BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Door nu wijlen mevr. de wed. M. J. BouwenschBreroo zijn aan de diaconie der Herv. Gem. te Voorst gelegateerd f 500, aan de diaconie der Herv. Gem. te Groningen f 500, aan het Ned. Zende linggenootschap f 100, aan het Bijbel genootschap f 100 en aan het Doofstom men-Instituut f 200. Uit Langstraat wordt gemeld, dat de gehouden verpachtingen van hooilanden 30 a 40 pCt. minder opbrachten dan bet vorige jaar. Bij het onweder van Zondagavond is de bliksem ingeslagen in het dak eener woning in de Binckhorststraat in Den Haag. De bliksemstraal verbrijzelde de dekplaat van den schoorsteen en trof zes dakpannen, die allen werden stukgeslagen. De bewoners van het huis bleven onge deerd, maar gevoelden een lichten schok, die hen hevig verschrikte. Evenals het plotselinge ontslag, dat de gemeenteraad van Oude Pekela aan den gemeente-ontvanger en secretaris, den heer S. F. De Jonge, met algemeene stemmen heeft gegeven, baart nu weder groot opzien de schorsing van den heer J. J. H. DePonthiei, onderontvanger der aan de gemeente Groningen toekomende stads-land-en heemhuren te O. Pekela e. a. Deze, sinds 1848 ambtenaar der gemeente Groningen, inde jaarlijks een bedrag van ongeveer 10,000. Hij was ver boven de tachtig jaar en bovendien reeds ge- ruirnen tijd blind. Onwillekeurig rijst de vraag, of zulk een grijsaard voor zijn taak nog de geschikte man kon zijn. De retourbiljetten van Amsterdam naar Antwerpen via BreukelenUtrecht zullen gedurende de tentoonstelling te Antwerpen 8 dagen geldig blijven, en, voor zoover zij op een Zaterdag worden uitgegeven, 10 dagen. De zaak van den Heer Plantenga, te Wageningen, wegens diens ontslag van rechtsvervolging inzake het niet branden van kunstlicht bij de aankondi ging van »vergunning", is heden door den Hoogen Raad behandeld. De con clusie is bepaald op 11 Mei a. s. Verschillende tappers en winkeliers schijnen niet op de hoogte te zijn van hetgeen na afkondiging der gewijzigde drankwet moet geschieden. De meening, dat de bestaande toestand nog één jaar blijft voortduren, is eene dwaling; iederen dag kan de wet afge kondigd worden, en treedt dan aanstonds in werking. Zij, die herberg en winkel hebben, moeten die zoo ingericht hebben, dat zij zich niet van het eene locaal in het an dere kunnen begeven zonder door de open lucht te gaan; niet de minste ge meenschap mag er binnenshuis bestaan. Dit belet echter niet, dat men eene vaste afscheiding, van glas voorzien, mag ma ken. De winkeliers, die alleen met de maat verkoopen, mogen daarmede blijven voort- gaan bij elke hoeveelheid met de liter, j halviv liter, maatje, halfmaatje enz. mits in gesloten flesschen, kannen, kruiken enz. Zij mogen geen aangebroken vaten, flesschen, kannen of kruiken in hun win kel (wel in een aangrenzend, niet voor het publiek toegankelijk lokaal) in voor raad hebben en niet toelaten, dat drank in den winkel gebruikt wordt, op straffe van boete en verlies der vergunning. Daar eiken dag de afkondiging der wet kan plaats hebben, is het den winkeliers en tappers aan te raden, reeds nu hunne lokalen op de door de wet voorgeschre ven wijze in te richten, de aangebroken flesschen enz. uit de winkels te verwij deren, en zich dadelijk na de afkondiging, een nieuw exemplaar der wet aan te schaffen. Een vuurroode hemel, schrijft de Dordr. Ct., deed in den afgeloopen nacht tegen 12 uur, verscheidenen onzer stad- noegen deed mijne kennis te maken. Maar van waar dan die onmiddellijke be langstelling voor mijne studies? Jn 't begin begreep ik niet, waaraan zulks toe te schrijven; later werd 't mij eerst dui delijk; hij was degeen die ons uit dien barren nood gered had, door, onbewust daarmede zulk een weldaad te verrichten, de te koop aangebodene schilderstukken in bezit te nemen. Toen ik Emy al dat