BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Gaandeweg komen meer departe menten die adhaesie schenken aan het voorstel Nijmegen, ter zake de oprichting eencr kweekschool voor bewaarschool- houderessen. Ook het departement Bar- neveld heeft thans in dien geest geadvi seerd. Wageningen besloot in gelijken zin. Door den grooten voorraad zullen dit jaar enkele steenfabrieken langs de v Waal stil liggen. Dientengevolge heeft men op een der bakkerijen te Haaften proeven genomen, om modelsteenen in alle kleuren te vervaardigen. De grondgesteld- heid moet aldaar zeer geschikt voor het doel zijn. Maandag zal in het gebouw der Vrije Gemeente te Amsterdam eene open bare discussie plaats hebben tusschen den lieer A. J. Westhoff, predikant bij de Hervormde gemeente aldaar, en den Heer Domela Nieuwenhuis, den hoofd leider der socialisten. Aanleiding tot dit voornemen heeft ge geven de bekende leerrede over »Jiet Socialisme en de Kerk", in Dec. 11. door den Heer Westhoff in de Nieuwe Kerk gehouden. Het debat zal door den Heer Westhoff worden ingeleid naar aanleiding van de volgende stellingen lo. In het streven der socialisten moet zeer bepaaldelijk onderscheid worden f. gemaakt tusschen rechtmatige grieven en onredelijke eischen; 2o. De rechtmatige grieven zijn de zoodanige, die in het Woord Gods worden geschetst, als onrecht door den eenen mensch den anderen aangedaantot wegneming daarvan behoort de Christe lijke Kerk mede te werken. 3o. Wanneer de Socialisten hunne eischen binnen dien kring beperken, zal, zonder revolutie, eene rechtmatige zaak zegevieren. Het overschrijden van die grenzen kan noodlottig worden voor hen die ze bestrijden, maar niet minder voor hen zeiven. Binnen enkele dagen kan men een belangrijke verlaging van de tarieven voor vracht- en ijlgoederen op de Ned. Rijnspoorweg tegemoet zien. Voor bestel- goederen blijft het tarief zooals het is. Bij uiterste wilsbeschikking is het Weeshuis te Neerbosch bedacht voor de som van f 1500, door wijlen Mej. van Lee, te Alfen a/d Rijn. Het bericht in sommige bladen, als zou het Gymnasium te Zetten ver plaats worden naar Bussum, is van allen grond ontbloot. Thans heeft ook de laatste beet wortel-suiker-fabriek in ons land, te Gastel, de werkzaamheden geëindigd. Te Amsterdam werd op een der zolders van het pakhuis der firma Quien, op den hoek van den Singel, en de Beu- I. lingstraat, brand ontdekt. Bij onderzoek bleek, dat op onder scheidene plaatsen hoopjes doppen, met petroleum bevochtigd, waren nederge- legd, terwijl men een kaarsje vond, dat waarschijnlijk gediend had, om de licht ontvlambare stollen in brand te steken. Het vuur was spoedig, zonder de hulp der brandweer, gebluscht, en het onheil, daardoor aangericht van geen beteekenis. Gewichtiger evenwel was de ontdek- king, daarna gedaan, en welke tot het vermoeden leidt, dat hier brand gesticht werd, opdat een ander misdrijf verbor gen zou blijven. Van den voorraad koffie in hel pakhuis opgeslagen, worden na melijk niet minder dan 72 baien vermist. Aanvankelijk was er geen aanleiding iemand van het personeel te verdenken. Maar toen gisterenmorgen de pakhuis baas niet op den gewonen tijd kwam, ook niet nadat om hem gezonden was, en vooral omdat hij tot nog toe spoor loos verdwenen blijkt te zijn en de ijve- l rigste nasporingen der politie, om hem te vinden, zonder uitslag zijn gebleven, vermoedt men, dat hij van beide mis- drijven de schuld draagt of er thans medeplichting aan is. Te Zeist heeft men in eene ge- houden vergadering van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen besloten het voorstel-Nijmegen, niet be trekking tot de oprichting eener Kweek school voor bewaarschoolhouderessen, niet te