Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Het gemeentebestuur van Harlingen geeft in dezen tijd een navolgenswaardig voorbeeld in het verschaffen van werk aan handwerkslieden, door al zulke wer ken te laten uitvoeren, welke toch binnen een niet al te lang tijdsverloop dienen te geschiedeTi en waardoor óf het uit wendig voorkomen der gemeente een beter aanzien krijgt óf het gemakkelijk verkeer wordt verbeterd óf de reinheid bevorderd. Geen week gaat er voorbij, of er worden werken van kleineren of grooteren omgang aanbesteed. Wat de scheepssjouwers betreft, deze hebben een goede verdienste bij de Engelsche booten. Door den gemeenteraad is afgeschaft eene collecte, die 's-Maandags langs de huizen geschiedde ten behoeve der al- gemeene armen en welke niets anders dan eene geringe korting was op den hoofdelijken omslag. Hoe luttel de op brengst was, moge hieruit blijken, dat in ruil voor de collecte f500 meer is uitgetrokken voor de algemeene armen. De gelden voor den cursus tot opleiding van onderwijzers zijn van f200 gebracht op f100, als voorbereiding tot geheele intrekking dezer subsidie. Ook de f200 voor de schoolbibliotheken der vier ge meentescholen is, op voorstel van den heer Huizinga, teruggebracht op f100 zoodat voor dit doel, althans nog voor het volgende jaar, elke der vier scholen f25 wordt verstrekt. Naar men verneemt is Van Rijs- selberghe te Londen in hechtenis geno men. Zijne uitlevering wordt aangevraagd. Al de ambassadeurs der verschillende mogendheden te Constantinopel hebben hunne instructiën ontvangen, zoodat eiken dag de opening der Conferentie over de Oost-Rumelische quaestie kan verwacht worden. Verscheidene mogendheden too- nen zich gunstig gezind ten opzichte van het voorstel, om van de beraadslagingen alles uit te sluiten wat betrekking heeft op dwangmaatregelen en deze aan Tur kije overtelaten. Er vallen dan alleen nog maar eenige wijzigingen gebracht te worden in 't bestuur van Ruinclib, waar bij ongetwijfeld met de wenschen der Bulgaren zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden voorzooverre deze het evenwicht in de Balkan-Staten niet ver storen. Vorst Alexander zal worden ge handhaafd, daar bij het ter sprake bren gen zijner afzetting en vervanging on- middelijk verschil tusschen Engeland en Rusland zou ontstaan. De Porte heeft intusschen weder een nieuwe leening van 800.000 Turksche ponden gesloten. Sir Henry Drummond Wolff is gisteren middag te Cairo aangekomen. In alle kiesdistricten van Berlijn heb ben de vrijzinnigen bij de verkiezingen voor den Landdag met groote meerder heid gezegevierd, eene uitkomst waar over zij zeiven eenigszins verrast schijnen. De candidaturen der nationaal-liberalen mislukten volkomen. In het geheel zal de samenstelling van het nieuwe Huis waar schijnlijk dezelfde blijven als tot dusver. De verkiezingen liepen zeer kalm af. Bij de verkiezing der nWahlmiinner" voor den Landdag hebben in al de vier Berlijnsche kiesdistricten de Duitsch-vrij- zinnigen de zege behaald. Gisteren morgen te ll3/« ure werd te Paiijs op den Pont de la Concorde een pistoolschot gelost op het rijtuig van den minister De Freycinet, waarin hij naar het hotel van 't departement van Buiten- landsche Zaken terugkeerde. De dader is gevat. Hij weigert alle inlichtingen aan gaande zich zeiven te geven, zegt de heer De Freycinet niet persoonlijk te kennen en schijnt van Italiaansche land aard te zijn. Niet alleen in Annam en Tonkin, ook in Cochinchina laat de toestand veel te wenschen over. Generaal Begin, gouver neur van dit gewest, heeft aan den mi nister van marine een versterking van 5000 man gevraagd, welke hij dringend noodig heeft om in Cochinchina en Cam- bodje de rust te verzekeren. Beide lan den hebben veel last van de Annamie- ten, die uit de grensprovinciën van An nam, en van de Chineezen, die uit de