VERMIST, VARKENSSLACHTERIJ In het Magazijn „DE VLIJT, Laurens J. Latycx, Advertentiën. »fi§®L!P§!N@' JlJ. G. BRANDSEN, I AMERIKAANSCHE ORGELS, Notaris VAN WIERINGEN JV!AS®iN HAMLIN C Piano- en Orgelmagazijn, Gemengd Nieuws. Ofüciëele Publicatien. Sipremapijn en TaMskerverij W. DE VRIES. ANDs. L. KROM, VEKSÉLEWEL DE WITT HAMER. DE MOOR" LANGESTRAAT, F. 62, AMERSFOORT. HANDWERKSIGAREN. COURANTENLEZEN. PUBLIEK VERKOOPEN: Een perceel uitmuntend IJ/1 'Huis- en Kerkgebruik, EEREDIPLOMA, AMSTERDAM 1883. Utrecht, 124, Schoutenstraat. van zijn in ruime keuze ontvangen: Alsmede eene prachtige sorteering en vele NOUVEAUTÉ'S voor het saizoen. dagen celstraf en f 8 boete, als zijnde beschuldigd van rebellie en verwonding van beambten der politie in functie. Leusden. Gistermiddag, omstreeks 2 uren, bad op den stillen doodenakker te Oud-Leusden op eenvoudige wijze de begrafenis plaats van den Heer Mr. C. J. Kien Eltzman. Vele vrienden, bekenden en vereerders van den afgestorvene hadden zich op de begraafplaats vereenigu. Uit Amersfoort o. a. niet weinigen. Voor het kerkhof werd de lijkstoet in gewacht door vele leden der Provinciale en Gedeputeerde Staten van Utrecht, waaronder men ook opmerkte de heer Mr. E. H. 's Jacob, Commissaris des Konings in deze Provincie. Nadat de kist boven den grafkelder geplaatst was nam de heer 's Jacob het woord en betuigde zijn warme sympathie voor den overledene, toonde aan hoe de heer Kien Eltzman steeds zijn krachten gewijd had aan de belangen van het algemeen en dat hij niet alleen helder van hoofd, maar vooral ook groot van ziel was geweest. Hij was wars, zooals Spreker het noemde, van vele [woorden. Even als zijn leven, waren ook zijne woorden en uitdrukkingen sober. Weinig sprak hij, maar wat hij zeide, was waarheid en getuigde van zielenadel. Na deze toespraak van den heer 's Ja cob werd door een der aanwezigen, uit naam van één familielid, door den over ledene achtergelaten, in wanne bewoor dingen dank gezegd voor de laatste eer, den gestorvene bewezenwaarna onder het gelui van den torenklok, dat indruk wekkend over de heidevelden weerklonk, het stoffelijk overschot in de groeve werd neergelaten. De heer Kien Eltzman werd door het kiesdistrict Amersfoort in 1808 tot lid der Provinciale Staten gekozen en had in dat college elf Jjaren zitting gehad, toen hij tot lid van Gedeputeerde Staten werd gekozen. Veel had men in beide Colleges met Kien Eltzman op, vooral om zijn helder en juist inzicht, en waar zijne adviezen bij waterschapsaangelegen heden gevraagd werden, daar getuigden deze van grondige kennis. Werkzaam was hij steeds en met lust en liefde wist hij anderer belangen immer te bevor deren. Soest. Aan de openbare school in deze gemeente wordt een onderwijzer gevraagd, op een tractement van zeshonderd gulder,. Sollicitatiebrieven moeten vóór'11 April bezorgd worden bij Burgemeester en Wet houders. Soestcrberg. 