Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Naar aanleiding van het koninklijk besluit van 26 Juli jl., zijn door den minister van oorlog uitvoerige regelen vastgesteld ter opvolging bij verbranding of vernietiging van onteigende voorwer pen, gebouwen, voer- of vaartuigen, en onsehadelijkmakingen van vuil, met be trekking tot besmettelijke ziekten en epidemiën. Prins Oscar van Zweden heeft na een kort bezoek aan het Deensche hof den 8sten dezer des avonds over Kiel de reis naar Amsterdam aanvaard, alwaar hij zich onder behandeling van dr. Metzger zal stellen. Binnenkort zullen alle forten en sterkten van de Hollandsche Waterlinie met elkaar telegraphisch verbonden zijn. Ten noorden van de Waal is men reeds gereed. Thans is men bezig ten zuiden van die rivier, waartoe twee officieren en een detachement genietroepen, bene vens een sterke ploeg arbeiders, gesta- tionneerd zijn in drie schepen in de monding van de Maas bij Loevestein. De draad wordt gelegd minstens één meter onder den beganen grond. De Friesche dorpen Broek en Snikzwaag waren dezer dagen in opstand. Een drietal personen arriveerden onge veer 5 uur te Broek met vaartuig en geweren. In de nabijheid der huizen schoten zij op de tamme eenden, die er altijd in overvloed te vinden zijn, ja zetten de dieren in de wijken bij de woningen na. Toen ingezetenen hen op het laaghartige van dit bedrijf opmerk zaam maakten, werden zij met scheld woorden overladen en op tartende wijze uitgejouwd. Onverhinderd zetten ze hun moorddadig werk voort tot Snikzwaag, maar het scheen, dat de onophoudelijke schoten ook de bewoners oorlogzuchtig maakten. Eenige personen woedend ge worden, gingen er op af, en naar men zegt loste toen een van het drietal een schot, dat vrij zeker doel had getroffen, zoo niet de persoon in quaestie zijdelings ware uitgeweken. Spoedig waren de partijen handgemeen, waarbij de jagers een goed gevulde weitasch verloren en daarna met hun vaartuig de vlucht namen. Een 30tal personen, de meesten met stokken gewapend, gingen nu langs het Broekster voetpad naar de Zijlroede om de [vluchtelingen te achterhalen, maar zij waren gevlogen. Voor de weezen in de weesinrich ting te Neerbosch was het dezer dagen, op den verjaardag van den directeur, een waar feest. Alle jongens en meisjes, die de school niet meer bezoeken, waren vereenigd in de grootste zalen van de weeshuizen en daar werd menig schoon lied gezongen ter eere van den diiecteur, terwijl bij afwisseling het muziekcorps der weezen zich deed hooien. Meer dan 500 jongens en meisjes zetten zich hierop met hunne verzorgers om een ruim voor- zienen disch, en des middags werd voor deze gelegenheid een buitengewoon maal aangericht met vele versnaperingen. In de namiddaguren waren de scholen gesloten. Gisteren stond voor het gerechtshof te 's Hertogenbosch te recht Johannes Verhaysen, oud 60 jaren, burgemeester, secretaris en ambtenaar van den bur gerlijken stand der gemeente Someren (Nooid-Brabant), beschuldigd van kneve larij. In deze zaak waren 9 getuigen door het Openbaar Ministerie gedagvaard. Uit hunne verklaringen vloeide voort, dat de beschuldigde bij het sluiten van huwe lijken, van de personen die huwden, eene zekere som vorderde, eenige guldens meer bedragende dan hij werkelijk aan ver schotten had uitgegeven. De beschuldigde voerde te zijner ver dediging aan, dal hij zich namens par tijen belastte met het aanvragen der voor hun huwelijk benoodigde stukken en daarvoor eenige guldens in rekening bracht, niet als ambtenaar maar als par ticulier. Een getuige verklaarde dat hij een bewijs van onvermogen om kosten te betalen had afgelegd, en de beschul digde hem toen had te kennen gegeven dat hij niets schuldig was, maar geven kon wat hij goed vond, waarop deze behoeftige getuige f 5 had gegeven als fooi, zooals hij zich uitdrukte. De