Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. betoonde vlijt in den aan hen opgeleg- den arbeid en goed gedrag gedurende hun verblijf in voornoemde gevangenis. Tusschen Wijk aan Zee en Bever wijk wordt Zondag 11 dezer de voor- jaarsdienst op den stoomtram voor het personenverkeer geopend. Sedert eenige weken zijn de werk zaamheden aan eenen nieuwen verbin dingsweg tusschen de beide voornoemde plaatsen begonnen, waardoor verkeer voor rijtuigen bij algeheele vermijding van den stoomtram beoogd wordt. Voor voetgangers en ruiters zal deze nieuwe weg in elk geval tot het badseizoen bruikbaar zijn. Mevrouw Bulkley c. s. zal in cas satie voor den Hoogen Raad verdedigd worden door Mr. Stipriaan Luiscius te 's-Hage. Ds. H. IJ. Groenewegen is door het bestuur der Remonstrantsche Broe derschap in commissie gezonden bij de gemeente te Doesburg, waar sedert het vertrek van Ds. Herman de Ridder Jr. een vacature bestond. (Vad.) De gemeenteraad van Hilversum heeft besloten, den prijs van het gas te verlagen van 10 tot 8 cents per stère. De audiëntie van "den minister van justitie zal opDinsdag 12 April aanst. niet plaats hebben. Uit Harderwijk is aan den koning een verzoekschrift ingediend, voorzien van de handteekeningen van 136 der voornaamste ingezetenen, om den candi- daat-notaris R. S. van de Poll te benoe men tot notaris aldaar, in plaats van wijlen den heer H. C. Termaat ten wiens kantore hij ruim 13 jaar achter een is werkzaam geweest. Tegen den brievenbesteller R. te 's-Iiage is door de politie aldaar proces verbaal opgemaakt, omdat hij gedrukte prospectussen, hem ter bezorging toe vertrouwd, uit gemakzucht niet bezorgde, maar ze aan een herbergier gaf. Bij vonnis van het Hoog Militair Gerechtshof is de vesting-artillerist (mi licien) P. R., woonachtig te Soest, wegens diefstal van een lakenschen pantalon, ten nadeele van een kameraad in de cham- brée, veroordeeld tot een jaar militaire gevangenisstraf en is hem gedurende vijf jaren het recht ontzegd om bij de ge wapende macht of als militair geëm- ploieerde te dienen. Als bewijs van nauwkeurigheid onzer postadministratie wordt medege deeld, dat een losse blauwe postzegel, waarop aan de achterzijde het adres van een persoon te Leiden stend vermeld, en die te 's-Gravenhage in de brievenbus is geworpen, behoorlijk aan zijn adres is bezorgd. In het belang eener geregelde bestel ling van meer gewichtige documenten is het te wenschen dat dezelfde aardigheden niet al te dikwijls voorkomen. De man die de vorige week in de Gasthuismolensteeg te Amsterdam op een bediende van den heer Van Praag aanviel, met het doel dezen te bestelen, heeft nog niet bekend, terwijl er niet zeer veel bewijzen zijn voor zijn schuld. Hij geeft voor Clifford te heeten, maar verder is men nog niet met hem gevor derd. Meermalen werd eene poging aan gewend hem te photografeeren, maar dit mislukte, omdat hij dan allerlei be wogingen maakte. Men vermoedt met een echten misdadiger te doen te heb ben, omdat de wijze, waarop hij de handboeien na het aanleggen om zijn polsen wist te verschuiven, opdat deze geen pijn meer zouden doen, aantoonde, dat het heerschap meer met die voor werpen in aanraking was geweest- Omtrent de loonsverlaging te Enschedé, zegt de Zutf. Ct., moet men niet vergeten, dat in verhouding tot andere fabrieksplaatsen in Twente en in verhouding tot den slechten tijd de loo- nen te Enschedé te hoog waren. Zelfs na de verlaging staan zij in vele opzich ten niet beneden die van Manchester, wanneer men ze berekent voor de weve rijen per stuk en voor de spinnerijen per pond. Over 't geheel heerscht er onder de fabrieksarbeiders weinig ar moede, ondanks den langen barren win ter, nog minder zelfs dan