Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. dan was het gedrang ontzettend, en geen rijtuig kon er aankomen, of een luid ■hoerah! klonk door de lucht, en de fa milie die er uitstapte, werd begroet met een: leve Koning Jan! Een ventje, wiens rug wat hoog was, werd voor den Kar- ger gehouden en daar duchtig mede beetgenomen, want het was bekend ge worden dat de betrekking van Karger aan het hof van Koning Jan eenige over eenkomst heeft met die van de dames, bij welke men aan de spoorwegstations tegen betaling van 5 cents »zekeren sleutek kan bekomen. »Op het perron riep men hoerahvoor eiken trein, en zelfs werd een wagen met llongaarsche varkens bestormd, toen een der beambten verteld had, dat daar het vorstelijk gezelschap in vervoerd werd, gevende een Abessinisch gezel schap inmer zulk eene onaangename lucht af. «Men amuseerde zich intusschen koste lijk men lachte elkander uit, dat men zich zoo had laten beetnemen, maar was ten slotte den bedrijvers van de snoode daad toch nog dankbaar voor de goed geslaagde grap, die ons een geheel onverwacht, genoegelijk avondje had verschaft. v|r Tot Nederlandsche jury-leden voor de op 11 dezer en volgende dagen te Antwerpen te houden Internationale ten toonstelling van fokvee, zijn door den minister van waterstaat, handel en nijver- ijlieid benoemd de heeren Leon Magnée te Roermond Herman T. Bultman te HaarlemmermeerIJke de Jong te Huizen; G. van den Bosch te ffi Wilhelminapolder, en Wouter Sluis te Beemster. De j.l. Donderdag te 's-IIage ge houden vergadering der Deputaten van anti-revolutionnaire kiesvereenigingen werd bijgewoond door ruim 250 afge vaardigden, waarvan 113 steinhebbenden. Tot voorzitter werd met 112 stemmen herkozen Dr. A. Kuyper, zijnde 1 stem op den Heer Keuchenius uitgebracht. Deze uitslag werd met langdurig en aanhoudend gejubel begroet. Hierop werd de navolgende motie door Dr. Wijnmalen namens den Heer Elout voorgesteld, onder applaus"aangenomen «De Deputaten-vergadering, gehoord en betreurende de redenen waarom de Voorzitter van het Centraal-Comité zijn mandaat neerlegt, van oordeel dat het belang der anti-revolutionnaire par tij eischt dat hare leiding aan den tegen- woordigen Voorzitter blijve toevertrouwd, en hem mitsdien, met erkenning en waar deering zijner verdiensten, noodigend zich met die taak te blijven belasten, gaat over tot de orde van den dag." Te Amerongen is een zeer zeld zame vogel, volgens den lieer Fermeer, eerste preparateur bij 's Rijks museum te Leiden, een scharlaar (Coraciasgarnla) geschoten; dit is het tweede dergelijke dier dat men hier te lande buit maakte. Gisteren is op het eiland Schier monnikoog een lijk aangespoeld, dat reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde en het hoofd miste. Naar alle waarschijnlijkheid was het geen gewoon zeeman, wijl de kleedij bestond uit: wit linnen overhemd, bruine sokken, bottines, lange witte onderbroek, grijze trui, fla nellen hemd, bruine broek en dito vest. In een Donderdag gehouden ver gadering van de Vereeniging ter bevor dering van bet vreemdelingenverkeer te Amsterdam is besloten, om voor de te houden nationale harddraverij, in de maand September, een gouden zweep als prijs beschikbaar te stellen. Door de ereeniging zullen de redactiën der groole buitenlandsche bladen worden uitgenoodigd tegenwoordig te zijn bij de opening van het Rijksmuseum. Daags daarna zullen zij de gasten zijn van het bestuur der Vereeniging, teneinde Am sterdam en hare bijzonderheden zooveel mogelijk te leeren kennen, opdat door artikelen en beschrijvingen in buiten landsche bladen Amsterdam in den vreemde de aandacht blijve trekken. Binnen eenige dagen wordt door de Ver eeniging een geïllustreerde gids in vier talen bij duizenden verspreid, waarin alle bijzonderheden van Amsterdam zijn vermeld. Uit