procureur-generaal betreurde de onwaardige opvatting van zijn ambt als burgemeester door den beschuldigde, die zich niet ontzag looien af te bedelen of onverschuldigde geldsommen in rekening te brengen aan personen, die voor hem als ambtenaar van den burgerlijken stand huwelijken sloten, en requireerde schul digverklaring aan knevelarij en veroor deeling tot 3 maanden celstraf. Mr. Bergsma droeg de verdediging des beschuldigden voor en concludeerde tot vrijspraak. liet Hof zal over acht dagen uitspraak doen. i De Volksvriend., algemeen weekblad uitgegeven door de Nederl. Vereen, tot afschaffing van sterken drank, bevat on der meer liet volgende: Vertegenwoordigers van de verschil lende Nationale Afschaflingsvereenigingen zijn in Januari 1885 te Boston bijeenge komen en hebben besloten om begin nende met Zondag 20 September 4885, eene week te bestemmen als feestweek ter herdenking over gansch Amerika van het honderdjarig bestaan van de genoot schappelijke bestrijding van den sterken drank, de bedienaars van alle gods dienstige belijdenissen uittenoodigen op dien dag aan dit onderwerp eene leer rede te wijden, Maandag den 21n te bepalen als den dag der week waarop openbare optochten, toespraken enz. zul len gehouden worden, en voorts die ge- heele week te beschouwen als de week ter feestelijke herdenking van het Hon derdjarig bestaan. De groote Nationale Afschaffings-ver- eeniging is aangezocht een driedaagsch congres uit te schrijven, bij welks ver schillende afdeelingen schriftelijk voor stellen kunnen worden ingediend. De volgende besluiten zijn vastgesteld door het bestuur van het Comité van voorbereiding «Aangezien het beroemde geschrift van Dr. Benjamin Rush, te Philadelphia, ge titeld: »Een onderzoek naar de gevolgen van sterken drank voor 's menschen lichaam en geest", voor het eerst ten jare 1785 in druk verschenen, een mach tigen invloed heeft uitgeoefend op het ontwaken der algemeene belangstelling in het onderwerp, de eerste spoorslag is geweest tot vereeniging van krachten om het gebruik van sterken drank als volksdrank te keer te gaan, en het begin van eene literatuur en grondige onderrichting omtrent de groote betee- kenis van het onderwerp «Aangezien de eerwaarde dr. Dorches ter op eene in den aanvang dezes jaars gehouden algemeene Vergadering van Methodisten, een besluit heeft voorgesteld en toegelicht, dat met algemeenen bijval werd aangenomen om dat honderdjarig tijdvak plechtig te gedenken als geleid hebbende tot een heilzame hervorming der begrippen van ware matigheid Zoo hebben wij, uitvoering willende geven aan dit rechtmatig verlangen en tevens wenschende te bevorderen dat alom in denzelfden geest gehandeld worde; Besloten alom te verkondigen, dat wij het denkbeeld van heeler harte toejui chen en mitsdien de vrienden van den zaak der drankbestrijding over geheel de wereld bij deze oproepen om in een en denzelfden geest zich te vereenigen, opdat er langs dien weg een sterk sprekend getuigenis moge uitgaan hoe thans in alle klassen der samenleving de onthou dingsbeginselen beleden en gehuldigd worden als de groote bevorderaars van ware volkswelvaart, en heinde en ver gebeden ten Hemel uitgestort voor de verdere bevrijding van land en volk van de slavenboeien des drankhandels. Wij verzoeken alle kerkbesturen, alle matigheids-instellingen en verbonden, om bij gelegenheid van dit honderdjarig feest gelden in te zamelen, inzonderheid bij de drankvrijen, tot ondersteuning dei- verspreiding van afschaffings-literatuur, en bekleeden overigens het Comité van uitvoering met de noodige macht en be voegdheid tot het nemen van alle maat regelen, welke tot volkomen heieiking van het groote doel nuttig of noodig mo gen worden geacht. Hoe Uskwert een predikant kreeg, wordt door de N. R. Ct. aldus medege deeld Dat het moeite kost een ambtenaar te krijgen