Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. officieren, nl. hulpofficieren, ingesteld. De minister van oorlog wordt gemach tigd, om aan de onderofficieren der infan terie, die zich goed gedragen en die, na acht jaren dienst, blijk geven voldoende geïnstrueerd te zijn en de noodige bekwaamheden te bezitten, een diploma af te geven, krachtens hetwelk zij even tueel de functie van hulpofficieren zullen kunnen vervullen. In dat geval zullen zij eene nieuwe voorwaardelijke verbintenis van vijf jaren moeten aangaan. Na dien tijd vervalt het diploma, dat ook tusschen- tijds wegens wangedrag kan worden ingetrokken. De dienstdoende hulpofficie ren zullen hetzelfde tractement en dezelfde toelagen genieten als een tweede luite nant en de aan dien rang verbonden insignia dragen. Zij zullen in de kaders van het leger kunnen worden toegelaten. In het Huis van vertegenwoordigers te Washington diende de heer Randall een wetsontwerp in tot herziening van het tarief. Hij stelt voor verlaging der invoer rechten en der binnenlandsche belastin gen, wijziging der wetten over het innen der belastingen en afschaffing van iederen vorm van belasting op de tabak en van alle wetten, die het verkoopen en kwee ken van tabak belemmeren. De wet, die den 1. Jan. in werking zou treden, zou de inkomsten met 35 millioen dollars verminderen. Men acht het onmogelijk, dat de wet wordt aangenomen. Zondag 4 Juli wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargenomen door Ds. B. W. Colenbrander, predikant te Herwen. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds vijf uur geleid worden door den Heer Roelofs van Lunteren. In de gisteren gehouden gemeente raadszitting is tot conrector aan het gym nasium alhier benoemd de heer Dr. A. van IJzendijke te Winschoten. Heden middag te 2 uur is de bron zen Medaille, voor 12-jarige trouwe dienst, aan den Adjudant ond.-officier dienstdoend officier W. J. van Rhee voor het front van de troep uitgereikt, door den gar- nizoens-commandant den majoor Jhr. V. A. de Pesters. Door het O. M. aan de Arrondisse- ments rechtbank te Utrecht werd tegen H. H. en W. Z., beiden alhier wonende en beschuldigd van diefstal van beesten voeder, geeischt voor de eerste 3 dagen celstraf en voor de tweede vrijspraak. Door het bestuur van de Amers- foortsche Afdeeling der Gustaaf-Adolf- vereeniging" is aan het Afdeelingsbestuur van Toonkunst alhier verzocht een Koor ter harer beschikking te stellen bij gele genheid van de jaarvergadering dier ver- eeniging, op 5 October a. s. in de St. Joriskerk alhier te houden. Aan de j.l. Zondag gehouden wed strijd voor tweewielers, uitgeschreven door het A. N. W. B. namen deel de heeren C. A. A. Dudok de Wit Jr., C. W. Boer, C. Bleckmann, A. J. Korthals Altes, H. P. Loggere Jr., Th. van Pal- landt, C. H. Thiebout, J. Roling, J. F. J. Huysser, L. E. Hartogh, O. H. Wildt, Arn. v. d. Biesen, C. Rehbock, en P. L. J. de Gavere. De weg, dezelfde als de vorige malen, n.l. van Amersfoort over Woudenberg, Ede, Schelmsche-tol, Roo- zendaal, Velp, Zutphen, Voorst naar Apel doorn, eene afstand van 100 K. M. werd door den heer J. Roling afgelegd in 4 uur 45 sec., waardoor hij de eerste prijs (gouden medaille) behaalde. De heer J. F. J. Huisser, winner van de tweede prijs (zilveren medaille) legde de afstand af in 4 uur 45'/j sec., terwijl de heer A. J. Korthals Altes als derde aanko- mer bij haar' sluimerenden broeder, die door al het geraas buiten niet wakker geworden was. Lachend en schreiend tegelijk wierp Isabella zich in hare armen. Zij komen, tante Jakoba, de Geuzen komen! Maar zal hij onder hen wezen, en hoe zal ik hem wederzien?!" ïBedaar, Isabella, houd u goed!" ver maande Jakoba en hield haar tegen aan den ingang der ziekenkamer. vWek uwen vader niet, gij weet, dat hij in onze vreugde van daag niet deelt." Isabella boog