Gemengd Nieuws. Offlciëele Publicatiën. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. De uitslag der op gisteren gehou den verkiezing voor de NIEUWE TWEE DE KAMER DER STATEN-GENERAAL is voor het district Amersfoort als volgt Uitgebracht werden 2698 stemmen, waarvan 15 van onwaarde. Het aantal geldige stemmen bedraagt dus 2683 en de volstrekte meerderheid 1342. Hiervan verkregen Mr. vE. Baron Mackay 1803, Mr. F. W. C. P. Graaf van By landt 1799, Mr. F. A. It. A. l>a- ron Van IUersunt 855 en Jhr. Mr. J. E. Huydecoper van Sigteveclit 861 stemmen, zoodat beide eerstgenoem de heercn zijn gekozen. Te Brielle werden uitgebracht 1127 geldige stemmen. Gekozen Goedkoop met 737. Heemskerk verkreeg 390 stemmen. Groningen 1040 geldige stemmen. Ge kozen van Houten met 706 tegenover van Sn indcren die 328 stemmen ver kreeg. Assen. Gekozen van der Fcltz met 1058 en Smeenge met 1043 stemmen. De heeren liohiuau en Ascli van Wyck verkregen respectievelijk 459 en 450 stemmen. Van de overige districten zijn nog geen 1 opgaven ontvangen. Te Utrecht was om half twaalf, heden morgen de verhouding der stemmen aldus: J. E. N. Baron Schimmelpenninck van der Ove 250 Mr. A. Baron Mackay 250 Jhr. Mr. J. Röell 240 Mr. W. J. Roijaards van den Ham 240 Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds vijf uur geleid worden door Ds. Broekhuizen van Nieuw-Amsterdam. De majoor Jhr. C. Janssen, van het le regement huzaren, is benoemd tot commandant van het depot escadron te Amersfoort. Tot concierge van het Gymnasium is door B. en \V. benoemd A. J. Bilders. Een voorstel van de Afdeeling Amersfoort der Maatschappij tot bevor dering der Toonkunst betreffende het verleenen van een renteloos voorschot van f 800,ten behoeve der muziek school alhier, is in de op 5 Juili te Dor drecht gehouden algemeene vergadering bij acclamatie aangenomen. Heden avond wordt de le cursus van de Volkszangschool gesloten. Voor zooverre de beknopte ruimte van het lokaal der school in de Koestraat het toelaat, worden belangstellenden uitge- noodigd zich van de vorderingen der leerlin gen te komen overtuigen. Met September a. s. wordt de nieuwe cursus geopend. Heden morgen werd op de alge- meene begraafplaats alhier een gedenk- teeken, door vrienden en vereerders van wijlen prof. Hal ting op diens graf opge- i richt, op plechtige wijze aan de familie overgedragen. In eene welsprekende rede 1 schetste prof. Buys Ballot, wat de over ledene voor de wetenschap, wat hij voor l zijne familie en voor de geheele mensch- lieid was geweest. Door den oudsten zoon werd namens de familie dank gezegd, terwijl ook den broeder van den overle dene zich gedwongen gevoelde den spre ker zoowel als den velen vrienden aan het graf tegenwoordig zijn dank te brengen voor de liefde en genegenheid den ont slapene bewezen. Door de kleinkinderen I alsmede door leden van het gezelschap nHarting" werden twee fraaie kransen aan den voet van het gedenkteeken ge legd. Dit eenvoudig doch smaakvol mo nument draagt aan de voorzijde het op schrift nPIETER IIARTING" •1811—1885 terwijl aan de beide zijden de navolgende spreuken in den steen zijn gegrift: Hij hem afhingen, de meest slaafsche ge hoorzaamheid verlangde en binnen zijne vier muren geheel als een despoot heersch- I te, zijne zuster met de meeste achting en toegevendheid behandelde, haar ten allen tijde vrij en ongehinderd haar eigen gang liet gaan, en haar zelfs in de aan gelegenheden van het handelshuis, waar- van zij bij testament van haar vader tot deelgenoote benoemd was, eene raad gevende en dikwijls eene beslissende 1 stem toestond. Ook nog een ander ge rucht herinnerde zich Cornelis