Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. kanonschot gelost werdhet geluid werd door de geheele stad gehoord. De schok is ontstaan doordien in de fabriek de machine averij kreeg, waar door sommige deelen ervan in stukken vlogen en andere krom bogen. De aan gerichte schade is groot en de werkzaam heden zullen geruimen tijd staking onder vinden. De machinekamer is gesloten, en alles zou door een deskundige worden onder zocht. Een wonder is het, dat geen per soonlijke ongelukken veroorzaakt zijn, te meer daar de aan het werk zijnde ma chinist vlak bij de machine stond, toen het ongeluk voorviel. Een particulier te Gouw, zoo ver haalt men, had van een schipper een kruiwagen gekocht, op voorwaarde elke week 10 ct. af te betalen. Dit ging goed, totdat de tijdsomstandigheden den kooper noodzaakten de afbetaling te schorsen maar de schipper, daarmede niet tevreden, nam den kruiwagen weder in bezit. Onze huisman, hierover verbolgen, ging zich deswege beklagen op een audiëntie bij den Commissaris des Konings, die den klager natuurlijk verwees naar den kan tonrechter. De man meende, dat dit maar afschepen was en schreef daarop een adres van beklag aan den Koning en heeft zijn voornemen te kennen ge geven om, wanneer ook dit niet mocht helpen, zich op den Paus te beroepen, hoewel de man protestant is. De rechtskennis laat by het volk, gelijk men ziet, nog wel iets te wenschen over Zw. Ct. Vanwege het departement van oorlog zal eene telegraaflijn worden aangelegd van Alkmaar naar de Kooi, gelegen aan 't Noordhollandsch kanaal, tusschen Nieuwediep en Wieringen. Ook de onderwijzerswoning te Schoorldam, gem. Warmenhuizen, wenscht men aan die lijn te verbinden. Tegen het begin der volgende maand worden bij genie en artillerie belangrijke promotiën tegeinoetgezien. (D. v. Z.-H.) Thans heeft de directeur der weesinrichting te Neerbosch voorgoed besloten in Augustus a. s. naar Amerika te vertrekken, ten einde aldaar in de Ilollandsche nederzettingen lezingen te houden over de weesinrichting en zijn arbeid onder de weezen. Verder is de heer Van 't Lindenhout voornemens uit te zien naar geschikte plaatsen voor zijne weesjongens, die als timmerlieden, metselaars enz. naar Amerika wenschen te vertrekken, terwijl hij zich zooveel mogelijk op de hoogte zal stellen van den maatschappelijken toestand van onze landgenooten, om hiervan later uitvoe- fige beschrijvingen te geven. De redacteur-uitgever van het te Groningen verschijnend Weekblad De Vlinder, H. W. Flink, voor weinige weken wegens hoon tot boete veroor deeld stond Donderdag wederom voor eene dergelijke aanklacht voor de recht bank terecht. Het O. M. eischte veroor deeling tot eene geldboete van f51, subsidiair 14 dagen gevangenisstraf. Eindelijk is er aan de Balkan- quaestie een einde gekomen. Vorst Alexan der heeft jl. Maandag aan den Turkschen Groot-Vizier geantwoord, dat hij, onder handhaving van zijn bekend voorbehoud, in de internationale uitspraak zal berus ten. Griekenland wil van toegeven nog niets weten. De wapening wordt met kracht voortgezet. Volgens de N. Fr. Presse zal Turkije, zoodra het tot een oorlog met Griekenland komt, eene Kapervloot van 50 schepen uitrusten. Naar uit Rusland wordt bericht is de vijandschap van den Czaar tegen Vorst Alexander nog volstrekt niet verminderd te voorzien, dat weegt meer dan honderd maal op tegen het misdrijf in uwe jeugd gepleegd." Al bemoedigden die woorden hem ook, zij namen toch den angel, die hem pijnigde niet weg. Eens op een morgen zeide hij tot Mathilde«zooals gij weet, heb ik van den heer Muller de 1000 mark gekregen, onder voorwaarde, dat ik die tot een nuttig doel moest besteden. Al heb ik die mede in de fabriek besteed en al zijn die 1000 mark, door het voordeel dat deze heeft