ondersteunen. Voorts werden herbenoemd tot Com missarissen der Spaarbank de heeren G. Costerman, J. Versteeg, C. Guldensteeden Egeling en G. Verdonk Gz. De heer J. J. Walland tot Commissaris der teekenschool. De Leidsche vergiftigingszaak zal nu spoedig in openbare behandeling komenwant de langdurige instructie is eindelijk afgeloopen en vrouw van der Linden naar den Procureur-Generaal ver wezen. Het onderzoek heeft geloopen over 80 gevallen vóór en dl in en na 1881. Voor deze laatste 11 gevallen is rechtsingang verleend. Het dossier bevat 500 stukken. Het onderzoek kon niet spoediger af- loopenwant zelfs in Indië moesten ge tuigen gehoord worden.' Verzet wordt van de zijde der Volendammers, om hun straf te onder gaan voor het visschen met moordkuilen, niet meer waargenomen. Thans gaan tal van hen, bij de eerste oproeping vrijwillig zich in arrest begeven naar Amsterdam Haarlem of Hoorn. De vorige week stond zekere G. B. voor het kantongerecht te Wage ningen terecht, wegens jachtovertreding. Hij werd veroordeeld tot eene geldboete van f0.50 of 1 dag. Toen hij huiswaarts keerde heeft hij tusschen Ede en hier, den jachtopziener G., die tegen hem procesverbaal had op gemaakt, opgewacht en naar men wil, met een of ander voorwerp tegen den grond geslagen en vervolgens getrapt en een eind weegs meegesleurd. Eindelijk gelukte het G. in het tolhuis een veilige schuilplaats te vinden, niettegenstaande B. er als een dolzinnige rondom liep, onder het uiten van allerlei bedreigingen. Voor B. kunnen de gevolgen van deze handelwijze wel eens veel erger zijn, dan die van de jachtovertreding, die er aan leiding toe gaf. Ofschoon de bouwlust te Wage ningen langzamerhand minder levendig is geworden, zijn de bouwmeesters daar door nog niet ontmoedigd en toonen enke len daarin al spoedig verbetering te ver wachten. Met den Oosterstoomtramweg zal er zeker nieuw leven komen. Reeds vroeger is een ontwerp in gereedheid ge bracht, om het terrein van de vennoot schap «De Wageningsche Berg" te her scheppen in een villapark, waarin 36 ge schikte buitentjes zijn geschetstde naam daarvan zal Wilhelminapark" zijn. De tram komt vlak daar langs en aan de overzijde van den rijksstraatweg ligt het koninklijk landgoed Oranje Nassau's Oord. De ligging voor dit plan is dus in vele opzichten'zeer gunstig. Dezelfde ontwerper de heer H. Boerce, architect alhier heeft ook de kans van den stoomtramweg VeenendaalWage ningen ovorwegen en behalve een 5-tal villa's ook een blok aaneengebouwde heerenhuizen in teekening gebracht voor het terrein de Lawick, hetwelk uitzicht heeft op de weide en boerderij der Rijkslandbouwschool, waardoor de Lawick- sche allee deze tramweg wegens verschil lende redenen van aanleg, waarschijnlijk zal komen. Behalve deze plannen is bij hem eene opdracht in werking tot aanleg van een theetuin bij het hotel Steuk, waar het station van den Oosterstoomtramweg wordt gehouden. Dit zal het station Wa geningen lot een der gunstigst gelegen uitspanningsplaatsen maken. Naar aanleiding der verkiezing van den heer Keuclienius te Middelburg had men daar een liberale kiesvereeniging op gericht, die vele leden telt. Voor de eerste maal nu had deze kiesvereeniging dezer dagen een Candidaat gesteld en wel voor de Provinciale Staten. Voor de eerste maal echter ook leed zij de neder laag, aangezien de antirevolitionaire can didaat Dr. J. van der Bcke Callenfels, met groote meerderheid van stemmen werd gekozen. Men schrijft ons uit Utrecht: Een verschrikkelijk voorval had dezer dagen plaats ten huize van de heeren V. en E. aldaar. Des middags, omstreeks één ure ver voegde zich ten huize van deze firma een zich noemde Baron M. tot de L. en werd in de zoogenaamde