Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. op enkele lijnen door het inleggen van I'- locaal-treinen het aantal reisgelegenheden a te vermeerderen en zal vermoedelijk reeds 1 in den aanstaanden zomer de tijdelijk I gestaakte locaaldienst NijmegenArn- hem— Zutfen worden hersteld. De Amsterdamsche Sociaal-demo- j craten hadden tegen Zondagmiddag j. I. I' een vergadering belegd in het door hen I voor dat doel afgehuurde Volkspark, waar p ieder tegen betaling van 5 cents werd 1 toegelaten. Daar de politie in groot getal i aanwezig was, oordeelde Fortuijn het S> beter, zich niet aan nog een proces-ver- I baal bloot te stellen en deelde hij daar- 1 om aan het publiek mede, dat deze t openbare vergadering niet zou doorgaan. Wanneer burger Fortuijn nog meer der- gelijke fiasco's maakt, zal langzamerhand j':3 het vertrouwen, door eene lichtgeloovige K menigte in hem gesteld, wel worden ge- f schokt en hij eerlang op weinig volge- fi lingen kunnen bogen. Heden avond geeft de heer Koene te Rotterdam een feestje waarop 200 kinderen van kostelooze scholen genoo- :i digd zijn. De vorige week werd door l ruim 400 arme kinderen gebruik gemaakt jj van de door hem aangeboden gelegenheid 1 ter kostelooze bekoming van een flink middagmaal. Aan burgemeesters, hoofden van I politie, en alle ambtenaren en beambten 3 van Rijks- en gemeentepolitie in Neder- t land, is verzonden het prospectus van het in Januari te verwachten en reeds j vroeger aangekondigd maandblad, dat tot l, titel zal voerenDe Nederlandsche Poli- li liegids, onder hoofdredactie van J. W. r Tuinenburg, commissaris van politic te j Bolsward. Maandag voormiddag werd op de 1 binnenplaats der Oranje-kazerne voor het front van het regiment grenadiers en n jagers de gouden medaille voor 36 jaren 1 trouwen dienst uitgereikt aan den geweer- pj maker Snijhorst, te 's Gravenhage. De regimentskommandant hechtte onder E een hartelijke toespraak den jubilaris het Jijj eeremetaal op de borst, waarna het regi- I ment voor den braven ouden werkman |ji defileerde. rDoor de heeren de Kok en Maas- I kantv.stationchefs te Utrecht en Hilver- sum, werd Vrijilag aan hunnen voorma- B ligen chef, den heer Ronte, die 1 Novem- I ber jl. als inspecteur van de H. IJ. S. M. voor de lijn AmsterdamWinterswijk als zoodanig werd overgeplaatst naar het {'i, hoofdbureau te Amsterdam, een blijk P, van genegenheid aangeboden namens de 1 overige stationchefs en het personeel r van den Oosterspoorweg. Het souvenir bestond uit een zilveren beeld, voorstellende een engel des vredes I met eenen voet op den wereldbol staande, II met den vredepalm in de eene en een U| lauwerkrans in de andere hand. Op het voetstuk pi ijkte een gevleugeld rad door wolken van stoom voortgedre ven, terwijl aan de andere zijde op een zilveren plaat de opdracht voorkomt. Het kostbaar geschenk, in mat zilver op zwarten voet, ter hoogte van 0.50 meter, is vervaardigd in de groote zilver- fabriek te Utrecht. Een sierlijk album, bevattende de na men van allen die daartoe bijgedragen hadden, werd mede aangeboden. In har telijke bewoordingen gaf de heer Ronte zijn dank te kennen voor de blijken van sympathie en gehechtheid, hem betoond bij het verlaten zijner betrekking. Men schrijft ons uit Bussum, dat Maandag j. I. door prof. Wurfbain, met bijstand van de heeren Moll en Boekel- man uit Naarden, een revolvcrkogeltje verwijderd is uit het been van den heer P. Langerhuizen, op den huize Zuid- Crailo. De inbrekers hadden twee keer ge schoten. Het eene schot, dat op het hoofd schijnt gemikt te zijn, mistte de kogel werd den volgenden dag gevonden. Het tweede en lager gemikte schot trof het been. De kogels zijn gevonden maar de mis dadigers nog niet. Het is te hopen dat wij ook dit spoedig kunnen melden. IJandclsbl. Tot