het hoofd en zuchtte diep. iHoe zal hij Comelis ontvangen als hij komt? fluisterde zij en eene schaduw vloog over haar zoo even nog van vreugde stralend gezicht. »Laat het mijne jzorg zijn, hem daarop voor te bereiden," zeide Jakoba, nik sta er u borg voor, dat hij hem vriendelijk zal bejegenen en u zijne hand niet zal weigeren." Isabella zag haar ongeloovig en vra gend aan. »0 tante, hoe wilt gij hem daartoe bewegenAch neen, ik weet dat ik nooit met mijns vaders zegen de vrouw van eenen Geus mag worden, en hoezeer ik Cornelis ook bemin de vloek van eenen vader Stil," viel Jakoba haar in de rede, ïik heb u gezegd, dat gij de vrouw van Cornelis Barneveldt zult worden en de mende (4 u. 55Vi sec.) de derde, een bronzen medaille, werd toegekend. De heer Kiderlen, die zich mede voor deze wedstrijd had opgegeven nam er geen deel aan. In den nacht van Zaterdag en Zon dag l.l. zijn uit een bloemenvak nabij Monnikendam in het plantsoen ontvreemd ongeveer 25 lleliaiitropiiini». Den genen die eenige aanwijzing omtrent den dader kunnen doen, wordt beleefdelijk verzocht zich tot dat einde aan het bureau van politie alhier te vervoegen. Sinds eenige dagen logeerde in een der hotels hier ter stede eene Fransche dame, Hezilia Friedenburg genaamd en 66 jaren oud. Maandagmorgen te 6 uur kreeg genoemde dame het in 't hoofd, dat zij lang genoeg had geleefd en poogde zij daarom aan haar aardsch bestaan een einde te maken, door nabij de Helling- brug in de Singelgracht te springen. Het mocht C. A. van Kalveen, mr. smid alhier, geholpen door eenige andere per- sonen, gelukken haar nog levend weder op het drooge te brengen, waarna zij naar het politie-bureau werd gebracht. Hier bleek, dal zij haar zak, waarin nog ongeveer 15 gulden, door middel van haarspelden had dicht gemaakt en op dezelfde wijze met haar horlogezakje had gehandeld. Ofschoon bovengenoemde han delwijzen het recht gaven te vermoeden, dal deze dame een der vijf miste, bleek dit toch niet zoo te zijn, daar door een der heeren geneeskundigen alhier ver klaard werd, dat er hoegenaamd geen sprake van zwakke geestvermogens kon zijn. Door de politie daarop weder in vrijheid gesteld (te meer daar hare pa pieren volkomen in orde waren) is zij naar haar hotel teruggekeerd. Heden morgen te negen uur is deze zonderlinge logee, naar zij zeide, naar Amsterdam vertrokken. Vele vrienden en vereerders van den heer W. J. Hofdijk, den bekenden, in velerlei opzicht gevierden Nederland- schen dichter en prozaschrijver, hadden zich Zondagnamiddag tegen 1 uur in sFelix Meritis" te Amsterdam vereenigd, om ter gelegenheid van den 70. verjaar dag den Kennemer bard hunne geluk- wenschen aan te bieden. Eene commissie, waarvan dr. Jan Ten Brink het hoofd en de heer J. H. Rós sing de secretaris waren, heeft getracht den nog niet geheel verzorgden ouden dag van den kunstenaar zoo goed moge lijk te verzekeren. Eene niet onbelang rijke som, waartoe 26 onzer stadgenoo- ten het hunne hebben bijgedragen, is daarvoor bijeengebracht, die hem met eene warme toespraak door prof. Ten Brink werd overhandigd. Het album der schenkers bevat ongeveer 600 namen, waaronder H. K. H. de groot-hertogin van Saksen-Weimar en de ministers Heemskerk, Blaem, Van den Bergg, Du Tour van Bellinchave, Gericke en Spren- ger van Eyk. Verder werden den jubila ris nog een aantal bijzondere geschenken aangeboden, o. a. door mr. Van Sorgen een lauwerkrans uit Utrecht. IKreelit. In het zoogenaamde »Har- kennest" (standplaats voor kermiswagens en dergelijke) aan den Amsterdamschen straatweg onder deze gemeente, ontstond jl. Zaterdagavond twist, tusschen zekeren T. en diens meisje, welke spjedig zoo hoog liep, dat de orgeldraaier S, de oom van het meisje, het geraden achtte tus schen beide te komen en de twistende te scheiden. Naar het schijnt was T. met deze inmenging in zijn