op een jaarlijksch inkomen van ruim f3000, behalve vrije woning en tuin, benevens andere gerieflijkheden, komt niet iederen dag voor. Zoo iets vond toch plaats te Uskwert (prov. Gro ningen). Toen voor eenige jaren de be trekking van predikant der Hervormde gemeente aldaar open viel, meende de kerkeraad gerechtigd te zijn, den colla tor een tweetal aan te bieden, om daar uit eene keuze te doen. Een gelukkig vooruitzicht voor de beide bevoorrechten. Laten wij hen K. en H. noemen. Maar de hoop werd op eene zware proef ge steld, want de collator meende in zijn rechten verkort te zijn en wendde zich tot den rechter, 't Is bekend, dat de Hooge Raad, tot leedwezen van vele gemeenten in Hunsingoo, den collator in 't gelijk stelde. Nu bestond geen voordracht meer. Inmiddels zendt de collator een twaalftal aan de gemeente, om daaruit te kiezen. De rollen werden dus verwisseld. K. en H. waren niet bij de 42. De lidmaten echter vestigen vooral 't oog op B. en N.; N. ging men hoo- ren en toen deze minder goed voldeed, bereikte hij niet het drietal, waarop naast B., S. en M* geplaatst waren. B. werd beroepen en waaraan men nimmer had gedacht gebeurdeer volgde een bedanken. Opnieuw hoop bij de 11, vooral bij S. en M., niet het minst bij N. Deze kwam in de buurt preèken en had het geluk zeer goed te bevallen, zoodat hij met de beste verwachtingen weder huis waarts keerde. Maar N. was te vroeg geweest, evenals zijne hoorders. Er was geene voordracht meer; de collator maakte eene nieuwe, nam daartoe S. en N. en voegde er een derden candidaat bij, dien men in 't geheel niet kende. Laat ons hem E. noemen. Arme NI Van Nooid-llolland ging E. naar 't hooge Noorden reizen om in de buurt van Uskwert zich te laten hooien. Gewichtige belangen stonden op het spel't trakte ment was meer dan het dubbele van 't zijne. En bij meerderheid van stemmen werd hij benoemd. De gelukkige is de heer Ellens, predikant te Purmerende. Hier bovenal blijkt het grillig spel van 't toeval. Meer en meer bevestigd het zich, dat het geschil tusschen Spanje en Duitsch- land op vredelievende wijze zal worden opgelost. De gematigdheid der Duitsehe regeering in deze, verdient allen lof. Geen staat toch welks vlag beleedigd werd, kon met meer gematigdheid optreden. Juist omdat Duilschland sterk is, en overtuigd van zijn goed recht, kan de Duitsehe regeering hare neiging tot behoud van den vrede volgen, zonder bij hare onder danen ook maar de gedachte op te wek ken, dat de werkelijke belangen der Duitschers niet met vaste hand zullen gehandhaafd worden. De groote quaestie zal nu zijn, of koning Alfonso zich in Spanje zal kunnen blijven handhaven. De hartstocht der Spanjaarden, eenmaal op gewekt, zal zich moeielijk tevreden kun nen stellen met eene vriendschappelijke oplossing. Wij meenen evenwel te mogen gelooven, datèn door de moed door ko ning Alfonso betoond, toen hij alleen door de woelige straten van Madrid reed, èn door de herinnering aan zijne reis naar Aranjuez tijdens de cholera-epidemie, hij nog steeds op de sympathie van het rneerendeel der bevolking kan rekenen. De Reichsanzeigcr gaf openbaarheid aan de nota van den Duitschen rijks kanselier, i.d. 31 Aug., op 4 dezer dooi den heer Von Solms, Duitschland's gezant te Madrid, aan den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken overhandigd. Daarin woidt er op getvezen, dat zich op de Carolina-eilanden talrijke Duit schers bevinden, die van de souvereine aanspraken van Spanje nog nimmer iets vernomen hebben. Het betwiste gebied, dat door niemand bezet is, heeft wel voor Duitschlaud en Engeland niet voor Spanje belang. De poging, door den Spaanschen consul in 1874 beproefd, orn er ambtshalve op te treden, werd door Engeland en Duitschlaud afgewezen, zon der dat Spanje zijne aanspraken deed gelden. Ook thans nog is de keizerlijke regeering bereid