afgeworpen, tot 2500 mark aangegroeid, zoo beschouw ik die niet als mijn eigendom en wensch die nu tot een nuttig en edel doel te gebruiken. Ik wil mij eenige jeugdige misdadigers, die even als ik gestolen hebben, aan trekken. Er zullen wel eenigen te vinden zijn, die door den arm der wet gestraft zijn en wier straftijd bijna ten einde loopt. Ik zal bij die strafinrichting onderzoek doen of er niet eenigen zijn, die blijken van berouw gegeven, en door hun gedrag getoond hebben, dat het hun ernstig ge meend is, om weder den goeden weg te willen bewandelen. Zulke jongelingen wensch ik te steunen en in de maat schappij terug te brengen, eerst dan, wanneer mij dat gelukt is, zal ik vrede met mijzelven krijgen, en mijne misstap als uitgewischt beschouwen," en zal eerstgenoemde wel een voorwend sel weten te vinden om Bulgarije te be zetten. Reeds werden door de Russische regeering contracten gesloten met de verschillende spoorwegmaatschappijen tot het vervoer van troepen en worden in Odessa en omliggende garnizoensplaatsen de bezettingen dagelijksch geoefend en geïnspecteerd. In het Pruisisch Heerenhuis hadden de algemeene beraadslagingen plaats over het bekende nieuwe staatkundig-kerkelijk ontwerp. Von Bismarck heeft daarbij weder menig hartelijk woordje gesproken. In den Rijksdag is bij derde lezing o. a. aangenomenhet wetsontwerp be trekkelijk de rechtspleging in de onder Duitschlands hoede gestelde koloniën, de militaire pensioenwet en de wet, waar bij het pensioen van den stadhouder van Elzas-Lotharingen geregeld wordt. Aan het einde der zitting deelde de voorzitter mede, dat hem vanwege den rijkskanselier was te kennen gegeven, dat deze het voornemen koestert, om aan den Rijksdag weldra wetsvoorstel len in te dienen met betrekking tot de belasting op den brandewijn en de sui ker. Met het oog op die kennisgeving stelde de president voor, daar het nu toch onmogelijk was, om den arbeid vóór Paaschen ten einde te brengen, de werkzaamheden reeds nu te staken en de zittingen te hervatten op den 17. Mei. De vergadering vereenigde zich met dat denkbeeld. Gladstone's Iersche voorstellen vinden in 't Lager Huis een menigte bestrijders. Ook daarbuiten schijnt men er niet erg mede ingenomen. H. M. opper-kamerheer en opper-stalmeester hebben tenminste uit ergernis over deze hervormingsplan nen hun ontslag gevraagd. Gladstone zal evenwel eerstdaagsch groote veranderin gen in zijne voorstellen aankondigen. Omtrent de ontdekking van petroleum in Egypte, heeft het Egyptische Gonver- nement bekend gemaakt, dat er bij de op haar last plaats gehad hebbende boringen te Djemsah, aan de kust van de Roode Zee, 150 mijlen van Suez, eene bron ontdekt is, die in 24 uren 150 M3 olie levert. Het Gouvernement zal eene voldoende hoeveelheid naar Suez doen brengen, ten einde aan alle fabrikanten, die de qualiteit en de waarde van de olie wenschen te onder zoeken, een monster te kunnen afgeven. Het ministerie van publieke werken te Cairo is bereid verdere inlichtingen te verstrekken. Vrijdag avond hebben de spoorweg werkstakers te East St. Louis, eenige honderden sterk, een aanval op de man schappen gedaan, die de treinen bewaak ten. De wacht gaf vuur en doodde zes mannen en eene vrouw. Nu begonnen de oproerlingen brand te stichten en aan gebouwen en wagens werd eene schade van 100.000 [dollars toegebracht. De gouverneur riep de militie onder de wapenen en haar verschijnen herstelde de orde Men meent, dat de werkstaking nu is geëindigd. De treinen loopen weder geregeld. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds vijf uur geleid worden door den heer Werner van Amsterdam. Onze stadgenoot de heer C. J. Voortman, leeiaar aan de H. B. School en Gymnasium, zal dit jaar deel uitmaken der commissie tot het afnemen van het examen voor Cadet aan de Kon. Mil. Academie te Breda. Bij kon. besluit van II April 1886 is bepaald dat de rij- en hoefsmidschool van af 1 November 1886 zal zijn ge vestigd te Amersfoort. Thans is Venlo de standplaats van die inrichting. Behalve de reeds in ons vorig num mer als geslaagd vermelde candidaten Mathilde was getroffen door het edel voornemen van Richard en zeide, terwijl zij hem innig de hand drukte «Vrouw Martha had gelijk, toen zij mij zeide, dat er geen beter mensch leeft dan gij, en wat ben ik God dankbaar, dat ik juist u op mijn levenspad moest onmoeten. Richard" vervolgde zij, en zag hem daarbij smeekende in de oogen. «neem ook van mijn vermogen eene gelijke som en be steed die voor hetzelfde doel ons ver mogen, en wat wij later te wachten hebben, is groot genoeg, dat wij dit zonder onze kinderen te benadeelen mo gen doen, en dan kunnen wij meer van deze ongelukkigen in de maatschappij terugbrengen, en niet alleen jongens, maar ook meisjes. Door de bekendheid met den Inspecteur der gevangenis, was het Richard mogen gelukken, acht jeugdige veroordeelden te vinden, die gedurende hun straftijd blij ken gegeven hadden, berouw over hunne misdaad te gevoelen. Het waren vijf jongens en drie meisjes. De jongens plaatste hij op de fabriek onder streng opzicht van zijn meesterknecht, en ook zelf hield hij er een nauwkeurig toezicht over. De meisjes kwamen onder het toezicht van Mathilde. Met ernst eti toch verschoonend bracht hij hun hunne mis daad onder het oog en verzocht, ja, voor de acte lager bnderwijs, werd j 1. Zaterdag nog toegelaten mej. H. Alpherts kweekelinge der normaallessen, verbon den aan de Christel, school alhier. Maan dag werden 8 mannelijke candidaten ge ëxamineerd waarvan onder anderen J. J. Blok en P. Dijkstra, beiden leerlingen der normaalschool alhier, werden toege laten. Maandag j.l. werden door Burge meester en Wethouders aanbesteed: 1. Het herstellen van de Koppelpoort; 2. Het vernieuwen van den steenen dui ker aan het Sluisje, tusschen het Ha vik en den Weversingel; 3. Het uitdiepen van de haven en bin nengrachten. Voor 1 hadden ingeschreven: C. Diters f3620, J. Klaarenbeek f3773, T. van Daal f 4100, L. van Achterberg f4213, J. B. F. Lensing f4290, J. G. van der Geest f 4750, G. B. Gijsbertse f4850. Voor 2 waren billetten ingekomen van: F. de Bruin te Hoogland f2650, P. Boks te Amersfoort f2690, J. Th. de Vos te Hoogland f2695, J. H. Boersen te Amersfoort f3000. Terwijl no. 3 aan de minste der vol gende inschrijvers werd gegund: P. Schimmel te Amersfoort f 1179, J. v. d. Berg te Amersfoort f1190, P. van Dijk te Scherpenzeel f 1285, P. van Dam te Utrecht f1550, J. Fruytier te Utrecht f 1597, P. Boks te Amersfoort f1760, A. de Borst Cz. te Papendrecbt f1774, T. W. Bonte te Amersfoort f 1880, E. Scheepbouwer te Utrecht f1885, H. van Velthuizen te Woudenberg f1980, J. de Vaal te Gouda f2395. De toewijzing der beide eerste werken bad niet dadelijk plaats, maar werd in beraad genomen. Gisteren heeft de minister Heems kerk medegedeeld, dat aangezien het be sluit, omtrent het tiende Hoofdstuk der Grondwet genomen, in verband met de vroegere verklaringen der rechterzijde, het werk der grondwets-herziening ern stig gevaar doet loopen, de ministers hun ontslag aan den Koning in gediend hebben, waarop het wel- meenen van den Koning wordt ingewacht. Dientengevolge zijn de grondwetsont werpen voorloopig van de agenda afge voerd. 321ste STAATSLOTERIJ. TWEEDE KLASSE, Trekking van 12 en 13 April. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen ran f30. 