3 April. Terwijl def>e- woners afwezig waren, wist een vreemde indringer zich heden namiddag door in braak, toegang te verschaffen in eene geringe arbeiderswoning. Door twee buren op heeterdaad betrapt, bij 't doorsnuf felen der kast, werd hij aan de politie overgeleverd, die hem spoedig achter slot bracht. Veeneudaal. Een geval van kwaden droes heeft zich in deze gemeente voor gedaan bij een paard van A. Drost. Het dier werd terstond onteigend en afgemaakt terwijl alles, wat er mee in aanraking was geweest werd ontsmet, vernietigd of onbruikbaar gemaakt. Door de Hervormde gemeente alhier is tot predikant beroepen, Ds. P. Barstra, te Wassenaar. Ds. A. Hazevoet, predikant bij de Christelijk-Gereformeerdegemeente alhier, is als zoodanig benoemd bij eenzelfde gemeente te Rijssen. Tot tegenschatters voor de perso- neele belasting alhier, zijn door B. enW. benoemd de heeren J. C. Hardeman en P. van den Bosch Jz. Een bijna te duur gekochte grap. Op een gemaskerd bal dat de hertog van Aosta onlangs te Turin gaf, was de markies de Lusignan vermomd als Rigo- letto, de hofnar. In den leelijken bochel had hij een electrisch toestel verborgen, vanwaar draden naar de handen en voe ten liepen, waardoor de markies in staat was om, door de geringste aanraking, electrische schokken uit te deelen. Hij deed dat dan ook onophoudelijk, door nu eens eene dame hoffelijk de hand te rei ken en dan weder iemand met den voet aan te raken. Een panische schrik heerschte onder de aanwezigen, totdat men ten slotte de oorzaak der geheim zinnige schokken ontdekte, en toen maakte de ontsteltenis voor luidruchtige vroolijk- heid plaats. Eensklaps begon de Lusignan- Rigoletto te springen en op woedende wijze met de armen om zich heen te slaan, terwijl hij woeste kreten uitstiet, waarop de omstanders daverend begon nen te lachen; op zeker oogenblik hoorde men hem echter in den hoogsten angst hulp! hulp! steunen, en een paar vast beraden personen trokken hem den bochel van het lijf, waarop de markies bezwijmd op den grond viel. Door een onopgehel derd toeval waren de draden in elkander verward geraakt en de geheele kracht van het electrisch toestel werd op den ongelukkigen drager er van ontladen; de markies was zoozeer ontdaan, dat men hem naar huis moest brengen en hij eenige dagen te bed moest blijven liggen. Wat een ezel veroorzaken kan! Vrij dagmiddag had nabij de Kanselpoort te Gorinchem het volgende ongeluk plaats. Twee buitenlui zouden per tilburrie de stad verlaten en moesten voor een aldaar staanden ezel uitwijken. Grauwtje, hier door verschikt, begon te springen, met het gevolg dat hij onder het paard kwam, waardoor natuurlijk dit laatste mede on rustig werd en begon te steigeren, met den kop door een der groote ruiten der aldaar gebouwd wordende heerenhuizen viel en de buitenman met zijne moeder uit de tilburrie tuimelden. De reizigers kwamen er gelukkig met den schrik af, doch hij het paard waren stukjes glas in den kop gedrongen, welke er echter spoe dig uitgehaald werden de tulburrie was zwaar beschadigd. Eene lastige vergissing. Een zonder linge verwarring is in een gezin te Dus- seldorp ontstaan. Daar werden de moeder en de dochter ongeveer gelijktijdig moe der van een meisje. Voor de aardigheid gaf men aan de kleintjes geheel gelijke kleertjes, en zij werden in dezelfde wieg gelegd. Maar bij het gedurig bewonde ren, het opnemen en weder neerleggen van de kinderen is men met de zuigelin gen in de war geraakt, en men weet volstrekt niet meer wie van beiden de tante of de nicht is. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien het besluit van Heeren Gede puteerde Staten der provincie Utrecht van den 18. December 1884, No. 10 (Pro vinciaalblad No. 114), en een brief van den IJKER, chef van dienst, d. d. 26 Maart 1885, No. 10b; Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de HERIJK DER MATEN EN GEWICHTEN voor het dienstjaar 1885 in het gebouw de Waag aan de Appelmarkt zal geschieden van Maandag, den 13 April tot en met Vrij dag, den 24 April aanstaande, uitgezon derd Zaterdag en Zondag Dat de letter U, in den gewonen druk vorm schuin gesteld, bestemd is tot goed- keuringsmerk, zoowel van den ijk als van den herijk: dat de belanghebbenden verplicht zijn hunne maten en gewichten, behoorlijk schoon on drooggemaakt, bij den IJker tijdens zijn verblijf in deze ge meente, tot het ondergaan van den her ijk te bezorgen, en dat zij die dit ver zuimen of daarin op de hiervoor aange wezen dagen verhinderd worden, de voor melde maten en gewichten aan het ijkkantoorte Utrecht ter herijking kunnen aanbieden, welk kantoor geopend is iederen Woensdag (na den 1. September) en eiken Zaterdag, van 's voormiddags 9 tot 1 uur des namiddags. dat de MILLIGRAMGEWICHTEN uit sluitend aan de ijkkantoren geverifieerd worden en vrachtvrij kunnen worden op gezonden onder het adres nlJkkantoor Utrecht." dat na het eindigen van den termijn voor den herijk gesteld, en alzoo van af den 1. O'-tober e. k. het gebruiken of voorhanden hebben van maten en ge wichten, niet voorzien van de vereischte stempelmerken, volgens artikel 29 der wet van den 7 April 1869 (Staatsblad No. 57) verboden en strafbaar is; dat de belanghebbenden gehouden zijn, na de terugontvangst van hunne ter her ijking aangeboden maten en gewichten, zich te overtuigen dat dezen van het vereischte goedkeurings-merk voorzien zijn, alvorens ze weder in gebruik ge nomen of in winkels of op plaatsen van bedrijf voorhanden gesteld worden; blij vende de ijkplichtigen steeds daarvoor verantwoordelijk. Teneinde eene meer ordelijke uitvoe ring van den herijk mogelijk te maken en daardoor de belanghebbenden tevens voor tijdverlies te vrijwaren, worden de ijkplichtigen uitgenoodigd zich zooveel mogelijk te gedragen naar de volgende regeling Voor wijk A, Maandag 13 April; »B, Dinsdag 14 April; C, Woensdag 15 April; D, Donderdag 16 April; d E, Vrijdag 17 April. Voor wijk F, van No. 1175 Maandag 20 April; d 176315 Dinsdag 21 April; d 316400 Woensdag 22 April; Voor de Apothekers, Juweliers, Goud- en Zilversmeden, Donderdag 23 April; van voorm. 9/212 en nam. 12'/»2'/2 uur. Voor wijk G, H en I, Vrijdag 24 April, van 9'/,12 uur. De ingezetenen worden uitgenoodigd, bij de aanbieding tot den her-ijk, het wijknummer van hun huis optegeven, en nadrukkelijk aangemaand zich getrouwe lijk van hunne verplichtingen ten deze te kwijten, teneinde bewaard te blijven voor de onaangename gevolgen en boe ten, tegen de nalatigen vastgesteld. Amersfoort, den 3. April 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, doet te weten, dat de lijsten, aanwijzende de personen in deze ge meente bevoegd tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Staten Gene raai, de Provinciale Staten en den Ge meenteraad, heden zijn gesloten en in afschrift aangeplakt aan de bergplaats bij het raadhuis, welke lijsten gedurende veertien dagen, te rekenen van heden, alle werkdagen van 10 tot 1 uur, op de Secretarie der gemeente vooi een ieder ter inzage liggen. Amersfoort,*aen 2. April 1885. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 26 Maart, Aaltje, d. van Melis de Mots en Gerritje Kuijt. 