op dit oogenblik, dat men elkaar zacht en in 't verborgen in 't oor (luisterde, en dat, hoe onwaarschijnlijk en strijdig het klonk, toch hier en daar geloof vond. Julfer Jacoba, zoo vertelde men elkaar, moest in 't geheim protestantsch zijn, door een' der calvinistische predikanten be keerd, die ondanks de vervolgingen, waaraan zij van de zijde der inquisitie blootgesteld waren zoodra zij den Neder- landschen grond betraden, toch menig vuldig uit Duitscbland en FrankHjk over kwamen, om ook in dit land aanhangers voor de nieuwe leer te winnen, ofschoon zij hunnen geloofsijver meest aan de galg of op het schavot moesten boeten. Natuurlijk waagde niemand dit luid en openlijk te beweren, om zich niet de wraak van Jan van der Meulen op den had de natuur lief, zij ontsloot hem hare schatten. Hij had de menschen lief, zij loonden hem met wederliefde. Dat het goed hart bij onze Amers- foortsche jongens op de rechte plaats zit werd Maandag (tweede Pinksterdag) we derom bewezen. Twee jongens uit den kleinen burgerstand vonden op de open bare straat een groot gouden kruis; in plaats van hunne vondst eerst aan hunne ouders te laten zien, brachten zij het kruis terstond naar het bureau van po litie alwaar de eigenares, die des namid dags daarnaar kwam informeeren werd terhand gesteld. Met zulke jeugd gaan wij een goede toekomst te gemoet. Den 15 dezer zijn door de Rijks politie te Amersfoort gevankelijk naar de Cellulaire gevangenis te Utrecht overge bracht, W. N. B. en de publieke vrouw, M. C. R. beide veidacht van diefstal. Als een bizonderheid kan gemeld worden, dat in den avond van den 11 dezer, door den onbezoldigden Rijksveld wachter S. Hendriksen en den Brigadier Titulair J. Groen te Woudenberg, vier groote vischotters zijn geschoten, een vijfde otter werd nog aangeschoten; zii bevonden zich in de slooten loopende om het landgoed >Geerestein" van de Jorik- vrouwe Hooft te Woudenberg. Zaterdag werd bij de politie alhier bekend, dat een plattelandsbewoner een horloge en geld was afhandig gemaakt; spoedig was zij er achter, dat het boer tje zich den vorigen dag hadt bevon den in een herberg alhier, welke bij de politie niet gunstig bekend staatbij onderzoek bleek, dat het noodig was, de baas van het spel en zijn dienstbode in arrest te nemen. Naar wij vernemen zijn beiden reeds naar Utrecht opgezonden. Dezer dagen verscheen de laatste aflevering van Brouwer's Geïllustreerde Encyclopaedie. Het geheele werkje in een keurig roodlinnen stempelbandje ziet er smaakvol uit. Ook wat den inhoud be treft, durven wij zeggen, dat er de meeste zorg aan is besteed. De bronnen, waar uit nu de samenstelling is geput, zijn de geïllustreerde encyclopaedie van Winkler Prins, Kramer's geographisch woorden boek en wat de wijze van bewerking be treft voornamelijk Kürschner's Taschen- Konversations-Lexikon. De prijs f 1.90 is daarbij zoo laag gesteld, dat deze kleine handige encyclopaedie weldra op geen enkele schrijftafel zal ontbreken. (Voor handen en ter inzage te bekomen in Slothouwer Zoon's Bockhandel). VERGADERING van den RAAD der gemeente AMERSFOORT op Donderdag, den 17. Juni 1886, des namiddags ten l'/a ure. Punten van behandeling 1. Voordracht tot wijziging der begroo ting van het burgerlijk armbestuur voor 1886. 2. Verzoek van den heer H. J. Wolter om toelating van zijne dochter tot de lessen aan het gymnasium, met advies van den Inspecteur der gymnasia. 3. Benoeming van een Conrector aan het gymnasium. 321ste STAATS-LOTERIJ. VIJFDE KLASSE, Vierde of laatste weck. Trekking van 15 Juni. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen ran 1 70. 