19, 27, 28, 36, 43, 55,^59, 60, 67, 94, 802, 806, 825, 828, |29, 839, 847, 868, 884, 3610, 3623, 3629, 3643, 3657, 3673, 3718, 3722, 4404, 4411, 4421, 4426, 4443, 4454, 4460, 4466, 4469, 4481, 4498, 4907, 4923, 4936, 4945, 6910, 6925, 6942, 6971, 9313, 9358, 9366, 9368, 9371, 9390, 14021, 14100, 14107 en 14114. Te zamen 56 prijzen. Loten zijn nog verkrijgbaar. Utrecht. Tot hoofd der Ned. Herv, Burgerschool (Marnixstichting) aan het Munsterkerkhof alhier, en zulks ter voor ziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer W. Vos, is be noemd de heer J. Feringa Azn., thans in gelijke betrekking aan de Tusschenschool (Marnixstichting) op Springweg alhier werkzaam. In de Boterstraat alhier heeft jl. Zaterdagavond, bij gelegenheid van een opstootje dat aldaar niet zeldzaam is, een zuurhuishouder aan eene bejaarde vrouw, met een hard voorwerp, vermoe delijk een boksijzer, zulk een slag in het smeekte hun zelfs, om nu door een goed gedrag die misdaad uit te wisschen en beloofde hun daarin behulpzaam te zullen zijn. Streng verbood hij aan al zijne werklieden hun dien misslag ooit te ver wijten." «Die dit doet," had hij gezegd, «krijgt, zoodra ik het verneem, onmidde- lijk zijn ontslag." Vindt gij niet lezers, dat het een edel streven van Richard en Mathilde was, om zich eenige dezer ongelukkigen aan te trekken, ook gij gevoelt het treurige lot dezer ongelukkigen. Gij brengt u zeker hunne ouders voor den geest, hoe diep die daaronder geleden hebben. Ook zij waren eens zoo gelukkig, toen God hun een lieveling schonk, en toen die lachende en van het kwade deï wereld nog on bewust, op moeders schoot spartelde, kwam het hun niet in de gedachte, dat zij eenmaal die schande er van zouden beleven. Bittere tranen zullen die ouders gestort hebben, en wanneer zij aan de toekomst van hun kind dachten, dan kromp zeker hun ouderhart ineen, want zij wisten, wanneer liet weder in vrijheid kwam, dat dan die vrijheid niets anders wezen zou dan schijn, daar het voor de maatschappij verloren was. Voor velen staat misschien de ouderlijke woning nog open, maar die ouders zijn door hun misdrijf bitter tegen hen geworden, daar aangezicht toegebracht, dat zij met ge spleten lippen en hevig bloedende het strijdperk moest verlaten, ten einde zich door een politie-öokter te kunnen laten verbinden. Tegen den dader werd eene vervolging ingesteld. Terwijl de trein uit den Haag gis teren voormiddag ten 11.16 ure het station Rijnspoor alhier binnenkwam, had de besteller S. terwijl hij, zooals men zulks meestal door hem ziet doen, met de nog in beweging zijnde trein meèliep, het ongeluk te struikelen en tusschen het perron en de treèplahk van den trein te vallen, met het treurig gevolg, dat de man drie zijner ribben brak en boven dien zoo ernstig aan het hoofd werd ver wond, dat hij onmiddellijk naar het Zie kenhuis moest worden vervoerd en men voor het behoud van 's mans leven vreest. Baarn. Had men voor eenigen tijd in den gemeenteraad het besluit geno men eene vacature aan de 2. openbare school, wegens het gering aantal kinde ren, niet weder te vervullen, maar daar entegen aan de 1. openbare school eene onderwijzeres in nuttige handwerken aan te stellen, nu werd in eene raadszitting dit besluit weder vernietigd, aangezien de bevolking op eerstgenoemde school in dien tusschentijd met een 30-tal kinderen is vermeerderd, zoodat dan ook de on derwijzeres zal voortgaan met aan beide inrichtingen het onderwijs in nuttige handwerken te geven. Een werkman, die aan toevallen lijdt, zoude Zaterdag op een ladder eenig werk verrichten aan het paleis. Niette genstaande het hem werd afgeraden en een ander gereed was het werk te ver richten, wilde hij zelf zijne taak volbren gen. Het gevolg er van was, dat hij van de goot viel en zich ernstig bezeerde, zoodat hij naar het station gebracht moest worden, om zijne woonplaats Amersfoort te bereiken. Scherpenzeel. Naar aanleiding van het bericht, de vorige week uit deze