Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Z. M. de Koning heeft zijn leedwezen te kennen gegeven aan de officieren van het garnizoen in de residentie, dat Hd. verhinderd is bedoelde heeren op Nieuw jaarsdag op audiëntie te ontvangen, waartoe aanvrage was gedaan. Naar wij vernemen, zegt IJet Vad. blijft de kon. familie in de residentie verblijf houden tot aan het bezoek van Amsterdam na Paschen om van daar naar het Loo terug te keeren. Hoogstwaarschijnlijk zal Z. M. half Mei naar Wildungen vertrekken, en na de terugkomst, die op half Juli bepaald is, het paleis Soestdijk betrekken. Naar het Vaderland verneemt, is een wetsontwerp tot wijziging van de wet op de Postspaarbank in bewerking De Regeering wil de wet in dien geest wijzigen, dat ook bedragen boven f800 tegen rente kunnen worden ingebracht De directie van het N. v. d. D biedt aan een Nederl. geneeskundige, vertrouwd met bacteriologisch onderzoek de gelegenheid om naar Parijs te gaan om zich van Pasteur's onderzoeken op de hoogte te stellen. De correspondent te Rome van de Standard meldt, in een telegram van 29 December, dat dr. Mezger uit die stad vertrokken is. Recht voor Allen deelt mede dat het congres der Sociaal-Democraten «zich homogeen verklaarde zoowel met den toon als den inhoud van het orgaan der partij en dat het den partijgenoot Do- mela Nieuwenhuis met algemeene stem men tot redacteur benoemde." Men weet nu officieel wie verant woordelijk is voor den toon en den in houd van Recht voor Allen. Er zullen, krachtens een door de Tweede Kamer genomen besluit, over 1886/87 slechts vijf, iu plaats van tien buitengewone opcenten op de personeele belasting geheven worden. De Conferentie te Konstantinopel, bijeengekomen met het doel de quaestie op het Balkan-Schiereiland te regelen, zal waarschijnlijk onverrichter zake naar huis terugkeeren; Rusland althans heeft zich ten sterkste tegen de voortzetting dier Conferentie verklaard. Er wordt nu tusschen de mogendheden onderling van gedachten gewisseld. Tot heden is daar van reeds zooveel bekend geworden, dat de mogendheden het eens zijn omtrent het gevaarlijke eener poging, om den herstellen. De zaken beginnen dus voor Bulgarije hoe langer hoe beter te staan- Engeland heeft beloofd van zijn invloed op Vorst Alexander gebruik te maken, om dezen van het eischen eener schade loosstelling te doen afzien. Zoolang ech ter Servië het herstel van den vorigen toestand in Bulgarije eischt bestaat er hierin voor Engeland weinig kans van slagen. De gemachtigden der mogendheden zijn intusschen aan het kibbelen over de tlaats waar de vredesonderhandelingen -uilen gevoerd worden. /ft Grévy, de herkozen president derFran- Mche republiek heeft het ontslag des Hee- jen Brisson aangenomen en aan den heer de FVeycinet de vorming van een nieuw Kabinet opgedragen. Deze laatste heeft deze opdracht nog niet aangenomen, maar tijd van beraad gevraagd. De Koningin-regentes van Spanjeheeft den 30 Dec. j. 1. den eed op de consti tutie, in een vereenigde zitting der beide Kamers afgelegd. Naar ontvangen telegrapisch bericht is Birma, vroeger onder beheer van koning Thebau, door den onderkoning van Rritsch- Indië bij het Britsche rijk ingelijfd. De Arabieren zijn door generaal Ste phenson totaal verslagen. Zij worden nu door de Cavalerie vervolgd, die trachten zal ze zoover terug te drijven, dat de Engelsche voorposten niet meer door hen kunnpn worden lastig gevallen. vele redenen boven ander werk is aan te bevelen. Het hard maken van een weg geeft zooveel gelegenheid, om ieder aan het werk te stellen. Kloppen van puin horren van grint, aanvoeren van mate rialen kan toch door een ieder geschie den