Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. sen van Mettray, eerst voornemens uit het geldelijk profijt dezer schade een nieuw familiehuis te stichten, spoedig tot het besef gekomen zijn, dat zij van de vrijgevigheid, of wil men liever, oner varenheid hunner assuradeurs geen ge bruik mogen maken; vooral uit overwe ging, dat aan de kweekelingen van Mettray het voorbeeld niet mag worden gesteld van winst, behaald uit schade door verzekering. Blijkens het verslag van den direc teur zijn aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht 14 leeraren verbonden, waar onder 4 doctoren en 7 veeartsen, '1 pro sector, 1 pharmaceut en 1 smidonder wijzer in bet practisch hoefbeslag. Het aantal gewone leerlingen bedraagt thans 81, waarvan 57 inwonend en 24 uitwonend, een cijfer hooger dan tot heden ooit werd bereikt. Deze worden opgeleid tot veearts hier te lande. Nog werden 3 leerlingen opgeleid voor den burgerlijken veeartsenijkundigen dienst in Oost-Indië. Het totaal aantal leerlingen bedraagt dus 84, waarvan 15 belmoren tot het 4e studiejaar, 29 tot het 3e studiejaar, '16 tot het 2e en 24 tot het le jaar. Aan het toelatingexamen in Juli werd deelgenomen door 35 adspiranten, van welke 21 toegelaten zijn. Het diploma van veearts werd in Juli uitgereikt aan 6 leerlingen. Het onweder van Maandagavond ontlaste zich in hevige mate boven de gemeente Hilversum. Gedurende ruim twee uren was de lucht enkel vuur en rolden de onwèerslagen voortdurend door het luchtruim. Een der bliksemstralen trof eene voormalige boerderij, thans bewoond door G. van Erp, handelaar in hooi, stroo, brandstoffen, groenten en fruit in de Bussummerstraat aldaar. In een oogenblik stond het groote gebouw in lichte laaije en is het tot den grond toe afgebrand. De brandweer bepaalde zich, daaraan blusschen niet te denken viel, tot het beschermen der belendende perceelen, waarin zij gelukkig slaagde. Nabij Barneveld is eveneens eene groote boerderij, door het inslaan van den blik sem, geheel afgebrand. Het Internationaal Pharmaceutisch congres te Brussel, heeft jl. Zaterdag zijne laatste zitting gehouden. Milaan is gekozen tot zetel voor het volgende con gres, in 1888. Gepasseerde week zijn door Euk- huizer en Urker visschers aangebracht 4000 pond kleine schol tegen 12 a 3 de honderd pondbot 2500 pond, f7 a 8 per honderd pond. Behalve eene geringe hoeveelheid kleine schol werd er weder geen Noordzee-visch aangebracht; door Volendammers aangebracht 60 mandjes garnalen, 70 cent per mandje, aal 150 pond a f14 de honderd pond (50 KG.). Gepasseerden Zaterdag-avond werd een onderofficier van de Vesting-Artille rie te Utrecht in garnizoen, die te veel aan Bachus gewijd had, en naar goeden raad om naar huis te gaan niet wilde luisteren, door den heer B. eigenaar van een Café aldaar, daaruit verwijderd en op straat gezet. Bedoelde persoon hier over in woede ontstoken, trok zijn sabel en sloeg daarmede in den wind, doch bij het mislukken, om dezelve later weder in de schede te brengen, was zijn geduld teneinde en wierp hij sabel en schede in de gracht. Die laatste aardig heid, zal hem gewis duur te staan komen. Het plan om de gemeente 's-Gra- veland met bet spoorwegnet te verbin den door een paardentram is weer opge vat. Achtte een combinatie van aanvra gers ver'eden jaar de beste aansluiting op Bussum, maar was destijds de mee ning dat de richting op Hilversum de voorkeur verdiende, te 's Graveland vrij algemeen, ditmaal hebben de concessio narissen dien wenk begrepen, wat natuur lijk aan het gemeentebestuur meer vrij heid geeft bij het toestaan van de ge vraagde ondersteuning. Indien, gelijk men beweert, die gevraagde subsidie dan ook niet bezwarender is dan bij het plan 's GravelandBussum en de zaak op degelijke grondslagen rust, kan