groene kamer ge laten. De knecht verwittigde Mijnheer, dat genoemde Baron zich in de kamer bevond, grenzende aan het kantoor, om hem te spreken. Even te voren had de heer K. juist een telegram voor den Baron ontvangen, dat hij nu in de hand hield, om hem te geven. Nauwelijk was hij de Kamer ingetreden of hij zag, dat de Baron gereed stond zich met een pistool voor het hoofd te schieten. Onderwijl Mijnheer K. riep: «Mijnheer, doe dat niet, hier is een tele gram!" snelde hij toe, maar't was reeds te laat. Het pistool was afgegaan en de Baron viel, doodelijk getroffen, tegen de groote kast van den heer K. aan. Wat de reden van deze wanhopige daad is, kunnen wij niet mededeelen. De oorlog tusschen Frankrijk en China duurt nog altijd voort. Laatstgenoemd rijk heeft nu eenige schepen, voor een goed deel door Europeanen bestuurd, in zee gezonden, om de fransche vloot te gaan bestoken. Niet gering, voorwaar! De Franschen zullen dus nog heel wat krachtiger dienen op te treden, eer ze de Chineezen klein hebben. Daarbij komt bovendien dit, dat te Hongkong, dat in Engelsche handen is, de Franschen hunne schepen niet meer kunnen laten repareeren, wijl de Engel- sclien als onzijdige mogendheid dit niet langer willen toelaten. Men is daarover te Parijs niet gesticht. In Tongkin gaan de Franschen den veldtocht hervatten. Zal het nu met beter succes zijn? In België genoten de bewaarscholen (crèches) tot hietoe staatssubsidie. Deze wordt voor het vervolg, bij circulaiie van den Minister van Binnenlandsche zaken, ingetrokken. Dubbel hard treft deze maat regel nu overal gebrek aan werk en geen vuur aan den haard is Omdat duizenden kinderen van deze instellingen profiteeren en zij zonder subsidie toch niet kunnen bestaan wenden eenige aanzienlijke liberalen pogingen aan, om geld te krijgen. De advocaat Rabinowitsch te Kisch- eneff, die eene nieuwe sekte van Israë lieten wilde stichten, is aldaar door oud- Israëlieten vermoord. De sekte had reeds te KischenefT een eigen synagoge, die genaamd werdde tempel van Jezus Christus. Te Kislof in Zuid-Rusland zou binnenkort een tweede worden geopend. Het streven van Rabinowitsch was toe nadering tot het Christendom-door erken ning van Jezus Christus. Te Usila, in Algerië, heeft weer een aardbeving acht huizen doen instor ten. Er werden geen menschen gedood of gewond. Zondagmorgen had te Olehleh een laffe mooid plaats. Eenige Atjehers n.l., die alle dagen met visch te koop loopen op Olehleh, kwamen bij de spoorwegbrug, alwaar een korporaal met drie man op post staat. De korporaal vroeg om hun pas, en de voorste haalde dezen pas te voorschijn en gaf dien aan den korporaal. Terwijl deze den pas las, en een dei- soldaten zich voorover boog, om den pas (een nieuwe soort) eens te zien, trokken Atjehers hunne rantjongs (messen) en staken den korporaal en twee der man schappen dood. De vierde man zag dit, schoot een der moordenaars dood en joeg de vier andere op de vlucht. Tegen zulke moorden is bijna niet te doendapper of vermetel is 't niet, want toen er één man in staat van tegenweer was, gingen ze alle vijf op de vlucht. De sluipmoorde naars zijn uit de kampong Larnpagar, die hier vandaan (aan boordj zichbaar is en aan het strand ligt. Hoewel deze kampong herhaaldelijk hare kwade trouw toont, wordt ze toch nog gespaard, omdat ze heet bevriend te zijn. O! hoe graag hadden de soldaten Maandagochtend, toen ze met den mortier gingen werpen, of Dinsdag morgen, toen ze er vlak bij schijf scho ten, met sloepsgeschut op die kampong geschoten in plaats van op de schijf. 