doorgestane mededeelde klaarde haar peinzend gezichtje geheel op en werd haar hart vervuld van dankbaarheid jegens den vriend haars vaders. »Een zegen van God, dat die weldoe ner tusschenbeide is gekomen, nietwaar Sammy vervolgde zij. sMijn hulp en zelfs die van tante Annie, zou niet zoo veel tot stand hebben kunnen brengen. Sprak papa u nooit te voren over hem? Vreemd, waarom niet?" nOfschoon ik den heer Graafland ook nooit persoonlijk gekend heb, schreef papa mij toch dikwijls over hem, ja, soms was ik wel jaloersch ovfer de wijze, waarop hij het deed, maar nu ik hem bijna dagelijks ontmoet, nu kan ik mij papa's genegenheid voor hem heel goed begrijpen... gij ook niet, Sammy?" Een oogenblik berouwde het mij haar over den heer Graafland gesproken te hebben, maar de volgende woorden mauk- genooten hunne woning uitsnellen, in den waan dat in het oostelijk deel der stad een hevige brand woedde. Ook in de gemeente Papendrecht deelde men gelijke vrees, zoo zelfs, dat geruimen tijd de brandklok geluid werd en de brandweer reeds was uitgeiukt. Spoedig kwam men echter tot de ont dekking dat het onheil veel verder plaats had. Gisterenavond te ongeveer 11 uur was namelijk brand ontstaan in de boeren- stelling van IC. Zwijnenburg te Wijngaar den, die in korten tijd zulk een omvang nam dat niets gered kon worden. 14 runderen, 9 varkens en een 20tal kippen, benevens een groote hoeveelheid hooi en stroo, zijn een prooi der vlammen ge worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Eerst tegen drie uur was men den brand meester. Niets was tegen brandschade verzekerd. Tot nogtoe is de oorzaak onbekend, men vermoedt echter dat die aan kwaadwilligheid is toe te schrijven. Korten tijd toch vóór den brand wer den door de vrouw van Zwijnenburg twee onbekende personen opgemerkt, waarop zij de aandacht van haar man vestigde, die haar echter antwoordde »dat zij al tijd iets zag en van alles een kwaad vermoeden had," waarna er niet verder over werd gesproken. Misschien zijn die personen met den brand in verband te brengen, het kan echter even goed zijn dat die verdenking geheel ten onrechte wordt gemaakt en de brand door een toeval is ontstaan. Een aanzienlijk grondeigenaar in Friesland heeft aan vele zijner huurders op grond van den nadeeligen prijs der landbouwproducten de helft van de pacht kwijtgescholden. In de IJselstreker, staan de vrucht- boomen thans alle in vollen bloei. Zonder onderscheid beloven zij een zeer groote opbrengst. De nachtvorsten hebben hoe genaamd geen schade veroorzaakt. Sedert den gevallen regen zijn ook de wei- en hooilanden zeer bijgekomen. De behoefte aan meer regen is echter nog groot. Zaterdag gaf zich te Amsterdam een man bij de politie aan, die zeide door gewetensangst gedwongen te worden, het geheim van een moord te open baren, door hem zelf gepleegd. Hij be kende namelijk voor ongeveer twee jaar een korporaal der infanterie achter de kazerne van dit wapen alhier te hebben verdronken. Een onderzoek is naar de medegedeelde feiten ingesteld. Men schrijft aan het Utr. Dbld. Dezer dagen had op het perron van een der stations onzer Staatsspoorwegen een tamelijk ergerlijke scène plaats tus- schen twee wetenschappelijk gevormde mannen, die zich meer speciaal aan de beoefening der sterrekunde wijden en waarvan de een de schrijver is van »de wonderen des hemels. Verschil van meening gaf aanleiding tot eene woordenwisseling, die zoo hoog liep, dat men zich niet ontzag handge meen te worden, en zich daarbij van vuist en parapluie te bedienen, tot ein delijk een der beide hoeren tot besef scheen te komen van het schandaal, waar toe hij mede aanleiding gaf, en in allerijl het station verliet. Onlangs werden door het bestuur der landbouwersvereeniging Beegden-Heel (Limburg) een viertal exemplaren Noord- Hollandsch Friesch rundvee aangekocht, waaronder een volblocdstier en drie vol bloedvaarzen, afkomstig van, en opgeno men in het Ned. Rundveestamboek. Door toedoen van den Heer Breebaart, te Winkel (N.