en al vereischt het leggen van een vleilaag en het maken van den baan, bijzondere zorg, onder goede leiding kan daarvoor ook bijna een ieder gebruikt worden. De heer Meursing, Directeur der Amersfoortsche broodfabriek, heeft ver leden week aan meer dan 650 huisge zinnen een blank roggebrood van 2 kilo doen uitreiken. Niet alleen werd zoo'n brood geschonken aan eiken bedeelde van eenig kerkelijk, maar ook van het Burgerlijk armbestuur. De Directeur stelt zich voor dezelfde uitreiking nog 5 malen in de eerstvol gende maanden, telkens om de 14 dagen, te doen plaats hebben. Veroorzaken deze uitdeelingen den Directeur groote kosten; het kan niet anders of het debiet der fabriek zal er aanmerkelijk door vermeerderen. Oudejaarsavond, ongeveer acht uur, had een man uit Nijkerkerveen het on geluk ter hoogte van het stadhuis in de Singelgracht te vallen. Op zijn hulp geroep dat door den heer v. S., werk zaam ter 'Secretarie, gehoord werd en onmiddellijk op de plaats van het onheil aanwezig was, werd de drenkeling door mede-hulp van twee militairen op het droge gebracht. Om van den schrik te bekomen en wat op te drogen, werd hem voorgesteld naar het politie-bureau te gaan, waarvoor hij echter bedankte. Met den schrik en het verlies van een pet kon de drenkeling huiswaarts gaan. Bij Min. beschikking van 30 Dec.11. is de heer N. van Veen benoemd tot leeraar in den Zang aan de Rijks-Nor- maalinrichting alhier. Naar wij vernemen, zal de Com missie van Werkverschaffing Woensdag 6 Januari beslissen of kan worden over gegaan tot het hard maken van den Doodenweg. Alleen wanneer al het noo- dige geld er is, zal tot iiet werk kunnen worden overgegaan, ook in verband met toegezegde subsidies. Nog ongeveer f 600.ontbreekt. Willen de ingezetenen dus dat het werk wordt ondernomen, dan zullen zij wel doen met dat bedrag toe te zeggen. Men kan er de voorwaarde ahn verbinden dat het geld alleen voor dat werk wordt verstrekt. >rMoet naar ander werk worden uitge- k dan vervallen toezeggingen tot een an 2400.en blijft er slechts ^beschikbaar. Men zietj dus dat n van den Doodenweg om In het jaar dat achter ons ligt eischte de dood wederom menig ofiër. Onder de reeks van mannen, die zich op velerlei gebied onderscheidden en wien gemis door allen wordt betreurd, noemen wij slechts de navolgende KEDEKlASDEItS. J. M. Calisch, lexicograaf en onderwij zer, Haarlem. Mr. F. L. Willekes Macdonald, Proc. b/d. arr. Rechtb., Haarlem. Mr. A. J. Duymar van Twist, Vice- Pres. der arr. rechtb., Haarlem. C. H. Japing, wethouder, Hummeloo en Keppel. Vincent Verbunt, muziekdirecteur, Til- burg. P. C. G. Hissink, le Luit. O. I. L. Atjeh. 's-Gravenhage. Kerrebijn, 2e luit, vereeniging Atjeh. L. A. Tas, de laatste der «Nederland en Oranje". V. C. Dijckmeester, komm. der brand weer, Amsterdam. J. v. d. Zande, Burgem. van Wisch. Mr. C. Dromberg, ond. vice-pres. der rechtb., Arnhem. C. F. van Berckel, lid van de kamer van kooph., Delft. L. L. Hermsen, kol. komm. le reg. huzaren, Rid. N. L., comm. Eikenkroon. B. Eickma, Apoth., lid van den Raad, Rotterdam. R. J. Janssen, Deken en Kanunnik, Pastoor, Arnhem. Dr. P. Scheltema, rid. N. L. en Eiken kroon gem. archivaris, Amsterdam. A. G. P. de Roever, Kunstenaar stcd. museum van schild., Haarlem. A. L. Boeser, Hoofd eener school, Weesp. Mr. J. P. Amersfoordt, oud-burgem. van Haarlemmermeer, landbouwk., rid. van verscheiden Orden, Badhoeve. Mr. P. T. Filz, oud-vice-pres. van het Hooggerechtshof, Ned. Indië. Mr. D. J. Bijleveld, oud-pres. der arr. rechtb., 's-Gravenhage. H. J. Brunnekreeft, lid van den raad enz., Goor. Eugène Daudet, toonkunstenaar, Am sterdam. Jhr. G. A. C. H. von Goedecke, ka