BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Naar het Vad. verneemt, zal, tege lijk met de Indische begrooting, eene wet tot verhooging van invoerrechten op verschillende artikelen en eene wet tot verlaging of afschaffing van verschillende uitvoerrechten worden ingediend. Gisteren middag brandde de boer derij genaamd «Oudenbosch'' te Leersum met bijstaande schuur geheel af. Eenig vee kwam in de vlammen om. De oor zaak is weer onbekend. Huis en schuur waren wel, doch de inboedel van den pachter was niet ver zekerd. Als een bewijs dat niet overal op de Veluwe de landerijen laag in prijs zijn, kan dienen, dat circa 9 heet. bouw land nabij Eede en in de buurtschap Veldhuizen aldaar, bij publieke veiling, voor ruim f16,000 werden aangekocht. Uit een der vijvers in het Bosch te 's-Hage is gisteren opgehaald het lijk van de vrouw, die Woensdagmorgen door haren man op den Visschersdijk met verworging bedreigd werd. De onge lukkige had eenige zware steenen aan haar lichaam bevestigd, om onder water te blijven. Op het lijk der vrouw vond men eenige regelen schrift. Het werd per brancard naar het gemeentezieken huis overgebracht. Gisterennacht omstreeks 1 uur heeft op het stationsterrein te Tilburg een ongeluk plaats gehad. De weegmees ter L. is met een rangeertrein in aanra king gekomen, waarbij hij ernstig aan het been en den arm is verwond en gekneusd. Na ingeroepen geneeskundige hulp is hij naar het gasthuis vervoerd; zoo men zegt zal eene amputatie moeten plaats hebben. Blijkens mededeeling van den zaak gelastigde a. i. in Duilschland, heeft de Duitsche regeering de haven van Toulon besmet verklaard door cholera. Volgens onlangs in Zwitserland uitge vaardigde voorsclu iften worden aldaar de reizigers, afkomstig uit een aangren zend land, waar de cholera is uitgebro ken, aan de grensstations aan een genees kundig onderzoek onderworpen. Zij, die verdacht worden door de cholera aange tast te zijn, zullen onder geneeskundig toezicht geplaatst worden, totdat hun verlof wordt gegeven de reis te vervol gen, terwijl hun bagage ontsmet zal worden. Choleralijders mogen niet wor den vervoerd. De invoer van lompen, gebruikt bed- degoed en gedragen ongewasschen klee deren, herkomstig uit Frankrijk, is, met uitzondering der bagage van reizigers, in Zwitserland verboden. (St.-Ct.) Men schrijft uit Eindhoven aan de N. Ii. Ct. In de naburige gemeente Tongelre is de burgemeester tevens secretaris. Van het raadhuis wordt door hem echter zelden gebruik gemaakt, daar hij al de werkzaamheden der secretarie bij zich aan huis verricht, waar dan ook registers boeken enz. zich bevinden. Nu heeft de burgemeester een zoon, die bakker is, en zijne bakkerij in het huis zijns vaders uitoefent, waardoor de genoemde regis ters, boeken enz. natuurlijk grooter brand gevaar loopen. In de raadsvergadering van 8 Juli II. vroeg de burgemeester eervol ontslag als secretaris, daar hij (zooals hij zelf verklaarde) wegens hoogen leeftijd de werkzaamheden niet meer verrichten kon. Dit ontslag werd met algemeene stemmen eervol verleend. In de vergade ring van 25 Juli echter zocht de burge meester den Raad te bewegen, het besluit van 8 Juni weder in te trekken doch de Raad verkoos dit niet, vooral omdat de burgemeester zelf de genoemde reden had opgegeven. En daar nu de burge meester ingevolge artt. 70 en 95 der ge meentewet, de Koninklijke goedkeuring op dit besluit moet aanvragen en hij blijkbaar dit niet verkiest te doen, blijft de zaak zoo zitten. Het is meer dan twee jaar geleden, sedert in die gemeente gevaccineerd is. Reeds zijn er kinderen die niet ter school kunnen gaan, omdat het vaccinebewijs ontbreekt. Vele ingezetenen dier gemeente kunnen dan ook niet begrijpen dat die toestand zoo maar mag blijven voort duren. Volgers bericht in het Handelsblad, heeft het pharmaceutisch congres, dat thans te Brussel vergaderd