27 Maart, Petrus Theodorus, z. van Peter Voskuilen en Hendrika van der Eiden. Elisabeth Alijda Cornelia, d. van Ilendrikus van den Hengel en Elisabeth Alijda van der Pol. Elisabeth, d. vau Dirk Vaueveld en Jan netje van Diermen. 28 Maart, Wilkel- mina Johanna, d. van Johanes Veeneudaal eu Jannetje Rijnder». Cornelis, z. van Willem Los en Cornelia Tetenburg. 29 Maart, Simon Autonins, z. van Cornelis Antonius van Kalveeu en Adriana Kortbeek. Margrietha, d. van Hcndrikus Collet en Geertje van Keulen. 30 Maart, Hendrika Johanna Jacoba, d. van Antonie Johannes Heunks en Matje van Doorn. 31 Maart, Petrus Gijsbertus, z. vau Marinus Vcrnooijs en Cornelia Jacoba Knoppers. Alijda, d. van Johanna de Gooijer. -1 April, Hen drik, z. van Hendrik Jan Reems en Gar- ritjen Denkers. 2 April, Alijda Fran- cisca, d. van Wessel van Daal en Margrietha Hendrika de Leij. Ondertrouwd 2 April, Johannes Wilhel mus van Hagen en Elisabeth Gauscvles. Gehuwd 1 April, Jacobus Josephus Huber en Cathariua Rosier. Overleden: 27 Maart, Petronella van den Hoek, 43 j. ecktg. van Philippus HeD- drikus Schmittmanu. 30 Maart, Klaas Pieter Belt, 23 j. ongeh. Ilenri Jeronimo de Vries. 3 j. 31 Maart, Joseph Charles Middelman, 3 m. Maria Everarda Kraan, 41 j. echtg. van Jan van Empeleu. 1 April, Johannes vau de Mast, 70 j. echtg. van Johanna van Alphen. Lena Bijdevier, 79 j. wed. van Gerrit Huijgen. Jacobus van Eijkeleuburg, 62 j. echtg. van Hendrika Snijders. 2 April, Hendrika Balster, 3 j. Bunschoten. Bevallen 1 April, Rijutje Zijl, vrouw Dirk de Graaf zoon. Gehuwd Klaas van Amerongen en Mag- teltje Vedder. Hoogland. Geboren: 28 Maart Cornelia, dochter van Hermanns van den Hengel en Antonia den Oudeu. 29 Maart Gerarda, dochter van Antonie van de Hoef en Weijmpje van Kleinwee. Overleden 1 April Adriauus Eggenkamp oud 20 maanden. Stoutenburg. Geboren 28 Maart, Johannes Hendrikus, zoon, van Arie van Velthuizen en Elisabeth van Karsbergen. 1 April Hermanns, zoon van Andreas Martinus vau den Berg en Jannetje Evers. Overleden: 27 Maart, Wilhelmus Hen drikus Anthonius Nijsen, oud 10 maanden. 29 Maart, Gerritje Hoefsloot, oud 83 jaren weduwe van Jacob Hannissen. 30 Maart, Mr. Cornelis Johannes Kien Eltzman, oud 70 jaren ongehuwd. Soest. Geboren 19 Maart, Elbert, zoon van Hendrik van de Hoef en van Hendrika van Rouwendaal. 24 Maart, Cornelia, dochter van Arie Bouwhuizen en van Jacoba van Wijk. 26 Maart, Gerrit, zoon van Her manns van Klooster en van Dirkje van Gin- kel. 25 Maart, Albert, zoon van Gerrit van de Hoef en van Willemijntje Koops. 28 Maart, Cornelis, zoon van Jan Wauzing en van Jacoba Huijskes. 29 Maart, Fre- derik, zoon van Willem van Prattenburg en van Tijmetje Nieuwenhuizen. Maria, dochter van Maria van den Berg. 2 April, Johanues, zoon van Jan Ruijer eu van Maria Schoonoord. Overleden 20 Maart, Hendrik Plekko- poel, oud 14 maanden. 22 Maart, Pieter van Donkelaar, oud 3 weken. 27 Maart, leveul. aangeg. kind v. h. maunel. gesl. van Theunis Hilhorst en van Margaretha Tammer. 30 Maart, Ernesta Ebbenhorst, gehuwd met Anthonie de Jong, oud 74 jaar. 31 Maart, levenl. aangeg. kind v. h. mannel. gesl. van Dirk Brook en Hendrika vau den Heuvel. 1 April Frederik van Prattenburg oud 3 dagen. 