zaken minder ge dund, althans hij trok zijn mes en bracht daarmede aan S. onverwachts een steek in den rug toe, zoodat deze zich onmid dellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. De dader die na het ge beurde op de vlucht was gegaan, werd kort daarna aangehouden. vloek eens vaders uw geluk niet zal verstoren, dit woord doe ik gestand, heden nog! Maar onderzoek en vraag niet verderBlijf nu hier in uwe kamer," voer zij voort, de deur naar een klein vriendelijk vertrek openende, sleg u neder en mst uit van de inspan ning van den dag, opdat Cornelis niet verschrikke van de bleeke wangen en matte oogen zijner bruid. Ik wil intus- schen de knechts roepen, om ze naar de markt te zenden, waarheen de Raad zeker terstond de levensmiddelen laat bezorgen, die de Geuzen ons brengen, om ze onverwijld onder de hongerige inwoners van de stad uit te deelen." Isabella legde zich uitgeput op het bed en een verkwikkende slaap daalde spoedig neder op hare vermoeide #ogle- den. Jakob liep intusschen het huis door om de bedienden te roepen en hen naar de markt te sturen. Maar er was niemand te vinden. Het gansche huis was verlaten en in de ledige ruime ver trekken werd de echo harer eigene stem, akelig, spookachtig door de wanden teruggekaatst. De weinige bedienden, die het huis van der Meulen nog bezat, waren door de mare van de ophanden zijnde aankomst der met proviand gela- dene geuzenschepen reeds lang naar het marktplein gelokt, om onder de eersten Aan de nationale harddraverij jl. Zaterdag in de Maliebaan alhier gehou den met paarden, welke niet meer dan één prijs hadden gewonnen, gespannen voor tweewielige rijtuigen, werd door 38 paarden deelgenomen. De eerste prijs, een zilveren theeservies, ter waarde van f375.— en f150.aan geld werd be haald door de bruine bles-merrie »de Deugd" van I. Liefhebber te Oud-Nie- dorp, gereden door P. Ellerbroek. terwijl de tweede prijs, een zilveren beker, ter waarde van f150.en f 100.ten deel viel aan de bruine merrie »de Vogel" van A. C. van den Akker te Hazerswoude, gereden door den eigenaar. Door de Politie alhier werd j.l. Zondag aangehouden en ter beschikking der Justitie naar de cel overgebracht de kermisreiziger van C., verdacht vandoor middel van braak uit eene schuit lig gende aan de van Wijkskade, ten nadeele van zekeren van P., een veerenbed en andere goederen te hebben ontvreemd, deze daarna te hebben verkocht en de opbrengst ten eigen bate besteed. Baarn. De bepalingen regelende de vrije wandeling in het niet omrasterde gedeelte van Z. M. 's bosschen in de ge meente Baarn-Soestdijk, zijn, met het oog op den aanstaanden komst van de ko ninklijke familie op Soestdijk, nog eens weder in herinnering gebracht. Behalve enkele voorschriften, door de wellevendheid tegenover den Koning en de Koningin als van zelf voorgeschreven, is o. a. bepaald, dat het verboden is: 1. met brandende pijpen of sigaren in de bosschen te gaan, of daarin te ver toeven 2. buiten de paden door de beplantin gen te loopen; 3. losloopende honden bij zich te hebben; 4. bloesems, bloemen (uitgezonderd de in het wild groeiende), mos of andere planten, bladeren of twijgen te plukken, af te knippen, af te snijden of af te rukken 5. met eenig rij- of voertuig (uitge zonderd handwagentjes voor kranken, hand-kinderwagentjes en kinderbokke- wagentjes), te rijden, deze te begelijden, of goederen te slepen, tenzij men voor zien is van een vergunningsbewijs van den intendant, en daarbij stipt in acht genomen worden de bij de vergunning gestelde voorwaarden. Vélocipèdes zullen van dit voorrecht steeds uitgesloten zijn; 6. dieren te drijven, of met een paard of ezel te gaan, hetzij deze bereden, of geleid worden, tenzij met gelijke vergun ning als sub 5: vermeld is; 7. toe te laten dat kinderen, waarover men gesteld is, zandhoopen of kuilen maken, of