is, gisteren met algemeene stemmen het voorstel van dr. Van Hamel Roos aangenomen, om een internationaal tijdschrift tegen verval- schingen op te richten. Bij het Britsche departement van bui- tenlandsche zaken is thans officieel be richt ontvangen, dat de Duitsche regee ring geneigd is haar geschil met Spanje, betredende de Carolina-eilanden, aan de uitspraak eener bevriende mogendheid te onderwerpen. Of Spanje hiermede ge noegen zal nemen valt te betwijfelen. De manifestaties tegen Duitschland duren n.l. steeds voort en breiden zich zelfs tot buiten Spanje uit. Te Bordeaux, Lyon en parjjs werden door de aldaar wonende Spanjaarden optochten met vaandels ge houden. om hunne verontwaardiging over de handelwijze der Duitsche legeering te toonen. Adressen werden aan koning Alfonso gezonden, waarin op de hand having der Spaansche rechten werd aan gedrongen. Te Parijs is de spanning zoo groot, dat het zelfs tot vechtpartijen tusschen Duitsche en Spaansche werk lieden kwam. Soms, zooals te Barcelona, namen de manifestaties meer het karakter van eene republikeinsche vertooning tegen het koningschap aan. De Duitsche rijks kanselier schijnt onder al dat rumoer volmaakt kalm te blijven. Heel wat ge ruster dan bovenstaande berichten, klinkt dan ook de volgende dépêche, door de Köln Zeit. van haren correspondent te Madrid ontvangen; «In onze regeeringskringen is men van oordeel, dat de zoogenaamde onthullin gen van den Figaro over hetgeen de minister-president Canovas denkt betrek kelijk de reis van koning Alfonso naar Duitschland in 1883, en de geheele hou ding der Fransche pers in het tegen woordig vraagstuk, geen ander doel heb ben dan de betrekkingen tusschen Spanje en Duischland te verbitteren. Men hoopt hier, dat de Duitsche regeering dat stre ven op zijne rechte waarde zal weten te schatten. Met zekerheid kan gemeld worden, dat geen enkel hier verschijnend blad, ooit in eenigen officiëelen wenk aanleiding kon vinden om de hoffelijkheid jegens Duitschland uit het oog te verliezen. Het Spaansche gouvernement heeft steeds op de verzoenende en vriendschappelijke gezindheid van de Duitsche regeering en de Duitsche natie gerekend; hetheeftde ongeregeldheden op de openbare straat voorkomen of beteugeld en het laakt niet minder de uitspattingen der pers, ofschoon het ze naar de letter der wet niet veihinderen kan Evenals Dornela Nieuwenhuys na de jongste onlusten te Amsterdam zijne verontwaardiging daarover te kennen gaf, en verklaarde, dat hij volstrekt niet voor dergelijke middelen was ter bereiking van zijn doel ofschoon hij zelf de standjes, door middel van zijn orgaan uRecht voor attent had uitgelokt eveneens begint Parnel, «de ongekroonde koning van Ierland»;, nu te verklaren, volstrekt niet met de gepleegde aqrari- sche misdaden ingenomen te zijn, en geeft hij den grondbezitters den vriend schappelijk en raad, de pachters, die ten gevolge van den slechten oogst in den aanstaanden winter hun pacht niet kun nen betalen, niet uit te zetten. Gladstone zal, tot groote vreugde der liberalen, de leiding van den aanstaanden verkiezingsstrijd op zich nemen. In Oc tober gaat hij naar Schotland, ten einde een tweeden «Midlothian veldtocht* te beginnen. Een Engelsch oorlogschip naar Am- bado, een haven in het land der Sofali's op Afrika's oostkust, vertrokken met het doel daar de Engelsche vlag te hijschen, vond de plaats reeds door de Franschen bezet. De Engelsche consul is daarop naar Obock vertrokken, om daartegen te protesteeren. Volgens het Journal des Debats en de Republique Franeaise heeft China een verbond niet Engeland tegen Rusland gesloten en tracht de Chineesche regee ring reeds sinds geruimen tijd geregelde betrekkingen aan te knoopen met den Paus, en alsof dat alles nog niet genoeg was, wordt nu weder medegedeeld, dat de Mandarijnen van hetTschung-le-Yamen ook een verbond met den Sultan van