam, onlangs in hechtenis gebracht. Te Eilenburg is Pbarao's droom nu overtroffen. Den 2 Juni namelijk heeft aldaar op de zoogenaamde >Torgauer Höhe" de handwerksman Hermann een roggehalm gevonden, die bij gelijke lengte als andere halmen negen volmaakt vol ivassen bloeiende arèn droeg. In het mid den stond de grootste aar, ter lengte van 1012 centimeter (duim) en aan beide zijden er van waren vier aren ter lengte van 4 centimeter gegroeid. Dit voorzeker zeldzame, misschien wel éénige exemplaar van een roggehalm zou, voor het land bouw instituut te Ilalle, aan prof. Freitag gezonden worden. Polly, Darwin's lievelingshond, wilde „Mejuffrouw Kato!" ving Hellbom e:n- delijk aarzelend aanzij schrok, hare ge dachten waren ver van haar geweest. „Mejuffrouw Kato, ik zou u hier wel willen groeten," ging hij voort. „Gij hebt eene slechte meening van mij gekregen spreek het niet tegen 't is niet anders mogelijkEn nu naar uwe moeder te gaan en bij ieder woord te moeten denken, dat gij zulks weder voor „uithooren" zoudt kunnen houden „Kom maar mede," zeide Kato, die met den ouden vreesachtigen man mede lijden had. „Kom maar, 't zal mijne moeder genoegen doen." Hij schudde het hoofd. „Heden nietsmeekte hij op een' toon, die Kato trof. »Ik heb geen moed genoeg 't is een kruis, als men geenen moed heeftKon ik maar éénmaal tegen mijnheer den consul zeggen dat doe ik niet maar wanneer hij mij met zijne stienge oogen aanzietik zou mij in een muizengat verbergen. Zoo heb ik ook ditmaal de opdracht aangenomen Dat moet ik eerst goed maken, opdat gij ver trouwen in mij zoudt kunnen stellen." „Dat doe ik nu reeds," zeide Kato en gaf hem de hand. „Ik heb immers gezien dat uwe genegenheid voor Frede- na Darwin's dood geen voedsel gebrui ken, en en drie dagen later vond men het trouwe dier dood in Darwin's studeerka mer. Een telegram uit Irkoutsch deelt nadere bijzonderheden mede over het terugvin den van de lijken van kapitein Delong en de zijnen, van de Jeannette. De lijken hadden geen schoenen aan, maar de voeten waren in lompen gewik keld en in de zakken was gekookt leder dat hun tot voedsel gediend had. Hun handen waren min of meer verbrand, als of zij zich op het oogenblik van te ster ven in het. vuur geworpen hadden. Een lijk lag in het vuur zelf, en de kleede» ren, die het aan had, waren verbrand. Al de lijken zijn op een heuvel van driehon derd voet hoog, onder het wrak van de boot en steenen begraven en een kruis is er op geplaatst. Bij een te Londen gehouden verkoo- ping is een schrijftafel, toebehoord heb» bende aan koningin Marie Antoinette, ver kocht voor f 72.000. Te Arnolds (Indiana) is een congres van dronkelappen (zuipers) gehouden. On geveer 20.000 uit alle streken der Ver- eenigde Staten waren opgekomen. Het volgend jaar zullen de heeren te Topeka (Kansas) bijeenkomen. "Vier overgrootmoeders te bezitten is wel een zeldzaamheiddat geluk valt ten deel aan prinses Feodora van Saksen Meiningen, dochter van erfprins Bernhard van Meiningen en erfprinses Charlotte van Meiningen, dochter van den Duitschen rik zelfs uwe vrees voor mijnen oom An ton heeft overwonnen." „Wat zijt gij goed!" viel Hellbom in. „Juist als mijnheer Georg, die wist iemand ook altijd op te heffen Kon ik maar eens wat voor u doen „Dat kunt gij," zeide Kato; „zend mij bericht wanneer er tijding van Frederik komtzeg mij alles, ook het erg ste." „Waarachtig en zeker, gij zult alles hooren wat ik te weten kom," beloofde Hellbom. „De hemel beware ons genadig voor het ergste." Zoo scheidden zij en Kato ging naar hare moeder, om haar de zoo even ont vangen berichten mede te deelen. Christine barstte in trannen uit. „Mijne arme Kato," zeide zij, „gij zult hem verliezen, bereid u daar maar op voor. Ik wist dat, zoodra ik hoorde dat hij mede uittrokwij zijn nu eenmaal ongelukskinderen waren wij maar niet hier gekomen." In deze stemming bleef zij en hare moedeloosheid maakte Kato's taak zoo veel te zwaardermaar zij gaf zich alle moeite om nu ook nog dapper te blijven, en als haar hare krachten dreigden te begeven, herhaalde zij Frederiks w oorden,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1