zand, bloemen, bloesems, gras, mos, bladeren of twijgen voor hunne spelen gebruiken, voor het publiek hin derlijk, of gevaarlijke spelen doen, of baldadig geraas maken 8. kleedingstiikken in vijvers of andere wateren te wasschen, of op, of langs de paden, of aan boomen, takken of op andere beplantingen te drogen te leggen, of op te hangen; 9. croquet- of andere gezelschapsspe len; zang- of andere liefhebberij-muziek uitvoeringen te houden, of vuurwerk af te steken, tenzij na vooraf gegeven ver gunning van den intendant, en met stipte opvolging der bij de vergunning gestelde vooi waarden 10. te schieten, of wapenen zichtbaar te dragen, tenzij daartoe gerechtigd zijnde 11. gemaskerd of gecostumeerd te zijn; 12. maaltijden of drinkgelagen te hou den buiten de daarvoor met vergunning van den intendant bestemde plaatsen, en papieren, flesschen, manden of andere voorwerpen, gediend hebbende tot be waring van spijzen of dranken, of andere zaken, waarvan men zich wenscht te ontdoen, op of langs paden, in vijvers of andere wateren, aan takken, of op andere beplantingen, of op banken neder te leg gen, te werpen of te hangen te zijn, die aan het vurig verlangde brood den knagenden honger konden stillen. Er schoot Jakoba niets over, dan zelf naar de markt te gaan om brood voor zich en de haren te halen. De straten waren vol menschen, wier vroo- lijk gejuich en schitterende oogen zon derling afstaken bij hunne holwangige, lijkkleurige gezichten en magere, bevende leden. Allen stroomden naar de markt, waar zoo even eene geheele lading brood van het eerste geuzenschip was aangekomen en uitgedeeld werd. Naar elk brood strekten zich honderd gretige handen uit, de sterkeren drongen de zwakkeren achteruit en dus zou hel aan Jakoba niet gelukt zijn een brood mach tig te worden, als niet een jonge man, dien de muts met de halve maan als Geus onderscheidde, zich haar had aan getrokken en ruimte voor haar gemaakt had in de voorste rij. Eerst toen zij een brood ontvangen had en hij haar zorg vuldig weèr terug geleidde uit het steeds dichter wordende gedrang, naar de straat, waarin haar huis lag, herkende zij in het door de zon gebruinde, door kruitdamp zwart geworden gezicht van den Geus de trekken van Cornelis Bar neveldt. vBedriegen mijne oogen mij niet," zeide zij, hem de hand biedend, uzijt 13. in vijvers óf andere wateren te visschen. te baden of te zwemmen 14. in of op boomen, planken, palen waarschuwings- of andere bordjes te snijden, te krassen, te schrijven of te kladden, of deze op eenige wijze te be schadigen 15. in boomen te klimmen, of deze van schors te ontdoen, aan takken te trek ken of te hangen, of op takken te zit ten of te staan 16. op eenige wijze op of langs paden, tegen boomen of banken, in vijvers, of andere wateren vuiligheden neder te leg gen, te werpen of te doen loopen 17. baldadig geraas te maken, of an dere baldadigheden te plegen, voor het publiek hinderlijk, of voor de bosschen en bijbehoorende werken nadeelig, of zich schuldig te maken aan de goede zeden kwetsende feiten; 18. koopwaren, waaronder ook vruch ten die onrijp zijn, te verkoopen, of ten verkoop aan te bieden; 19. zich, om verwacht loon, als weg wijzer aan te bieden, of als zoodanig werkzaam te zijn, zonder voorzien te zijn van een vergunnings-bewijs van den intendant; 20. te bedelen, of om geld, of in ver wachting van geld, orgels of andere muziekinstrumenten te bespelen, liederen te zingen, of gedrukte liederen aan te bieden, poppekasten, rarekieken of andere schouwspelen, gymnastische of andere kunsten te vertoouen 21. sterken drank te gebruiken en in kennelijken staat van dronkenschap te verkeeren. De handhaving dezer bepalingen, die in het buitenland gelijksoortig bestaan en ook hier te lande door particulieren op hunne voor het publiek toegankelijke bezittingen worden toegepast, is opge