het aan geen twijfel onderhevig zijn of zij zal met al den ernst, dien zij verdient, over wogen worden, 't Geldt toch voor 's-Gra- veland een levensvraag. Door haar afge slotenheid kwijnt deze gemeente, die door natuurschoon en ligging eene der schoonste van ons land kon zijn en tal van bewoners en bezoekers tot zich trekken. Komt ook ditmaal de zaak weer niet tot stand, dan staat het te vreezen dat er van een betere toekomst voor 's-Graveland verder geen sprake zal zijn Aan het Ilaagschc Dagbl. wordt uit Enschedé geschreven. Donderdag was 't kermis. Om de ar beiders in de gelegenheid te stellen, daarvan te genieten, werd hun in de stoomweverij der heeren Ten Ivuile en Morsman vergund, des middags te 4 uren den arbeid te staken. Een 14-tal ver zocht, om 12 uren vrij te zijn, hetgeen echter werd geweigerd, waarop zij even wel om '1 uur wegbleven en dus stil zwijgend hun ontslag namen. Toen de machinist de machine in be weging wilde stellen, ontdekte hij ge lukkig dat de luchtpomp afgesloten was. Had hij dit niet opgemerkt, dan ware de machine met geweld uiteen geslagen en zouden de ongelukken niet te bere kenen zijn geweest. Men vermoedt, zegt de berichtgever, dat een der 14 arbeiders, naar rnen zegt onder socialistischen invloed, het laag hartig teit heeft bedreven maar tot nog toe doet men tevergeefs onderzoek. Een nieuw bedrog bij het aangeven van een vrijwillige verbintenis voor den dienst van het O. I. leger, werd dezer dagen door de politie ontdekt. Een zeker persoon, reeds vroeger voor gezegden dienst ongeschikt verklaard, deed voor zich een zijner vrienden, een gewezen militair, de keuring ondergaan. Aan de kazerne te Amsterdam wist hij na de keuring heimelijk diens plaats in te ne men en landde te Harderwijk aan bij het dépót, waar men hem voorloopig in de kazerne opnam, totdat het bedrog ont dekt en de bedrieger in hechtenis geno men werd. De berichten uit Spanje en Duitsch- land aangaande de Carolina-quaestie lui den iets gunstiger. Nadat, naar hetgeen de vorige week in Spanje gebeurde, een oorlog onvermijdelijk scheen, wordt nu weder het voortzetten der onderhande lingen tusschen beide regeeringen vol strekt niet als onmogelijk beschouwt. Prins von Bismarck wil gaarne tot eene minnelijke schikking geraken, mits Duitschiand's eer dit toelaat en koning Alfonso de noodige genoegdoening voor de beleediging der Duitsche vlag kan geven. Een oorlog met Spanje wordt door Duitschland volstrekt niet gewenscht. Het schijnt thans, dat de Spanjaarden hun vlag reeds op het eiland Yap hadden geplant, toen de Duitsche kannonneerboot op de reede de Duitsche vlag heesch. Indien dit bewezen kan worden, belooft Duitschland de bezetting door Spanje voor goed te erkennen. De Parijsche bladen gelooven bijna eenparig, dat eene vredelievende oplos sing van het geschil onmogelijk is. Ook te Londen meent men, dat koning Al fonso, wanneer hij Spanje's rechten niet krachtig blijft handhaven, veel kans heeft zijne troon te verliezen, terwijl aan de andere zijde Prins Bismarck na al het geen in Spanje voorviel, de Carolina- eilanden niet meer vrijwillig kan afstaan. Alle Spanjaarden, die in Parijs en het noorden van Spanje vertoefden, uit vrees voor de cholera, zijn j.l. Maandag naar Madrid teruggekeerd, daar zij meenen, dat de toestand nog meer gespannen is, dan de telegraaf aangeeft. Wat er van dit alles ook zijn moge, het zal nu wel spoedig blijken, welke keuze koning Al fonso zal doen. Omtrent het betwiste eiland Yap, lezen wij in het Handelsblad de volgende bij zonderheden. Het lelt ongeveer 10,000 inwoners, en heeft eene zeer goede haven te Rul. Langs het strand schrijft de Duitsche consul Hernsheim loopt een goed ge plaveide weg. Tot ver in het water loopen breede pieren, waarop groote woningen zijn gebouwd. De