Laos gekomen zijn. Al de manschap waarover de generaal te beschikken heeft moest hij naar Bavia zenden, waarheen de Alouctte met 250 man en geschut vertrokken is. Volgens de jongste berich ten werden Bienhoa, Hoemon en Binhoa aangevallen; deze steden liggen op slechts eenige kilometers afstand van Saigon. De kolonie is geheel van troepen ont bloot en de generaal verwacht dat in de aanstaande maand, als wanneer de over stroomde rivieren in hare beddingen te- rugkeeren, de geheele bevolking van Cochinchina zoowel als van Cambodje de wapenen zal opvatten. Te Londen werd de tweehonderd; tl verjaardag der herroeping van het edict van Nantes niet onopgemerkt voorbijge gaan. De vereenigde 'protestantsche ker ken te Londen, Canterbury en Brighton hebben ter herdenking van dit feit een vergadering gehouden, en deze zond aan koningin Victoria een telegram, waarin zij in heiiiineimg brengen de grootmoe dige gastvrijheid, welke de Hugenoten als martelaars in Engeland genoten heb ben van de doorluchtige koningin en ITr. Ms. voorzaten, en van de bescherming welke zij zeiven genieten onder Hr. Ms. roemrijke regeering, en van de nu aan geboden gelegenheid gebruik maken om voor al die weldaden hunne erkentelijk heid te betuigen. Namens de Koningin werd onmiddelijk per telegraaf hierop geantwoord. In Engeland zijn de extra-parlementaire redevoeringen haast niet meer bij te hou den, maar het voornaamste, Glad stone's veldtocht in Mid-Lothian, moet eigenlijk nog komen. Met belangstelling ziet men tegemoet wat de grijsaard zeg gen zal. In eene nationalistische bijeenkomst te Attenry, in Ierland, voerde de heer Par- nell o. a. het woord en verklaarde nog maals, dat, als Ierland zijne eigene wet ten niet maken mocht geen landwetten, of boerenarbeiderswetten, of uitbreiding van het kiesrecht baten zouden, en dat de armoede van Ierland zou blijven voortduren, zijne bevolking verminderen en zijne steden vervallen. In Canada zal men een standbeeld oprichten voor een roodhuid, nl. voor Brandt of Thayendanegea, het opperhoofd der Mohawk-Indianen, die Engeland goede diensten bewees, in den Ameri- kaanschen vrijheidsoorlog, maar zich tevens berucht maakte door zijn wreed heid. Brandt, die zich na den oorlog vreed zaam aan de belangen van zijn volk wijdde, heeft ook het Evangelie van Markus en hel Engelsch gebedenboek in de taal der Mohawks overgebracht. De regeering schonk een aantal bron zen kanonnen voor het standbeeld een gunstbewijs dat zij, naar men zegt, sedert het gieten van Prins Albert's stand beeld niet verleende. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefening in de Vrije Ger. Gemeente alhier, des voormiddags om half tien en des namid dags om vijf ure, geleid worden door Ds. Van der Spek uit Sliedrecht. Aan den wachtmeester A. de Wit, van het Iste Regement Veld-Artillerie, alhier in garnizoen, is bij kon. besluit wegens lichaamsgebreken een pensioen toegekend van f432,'sjaars. Behalve de heer de Cocq van Del wijnen is nog tot onderwijzer aan de R. IC. scholen alhier benoemd de heer H. W. Spijker, geboren te Soest en oud-kweckeling der inrichting. De heer K. W. van Gorkomschool opziener in 't Air. Amersfoort, heeft be noemd tot leden der commissie in zake het beheer der Arrondissements-Biblio- theek, de II.H. II. VV. de Heus, G. J. Ribberink, J. vati der Ilorst en G. Grü- nevcld, hoofden van scholen alhier. Naar wij vernemen hebben genoemde heeren hunne opdracht aanvaard. Volgens achterstaande advertentie zal ook heden avond door het speciali teiten gezelschap onder directie van de heet en Henry Roos Comp. nog eene voorstelling worden gegeven in de ver eenigde localcn van het Café »de Valk" en de sociëteit ïVereeniging." Beter bewijs voor het uitnemend slagen dezer onderneming kan zeer zeker niet gege ven worden. Het bestuur van genoemde sccieteit aangemoedigd door de eiken