Woerden is gisteren door de rijkspolitie naar de gevangenis te Utrecht overgebracht W. K. v. D., zilversmid, wonende te Utrecht, verdacht van zich aan diefstal van goud en zilver, ten na- deele van S. d. L., te Woerden gepleegd, te hebben schuldig gemaakt. De tweedaagsche schietwedstrijd te Nijmegen, uitgeschreven door de Vereeni ging Waldeck Pgrmonl, is Woensdag bij zeer gunstig weder begonnen. De op komst was zeer talrijk. Algemeen was men tevreden met de goede schietgele- genheid op Heumensoord. Te Heerenveen lagen deifer dagen zeven schepen geladen met aardappelen in de Kolk, die gezamenlijk 2500 H.L. aanvoerden. De mindere soorten, die blauwplekkerig zijn, erg spruiten en waarin weinig meel zit, gaan tegen ge ringe prijzen weg. De betere soorten zijn echter nog al prijshoudend vooral omdat de nieuwe nog niet veel worden aange voerd, en door de koude nog al eenige dagen op zich zullen laten wachten. Een zeer ongewoon verschijnsel aldaar was een publieke afslag van oude kaas, welkp grootendeels tegen den spotprijs van 7 cents het halve K. G. werd van de hand gedaan, hoewel zij nog zeer goed was. De nieuwe kaas is nog goed- kooper, zoodat vele soorten slechts 4 a 5 cents, in „enkele gevallen 6 cents op brengen. De feestelijke opening van het bad huis te Scheveningen blijft naar het Vad. verneemt, bepaald op Zaterdag 41 Juli a. s.den daaropvolgenden dag zal de geheele inrichting voor het publiek toe gankelijk zijn. Maandag a.s. zal door het nieuwe En- gelsche ministerie aan de beide Huizen zijn, in een deze week gehouden Kabi netsraad vastgesteld programma worden medegedeeld. Het zal ons benieuwen wat er ten opzichte van Egypte en Rusland in zake Afghanistan is besloten; dat dit evenwel niet aan aller verwachting zal beantwoorden is zoo goed als zeker. Het bevestigd zich intusschen, dat Dongola op nieuw zal worden bezet ofschoon ge neraal Wolseley reeds op zijne terugtocht naar Engeland is. Bij de plaats gehad hebbende verkiezingen hebben de libera len op verschillende plaatsen échec ge leden. Er schijnt dus een algeheele «om mekeer" ophanden. Een voorstel van den Afgevaardigde Rodot, om in plaats van 4.850,000 francs 2000.000 francs voor Kerkgebouwen en pastoriën toetestaan is in de Fransche Karner met slechts één stem meerderheid verworpen. Door de regeering ten felste bestreden scheelde het dus zeer weinig of deze had eene nederlaag geleden. De overeenkomst betreffende de spoorweg aansluiting met Luxemburg is door den Senaat goedgekeurd. De Duitsche Bondsraad heeft in volle vergadering de overeenkomst met de Noord-Duitsche Lloyd, betreffende de Oost-Aziatische en Australische stoom vaartlijnen goedgekeurd. Vlissingen is opgetogen en zond reeds telegrammen naar Bismarck en eenige leden van den Rijksdag ter dankbetuiging, terwijl in Vlissingen zelve aan den Burgemeester en de Ileeren die naar Duitschland wer den afgevaardigd serenades werden ge bracht. De Hei tog van Cumberland is nu voor goed van den Brunswijkschen troon uit gesloten, daar de Bondsraad zich volko men met het voorstel van zijn rechtsge leerde commissie heeft vereenigd als zoude door zijn bestuur in dat gewest den binnenlandschen vrede in gevaar wor den gebracht; Bismarck heeft dus in dezen wederom zijn zin gekregen. De schoone dagen van Aranjuez schij nen met recht voorbij te zijn. Dit gewest althans wordt het bitterst door de cholera geteisterd; 4300 gevallen waarvan de helft met doodelijken alloop. De Koning vertrok plotseling naar Murcia, slechts door twee adjudanten vergezeld ofschoon het hem ten sterkste door zijne ministers en doctoren werd afgeraden, rekende hij het als opperbevelhebber van het leger tot zijn plicht. Na de bevolking aldaar moed te hebben ingesproken, keerde hij des middags naar Madrid terug, waar hij met uitbundige geestdrift