Turkije willen sluiten. Uit Pruissen, en Rusland doet uit weerwaak hetzelfde, worden alle Polen, die geen inboorlingen zijn, verbannen. Volgens de Kuryer Posnanki zijn alleen in het district Inowraclaw met eene be volking van 10,000 zielen, niet minder dan 6000 uilzettirigsbevelên uitgevaar digd, terwijl men bevreesd is, dat de 30,000 niet-genaturaliseerde inwoners hetzelfde lot te wachten staat. De be richten van uitzetting schijnen, wat Pruissen betreft, zeer overdreven te zijn. Bismarck's blad beiicht n.l., dat van '1 Jan. tot 1 Aug. van dit jaar in liet geheel 113 vreemdelingen uit Warschau werden verbannen, waaronder het meerendeel wegens gebrek aan middelen van bestaan, of bedelarij. Uit Napels wordt aan Daily News ge seind, dat de Cholera zich in de omstre ken dier stad niet uitbreidt. Collet, minister van openbaar onderwijs in Frankrijk, zal eene reeks voordrachten houden om de kiezers tot het vervullen van hunnen burgerplicht voor te bereiden en aan te sporen. Ferry, de ex-premier, heeft op het platte land zijne populariteit herwonnen. Öp een ter zijner eere te Libourne gegeven feestmaal, verklaarde de maire van een der omliggende dorpen, hem tot den man die de door Gambetta aangevangen taak voortzet. In de zitting van den gemeenteraad van Dinsdag j.l. zijn de bij de periodieke verkiezingen van den afgeloopen zomer herkozen en gekozen leden, de heeren Visser, dr. Groeneboom, Van Harden- broek van Ammerstol, Van Lanschot Hu- brecht en De Koningh, beëedigd en ge ïnstalleerd. Een voorstel was door B, en W, in gediend tot reorganisatie van het onder wijs aan de burger avondschool. Met het doel, dié school meer te doen beant woorden aan haar doel om aan toekom stige handwerkslieden gedurende de wintermaanden een ontwikkelend onder wijs te verschaffen had de commissie van toezicht op het M. O. voorgesteld met den nieuwen cursus, die den 1. October a. s. beginnen zal, het leerplan tot een van drie jaren uit te breiden. De meer dere lesuren wil men uitsluitend voor het onderwijs in hand- en rechtlijnig tee kenen bestemmen. In eene behandeling d fond van dit voorstel trad de raad ditmaal niet. De uitgaaf, aan deze reorganisatie verbonden, die op f760 'sjaars wordt geraamd, gaf den heer Van Zijst aanleiding tot het voorstel om de behandeling er van uit te stellen tot de begrooting, omdat het hem onraadzaam voorkwam een dergelijke uitgave te voteeren, zonder dat de raad een overzicht had van de beschikbare middelen in velband met de uitgaven, die strikt noodig zijn. De bedenking, dat van dit uitstel 't gevolg zou zijn, dat de voorgenomen reorganisatie niet met dezen cursus zou kunnen, in werking treden, bracht den heer Van Zijst niet terug van zijn voorstel, dat met 12 tegen 2 stemmen werd aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van het voorloopig comité in zake de bedij king van de Zuiderzee, heeft de raad de burgemeester aangewezen, de gemeente Amersfoort te vertegenwoordigen op de vergadei ing, die binnenkort zal worden gehouden door dit comité met afgevaar digden van besturen en colleges, welker belangen meer bijzonder betrokken zijn bij de uitvoering van dit plan. Die op dracht is intusschen verleend onder het uitdrukkelijk beding, dat de gemeente zich in geen enkel opzicht zal behoeven te verbinden tot betaling eener bijdrage, in de kosten voor de voorbereiding van deze veel omvattende zaak gevorderd. De burgemeester is gemachtigd om, wan neer hij zelf verhinderd mocht zijn, zich door een der wethouders te- laten ver vangen. Tot leden der commissie voor de straf verordeningen zijn hei benoemd de hee ren Celosse en Van Zijst. De heer Visser is herbenoemd als lid der commissiën van fabricage en voor de gemeentereiniging. De afdeelingen voor het nieuw inge treden jaar zijn samengesteld. Als naar gewoonte is de gemeente-begrooting voor 1886, die heden werd ingediend, tot