'I Is toch een vreemde toestand, dat honderd pas van eene groote plaats, kampongs zijn, waar niemand zich durft te vertooneudie 't broeinest van vijan delijke benden zijn, en die men zonder eenige moeite kan vernietigen. Zou 't geen verkeerde humaniteit zijn, om zulke plaatsen, die ons dag op dag slachtoll'ers kosten, niet te verbranden In welke Engelsche of andere kolonie ziet rnen zoo iets, behalve bij ons? De straf, die hun nu is opgelegd, bestaat in 't beletten der vischvangst en sluiten hunner rivieren. Enfin, 't is nog iets, want de menschen die eenige dagen ge leden hebben getracht den trein naar Larnbaroe te doen derailleeren en een gevulden granaat op-de rails hebben ge legd, zijn niet ontdekt. De menschen, die langs den weg van den trein wonen, zijn, wel is waar, aansprakelijk gesteld voor de veiligheid, maar dat is slechts een wassen neus. Uit Spanje worden weder aardbe vingen bericht, welke vooral gevoeld werden in de dorpen bij den bergketen Tejada. Te Albania gingen de schokken vergezeld van een onderaardschen knal. Daar is een huis ingestort, er werd een persoon gedood en twee werden gewond. Te Fones is een doode en een 'gewonde. Te Arennas werden ook schokken waar genomen. Te Lissabon is een kabinetscrisis ontstaan. De minister van openbare werken heeft ontslag genomen. De Koning heeft het ontslag van den Minister van Openbare Werken aange nomen. Men gelooft, dat van deze crisis ge bruik gemaakt zal worden, om een ver zoenend kabinet samen te stellen, waarin progessisten zitting zullen hebben, ten einde door de Cortes een grondwetsher ziening te doen aannemen. Uit Nieuw-York komt de, bijna zouden we zeggen verrassende tijding, dat de Ier O'Donovan Rosa, de leider der dynamietpartij, de man die door zijn onbeschaamde taal in zijn blad Uni ted Irishman zooveel er toe bijbracht aan de eene zijde, om dwepers tot het uiterste te brengen, aan den anderen kant om zijne partij gehaat en gevreesd te maken, nu men haar in het ware daglicht zag dat die O'Donovan Rossa des avonds in zijn bureau door eene vrouw is doodgeschoten. Men verze kerde, dat de daderes in hechtenis is. Te Londen is weder een persoon gearresteerd, die verdacht wordt aan de laatste dynamietaanslagen te hebben deelgenomen. Generaal Wolseley heeft naar Enge land de hoogst ernstige tijding geseind, dat Karthoem in de handen van den mahdi gevallen is. Misschien heeft dit door verraad plaats gehad en is Gordon krijgsgevangen. Sir Charles Wilson, die tijdelijk Stewart verving, kwam voor die stad en vond haar in handen van den malidi. Onder een hevig vuur van den vijand is hij naar Metamneli teruggekeerd. Hoe zullen de Engelschen zich nu uit de steeds grooter wordende moelijkheden redden? De gisting is er groot, en de ontevre denheid over het talmen der Regeering, waardoor zij niet eerder tot krachtige maatregelen overging, neemt met ieder uur toe. Bijna alle dagbladen zijn het eens, dat aan terugtreden door Engeland niet meer gedacht kan worden. Men zegt, dat het Ministeiie zal aftreden. Bij Thorn, niet ver van Oil City in Pensylvani staat een petroleummijn in brand, welke naar men berekent, eiken dag 25,000 vaten olie brandend in de lucht slingert. Met zooveel kracht stijgt de olie op, dat de vlammen zich eerst tien voet boven' den grond vertoonen. Op die hoogte heeft de vuurzuil een doorsnede van een halven decimeter; twaalf meter hooger van zes decimeter, bovenaan van dertig meter en van die hoogte slaan de vlammen op den grond neder. Het is een even grootsch als vreeselijk schouwspel. Ten huize van een apotheker te Mar seille heeft een benzine-ontploffing plaats gehad. Een knecht, die met een brandend licht den kelder, waar de gevaarlijke dampen zich verzameld hadden, binnen trad en daardoor de ontploffing veroor zaakte, werd ernstig gewond. Het gelukte hem echter, de trap weder op te kruipen. Maar