dragen aan den intendant van Soestdijk en den burgemeester van Baarn. Maandagmorgen viel een timmer man van den 6en steiger, pl. m. 30 voet, van het in aanbouw zijnde badhuis. Zwaar gewond werd hij in de keet van aanne mers opgenomen, waar hem ook de eerste heelkundige hulp verleend werd. Als pendant der ontmoeting van den predikant in de cellulaire gevangenis te Rotterdam, in ons vorig nummer ver haald, kan het volgende dienen, dat dezelfde geestelijke huiten de gevangenis met een ontslagen veroordeelde gehad heeft. Deze dan melde zich na zijn ontslag bij Z. Ew. aan met de boodschap, dat hij werk had gekregen bij de reiniging, waartoe hem wel een bezem verstrekt was, maar hij zelf voor den stok moest zorgen. Dominéé wist wel, dat zijn uit- gangskas niet groot was geweest en hij dus niet bij machte was den stok te koopen, dominéé stond bekend als hulp vaardig, dus zou ook hem zeker daaraan wel willen helpen. Gewis kenmerkte de geestelijke zich als zeer hulpvaardig en wilde ook hem van dienst zijn, Wacht maar een oogen- blik. Onze man verheugde zich al bij voor baat, wellicht met de gedachte, dat hij dominéé beet heeft genomen en hij toch minstens een gulden van hem zou krij gen. Doch hoe werd de man teleur ge steld toen hij Dominéé in de gang zag aankomen, met den stok van een „lui wagen". Hier vrind gebruik dezen stok dan maar, hij is bijna splinternieuw. De man in zijne verwachting om geld te krijgen te leur gesteld, werd woedend, brak den stok door midden en liep erg pruttelende, misschien wel scheldende, de deur uit, dominéé bij den gebroken stok alleen latende, met een mengeling van gedachten omtrent het goed doen aan sommige individuen. Vier gelukkigen tegelijkertijd. Te gij werkelijk Cornelis Barneveldt?" ïDie ben ik," hernam hij, nik ben Geus geworden, gelijk gij ziet, juffrouw van der Meulen I" »En dubbel heet ik u welkom als zoodanig," hervatte zij vriendelijk. »Ik vrees dat Isabella een' anderen welkomstgroet zal hebben voor den Geus!" mompelde Cornelis somber. »En toch ik kon niet anders! Toen ik indertijd te Brussel kwam en mijnen vader in den kerker vond, van welks drempel de Spanjaards mij spottend wegjoegen, en ik daarna op hertog Alva's bevel gedwongen werd, aan den voet van het schavot te staan en het aan te zien, hoe het dierbaar hoofd van mijnen vader door het zwaard van den beul viel, toen heb ik gezworen dat ikl zijne nagedachtenis zou wreken aan a wat den Spaanschen naam draagt. En dien eed heb ik gehouden! En menige zoon eener Spaansche moeder heeft de scherpte van mijn zwaard ge voeld tot heden op den Lammerdijk," voegde hij er bij, terwijl hij op zijnen rechterarm wees, dien hij in een be- bloeden doek droeg, seen vijandelijke kogel mij trof en mijnen arm verlamde." ïlsabella heeft eene zachte hand en weet van kruiden heel krachtige zalven te bereiden, zij zal uwe wonde verbin- Konstantinopel is dezer dagen een hoog geplaatst ambtenaar, die bij den Sultan van Turkije zeer gezien is, onder zeer bijzondere omstandigheden in het huwe lijk getreden. Daai hij schatrijk is behoefde hij niet ter wille van het geld te trouwen, en hij stelde zijner aanstaande vrouw eene voorwaarde van geheel anderen aard. Schoonheid, beschaving, smaak en andere zaken dien men vaak in zijne echtgenoote wenscht, werden niet gevraagd, maar de dame moest drie zusters hebben, en het viertal behoorde niet enkel deugdzaam te zijn, maar ook het bewijs te leveren dat het altijd in vrede en eendracht had ge leefd. De ambtenaar heeft namelijk drie broe ders, waarmede hij vele jaren samen heeft gewoond en het was hem niet mo gelijk van hen te scheiden. Hij had de overtuiging, dat de vriendschappelijke verhouding voor de poes zou zijn, als hij en zijn broeders vrouwen namen, die niet van jongsaf, in goede verstandhou ding hadden geleefd. Daarom vier brave zusters