-IL), die met den aankoop daarvan was belast, is deze Vereeniging in het bezit gekomen van puik vee, het welk voorzeker eene gunstige verande ring in den veestapel in die streek zal te weeg brengen. ten alles weder goed. »En wat schreef papa veel goeds van u Zeg eens, Sammy gij houdt heel, heel veel van mijn papaatje, niet waar? Wilt gij zijn dochtertje óók een weinig liefhebben, en mag ik u dan een plaatsje in mijn hart afstaan daar is nog ruimte genoeg in Op den eersten avond toen ik weer thuis was, en ik papaatje onder duizend kusjes nogmaals betuigde hoe gelukkig ik toch was hem weer te zien, toen keek hij ;mij ernstig aan, 't kwam mij voor dat die trouwe oogen vochtig werden, en zacht fluisterde hij mij toe: heb ook Sammy om mijnent wille lief, mijn kind, hij is een wees en braaf en eerlijk, maar ondervond nog niet veel geluk ïEmy, Emy, zeide hij dat, sprak hij zoo tot u?... Sprak hij zoo over mij »Ja ,en nog meer en nog langer heeft hij over u gesproken 1 Wij beiden heb ben 't zelfde leed ondervonden, Sammy," vervolgde zij, »al \Toeg moesten wij onze moeders verliezen de mijne heb ik zelfs nooit gekend kunt gij u de uwe nog goed herinneren, Sammy? Waart ge niet erg bedroefd toen uw vader stierf? O, ik geloof dat ik sterven zou, wanneer ik ooit dit verdriet moest ondervinden Tante Anny was altijd een beetje boos, wanneer ik dat zeide. 't Was zonde, z- De gespannen verhouding tusschen Engeland en Rusland is er in de laatste dagen niet op verbeterd. Van Engelsche zijde wordt al het mo gelijke gedaan, om een oorlog te voor komen, terwijl Rusland het er op schijnt toe te leggen langs dezen weg tot een beslissing te geraken. Het Engelsche Ka binet stelde de Russische regeering voor, het geval van Pend-jeh door scheids rechters te doen beslissen, als bewijs van de oprechte gezindheid der Russische regeering. Deze laatste zend in stede van ant woord 10.000 man versche troepen naar het tooneel van den strijd. Het door 't Engelsche kabinet aangevraagde cre- diet van 11 inillioen werd na een rede voering van den heer Gladstone, welke 'i'/t uur duurde, zonder stemming en eenparig verleend. Op de van verschil lende zijde tot hem gerichte vragen, kon de heer Gladstone slechts zeer onvolledig antwoorden. Naar gerucht zou de Emir van Afgha nistan aan Rusland, voor het bagatel van eenige millioenen roebels, Pend-jeh hebben afgestaan en zelfs over den ver koop van Herat onderhandelen. In Frankrijk hebben de republikeinen bij de jongst gehouden Senaatsverkiezin gen weder 3 zetels gewonnen, n.l. te Bordeaux, Niort en Pau. In eerstgenoemde plaats werd Caduc gekozen (tegenover den royalistisclien Hertog Decazes) terwijl te Pau de bekende generaal Bourbaki in de minderheid bleef. Het tusschen de Engelsch-Egyptische regeering en Frankrijk gerezen incident, betrelfende Le Bosphore égyptien, schijnt op vredelievende wijze te zullen worden opgelost. De onderhandelingen tusschen Waddington en Lord Granville zijn van verzoenenden holfelijken aard, terwijl het gerucht, dat Nubar-pacha zijn baantje zou verliezen, tot dusver niet wordt be vestigd. In de Conservatieve Spaansche bladen is sprake van eene zamenzwering door de militair-republikeinsche partij ge smeed. Eenige officieren en minderen werden gearresteerd, de hoofdaanleggers evenwel ontkwamen. Volgens de liberale en republikeinsche bladen is alles slechts een verzinsel, be stemd om werking te oefenen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Frohake, in Canada, is door de India nen verwoest. Alle gebouwen werden in de asch gelegd en van de inwoneis, door hunne vervolgers in de kerk ge dreven, een twintigtal gedood. De kleur lingen, onder