merheer adj. des Konings, 's-Gravenhage. Kolonel N. C. Vinkhuizen, oud-plaats, komm., 's-Gravenhage. C. A. Jeekel, industrieel en Burgem. van Leerdam. Dr. W. C. Volgraff, 's-Gravcnhage. Prof. B. D. H. Teilegen, Groningen. Jhr. Mr. Dedel, oud-pres. der rechtb. Amsterdam. J. A. Waldeck, kapt. ter zee, ridder van verscheiden Orden. Mr. M. A. Wijtraendts, Delft. Mr. H. Verloren van Theemaat, oud- pres. der rechtb., Utrecht. L. J. Haak, stichter van Pictura, Zutfen. Mr. P. Verloren van Themaat, rent meester der Duitsche Orde. W. Wijnands, orkestdirecteur. C. Korff. lid van de prov. St. van N.-H., Zaandam. W. Hofstede, oud-O. I. hoofdambtenaar, 's-Gravenhage. Mr. J. F. Abresch, raadsheer in 't ge rechtshof, Leeuwarden. Mr. A. J. Sassen, rechter in de arr. rechtb., schoolopz., Maastricht. J. A. baron van Hardenbroek, Utrecht. Mr. C. L. de Vos van Nederveen Cappel, pres. van de Hooge Raad der Nederlanden. S. Essenius Greef, predt., Dordrecht. Mr. A. Hinloopen, 's-Gravenhage. A. J. F. J. van den Bergh, le luit., Atjeh. E. van Dijk, le luit., Borneo. Jhr. Mr. J. G. H. van Test van Gou- driaan, oud-min. en comm. des Kon., Zeeland. J. A. Maas Geesteranus, lid der prov. St. van Z.-H., Delft. F. van Braam Mortis, Borneo. Van der Goes van Dirksland, opper schenker des Konings. Kapitein J. Burg, Atjeh. W. Bruinsma, lid van den raad en ge neesheer, rid. Eikenkroon, Leeuwarden. W. J. C. Rammelman Elsevier, ridd. van 't kruis en stedel. archivaris, Leiden. A. W. C. J. Kien Eltzman, lid Jer ged. Staten. Utrecht. J. D. van Hasselt, lid der ged. Staten, Overijsel. Jhr. Hoeufft. Prof. J. H. Scholten, Leiden. Mr. H. J. de Carpenteir, Koudum. Jhr. J. F. A. van Panhuijs, adj. gene raal des Konings, 's-Gravenhage. Stortenbeker,, kunstschilder, 's-Hage. Mr. D. H. Levyssohn Norman, ridder van verscheiden Orden, 's-Gravenhage. Mr. P. J. Tedfng^ van Berkhout, Bur gemeester van Baarn en Eemnes. Vaz Dias, Rabbijn der Port. Isr. gem., Amsterdam. J. Groll, ridder van verscheidene Orden, Leiden. Dr. J. C. Zaalberg, Predt,, Paramaribo. Jhr. R. A. J. B. M. van Nispen tot Sevenaer te Zevenaar. Baron van Lijnden, kamerheer,waarn. hofmaarschalk des Konings, 's-Hage. J. M. H. Bervoets. kapt. luit. ter zee, 's-Gravenhage. O. J. Marinkelle, kapt. ter zee, Ned.-Indië. W. Stellens, D. W. Hinse, hoofd eener school, Am sterdam. W. J. Wolterbeek, lid van de raad van toezicht van de spoorwegen, secr. van Z. M. A. J. M. L. Lux, oud-referendaris, min. van Justitie. Jhr. Mr. A. van der Goes van Naters, lid der prov. Staten van Z. H., Delft. Jhr. W. A. Alting von Geusau, luit.- kolonel, Helder. Mr. B. J. Ploos van Amstel, vice-pres. arr. rechtb., Amsterdam. D. Pies, ridder der Orde van de Ned. Leeuw, Haarlem. F. J. Behr, oud-comm. van politie, Scheveningen. W. C. D. Olivier, publicist, 's-Hage. Mr. B. de Groot, oud-vice-pres., hoog gerechtshof, Ned.-Indië. G. Wilhelmy Damsté, lid van den raad, Leiden. Mr. A. P. C. AlscLen,.off. van Justitie c'ómpmir! d„r re(:hlb.; VGr^bage: Mr. J. van Kuyk, Comm. des Konings, Drenthe. G. J. van de Watering, oud-notaris, 's-Gravenhage. R. Laan, wethouder, Wormerveer. Dr. J. van Heycop ten Ham, Djambi. Mr. D. van Raalte, adv. bij de üoogen Raad, 's-Gravenhage. J. H. van der Marck, lid der Staten van N.