Yervola der Necrologie. Gemengd Nieuws. Provinciale berichten. Het telegraafkantoor alhier behan delde in 1885 het navolgende getal tele grammen: verzonden 9170, ontvangen 9737, overgenomen 818, gewisselde diensl- telegrammen 193, samen 19918 tele grammen. Van de geldleening ten behoeve van den bouw der Remonstrantsche Kerk alhier zijn uitgeloot de aandeelen No. 10 en No. 70. Gisteren avond had de aangekon digde uitvoering plaats der Tooneelver- eeniging «Oefening baart Kunst". De beide opgevoerde stukken liepen flink van stapel en werden niet onverdienstelijk gespeeld. Vooral het blijspel: «de twee bedienden of het spook te middernacht" viel in den smaak der toeschouwers, die om de snaaksche zetten van Doris de zaal van hun gelach en applaus deden daveren. Na afloop had een zeer geani meerd bal plaats, dat tot vroeg in den morgen duurde. Jammer dat de belangstel ling in deze voorstelling, die toch voor een goed doel (stijving der kas van de Vereen, tot Wei kversch.) georganiseerd was, niet al te groot bleek te zijn en waardoor de af te dragen som niet groot zijn zal. Het juiste bedrag is nog niet bekend wij hopen dit in een volgend nummer mede te deelen. Aan een kort verslag der werk zaamheden gedurende '1885, door de ver- eeniging Dorcas aan hare begunstigers 'verstrekt, ontleenen wij het navolgende: De Vereeniging ontving aan jaarlijk- sche bijdragen, vrije giften en contribu- tiën der werkende leden de som van f577,50. Gedurende het jaar zijn door haar 27 kraamvrouwen bedeeld en heeft zij den dringenden nood van enkelen trachten te lenigen, terwijl aan het einde des jaars bovendien door haar aan 214 huisgezin nen werden uitgedeeld 328 hemden, 82 lakens, 46 dekens, 151 paar kousen en sokken en 12 baaijen kleedingstukken. Moge de vereeniging bij haar gewone jaarlijksche inzameling, die dezer dagen zal plaats hebben, opnieuw blijken ont vangen, dat door onze stadgenooten hare geheel belangelooze liefdadige werkzaam heid steeds op hoogen prijs wordt ge steld. Vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Donderdag, den 7. Januari 1886, des namiddags ten 1V, ure. Punten van behandeling 1. Voorstel van Burg. en Weth., tot het verleenen van een crediet voor de ver vaardiging van eene kaart der ge meente. 2. Tweede aanvullings-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1885. 3. Voorstel van Burg. en Weth., tot aan koop van een gedeelte van den weg naar Beekestein. 320ste STAATS-L.OTERIJ. VIERDE KLASSE. Trekking van 4 en 5 Jan. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: Prijzen van i'65. 7736, 7738, 7810, 7814, 7825, 7831, 7834, 7862, 7869, 7890, 7905, 7911, 7930, 7949, 7996, 7997, 8253, 8713, 8743, 8747, 8771, 8819, 8838, 8880, 8888, 8890, 8917, 8935, 8950, 8951, 8952, 8958, 8973, 8980, 8985, 9980, 9987, 10006, 10089,10099,12833, 12834, 12848, 12855, '12880, 12881, 12886, 12924, 12930, 12937, 12944, 12956, 12960, 12966, 12988, 15938, 15963, 15974, 17880, 17882, 17884, 17911, 17942, 17945, 20314, 20317 en 20346. Te zamen 67 prijzen. Th. Roll, Past. der oud-roomsch ICath. Gem., Utrecht. H. Knuijff, lid v/h. Hoofdbestuur van Ned. Mettray, Rotterdam. O. R. F. Immink, Burgemeester van Borkulo. Eduard Dunkier, Pianist en Componist, 's-IIage. Jhr. Mr. F. Junius van Ilernert, Proc. Gen. Z. H. medew. Bat. Hand. N. O. I. R. M. Adipatie