833, 4420, 4495, 9354, en 14084. Te zamen 5 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 21, 23, 34, 65, 821, 893, 3611, 3631, 3684, 3695, 3742, 3744, 3746, 4415, 4470, 4578, 4580, 4916, 4941, 6917, 6961. 6994, 6310, 9320, 9336, 9345, 14020, 14023, 14037, 14055, 14058, 14078, 18613 en 20598. hals te halen, die, zelf zulk een ijverig, streng katholiek, eiken twijfel aan de rechtzinnigheid zijner zuster als eene beleediging zou hebben opgevat en deze licht aan den onbezonnene, die het waagde ze uit te spreken, had kunnen wreken, door een aanklacht bij den Bloedraad te Brussel, met welks leden hij, naar men zeide, op zeer vertrouwelijke voet stond. Nochtans sloop donker en ontastbaar, maar heel bepaald in Leiden het gerucht rond, dat Jacoba een aanhangster der nieuwe leer was, en dat de broeder, die, zooals men wilde weten, zoo menig een zijner landslieden, die in de verden king van ketterij was geraakt, bij de rechtbank der inquisitie had aangebracht, nu bij den afval zijner eigene zuster van de alleenzaligmakende kerk, de beide oogen dichtkneep, dewijl volgens de Spaansche wetten, het vermogen van ieder die door de rechtbank der inquisitie als ketter werd veroordeeld, niet aan zijne natuurlijke erfgenamen, maar aan de kerk kwam. Dit alles, wat hij hier en daar eens had gehoord, schoot thans plotseling den jongen man voor den geest, toen zijn blik over de gerimpelde, scherp getee- kende trekken der oude vrouw gleed, die met zulk een ernstig, bijna dreigend gelaat voor hem stond en wier groote Utrecht. Bij een kort, doch vrij he vig on weder, dat jl. Zateidag middag boven deze Gemeente woedde, sloeg de bliksem in eene arbeiders woning, gele gen aan de Groenelaan, buiten de VVeerd- barrière alhier en trof een vier jarig meisje, dat met hare moeder voor een raam stond te kijken; de arme kleine, wier kleéitjes in een oogwenk in volle vlam stonden, was onmiddelijk dood, de moeder echter bleef ongedeeld. Nabij de Parkstraat alhier werd j.l. Zaterdagnacht, in de Maliesingel ge- vischt het lijk van zekeren v. d. S. Men vermoedt dat de man kort te voren een aldaar gelegen brug is misgeloopen en alzoo te water geraakte en verdronk. Nijkerk. De heer W. F. Endeile. organist alhier, komt voor op het drietal voor de betrekking van organist en klokkenist te Haarlem. Wageiiingen. Bij de gehouden ver- koopingen van kersen alhier, is van 4 tot 7 cents per KG. besteed op den boom. Vooral in de Betuwe krijgt men overvloed van kersen. Voor klaver wordt besteed f200 a 280 per hectare. Kunsckotcn. Teiwijl de landman, zich met het vooruitzicht op een goeden oogst vleit, omdat tot dusverre alles bui ten gunstig staat en de weersgesteldheid vooral voor deze streek weinig te wen- schen overlaat, is het voor den visscher eene teleurstelling dat er dit jaar geen ansjovis gevangen wordt. Ook uit andere plaatsen aan de Zuiderzee gelegen wordt geen noemenswaarde hoeveelheid gevischt. Te Monnikendam, waar in de vorige week 65 Cents per 100 stuks werd betaald, was de vangst ook zeer gering, waardoor de prijs per anker gestegen was tot f24. De kant-industrie schijnt een nieuwe vlucht te nemen. Een Deensche dame, Sara Rasmussen, is verleden jaar uitge- noodigd te Budapest te komen om daar aan leeraresseii onderwijs in het kant werken te geven. Zij nam die uitr.oodi- ging aan, en voerde eenige door haar uitgevonden gereedschappen in, die in de vakbladen reeds meermalen met lof besproken werden. Deze proef viel zoo goed uit, dat de Hongaarsche Regeering onmiddellijk onderhandelingen aanknoopte over de beste wijze om leeraressen in het kantwerken te vormen, en zoodoende het kantwerken tot een gewichtigen tak van