een vorig jaar. "Wat meer zegt, het kleinbezit is in de laatste jaren te Enschedé belangrijk toegenomen. Een onlangs gedane aan vraag, om bouwgrond voor een 150 arbeiderswoningen, bewees, dat een groot gedeelte dier woningen door de arbeiders uit eigen bospaarde penningen wordt opgericht. Daar zijn er natuurlijk wel, die het niet te best hebben, wat op eene arbeidersbevolking van 10,000 zielen wel niet anders mogelijk is, maar aanleiding tot werkstaking kan niet uit bestaande ellende voortvloeien. Woensdag werd te Amstérdam de algem. vergadering gehouden van leden der Prins Alexander-stichting te Benne- kom. De gezondheidstoestand der kleine blin de kweekelingen liet, volgens liet verslag niets te wenschen over; hun getal be droeg slechts 12, wat zeker gering is, te meer daar het getal der kinderen, die in de termen vallen om te worden opgeno men in de stichting, belangrijk groot is en de Prins Alexander-stichting 25 kwee kelingen kan plaatsen. De stichting verloor een kweekeling door den dood, terwijl een andere gedu rig aan beenontsteking leed en verpleegd werd in 't Elisabeth-gesticht te Arnhem. Het verslag maakt melding van be langrijke baten, o. a. een legaat van f 8000 van wijlen mevrouw C. E. A. Pijman, wed. H. L. Ploem, met vrucht gebruik, doch vrij van successierecht. Het Groot-Oosten te 's-Gravenhage stond weder f500 toe. La bien Aimée te Am sterdam schonk haar als feestgave bij haar 150-jarig bestaan eveneens f 500. Het verslag roemt de liefderijke zorg van de directrice mej. M. C. Verney. Aan contributiën werden ontvangen f 4485; het batig saldo was f 68. Vorst Alexander schijnt, na zich lang tegen de rechtspraak der mogend heden verzet te hebben, nu toch daarin te zullen berusten. Hij moet zich althans in dien geest tegenover zijne familiebe trekkingen te Darmstad hebben uitge laten. Gladstone zette j.l. Donderdag in het Lager Huis zijne plannen van wetgeving ten. opzichte van Ierland uiteen. Nooit te voren is misschien de vergaderzaal van het Huis der gemeenten zoo vol geweest als in die zitting. In het midden der zaal waren stoelen geplaatst, om in het ge brek aan zitplaatsen te gemoet te ko men. In de diplomaten-loge merkte men graaf Hatzfeld de Duitsche gezant op. De maatregelen van dwang dus be toogde de premier, zijn in Ierland geene uitzondering meer, maar regel geworden. Hij gelooft, dat men tegenover Engeland of Schotland geen dwang zou willen toe passen, zoolang niet alle middelen tot verzoening waren uitgeput. Wat hij voor stelt, is een afzonderlijk parlement te Dublin, tot behandeling der aangelegen heden van wetgeving en bestuur van Ierland, welke niet met rijks-vraagstuk ken in onafscheidelijk verband staan. Ierland zal dan noch in het Huis der gemeenten noch in dat der Lords verte genwoordigd worden, tenzij wanneer in grijpende wijzigingen in de thans ont worpen regeering mochten voorgesteld worden. De belastingeenheid des rijks blijft behouden. Het Iersche parlement zal bestaan uit twee klassen. De eerste is samengesteld uit de tegenwoordige 28 representatieve pairs en 75 andere, door het volk te verkiezen, volgens een nieuwe kieswet; de tweede bestaat uit 103 vol gens het tegenwoordige kiesrecht geko zen vertegenwoordigers, welke klassen te zamen zitting hebben en beraadslagen, maar ieder eene afzonderlijke stemming vorderen kunnen. Het Iersche parlement bezit geen recht zich te mengen in het praerogatief der kroon ten aanzien van het leger, de vloot, de koloniale en buitenlandsche zaken. Het kan geene bijzondere kerk tot staats kerk maken of als zoodanig doteeren. Het bezit geene jurisdictie over handel, scheepvaart, munt- of banknotencirculatie- quastien. Het beheer der posterijen wordt later