Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. De opbrengst van -d,eh stoomtram weg -WageningenEéde over de maand Juli is f2775,94. Het Nederlandsche Schaakbond herkoos gisteren tot voorzitter den heer J. De Vogel en bepaalde dat Amsterdam de plaats voor de volgende bijeenkomst zou zijn. De anti-Duitsche demonstraties duren in Spanje nog steeds voort. De regeering die de beweging eerst aanmoedigde,staat nu voor een moeilijk geval. Geeft zij toe, dan krijgt zij het met Duitschland te kwaad, daar Bismarck steeds minder geneigd schijnt belangrijke concessies toe te staan, om niet den schijn op zich te laden, van zich door het rumoer der Spanjaarden bang te hebben laten maken. Geeft koning Alfonso daai entegen Spanje's rechten prijs, dan is het met zijn popu lariteit gedaan, en kost het hem mis schien zijn troon. Te Barcelona moest een anti-Duitsche demonstratie, waarbij men tot gewelddadigheden overging, dooi de troepen woiden uiteengejaagd; te Madrid werd een dergelijke demonstratie door de gewapende macht verhinderd. De oplossing der quaestie is overigens nog niets gevorderd, daar de Duitsche regeering nog steeds antwoord wacht op de voorstellen welke zij onlangs heeft gedaan. De cholera in Spanje en te Marseille neemt af, ook te Toulon is verbetering ingetreden. Daarentegen bevestigd het zich, dat de ziekte zich in het Zuiden van Italië op verschillende plaatsen heeft vertoond. Men vermoedt dat zij van uit Marseille is overgebracht. 76 personen te Dantzig, uit Russisch Polen afkomstig, hebben bevel ontvangen om met 1 October Pruissen te verlaten. Onder hen zijn personen die jarenlang te Dantzig woonden, er zaken vestigden en zelfs grondeigendom verwierven. Door deze uitzettingen is men bevreesd, dat de handelsrelatiën tusschen de grens gewesten en Rusland geheel zullen wor den afgebroken. De zoogenaamde agrarische misdaden nemen in sommige districten van Ierland weder toe. Benden gemaskerden hernieu wen de «heldenfeiten»? der moonlighters Te Melbourne zal een standbeeld voor generaal Gordon worden opgericht. In de vergadering waarin het besluit daar toe werd genomen, werd ingeschreven voor 2000,zijnde tweevijfde dor benoodigde som. Uit Ilerat komt het bericht dat czaar Alexander in 1886, wanneer de Trans-Cas- pische spoorweg gereed is, een reis door Midden-Azië zal maken. Op het oogenblik vertoeft de Czaar met zijn gemalin te Kieuw, waar beide met groote geestdrift zijn ontvangen. Tevens wordt uit Peters burg gemeld, dat daar niets bekend is van een bezetting van het eiland Quel- paert door de Russen, terwijl nogmaals wordt verzekerd, dat Rusland er niet aan denkt om een verbond met Korea te sluiten. Over den stand der Afghaansche grens-quaestie is nog niet meer licht verspreid, doch niettemin blijft men overal van meening, dat het geschil nu uit den weg is geruimd. Het Parijsche scheidsgerecht en vredes- verbond heeft aan de gelijknamige ver- eeniging te Londen het verzoek gericht aan een internationale commissie het onderzoek op te dragen naar de waar heid van Rocheforts bewering, dat Olivier Pain zou zijn vermoord. Aan dit verzoek werd gevolg gegeven, en de uitslag is, dat het comité het besluit heeft genomen, dat er geene bewijzen zijn aan te voe ren voor de bewering, dat Olivier Pain op last der Britsche autoriteit zou zijn vermoord. De leden der telegraaf-conferentie zijn in den ochtend van jl. Vrijdag terugge keerd van hun uitstapje naar de kusten van Noord- en Oostzee. Zij zijn uiterst voldaan over de wijze, waarop zij in de Hanzesteden werden ontvangen. De nieuwe poslgebouwen te Bremen, Lubeck en Hamburg hebben aller bewondering opgewekt. Te Lubeck was zooveel te zien, dat het vertrek eenige uren moest worden uitgesteld. De extratrein, welke de gasten overbracht, kwam te Berlijn eerst te vijf uren in den ochtend aan, alzoo drie uren