volksnijverheid te verhellen, waartoe vooral de zuidelijke streken van Honga rije zich bijzonder goed leenen. Na een vrij long verblijf in het Konin klijk seminarium te Budapest, is Mevrouw Rasmussen naar Kopenhagen terugge keerd, en heeft dezer dagen opnieuw een dergelijke uitnoodiging uit den Elzas ontvangen. De Deensche Regeering begint reeds de aandacht op haar arbeid te vestigen, en in Berlijn ismen bezig haar methode op be vattelijke wijze bij het publiek in teleiden. Als vervolg op ons vorig bericht, be treffende de reis van den Engelschen wielrijder Thomas Stevens, die met zijn tweewieler een reis om de wereld wilde maken, diene een brief van hem uit Meshed den 3Isten Maart 1886 geschre ven, welken wij uit de Temps van 31 Mei overnemen. De stoutmoedige reiziger schrijft»Gis- teren avond ben ik hier aangekomen na eene worsteling van twintig dagen tegen de elementen. Ik heb de fout begaan van Teheran te vroeg te verlaten, maar ik ben voor de fout gestraft door overstroom de rivieren, hevige stortregens en sneeuw buien, waarvan men zich onmogelijk een denkbeeld vormen kan. Ten tijde van mijn vertrek had de zomer in Teheran reeds zijne intrede gedaan maar er is blauwe oogen nogthans met eene eigen aardige belangstelling, die meer en meer in eene uitdrukking van innige aandoe ning en teedere deelneming overging, op hem gericht waren. nHoe lang is het geleden," voer zij thans op minder strengen toon voort, usedert gij het laatst van uwen vader uit Brussel hebt gehoord?" «Een paar weken," hernam Cornelis, sof neen, reeds langerWacht, laat me eens narekenen het was op Zon dag Jubilitate, dat ik den laatsten brief van mijnen vader kreeg." nOp Zondag Jubilitate!" viel Jacoba in, ndien vierden wij den 7den Mei, en vandaag zijn wij in liet midden van Oogstmaand. De tijd moet u in Lei den wonder kort vallen, dat gij maanden voor weken rekent!.... Wat boeit u toch in deze stad, wat heeft de zoon van Adriaan Barneveldt in het huis van Jan van der Meulen te zoeken? Ik zeg u, de Barneveldt's zijn nooit gelukkig geworden door de van der Meulen's, daarvan weet uw vader meê te praten. Dus nog eens, waarom toeft gij nog hier, gij, wiens plaats onder de banier van Oranje, in de rijën der Geuzen zou zijn?.... Zie mij niet met zulke ont stelde, verwonderde blikken aan, jonge manZulk een woord mag u vreemd volstrekt geene overeenkomst tusschen bet klimaat van deze hoofstad en die van Koragan. Den lOden Maart in zomerkos- tuum vertrokken, kwam ik te Meshed aan, wadende door de sneeuw, die twee voet hoog lag. Er is waarschijnlijk geen land dat minder geschikt is voor het reizen per wieier dan Koragan. Bij den minsten sneeuwval ziet men bergen van een vochtig slijk naar beneden vallen, die de vlakten in moerassen herscheppen. Op één dag heb ik vijftig stroomen moe ten doorwaden, en dat met een Noorden wind, scherper dan die van Wyoming en van Nebraska. De veranderingen van temperatuur zijn plotseling en hevig. Den 28sten Maart, op 45 mijlen afstand van Meshed, ben ik overvallen door eenen sneeuwstorm, die Minnesota tot eer ge strekt zou hebben, en daarbij heerschte er zulk een koude, dat er zich ijskegeltjes op mijne oogharen vormden, en mijne snor één harde massa geworden was. De sneeuw was verblindend, en ik ver liet de doorwaadbare stroomen niet dan om in eindelooze modderpoelen te verval len. Ik was tot op de huid toe nat, met bevroren kleeren, verstijfde handen en voeten, en sleepte mij voort langs bergen en dalen zonder de minste schuilplaats te vinden En toen ik eindelijk een toe vluchtsoord gevonden had welk een toevluchtsoord Een vreeselijke karavan serai, volgestopt met