geregeld. De onderkoning zal geen partijman zijn, hij mag Katholiek wezen. De rechters worden door de Iersche re geering benoemd. De politie blijft voor- loopig onder Brilsch toezicht. Het aan deel van Ierland in de lasten des rijks wordt op een vijftiende bepaald, het draagt niet bij in de oorlogskosten en oefent geene controle uit over tollen en accijnsen. Na deze mededeeling van den minister, verklaarde Parnell, dat hij ia het alge meen met de voordracht tevreden was, behoudens enkele wijzigingen. De Engelsche bladen oordeelen eenpa rig zeer ongunstig over deze voorstellen van Gladstone. Zij beweren dat het plan Ierland tot eene Kolonie als Canada maakt en eene verbrokkeling van het Rijk ten gevolge zal hebben. Een Fransch blad meldde dezer dagen, dat de Duitsche Regeering onderhande lingen had aangeknoopt over het nemen van gemeenschappelijke maatregelen tegen de anarchisten. Reeds werd die tijding, wat België betreft, van Brussel uit weer sproken. In de politieke kringen van Ber lijn gelooft men, dat de Fransche voor stelling der zaak niet het initiatief met betrekking tot deze quaestie genomen is of zal worden. Niettemin acht men het niet onnatuurlijk, dat de onderscheiden Gouvernementen elkander wederkeerig op de hoogte houden van hetgeen tegen de vei ligheid der respectieve Staten op het gebied van een ander land wordt beraamd of ondernomen. Dat is geheel iets anders dan het treffen van een internationale overeenkomst tegen de anarchisten, een verdrag hetwelk niet wel denkbaar is met het oog op het uiteenloopend karak ter der wetgeving in de onderscheiden Rijken De Gazette de Charleroi bericht dat 7200 van de 10,000 werkstakers, het werk reeds hebben hervat, reden waarom men hoopt, dat er binnenkort geen en kelen werkstaker meer te vinden zal zijn. 14 plunderaars werden door de recht bank tof, eene gevangenisstraf van 8 da gen tot 6 maanden veroordeeld. Dit zijn evenwel de kleine schuldigende- hoofiL daders moeten hunne beurt nog krijgen Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds om vijf uur geleid worden door Ds. Van der Spek, Gereformeerd Leeraar te Sliedrecht. De juffr. P. J. G. Bothof, C. C. Fröger, H. C. Hagen, "W. G. Jekel. "VV. M. van der Meer E. P. A. V. M. Schaep- man en W. A. Wolfswinkel, allen van Amersfoort, hebben in de afgeloopen week te Utrecht met goed gevolg examen afge legd voor onderwijzeres. Heden vangen de examens aan voor de mannel. candidaten. Woensdag werd door den Eerst- aanwezenden Ingenieur A. M. Pol vliet aanbesteed, het eenjarig onderhoud van de Kazernegebouwen enz. alhier (raming f7150,en van de werken in de Greb- belinie en in de Linie van de Neder-Be- tuwe (raming f2600, Voor het eerste werk was ingeschre ven door J. II. Boks, Amersfoort f 6965, P. Boks 6885,— W. van de Kooij, 6740, G. Prins, 6496, Voor het tweede door H. Velthuizen, Woudenberg f 2450, - J. H. Boks, Amersfoort. 2390, C. Vroomshof, Wijk bij Duurst.» 2284, G. Prins, Amersfoort 2126, P. Boks, 2090, W. van de Kooij, 2080, Eén inschrijvingsbiljet was van on waarde. De werken zijn onder voorbe houd van ministriëele goedkeuring aan de minste inschrijvers gegund. De houten brug die van het plant soen naar het Christiaanspark toegang geeft is wegens bouwvalligheid voor het publiek gesloten. De heer A. Lagemaat is op eene deze week in Amicitia alhier plaats ge had hebbende vergadering, als Hoofdin geland voor het 2e district van het Heem raadschap de rivier de Eem, beken en aankleve van dien, herkozen. Voor het 4e district werd de heer G. Stalenhoef te Eemnes eveneens met algemeene stem men herkozen. Ter vervanging van den Heer Bor rel als lid der Provinciale Staten van Utrecht, worden als candidaten genoemd de