eilanders brengen daar den nacht door, omdat hun in de bos- schen gelegen woningen dan door de muskieten onbruikbaar worden gemaakt. Ook worden gewichtige beraadslagingen op de ruimte voor de huizen gehouden. In oorlogstijd neemt de bevolking de wijk in deze woningen die aan drie kanten door het water zijn beschermd en waar zij het minste gevaar hebben voor een overrompeling. Het eiland heeft 67 onaf hankelijke dorpen, waarvan er altijd een paar overhoop liggen. Zeer dikwijls wor den die twisten met de wapens beslecht waarbij dan de hulp der naburige dorpen wordt ingeroepen. Voorts vertelt Hernsheim, dat op het eiland een zeer kwaadaardige hoest epide misch heerscht, die spoedig den dood ten gevolge heeft. Wanneer deze ziekte in een of ander dorp heerscht, vereenigen de bewoners der andere dorpen zich, vallen het aangetaste dorp aan, dooden de zieken, verbranden de huizen en jagen de gezonde menschen naar de bergen. De cholera neemt in Spanje af. Het cijfer der sterfgevallen is reeds tot 750 per dag gedaald. Ook te Marseille wordt de toestand beter, maar te Toulon maakt de ziekte nog vele slachtoffers. In Italië, met name in de provinciën: Parma, No- vara en Genua, deden zich een tiental verdachte sterfgevallen voor, die aan cholera worden toegeschreven. De ontevredenheid over de uitzetting van Polen, en Russen uit Pruissen is algemeen. Door den handel werden uit verschillende plaatsen reeds requesten aan de regeering gezonden om tegen deze onrechtvaardige handelwijze te pro testeeren. De Duitsche pers, die er eerst in het geheel geen acht op sloeg, begint nu van houding te veranderen. Zoo bevat o.a. de Pester Lloyd een artikel, waarin het de regeering van Oostenrijk en Bu dapest, tot het nemen van represailles aanspoort. In Oostenrijk toch is het aan tal Pruissen veel grooter en verdienen deze veel meer, dan de Polen en Russen in Pruissen. Uit Oostenrijk en Hongarije zon men zonder overdrijving twee Pruissen kunnen verjagen, tegen één Oostenrijker die uit Pruissisch grondgebied wordt gezet. Te Munster werd dezer dagen een algemeene vergadering van Duitsche ka tholieken gehouden. Daar werd o. a. de sociale quaeslie behandeld en de discus sie hierover leidde tot het aannemen van de hier volgende resolutiën lo. De ver gadering verklaart, dat het de plicht is van iederen christen patroon om aan zijne werklieden de Zondagsrust toe te staan welke door den godsdienst wordt voor geschreven. 2o. De vergadering richt tot de patroons en werklieden het verzoek de Zondagsrust stipt in acht te nemen, daar zij het vervullen der godsdienst plichten voor iederen christen gemakke lijk maakt, de welvaart der gezinnen en de kalmte van lichaam en geest bevordert, welke onmisbaar is voor de verdere en duurzame ontwikkeling der nationale nij verheid. 3o. De vergadering uit tevens dan wensch, dat, evenals voor de zieke en niet tot arbeiden in staat zijnde werklieden afzonderlijke wetten gemaakt zijn, ook de gezonde en krachtige .werk lieden door een wet gewaarborgd worden tegen een werktijd, die te lang duurt en voor de gezondheid zoo wel als voor het familieleven nadeelig is. De langdurige droogte, welke te Zwit serland heeft geheerscht, heeft tengevolge gehad dat er bijkans geen gras is ge wassen, zoodat de boeren hooi te kort komen. Dientengevolge zijn deveeprijzen aanmerkelijk aan 't dalen, met name in Grauwbunderland, waar het transport met bijzondere moeilijkheden verbonden is. Vele straatwegen zijn er toch zoo steil dat zij door eenigszins zwaar beladen wagens alleen naar beneden kunnen be reden worden. Elders zijn tengevolge van dezelfde oorzaak geduchte veen- en bosch- branden uitgebroken, zoo in het Seeland ten westen van de stad Bern en op den Mont Salève bij Genève. Deze berg ligt zoo vlak aan de grens, dat