muilezelscn kameelen, zonder nog van hunne meesters te spre ken. allen op elkaar gehoopt. Het waren pelgrims die naar Meshed gingen. Na een nacht in zulk een toevluchtsoord vervolgde ik toch liever rnijne reis door de sneeuw, dan mij eene week lang in dit lazaret te zien opgesloten. Intusschen op een leis als de mijne zijn de moei lijkheden van stoffelijken aard nog het ergste niet. Wat hinderlijk is, dat zijn de politieke moeilijkheden, waarmede men te kampen heeft-, en daarover heb ik mij ten opzichte der Russen te bekla gen. De Russische minister te Teheran had mij verzekerd, dat ik ongehinderd de grenzen van Zuid-8iberië kon overschrij den en daartoe had ik mij met veel kosten van Russisch geld voorzien. Na de helft van de reis naar Meshed afge legd te hebben, wordt mij meegedeeld, dat ik dezen weg niet mag vervolgen. Tevens verbood de Afghaansche regeering mij haar grondgebied binnen te dringen, daar zij niet verantwoordelijk wilde zijn voor de ongelukken, die mij daar zouden kunnen overkomen. Nu, wij zullen zien. Voor het oogenblik wacht ik af met welken uitslag mijn pogingen om de toe stemming der regeering te verkrijgen, bekroond zullen worden. Een groote menigte bevindt zich voor het telegraaf bureau waar ik gehuisvest word, en roept: Tomacha Tomacha Aspidouèn (Wij willen het ijzeren paard zien). De plaatselijke overheden hebben schild wachten moeten plaatsen om mij tegen deze anders welwillende nieuwsgierigheid te beschermen. Eenige onderteekenaren van het aan het bestuur der Afd. Amersfoort der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen gerichte adres tot behoud van de Nuts- spaarbank te dezer stede hebben met belangstelling kennis genomen van het betoog voor de wenschelijkheid van de opheffing dier Instelling voorkomende in een der alhier verschijnende bladen. Zij zijn echter met leedwezen ontwaar geworden, dat wellicht vooringenomen heid in dal betoog sommige zaken minder juist heeft doen voorstellen en achten zich daarom gedrongen hunnerzijds het publiek daarop te wijzen. Immers bestaat door de welwillendheid van het Bestuur der Bank voor ieder schier eiken dag de gelegenheid tot in legging open en behoeft daarmede niet gewacht te worden op de zittingen die 2 maal 's maands gehouden worden, en evenzeer kan elk deelhebbei mede schier klinken uit den mond van Jacoba van der Meulen, en gij der.kt misschien zelfs, dat ik werkelijk waanzinnig ben, zooals men hier in Leiden van mij fluistert, maar gij vergist u! Ik ben volkomen helder van geest en wiet zeer goed, waarom ik zulk een vraag tot u richt. Ik kan u ook het antwoord daarop geven, dat gij, zoo 't schijnt, zelf niet vinden kunt. Gij blijft hier, omdat gij u hart verloren hebt aan mijns broeders kind en nu vreest dat iemand, die in de rijën der Geuzen streed, nimmer de hoop zou mogen koesteren, de hand der dochter van Jan van der Meulen te winnen. Maar zijt gij dan werkelijk van meening, dat een man, die om een paar mooie meisjesoogen zijn vaderland verloochent, de rechte vrijer voor Isabella van der Meulen is, en dat de weg, dien gij be wandelt, in waarheid de weg is, die u naar het trouwaltaar zou kunnen voeren met haar?" Cornelis bracht de hand aan zijn voorhoofd, hij was te moede alsof hij droomde, daar nu een vreemde mond het streng bewaakte geheim van zijn hart uitsprak en de verborgenste drijf- veeren zijner handeling zonder verschoo ning onthulde. (Wordt vervolgd dagelijks grooter of kleinere bedrag terug ontvangen, waarvan de velen getuigen kunnen die op alle tijden ten huize van Penningmeester of Secretaris zich daartoe hebben aangemeld. Wat nu de zittingen betreft die wor