Algemeen secretaris van het Nederlandsch Volksbond tegen drank- I misbruik, is benoemd mr. W. F. G. 8' Snijder van Wissekerke, die met 1 Janu- ;l ari zijne functie hoopt te aanvaarden. I De opper-ceremoniemeester mankt i bekend, dat, ingevolge de bevelen des Konings, hot liof, voor den tijd van zeven dagen, den lichten rouw zal aan nemen, ingaande Woensdag 23 dezer, wegens het overlijden van Z, M. don Ferdinand van Portugal hertog van Saksen. Dezer dagen is een aanvang ge- l maakt niet het uiteennemen en afbreken van het oude orgel in de Nicolaikerk te Utiecht, ten einde dit merkwaardige stuk in het Rijksmuseum te Amsterdam over te plaatsen. Het oudste gedeelte van het orgel j moet dateeren uit de 15de eeuw. Joachim i Hess spreekt van zekeren Looteus, vol- I gens welken een orgelmaker Adriaan Pieterszn. uit Vlissingen, in 1597 dit orgel herstellende, op de windlade zelfs het jaartal 1120 zoude hebben gevonden. Een voorname merkwaardigheid ontleent dit orgel hieraan, dat drie hoofdperioden der pneumatische orgelbouwkunst er in vertegenwoordigd zijn, nl. de allereerste, waarin alle pijpen op een toets staan en te gelijk geluid geven; de tweede van de zoogenaamde springlade, die toeliet ieder register afzonderlijk te gebruiken en ten derde nog heden in gebruik zijnde sleepladen. Wanneer het orgel in het Rijks-Mu seum zal zijn opgesteld, zal van bevoegde hand eene geschiedenis en beschrijving er van het licht zien, naar men zegt. BouwkWeekblad). Na de vele tegenstrijdige berich ten, die Nederland over den toestand van den landbouw in Amerika bereiken, verdient vermelding, dat een landbouwer uit Ooltgensplaat, gelijk men ons van daar schrijft, na gedurende den afgeloo- pen zomer bijna volle twee maanden in den Staat Jowa te hebben vertoefd, dezer dagen met de beste berichten van daar is teruggekeerd. Hij is van zins zich met de zijnen en het gezin van zijn zoon eerlang in Amerika te gaan vestigen. Als men weet dat hij een ervaren landbouwer is en het hem te Ooltgensplaat juist niet onvoordeelig gaat, dan is dit bericht zeker niet van belang ontbloot. H. BI. Aan de directeuren en comman danten der Marine, zijn op last van den Minister van Marine de reglementen, tarieven enz. van het Nederlandsch Werkliedenfonds toegezonden, met uit- noodiging, de arbeiders, werkzaam aan de Rijkswerven, tot deelneming daarin aan te sporen. Maandagavond is in het gebouw Walhalla te '-Hage een vergadering van socialisten gehouden, waarin Fortuyn zijne bekende denkbeelden ontwikkelde over het oude thema »Wie zijn de moordenaars 1" Een twaalftal politie agenten en een hoofdagent allen in uniform, waren aanwezig onder bevel van den commissaris F. De Klopper Jr. om mogelijke wanordelijkheden te voor komen. De orde jwerd echter niet ge stoord. In de vorige week kregen te 's-Gravenhage twee heeren, na het Café National, hoek Boekhorststraat en Prin sengracht, verlaten te hebben, op de Groote Markt gekomen, om een tot dusver onopgehelderde reden, onaangenaamheden met den beeldhouwer B. Deze sloeg er dadelijk op los en bracht een der twee personen, den heei W. uit Scheveningen, met den knop van zijn wan delstok een hevigen slag aan het rech terbeen toe. De geslagene viel op straat en werd, niet kunnende loopen, in voornoemd kof fiehuis binnengedragen, alwaar de heel kundige Zandvliet constateerde, dat het rechterbeen gebroken was. Nadat het been een voorloopig verband was aangelegd, is de heer W. eerst per brancard naar het politiebureel en later per rijtuig naar zijn woning te Schevenin gen vervoerd. De dader werd kort na het voorval gevat en naar het commissariaat van politie gebracht. De Bulgaarsche ministers Karaweloff en ZanofT zijn met den Turkschen gemach tigde Madjit-Pacha te Pizot aangekomen. Er zal nu