NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR AMERSFOORT, BURN, BUNSCHOTEN, EEMNES, HAMERSVELD, HOEVELAKEN, HOOGLAND, LEUSDEN, SOEST, STOUTENBURG, VUURSCHE, SCHERPENZEEL EN WOUDENBERG. Officiële Publicatie. Feuilleton. ALICE'S GEHEIM No. 55. Woensdag 11 Juli 1883. Twaalfde Jaargang. Uitgever: A. M. Slothouwer, Buitenland,icli Overzicht. W. PASSAUER. Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden f "1, Franco door het geheele Rijki> '1.10. Afzonderlijke nummers3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woensdags en des Zaterdags. TEAMERSFOORT. Advertentiën van 16 regelsf 0,40. Iedere regel meer 0,05. Yoor het Buitenland0,07s Reclames per regel0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte Advertentiën kunnen ingezoii- den worden tot uiterlijk 's mor gens 10 uur des Woensdags tie Zaterdags. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt sleclits driemaal in rekening gcbraclit. Op dit oogenblik leeft de graaf van Chambord nog, en zelfs is zijn toestand eenigszins verbeterd, zoodat de legitimis ten zelfs hoop op zijn herstel hebben niettemin ontving hij reeds de Heilige Sacramenten der stervenden. Het ver dient opmerking, dat dezelfde ziekte, maagkanker, die Gambetta ten grave sleepte, ook den laatsten telg uit de hoofdhnie der Bourbons nedervelt; en evenzeer, dat de bijna eerbiedige taal van de meeste republikeinsche bladen zulk een contrast vormt met de smaad woorden, waarmede clericale organen de stervenssponde van den ex-dictator om ringden. Zaterdag is de graaf van Parijs, het hoofd der familie Orleans, te Froksdorf geweest; de kranke ontving hem zeer hartelijk. Inderdaad is de vraag, op wien de werkelijke of vermeende rech ten van Chambord zullen overgaan, niet van belang ontbloot. Wordt de graaf van Parijs als wettig president door de legitimisten erkend, dan wordt het her stel der monarchie in Frankrijk na kor ter of langer tijd iets rneer dan een droombeeld. Maar men spreekt ook van don Carlos als erfgenaam der Bourbon- sche pretentiën, en dan, ja, dan zou er in Frankrijk een wonder moeten ge beuren, als de legitimisten ooit weer aan het roer kwamen. Men zegt dat de Regeering reeds be- NOVELLE VAN dacht is op maatregelen, voor het geval dat Chambord's dood tot monarchale ont boezemingen aanleiding mocht geven. De Minister Ferry heeft verklaard dat alsdan de prinsen van Orleans het land zullen moeten verlaten. Ook prins Jé- rome Bonaparte schijnt van de zaak te j willen profiteerenop het vernemen van 1 de tijding der ziekte heeft hij Zwitser- land verlaten en is te Parijs aangeko-J men om een conferentie te hebben meti zijn vrienden. Sommigen verwachten dat i bij den dood des graven een nieuw ma nifest van zijn hand het licht zal zien. De Fransche Kamer houdt zich bezig met het ontwerp-gemeentewet. Onder anderen werd de openbaarheid der ge- meenleraads-zittingen vastgesteld. Wel dra zal aan de orde komen de bekrach tiging -der overeenkomsten, voorfoopig door de Regeering met de spoorweg maatschappijen gesloten het Ministerie is voornemens op de spoedige behande ling van deze zaak aan te dringen en zelfs van haar een kabinets-quaestie te maken. Het is daarom niet waarschijn lijk dat de zittingen gesloten kunnen worden vóór het groote feest van den 14en dat ditmaal opgeluisterd zal worden door de onthulling, te Parijs, van een kolossaal standbeeld, de republiek voor stellende. De President Grévy is door den Parijschen Gemeenteraad uitgenoo- digd de plechtigheid te komen bijwonen, maar hij heeft beleefdelijk bedankt, om dat de Raad geen waarborgen kon geven dat er onder de redevoeringen geen «politiek» men begrijpt wat dat woord daar te beduiden heeft zal schuilen. Men meent nu te weten dat de Ministers Jules Ferry en Waldeck-Rousseau thans de Regeering zullen vertegenwoordigen. Van Tongkin is nog weinig meer be kend dan verleden week alleen wordt in een particulier schrijven uit Hanoi 16) «Ja, helaas! voor eeuwig», herhaalde zij met zachte, bevende stem, «en alleen de gedachte dat ik er geen schuld aan heb, geeft mij moed en kracht, om het vreeselijke woord van scheiding uit te spreken. Had ik vroeger gewe ten wat ik eerst sedert kort vernomen hebge loof mijik zoude het imroer gewaagd hebben u te naderen.» «Ik bezweer u, Alice, het is een waan, een