een dienstmeisje, dat hem verge zelde, bleef beneden liggen. Zij werd onder het puin van het snel uitgebrande huis bedolven. Uit Kaapstad wordt getelegrafeerd, dat de president der Zuidafrikaansche Republiek en Sir Charles Warren het omtrent de aangelegenheden van Be- chuanaland volkomen zijn eens geworden, zoodat er hoop bestaat op het behoud van den vrede. Intusschen zetten de Engelsche troepen den marsch naar Be- chuanaland voort. De toestand blijft daar te lande zeer gespannen. Onze stadgenoote, Mejuffrouw L. C. W. Meijners, is benoemd tot Onder wijzeres bij het meer uitgebreid lager onderwijs te Willemstad. De onlangs plaats gehad hebbende benoeming van den heer Mr. H. J. H Baron van Boetzelaer van Oosterhout, Bur gemeester van Stoutenburg, tot Secretaris dier gemeente is door den Koning goed gekeurd. Op 17 Febr. e. k. zal in Amicitia de 3e abonnements-uitvoering plaats heb ben en ditmaal bestaan uit een concert van het Tivoli-orchest uit Utrecht. Op de jaarvergadering, door de ver- eeniging «Amersfoortsche (Vrijwillige brandweer" gehouden, werd geconsta teerd, dat deze vereeniging zich in bloei- enden toestand bevindt en dat zij thans 48 leden telt. Op deze vergadering werden tot onder- brandmeester, tevens bestuursleden her kozen de heeren H. Dumoulin en 11. E. van Sweden, die op nieuw zich deze functiën lieten welgevallen. Een ontworpen reglement werd ter beoordeeling verzonden naar eene Com missie, bestaande uit de heeren van Baaien, Wagenmaker en Heijmans De eere-voorzitter, de heer van Ruijven, deelde mede, dat de nieuw aangeschafte spuit door het gemeentebestuur aan de vereeniging ten gebruike is gegeven. Verwijzende naar de adveitentie in dit nummer, betreffende het optreden, Dinsdag 10 Februari e. k., der Largard-Ernestini Troupe in Amicitia te Amersfoort, laten wij hier volgen de recensiën van het Utrechtsch Dagblad nopens deze beroemde onnavolgbare artisten, die drie achter eenvolgende voorstellingen te Utrecht, met uitbundigen bijval hebben gegeven De Largard-Ernestini-troep trad Donderdagavond in de groote zaal van Tiuoli op. Was, afgaande op den wijdschen naam van «wonderen der wereld", dien de troep heeft aangenomen, het denkbeeld ontstaan, dat men met eene goede dosis «humbug" te doen zou hebben, de uit komst heeft bewezen, dat de verlooners. zoo al geen «wonderen der wereld", al thans meesters in hun vak zijn, daar alle verrichtingen met de meeste juistheid en gemak werden uitgevoerd. De heer Ernestini toonde een buiten gewoon equilibrist te zijn bij zijne exer citiën op een paar stoelen, waarvan de onderste op vier flesschen rustte. Ook als eene der flesschen werd wegnomen, en daardoor een poot van den stoel haar steunpunt miste, volvoerde hij met on- overtrelfelijke gemakkelijkheid, zonder missen of wankelen zijne toer. Madame Chilly gaf blijken niet alleen van groote lenigheid, maar ook van kracht, toen zij van drie op elkander gestelde tafels, waarop nog een stoel geplaatst was, achterover neerboog, tot met de handen op de onderste tafel en daarnaast op de voeten terecht komende. De meestejaantrekkelijkheid scheen even wel de exercitie op den telephoondraad van den heer Largard te hebben. Om ongelukken te voorkomen, was onderden draad, die van het orchest tot aan het einde der zaal gespannen was, een stevig net aangebracht. Van daar dat men zonder vrees naar den man kon opzien, die zoo ge makkelijk langs den bewegelijken smallen weg bewoog, zich omkeerde, knielde, op den rug op den draad ging liggen, zich eindeiijk, op den draad staande, van zijne kleederen ontdeed, ja zelfs zijne schoenen uit en weder aantrok. Ook de uitvoering van de gebroeders Ernestine aan de ringen, op het program ma onder den