avond over volle zaal besloot dan ook nog eene voor stelling te doen geven, voor hen die lot nu toe verzuimden, of niet in de gele genheid waren, een bezoek aan dit we- zentlijk goede gezelschap te brengen. Wij twijfelen niet of velen zullen van deze door het bestuur zoo welwillend aange boden gelegenheid een dankbaar gebruik maken, want ieder heeft, hetzij uit de couranten, hetzij van vrienden of ken nissen wel zooveel van het gezelschap der heeren Roos Comp. vernomen, dat hij zich inet eigen oogen overtuigen wil, of de hier toegezwaaide lof niet over dreven is. De toegangsprijs voor niet leden is heden avond iets hooger. Leden hebben vrij entree. Ook zal de voorstel ling dezen avond te 11 uur geëindigd zijn. De 1ste luit. C. G. Preuyt van het lste Reg. Veld-Artillerie is van Utrecht naar hier overgeplaatst. Een lage vreesselijke misdaad werd in den afgeloopen nacht omstreeks half één ter hoogte van de Oude Vischmarkt, alhier, gepleegd. Een naar wij vernemen brutaal 24-jarig sujet, van het slechtste allooi, te Nijkerk woonachtig, heeft den 17-jarigen W., arbeider en seinwachter aan de lijn AmersfoortNijmegen, zon der noemenswaardige oorzaak vermoord. Door den hoofdagent Kleinherenbrink, vergezeld van den Rijksveldwachter Or- ban, is de dader heden nacht te N ij kerk in zijne woning gearresteerd en naar hier overgebracht om heden middag naar Utrecht te worden getransporteerd. Het bij hem gevonden mes, waaraan nog het bloed van zijn slachtoffer kleefde, had de onverlaat reeds weder gebruikt tot het suijden van brood. Hij is zoo onverschil lig mogelijk en blijft alle schuld ont kennen. Naar wij uit goede bron vernemen, zal a.s. Zondag door de Stichtsche Yeretni- ging tot beoefening van jacht- en terrein rijden een wedstrjd o. a in het springen worden gehouden. De rëunie zal plaats hebben aan het hotel Jacht lust. Zijn wij wel ingelicht dan is aan de directie der Centraal Spoorweg veizocht, om de trein van 11,19 aan de Bildt te doen stoppen. Eindelijk heeft de Tweede-Kamer het ontwerp tot bekrachtiging der met de H. IJ. S. M. gesloten overeenkomst betreffende de exploitatie van den spoor weg AmersfoortNijmegen in behande ling genomen. Als eerste spreker trad op de heer Rcuther. Hij adviseerde tot aanneming van 't ontwerp, daar hij het 't wensche- lijkst acht, de exploitatie in handen te zien der maatschappij die op dit oogen- blik alle Noord-Hollandsche lijnen exploi- teeit en in 't bezit is der lijn Amsterdam- Amersfoort. Hij ziet in 't adres van den heer Vrolik, directeur van de exploitatie-maatschappij, niets dan een pleidooi voor de exploitatie van alle spoorwegen in Nederland door één maatschappij en dit mag volgens hem door den Staat niet worden in de hand gewerkt, tenzij hij zelve alle spoorwegen wilde naasten, doch dit wordt noch door de regeering noch door de vertegenwoor diging gewild. De heer van der Sleijden acht het 't beste het geheeie traject Amsterdam tot de Duitsche grenzen niet aan één enkele exploiteerende maatschappij op te dragen. Spreker meent in twijfel te mo gen trekken of de H. IJ. S. M. wel de beste exploitante voor deze lijn zou zijn. Deze maatschappij toch heeft getoond een krachtige en energieke te zijn en had zij in de lijn Amersfoort— Nijmegen voordeel gezien, of haar voor concurrentie noodig geacht, dan zou zij zeer zeker wel zelve deze lijn hebben aangelegd. Ook zouden, wanneer aan de II. IJ. S. M. de exploitatie werd opgedragen, de Staatslijnen spoedig braak liggen, daar de Hollandsche Maatschappij alles over hare lijnen zou trekken en daardoor zou de Staat groote geldelijke nadeelen lijden. Wordt evenwel aan de expl.