werd ontvan gen. Dr. Ferran is nu naar Tortosa, zijn vaderstad gegaan, om daar zijn cholera- inentingen voort te zetten. Hij heeft te Valencia vier dokters, met die inentingen belast, achtergelaten. Kalakaua, Koning der Sandwich-eilan- den hepft een gezant gezonden naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, met verzoek zijn koninkrijk bij dat ge meentebest te willen inlijven. Zondag 5 Juli wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargenomen door Ds. J. J. VAN H1LLE, predikant te Zaandam. Ter vervanging van den heer B. J. Bouricius. surnumerair der posterijen is aan het postkantoor alhier aangesteld de heer W. A. van der Meulen. Maandag 13 Juli a. s. vertrekken van hier om tot 1 Aug. in de leger plaats te Oldebroek te kampeeren de be en Ce batterij veld-artillerie met den staf. Naar wij vernemen zul onze tegen woordige stadgenoot de heer B. G. Ver- sélewel de Witt Hamer 4e luit.-kwartier- meester op non activiteit zich gaan ves tigen aan de Kaap, in de nieuwe Boeren republiek Zululand. Met bet oog op de aanstaande periodieke aftreding van vijf leden der gemeenteraad hebben eenige ingezetenen de vorige week eene anti-revolutionaire vereeniging tot bet stellen van eandida- ten voor de Amersfoortsehe gemeenteraad tot stand gebracht. In eene op Woensdagavond gehouden vergadering werd een gros geformeerd, waaruit de volgende week een vijftal candidaten definitief zullen gekozen wor den. Verleden Donderdag heeft het oud heidkundig genootschap Flehité alhier een onderzoek ingesteld naar Germaansche begraafplaatsen in het Speulderbosch en op de aangrenzende Ermelo'sche heide. Vier leden, de heeren van Rootselaar, Mr. H. Croockewit, Eijck van Zuylichem en Werner namen aan dit onderzoek deel welk gezelschap te Nijkerk nog vermeer derd werd door de heeren Krudop, Bur gemeester en Mr. Neeb AdvocaatteNijkerk. Te Putten uit den trein gestapt, begaf men zich verder met rijtuigen dwars door de Sprielder- en Speulderbosschen naar de buurtschap Drie, het oude Germaansche Thri, reeds iu 't jaar 855 als zoodanig in een charter vermeld. Daar stond de boschwachter met vier gravers gereed, om bij het onderzoek, dat van 10!/« uur voorm. tot 4'^ nam. onafgebroken voort duurde, behulpzaam te zijn. Heerlijk zomerweder, zonder overgroote hitte be gunstigde het werk. Verschillende heu vels, eerst in het Speulderbosch, kort bij en ten westen van de buurtschap Speulde, daarna aan de zuidzijde der Ermelo'sche heide werden grondig doorzochtin allen vond men sporen van lijkverbranding, houtskool, asch, beenderen en in sommi gen ook fragmenten van urnen, zelfs op vrij aanzienlijke diepte, zoodat het aan geen twijfel onderhevig is of men had hier met tumuli te doen, ook den aard van den grond in de heuvels, die blijk baar opgeworpen en onder de bovenkorst vrij los was, gaf dit bepaald aan. Even wel slaagde men er niet in geheele urnen of aanzienlijke stukken daarvan te ont dekken; wijl de grond in de tumuli op de genoemde heide zeer vochtig bleek te zijn is het zeer waarschijnlijk dat deze er wel aanwezig geweest, doch reeds lang vergaan zijn. Is het eene nuttige en genoegelijke uit spanning zoo doende de oudste bewoners van ons Vaderland in hunne nederzettin gen en gebruiken na te speuren, daar, waar de geschreven geschiedenis nog ter naauwernood hunne namen vermeldt, dit genoegen werd niet weinig verhoogd door de heerlijke Geldersche natuur, door de prachtige vergezichten van de hoogte over de Veluwsche bosschen en heidevel den, rijk geschakeerd met allerlei kleu ren en tinten, wanneer de liefelijke zon bij wijlen door de overigens zoo aange naam bedekte lucht kwam heenbreken, door de verkwikkende bries op de vale opene heide en door het he.erlijke lommer der boomen in deze prachtige eikenbos- schen, niet stijf en regelmatig