-B., Grave. G. D. Swanenburg de Veye, griff. der Staten van Overijsel, Zwolle. Dr. A. F. Bauduin, 's-Gravenhage. Luit. J. P. C. Beuninck, Djambi. C. W. Heufke,'s-Hage, Dir. der registr. en dom. H. Boom, journalist, Assen. Mr. H. W. de Quartel, gep. procureur des Konings, Amsterdam. P. van Mille, luit. kol. der Inf., Delft. Wordt vervolgd.) Burnevcld. De raad dezer gemeente heeft de jaarwedde van de te benoemen onderwijzers van f 600 tot f 450 gebracht. Omtrent het depot der Amersfoort sche broodfabriek alhier, vermeldt de Neder-Vehnve «Deze zaak gaat boven verwachting uitmuntend. Dagelijks wordt per nacht trein versch brood van de Amersf. fabriek aangebracht, waarvan het debiet, zooals men zegt, reeds tot 15 gulden per dag is gestegen en nog dagelijks toeneemt. Het brood is van uitnemende kwa liteit, even goed als van enkele bakkers en beter dan var# de meeste bakkers alhier, waarvan er 17 zijn. Voor 15 Cts. levert de slijter der broodfabriek '1 kilo gebuild tarwebrood." Als eene bijzonderheid verdient vermelding dat de Wed. v. Spankeren, dezer dagen alhier in den ouderdom van 92 jaren overleden, nimmer geneeskun dige verpleging noodig heeft gehad. In de Wintervergadering van den Geneeskundigen raad van Gelderland en Utrecht, de vorige week te Utrecht ge houden, werd door Ged. Staten advies gevraagd van den raad op een door den heer J. C. Th. Bast, arts te Barneveld, aan hen gedaan verzoek, om te mogen leveren geneesmiddelen, als bedoeld bij art. 9 der wet van 1 Juni 1865. Ei- is te Barneveld, behalve deze geneesheer, nog een ander medicus gevestigd, die tot het leveren van geneesmiddelen bevoegd is, en bovendien een apotheker; deze laatste schijnt voornemens te zijn te vertrekken. De heer Bast wenschte met het oog op IIet testament van koning Ferdinand van Portugal. Don Ferdinand, koning van Portugal, wiens stoffelijk overschot den 25en Decem ber werd neergelaten in de grafkelders der kerk San Vincente de Fora, die op een der zeven heuvelen van Lissabon is gebouwd en als de Saint-Dénis of het Escuriaal der koningen van Portugal en Algarvië is aan te merken, heeft een testament nagelaten, dat voor een deel betrekking heeft op zijne weduwe en, om de persoonlijkheid van deze vrouw, een meer dan gewone belangstelling ook buiten Portugal verwekt. Men weet dat wijlen de Koning prins Ferdinand van Saksen-Coburg-Gotha was nooit regeerend souverein, en had slechts den titel van koning, dien hij kreeg toen hij in het huwelijk trad met de koningin Donna Maria da Gloria nadat hij in 1853 weduwnaar was ge worden, in 1869 een tweede huwelijk sloot met Elise Heissler, aan welke hij den titel «gravin van Edla" schonk. Elise Heissler is geboren te Berlijn, waar hare moeder, als weduwe, een restauratie hield, welke dertig jaar geleden druk bezocht werd. Elise en hare drie zusters waren beeldschoone meisjes. Twee van haar wijdden zich aan het tooneel; Elise insgelijks, doch als danseres, en maakte zeer veel opgang. De koning werd op haar verliefd en zij werd zijne gemalin. Dat hij haar bleef' beminnen en achten bewijst het hier volgende uittreksel van zijn testament. «Ik verklaar dat ik een tweede huwe lijk heb aangegaan met mevrouw Elise Frederika Heissler, gravin van Edla. Deze echt werd den lOen Juni 1869 in de kapel der dooiluchte Infante donna Isabella Maria, te Benificia, voltrokken, zonder dat vooraf een contract gesloten was. Aangezien alzoo dit ons huwelijk tot stand kwam ingevolge de bepalingen van art. 1235 van het Burgerlijk Wet boek, beschik ik over niet meer dan twee derden van hetgeen ik bezat op het oogenblik, toen ik met gezegde mijne vrouw trouwde, overeenkomstig 4 van art. 1109 van hetzelfde wetboek. «Dienvolgens benoem ik mijne veel geliefde echtgenoote, de gravin van Edla, tot erfgename van alles waarover de wet mij de beschikking laat. Ik wil dat mijne echtgenoote den eigendom verkrijgen zal vanhet huisraad, de kunstvoorwerpen en de schilderijen, die zich bevinden in de vertrekken bij mijne echtgenoote in gebruik; haar vrijlatende, alles te nemen of een keus er uit te doenvoorts al mijne