waarschijnlijk tusschen Vorst Alexander en den Sultan spoedig een overeenkomst getroffen worden. Ook de militaire commissie door de mogendheden afgevaardigd kwam te Pirot aan. Maandag hield zij reeds twee zittingen, maar kor. wegens een dikken mist toen geen plaatselijke opnemingen doen. Bin nen weinige dagen denkt zij evenwel met hare aibeid gereed te zijn. De (berichten omtrent de toestand in het Bulgaarsche en Servische legerzijn geheel tegenstrij dig. In het een heet het, dat de soldaten veel door koude alsmede gebrek aan voedsel te lijden hebben, het andere luidt weder, dat de troepen goed gehuisvest zijn en de gezondheidstoestand trots alle ontberingen bevredigend is. Vorst Alexan der deelt echter in al de vreugde en 't leed zijner soldaten; ook hij heeft nog steeds zijn hoofdkwartier te Pirot. Montenegro gaat steeds voort met zijne toebereidselen; 45.000 Montenegrijnen staan reeds onder de wapenen. Het congres ter verkiezing van een president der Fransche lepubliek, is tegen 28 December bijeengeroepen en zal slechts één dag duren. De president van den Senaat is ambtshalve ook voorzitter van dit Congres. Het vroeger aangekondigde Gele Boek over Tonkin is verschenen. Alle bescheiden betreffende Tonkin van 23 Juli '84 tot 12 Dec. 1885 zijn daarin opgenomen. In Engeland wordt nog steeds veel over Gladstone's plannen betreflende Ier land gesproken. De Pall Mali Gaz. houdt vol dat hij zich voor Home Rule in Ier land heeft verklaard. Het is even wel te verwachten, dat Gladstone eerst de maatregelen zal afwachten door het conservatieve ministerie te nemen. Komt dit met een bevredigend wetsvoorstel voor den dag dan zal Gladstone dit zeer zeker ondersteunen. In dezen geest heeft zich ook de heer Chamberlain in eene te Birmingham gehoudene redevoering uit gelaten. De hertog van Bourbon, commandant der wacht van het paleis te Madrid, heeft zich op onbetamelijke wijze over de Koningin-regentes uitgelaten en werd deswege door Generaal Pavia, comman dant der troepen te Madrid, geschorst. Deze schorsing nu heeft het hoogst onverwachte gevolg gehad, dat ge neraal Pavia van zijn ambt is ontheven. Er gebeuren soms wonderlijke dingen. De Arabieren laten de Engelsche voor posten in Beneden-Egypte nog maar niet met rust. Het garnizoen te Assoean zal door troepen uit Kaïro worden versterkt, ook zullen de troepen die nu uit Enge land in aantocht zijn, dadelijk na aan komst naar deze plaats vertrekken. Wan neer het Engeland ernst is om zijne troepen niet voort te laten rukken naar Dongola. maar terug te trekken naar Wady-Halfa, dan kon het er voor Enge land wel eens slecht uit gaan zien. Wanneer de Engelschen terugtrekken naar Wady-Halfa verklaarde onlangs een gewezen gouverneur van Soedan, nu minister van oorlog in Egypte moet de terugtocht naar Assoean en van Assoean naar Kaïro volgen. Elke pas achterwaarts geeft twee-honderd vijanden, zoo in den rug als in het front. Over winningen baten niet, als men terugtrekt, maar laten de Engelschen vooruitrukken, de opstandelingen verslaan en onderhan delingen aanknoopen. Voor geld keeren de naijverige hoofden der stammen ter stond naar huis terug. Volgens ontvangen telegram zal de Keizerin-regentes van China met Februari 1886 aftreden, als wanneer haar zoon zelf de regeering zal aanvaarden. In Korea schijnen ernstige ongeregeld heden plaats te hebben. Een chineesch eskader, alsmede Amerikaansche en Ja- pansche oorlogschepen zijn derwaarts vertrokken. De Italiaansche Kamer van Afgevaar digden is tot na Kerstmis uiteengegaan. De laatste zitting was bijzonder rumoe rig Een heftige woordenwisseling ont stond tusschen den minister van onder wijs Coppino en zijn voorganger Bacelli. De toeschouwers op de tribune kozen ook partij, zoodat de tribune moest ont ruimd worden, Weldra