later dan hij was ver wacht. De werkzaamheden zullen nu onafgebroken worden voortgezet. Er zal natuurlijk groot verschil van gevoelen over menig vraagpunt blijven heerschen; doch op den tocht naar de Hanzesteden is, uit de gevoerde gesprekken, reeds gebleken, dat de genomen gewichtige tariefbesluiten, bij 't vaststellen der details, niet feitelijk ongedaan zullen worden gemaakt. Aan de eerste lezing zal dus worden vastgehouden. Het medisch congres te Antwerpen heeft de volgende motie aangenomen: «Het Congres, verlangende het overbren gen van de cholera in Europa te voor komen, geeft den wensch te kennen, dat een degelijk geneeskundig toezicht te Suez uitgeoefend en dat de internationale gezondheidsraad te Alexandrië gereorga niseerd worde, en noodigt de Belgische regeering uit, eene overeenstemming om trent dit punt tusschen Egypte en de verschillende regeeringen te bewerken.» Maandag is in het paleis ïdes Académies» te Brussel een Congres van apothekers en chemisten geopend, hetwelk tot den 5. September duren zal. De 5e verjaardag van H. K. H. prinses Wilhelmina, werd alhier gevierd door het uitsteken der vlaggen van to rens. particuliere- en gemeentegebouwen, het houden eener parade door het gar nizoen en de d.d. Schutterij en het be spelen van het carillon. Deze dag was tevens uitgekozen door de Vereeniging voor Volksonderwijs, tot het geven van een kinderfeest, aan die leerlingen der openbare scholen die het getrouwst de lessen hadden bijgewoond. Na zich des middags op den Hof te heb ben verzameld, vertrokken de kleinen, voorafgegaan door trom en trompet, in op tocht naar het criquetveld nabij Leusden. Dat de kinderen zich dol amuseerden, bleek daaruit, dat zij eerst des avonds, opgeruimd en zingende terugkeerden. Eere aan onderwijzers en onderwijzeres sen, die, ofschoon soms met eenige moeite, uitstekend de orde wisten te bewaren. De bij allen bekende, en bij de jeugd zoo zeer geliefde goochelaar A. D. Bamberg, zal a. s. Vrijdagavond in de Sociëteit «De Valk" eene voorstelling geven. (Zie achterstaande advertentie.) Wie aan zijne kinderen een aange- namen, genotvollen avond wil verschaffen, verzuime niet van deze gelegenheid ge bruik te maken, want dat de oude Bam berg, nog steeds met jeugJig vuur, zijne grappen en toeren ten beste geeft, ge tuigen de berichten in verschillende bla den der plaatsen, waar hij in de laatste dagen optrad. Wij lazen onder anderen een getuig schrift, van den heer Baron van Tuyll van Serooskerken als bestuurder der Sophia stichting te Scheveningen, voor de wijze waarop de heer Bamberg, de ver pleegden dier stichting had weten te ver maken. Moge dit getuigschrift hem ook in onze gemeente tot aanbeveling strek ken en hem a. s. Vrijdag een volle zaal bezorgen, te meer daar door den grijzen kindervriend de weezen, beneden den leeftijd van elf jaar, van alle gezindten, tot het bijwonen dezer voorstelling wor den uitgenoodigd. l'treclit. Zekere J. en diens huisvrouw ten wier woonhuize in de Predikheeren straat alhier jl. Maandag middag een be gin van brand ontstond, zijn beiden aan gehouden en ter beschikking der Justitie naar de cel overgebracht als verdacht van paging tot brandstichting en mede plichtigheid. Gisteren avond geraakte buiten de Weerd alhier een 3-jarig knaapje, dat aldaar met andere kinderen speelde te water en werd weinige oogenblikken later door den vader levenloos opgehaald, terwijl een koopman of venter uit Putten, die wat al te veel vergunning had ge bruikt in de Lange Viesteeg alhier viel en door een voorbijgaand rijtuig werd aangereden, zoodat hij aan het hoofd werd verwond en naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Baarn. Gisteren ten omstreeks 9 uur arriveerde met een exprestrein van het Loo, Z. M. den Koning vergezeld van de Heeren Graaf Dumoncau en Jhr. v. d. Cappellen. Na door den