2 April Dirk Altenaar oud 19 dagen. MARKTBERICHTEN. Amersfoort, 1 April. Tarwe f7,50 a f8,25. Rogge f6,00 a f6,50. Boekweit f5,60 a f6,50. Appelen f 0.00 a f 0.00. Peren f 0.a f 0.Aaid- appelen f 1,45 a f 1,80, per hectoliter. Hoendereieren f3,a f4,per 100 stuks. Boter f 1a f 1,20 per Kilo. Barneveld, 2 April. Rogge f6,a f6,50. Boekweit f5,75 a f6,25. Boter f0,85 a f 1,00 per kilo. Eieren f2,75 a f 3.25 de 100 stuks.Aardappelen f 1,40 af 1,70 per hectoliter. Biggen f 6,00 a f 10,00. Amsterdam 2 April. Tai we op levering onveranderd Novem ber f 218. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering hooger Mei f 152, 153, Oct. f 157, 158. Noteering van Mcnne en Thole. Kool zaad Raap- en Lijnolie traag, zonder no teering. Op den 30sten Maart 1885 overleed, op den Huize Driftakker, onder Stoutenburg, de Heer Mr. CORNELIS JOHANNES KIEN ELTZMAN, in leven lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. sedert SO Baart, een GKIJZE KA TER, met witte borst, witte pooten en zwarte neus, luisterende tiaar de r.aam van vToekieDie hem-terugbezorgt bij den Heer STORM DE GRAVE, op Bee- kestein, zal beloond worden. Een JONGEN van 1415 jaren ge vraagd, die lust heeft de Kuiperij te leeren. Adres bij den Uitgever dezer Courant. - van An T nrro van de Loge JACOB TAN CAMPEN. Personen, die in aanmerking wenschen te komen voor ondersteuning van opge meld fonds, in het aanschaffen van leermiddelen, worden uitgenoodigd, hunne schriftelijke aanvragen daaitoe in te zenden bij ondergeteekende, terwijl de candidaten zich Dinsdag 7 April a. s. ten 3 ure moeten bevinden aan het lo kaal der Loge, Kortegracht alhier. De Secretaris van gezegd fonds, Bij deze bericht ik de ontvangst £r van eenige nieuwe merken, pq allen Handwerkslgarcii, welke J> uitmunten door hun praclitigcu brand en bijzonder goeden y rh Keur. H KI Conecpto, CQ Kas Ballerina», f a 3 Cents I.a Gaza, per stuk. P3 L'Esparanz», H a 2'/i Cent per stuk. Mcsclina, Krika, H Atraijente, 5 Filipiuas, Manilla-Sigaren, merk La Hensiana, 4 Cents per stuk. Q H 2 De ondergeteekende bericht zijnen ge- achten begunstigers,dat bij voortgaat zijne uittebreiden, en daardoor in de ge legenheid gesteld is, pnike waar voor onderstaande prijzen te leveren: Kapje»35 Karbonnade 32'/] Krabbetje». 30 Gebakt35 Rookworst 40 Rookspek .35 Pekcispek .30 lloofdkaas 40 De overige artikelen, tot de slachterij behoorende, woiden tot de laagste prijzen geleverd. Onder aanbeveling, Kangegraeht, F, 202. Op bet Handelsblad, Nieuws v. d. Oiiig, Nieuwe Rotterdamsclie Courant, Prov. en Sted. Dagblad v. Utrecht, Dagblad tic Tijd, „de Post", Dagblad ,,lict Centrum", de in Amersfoort verschijnende Nieuws bladen en andere Couranten, zijn nog eenige uren ter lezing disponibel, in de leesinrichting van P. S. DE GROOT, Langestraat, A No. 16. te WOUDENBERG, zal op Donderdag, O April 1885, voorm. 11 uur, in het logement »DEN HAM" van den heer C. LEFFEF te Hoogland gelegen in Duits, gemeente Hoogland, polder de Haar aan den Looijdijk en daartegenover gelegen in de gemeente Hoogland. Kadaster Sectie H, Nos. 270 en 271 en Sectie A, Nos. 416 en 417, ter gezamenlijke grootte van 2 Hectaren 25 Aren 29 Centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Breeder bij biljetten. Nadere inlichting te bekomen bij ge noemden Notaris. VOOR als: Hoedjes, Kapertjes, Manteltjes, Doeken, Jurkjes, Boezelaars, enz. enz. Ife IfSJ>1'J®9ISlKTS M 5 k

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 3