gelukte het toen den voorzitter om de orde te herstellen, waarna de Kamer tot 18 Januarie werd verdaagd. Vrijdag a. s., des morgens te half tien en des avonds te vijf uren en Za terdag dos morgens te half tien, zal de Godsdienstoefening in de Vrije Ger. Gem. geleid worden door den Heer Werner uit Amsterdam, terwijl Zondag voor de gemeente zal optreden, des morgens te half tien en des avonds te vijf uren, Ds. Van der Speek, Predikant te Slie- drecht. Met 56 tegen 6 stemmen werden j. 1. Maandag in de Tweede Kamer, de 40,000 gulden uitgetrokken voor het bou wen van stallen ten behoeve der rij- en hoefsmidschool alhier, van de begrooting verwijderd. Volgens eene berekening van den heer Rooseboom zijn hier niet meer dan 32 paarden te veel en kunnen dezen zeer goed te Millingen in het nieuw op- terichten remonte-depot gehuisvest wor den. Of de minister dezen post al verde digde en verklaarde, dat er voor minstens 60 paarden plaatsgebrek was, het hielp alles niets. In plaats van dus ons garni zoen te zien vermeerderen, zullen wij binnen kort nog een gedeelte hiervan moeten missen. Twaalf bezwaarschriften zijn er ge leverd tegen de schaal van schatting of tegen de typen-schattingen, betreffende de herziening der belastbare opbrengst van ongebouwde eigendommen, waaron der een tweetal van zeer vele handlee- keningen voorzien. Naar wij vernemen zal in het be gin van 't volgende jaar door de Tooneel- vereeniging «Oefening baart Kunst" eene uitvoering gegeven worden, waarvan de netto opbrengst ten bate komt der Ver- eeniging voor Werkverschaffing alhier. Wij wenschen de Vereeniging geluk met dit voornemen en twijfelen niet, of, wan neer de volgende week de inteekenlijst circuleert, een groot aantal ingezetenen zullen door hunne handteekening een be wijs van adhaesie aan dit loffelijk voor nemen schenken. Door de Amersfoortsche Courant werd het leugenachtige bericht opgeno men, ook in andere bladen voorkomende, als zoude de dienstbode der dames v. V. en W. ten gevolge van een val uit de tweede verdieping, een paar ribben heb ben gebroken en bloed opgegeven. Wij werden door genoemde dames ver zocht dit bericht ten stelligste te willen tegenspreken. Hunne dienstbode, Marie v. d. 6., leed sedert eenigen tijd aan eene maagkwaal waarvan eene bloedbraking het gevolg was. Twee geneesheeren hier ter stede, onder wier behandeling zij is, kunnen zulks constateeren. Gisteren en heden liet de eigenaar der Amersfoortsche Broodfabriek, de heer Meursing, door de verschillende diaconiën 640 brooden uitreiken aan behoeftige gezinnen in deze gemeente; naar wij vernemen zal zulks door genoemden heer nog zes-maal in de loop van dezen winter plaats hebben. Maandagavond had in de groote zaal van «Amicitia" de aangekondigde conférence plaats van Mejuffr. Hélène Swarth. Een klein, veel te klein publiek woonde, deze voordracht bij en zeker zullen velen zich nu te laat beklagen, de gelegenheid, om met deze jeugdige begaafde dichteres kennis te maken, te hebben laten voorbij gaan. In keurige woorden, waarvan som migen voor onze Noord-Nederlandsche ooren nog vreemd, maar daarom niet. minder welluidend waren, schilderde zij ons eene idylle. Ofschoon het onderwerp niet nieuw en de handeling der betrok ken personen eenvoudig te noemen zijn, wist zij ons evenwel een en ander met zulke warme kleuren af te malen, dat men als 't ware aan hare lippen hing en zij bij het einde een welverdiend applaus verwierf. De tooneeltjes uit het kinderleven alsmede de schetsjes uit het straatleven te Mechelen, achtten wij minder voor voor dracht geschikt. Er was te weinig actie in; want ofschoon de voordracht niets te wenschen overliet, lieten zij ons koud. Beter, veel beter bevielen ons de ge dichtjes, die zij uit haar bundeltje ïEen- zame Bloemen" voordroeg. Ofschoon