den, ja, officieel van 12 tot I ure aan gekondigd, maar niet gesloten vóór alle belanghebbenden zijn geholpen hetgeen voor sommige zittingen van 124V» duurt. De bewering dat de Spaarbank eigen lijk niet langer Spaarbank maar meer is Deposito-Bank is geheel onjuist, de Spaar bank is wel degelijk toevlucht voor den kleinen burger en wie zich daarvan wil ovei tuigen kome tijdens de zittingen ten raadhuize en zie wie daar alzoo komen om in te leggen en terug te ontvangen. Vraagt men nu waarom het Bestuur van 't Nut bij de totstandkoming van de Rijkspostspaarbank niet reeds dadelijk opheffing van de Nuts-Spaarbank heeft voorgesteld, dan kan men antwoorden dat het Bestuur van 't Departement toen nog geen geld noodig had voor andere inrichtingen waarvoor nu 3 jaar uit de fondsen der Spaarbank geld is gevraagd, waarin echter het Bestuur heeft gemeend niet te mogen toestemmen omdat het reservefonds, dat dienen moet om dr inleggers tegen mogelijke verliezen dooe daling der effecten te vrijwaren, naar het Bestuur geloofde toen nog te gering was en ook nu nog. Het bedraagt nu 10% van het aan de inleggers verschuldigde. Is het 't Bestuur des Departements ernst met zijn bezwaar tegen de verant woordelijkheid laat dan 't Departement de Spaarbank onafhankelijk verklaren en het Bestuur is aanstonds van alle ver antwoordelijkheid ontheven. Als het voortbestaan der Nuts-Spaar bank voor velen geen zeer gewenschte zaak was waarom heeft men dan niet reeds in grootere plaatsen die Instellingen opgeheven b.v. te Utrecht waar men er zoo weinig aan denkt, dat men nog ten vorigen jare tot eene herziening van het Reglement is overgegaan. Ten slotte nog de vraag: Waar blijft bij eventueele opheffing van de Bank het Reservefonds thans, als boven gezegd, omstreeks 10% van den inleg of meer dan f SOOOO bedragende Zal dit ponds pondsgewijs verdeeld worden onder de tegenwoordige deelheb bers? Zoo niet vloeit het dan in de kas van het Departement? en zou, gesteld dat het laatste het geval zij, dan daarin misschien het hoofdmotief kunnen schuilen waarom de opheffing begeerd wordt en de Spaarbank als uitgediend hebbende wordt voorgesteld niettegen staande de 900 en zooveel deelhebbers die haar dan toch blijkbaar boven de Postspaarbank verkiezen? Het zijn slechts vragen. Maar men lette er bij op! Wij verklaren dat wij ook na de lezing van het betoog in zeker blad, nog van harte wenschen dat de Nuts-Spaarbank nog lang in wezen blijve. Het „Nut" heffe geene voor Amers foort zoo nuttige Instelling op. EENIGE DEELHEBBERS. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT doen te weten, dat de processen-verbaal van inlevering en opening der stembriefjes ter verkie zing van twee leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaa! in afschrift aan het Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secreta rie voor eenieder ter inzage liggen, alle werkdagen van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags. Amersfoort, den 16. Juni 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad no. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat door hen aan SPLINTER VAN DE KLASHORST en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend om eene slach terij opterichten in het perceel, alhier gelegen aan de Krommestraat, wijk F, No. 263, kadastraal bekend onder sectie E, No. 514. Amersfoort, den 11. Mei 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER van AMERSr FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga deren op Donderdag, den 17. Juni aan staande, des namiddags halftwee. Amersfoort, den 12. Juni 1886. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2