on derzoek daarheen verzonden. Deze be grooting wijst aan inkomsten en uitga ven een gelijk bedrag aan van f 173,795,08. Hierbij is de hoofdelijke omslag ge raamd op een bedrag van f 36,500,— of f3000,lager dan eene heffing van 100 pet. naar den tegenwoordigen maatstaf zou opbrengen. Dit minder bedrag, dat door de belastingschuldigen aan de ge meente moet worden opgebracht, staat gelijk met de 10 buitengewone opcenten, die dit jaar door het rijk worden gehe ven, en compenseert die dus geheel. In dat opzicht mag er dus, bij het nagaan der begrooting, reden van vreugde zijn. Gaat men echter de cijfers, die op de verschillende onderdeelen zijn uitgetrok ken, na, dan blijkt, dat hier alleen aan een tijdelijke vermindering kan gedacht worden, tenzij in het vervolg zoowel de gewone uitgaven verminderd als de ge wone ontvangsten vermeerderd worden. Het batig saldo toch van den dienst 1884 was f8775,grooter dan dat van den dienst 1883. Was dus de toestand de zelfde gebleven, dan zou bij gelijk bedrag, uitgetrokken voor onvoorzien, f8775 min der aan belasting kunnen geheven wor den. Nu het onvoorzien echter f1250, hooger is uitgetrokken, zou bij gelijke ontvangst en uitgaaf ruim f7500,min der als belasting kunnen geheven wor den. Dat slechts met een bedrag van f3000,de belasting kan verminderd worden, is een gevolg van minder ont vangsten en meer uitgaven. Onder de meerdere uitgaven komen als voornaam ste factoren voor: f 660 voor de burger avondschool en f 1100 voor lager onder wijs, waaronder echter f900,slechts voor eenmaal. Tegelyk met de begrooting zal ook onderzocht worden een voorstel van B. en W. lot vaststelling van eene nieuwe verordening op de directe belasting, die in de gemeente geheven wordt. Deze voordracht heeft ten doel de leemte weg te nemen, die de bestaande verordening aankleefde, omdat daarin niet voldoende het beginsel is in 't oog gehouden, dal iemand behoort te worden aangeslagen naar den voet, waarop hij leeft. Het stelsel der heffing blijft ongewijzigd; de meerderheid van B. en W. de min derheid bepleitte de invoering van eene inkomstenbelasting beschouwt de huurwaarde als een gezonden maatstaf voor eene verbeteringsbelasting, wanneer men, zooals in dit nieuwe wetsontwerp is in acht genomen, een hooger percen tage neemt, naarmate de huurwaarde stijgt. De grondslagen der belasting zijn: 1. de huurwaarde der perceelen of ge deelten van perceelen door de belasting schuldigen ter bewoning in de gemeente in gebruik; 2. de vierde, vijfde eil zesde grondslagen van de personeele belasting; 3. de talrijkheid van het gezin. Nog werd ingediend eene voordracht, om over te gaan tot de herstelling van de Koppelpoorten overeenkomstig een plan door den architect van de rijks- musenmgebouwen, in oveileg met den gemeente-architect, vastgesteld. De ra ming van kosten bedraagt f5000; het rijk heeft uitzicht gegeven op een subsidie van f2500 en de commissie voor de restauratie van de Koppelpoorten draagt een gelijk bedrag bij. Wanneer dus de raming niet overschreden wordt, dan be staat het aandeel der gemeente in de offers, die dit werk vordeit, in het af breken van een gedeelte van eene por tierswoning, wat niet tot de poort be hoort, alsmede van de huisjes en van een gedeelte van een bergplaats tusschen de poort en den volmolen. Als aanvulling op ons bericht in het Woensdagnummer, kunnen wij be- trellende het j.l. Maandag gegeven kin derfeest nog de volgende bijzondei lieden melden. Door de jongens werden een vlieger wedstrijd, een wedloop en andere spelen gehouden, terwijl de meisjes zich amu seerden met koekslaan, blokjes rapen enz. Alle kleinen werden op koek, fruit, brood en melk onthaald. De winners in den vliegerwedstrijd ontvingen ieder een spaarbankboekje met f 1. inlage, terwijl hen tevens even als hunnen helpers bij 't oploopen der vliegers nog een kwartje werd ter hand