Riel, hebben bij Batoche geducht klappen gehad. Na een hevig gevecht van zeven uren werden zij met zware verliezen door Generaal Middleton op de vlucht gejaagd. In Manitoba het Eldorado voor landverhuizers schijnt alles vrij rustig. De heer Einwald, van Duitsche zijde naar Natal gezonden, en dezer dagen daar aangekomen, heeft verklaard, dat zijne regeering geweigerd heeft zich te verbinden tot het verdrijven der boeren uit Zoeloeland. Dit was n.l. één der voor waarden waarop door den koning van Dinizoeloe, de St. Lucia-baai aan Duitsch- land zou worden afgestaan. In de l'ooruitgangtijdschrift gewijd aan het onderwijs No. 8 van 26 April '85, hetwelk te Antwerpen verschijnt, lezen wij een verslag van de Belgische On derwijzersbond waarin o. a. het navol gende voorkomt: »Een nieuwe onderwijzersbond, of min stens een begin ervan, is in de laatste dagen ontstaan in Brussel. Die nieuwe bond zou van den bestaanden vooral hierin verschillen, dat zij zich zou bemoeien met politieke quaesties. Terwijl de oude bond deze zorgvuldig vermijdt, om zich uitsluitend bezig te houden met de be spreking der belangen van het onderwijs en de onderwijzers, zou de nieuwe, door meende zij, om zóó te spreken, want 't verdriet evenals 't geluk wordt ons door God gezonden, en alles wat van boven komt moeten wij dankbaar aannemen en met geduld dragen, want God is goed en rechtvaardig. Leerde uw moeder u ook zoo, Sammy?" Ik knikte toestemmend op al wat zij zeide ofschoon mijn eerste, diepe smart mij een onrechtvaardigheid van dien God had toegeschenen maar kinderen die wij waren! Och, en al wa-' ren wij ook ouder en wijzer geweest op reine, kinderlijke vragen valt het niet altijd gemakkelijk de harde waarheid te bekennen. Wee den Godverloochenaar, die niet terugdeinst om de teedere kie men van geloof en liefde in een jonk vrouwelijk hart met zijn vergiftigen adem te beroeren, want evenmin als de half geopende blaadjes van een rozenknopje door eenige menschelijke hand tot ont luiken kan gedwongen worden, zonder dat de natuur zich hierover wreekt, evenmin vermag de stem van geloof op God, die in elk menschengemoed steeds een weerklank heeft gevonden, ontijdig door menschelijke overtuigingen of be grippen worden gestoord. Zoo verliepen er twee jaren zonder veel verandering in onze omgeving. De innige band, die mijn pleegvader en invloed uit te oefenen op de gekozenen des volks, in eenmaal de moeilijkheden willen doorhakken, die ons zoo lang hebben tegengehouden. Dat zulks evenwel een plan is, dat niet verre zal leiden, daarin is de vergadering het blijkbaar eens met den voorzitter. Indien de on derwijzer zich mengt in den strijd der partijen, wordt hij bijna zeker verpletterd, of eindigt hij met de nederige slaaf te zijn der partij die de overhand heeft; dat hebben de laatste jaren genoeg be wezen. De onderwijzers, die eenen nieuwen bond willen stichten, leggen aan den be staanden vooral ten laste, dat hij niet genoeg heeft gewerkt, dat hij niet heeft gezorgd voor den stofïelijken toestand, en eindelijk, dat hij niets heeft bekomen. In tegenstelling daarvan, wordt het vele goede en nuttige door den ouden bond tot stand gebracht opgenoemd, en verder de overtuiging uitgesproken, dat licht verspreiden, het peil der kennis over onderwijs verhoogen, eerbied af dwingen voor den onderwijzer, door het bestaande te eerbiedigen en in elk geval verkleefd te zijn aan zijn vak, de onder- wijsquaestie meer zal vooruit helpen dan de politiek.". Een kostbaar vloerkleed is in San Francisco vernietigd. Het had gedurende vijf jaren den vloer van een der kamers in de Munt bedekt. Het stof van de edele metalen, die gebruikt werden tot het munten van geld, viel er gedurende dien tijd gere geld op, en toen het kleed opgenomen werd, sneden de autoriteiten het in stukken en verbrandden zij die. Op deze