om een onderzoek naar de Spaansche aanspraken in te stellen, en mocht zulk een onderzoek tot geen resultaat leiden, de zaak aan de scheids rechterlijke uitspraak eener bevriende mogendheid over te laten. Ook in Pruisisch Litthauen wordt nu een aanvang gemaakt met het uitzetten van de Polen, die Russische onderdanen zijn. De uitzettingen aldaar zijn evenwel veel minder talrijk dan in West-Pruisen, om reden, dat de Polen die zich in 1830 en 1863 in Pruisisch-Lit|thauen neder zetten, zich al heel spoedig gegermani seerd hebben en bijna geen woord Poolsch meer verstaan. Tot zelfs hunne namen zijn verduitscht; Buczkowski is Busch- kaulzke geworden en wie vroeger Sabo- rowski heette heet thans Saparautzke. Door geheel Frankrijk worden thans openbare vergaderingen gehouden, waarin de volksvertegenwoordigers, die een nieuw mandaat van hunne kiezers verlangen, aan dezen rekenschap geven, van de wijze waarop zij zich tot dusverre van hunne taak hebben gekweten. De mi nisters doen hetzelfde en zelfs de heer Floquet, voorzitter der Kamer, gaf van zijne handelingen als afgevaardigde ver slag. De vrouwelijke candidaten waren j.l. Dinsdag vergaderd in de Salie Molière, in tegenwoordigheid van verscheidene anarchisten. Burgeres Moreau presideerde; het vice-presidentschap was opgedragen aan burgeres Godardburgeres Pivien en burgeres Barberousse namen ook plaats aan de bestuurstafel. Burgeres Rouzade voerde het woord en daarna werd een brief van den heer Roques de Filhol voorgelezen, die veel opschud ling verwekte tengevolge waarvan een der aan wezigen uit de zaal geworpen werd. Tusschen burgeres Louise en burgeres, Rouzade ontstond daarna een kijfpartij, die zoo hoog liep dat het weinig scheelde of de dames waren handgemeen gewor den. Gesis, gefluit en gelach belette de «voortzetting der werkzaamheden", en na verloop van drie uren ging de ver gadering uiteen zonder iets te hebben verlicht. Door de Zwitsersche regeering werden wederom vijf anarchisten uit het land verbannen. Woensdag, 9 September, was de dag waarop de Eerw. HH. J. J. van Thiel en G. Gul, aan het Seminarie, op plechtige wijze in hunne nieuwe betrekking van President en Hoogleeraar werden inge leid. De Hoogwaarde H H. J. Heykamp, Aartsbisschop van Utrecht, O. J. Rinkel, Bisschop van Haarlem en C. Diependaal, Bisschop van Deventer, benevens de beide provisoren Pastoor T. van Vlooten, uit Amersfoort, en Pastoor C. A. Harderwijk, uit Gouda, waren herwaarts gekomen orn aan deze plechtigheid luister bij te zetten. 'Tegen den middag kwamen allen bijeen, hartelijk welkom geheeten door den Aartsbischop. Hoewel dergelijke plechtig heden, zóó sprak ongeveer ZHw., in onze keik met de hoogste eenvoudigheid ple gen te geschieden, was deze dag toch te gewichtig in de geschiedenis van ons Seminarie om daaraan niet eenige wijding te moeten geven. Reeds sedei t lang werd hier behoefte gevoeld aan meer leer krachten, welke behoefte natuurlijk nog luider sprak na 't overlijden van den Eei waarden Heer Christ. Karsten. Welke verplichting onze kerk heeft aan dezen overledene, meende Spreker niet te be hoeven uiteen te zetten. Vele jaien toch stond hij met glans aan 't hoofd dezer inlichting en volbracht zijne moeielijke taak met voorbeeldeloozen ijver. Christi- anus Karsten werd ons echter ontnomen en toen werden wij als 't ware gedron gen maatregelen te nemen, waartoe wij zonder dien dood niet zoo gemakkelijk zouden zijn overgegaan. Twee mannen, die elders met zegen werkzaam waren in den wijngaard des Heeren, moesten worden opgeroepen om de plaats van den overledene in te nemen en tevens in de sedert lang gevoelde en erkende behoefte te voorzien. Vervolgens het woord tot beide heeren richtende), zeide spreker: erkentelijk zijn wij U voor de aanvaar ding dezer benoeming). Zwaar mogen de offers zijn welke Gij hiervoor gebracht hebt