gesteld. De meisjes ontvingen ieder een bloempot, alle overige kinderen een plaat ter gedachtenis. De cursus ter opleiding van hoofd onderwijzers aan scholen met den bijbel, albier, is met 1 Sept. opgeheven. De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat van af 6 Sept. e. k. op Zon- en algemeen erkende Cris- telijke feestdagen het Kantoor zal ge opend zijn van 810% uur 's rn. en 2 Zi3 's nam. en dat twee bestellingen zullen geschieden te 10,20 's m. en 7,25 's nam. Op die dagen zal geen verzending ge schieden per Oosterspoor, richting Zutfen ten 8.50 's av. en per Centraalspoo r richting Kaïnpen ten 12.50 's m. en 8.52 's av. Op gemelde dagen kunnen brieven enz. aangebracht met de laatste avondposten, tot een kwartier na de aan komst worden afgehaald. De Hulpkantoren te Bunschoten, Hoe velaken, Lensden, Maarsbergen en Wou denberg zullen op die dagen geopend zijn van 123 uur 's nam. en te Soesterberg van 7-8 's nam. Eene bestelling zal al daar geschieden na aankomst van de eerste post. Amersfoort, 2 Sept. 1885. De Directeur, C. SMITT. Zondag, 6 Sept. zal de godsdienst oefening der Vrije Ger. Gem. alhier, des voormiddags half tien en des namiddags om 5 ure, geleid worden door den heer Hartman uit Meppel. Bij den j. 1. Maandag te Utrecht ge houden Wielei wedstrijd, werd in den wedstrijd om het Wielermeesterschap van 't Sticht de 3e prijs (een paar cuivre kannen) behaald door den heer J. D. Ro- landus Ilagedoorn. A. s. Dinsdag heeft in het Semina rie der Oud-Bisschoppelijke Kleresie alhier, de installatie plaats van den Eerw. Heer J. J. van Thiel als president dier inrich ting en van den Eerw. Heer Gul als Hoogleeraar. Bij deze plechtigheid zullen onder anderen tegenwoordig zijn de Aarts bisschop van Utrecht, Monseigneur Hey- kamp, de bisschop van Haarlem, Monseign. Rinkel en de Bisschop van Deventer, Monseign. Diependaal. De volgende publieke werken zijn door B. en W. aanbesteed en aan den minsten inschrijver, den heer Chr. Lensing gegund 1° Het maken en stellen van een ijze ren schutting met waterplaats op het Zand voor f149; 2" Het maken en stellen van een ijze ren brugje over de Lange Gracht voor f298; 3' Het maken van een ijzeren pijpwel fnet reservoir en twee pompen aan de school in de Koestraat voor f247. Onderstaande circulaire ons toege zonden met het verzoek haar in onze courant te willen opnemen, ruimen wij gaarne in onze kolommen een plaatsje in. Moge de opname dezer regelen een stapje nader voeren, tot het daarmede beoogde doel. Redactie. Aan de Vrouwen van Nederland. zusters Daar zijn jeugdige zusters in ons mid den. Fransche, Duitsche, Engelsche, Bel gische, die in de holen der zonde leven. Daar zijn Nederlandsche jonge dochters, die in vreemde landen van de ontucht haar bedrijf maken. Hoe kwamen die allen daar, ver van haar ouders, haar kerk, haar vaderland? Ach ze waren onervaren en onbedacht, of ze wilden wel wat van de wereld zien. Ze vielen in handen van looze bedriegers, die er hun kostwinning van maken, jonge meisjes met een goed uiterlijk aan de huizen der ongerechtigheid af te leveren. Z\j meenden in een goede betrekking te komen, en ontdekten te laat het bedrog aan haar gepleegd. Zij werden als koop waar verhandeld van land tot land, van het eene huis naar het andere. Onbekend met de taal, met den weg, met de wet ten van het land, die niet zelden in haar voordeel waren, bevonden zij zich in de macht van haar verraders, en raakten ook wel gewend aan de genietingen van het zondige leven dat haar weelde en gemak aanbood. Mag dat zoo blijven? Die meisjes, die vrouwen, ze waren eens kinderen als wij het geweest zijn, met schuldeloos oog en blijden lach. Dieven en smokkelaars worden achterhaald om een paar ellen kant, om een liter spiritus. De regeerin gen van naburige landen ondersteunen elkander in het straffen der overtreders. Zouden deze misdadigers