aangelegd, maar waar alles ongedwongen en schil derachtig dooreen groeit alsof inen zich nog bevindt te midden der oude Ger maansche urwouden. Op zulke tochten leert men het schoone Gelderland eerst in al zijne pracht kennen; niet in de omstreken van Arnhem of Nijmegen, waar de natuur door de kunst wel is waar zeer is verhoogd, maar ook hare oorspronke lijkheid en ongekunsteldheid heeft moeten opofferen, maar juist op de weinig be woonde Veluwe, met hare heuvelen en dalen, met hare uitgestrekte bosschen en onafzienbare heidevelden, komt Gelders natuurschoon in zijn meest bekoorlijken en aantrekkelijken vorm te voorschijn. Een eenvoudige, gezellige maaltijd in het nieuwe Fainilie-hótel te Putten was na afloop der werkzaamheden niet on welkom en hierbij werd met genoegen opgemerkt, dat zoowel spijs en drank ais netheid en goede inrichting der zalen en billijkheid der prijzen niets te wen- schen overlaten, zoodat genoemd Ilótel in allen deele aanbeveling verdient. Jammer slechts dat zoo weinig leden der Vereeniging Flehité aan de oproeping van den ijverigen Voorzitter hebben ge hoor gegeven om aan dezen tocht deel te nemen, en niet minder te betreuren is het, dat vele ingezetenen onzer stad, door niet als lid tot deze Vereeniging toe te treden, zich zoo doende geheel het voor recht benemen om dergelijke leerrijke en tevens hoogst genoegelijke uitstapjes mede te maken. Moest jl. Zaterdag een der Barne- veldsche vrachters met zijn vrachtwagen in de Kamperbinnenpoort alhier zich ernstig verwonden, doordien hij onder den wagen geraakte, gislernamiddag was aan een andere vrachtrijder van dezelfde gemeente een ongeluk beschoren, zijn wagen brak in de Onze LieveVrouwestr., zoodat hij zijne terugtocht moest uit stellen. Het praatje van den beer die zijn geleider was ontloopen, daar deze te veel van de vergunning had gebruik gemaakt, is niet van dien aard als wordt voorge steld het dier was mak, een zoogenaamde tamme beer, het deed niemand letsel. Daar men in 't algemeen Beeren liefst niet ontmoet, zoude het te wen- schen zijn dat die lieve beestjes bij den inkomst der stad terstond weder uitge leide werd gedaan, de stad onzer inwo ning genoot dan zeker rust. Hoogland. Naar men verneemt, zal onze oudste wethouder, de Heer P. van Klooster, wegens vergevorderden leeftijd ontslag nemen als lid van den Gemeen teraad. Ofschoon wij Z.Ed.Achtb. nog gaarne zich langer hadden zien wijden, aan het belang der gemeente, zoo mogen wij hem toch zijne welverdiende rust niet misgunnen. Het is dan onze innigste .wensch, dat hem nog een lange, schoone levensavond van Boven geschonken worde. Vreeswijk. Maandag is hier een schip uit Groningen, dat met volle zeilen liep, met een zwaar geladen schip in botsing gekomen, waardoor in dit laatste een groot gat werd gestooten, hetwelk een merke lijke schade voor den eigenaar oplevert. Bunschoten. De ansjovischvisscherij kan als geëindigd worden beschouwd. Reeds enkele visschers zijn met de sleepnetten ter botvangst uitgezeild. Doorn. Het rijkstelegraafkantoor al hier zal van C Juli af, open zijn op werkdagen van 8 tot 42 uur voor- en van 2 tot 5 en 6 tot 7 uur namiddags, op zon- cn feestdagen van 8 tot 9 uur voor- en van 12 tot 1 en 6 tot 7 uur- namiddags. Scherpen/,cel, De 95-jarige Melis Veldhuizen alhier, leverde de voorgaande week zijn schors nog persoonlijk aan den Opslag te Eist bij Rhenen af. Zelden ziet men zulk een krachtig grijsaard. Als eene bijzonderheid mag uit deze gemeente gemeld worden, dat op dit oogenblik geen enkele woning te huur staat. Spoedig zullen twee nog on bewoonde huizen betrokken worden. Hoe verblijdend dit ook voor onze gemeente zij, heeft toch ook deze medaille hare keerzijde. Een dezer gebouwen toch dien de van November jl. tot gemeentehuis, d. w. z. in een der kamers houdt de raad