asch werd dezelfde bewer king toegepast als op mijnerts, die toen een stof opleverde welke een waarde had van f2500. Een groote vrouwenvergadering welke door 1000 personen (waaronder ook vele mannen) werd bijgewoond, is Vrijdagavond te Berlijn gehouden, met het doel, verzet aan te teekenen tegen de voorgestelde invoerrechten op garens. Een vroeger bijeengeroepen vergadering werd door de politie verboden. Er wa ren 4 Rijksdagafgevaardigden tegenwoor dig. Frau Guillaume-Schack, van wie de beweging uitging, alsmede verscheidene anderen voerden het woord. Zij toonde aan, hoe door de voorgestelde bescher mende rechten 600,000 naaisters, die toch reeds zoo slecht betaald worden, aanmerkelijk nadeel zullen lijden. Ten slotte nam men met algemeene stemmen het besluit aan, om den Rijksdag te verzoeken, in derde lezing de voorge stelde rechten op garens te verwerpen. Een opmerkelijk verschijnsel heeft men volgens de Epoca in Malaga waar genomen. Een aantal wijnstokken, welke schijnbaar door de druifluis geheel gedood waren, hebben nu nieuwe uitspruitsels gekregen en zij zijn reeds 2bo vergevor derd als nog in geen ander jaar om dezen tijd. Ter verkiezing bij herstemming van een lid van den gemeenteraad, zijn uit gebracht 467 stemmen. Van onwaarde 12 Blijft 455 Hiervan verkregen de heeren M. W. Solicit ema E.z. 246 en Dr. C. M. A. Ilafkenscheid 209 stemmen, zoodat eerst genoemde is verkozen. Morgen, donderdag avond ten 8 uur, zal het departement Amersfoort der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen vergaderen in de achterzaal van de so- citeit Amicitia ter verkiezing o. m. van een Secretaris. Emy, de nu achttienjarige Emy, aan mij verbond, gevoelde ik als met eiken dag hechter worden, en wanneer Emy eens in het jaar voor een weekje bij tante Annie ging logeeren, dan werd 't eenzaam en stil in ons voorheen zoo zonnig huisje, en met verlangen telden wij de uren en minuten, die ons nog van haar scheidden. Waren wij, mijn pleegvader en ik, wel de eenigsten die haar heengaan zoo betreurden? Mij dunkt dat er nog iemand was wien het gemoed vol schoot, wan neer het oogenblik van scheiden nadeide 't was toch geen verbeelding geweest, daarvoor waren de bewijzen te duidelijk en te talrijk zelfs Maurits Haze had 't opgemerkt, de laatste maal nog, toen wij haar met een bezwaard gemoed uit geleide deden ik weet niet hoe dat zoo plotseling opkwam, maar een onver klaarbaar, onbeschrijfelijk gevoel van verlatenheid maakte zich toen van mij meester en 't werd mij te moede alsof mijn grootste schat mij ontnomen werd... O God, mocht ik dan niets voor mij be houden? Tijdens Emy's afwezigheid ver scheen hij minder dikwijls, waren zijne bezoeken minder lang Maar Emy zelve dan? Zij toonde zich nog nimmer atkeerig van Max Graafland's bezoeken, en wanneer hij iets later als gewoonlijk kwam, dan klonk haar stem zelfs be- Als Chef van het Militair Hospitaal alhier is overgeplaatst de Majoor C. C. Vigelius (Arts), dirigeerend officier van ge zondheid 3e kl. te Haarlem. Viijdag werd in vijf perceelen voor het Heemraadschap de Eem aanbesteed het op de diepte brengen van reeds ver diepte gedeelten der Luntersche-, Barne- veldsche-, Modder- en Moosterbeken en de buitensingel van Amersfoort. 6 billetten waren ingekomen als, van de heeren: T. W. Bonte, Amersfoort f 4000. J. Wijnholt, Kampen3978. 