ontkomen? Zusters, wij hebben te lang in stilte toegezien, of liever, wij hebben niet wil len zien, wij hebben den blik afgewend, en de booze heeft vrij spel gehad. Laat het hem niet langer toe. De ge legenheid om te handelen biedt zich op dit oogeriblik aan. De handel in meisjes is den vorigen winter in de Tweede Kamér ter sprake gebracht. De Minister van Justitie heeft beloofd de zaak te onderzoeken. Eerlang komen onze verte genwoordigers wederom bij elkander. Tegen dien tijd wenscht de Nederland sche Vrouwenbond tot Verhooging van het Zedelijk Bewustzijn zich bij adres tot de Tweede Kamer te wenden, opdat middelen beraamd worden tegen dezen gruwelijken, ongeoorloofden handel. Het Bestuur van dien Bond roept alle Neder landsche vrouwen op, dat adres mede te teekenen. Het zal daartoe in al uwe steden neergelegd worden. Doch de tijd is kort. Wacht niet totdat men tot u kome. Stelt u op de hoogte, doet er na vraag naar, opdat de gelegenheid u niet voorbijga. Een Engelsch blad, The Pall Mali Gazette, heeft ontzetting in gansch Europa gebracht, door den toestand dien zij van Londen aan het licht brengt. Meent niet dat Londen hierin alleen staat, dat wij het ons niet hebben aan te trekken. Daar gebeuren feiten in ons midden, die niet te beschrijven zijn. En de zonde neemt toe, de vloed stijgt en zal ten slotte niemand sparen. Geeft dan uw steun, teekent uw naam, en God zal het ons doen gelukken. Utrecht. Sedert den 1 dezer heeft de heer Borret, notaris alhier, zich ver wijderd, zonder orde op zijne zaken te stellen. Officieel is er nog weinig bekend, doch de verschillende geruchten welke in omloop zijn, doen weinig goeds ver wachten. Algemeen geacht, genoot de Notaris B. het volste vertrouwen en was vooral in zekere kringen steeds de ge wilde man, zoodat het dan ook te wen- schen is dat de hoop van velen, dat de zaak nog in orde zal komen, moge wor den verwezenlijkt, daar er anders onge twijfeld aanzienlijke verliezen zullen worden geleden. Intusschen heeft de Justitie zich de zaak aangetrokken en bereids de noodige maatregelen genomen. Door de Politie alhier is de hand gelegd op een 16 jarige knaap als ver dacht zich bij herhaling aan misbruik van vertrouwen ten nadeele zijns mees ters te hebben schuldig gemaakt. Hij werd naar de cel, ter beschikking der Justitie overgebracht. Op de Daalsche dijk alhier 'werd gisteren middag een bijna 80 jarige man, verpleegde in het oude Mannenhuis te dezer stede, plotseling door eene beroerte getroffen en was reeds overleden nog voordat geneeskundige hulp konde worden verleend. Itenswoude, 31 Augustus. Onder deze gemeente en wel aan den Nieuwen weg, bij W. van Kesse), heeft een vrij belangrijke diefstal van schapenvet plaats gehad. Het vet was afkomstig van een aantal schapen, die daar waren geslacht om als gewoonlijk naar Engeland te worden geëxpedieerd. De politie stelde een onderzoek in, maar tot nog toe zonder resultaat. Brcukelen. Tot Gemeente-Ontvanger te Breukelen-Nyenrode en Tienhoven is benoemd de heer Collard, Secret, der Gem.; en voor Breukelen-St.-Pieter is de heer Jac. v. Huis benoemd tot Gemeente- Ontvanger. Montfoort. 1 Sept. De heer Hofman, uit Amsterdam, in plaats van wijlen den heer J. C. Beerthuizen tot brievengaarder aan het hulpkantoor der posterijen alhier benoemd, aanvaarde heden zijne betrek king, die gedurende 5Vj maand vacant was en op de best mogelijke wijze werd waargenomen door de hier zoo welbe kende en bij groot en klein, oud en jong, rijk en arm, in hooge achting staande Koosje van Achthoven, die ook tijdens het leven van Beerthuizen de brieven rondbracht, en zich steeds deed kennen door voorkomendheid en minzaamheid. Het wordt dan ook algemeen betreurd, dat zij, zoodra zij den nieuwen functiona ris op de hoogte zal hebben gebracht, zoo van het kantoor als van de adressen,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2