bezittingen gelegen in de gemeente Cintra, in den toestand waarin zij zich bevinden; het paleis Pena met aanhoo- righeden, parken, landerijen enz. enz., uhar*~tfevïhatv die eventualiteit, reeds nu gemachtigd te worden tot de levering van geneesmidde len, om daartoe in staat te zijn terstond nadat de apotheek zou zijn gesloten. Er was echter geen vergunning daartoe door hem gevraagd, zoolang de apotheek er nog gevestigd was. Daarom was de raad van oordeel, dat er in dit geval geen termen bestaan, om Ged. Staten te advi- seeren tot toepassing van aln. 3 van het aangehaalde artikel, volgens welke dit college in plaatsen, waar slechts ééne apotheek gevestigd is, aan de geneeskun digen verlof kan geven tot het leveren van geneesmiddelen. Zoodra de apotheek te Barneveld is opgeheven en geen apo theker daar gevestigd is, wordt daar aln. 2 van art. 9 van toepassing, en is de heer Bast van rechtswege tot levering van geneesmiddelen bevoegd. In dien zin werd besloten aan Ged. Staten advies uit te brengen. IVagcningeii. Vrijdagmorgen om streeks 5 uur, waren twee stroopers, L. en S., onder deze gemeente op de jacht, toen laatstgenoemde, die een lange jas droeg, van een derden strooper, die zich achter een struik had verscholen en zijne beide mede-stroopers zeker voor wild schutten aanzag, een schot hagel in de beenen ontving. De gewonde werd naar het ziekenhuis overgebracht, terwijl de politie allerlei nasporingen deed, om den dader te ontdekken. Zaterdag was de justitie uit Arnhem alhier, om een onder zoek in loco in te stellen. De vermoede lijke dader, zekere v. K., werd Zondag gevankelijk naar Arnhem getransporteerd. Driebergen. In plaats van den heer J. Posthuijs, die met lo. Maart naar de Burgerschool der Herv. gem. te Utrecht vertrekt, is tol onderwijzer aan - de Christelijke school te Driebergen benoemd, de heer C. Brouwer van Maassluis, die deze benoeming heeft aangenomen. ScUerpeuzeel, 28 Dec. Bij de alhier gehouden aanbesteding van petroleum ten dienste der straatverlichting en school- localen, gedurende 1886, was de laagste inschrijverM. Middelkoop, aan wien de leverantie is gegund a 9 cent de liter. Alhier woont nog een oud krijger, die als een toonbeeld van kracht kan worden aangewezen en wel M. Veldhuizen; geboren in 1791, trok hij in Mei 1811 onder Napoleon als marinier uit en werd door de Engelschen gevangen genomen. Later nam hij dienst onder Willem I. In 1813 maakte hij de veldtochten mede, te Bergen-op-Zoom hielp hij mede de Franschen verdrijven en thans slijt de waardige grijsaard hier zijn overige levensdagen. keurige bedehuis Jer Katholieken, bij deze gemeente, is een prachtig stuk en wel een doopfont van marmer en brons aangebracht. Alleen het voetstuk heeft een gewicht van ruim 720 K.G. Voor zoover het kunststuk brons is, is dit het werk van den heer Georges, beeldhouwer te Utrecht en afgegoten op de fabriek van den heer Schütz te Zeist. De rots, die het doopbekken draagt, is eene zinne beeldige voorstelling der kerk, evenals de drie engelen op de rots het zijn van de drie goddelijke deugden geloof, hoop en liefde. De schenker zag zijn naam liever niet genoemd. Vrijdagnacht was de ge noemde kerk dicht bezet, ook met niet- katholieken die, evenals wij, met steeds klimmende aandacht de keurige Kerst predikatie van onzen uitnemenden pastoor, den heer P. J. C. Kok, volgden. Bij testamentaire despositie is mej. J. J. van Schuppen, te Utrecht, thans eigenaresse van de Venendaalsche sajet- en vijfschacht-fabriek, die evenwel zal worden geveild. De heer S. van Schuppen maakte onder vele andere legaten aan familie leden, aan de Hervormde kerk en aan de Herv. diaconie alhier ieder