gezocht Dat ging niet heel makkelijk, maar ein delijk vond inen het gewenschte in Bosnië en de dames werden naar Konstantinopel gezonden. Ieder der broeders nam de jonge dame tot vrouw, die hem door het lot werd aangewezen en het vierdubbel huwelijk is met schitterende feesten ge sloten. Onlangs had te Milaan eene geheim zinnige arrestatie plaats. Men nam een man gevangen die, naar het scheen, als vagebond rond trok. Hij beweerde Antonio Bimercate te heeten, uit Napels afkom stig en horlogemaker van beroep te zijn. Toen men te Napels een onderzoek instelde, bleek hij daar geheel onbekend te zijn. Toch bleef hij bij zijn beweren, dat des te meer opviel, omdat hij zich hoogst beschaafd voordeed en, behalve Italiaansch, vloeiend Duitsch, Fransch, Engelsch, Russisch en Spaansch sprak. Men deed thans allerlei nasporingen in het buitenland, maar kwam niets te weten en ten slotte moest de arrestant wel weder in vrijheid worden gesteld. Toen de man de gevangenis verliet, voegde hij den directeur, met een spot tend lachje, toe: »AI hadt gij rnij mijn leven lang hier gehouden, toch zoudt ge niets meer te weten zijn gekomen Een nieuw Kanaan. Om eenig begrip te krijgen van de vruchtbaarheid in het zuidelijk Congo-bekken leze men de be richten daarover van wijlen den reiziger Paul Pogge. Te Mukenge, in de nabijheid van de Lualuarivier had hij een station gevestigd, dat zich uitnemend ontwik kelde. Met het begin van den vroegen regen legde hij rijst-, groente- en tabaks plantingen aan en alles met den besten uitslag. ïBij de groote vruchtbaarheid des bodems," schrijft Pogge, en het groote voorttelings-vermogen der dieren zijn in korten tijd de piachtigste plantages, van bananen, palaten, rijst, kool, tomaten en tabak ontstaan en onze plaats zoowel als de nabijgelegene hebben overvloedig hoenders. Dagelijks worden er bij onze nederzetting hoenders, honig en zout te koop aangeboden. De bananen leverden zooveel vruchten, dat de boomen moesten gestut worden om niet onder hun last te bezwijken. De rijstvelden op den lich ten grond, leveren een opbrengst van 15 pd, per vierkante roede. Een derge lijke uitkomst had men op alle plantages. De Lualuastroom zelf is zeer rijk aan smakelijke visch. Een geit kost vier ellen katoen, een hoen een halve el, een liter palmolie drie vingerhoeden kruit, waar voor men ook twee pd. honig of drie groote ananassen kan bekomen. De ge steldheid van den bodem is licht, zoodat de inboorlingen weinig te doen hebben en telken jare nieuwe groote uitgestrekt heden voor den bouw in gereedheid brengen. Het klimaat is zeer gezond en ik kan de verzekering geven, dat ik in twee jaren mij niet onwel gevoeld heb. De meening dat een Europeaan hier geen den. Kom met mij naar huis, Cornelis," zeide Jakoba. »Gij noodigt mij in uw huis!" riep de jonge man verbaasd, »zal mijnheer van der Meulen den Geus gastvrijheid verleenen? En Isabella?" Jakoba glimlachte. »Vraag niet verder, maar volg mij," zeide zij en wenkte hem, haar in het huis te volgen waar zij nu voor stonden. »Treed hier binnen en wacht, tot dat ik Isabella op uwe komst heb voorbereid," voer zij voort, terwijl zij de deur van een in de bene denverdieping gelegen vertrek opende. Het was dezelfde zaal, waar in den nacht, toen hij Isabella voor de laatste maal gezien had, het bal was gehouden, dat Jan van der Meulen ter eere der Spaansche officieren gegeven had. Nu was het ruime vertrek, dat destijds van helder kaarslicht had geschitterd, met een aanzienlijk gezelschap was gevuld, waar toen de tonen van vroolijke dans muziek hadden geklonken en dat zulk een feestelijk aanzien had gehad, een zaam en ledig; overal lag eene dikke stoflaag en door de hier en daar gebro ken glasruiten joeg de herfstwind gele bladeren van de buitenstaande boomen naar binnen. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2