11. Velthuizen, Woudenberg 3434. J. Fruijtier, Utrechtn 3700. J. de Vaal, Gouda3900. A. de Borst, Papendrecht 3550. Aan den minsten inschrijver is het werk gegund. Naar wij vernemen zal het perso neel onzer brievenbestellers met één ver meerderd worden. Wij hebben niet te klagen over de vlugheid van onze facteurs, integendeel hun komt een woord van lof toe; bij de gewone bestelling hebben zij in de morgenuren het incasseeren van postkwitantiën. Zulks is tijdroovend en belemmerd eene vlugge bestelling der brieven. Daarom heeft de Postdirecteur gemeend, deze te moeten scheiden en in het vervolg het incasseeren van postkwi tantiën afzonderlijk te doen plaats hebben. Wij mogen vertrouwen dat onze Ka mer van Koophandel tot dezen maatregel het initiatief heeft genomen. Is de vischvangst in verschillende streken van ons land in de vorige week niet bijzonder voordeelig geweest, in onze gemeente heeft men dit niet zeer kunnen merken. In de laatste 14 dagen toch, werd aan verschillende soorten visch voor ongeveer f 2000 afgeslagen. Bij deze mededeeling spreken wij de hoop uit, dat men, in het belang onzer vischmarkt, er toe zal kunnen besluiten, de redactiën of uitgevers der alhier ver schijnende nieuwsbladen, wekelijksch in kennis te stellen met de soorten en hoe veelheden visch ter markt gebracht en van den prijs daarvoor. In het Utr. Dagblad lazen wij een een bericht uit Veenendaal, dat de op richting van een vast brandweercorps aldaar is verzekerd. Is in eene gemeente als Veenendaal een besluit tot oprichting van een vast brandweercorps uitvoerbaar, dan zal, dunkt ons, het tijdstip niet ver meer zijn verwijderd waarop wij ons in het bezit van een zoodanig corps kunnen verheugen. Biedt het in het leven roepen van een vast, dat wil zeggen een gesalarieerd brandweercorps, het voordeel aan dat men over een bepaald aantal geoefende man nen heeft te beschikken, bovendien wordt een groot deel der ingezetenen ontheven van de bij de wet opgelegde verplichting personeele diensten te presteel en, en gaat met de ontheffing van die verplichting de opheffing van het stelsel van afkoop te dezer zake, dat uit den aard der zaak zoo ongelukkig mogelijk is, gepaard. Nu het mogelijk blijkt dat Veenendaal een vast brandweercorps kan bezitten, mogen wij met grond verwachten, dat binnen niet le ruimen termijn ons dage- lijksch bestuurden Gemeenteraad in kennis zal stellen met het resultaat zijner over wegingen omtrent deze aangelegenheid, die blijkens de memorie van toelichting bij de gemeente-begrooting voor 1885, bij hen in onderzoek is. Wij vertrouwen dat ons dagelijksch bestuur met een voorstel voor den dag zal komen, dat den Gemeenteraad in de gelegenheid stelt de ingezetenen te ont heffen van de verplichting om die per soonlijke diensten te verrichten. Het verslag van den toestand der ge meente over 1885 zal dan niet meer de traditioneele mededeeling: behoeven te bevatten, dat geene andere dan de bo venbedoelde persoonlijke diensten van de ingezetenen zijn gevorderd. straffend hoe hing haar wondervolle blik vervolgens aan zijne lippen, wanneer hij op ongekunstelde wijze zijne reisavon turen en ondervindingen mededeelde, hoe bezielend kon hij over die heerlijke na- tuurgezichten vertellen dat onover trefbare ZwedenIk zelf geraakte onder den invloed van zijn woorden, van zijn stem't was alsof een onzichtbare macht mij dwong tot hern op te zien, mij in zijn wezen te verdieren van waar die krachteloosheid om mij daar tegen te verzetten, van waar die zekere mate van onderworpenheid, die mij beving zoo dikwijls hij zich, vol belangstelling, tot mij wendde, en hoe menigmaal moest ik zijne aanmoedigingen niet aanhooren ik werd dan als betooverd door dien edelen blik, die verstandige raadgevingen soms werkte ik iets geheel tegen mijn zin, slechts alleen omdat hij het zóó wenschte 1 Zou ik nu Emy hard vallen, omdat zij dat edele menschenhart beminde? Helaas, welk recht had ik eigentlijk op haar vriendschap, welke rechten zouden voor mij kunnen pleiten, ik, een uit erbarmen aangenomen schep sel, ik, een van zijn geboorte af reeds veroordeeld wezen Hoe dikwijls ik ook, in gepeins verloren, Emy's engelen kopje vragend aanstaarde, een bevredigend antwoord zocht ik te vergeefs op haar gelaat te lezen. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2