Burgemeester dezer gemeente verwelkomd te zijn begaf Z. M. zich in een gereed staand hofrijtuig naar het lustslot Soestdijk. Te 5 uur werd de terugtocht naar het Loo weder aangenomen. Langs de weg waar Z. M. passeerde wapperde van alle huizen de driekleur, terwijl zoowel bij aankomst als vertrek een talrijke menigte op 't perron aanwezig was. De heer Heineman uit den Haag voerde bij gelegenheid van de Prinses- sendag op de gemeentescholen verschil lende goocheltoeren uit, die door de jeugd met een dankbaar handgeklap werden be groet. Volksliederen werden aangeheven en den Edelachtbare heer Burgemeester dezer stede verschaffer van dit genot werd met een «Leve de burgemeester" door de jeugd ontvangen. Op het stoomschip prinses Eilsabeth, komende van Londen naar Vlissingen, stierf dezer dagen plotseling den heer Teixeira de Mattos, woonachtig alhier, het hoofd van de welbekende firma uit Amsterdam. De gemeente Baarn verliest in den heer Teixeira een edel persoon, die om zijn humaniteit en menschlievend- heid de algemeene achting had verwor ven. Gisteren viel van het in aanbouw zijnde hotel, eigenaar den heer Zeiler, een timmerman van een aanzienlijke hoogte. Zwaar gekwetst werd hij per vigelante huiswaarts gebracht. De hof-mechanicus David Tobias Bamberg gaf Maandag avond in het ho tel Groeneveld de aangekondigde Soirée, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. De heer Bamberg bezit bjj uitnemendheid de gave het publiek op eene aangename en kiesche wijze te boeien. Zijne toeren meestal uit de vrije hand zijn origineel en lokten dan ook telkens een welverdiend applaus uit. Dezer dagen werd in Frascatie te Amsterdam geveild de Villa Dalhof, thans hotel Garni. Voor de som van f 25000 werd het perceel ingehouden. De heer T. Hart Nibbrig, alhier, behaalde Maandag bij de Internationale wedstrijd voor tweewielers, te Utrecht, de bronzen medaille. Hoogland. 1 Sept. Heden had in de vergadering van den gemeenteraad de installatie der nieuwe leden plaats. Ver volgens werd er overgegaan tot de ver kiezing van twee Wethouders. Voor de vacature Van 't Klooster, die om gezondheidsredenen bedankt heeft, werd verkozen de heer A. van den Tweel, terwijl de aftredende wethouder, de heer B. Koenen, herkozen werd. Breukelen. 31 Aug. Reeds vroeg in den morgen kon men zien, dat Breukelen's inwoners ten volle instemden met het plan van de feestcommissie, om den Prinsessendag feestelijk te herdenken. Uit de meeste huizen wapperde de vaderlandsche driekleur. Ten twaalf ure vereenigden zich op het plein, onder toe zicht van de feestcommissie, de deelne mers aan de volksspelen, welke allen met het oranjelint versierd waren. Onder geleide van de Beiersche kapel begaf men zich naar de buitenplaats «Kweekhoven, die voor dit doel door wel willende medewerking van eenige inge zetenen smaakvol versierd was. Ten half twee ure namen de volksspe len een aanvang; deze geschiedden in de beste orde en onder de toejuichingen van 't publiek. Na afloop werden de prijzen uitgereikt, en had eene tombola plaats, die vooral den kinderen veel vreugde verschafte. Aan de vroolijke, opgeruimde gezichten der kinderen was duidelijk te bespeuren dat allen voldaan waren. lioosdreclit, 31 Aug. Door het uit steken van Neerland's driekleur hebben verscheiden ingezetenen dezer gemeente getoond, dat zij als echte Nederlanders belangstellen in hun vorstenhuis, en daarom den verjaardag van onze jeugdige prinses niet onopgemerkt wenschten te doen voorbijgaan. Kenen. 