Ario Tjondrö Negóró, regent van Brèbés N. O. I. N. W. Posthumus, Dir. der 1° Hoog. Burgerschool, Amsterd. Mr. C. van der Goes, Kamerheer des Konings in buitengewone dienst, Loos duinen. N. R. H. Guljé, Oud-lid der 2° kamer, Breda. Van Heycop Ten Ham, Off. van Gezond heid, Palembang. Diemonl, benoemd Burg. van Vlissingen. Van Velzen Doe. Wiskunde LI. B. S. Soerabaija. Mr. Wb. de Crane, OlT. orde Eik. kr. Rid. Met. Kr. enz., Zierikzee. Mevr. S. A. B. Everwijn Lange-Rente Liussen, Medebestuurster der Indische sch. voor vrouw. Jeugd, Amsterdam. Jhr. A. L. E. Ram Oud-Weth., Utrecht. Dr. A. Rutgers van der LoefT, Era. Predt. Leiden. Ch. C. W. Pické Burg., van Noordwijk. Jhr. Mr. De Jonge, Advocaat bij den Iloogen Raad, 's-Hage. H. J. C. Bienfaitr lid v'd. Prov. St. N. H. enz., Amsterdam. J. F. Jutte, Hoofdonderwijzer Cel.-gev., Amsterdam. P. de Holl, Bewaarder der Sted. bibl. Amsterdam. Mr. J. Bieruma Oosting, Oud-Burg. van Leeuwarden oud-lid der 2° Kam. Oranje woud. Jhr. Mr. A. W. Snouck Hurgronje, Oud-Raadsheer Prov. Ger., Zeeland. Dr. J. H. Jansen Oud-Hoogleeraar in de Geneesk., GroningenMiddelburg. Mr. A. E. J. Modderman, Minister van Staat, 's-Hage. Jhr. Sickinghe, Luit-kol. der Infanterie, 's-Hage. E. G. L. W. van Heemskerk Generaal- Majoor Adj. des Konings, Wiesbaden. J. Godefroy, Organist, Leiden. Mr. H. Klein Adv. Batavia. J. L. A. Desertine, Heel- en Verloskun dige, Leiden. J. van Gogh, Vice-Admiraal, Ilelvoort. Jongkindt Koninck, Dir. der Landb.sch. Wageningen. A. Hoek, Heel- en Verlosk. Ridd. der orde Ned. Leeuw en Nassau 's-Hage. D. D. Velh, Ingenieur, Kala-Kanga (Afrika.) Jhr. L. van Bronkhorst, Gep. intendant van 't Loo, 's-Hage Louis Schmidt, pianist, Amsterdam. Jhr. C. A L. Van der Wijck, Oud-Iusp. der post Rid. Ntd. Leeuw, Breda. F. G. Steek, Gep. Majoor Rid. M. W. O. (Eeresabel) Malang. H. W. Jansen, Pred. te Veenhuizen. L. Sweemer Gep. Kol.-Rid. Eik. kroon, 's-Hage. H. J. J. van Bree, Dir. gemeente Mus- school, 's-Hertogenbosch. C. Peters, (Dsj Marken. Dr. J. G. D. Martens hoogleeraar, Am sterdam. A. E. de Gelder, Industrieel Amsterdam. J. Ed. Teixeira de Mattos, Bankier, Amsterdam. Ds. A. M. L. Riimke, Luth. pred. Leiden. J. van Driessen, Burg., van Sneek. J. F. Canter Visscher, Gep. O. I. Hoofdambt., 's-Hage. Mr. J. TieleniusKruythoff, Secr. Haailem. Van Hamel, Em. pred. en letterkundige, 's-Hage. M. C. van Daalen Wetters, Gep. Luit. Kol. genie O. I. leger, 's-Hage. B. A. Kroot, Missionaris Oostkust Afrika, geboren te Zwolle. Mr. J. Pols Raadsheer Iloogeraad lid /d raad, 's-Hage. M. van Rijsewijk Secr. v. h. bisdom 's-Hertogenb. II. A. Tjeenk Willink, Uitgever, Arnhem. W. v. d. Hoeven lid van ondsch. best. Rott. D. G. Samson Oud, lid van den raad enz. Gouda. J. Sickinga Ond. Burg. van Weststel lingwerf enz., Wolvega. 