HeerenMr. Baron van Boetzelaer van Oosterhout, Mr. H. Croockewit, kan tonrechter, Mr. J. van der Leeuw, ad vocaat, en E. L. Visser, industrieel te Amersfoort. Vrijdag 16 April a. s. des namid dags te 2 uren wordt door de afdeeling Amersfoort van het Utrechtsch Genoot schap voor Landbouw en Kruidkunde in een der localen van het Koffiehuis »de Arend" alhier eene openbare vergadering gehouden. Wij vermelden dit nogmaals, om het gewichtige vraagstuk, dat aldaar behandeld zal wordenBespreking van den boterhandel en van den invloed die de kunstboter op den handel in natuur boter uitoefent, welk onderwerp zal in geleid worden door den heer J. Rinkes Borger uit Leiden. Ook nietleden der af deeling hebben toegang tegen betaling van 25 cent per persoon. In-de des namiddags te 3 uur te hou den algemeene vergadering zullen behan deld worden lu. Vaststelling der Rekening over het jaar 1885. 2°. Voorstel Hoofdbestuur tot herzie ning van het Alg. Reglement. 3°. Het al of niet wenschelijke voor den landbouwer van het heffen van in voerrechten op granen. In te leiden door den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. Lodewijk Mulder te 's Graven- hage, lid van verdienste van het Genoot schap en Hoofd-redacteur sinds Juni 1862 van den Landbouw-courant. Naar aan het A'. v. d. D. wordt gemeld, is door den heer A. M. Tromp van Holst, Majoor-Commandant der d. d. Schuttel ij alhier, uil eigen middelen een terrein aangekocht, dat aan de gemeente kosteloos in gebruik afgestaan, tot eene schietbaan zal worden ingericht. Donderdag j. 1. viel een knecht van den aannemer v. R. van een met stee- nen beladen wagen, met het ongelukkig gevolg, dat de beide wielen over een zijner beenen gingen en dit daardoor gebroken werd. Naar wij uit advertentiën in eenige bladen hebben bemerkt, heeft door H.H. Curatoren van het Gymnasium alhier reeds eene oproeping plaats gehad van sollicitanten naar de betrekkingen van rector en conrector aan genoemde inrich ting. Naar aanleiding van het op 1 April j. 1. in werking getreden nieuwe Inter nationale postverdrag verscheen bij den uitgever C. L. Brinkman te Amsterdam een volledige tabel van het postverkeer. Dat deze lijst in eene bepaalde behoefte voorziet, zal wel niemand tegenspreken; daarbij is ze op een zeer practische wijze ingericht, zoodat men bij het raadplegen er van met een oogopslag vindt, hetgeen men zoekt. De prijs is daarbij zoo laag gesteld, dat deze tabel op geen enkel kantoor mag ontbreken. Op zwaar velijn papier kost deze lijst slechts f,35, terwijl eene editie op carton voorzien van een lusje, voor het aan den wand hangen, voor f ,65 verkrijgbaar is. voorhanden bij Slotliouiver Sp Zoon.) Bunscboteu. Op jl. Maandag werd door een visscher aan het strand dezer gemeente, in de Zuiderzee een zalm ge vangen, wegende 16 kilogrammen. Bameveld. Aan de jachtopzieners W. v. d. Brink en H. Rijken alhier, is het op nieuw gelukt, twee groote otters te bemachtigen. Wagen in geil. Volgens den regen meter der Rijkslandbouwschool is over de maand Maart j.l. gevallen 35,5 mM. regen, tegen 18.5 mM. in dezelfde maand van het vorige jaar. In de Dinsdagavond alhier gehouden vergadering van de afdeeling Neder-Veluwe der Geldersch Overijselsche Maatschappij van Landbouw, is voor bemestingsproeven en algeheele bewerking van tabak f 100 toegestaan om drie achtereenvolgende jaren daaraan te besteden en dan verslag uit te brengen of er eene meer voor- deelige wijze van verbouw kan worden verkregen. In zake kunstboter en botervervalsching is op voorstel van den Heer van Weideren baron Rengers eene Commissie van 3 leden benoemd, om zijn ontwerp van adres aan Z. M. den Koning na te zien en te wijzigen waar dat wenschelijk