onbegrijpelijken naam van «Remon de la Dour" vermeld, voldeed goed en deed de buitengewone kracht der vertooners uitkomen. Het geheel werd afgewisseld door uitvoering van het Tivoli-orchest. Waarschijnlijk door de gelijktijdige voor stelling van Richard III in den schouw burg, was het getal toeschouwers zeer klein. Toch verdient de troep zeer een bezoekwij hopen dan ook, dat de opkomst van het publiek heden en morgen avond meer talrijk moge zijn. 317de STAATS-EOTERIJ. VIJFDE KLASSE, TWEEDE WEEK. Trekking van 4, 5 en 0 Febr. (2850 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prys van f 1000 No. 5929. Prijs van f 400 No. 6744. Prys van f 200 No. 13554. Pryzcn van 100. No. 2133 en 4844. Pryzen van f 70 424, 426, 452, 497, 2115, 2118, 2144, 2153, 2196, 2197, 2201, 2248, 2249, 2283, 2297, 2303, 2316, 2458, 2487, 2491, 4642, 4652, 4667, 4670, 4672, 4693, 4731, 4751, 4754, 4771, 4772, 4777, 4795, 4807, 4851, 5918, 4957, 6716, 67-28, 6761, 6774, 6803, 6809, 6819, 6865, 6866, 13089, 13096, 13149, 13407, 13415, 13416, 13471, 13647, 13690, 13720, 13740, 13761 en 13764. Te zamen 64 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 409, 420, 423, 435, 438, 444, 474, 475, 476, 478, 490, 515, 524, 529, 531, 639, 548, 555, 566, 570, 574, 577, 598, 600, 2129, 2148, 2159, 2102, 2163, 2177, 2181, 2183, 2189, 2192, 2195, 2205, 2230, 2250, 2253, 2256, 2270 2282, 2344, 2355, 2359, 2361, 2373, 2377, 2382, 2385, 2394, 2412, 2416, 2421, 2432, 2435, 2445, 2449, 2454, 2467, 2476, 2482, 2490, 2492, 2500, 2611, 1615, 4616, 4617, 4621, 4639, 4658, 4659, 4661, 4662, 4674, 4690, 4706, 4708, 4714, 4719, 4732, 4740, 4766, 4797, 4822, 4855, 4826, 4828, 4835, 4862, 4886, 5072, 5085, 5095, 5913, 5910, 5917, 5919, 5927, 5951, 5953, 5965, 5967, 5971, 6703, 6747, 6748, 6772, 6773, 6787, 6791, 6793, 6801, 6804, 6806, 6852, 6854, 6864, 6868, 6872, 6874, 6878, 6887, 13005, 13025, 13055, 13060, 13143, 14147, 13150, 13402, 13406, 13434, 13435, 13436, 13443, 13475, 13480, 13482, 13486, 13500, 13509, 13515, 13516, 13544, 13555, 13570, 13570, 13575, 13591, 13596, 13600, 13613, 13633, 15337, 13643, 13667, 13673, 13698, 13700, 13704, 13721, 13730, 13737, 13750, 13755, 13765, 13789 en 13796. Baar». Volgens achterstaande adver tentie zal de Baarnsche Rederijkerskamer «Bernard ter Haar," hare vijfde openbare Vergadering houden op Dinsdag 10 Febr. a. s. in de Groote zaal van het Amalia- hotel. We zijri in de gelegenheid geweest het programma te zien, dat er werkelijk flink uitziet. De goede naam, die zich deze kamer gedurende den korten tijd van haar bestaan reeds verworven heeft, doet ons ook niet twijfelen of de zaal zal flink bezet zijn. Voor personen, buiten Baarn woonachtig, bestaat ook de mogelijkheid toegang te kunnen bekomen en daar de communicatie tusschen andere plaatsen en Baarn nog al geriefelijk is, zullen er misschien nog velen gevonden worden, die van deze gelegenheid wenschen te profiteeren. Het bericht in vele couranten, Nieuws v. d. Dag enz. ais zou alhier be roepen zijn, bij de Chr. Ger. Gem. Ds. Schotel van Haarlem, berust op een misverstand. De tegenwoordige leeraar Ds. Gezelle Meerburg heeft kostelings geleden een beroep ontvangen naar 's-Gravenland, maar daarvoor bedankt. In plaats van Baarn wordt waarschijnlijk Zeist bedoeld daar is de heer J. Schotel beroepen. Maandagnamiddag werd de Achter straat in beroering gebracht door een twist tusschen vader en zoon. De veelbelovende zoon schold en dreigde zijn vader, totdat eindelijk de politie een einde aan dit schandelijk tooneel maakte en de zoon voorloopig in bewaring nam. VeeuendaaL. De veikooping van hout heeft, even als vorige jaren hier

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2