31 Aug. Dezen n. m. een uur is alhier het 1. bat. 1. reg. veld artillerie, sterk 60 man met 4 stukken geschut aangekomen en bij de [ingezete nen ingekwartierd, om morgen den marsch naar Nijmegen te vervolgen. Montfoort. Zag menig bouwman de toekomst dezen zomer donker in, aange zien de aanhoudende droogte hem de hoop op een maar eenigszins goeden oogst benam, 't zal zich alles best schik ken. Het koren gaf een goed, erwten en boonen zelfs een ruim beschot; de boom vruchten overtreffen de verwachting verre en de aardappeloogst, die met de vroege soorten goed begon, zal zeer bevredigend zijn. Slechte aardappelen worden er niet gerooid, en reeds nu kan men ze tegen f 2 den hectoliter opdoen, wat billijk is als men bedenkt dat hier alleen eerste qualiteit voorkomt. Vreeswijk. Nu men Maandag aan de voorhaven der nieuwe schutsluis al hier, tengevolge van den nog steeds wer kenden grond, begonnen is met het afbreken der houten loods, die de sluis deuren voor den invloed van het weder enz. beschermt, kan men meer duidelijk zien in hoeverre dit betrekkelijk nog klein gedeelte der werken voor de Nieuwe Keulsche vaart door verzakkingen is ver woest geworden. Daar er in den laatsten tijd opditzoo gewichtig punt veel grond voor den dijk is aangebracht verwacht men dat die verschijnselen, zooals nu reeds kon opge merkt worden, in hevigheid zullen toe nemen; ook vreest men, dat, bij lang dralen, het geheel opruimen der loods en het verwijderen der deuren een moeilijk, zoo niet gevaarlijk, werk zal worden. I.opik. De Burgemeester dezer ge meente wenscht te worden bekend ge maakt met de verblijfplaats van Paules Morel, volontair ter secretarie zijner ge meente, ongeveer 23 jaren, fatsoenlijk voorkomen, donkerbruin haar, klein kne veltje, bleek aangezicht, grijze oogen, vlug in zijn bewegingen, gekleed met donkerbruin fantasie-costuum (colbert), blauw vest, puntschoenen, witten stroo- hoed of zwarten fantasiehoed. Den 21 Aug. jl. is hij heimelijk uit die gemeente vertrokken en vermoedelijk naar het zuiden des Rijks, via Breda ge reisd. I,ek8iiioii«l. Alhier is een paard af^ gemaakt dat lijdende was aan kwaden droes en op de paardenmarkt aldaar in beslag was genomen. Dezer dagen heeft een diefstal plaats gehad van diamanten, ter waarde van 240,234 mark, aan boord van het stoom schip Werra, behoorende aan de Noord- duitsche Lloyd. Gelukkigerwijze bevond de Werra zich nog onderweg naar New-York op den breeden Atlantischen Oceaan, toen de ontvreemding van het pakket met edelgesteenten werd ontdekt en kon men zich voorshands overtuigd houden, dat de bedrijver van den diefstal niet het hazenpad had gekozen. Huiszoeking werd er gehouden en het duurde niet lang of men was de zaak op het spoor. Een der passagiers was daags te voren toevalligerwijze getuige geweest van het onbeduidende voorval, dat een medereiziger van de tusschen- dekspassagiers een kistje sigaren open brak. Hiervan gaf hij kennis aan de officieren aan boord, omdat hij had ver nomen dat een gouden horloge, benevens een kistje sigaren te gelijkertijd met de diamanten waren ontvreemd. In den stroozak 'van dien passagier vond men het vermiste horloge en de blinkend kostbare waar, zoodat de heer Hendie, handelaar in edelgesteenten te New-York, die aan boord der Werra huiswaarts keerde, spoedig weder in 't bezit geraakte van den vermisten schat. De dief werd in verzekerde bewaring gesteld en gehouden tot terugkomst van de Werra te Bremerhaven. De justitie is thans bezig zijn rekening op te maken. Hij zocht gelegenheid een roes uit te slapen. Dezer dagen werd te Rotter dam een man veroordeeld tot gevange nisstraf, wegens misbruik van sterken drank. Eergisteren begaf hij zich naar de gevangenis aldaar om zijn straf te ondergaan, maar de man was zoo be schonken, dat hij door een kameraad er heen geleid moest worden. Deze schijnt hem verlaten te hebben, toen hij aan het huis van arrest gekomen was. Na veel moeite en herhaalde buitelingen, gelukte het den dronkaard op het trot toir te komen en eindelijk de bel te bereiken. Toen hij den portier met veel moeite had medegedeeld, dat hij kwam om te «zitten», beweerde de portier dat hij niet eens kon staan, en allerbest