zijne vergaderingen, sedert de drank wet is ingevoerd. Een raadhuis bezitten wij niet. Reiiswotide, 30 Juni. Door den heer H. Hiensch alhier, zijn de voor gaande week aan den Opslag te Eist ruim 95,000" KG. schors ontvangen voor rekening van de hh. J. Broeders en Co. te Dongen. De kwaliteit is uitmuntend. De prijzen zullen waarschijnlijk f38 a f40 per voer of 12 HL. zijn. Geldersch-Yceueudiial, 1 Juli. Ter wolmarkt werden heden alhier aan gevoerd 26 vrachten. Handel vlug. Men besteedde voor de Veluwsche wol f 0.90 a f4.14 per KG. Wageniugen. Men schrijft onsSe dert het mond- en klauwzeer te Wage- ningen en Heteren is uitgebroken, zijn meer dan 100 runderen aangetast, of schoon allen in lichten graad. Men vleit zich, dat de ziekte zich niet verder zal uitbreiden, dewijl zij binnen een kring is gelegen, die thans gemakkelijk kan worden afgesloten. Wanneer de eigenaars der zieke dieren zich stipt aan het voor schrift houden, om de besmette boven- kleederen in de besmette weiden of stallen te doen achterlaten, dan zal, naar men zich voorstelt, de voor de vee houders zoo bezwarende maatregel van afoluiting volgens art 29 der wet, niet noodig zijn. IVagcuingcii. Aan het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid is aanbesteed lo. het maken van 4 dwars- kribben onder de gemeenten Renen en Amerongen aan den rechteroever der rivier de Neder-Rijn, tusschen de kilo- meterraaien 58 en 59. Minste inschrijver was de Heer F. E. Terwindt, te Panner- den, voor f 10.317; 2o. de uitvoering van werken tot normaliseering van de rivier De Waal onder Valburg, Eist, Nijmegen en Beuningen, tusschen de kilometerraaien 27 en31. Minste inschrijver was de Heer L. H. van Haaften, te Slie- drecht, voor f 77,880. Eist, 2 Juli. Z. M. riviervaartuig Isala, commandant Snoeck, hedenmorgen ten 7 ure met bestemming naar Arnhem van Vreeswijck afgevaren, is hedenvoormid dag tusschen 11 en 42 uren even be neden den Opslag alhier met den draad der bakenboei in aanraking gekomen de draad is om de schroef heengeloopen, zoodat deze onklaar is geraakt. De reis is moeten worden gestaakt en getelegra feerd om een duiker, ten einde de schroei weer vrij te kunnen maken. De Graven-schenders gestraft. Sedert geruimen tijd werden op het kerkhof te Kreuznach nieuwe grafteekenen bescha digd en graven van de daarop geplante bloemen beroofd. Tot dusverre kon men de gravenschenders niet ontdekken, maar thans is het uitgekomen, dat de schuldigen de beide doodgravers en kerkhofbewaarders zijn. Deze namen op die wijze wraak als de nabestaanden van overledenen de zorg voor de grafversie ringen niet aan hen hadden toevertrouwd. Zij zijn nu natuurlijk terstond ontslagen en zullen daarenboven gerechtelijk ver volgd worden. Zoo gaat ie goed. Naar men uit New-York bericht is Fish, de gewezen voorzitter van de gefailleerde «Marine- bank», tot 40 jaren gevangenisstraf ver oordeeld. Het verzoek om in hooger be roep te komen werd door den rechter in sterke bewoordingen afgewezen, om dat Fish te kwader trouw- gehandeld had bij het voorschieten van geld aan de firma Grant Ward. Het vonnis heeft groot opzien verwekt. Een leelijke pijp gerookt. Dezer da gen stond voor de politie-rechtbank van Westminster (Londen) een sigarenfabri kant terecht de Pall Mail maakt naam en adres openbaar wegens het naloopen en lastig vallen van een jonge dame. Hij had een geschreven verdedi ging ingezonden en hoopte dat deze, «als de verklaring van een gentlemane., als een genoegzame voldoening beschouwd zou worden. De rechter zag de zaak echter anders in, noemde hem terecht een straatplaag en de beschuldigde werd tot veertien dagen dwangarbeid veroor deeld. Een der laatsten. In den ouderdom van bijna 87 jaren, is te sneek een der oud-strijders bij Waterloo overleden, nl. Hendrikus Deden. Reeds als jongeling van 46 jaar trad hij in dienst, nam deel aan genoemden slag, aan de Tiendaagscbe Veldtocht en aan de oorlogen in O.