voorkomt. Woudenberg, 8 April, Gisteren had alhier de persoon van Jan Bijlhouwer, van Naarderr, die een wagen met steenen vervoerde voor de heeren van Rhijn en Co., aannemers van de spoorweglijn AmersfoortNijmegen, het ongeluk onder dien wagen te geraken, met het gevolg dat een wiel over het rechterbeen, een weinig boven den enkel, ging, zoodat dat lichaamsdeel erg gekneusd werd. Ver voerd naar de herberg van C. van de Weteiing Az. alhier, werd aldaar door den geneeskundige de heer A. Cramer alhier, het eerste verband gelegd, waarna de ongelukkige man naar zijne woon plaats vervoerd werd. Naar men ver neemt, is hij ruim 50 jaren oud, en heeft hij een gezin van vrouw en 5 kinderen. Veeiiendaal. Het Vrijdag versche nen programma der op 4 Mei e.k. alhier door de afdeeling van het «Genootschap voor lanJbouw en kruidkunde in de provincie Utrecht" te houden tentoon stelling van vee, pluimgedierte en zuivel bereiding, bestaat uit 24 nommers. Negen en veertig prijzen zijn uitgeloofd als 25 voor rundvee, 7 voor varkens, 2 voor bokken, 2 voor konijnen, 5 voor kippen 2 voor duiven en 4 voor boter. De afdeeling loofde f226,00 aan prijzen uit. De tentoonstellingscommissie bestaat uit het afdeelingsbestuur en wel de hh. H. G. van der Poel voorzitter, R. M. van den Berg van Saparoea secretaris-pen ningmeester, H. Bomas, A. J. van Dolder, M. van Eden en G. J. W. Querngester. Met de papieren servetten, die in vele gezinnen, maar vooral in logementen en restauraties gebruikt worden, had gisteren, zegt Het Nwsbl, in een café restaurant, te Amsterdam, een aardig voorval plaats. Twee buitenlui, die zeker goede zaken hadden gedaan, traden binnen en be stelden elk een «beafsteak" of, zooals zij zeiden, «eenen biefstuk". Spoedig kwam »Jan" met 't noodige gereedschap, bord, mes, vork en ook voor elk een servetje, aandragen. Een weinig later kwam de biefstuk zelf, Intusschen vielen onze luidjes maar niet aan, maar bleven eenigen tijd tegen elkaar zitten lispelenblijkbaar moest iets niet in den haak zijn. Inziende echter, dat men zoo niet ver der kwam en natuurlijk watertandende om met den geurigen schotel slaags te raken, werd eindelijk 't vuur geopend 't servetje bleef op 't bord liggen, de beafsteak er boven op, vervolgens de saus er over, toen 't mes ter hand ge nomen er. daar ging beafsteak en servetje met volle zeilen naar de maan, of liever naar de maag. Dat de lachlust der aanwezigen zich luide deed hooren wie, die 't hun kwalijk zal nemen Mogen onze vrienden geen last van de servetjes ondervinden! Te Davos bestaan thans twee biblio theken, eene Engelsche en eene Neder- landsche. Beiden voorzien in eene groote behoefte. Er is sprake van eene groote internationale leesinrichling. Voor iiet «Pastkurs-qesticht" is tot dusverre, blijkens de jongste opgaven in bet Journal Ofjiciel500,453 francs bij eengebracht. De 15-jarige dochter van de beroemde zangeres Pauline Lucca is, volgens de Duitsche bladen, gebleken een schilder genie te zijn. Het meisje, dat nooit eenig teekenonderwijs ontving, teekent sinds een jaar allerlei voorwerpen, carricaturen enz., en wel zoo goed dal een Weener kunstenaar, wien Pauline Lucca de tee- keningen liet zien, de zangeres opgeto gen geluk wenschtte met haar dochter en der 15-jarige eene schoone toekomst voorspelde. Men zal zeker later nog wel van haar hooren. De beer is los. In »Het Zwart^Anker" te Nijmegen was een berenleider met zijn beer gehuisvest. Dinsdagmorgen om 6 uur kreeg beeroom lust de stad eens te bezien. Hij wist uit het hok te breken en wandelde nu langs 's heeren straten. De melkmeisjes en groentevrouwen be stierven het schier \an schrik, toen ze 't beest zagen aankomen. Een lantaarn opsteker liet ladder en gereedschap