plaats opgenomen, verzoekt men ons, na der te melden, dat wel is waar de fabriek der wed. D. Homoet en Zn. is opgehe ven en verplaatst naar Veenendaal, on der directie van den heer D. van Wou denberg, maar dal ook nog zeer veel buillaken geweven en verhandeld wordt door de Wed. Jac. Homoet en dat deze fabriek, evenals die der heeren N. van Kessel en J. Heinen, blijft bestaan. Op 54jarigen leeftijd is alhier over leden W. Hoester, die behahe een paar legaten de som van ruim f 1,600 aan de armen dezer gemeente heeft vermaakt, met last dit geld niet uitte zetten, maar dadelijk onder behoeftigen te verdeelen. Driebergen, 9 April. De centrale antirevolutionaire kiesvereeniging in het hoofdkiesdistrict Amerongen heeft voor de Provinciale Staten in dit district we der candidaat gesteld de aftredende leden: jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort, mr. W. II. J. Baron van Heemstra en D. Sand- brink. IJwelsteiii. In den loop der maand Mei zal alhier een keuring van stieren worden gehouden, die allen uit de Pro vincie Utrecht afkomstig moeten zijn. Socialisten in het leger. Vrijdag kwam van hooger hand als een donderbui uit den hemel in de kazerne te 's Graven- hage de order vallen, dat een sergeant majoor* en een onderofficier van de gre nadiers en jagers aldaar, naar Deventer en Bergen-op-Zoom overgeplaatst waren. Er werd verder gelast, dat beiden zoo spoedig mogelijk naar het nieuw aange wezen garnizoen moesten vertrekken. De een, ongehuwd, zat reeds een half uur later op den trein naar Deventer, de sergeant majoor, getrouwd en met kroost zij hun de kroon van het hoofd namen, door de oneer en verachting, die zij in hunne woningen brachten. Het vroegere ouderhuis bestaat niet meer voor hen. Hunne vroegere speelgenooten zijn koel en terughoudend geworden en ont wijken hen. Hoe zelden vinden zij weder eene betrekking, men huivert, om eene veroordeelde in dienst te nemen. Van alle zijden gevoelen zij, dat zij uit de maatschappij gebannen zijn. Worden zij nu niet door edeldenkende menschen gesteund en voortgeholpen, dan gebeurt het menigmaal, dat zij opnieuw struikelen en vallen, om niet weder op te staan. Daarom moet men hen, die voor de eerste maal zondigen, niet te hard beoordeelen en behandelen, maar hun liefderijk, hoewel gestreng, hun misdrijf onder het oog brengen, den weg aanwijzen, dien zij voortaan moeten bewandelen, over God spreken als een vergevend vader en hun nimmer hun misdrijf verwijten. Velen zullen dan zeker door zulk eene behandeling innig berouw gevoelen en braaf worden. Vindt gij het dus geene edele en schoone daad van Richard en Mathilde, dat zij voor eenige van zulke overtreders willen zor gen en waken Gelukkig is hun voor beeld niet zeldzaam. Richard, die zoo doordrongen was gezegend, ging den volgenden ochtendweg. De verwijdering uit het regiment en hunne indeeling op afgelegen garnizoens plaatsen zou gevolgd zijn op het vermoe den, dat deze onderofficieren tot de soci alisten in betrekking stonden en verdacht werden de socialistische denkbeelden on der de soldaten voort te planten. Zij kwa men ook wel in Walhalla, het socialis ten-vergaderlokaal, en stonden op ver- trouwelijken voet met een der socialisti sche hoofden. Zoo ziet men, dat ze elkeen, die met hen in aanraking komt, ongeluk bezorgen. Een geruchthakende moord. De advo- kaat Van der Smissen te Brussel wilde zich laten scheiden van zijne vrouw. Na dat de eisch tot echtscheiding was inge steld, schijnt v. d. S. zich weder met zijne echtgenoote verzoend te hebben. Hierover heeft hij spijt gekregen, en daar de brieven waarin de verzoening besproken werd op den rechter een hoogst vreemden indruk zouden maken, eischte hij ze terug. Toen Mevrouw ech- ter bepaald weigerde ze te geven, loste hij