voor het meerendeel ook kort, gaven de een voudige, lieve bewoordingen er eene eigenaardige frischheid en bekoorlijkheid aan. De na de pauze voorgedragen Fransche gedichtjes spanden evenwel de kroon. Gaarne hadden wij nog eenigen daarvan gehoord, maar het klokje van gehoorzaamheid had reeds geslagen al vorens het laatste geëindigd was. Te oordeelen naar de herhaalde bijvals betuigingen. meenen wij in den geest van al hare hoorders van Maandagavond te handelen door haar openlijk een woord van dank te brengen voor het dien avond genotene en mocht Mej. Swarth, niet door het kleine getal toeschouwers af geschrokken, tot eene tweede voordracht alhier kunnen besluiten, dan durven wij haar een veel talrijker opkomst verze keren. Gisterenavond gaf de heer Dumou- lin zijn jaarlijksch Kinderfeest. Wij durven te zeggen, dat ook nu weder zoowel oud als jong een vroolijken prettigen avond doorbracht. Nadat de gymnastiekvereeniging «Ont wikkeling" en de onderafdeeling van vAjax" onder voortdurend applaus hunne vlugheid aan werktuigen zoowel als in kamergymnastiek hadden getoond, waar door het uitstekend onderwijs door den heer Dumoulin zijne leerlingen gegeven, weder schitterend bleek, en door de le den van «Ontwikkeling" hunne vaardig heid in 't voeren der wapenen was ge toond werd een korte rust gehouden, door den heer Dumoulin benuttigd om de kleinen op limonade, wijn en gebak te onthalen. De avond werd met een geanimeerd bal besloten, dat tot laat in den nacht duurde. SaOste STAATSLOTERIJ. DERDE KLASSE. Trekking van 21 en 22 Dcc. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f200. No. 7904. Prjjs van flOO. No. 12820. Prijzen vnii f 15. 7712, 7713, 7732, 7743, 7755, 7769, 7804, 7820, 7830, 7833, 7842, 7849, 7854, 7859, 7889, 7892, 7893, 7903, 7931, 7962, 7993, 8262, 8286, 8287, 8292, 8704, 8714, 8804, 8817, 8828, 8845, 8848, 8959, 9904, 9907, 9975, 10009, 10055, 10081, 10091, 10092, 12802, 12810, 12884, 12919, 12923, 12949, 12979, 12997, 15918, 15919, 15956, 15977, 17885, 17897, 17898, 17921, 17922, 17932, 17937, 17953. 17967, 20309, 20327, 20330, 20343, 20362, 20378 en 20382. Te zamen 71 prijzen. Banrn. Bij de jongstleden gehouden Nutsvergadering alhier trad op de heer Chapius van Geertruidenberg. Voor de pauze hield spreker zijne hoorders bezig met een novelle van hem zelve, getiteld «Het Veerhuis aan de Maas", terwijl na de pauze «Een rechtsgeleerd advies" ook eene novelle van den Spreker volgde. Een aandachtig publiek volgde de bekende no vellist, die blijkbaar zeer in den geest der hoorders viel. De vorige week werd aanbesteed voor rekening van den heer J. J. Veerman het bouwen van stallen. Minste inschrij ver was de heer Mouw van Hilversum voor f3048,Voorrekeningvan denzelfde heer zal deze week worden aanbesteed het bouwen van een Concertzaal, aan het bekende hotel Velaars alhier. Jhr. Verspijck, adjudant van Z. M. den Koning, Jhr. v. d. Bosch en eenige andere heeren uit 's Konings gevolg hiel den gisteren weder een drijfjacht in de bosschen onder Baarn en Eemnes. Hunne vangst was zeer aanzienlijk. Voor eenige weken legde de heer G. van Merkesteijn, hoofd der school te Eemnes-binnen zijne betrekking wegens gezondsheidsredenen neer; velen hadden gedacht dat de waardige man nog eenige jaren rust zouden gegund zijn, doch de onverbiddelijke dood beschikte het anders. Maandagmorgen werd hij weggenomen uit het midden der familie. 