de meeste Zwitsers er op zouden durven zweren dat hij nog tot hun land behoort, eene dwaling die men hun te eerder vergeven zal als men bedenkt dat zelfs vele be schaafde Franschen in de heilige overtui ging verkeeren dat de Mont-blanc zich op het gebied van het Eedgenootschap bevindt. De naar Savooie gerichte helling van den Salèves glooit zachtkens omlaag en spreidt de prachtigste tuinen, villa's en wijngaarden ten toon, de naar Genève toegekeerde is daarentegen steil als een muur en bevat slechts eenige groepen struikgewassen. Door de onvoorzichtigheid van een toe rist, meent men, geraakten die struik gewassen in brand en weldra leverde de gansche noordelijke berghelling een ta fereel op dat aan eigenaardige schoon heid niets te wenschen overliet. De overeenkomst over den Zulficar-pas is door de Engelsche en Russische regee ring goedgekeurd. De Oostelijke pas met den weg van Akrobat naar de weiden en bronnen der Turkomannen blijft in het bezit van Rusland, terwijl het gebied tusschen den eigenlijken Zulficar-pas en den weg aan de Afghanen wordt afge staan. Het gerucht door Daily Chronicle verspreid, als zoude een nieuwe botsing tusschen Russen en Afghanen bij Pul-i- Khirti hebben plaats gehad, wordt niet bevestigd. Uit Cairo komt nogmaals het bericht, dat Kassala nog niet is gevallen en Ko ning Jan van Abyssinië tot ontzet der stad oprukt. Het is te hopen, dat deze troepenmacht niet te laat komt. In Italië wordt eene sterke troepen macht saamgetrokken. Alle oorlogs- en transportschepen, die in de havens van Sicilië lagen, hebben bevel ontvangen om zoo snel mogelijk naar Palermo te ver trekken. Bij het 2e toelatings-examen en her-examen voor de Hoogere Burgerschool alhier op 5 en 7 Sept. j.l. gehouden, zijn toegelaten: tot de le klasse: L. Berkhout; tot de 2e kl.H. Hooglandt en H. J. Leinweber; tot de 3e kl.E. L. F. Weijer- gang; tot de 4e kl.: T. F. M. Bücker, C. Bredee, I. F. den Hartog, W. C. van Oordt en H. E. Verstege; voor enkele lessenW. J. G. Malga en F. Ockerse. De cursus is aangevangen met 49 leer lingen voor volledig onderwijs en 2 voor enkele lessen. Bij de admissie- en her-examens op Maandag 7 Sept. j.l. aan het Gymnasium alhier afgenomen, zijn toegelaten voor de 6e klasse: E. Vonk, voor de 4e klasse: A. Cramer en II. J. van der Noorda, voor de 2e kl.W. van den Brink, voor de le kl.C. Kok. De nieuwe cursus aan het Gympasium begint met 50 leerlingen. Zondag 13 Sept. wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargeno men door Dr. H. T. MEES, van Haarlem. Uitgenoodigd door de Vereeniging tot bestrijding van epidemische ziekten, hebben de dames: mevr. Bruins, mevr. Kalff, mevr. Van der Burch en mejuffr. A. Momma, zich tot een comité ver- eenigd, ten doel hebbende, de vereeniging zooveel mogelijk bij hare taak behulp zaam te zijn. Naar wij uit goeden bron, met groot genoegen vernemen, zullen niet alleen door den heer De Bruijn, vleeschhouwer op 't Zuidsingel, de vleeschprijzen worden verminderd, maar hebben alle vleesch- bouwers alhier besloten om met 15 Sep tember e.k. de vleeschprijzen te verlagen. In ons nummer van j.l. Zaterdag, zijn in de opgave van den directeur van het postkantoor eenige vergissingen ge slopen. Het kantoor alhier zal n.l. op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen geopend zijn van 8lO'/j uur 's m., en van '12'A3 uur 'snam., ter wijl het kantoor te Soesterberg niet alleen des morgens van 7—8 uur maar ook des nam. van 122 uur zal geopend zijn. Door II.H. Burgemeesters der aan de spoorweglijn AmersfoortNijmegen gelegen gemeenten, zal het verzoek aan de regeering worden gericht, om deze lijn zoo spoedig mogelijk voor het publiek verkeer te openen. Naar loopende geruchten zal bij de eerstvolgende gemeenteraadszitting door een der leden een voorstel worden ge daan tot invoering van eene inkomsten belasting. Velen zullen zeer zeker evenals wij met genoegen vernemen, dat onze stad genoot, de heer P. II. Krekelberg, hoofd der R. K. parochiale burgerjongensschool alhier, benoemd is tot hoold der R. K. Burgerschool te Alkmaar. Voor de be noeming tot hoofd der openbare school te Lichtevoorde, gelijktijdig ontvangen, werd door hem bedankt. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat de heer N. A. H. Jans sen uit Nijkerk, leerling van onzen stad genoot, den heer F. J. Schwelns6erg, met goed gevolg examen heeft afgelegd voor piano, lager onderwijs. Dit examen door de Nederl. Toonkunstenaarsvereeni- ging te 's-Hage gehouden, omvat de vol gende onderdeelen: Een opgaaf der voornaamste methodes, studies en boekwerken vervaardigd voor het instrument, waarin men examen aflegt, en wat door Nederlanders of in Nederland wonenden te dien opzichte is in het licht gegeven. Een op gronden steunende aanwijzing aan welk werk men de voorkeur geeft. Een opgaaf van het voornaamste, waarop men bij het onder wijs heeft te letten (houding van arm, hand, lichaam, bij pianisten den aanslag). Een opgaaf der muziekwerken, welke men, behalve de hiervoor bedoelde metho des, bij het onderwijs wil gebruiken en in welke volgorde Het spelen van alle groote- en kleine- terts toonladders en gebroken accoorden in de verschillende liggingen en kennis der meest gebrui kelijke kunsttermen en der versieringen (ornamentiek). Kennis der beginselen van de theorie, b.v. de verbinding der accoor den (drieklanken en dominant septime- accoorden) en hun omkeeringen. Eene proeve van practische bekwaamheid (waaronder het spelen van 't blad is be grepen), alsmede bewijzen geven in het bezit te zijn van een goed muzikaal ge hoor, benevens de geschiktheid om ver kregen kennis ook aan anderen mede te deelen. Eenige kennis der Algemeene Muziekleer en Muziekgeschiedenis. Aan alle deelen werd door den heer Janssen voldaan, zoodat hem met alge meene stemmen het diploma werd toe gekend. Blijkt hieruit weder ten duide lijkste de bekwaamheid van den heer Schweinsberg als onderwijzer, zoo mee nen wij den wensch te mogen uitspreken, dat deze steeds meer alhier moge worden gewaardeerd en men niet altijd bij musici van elders, datgene zoeke, wat in de plaats onzer inwoning minstens evengoed te verkrijgen is. 3I9de STAATS-LOTERIJ. VIERDE KLASSE. Trekking van 7 en 8 Sept. (1000 Loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prys van flOO. No. 9348. Prijacn van f65. 204, 209, 213, 239, 273, 297, 306, 329, 337, 356, 379, 387, 399, 410, 458, 459, 500, 4925, 4929, 4947, 4954, 4965, 4975, 4976, 4979, 4996, 5631, 5639, 5665, 5693, 5913, 5930, 5935, 5940, 5947, 5964, 5973, 5974, 5995, 6000, 9112, 9113, 9185, 9187, 9251. 9306, 9309, 9326, 9336, 9349, 9352, 9355, 9359, 9375, 9400, 14301, 14303, 14393, 14395, 14428, 14435, 14459, 14478, 19622, 19645, 19649, 19709, 19712, 19739 en 19743. Te zamen 71 prijzen. VERK00PIN6 VAN VASTE GOEDEREN. Zaterdag, 5 September 1885, in sliet Valkje.s Notarissen de heeren A. II. DRIJFHOUT VAN HOOFF en Mr. J. DE LOUTER. 1. Een Huis en Erf in de Lavendelstr. f1500. 2. Een Huis en Erf met Grond in de Breedestraat »1150. f2650. Utrecht. Door de Politie alhier werd aangehouden en ter beschikking der Jus titie naar de cel overgebracht zekeren S. eerst onlangs uit de gevangenis ontsla gen. Horlogemaker van beroep had hij een aantal hem ter reparatie toever trouwde horloges en andere voorwerpen verkocht of beleend en den opbrengst verteerd. Baarn. Door een der jachtopzieners des konings werden eergisterenavond, dicht bij zijn woning, een paar militairen uit het kamp betrapt, terwijl zij bezig waren met stroopen. Toen de opziener na bekeuring hen naderde, teneinde hun wapens