f 10.000 Uit de gemeente Marum schrijft men aan de Prov. Gron. Crt.Geen potje zoo klein of zoo scheef, waarDp geen dek seltje zou passen, maar ook geen man netje zoo dwergachtig, of hij kan altoos nog zjjn vrouwtje vinden. Adres aan Noordwijk, in deze gemeente, waar de bruid woont. Zij is de dochter van den hier wijd en zijd bekende «Lutje Jan" en is, op het oog genieten, stellig niet grooter dan 1 meter. De bruidegom moet in lengte nog al wat voor zijne schoone onderdoen, want hij is meer dan een hoofd kleiner en komt met zijn neus niet veel hooger dan het kniegewricht van een volwassen mensch. Hij behoort in de gemeente Grootegast thuis en kwam dus gemakkelijk met zijn schoone in kennis, rnet het gevolg, dat het op eene bruiloft gaat uitloopen want de jaren hebben zij ruimschoots. Ook de kost winning zal wel komen. Natuurlijk zal de jonge man voor postlooper niet deugen en ook voor stukrijder of dragonder on geschikt zijn, maar veel bekijks zullen ze ongetwijfeld vinden, en daarom zullen ze het over dien boeg wenden, naar men zegt. Reeds bij voorbaat verzekert de berichtgever, dat het de moeite waard en werkelijk «eene wonderlijke speling der natuur" is. huisraad, zilverwerk, porselein enz. enz. «Ik verzoek mijne veelbeminde echt genoote, te mijner gedachtenis, niets te veranderen in het stelsel van de schik king, bebouwing en beplanting der gron den, dat tot dusver door haar is gevolgd en waai bij zij van zooveel verstand en goeden smaak blijken gegeven heeft. Alléén door dit stelsel is het mogelijk, die gronden de eigenaardigheid te doen behouden welke ieder er in erkent en bewondert. «Tot executeuren-testamentair en tot beredderaars van mijnen boedel benoem ik in de eerste plaats mijne veelgeliefde echtgenoote, en in de tweede plaats mijnen veelgeliefden zoon, den infant Don Augusto. «Daar ik gedurende mijn leven alles wat mij mogelijk was gegeven heb voor nuttige werken en aan instellingen van weldadigheid, laat ik geen groot vermo gen na, en vermits ik mijne erfgenamen niet wil benadeelen, ben ik niet in staat aan instellingen of gestichten legaten te ver maken. Dit betreur ik zeer, omdat ik 3ltoos een groote liefde en ware gene genheid gekoesterd heb voor de Portu- geesche natie, aan welke ik hoogst erken telijk ben voor de wijze waarop zij mij altoos bejegend en behandeld heeft. «Ten slotte richt ik tot mijn hoogge- achten en waarden zoon, koning don Lodewijk, in naam van de oprechte liefde welke ik altoos voor hem gevoelde, de bede, welwillend te zijn jegens mijne veelgeliefde gemalin, de gravin van Edla en haar zijne bescherming niet te ont houden. Ook vraag ik zijne toestemming dat zij de vertrekken in het paleis Neces- siades, die thans bij haar in gebruik zijn, moge blijven bewonen, zoolang als zij zal wenschen." Handelsbl. De Berllinsche politie heeft voorstel lingen van gedresseerde leeuwen of andere wilde dieren in schouwbuig of circus voor het vervolg verboden. Aanleiding tot het besluit gaf de aanvraag om ver gunning van twee gezelschappen, die er beide voorstellingen wilden geven met acht Nubische leeuwen, afkomstig uit de verzameling van Karei Hagenbeek. Dat er met Nubische leeuwen niet valt te gekscheren bleek nog onlangs te Philadelphia. Daar werd een dierentem mer door zulk een leeuw, dien hij zijn kunsten wilde laten vertoonen, aange vallen. Hij vluchtte, doch liet de deur van het hok open, en viel. De leeuw ver volgde hem, maar sprong gelukkig over hem heen, en viel een grooten olifant aan, die, vastgeketend in zijn openstaand hok, stond te slapen. Dit was echter een tegenstander die hem aandurfde. Na een

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2