en velerlei de moeilijkheden, die U wachten aanvaardt echter uwe be trekking met moed en vertrouwen. Het is God, die U beiden hier roept en met Zijnen zegen kan Uw arbeid hier niet anders dan heilzaam zijn en aan ons Seminarie een nieuw tijdperk van bloei bezorgen. Voorzeker zal het U ook niet weinig bemoedigen, te weten dat deze deze keuze door allen, op wier oor deel men prijs mag stellen, is goedge keurd, ja luide toegejuicht. Welaan dan! aanvaardt Uwe taak met moed, leeft nog een lange reeks van jaren, opdat Gij met zegen moogt arbeiden en hierdoor den bloei onzer kerk bevorderen. Zoo zij het. Hierna nam de President 't woord en dankte, ook namens den heer Gul, zicht baar aangedaan den Aartsbisschop voor zijn hartelijke toespraak. Zwaar, zeide hij, drukte hem wel de taak, die hem op de schouderen was gelegd, maar met vertrouwen op God wiens beschikking hij eerbiedigde, vatte hij haar aan, ho pende iets te mogen bijdiagen tot den bloei onzer kweekschool. Niet weinig bemoedigde hem ook de eendrachtige samenwerking in deze van de Hoogw. Bisschoppen en Provisoren. Ten slotte riep hij de hooggewaar-, deerde ondersteuning in van allen die hem in zijn moeilijken werkkring van hulp konden zijn. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op achterstaande advertentie waar in het bestuur der Fröbelschool, Lange- gracht F 497, allen uitnoodigd die belang stellen in die Inrichting haar te gaan be zoeken en wel in den gewonen schooltijd des Dinsdags en des Donderdags. Wegens eene kleine misstelling plaatsen wij nogmaals het onderstaande De Directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat vanaf 6 Sept. e.k. op Zon- en algemeene erkende Chris telijke feestdagen het kantoor zal geopend zijn van 8iO'/j uur 's m. en 12'73 's nam. en dat twee bestellingen zullen geschieden ten 40,20 's m. en 7,25'sav. Op die dagen zal geen verzending ge schieden per Oosterspoor richting Zutfen ten 8,50 's av. en per Centraalspoor richting Kampen 42,50's m. en 8,52's av. Op gemelde dagen kunnen brieven enz. aangebracht met de laatste avondposten, tot een kwartier na de aankomst, wor den afgehaald. De Hulpkantoren te Bunschoten, Hoe velaken, LeusdenMaarsbergen en Wou denberg, zullen op die dagen geopend zijn van '123 uur 's nam. en te Soestcr- berg van 78 's m. en 12 2 's nam. Eene bestelling zal aldaar geschieden na aankomst van de eerste post. Amersfoort, 2 Sept. 4885. De Directeur, C. SM ITT. 3I9de STAATSLOTERIJ. VIERDE KLASSE. Trekking van .9 en 10 Sept. (600 Loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van f200. No. 44444. Prijzen van f 65. 219, 255, 343, 334, 342, 384, 456, 460, 4940, 5611, 5626, 5662, 5680, 5682, 5696, 5921, 5975, 9127, 9178, 9182, 9194, 9239, 9256, 9259, 9266, 9276, 9304, 9351, 9370, 9372, 14405. 14421, 14497, 19603, 19614, 19620, 19650, ■19672, 19687, 496S9, 19738, Te zamen 42 prijzen. De volgende trekkingen geschieden; 21—24, 29 en 30 Sept., 1, 2, 6—9, 13—17 Oct. Gedeelten van loten zijn nog verkrijg baar. Utrecht. Eergisterenavond vervoegde zich bij den sigarenhandelaar B. opdeSteen- weg alhier een als heer gekleed persoon, noemde zich Constance, gaf voor student te zijn en huurde van P. het kwartier dat deze nog beschikbaar had. Weinige oogenblikken later verrzocht C., die maar dadelijk bezet van zijne kamers had ge nomen, aan P. voor hem bij een solied schoenmaker eenige paren schoenen en laarzen op zicht te willen laten halen, waaraan door dezen werd voldaan, zoo dat er al heel spoedig eene ruime keuze ter beschikking van onzen student werd gesteld. Ongelukkig echter was er geen paar bij dat hem paste, waarom hij om noodeloos geloop te vermijden, maar zelf eens naar dien schoenmaker zoude gaan ten einde aldaar eene keuze te doen, hij zoude dan tevens wel zeggen dat de an dere schoenen konden worden terugge haald. Toen er dan