hersenschim, waaraan gij u te veel hebt over gegeven, en die evenals uwe andere angsten, verdwijnen zal, zoo gauw als gij uw hart voor mij ontsluit, u geheel aan mij toevertrouwt!» «Dat kan ik niet, dat mag ik niet, George! doch genoeg voor heden», vervolgde zij lang zaam opstaande. «De nacht is reeds ver gevor derd en ik gevoel mij te vermoeid, om een ge sprek, dat mij zoo zeer aangrijpt, voort te zet ten. Wij hebben nog een gansche dag voor ons. Overmorgen verlaten wij het hotel, want het is het onze niet meer. Tante!» De deur eener aangrenzende kamer werd ge opend en Miss Ellen verscheen op den drempel; zij zag er even koud en streng uit als voor heen. «Lieve tante», vroeg haar het meisje, »wilt gij zoo goed zijn, Mynheer Kearny de kamer te aan «Le Temps» bevestigd, dat de hoof den van commandant Rivière en van zijn gesneuvelde lotgenooten op pieken ge stoken en als zegeteekenen door het geheele land rondgedragen. De cholera in Egypte schijnt af te ne men: in de aangetaste plaatsen blijft evenwel de sterfte nog grootinzonder heid te Damiette. Het militair cordon dat thans goed zijn plicht doet, telde ook eenige slachtoffers. Te Alexar.drië, zegt men, zijn enkele Europeanen aan de ge vreesde ziekte overleden. Alle Europee- sche Mogendheden doen goed haar best om door gepaste quarantaine maatrege len en scherp toezichthet gevaar voor overplanting te voor. omen, en tot heden toe bestaat er in ons werelddeel ner gens reden tot ongerustheid. In de laatste dagen der week wer den door Gladstone aan het Britsch La gerhuis belangrijke mededeelingen ge daan. De eerste betrof Nieuw-Guinéa dat door den gouverneur van Queensland (Australië,) voorloopig in bezit is geno men: die maatregel wordt, gelijk den gouverneur in een nota is medegedeeld, niet bekrachtigd. Dat besluit heeft in de Australische koloniën zeer veel onte vredenheid verwekten kan er misschien toe bijdragen dat die volkplantingen zich nauwer aaneen gaan sluiten, in welk geval het twijfelachtig is of de Britsche heerschappij daar nog wel .ang zal duren. De tweede mededeeling betrof het be zoek van den heer De Lesseps met zijn zoon, op uitnoodiging van de Regeering, ten einde over den aanleg van het tweede Suez-kanaal mondeling van gedachten te wisselen. De heer Gladstone voegde er bij dat men het over de grondslagen eener schikking eens was geworden, maar dat het niet doelmatig zou zijn nu reeds aan den stand van zaken openbaarheid te geven. wijzen, waar de sofa staat? Gij ziet, Geor ge», ging zij met een weemoedig lachje voort, «hoe treurig het in ons huis gesteld is geen bed meer en ééne sofa slechts, waar er vroe ger Hij liet haar niet uitspreken. «Liever uog dan eene sofa, zoude ik eenen dronk wijn en een weinig koud vleesch willen zien», zeide George op schijnbaar vroolijken toon. De arme man deed zich geweld aan niets te toonen van wat er om ging in zijne zielj, doch dit gelukte hem slechts ten halve. «Slaap wel», zeide Alice, hem hare doorschij nende hand toestekend, toen hij gereed was te vertrekken, «morgen hoop ik verder niet u te spreken.» Tante Ellen stond reeds met de kaars in ha re hand vol ongeduld op den drempel te wach ten en ging, nadat George afscheid genomen had, hem met een gezicht, waarop niet het minste gevoel te lezen stond, vooruit. De kamer, waarin de dame hem bracht, be vatte behalve een paar oude onbruikbare stoe len, eene wankelige tafel en een reusachtigen spiegel, waarvan echter het glas gebroken in duizende scherven op den grond lag. Ook de so fa, waarvan Alice gewaagd had stond ginds in eenen hoek, als het treurig overschot van vroe gere weelde, want het eenmaal fraaie lluweel was geheel verkleurd en hier en daar vol gaten. En toen nu tante Ellen, na de kaars op tafel geplaatst en den reiziger het verlangde avond eten voorgezet te hebben, eindelijk de kamer verliet, ledigde hij in eene teug de halve Uesch scherry, at een weinig van het vleesch en wierp zich toen op de sofa neder, nadat zijn oog te vergeefs een bed gezocht had en niettegenstaan de de kwellende gedachten, die zijn brein ge- i staag doorkruisten, had zijne vermoeidheid de Verder is het Lagerhuis nog bezig met het ontwerp tot wering van knoeierijen bij verkiezingen. Een voorstel, bij die gelegenheid gedaan, om het kiesrecht voor Parlementsleden ook toe te kennen aan vrouwen die het reeds voor de ge meenteraden bezitten, is met 130 tegen 114 stemmen verworpen. Het gevaar dat de Belgische Regeering boven het hoofd hing tengevolge van het voorstel door 6 radicalen ingediend om tot Grondwetsherziening over te gaan, is afgedreven. De vrees bestond name lijk, dat de Rechterzijde zich bij de hee- ren zou aansluiten, alleen om een crisis uit te lokken. Dat is echter niet ge beuld: het voorstel verwierf slechts 11 stemmen. Het ontwerp tot invoering van den leerplicht komt thans aan de orde. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 18 der wet van 14 Sep tember 1866 (Staatsblad no. 138), hou dende bepalingen betrekkelijk de In kwartiering, enz. Doen te weten, dat de bij art. 17 dier wet bedoelde lijst door hen aangelegd in afschrift aan de bergplaats bij het raadhuis aangeplakt is en gedurende veertien dagen te rekenen van heden op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zal liggen, alle werk la gen van 10 tot 1 uur. Amersfoort, den 7. Juli 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris, W. A. CROOCKEWIT. W. L. SCHELTUS. Weth. fd. Br. overhand en dank zij het benijdenswaardige voorrecht der jeugdwas hij na ongeveer tien minuten in een vasten slaap verzonken, waar uit hij niet onwaakte, voor en aleer de warme zonnestralen zijne karner binnen drongen. Het moest reeds laat zijn, want zijnen blik naar buiten werpende, zag hij hoe de zon reeds hoog aan den hemel stond. Hij sprong van de sofa op en bemerkte, tot zijne niet gerin ge ontsteltenis, dat liet reeds tien uur was. IJlings kleedde hij zich aan, verlangend om het wel lijdend, maar toch altijd liefelijk gelaat van zijne Alice te aanschouwen, en het was, alsof met zijne vermoeidheid ook zijne vreeselijke vermoedens, die hij omtrent haar geheim ge- koesterd had, verdwenen waren, onder den in-1 druk van de verkwikkende morgenlucht, die hij zijne kamer liet binnenstroomen. Toen hij gereed was, ging hij den trap af naar het vertrek, waar hij Alice den vongen avond verlaten had. Doch hoe stil, hoe doodstil is alles hier! Geen geluid verneemt hij, behalve de echo var. zijn eigen zwareu voetstap; overal, in kamer en in gang dezelfde stilte de stilte als van het graf. Nadat hij een poos onrustig op en neer ge- loopen, en te vergeefs naar iemand uitgekeken had, die hem iets omtrent Alice kon mededee- len, ging hij de gang door en klopte eerst zacht, daarna luider en luider, ja zelfs onstuimig op de deur van Alice's morgenvertrek. Geen antwoord echter, geen stem, die hem vriendelijk toeriep binnen te treden. Behoedzaam opende hij nu de deur. De kamer was leeg evenals de ande re, geen spoor van eenig menschelijk wezen was te ontdekken. Maar op den rug van een hoo- gen leuningstoel, waarop Alice vroeger zoo me nigmaal gezeten had, was een blad papier be vestigd, waarop in groote letters, blijkbaar met bevende hand ges:hreven was: »Ik ben heden nacht afgereisd, uit vrees dat ik in een volgend gesprek met u zwak zoude zijn en wellicht mijn geheim verraden zoude. En dit wensch ik niet. Ik wil het mede in mijn graf nemen. Ik weet hetik reis mijnen dood tegemoet want ik gevoelhoe langzamerhand de tering mijn arm lichaam sloopt. Treur niet orn mij en vorsch evenmin uit, waar ik gebleven bengij zult het nooit ver nemen. Vaarwel, dierb-re George, en weet, dat ik u meer bemind heb dan mijn eigen leven. Vaarwel, leef gelukkig, gelukkig voor al tijd!» Uwe rampzalige Alice George rukte half waanzinnig het blad van den stoel af en zonk machteloos neder. Alles, alles was dan voorbij? Was zijn leven dan voort aan niets meer dan eene woestenij, waarinde kostbare plant, de liefde, nimmermeer bloeien zoude? Helaas! het was maar al te waar hij droomde niet! Met het hoofd in de hand geleund, herdacht hij geheel zijn vroeger leven en onwillekeurig herinnerde hij zich zijne vreugdelooze jeugd waarin hij, zonder ooit zijne ouders gekend te hebben, te midden van vreemden opgegroeid was. Daarna verrees als eene vriendelijke zon nestraal, de gedachte aan zijn eerste ontmoeting met Alice, gedurende haar verblijfte New-York aan de zalige oogenblikken hunner ontwakende liefdeaan den eersten kus en aan het vree selijke woord van afscheid in den brief ver vat. (Wordt vervolgd-1

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 1