in beslag te nemen, werd hem op eenige passen afstands een kogel door het hoofd geschoten. De geneeskundige, die den gewonde de noodige hulp ver leende, gelooft dat er kans bestaat op behoud van zijn leven. Hoogland. Ofschoon Zaterdagmor gen het weder de vrees gaande maakte, dat het de feestvreugde op Coelhorst storen zou, zoo bleek toch gelukkig in den loop van den dag die vrees onge grond. Het kasteel met den omtrek was in een recht feestelijk gewaad gehuld: vlag gen allerwegen, zelfs in den rijkversier- den tuin de familie-vlag. Een drietal eerepoorten verhoogde het feestelijk aan zien in eene dezer prijkte het volgende opschrift: »Hulde aan het Hoogwelgebo ren echtpaar Barn, en Bars. van Tuyll bij hunne 25-jarige echtvereeniging." Boven den ingang van het kasteel was het familiewapen opgehangen, n.l. drie hondenkoppen van keel op een wit veld, bewaakt door twee wildemans. Een Duitsch muziekcorps verhoogde de feest vreugde. Het familiefeest werd met illu minatie en vuurwerk besloten, onder luid gejuich der talrijk saamgestroomde menigte. Zondagavond is te Soestdyk de groote boerderij van J. van Woudenberg door een onbekende oorzaak afgebrand. Alles was verzekerd. Vreeswijk. Vrijdagmorgen, zooschrijft men van hier aan het D. v. N.: 't was omstreeks vier uur had hier in de Molensteeg een vrij zonderlinge ver tooning plaats. Een paar personen zagen daar op het dak der woning van het hoofd der open bare school een als heer gekleed jong- mensch slaan, met een touw in de hand. Hij kon daar niet gekomen zijn of hij moest zich tegen eei aldaar staanden telegraafpaal omhoog gewerkt en daarna een fikschen sprong in de dakgoot ge maakt hebben. Daar de personen, die hem zagen staan, argwaan koesterden, vroegen zij den vreemdeling wat hij daar moest uitvoeren, waarop het antwoord luidde »dat hij dien telegraafpaal recht moest trekken." Hoewel deze werkelijk een weinig scheef slaat geloofde men toch den zon derlingen bezoeker niet en waarschuwde men de politie. Toen deze kwam, was de sinjeur verdwenen. Hoe, is nog een raadsel. Terstond werd in de buurt (de menschen sliepen nog) van het geval kennis gegeven. Men ging overal zoeken, doch vruchteloos. In den loop van den dag werd nog maals een onderzoek ingesteld. Daar men vermoedde, dat hij zich in een der dakgoten van de aldaar aaneengrenzende gebouwen schuil hield, zocht men nauw keurig, maar de vogel was gevlogen. Hoe hij van boven naar beneden ge komen en waar hij gebleven is, blijft duister. De mannen die hem het eerst zagen zijn geloofwaardige personen, anders zou men reden hebben om te denken, dat zij de politie bij den neus hadden genomen. Hun bewering vindt dan ook grond in de voetstappen, die in de dakgoot van het schoolhuis ontdekt zijn. Oudewater. Gisterenmorgen om streeks half acht geraakte, tusschen de gemeenten Hekendorp en Oudewater na bij de villa van den heer G. v. d. Lee, de locomotief van den IJsselstoomtram, komende van Gouda, in de rivier de IJssel. De beide wagons, waarin 2 a 3 personen waren gezeten, bleven op de rails stilstaan, doordien de koppelstang brak. De machinist en stoker waren nog bij tijds van de machine afgesprongen. Men- schenlevens zijn gelukkig niet te betreu ren, doch de schade voor de directie moet aanmerkelijk zijn. De scheepvaart en de dienst der Oudewatersche boot van Rotterdam zullen voor eenige dagen gestremd zijn. Te Dover was men in de vorige week getuige van een gevaarlijke luchtreis, waarvan de deelnemers, kapitein Dale en de heeren Crane en Carew, ter nau- wernood het leven redden. Des namiddags te 4 u. steeg de balon te Folkestone op een uur later ter hoogte van Dover geko men, veranderde de ballon onverwachts van richting en dreef naar zee. De lucht-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2