11. A. Zweers, beroemd Korist, Am sterdam. Heinrichs Dir. Nijmeegsch mannenk. Nijmegen. F. T. Perk, Gemeenteontvanger, Delft. Radhen Adipatti Karto Negoro, regent van Karang Anjer, N. O. I. D. L. Hafeli, Gep. Kap. O. I. L. Am sterdam. J. van Woerden, Hoogheemraad van Delfsland lid v/d raad, Delft. Andreas Howü, Werktuigkundig? Am sterdam. Mevrouw Kleine Gartman, Tooneel- speelster, Amsterdam. Dr. N. v. d. Wal, Red. v. d. Natuur, Amsterdam. W. E. J. Tjeenk Willink, Uitgever, Zwolle. Professor A. Heinsius, Leiden. Mevr. de Wed. R. Buens de Mesquita, translatrice, Amsterdam. J. G. Bootz, Kanunnik en Pastoor, te Abcoude. H. A. Ravenswaay, Weth. lid v. d. kamer v. kooph. Pres. van 't Nut, enz. Gorinchem. J. Esser, Oud-Resident van Timor straat prediker, 's-Hage. G. L. Funke, Directeur N. v. d. Dag, Amsterdam. R. Altema Adviseur bij de Ned. bank. Leeuwarden. Mr. J. A. Baron van Ileeckeren van Molecaten, Opperjagermeesterdes Konings, Haltum. Dr. II. J. A. Jonckbloet, Prof, Leiden. J. van den Bosch, Kanunnik en Plebaan, Breda. A. J. van Asselt, Lid van Prov. St. Gelderland, Oldebroek. A. W. van Ham, Prof. Semenarium, Kuilenburg. C. A. Vreede, Off. Ned. Marine Rid. Mil. Wil. Kaap de Goede Hoop. D. W.Hinse,Hoofdonderw. Amsterdam. Mr. H. H. Fels, Hoofdred. derN. R. C. Rotterdam. A. II. Otterbein, Luit.-Kol., Amsterdam. Mr. C. J. R. Nobel, Oud-Lid Eerste Kam, Zwolle. J. A. van Tricht, Comm. v. Politie, Gouda. Mr. H. Tollins Drabbe, Oud-Red. Ned. St. Cour. Leiden. Mr. C. Th. Graaf van Lijnden van Sandenburg Min. v Staats, Langbroek. J. C. R. Steinmetz, Gep. Kol. Genie O. I. L. Breda. P. van Looy, Colligraaf, Haarlem. Jhr. Mr. van Sprengler gep. Generaal- niajoor, 's-IIage. Mr. J. Kneppelhout, (klikspaan) Leiden. A. P. Soeloens, Gep. Luit.-Kol O. I. L. Breda. K. S. van Andringa, Burg. Lemmer lid I'roc. St., Friesland Lemmer. M. Wolf Mz., Voorz. van de Kamer van Kooph. en Fabr., Amersfoort, Mr. C. C. N. Krom, Archivaris van N. Brabant, 's-Bosch. Kol. C. Schilder, Oud-Milit. Comm. Atjeh-Zutfen. Norbert Metz, Oud-Min. Luxemburg. P. v. d. Poll. Oud-Lid der Prov. St. Utrecht, Loosdrecht, Dr. F. G. B. van Bleek van Rijsewijk, Harderwijk. Oud-Hoogleeraar P. Harting, Amersfoort J. Bastiaans, Organist, Haarlem. G. A. Willing, Koopman en Philan- troop, Amsterd. C. Meijer bekend volksdichter Am sterdam. De Bruijn, Oud-Dir. van openb. werken Indië, 's-Hage. Dr. Smits, Pastoor en letterkundige, Oud-Valkenburg. J. H. W. Le Clercq, Gep. Gen. Majoor, 's-Gravenhage. D. J. Baron van den Hoëvell, oud-rect. gymn., Dordrecht. Jhr. Mr. J. Ph. Boddaert, rechter Arr. rechtb. Middelburg, 's-Hage. J, M. Hemmes, Gep. Majoor O. I. L. rid. mil. Wil. orde, 's-Hage. Mr. D. H. Westra Oud-Pres. Arr. rechtb. Assen. II. Hoogesteger, Kap. O. I. L., Breda. P. Schuijt Jz., Oud-lloofd-Ingenieur der Marine, Amersfuort. BUITENLANDERS. Arnold Mortier, (eigenlijk Mortje) mede werker v. d. Figaro, Frankrijk, Baron von Maltzahn Marxhagen woor- voerder der feodale partij, in den Duit- schen rijksdag. De Moeder van Louise Michel, Frankrijk. The right Hon J.Jackson, bisschop van Londen, Engeland. Prins Augustus van Wurtemburg, generaal in Pruiss. dienst. Dr. Rumpll', polizeirath Frankfort, Duitschland. Edmond About, Parijs. Ladij Georgiana Fullerton, romanschrijf ster, Engeland. Adolf Iluszac, beeldhouwer, Hongarije, Bellachini, goochelaar, Mecklenburg. Dr. Gwijn Jeffreys, Letterkundige, Engeland. Ph. Boucher, gewezen hofprediker van Z. M. Willem III, Frankrijk. Lord St. Vincent, Engeland, in Egypte gesneuveld. Rivière, militair komm. Frankrijk. Sir Herbert Stewart, generaal, Engeland. Crutchley, Luit., Engeland. Cameron, Con. der Standard, Engeland. Herbert, Con. der Morning Post, Engeland. Ilenri Dobbelaere, schilder, België. Jozef