51 jaren heeft de heer van Merkesteijn zijn krach ten gewijd aan de opvoeding der jeugd. Dus heeft hij wel een welbesteed leven acl.tei zich. Door zijn dood wordt tevens de school te Eemnes-binnen opgeheven, Sclierpciizecl. Door de echtgenoote van mr. H. Roijaards van Scherpenzeel, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, is aan een 58-tal arme kinderen alhier, ieder een warm winterpak geschonken. Montfoort. In de Vrijdag alhier ge houden raadsvergadering maakte de heer Frankenhuijsen aanmerking op de notu len der vorige vergadering, die echter met meerderheid van stemmen werden vastgesteld. De stemmen slaakten over een voorstel om als antwoord op een ingekomen request van het bestuur van den polder Mastwijk, waarbij het subsi die vraagt in zake verbreeding en ver hooging van den Blindenweg (de eenige passage van hier naar Harmeien) f 100 toe te staan. Een vroeger raadsbesluit, waarbij het houden eener weekmarkt was vastgesteld werdt ingetrokken. Een eerlijke knaap. De vorige week vervoegde zich een 13-jarige knaap, die met postpapier liep, bij een srijkelui's- woning" in Den Haag. Klagen en steunen geen gebrek, zoodat men hem met een paar centen bij de deur afscheepte. Onmid dellijk er na bemerkte de knaap, dat er een gouden tientje bij washij aarzelde geen oogenblik het terug te brengen en kreeg toen van de mevrouw een vriende lijk woord en nog een paar centen. 't Is om de eerlijkheid te verliezen. Een goede raad. Moet men een petro leumlamp uitdoen door de pit neder te draaien of door de vlam uit te blazen? Die vraag hield dezer dagen de leden van een wetenschappelijk genootschap te Ber lijn bezig, en men kwam tot de slotsom dat het het beste is de lamp uit te blazen, maar dat niet in het glas, maar over het glas heen te doen. Het werd niet noodig geacht om voor het uitblazen de pit lager te draaien. De onlangs in den handel gebrachte toestelletjes voor het uitdoen van lampen, uit een slang bestaande waar het boven ste, gekromde einde in het glas wordt ge bracht, terwijl zich aan het benedeneinde een gutta-pereha bal bevindt, werden bijzonder gevaarlijk genoemd. Opstanding uit den doode. De Rigasehe Courant meldt het volgende Op het landgoed K. was een knecht gestorven en men legde hem zoo lang op stroo in de schuur, tot de kist klaar zou zijn. Den anderen morgen vroeg, terwijl het nog schemerde, gingen de bewoners van het goed met de kist en van een lantaarn voorzien naar de schuur om den doode in zijn laatste woonplaats te leggen. De kist werd op den grond gezet en de verzamelden hieven, naar de daar heerschende gewoonte een klaag lied aan. Daar, bij het onzekere licht van den lantaarn, richt zich plotseling de doode op, kijkt verwonderd rond, springt op en loopt hard weg. De aan wezigen, stom van ontzetting, vluchten evenzoo naar hun woning, en grendelen snel de deur, daar zij, voor zoover de duisternis toelaat, bemerkten dat de doode hen volgde. Nauwelijks waren eenige seconden in bange verwachting verstreken, of er wordt op de gegrendelde deur ge klopt en dringend verzocht om binnen gelaten te wordenniemand waagt het open te doen, het verzoek wordt her haald en men hoort nu dat het niet de stem van den doode is er wordt open gedaan en een bekende knecht van een buurman treedt doodsbleek binnen. Men kreeg nu de oplossing van het raadsel. De binnentredende had zich den vorigen avond te goed gedaan aan bier en bor reltjes en in de schuur een schuilplaats gezocht voor den regen toen hij daar reeds een slaper vond legde hij zich zonder dralen naast dezen en sliep spoe dig in. Door het zingen van het klaag lied was hij gewekt en tastte onwille keurig naar zijn buurman daar hij ech ter voelde dat diens handen ijskoud waren en nu ook de kist bemerkte, werd de toestand hem duidelijk, zoodat hij ontzet opsprong en weg liep om bij de eveneens vluchtende bewoners een schuilplaats te zoeken. Een winter met mooi ijs of een kwak kel winter, is voor sommige plaatsen in Drente, evenals in Friesland, een vraag van te zijn of niet te zijn. Zoo ook voor het gehucht Spijkerboor, op korten afstand

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2