ook koit daarna bij P. een jongen in den winkel kwam en namens den schoenmaker P. de schoenen terug verzocht, zag deze er geen bezwaar in aan dien jongen het gevraagde mede tegeven. Hij zoude het echter niet heb ben gedaan indien hij geweten had, dat die jongen door C. was gezonden, dat deze den jongen stond optewachten, het pak laarzen van hem overnam en er van doorging; toen hij zulks vernam was het reeds te laat en bleef er voor de benadeelde partijen niets anders over dan er de politie mede in kennis te stel len, die al dadelijk in hem een oude be kende der Justitie meende te herkennen en onmiddelijk haar onderzoek begon, dat naar wij hopen tot de ontdekking van den dader zal mogen leiden. Men zij intusschen op zijne hoede. Bmisclioteii. De besteding der ver betering en vergrooting van de haven te Spakenburg zal plaats hebben op Zater dag den 26. dezer, en de aanwijzing van hel werk op Vrijdag en Zaterdag den 48. en 19. dezer. Socstdijk. De jachtopziener des ko- nings, die in den loop der vorige week gekwetst werd door een strooper, ver keert nog steeds in levensgevaar, hoewel er veel hoop bestaat hem te behouden. De justitie was niet dadelijk den rech ten dader op het spoor en nam verschei dene personen in hechtenis, die echter weder ontslagen moesten worden. Woensdag echter meldde zich een jong veldartillerist aan, die te Eemnes gelo geerd hadhij bekende het noodlottige schot gelost te hebben en werd gevan kelijk naar Utrecht gevoerd. Hoogland, omtrent het Zilveren feest van den Hoogwelgeboren Heer Ba ron van Tuyl alhier, valt nog te vermel den, dat door ZEd. bij deze gelegenheid aan de Protestantsche en R. Kath. armen teder een gift, van f100, is geschonken, terwijl het dienstpeisoneel van den Jubi laris en echtgenoote geschenken in zil ver ontving. Reuswoude, 7 Sept, De handel in varkens voor Engeland, is in deze stre ken wederom aangevangen. Aan de Slach terij voor Londen van den heer Van Eek aan de Niewenweg, is het werk hervat. Men besteedt voor Engeland 36 a 38 cents en voor zware varkens voor de steden 42 a 44 cents per K. G. Barncvcld. De rekening der ge meente over 4884 werd voorloopig vast gesteld in ontvangst op f45253.44 en in uitgaaf op f32069.623, zoo ook de begrooting voor den EdeBarneveld- schen grintweg, in ontvangst op f2584.643 en in uitgaaf op f3429.33 De gemeentebegrooting over 1886 werd ingediend en in handen eener commissie van 3 leden gesteld. Medegedeeld werd, dat de aanbeste ding eener nieuwe school nog deze maand zal plaats hebben en dat Gedep. Staten hebben goedgekeurd, de jaarwedde van den te benoemen onderwijzer te Stroe op f500 te brengen. Vervolgens werd de heer H. Romeijn herbenoemd tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand. Hoevelaken, 8 Sept. Zondag a. s. 13 Sept. voorm. 40 uur, zal voor de Herv. Gem. alhier optreden: ds. van Baerle van Wageningen. Aan de leden van het telegraafcongres te Berlijn is maandagavond aldaar in het stadhuis door het gemeentebestuur een schitterend feest aangeboden. De gasten kregen o. a. een met telegraphischen spoed geschreven toepasselijk Festspiel van Ernst von Wildenbruch. Op Maandag 31 Augustus kwam de Burgemeester den dichter om zijn medewerking vragen, en den volgenden dag was het stuk gereea- Ilet is getiteld Elektra; vijf personen treden er in op: Moeder Natuur, de Mensch, Elektra, de demon van het buskruit en de Vrede. Een tijd geleden werd te Parijs tegen over de Louvre, een papieren bootje te water gelaten, waarmede een journalist de heer Tannegny de Wogan, [langs de Darne over Chalons, Toul, Nancy en Straatsburg den Rijn wilde bereiken, om verder een bezoek te brengen aan de Zwitsersche meren. De onvervaarde reiziger is werkelijk te Constanz aangekomen. De Conslanzer Zei- lung meldt daaromtrent het volgende

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2