Melotti, gids, Rome. Ortmans-Hauzeur, Burg. van Verviers, België. Dupuy de Lome, scheeps-ingenieur, Frankrijk. Ernst üegner, historieschilder Duitsch land. Teobald von Oër, historieschilder, Saksen. Du Sommerard, dir. van het museum Cluny, Parijs. Paul Paolowitsch Demidoff, prins van San Donato Burg. van Kielt', Rusland. Racz Pali, Hongaarsch Zigeuner koning. Charles Gordon, Generaal, Engeland. Earle, Generaal, Engeland. Covenei, Kolonel, Engeland. Eyre, le Luitt, Engeland. J. A. de Vogel, postmeester gen. der Zuid Afr. republiek. Jules Valles, journalist, Parijs. Petrowsky, generaal-majoor, Rusland, (115 jaar oud.) Mgr. Chigi, gewezen nuntius, te Parijs. Kapt. Hanssens, België, (overl. Vive Afrika) Louis Godard, luchtreiziger, Parijs. Charles de Boninga, lid v. h. toezicht op de Schelde, Antwerpen, Kardinaal Flavio Chigi. Gartinau, advocaat en lid der Kamer, te Parijs. Generaal Fernandez, Pres. der republ. Costa Rica. T. Sakurada, Zaakgelastigde van Japan, te 's-Hage. Keiler, tooneelspeler, Schwerin. Dr. Karl Schwarz, gep. super intendant en hofprediker, Gotha. Frans Albert, toondichter, Wiesbaden. Julius Sneider, Componist en prof. Berlijn. Victor Driessens, tooneelspeler, Ant werpen. Vogel von Falckenstein, Generaal in Pruiss. dienst George Swan Nottage, Lord Mayor, von Londen. Armand Peltzer, Brussel. Prof. Carl von Giebold, Munchen. Karl Cauer, beeldhouwer, Kreuznach. Prinses Elizabeth van Hessen. Constantin Rosetti, schrijver en Oud minister, Rumenië. Mare Monnier, letterkundige, Rome. Sir Harry Parkes, Eng. gezant, Peking. Schroder, vice-admiraal, Kleef Alexander Karageorgewitsch ex-vorst van Servië. Generaal Barrios, Guatimala. Dr. G ustav Nachtigal, Duitsch reiziger Afrika. Ferdinand Hiller, Directeur v. h. Conser vatorium, Keulen. Fred. Flargus, (Hugh. Conway) letter kundige, MonteCarlo. Dr. Jacob Ileule, anatoom, Gattingen. Steinheil, schilder, Parijs. Victor Hugo, Dichter, Parijs. Daniël Schenkel, hoogleeraar, Hei delberg. Cournet, oud-lid der Commune, Parijs. Ch. Rogier, oud-minister, België. Graaf Ferenzio Mamiani, letterkundige, Italië Emma, Koningin Weduwe van Kawaii. Amoureux, oud-lid Commune, Parijs. Hertog de Noailles letterkundige lid der Fransche academië, Parijs. Alfred Meizner, letterkundige, Duitsch land. Karl Anton vorst van Hohenzollern. Sir Jules Benedict, toonkunstenaar, London. Prof. Roberton Schlagintweit, Gieszen, Ilenri de Baré de Comogne, Secr. van legatie van België, 's-Hage. Generaal Chabaud Latour Senator voor 't leven, Frankrijk. Prins Friederich Carl Prins van Pruissen. Coubert, admiraal, Frankrijk. Generaal Veldmaarschalk Bn. von Manteuffel, Karlsbad. Wilhelm Camphausen, schilder, Dus- seldorf. Mej. Davis, appelverkoopster, Westmin ster Hall, London. Louis Segond, Prof. Theol Geneve. Jozeph Isaacssohn, opperrabbijn, Ham burg. Dr. Emile Riebeck, Duitsch reiziger, Feldkirch. Olivier Pain, Fransch journalist, Londen. Ribiére Senator, Frankrijk. Generaal Gralry, Oud-Min. v. Oorlog, België. Baron Adolphe de Vrière, Min. van Staat. België. Nicolade Giosa, toondichter, Italië. Scabell, Schouwburg-directeur, Berlijn. Charles Labbé, Dir. der Acad, van schoone kunsten, Algeriè Prins Alexander Hertog van Wurtem- berg. Augusta Vera, Philosoof, Napels. Ulysses Sidney Grant, Generaal en ex-pres., Amerika. Alexander