deed als hij wat ging liggen, waarna de deur gesloten werd. Zich nu verwijde rend, maakte de man zulk een buiteling, dat de omstanders meenden, dat hij den hals had gebroken. Gelukkig was dit niet het geval, en kwam er een politie agent, die hem naar het bureau bracht. Vertrek der Congo-negers. Aan de twaalf Congo-negers, die de internationale tentoonstelling te Antwerpen opluisterden, is voor hun vertrek nog een afscheids feest gegeven door generaal Wonwer- mans, president van het Belgisch aard rijkskundig genootschap. Koning Massala verscheen daarbij aan het hoofd van zijn vasallen, ernstig als altijd, in zijn prachtigsten tooi, de zwarte leehjke vrouwen met rijkgeplooide veel kleurige jassen en rokken, en ook de kinderen koket, maar zeer origineel ge kleed. Met een grijnslach ontvingen zij de handdrukken van de aanwezige gasten en niet zonder ironie beschouwden en betastten zij de tournures der dames, die het feest opluisterden. Plotseling werd de tuin in rood licht gehuld, de raketten vlogen omhoog en tegelijk vluchtten de zwartjes naar een schuur, waar zij weg kropen en angstig om zich heen tuurden. Weldra werd Massala gerustgesteld en op bevel van Zijne Majesteit kwamen ook de anderen weder te voorschijn. Nu hoorde men onophoudelijk uitroepen van verbazing en bewondering, lachen en schreeuwen, totdat Kassenkon de virtuoos van den troep, op het gras ging liggen, op zijn trom begon te slaan en de vrouwen en kinderen om hem heen begonnen te dansen, hetgeen in het tooverlicht van het bengaalsch vuur een keurig effect maakte. Nog grooter verrassing was echter voor de zwartjes weggelegd. Kapitein Allard was den voiigen dag met twee negerknapen aangekomen, uit het door Koning Massala geregeerde gebied, die nu bij hem gebracht werden. Men kan zich niet voorstellen, hoe vroolijk het bij dit wederzien toeging, hoe stormachtig de leden van den troep informeerden, naar hetgeen er sedeit hun vertrek in hun vaderland was voorgevallen en aan de nieuwelingen de wonderen vertelden, die zij dagelijks hadden gezien. De negertolk, die in Stanley's dienst was en goed Engelsch spreekt, vertaalde hun in ons oor nog al krijgschend klinkende woorden. De aangename avond eindigde met een vermakelijke verkleedpartij der drie zwarte vrouwen. Verscheidene Antwerpsche dames hadden haar namelijk verlof gegeven, om het een of ander uit te kiezen als sou venir en zij kozen allen een geheel mo dern kostuum, waarin zij ten slotte ook verschenen en zoo goed de elegante be wegingen der Europeesche dames na bootsten, dat Massala niet langer zijn deftigen ernst kon bewaren, doch in een Homerisch gelach uitbarstte en bijna niet weer tot bedaren te brengen was. De liefde van een Keizer. Dezer dagen is te Parijs een werk verschenen, dat «Herinneringen van markies Custine« getiteld is. De heer Custine, die langen tjjd aan het Russische hof leefde en alles behalve een vriend der Russen is, vertelt roerende bijzonderheden uit het familieleven van den vroegeren Keizer Nicolaas, en aller aardigst is het verhaal, hoe die machtige monarch, toen hij nog grootvorst was, uit vrijen ging. Op zijne reizen naar het leger der verbonden mogendheden in Frankrijk, hield hij een paar dagen te Berlijn stil. Prinses Charlotte, toen zestien jaar oud, was van bijzondere schoonheid Nicolaas, die slechts twee jaren ouder was, zag er als iemand van in de twintig uit. Hij was een van de schoonste mannen van zijn tijd zijne gestalte hij was zes voet lang, was zeer welgemaakt en getuigde van kracht en gezondheid. Van het eerste oogenblik dat hij haar zag, stelde Nicolaas groot belang in de lieftallige Charlotte, maar hoewel haar vader, Frederik Willem III, haar liet zeggen, dat, wanneer zij de genegenheid van den grootvorst beantwoordde, niets haar geluk in den weg stond, liet de prinses niets bemerken. De laatste avond dat de grootvorst zich te Berlijn ophield, was gekomen; bij het avondmaal zat hij naast prinses Charlotte en zeide eensklaps«Morgen vertrek ik.