- en West-Indië. Zijn laatste levensjaren bracht hij in het R. C. Armenhuis door. Zijn stoffelijk overschot werd Woensdag 11. met militaire eer begraven. Dat ging hun neus voorbij. Iemand, woonachtig te Borculo, speelde in de vorige loterij een gedeelte van een lot. Tot op den laatsten dag der trekking was zijn nummer er in en in angstige spanning werd de tijding, dat er een prijs op gevallen was, te gemoet gezien. Hoe 'tkwam wist men niet, maar men had er zoo'n voorgevoel van, dat het geluk ditmaal zijn zetel te Borculo had opge slagen. En jawel, er kwam een telegram. Tusschen angst en vrees maakte een vriend het kostbare papier open. «En wat krijgen we nu?« roepen de geluk kige huisgenooten, de dertig- of de vijftig duizend !<r »Je krijgttwee logé's met den laatsten trein. Een laffe streek. Hoewel de toevloed van menschen, bij gelegenheid van den intocht van den nieuwen bisschop te Breda, zeer groot was, is alles zonder ongelukken afgeloopen. Er had echter een groot ongeluk kunnen plaats grijpen, doordien een baldadige hand Dinsdag avond steenen legde op de rails van den paardentramop den Ginnekenschen Steenweg. Gelukkig liep liet bij den he- vigen schok nog al goed af en werd slechts een heer aan het hoofd gekwetst. Vijftig gulden is door de directie uitge loofd voor het aanwijzen van den dader. Daar deze het grapje, dat hij uitgehaald heeft, wel zal rondverteld hebben, zal het misschien gelukken hem te vinden. Een onoewenscht huisgenoot. Als een hooge zeldzaamheid wordt bericht, dat zich in een boerenwoning te Oirschot tusschen het plafond en de zoldering eener kamer een bunsing met vijf jongen ge nesteld heeft. De eieren van een groot aantal kippen warpn dagelijks spoorloos verdwenen, tot men eindelijk den dief betrapte en doodde. De slimme apen van Benares. Te Be nares of «Stad der Goden" (in Engelsch- Indië), bestaat eene groote kolonie apen, die als heilig worden beschouwd. Zij hebben niet enkel een eigen tempel, maar ook priesters, die hen met de grootste zorgvuldigheid oppassen en ver zorgen. Daar de beesten zeer veel vrijheid genieten en niemand ze lastig valt, zoo dat zij ook in de woningen en openbare gebouwen bezoeken afleggen, hun levens duur vrij lang is en zij sterk vermenig vuldigen, is het niet te verwondereh, dat eindelijk zelfs de Brahminen, of priesters, op de gedachte kwamen, dat er, goed beschouwd, te Benares toch te veel apen waren. De bevolking was reeds lang de mee ning toegedaan, dat de twintig duizend beesten, die natuurlijk altijd luierden en groenten en granen wegstalen, toch geen prettig gezelschap kon worden genoemd. Iedereen was dus in zijn schik, toen men vernam, dat de Brahminen met eene spoorwegmaatschappij in onderhan deling waren om tien duizend apen naar een ver afgelegen oord te vervoeren. De apen zijn echter geweldig slim zij weten dat zij te Benares een kostelijk leventje leiden en er goed water, groen ten, vruchten en granen in overvloed aantreffen, terwijl zij er bovendien scha duwrijke plekjes, waranda's en tempel portalen hebben. Zij meenden dan ook dat het volstrekt onnoodig was om te gaan verhuizen. Toen dan ook de oude radjah (vorst) van Benares de heeren apen uitnoodigde om hem in zijn paleis te Ramnuggur te komen bezoeken, en de priesters hen over den Ganges (een groote rivier) had den gebracht, namen zij de zaak net op, alsof z(j eens voor hun plezier een dagje naar buiten gingen. Des avonds toch was de geheele bende zoo vrij, om aan boord van de vele schepen, die op den Ganges rondvoeren, te huppelen en zij keerden daarmede naar Benares terug, waar zij doodkalm hunne gewone legersteden weder opzoch ten.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2