Schoenemerk, Beeldhouwer, Parijs der Vereen. St. N. Amerika. Coguelih, componist, Batavia. Kardinaal Nina, Rome. Sir Mozes Montefiore, Ramsgate. Abdul Munim Sultan van Broenëi, 114 jaar. Marguerite Thuillier, actrice, Chatillon. Mahomed Achmed Mahdi, Egypte. Prof. Henri Milne Eduards, Parijs. De Gravin van Meran, echtgenoote van Aartshertog Johan van Oostenrijk. Bomdal, hoftooneelspeler, Berlijn. De aartsbisschop van Sevilla (Spanje). George Curter.s, taalgeleerde, Duitsch land. J. J. A. Worsaae, schrijver, Denemarken. Eduard Agneessens, schilder, Brussel. Lord Houghton, dichter en redenaar, London. Joseph Servais, violoncellist prof. Con servatoir, Brussel. Generaal Barrios, presidend van Guate mala. Jules Godard, luchtreiziger, Parijs. Posado Herera, hoogleeraar en staats man, Spanje. Ritter, Min. van Staat, Duitschland. Mons Forcade, aartsbisschop van Aix. Dr. Baeyer, vader der Europeesche graadmeting, Berlijn. Dr. Louis Thuiller, Amiëns, (cholera specialiteit). Johan von Straschiripka (Hans Canon), schilder, Weenen. Alfredo Massari, Itatiaansch ontdek- kings-reiziger, Midden Afrika. Friederich Kiel, componist, Berlijn. Joseph Beaume, schilder, Frankrijk. Horwitz, schaakspeler, London. Oscar Delmer, oud-Red. van het Jour nal de Brussel. Camille Ruzicka Ostoïe, geleerde, Baden. Ant. Arnaud, oud-lid der Commune, Parijs. Osman Digna, legerhoofd van den Mahdi, Egypte. Bouvier, volksvertegenwoordiger, Brussel. Ebhardl, medewerker van het Berl. Tagebl., Rome. Jhr. D. B. van der Haer, lid van den Volksraad, Zuid-Afrika. Lord Shaftesbury, Londen. Ullmunm lmpressario, Frankrijk. Kardinaal Mac Closkey, New-York. Perrin, dir. van het Theatre Francais, Parijs. Joseph Geefs, beeldhouwer, Antwerpen. Johann Hoff, fabrikant, Baden. Dr. Chaudelon, Pros., Luik. Josh Billings, humorist, New-York. Cornil, berucht in- en uitbreker, Luik. Baron Hoffmann, generaal-intendant, Weenen. Zaliski, schilder en Patriot, Warschau. Alirin VWeck, muziek-dir., Dresden. Generaal Mac Clellan, New-Jersey. Admiraal Topele, Spanje. Ironije, uitv. der Chem. Incifers, Hon garije. Braamcamp, Ex. Minister-pres., Lissabon. De Emir van Bokhara. Kardinaal Antonio Panebianco, Italië. Generaal Savals, Nice. Koning Alfonso XII van Spanje. Hendricks, vice-pres. der vereenigde Staten, Indinapolis. Maarschalk Serraho, Madrid. Crawford Coir, Daily-New, Parijs, Hertog Frederik van SleeswijkHol- stein, Sonderburg, Gliicksburg. Ilenri Bouleyveeai tsenijkundige. Parijs. Andrea Meafiei, dichter, Milaan. Renkin, Consul-gen. van België, Weenen. Ettora Barili, zanger, Philadelphia. W. X. VanderBild, Spoorweg-koning, New-York. Strassman, voorz. van den Raad, Berlijn. Dr. Herman Becker, Burg., Keulen. Don Ferdinand van Saxen Coburg, oud-regent van Poitugal, Lissabon. Utrecht, Uit het onderzoek door de Militaire Autoriteit ingesteld naar aan leiding van het plotseling overlijden van den Artillerist B. in de Hoofdwacht alhier, in verband met eene gerechtelijke lijkschouwing, is gebleken, dat B. wer kelijk kort voor dat hij door eene Militaire Patrouille werd gearresteerd, in de Zak- kendragerssteeg alhier met den Genie soldaat O. twistende is geweest en daorbij van dezen een slag tegen het hoofd heeft bekomen, waardoor hij tegen eene muur en vervolgens op den grond viel, waar hij bleef