-m'j. de ex ploitatie opgedragen dan geschiedt dit om haar in Amsterdam een terminus te verzekeren. Men zou dan te Amsterdam drie concurrenten hebben, n.l. Rijnspoor, Ho 11Spoor en Exploitatie-maatschappij. Men zou dan hetzelfde zien gebeuren als nu te Rotterdam geschiedt: dat alle goe deren door de exploitatie-maalseh. wor den vervoerd, omdat zij de uitgebreidste vertakkingen heeft, terwijl de andere maatschappijen daardoor gedood worden. Het eenige middel om concurrentie op gelijke grondslagen mogelijk te maken zou zijn: een voorafgaande naasting van particuliere spoorwegen en dan uitgifte in huur der exploitatie van verschillende deelen. Om deze redenen adviseert hij tot verwerping der overeenkomst. Hij wil de regeering uitnoodigen nader iD overleg te treden met een der beide maatschap pijen om 't even welke om tot eene exploitatie der lijn Amersfoort Resteren te geraken afgescheiden van 't gedeelte KesterenNijmegen opdat daardoor deze lijn in verschillende han den kome. De heer Rutgers van Rozenburg geeft de regeering weder gelijk, dat zij de exploitatie aan de Hol!. Spoorwegm. heeft gegund, maar volgens hem heeft de regeering niet de goede weg gevolgd om tot dat doel te geraken. Als de Minister wil verzekeren terstond na de goedkeuring der overeenkomst de Holl. Maatsch. te belasten met de exploitatie KesterenNijmegen, zonder af te wach ten minnelijke schikking der beide maat schappijen, dan is spr. tevreden. Wil de Minister dit niet, dan kan in dewetnog de bepaling worden opgenomen, dat in verband met artikel 4 der overeenkomst de exploitatie KesterenNijmegen op gedragen wordt aan de Holl. Spoorwegm. Gebeurt geen van beide, dan gaan we een lang tijdperk tegemoet van talmen en besluiteloosheid, van een locaaldienst AmersfoortKesteien, en dan is 'torn het even of deze aangenomen wordt of verworpen. De heer Mees erkent het groote ge wicht der beslissing van de vraag, wie de exploitatie KesterenNijmegen zal ontvangen, voor ons geheele spoorweg wezen. Wij leven, zeide hij, in een tijd van concurrentie niet alleen van de spoor wegen onderling maar ook van deze tegen de waterwegen. Dit is 't gevolg van het gebrek, dat bij den aanleg der spoor wegen niet één gedachte heeft voorge zeten. Hiervan is de wetgever zonder schuld oorzaak. Maar voor een groot deel ligt de fout bij de spoorwegmaatschap pijen, die de spoorwegen niet beschouwen als middelen om de productie te ver- grooten, maar als industriëele onderne mingen, die een doel in zichzelf hebben. Nu weet de heer Mees een middel om het Hollandsche spoor ernstig op de proef te stellen. Naar zijn oordeel is die maat schappij het meest voor de exploitatie aangewezen. Zij heeft, volgens de eigen aardige beeldspraak van dezen Rotter- dainschen afgevaardigde, de beide brug- gen-hoofden Amsterdam-Amersfoort en NijmegenKleef in handen; de over spanning moet nu nog volgen. Beter dan de Expl.-Maatsch. wordt zij tot bet be dienen der geheele lijn Amsterdam Duitsche grens in staat geacht, omdat zij in de hoofdstad de groote etablissemen ten bezit voor het goederenvervoer, die de Exploitatie-maatschappij natuurlijk mist. Uitvoerig wordt echter beredeneerd dat de flnanciëele vergoeding aan de maatschappij opgelegd, te gering is, en slecht geregeld. Laten wij die beter re gelen, laten wij der Maatschappij zwaar dere verplichtingen opleggen, die zij best kan dragen, zegt de heer Mees, dan zal het blijken of het haar inderdaad met eene flinke exploitatie der lijn Amers foortNijmegen ernst is. Met 44 tegen SS stemmen, keert «le Tweede Kamer, gisteren het wetsontwerp aangenomen tot bekrachtiging cencr met de H. IJ. 8. M. gesloten overeenkomst, betreffende de exploitatie van den spoorweg AmersfoortKes terenNijmegen. Dinsdagavond, omstreeks 8 uren, ontlastte zich boven onze stad een hevig onweder vergezeld van veel regen. Felle donderslagen deden zich hooren en blik semflitsen doorkliefden de lucht. De laatste slag was de hevigste en trof den L. V. toren, echter zonder hem te bescha digen; want langs den afleider koos de bliksem zijn weg, hetgeen