op de ongelukkige verscheidene revol verschoten, waarvan er eenige doodelijk troffen. Dit is wèl een treurig einde van een diep rampzalig huwelijk. De vrouw op het kerkhof, de man in den kerker. De ook hier te lande bij de wet ge oorloofde aanwending van zoogenaamde verkorte of overeengekomen telegram adressen, tegen storting eener jaarlijksche contributie, wordt in Engeland met afschaffing bedreigd. In het Parlement werd dienaangaande onlangs van Regee- ringswege verklaard, dat die jaarlijksche bijdrage lang niet opweegt tegen de kosten en de vermindering van opbrengst, welke deze adressen door de verkorting der telegrammen veroorzaken. De Minis ter voor hel postwezen achtte de over eengekomen adressen zelfs schadelijk voor het telegrapheerend publiek in het algemeen, omdat zij veel vertraging teweegbrachten in de bezorging van de telegrammen met volledige adressen en daardoor den geregelden gang van den telegraafdienst belemmerden. Sedert den invoer in Engeland van het zesstuivers- tarief, is dan ook het gebruik der tele gram-adressen en de moeite en verwar ring, die zij veroorzaken, zoo toegenomen, dat het bij den Postmeester-generaal een punt van overweging is, deze adressen ten minste voor het binnenlands verkeer af te schaffen. Daar behoort moed toe. Hij die zich op een dollen hond durft werpen, moet voor geen klein geruchtje vervaard zijn. Een zekere Bradley, die eenige dagen geleden van zijn woning te Peekham terugkeerde, stuitte op een groote volks menigte, verzameld orn een hond die een schuilplaats had gezocht op de stoep van een huis. De hond had schuim op den bek, en ook reeds eenige personen gebeten. Een agent van politie, die ge tracht had hem te vangen, was niet geslaagd. Bradley pakte het dier bij de keel, maar ongelukkigerwijze struikelde hij en de hond verscheurde zijn jas. Voor hij hem weder goed te pakken had, was hij ook reeds op verscheidene plaatsen gebeten, doch eindelijk gelukte het hem met zijn mes de keel van het dier af te snijden. De man wendde zich nu tot een apotheker om zijn wonden te laten uitbranden, maar kreeg den raad zich naar Parijs tot Pasteur te begeven. Hij heeft dien raad opgevolgd en zal tien dagen onder behandeling van den Fransehen geleerde blijven. De dwergin Kate Rowsand, algemeen bekend als «Mevrouw de Markiezin," die dezer dagen te Sheffield overleed, heeft in haar uitersten wil bepaald, dat al hare kleederen, (die zelfs te klein zijn om door kinderen gedragen te worden) gebruikt zullen worden voor poppen van hare grootte. Zij bestemde f120 voor den aankoop van 20 van zulke poppen, die dat men die ongelukkigen steunen en helpen moest, sprak hen altijd met liefde en zachtheid aan, nooit kwam een ver wijt over zijne lippen, hij dwong hen als het ware met goedheid, om de deugd lief te hebben. Wat was er het gevolg van? Zij kregen hem lief, hadden eer bied en ontzag voor hem en begonnen duidelijk in te zien, dat men zich zoo gelukkig gevoelt, door zijn plicht te doen en deugdzaam te zijn. Hij vond zich dan ook ruim beleond, want vijf jeugdige misdadigers had hij tot nuttige menschen gevormd, hij kon hen onder zijne beste werklieden rangschikken. Ook Mathilde deed liefderijk haar plicht. Toen de drie meisjes, zij hadden alle drie gestolen, uit het verbeterhuis kwamen, moesten zij bij haar komen. Reeds van het eerste oogenblik af aan, behandelde zij haar met zachtheid. Met innig genoegen merkte zij op, dat zij alle drie schaamte gevoelden, dat vond zij een gunstig voorteeken. Haar zacht blauw oog rustte met liefde op die jeugdige meisjes, zij sprak ze liefderijk, ernstig aan en zeide: «Meisjes, van dit oogenblik af, wordt het verledene verge ten en een nieuw verschiet staat voor u open. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2