« Te vergeefs wachtte hij er op, dat zij zich verbaasd zou toonen, of door eenig teeken zou laten bemerken, dat zij hem lief hadzij antwoordde slechts heel beleefd. «Het zal ons allen zeer veel leed doen dat gij zoo spoedig vertrekt. Kunt ge uw vertrek niet uitstellen?» «Dat hangt van u af,« antwoordde Nicolaas met een veelbeteekenenden blik. «Wat kan ik daaraan doen?» vroeg de prinses lachende. «Ge moet toestaan dat ik u in de hoogste mate vereer.® «Is dat alles «Neen, gij moet er mij ook toe aan moedigen om u aangenaam te zijn.» «Dat is moeielijker.« «Ach, prinses, ik heb uw karakter en uwe neigingen bestudeerd, ik hoop en geloof dat ik u, wanneer gij mijne vrouw zoudt willen worden, in elk opzicht ge lukkig zou maken. «Dat is geen onderwerp om aan tafel te behandelen. «Wij behoeven er ook niet over te spreken, geef mij slechts een pand uwer genegenheidhet ringetje bijvoor beeld dat gij aan de hand draagt, geef het mij, ik zou zoo gelukkig door het bezit er van zijn.® «Lieve hemel! hier? waar iedereen ons ziet «Niemand zal het zien wij zitten zoo kalm en rustig te praten, dat niemand het onderwerp van ons gesprek vermoedt. Druk het ringetje in een stukje brood en leg het naast uw bord, dan zal ik den talisman stilletjes wegnemen.® «Ik kan den ring niet van mijn vinger krijgenmijne Zwitsersche gouvernante, mevrouw Wildermatt, erfde dien verleden jaar; ik stak hem voor de grap aan den vinger en sedert dien tijd kan ik hem er niet meer afkrijgen.® «Ik smeek u, beproef het nog eens.» «Lachende deed Charlotte het, en, hetzij dat haar vinger wat magerder was geworden of door welke oorzaak dan ook, de ring ging los. Zij bekeek dien van buiten en van binnen, werd eensklaps bleek en daarop vuurrood en stak hem in het brood. De grootvorst haalde er hem dadelijk uit, bekeek den ring ook en zeide toen oogen- schijnlijk zeer kalm: «Weet ge wat in den ring gegraveerd staat?« «Ik zag het heden voor 'teerst.» In den ring stonden de woorden«Kei zerin van Ruslandhet was een ge schenk van de keizerin aan een lid der familie Wildermatt geweest. Nicolaas kustte in stilte het ringetje, dat hij, zijn leven lang, aan een gouden keten op de borst heeft gedragen, omdat het voor zijn vingers te klein was. Zijne liefde voor zijne vrouw bleef steeds dezelfde. Vaak droeg hij de tengere Charlotte op zijne armen de trappen van het paleis af en wanneer zij des nachts niet in slaap kon komen, wiegde hij haar, alsof zij een klein kindje was, op zijne armen in slaap. Bij het overlijden van keizer Alexander brak een opstand uit; de troonopvolger Constantijn moest afstand van zijne rechten doen en Nicolaas beklom den troon. Het gedonder der kanonnen ter gele genheid van de troonbestijging deed de teedere vrouw zóó ontstellen, dat zij er haar leven lang een zenuwachtig trekken van het gezicht door behield en ook nooit weder volkomen gezond werd. De Keizer noemde haar nooit anders dan: «mijn bloem,» «mijn lelie,® «mijn duifje.» Hij was en bleef ten allen tijde een voorbeeld voor elk gehuwd man. Hendrik Andrews, een oud machinist op de Nashville. Chattanooga én St. Louisspoorweg, deelt een belangwekkend verhaal mede, omtrent de overrompeling zijner machine, toen hij een passagiers- trein achter zich had. Hij bestuurde de locomotief, No. 56. en hij vertrok met een vollen passagierstrein uit Nashville, met bestemming naar Chattanooga. Te Stevenson, Ala., hielden zij stil om hout in te nemen, dat zij in hunne armen naar den tender moesten dragen. Voort ging het weder, toen de stoker Jim Wilson, even voor dat zij aan het station Anderson kwamen, zich omkeerde om hout in te nemen en plotseling uit-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2