een treffend verschijnsel opleverde, want het was gelijk groote stukken vuurs, die naar beneden vielen. Met belangstelling hebben wij de 13 eerste nummers van den 19den jaar gang der Katholieke Illustratie doorbla derd. Wij vinden daarin toch een tal van actueele platen die allen betrekking heb ben op gebeurtenissen welke in den laatsten tijd in ons land zijn voorgevallen. Het veelbesproken Prinsesjes-nummer daar latende, noemen wij de tentoon stelling te Delft, de portretten van wijlen Professor Modderman, van 's Konings beeldhouwer J. Th. Stracké en van den te vroeg ontslapen ingenieur D. D.Veth, die op zijn tocht in de binnenlanden van Afrika is omgekomen, de Kerkelijke feesten te Roermond, de gedenksteen van Bilderdijk, de brand van Raamsdonk, de vliegerwedstrijd en de wedrennen te Amsterdam, gezichten op Scheveningen, Katwijk enz. Wij wenschen van harte der Redactie dat zij op den ingeslagen weg moge voortgaan. Utrecht. Een onderofficier van liet Corps Veld-Artillerie alhier in Garnizoen, heeft het ongeluk gehad een gulden, die hij vermoedelijk uit een grap in den mond had genomen, door te slikken. In het Militair Hospitaal opgenomen is men er tot heden nog niet in mogen slagen, dat geldstuk weder te voorschijn te brengen. In de kazerne Damlust alhier heeft zich den Milicien K. die ter zake over treding der krijgstucht tot eene discipli naire straf was veroordeeld, in den provoost door ophanging van het leven beroofd. Bij de behandeling van de Gemeen te-begrooting heeft de raad alhier be slist, dat te rekenen met 1 Maart 1886, de gasprijs van 6 op 5 cent zal worden gebracht. Baarn. Dinsdagavond gaf de Rederij kerskamer Bernard tei Haar hare eerste openbare vergadering in dit saisoen. De president herdacht vooraf den ontslape nen Beschermheer Mr. P. J. Teding van Berkhout en heette den nieuw benoemden Beschermheer Jhr. Mr. de Beaufort har telijk welkom. Men hoopte, dat hij nog lange als beschermheer de vereeniging tot steun mocht zijn. Alsnu werd het programma afgespeeld, waarmede »Ber- nard ter Haar" hare vroegere roem op schitterende wijze handhaafde. Alle drie stukjes ïDom en Geleerd" Eén moet er trouwen, en sJocrisse de Vondeling" liepen flink van stapel en lokten menige gullen glimlach af. De Rederijkerskamer heeft het niet genoeg te waardeeren voorrecht te werken met dames, en juist htn mag een woord van lof niet onthouden wor den, daar zij onberispelijk in hun spel waren. De muziek van Sonnemans kapel luisterde deze voorstelling op. In weer wil van het ongunstige weer was de opkomst zeer talrijk. Een geanimeerd bal hield nog velen tot laat hij elkander. De villa Canton is aangekocht door de dames Spengler alhier en zal ingericht worden tot een gesticht waar zieke kinderen verpleegd woiden. Tot penningmeester van het de partement Baarn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is benoemd de heer Jonkman in plaats van den heer Veldhuijzen, die naar elders is vertrokken. De teekening van de nieuwe bad inrichting in het Prins Hendrik park alhier, is te bezichtigen bij den boekhan delaar Burck, Brinkstraat. Koenen. Ook de Raad dezer gemeente heeft besloten het tractement van de onderwijzers aan de openbare lagere school alhier te verlagen en van f600 op f5,50 te brengen. Voorts is besloten tot heffing van een vergunningsrecht voor den verkoop van sterkendrank in het klein, ten bedrage van f 12,50 van elke vijftig gulden huur waarde of gedeelte daarvan. Woudenberg. De militaire-commissie welke benoemd was om op de paarden markt alhier paarden voor het leger aan te koopen heeft daar geen geschikte exemplaren kunnen vinden. Wageningen, 28 Oct. Maandagavond jl. brachten een 150-tal leerlingen der Rijkslandbouwschool eene serenade met fakkellicht aan hun nieuwen directeur, den heer L. Brookema, die daaruit voor zeker het bewijs kon zien, hoezeer de