in den steek om een veilige schuilplaats te zoeken. Maar de beer deed niemand kwaad. Zijn geleider vond hem later dicht bij de spoorbrug onder een hoop twijgen liggen. Beeroom jwerd weer in gerekend. Kostelijk mal. Voor ongeveer 200 jaren hekelde de geestige Huygens in het gedicht «Kostelijk Mal," de zucht van den mensch om zich fraai te kleeden voor den uiterlijken schijn. Zijn woorden zijn vergeten en worden nauwelijks meer gelezen, maar de men- schen er niet op verbeterd. Luister slechts. In den afgeloopen winter werd in Gouda op een der singels druk schaatsen ge reden. Het ijs was evenwel ook daar niet zoo, als het wezen moest, en velen moesten hun genot met een nat pak be talen. Onder deze behoorde ook een aardig dienstmeisje in een nette japon, meteen keurigen mantel, waarover een bonten kraag, een hoed naar den eisch, glacé handschoenen, keurige laarsjes en natuur lijk voorzien van de in dezen tijd schijn baar onmisbare tournure. Deze dienst meid-dame of dame-dienstmeid vond, zoo gauw baar lieve gestalte door het be- driegelijke ijs zakte, dadelijk handen ge reed om haar op het droge te helpen niet alleen, maar zelfs wist men een bleekersvrouw in de buurt te vinden, die haar van drooge kleeren zou voorzien. Verwonderlijk echter verzette zich het slachtoffer zooveel goedheid was te veel enz. enz., maar men hield aan en daar kwamen de poppen aan het dansen. De opgesmukte dienstbode miste haar linnen kleedingstuk, dat het eerst de ledematen bedekt, liet een oud nachtjak met korte mouwen dienst doen voor borstrok en, bewonder haar vernuft, ge bruikte een ouden bezem, vastgebonden met twee touwtjes, als sieraad van ach teren. TWEEDE KAMER. 's-HAGE, 9 April. Na discussie heeft de heer Keuchenius zijn amendt. inge trokken. De Regeering neemt het amen dement-Van Delden (om geen verplichte schoolgeldheffing in het artikel optenemen) over. Het amendement-rechterzijde is verworpen met 43 tegen 42 stemmen. De heer Keuchenius had de zaal verlaten. Het amendement-de Beaufort is mede verworpen met 64 tegen 22 stemmen, (waaronder2i liberalen). Het amendement van der Kaaij, strekkende om te beslis sen dat nooit aan confessioneele scholen subsidie zou kunnen worden verleend, werd met 68 tegen 18 stemmer, verwor pen. En eindelijk het Regeerings-artikel desgelijks met 56 tegen 30 stemmen. De Regeering verklaart machtiging te zullen vragen om hoofdstuk X intetrekken. BURGERLIJKE STANUEN. Amersfoort. Geboren: 2 April, Dirk, z. van Hein de Graaf en Alida Klazina Sprong. 3 April, Ilermanus, z. van Hermanns Louwen en Alijda van Keeken. Johan, z. van Gerrit van Vonno en Jacoba van Doesburg. 4 April, Jan Hendrik Anthonie, z. van Jan Anthonie Bronsdijk en Maria Louisa van Meeuen. Petrouella, d. van Wilhelmus Justinus Meijer en Alijda Schaffer. 3 April, Carel Wilhelm, z. van Frederik Jol- derik van den Hoek en Johanna Maria Claassen. 6 April, Gerardus, z. van Hendrik van Keken en Maria van Goor. 7 April, Jan Antonie, z. van Gerhardus Marinus Beusekamp en Geertje Engeltjes. Bertus, z. van Willem Frederik Jensen en Bartha van den Bel. Hendrika Antonia, d. van Peter Wilbrink en Hendrika van den Anker. Ondertrouwd 1 April, Gerrit Vonno en Jacoba Polman. Overleden: 30 Maart, Een levenl. aang. kd. m. g. van Wilkelmina Eegina ReDsen. 1 April, Johannes Jacobus Jansen, 21 j. ongeh. 2 April, Mattheus Binneveld, 20 j., ongeh. Willem Arnoldus Yeenen- daal, 2 j. 4 April, Eutger Gerard Michael van Beek, 49 j., ongeh. 5 April, Jacoba Maria Catharina Bach, 70 j. ongeh. 6 April, Johannes van Roekelen, 66 j., echtg. van Heiltje Kerkhof. Een levenl. aang. kd. v. g. van Martinus Wij- nands en Elisabeth Ebing.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2