liggen, in welken toestand hij weinige oogenblikken later door eene bewoonster dier steeg werd gevonden, die denkende dat hij te beschonken was om te kunnen loopen, aan de Hoofdwacht liet kennis geven. In hoeverre het toebrengen van dien slag in verband staat met den plotselin- gen dood van B. zal later blijken, wan neer de soldaat O. zich voor den Militairen Rechter zal hebben te verantwoorden. Alhier heeft zich een geval van pokken (varioloïdes) voorgedaan bij een 12 jarig meisje dat niet gevaccineerd is. Dezer dagen werd door een Ves tingkanonnier, ten nadeele eener winke lierster in de Twijnstraat alhier een kaas ontvreemd en bij een tapper ver kocht waarna de opbrengst werd ver teerd. Aan de Politie, met het gebeurde in kennis gesteld, mocht het gelukken dader en kaas op te sporen, waarna te gen den [militair eene vervolging werd ingesteld. Reusvroudc. De tweede Kerstdag is voor de jeugd alhier op recht aangename wijze geëindigd. Door de goede zorgen van eenige ingezetenen, was er voor de Zondagscholieren een flinke kerstboom in de school opgericht. De kinderen werden onthaald op chocolade en kren- tebroodjes, terwijl ieder nog een of ander aandenken naar huis nam. Het vroolijk kindergezang werd per serafine begeleid door den Jongenheer L. Roelofsen, orga nist te Scherpenzeel. In het aangrenzend lokaal namen vele toeschouwers aan de feestvieugde deel. Zoowel zij als de jeugd hebben een paar prettige uurtjes door gebracht. Een vreeselijke gebeurtenis heeft plaats gehad in het dorp Kulakowitz. Daar werd een varken gebeten door een dollen hond. De eigenaar van het varken doodde het dier niet, maar bond het aan een boom in het bosch, om te zien hoe de zaak zou afloopen. Het varken werd daar door een wolf aangevallen en verscheurd. Waarschijnlijk heeft het var ken zich verweerd en den wolf gekwetst. De wolf toch werd op zijne beurt dol en verwondde tien menschen en een groot aantal huisdieren. Men deed dadelijk moeite de gebeten menschen in afzon derlijke cellen onder te brengen. Men vroeg Pasteur te Parijs om raad. Deze berichtte, dat men de lijders naar Parijs moest zenden. Voor de onbemid- delden nam hij alle kosten voor zijne rekening. Voordat de formaliteiten der reis in orde waren, is reeds een 8-jarige jongen aan dolheid bezweken. Of de reis voor de andere gebetenen nog doorgaat, wordt niet gemeld. Het zoutsmokkelen aan de Belgische grens neemt dagelijks toe. Vooral nu de arbeid aan de suikerfabrieken geëindigd is en zich in dezen tijd geen andere werkzaamheden voordoen, zien er velen niet tegen op, om door dezen smokkel handel den kost te verdienen. In de af- geloopen week nog weid door de amb tenaren in de omstreken van Rozendaal 1200 kilo's gesmokkeld zout in beslag genomen. Weer een gevangene ontvlucht. Vóór eenige dagen zou een rijksveldwachter een persoon naar de gevangenis te Gor- cum brengen, maar deze was hem te vlug af en ontkwam zijn bewaker. Nu verzoekt de commissaris van politie aldaar opsporing en aanhouding van hem, wat gemakkelijker gezegd dan gedaan is. De ontvluchte heet Johs. Wittebol, is 28 jaar oud en woonde 't laatst te Velzen. Hij heeft een kaal hoofd, is blond van haar, baard en wenkbrauwen, gekleed met stoffen jas, blauw linnen kiel en kaplaarzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2