leerlingen met die benoeming zijn inge nomen. De stoet, voorafgegaan door een mu ziekcorps, onder directie van den heer de Neut uit Arnhem, trok door verschil lende straten en maakte, met de vaan dels der Rijkslar.dbouwschool en Hoogere Burgerschool en de wapens van de ver schillende provinciën, alsmede door de Bengaalsche verlichting door verschillende ingezetenen ontstoken, een prachtig effect. Vooral toen de nieuwe directeur met zijne echtgenooteop het balcon verscheen, kwam aan de toejuichingen schier geen einde. De heer Broekema bedankte de leerlingen voor dit bewijs van hulde en sympathie en zeide dat het voor hem eene aanmoediging was bij het aanvaarden der betrekking. Ook aan den adjunct-directeur, den heer D. J. Andreae, die zoo tot groote tevredenheid van allen, geruimen tijd het directoraat waarnam, werd eene serenade gebracht. Ook deze bracht zijn dank aan de leerlingen, herinnerde hen aan de spreuk neendiacht maakt macht" en eindigde met een: leve de Rijkslandbouwschool. Uit vrees voor wanordelijkheden hadden de leerlingen eerst geen permissie voor den optocht kunnen krijgen. Ofschoon honderden op de been waren en eene joelende menigte nog geruimen tijd door de stad trok, werd de orde in het geheel niet gestoord. Kiiiitcrcn. Aan de Luntersche tuin- bouw-vereeniging, is ter Antwerpsche Intern. vruchten-tentoonstelling eene eervolle vermelding toegekend, voor eene inzending, bestaande uit 40 soorten zaai ling-appelen, 12 soorten dito peren en ééne soort dito perziken. Een deel der inzending moest wegens te late ontvangst buiten keuring blijven. Vccnendaul. Bij het omgraven van den tuin achter de woning, laatst be woond door den heer Hoxel, kwam de vorige week een groot gedeelte van een menschelijk geraamte voor den dag, het hoofd was nog gaaf. Zaterdag stelde de waarnemende burgemeeeter, de heer II. van der Schans, vergezeld van den ge meente-secretaris en een 12-tal politie beambten, een onderzoek in loco in, zonder zulks tot iets leidde. Renkurn, 27 Oct. Dat het bijgeloof de wereld nog niet uit is, kan uit het navolgende geval blijken. Een der zoons van den visscher K., die door den reeds vermelden diefstal meer dan 1000 prik ken verloor, ging, naar men mede deelt, eene bekende waarzegster te Wageningen raadplegen. Bij aankomst aldaar zette de vrouw een bedenkelijk gezicht, en deed het voorkomen, dat zij reeds, zonder iets van dezen diefstal ge hoord te hebben, wist wat er gaande was. Toch zou zij om zeker van haar zaak te zijn, de kaarten eens gaan raad plegen. Nadat zij deze eenigen tijd on ophoudelijk door elkaar had geschud, deelde zij hem mede, dat de diefstal was gepleegd door drie personen, die in eene aak den Rijn waren afgevaren, om hun gestolen buit te trachten in eene der Hollandsche plaatsen te verkoopen. Of de daders ontdekt zouden worden, kon zij niet met zekerheid zeggen; daarvoor kwam geen enkele kaart te voorschijn. Nadat de man voor deze gëwichtigé ont dekking de vrouw eene flinke belooning had gegeven, vertrok hij welgemoed naar zijne woning, in de zekere overtuiging, dat zijn gestolen visch teruggebracht zal worden. Soest. Dinsdagavond om half negen sloeg de bliksem in de toren der Prot. kerk alhier. Door de waterleiding werd de brand gelukkig spoedig gebluscht. Ef.n vreeselijke vergissing had dezer dagen te Warschau plaats. Een jong meisje leed aan een oogkwaal, die het eene oog had aangetast en ook het andere bedreigde als niet spoedig tot een operatie, dat is tot verwijdering van den zieken oogappel, werd overgegaan. De zieke werd bedwelmd en de operatie gelukte schijnbaar zeer goed. Wie be schrijft echter de ontsteltenis van de aanwezigen, toen het bij het ontwaken der patient bleek, dat het gezonde oog verwijderd was en men het zieke had laten zitten. De oogarts, die op deze

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2