BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Uit Amsterdam werd aan de N. R. Ct. van Donderdag gemeld: »Heden nacht half twee was het in de verschillende kazernes algemeene reveille. Op het onverwachts werd het geheele garnizoen te wapen geroepen, en wel naar aanleiding van besluiten, door den [burgemeester en den plaats commandant genomen, met het oog op de begrafenis van de slachtoffers, die in den nacht van Maandag op Dinsdag zijn gevallen. De meest doeltreffende maatre gelen waren genomen om alle eventuali teiten te voorkomen, om onverhoopt tumult of oproer te onderdrukken. Ziehier wat van de zaak is: Op 19 verschillende punten der stad rondom de drie begraafplaatsen, Ooster- en Westerbegraafplaats en het kerkhof De Liefde, worden infanterie, mariniers en cavalerie geplaatst, met alle agenten van politie, die voor eenige uren rust hadden genomen, allen onder de bevelen van 20 inspecteurs. Op de Noordermarkt en aan de hoofdwacht op den Dam bevinden zich de hoofdwachten onder de onmid dellijke bevelen van hoofdofficieren. Aan het hoofdbureau van politie in de Spin huissteeg verkreeg de politie een ge duchte versterking van mariniers. Aan de Oranje Nassau kazerne verbleef eene sterke macht infanterie met de geheele bezetting vesting-artillerie. Door de cava lerie werd dienst gedaan in de Linnaeus- en Marnixstraten. Het Jonas Daniel Meijerplein, het Kattenburgerplein, de Nieuwmarkt, het Rembrandtplein en het Paleis voor Volksvlijt waren mede door eene sterke macht van mariniers bezet alsook het Administratie-gebouw der Hollandsche spoorwegmaatschappij in de Westerdok-straat. Aan de Raampoort, op de Lauriergracht en in de kazerne der brandweer op de Prinsengracht waren troepen infanterie geposteerd, terwijl het Leidsche plein weder door de mariniers bezet was. Deze indeeling was aldus opgemaakt, opdat bij eventueele ongevallen de ver schillende troepen onmiddellijk naar de kerkhoven, en wel van verschillende zijden gemakkelijk konden oprukken. Op al deze posten (19j stonden de detache menten onder de onmiddellijke bevelen van officieren. Te 2 uren 30. na warme soep gegeten te hebben, rukten de deta chementen in alle stilte en in de beste orde naar de verschillende posten. Voor zoover zij nog niet waren afgehaald, is gelast, dat de lijken, die uit het gasthuis naar bijzondere woningen zouden worden overgebracht, lusschen 5 en 7 uren heden ochtend moesten worden afgehaald en dat de ter aarde bezorging vóór 10 uur zou zijn afgeloopen. De Namen der bij de jongste onlusten te Amsterdam gevallenen zijn Gerardus Greuter, 27 jaar, Palmstraat, 53, Besteller. Johannes Franciscus Antonius Uelman, 18 jaar, Suikerbakkersteeg 2. Johannes Pijn, 61 jaar, 2e Looierdwars straat 7, Groentenkoopman. Bernard Ileinrich Witte, 35 jaar, 3e Goudsbloemdwarsstraat 6, Houtwerker. Hendrik Willem Phennegers, 30 jaar, Marnixstraat 18. Karei Lodewijk Steenkamp, 22 jaar, Bloemgracht 114, Schoenmaker. Johannes Penning, 40 jaar, Schouten- steeg 9, Sigarenmaker. Willem van Munster, 18 jaar, Oosten burgervoorstraat 32, Loodgieter. Cornelis Johannes Wesselsz, 20 jaar, le Goudsbloemdwarsstraat 18, Werkman. Lambertus Gorter, 20 jaar, Prinsen gracht 94, Handelsreiziger, werd doodge schoten komende van het station. Ernst Hendrik Tjaden 21 jaar, Wes terstraat 179, Werkman. Johan Ehlebracht, 24 jaar, Lindengracht 168, Stratenmaker, de persoon, die het schot ontving, tijdens hij bij zijn moeder op het bovenhuis naast »De Kat in den Wijngaard" op bezoek was. Leonard van Dijk, 18jaar. Anjelierstraat 42, Kleermaker, werd op de barrikade in de Lindenstraat, met de roodevlagin de hand neergeschoten. Johannes Hendricus van der Vliet, 23 jaar, 2e Weteringdwarsstraat 56, Tim merman. Abraham Arnoldus Pakkoo, 47 jaar, Passeerderdwarsstraat 43, suikerwerker. Herman Koerts, 15 jaar, Marnixstraat 58, diamantslijpersleerling. Jan Johannes Antonius Beuning 47 jaar, Lijnbaangracnt 204, mandenmaker. Willebrordus Helsloot, 17 jaar, Rozen gracht 28, smid. Gerrit Riet, 26 jaar, 1ste Leliedwars straat 9. Arnoldus Petrus Weerman, 26 jaar Nieuwe Kerkstraat 58. Het meisje, dat op de brug van de Brouwersgracht is gevallen, was mejuf frouw A. C. Jansen, naaister van beroep. Haar ouders woonden in de Westerstraat, maar zij had een eigen kamertje. Dit is de reden, dat men haar niet zoo spoedig herkend heeft. Van het lijk was reeds eene photographie genomen, want met de begrafenis zou men wegens de ont binding niet hebben kilnnen wachten. Onder de dooden zijn verder nog de mandenmaker Haly, uit de Goudsbloem straat, en Paters, die tot de belhamels en steenwerpers behoorden. Ook de colporteur van Recht voor Allen, Kramer, die op de vergadering <der sociaal-democraten, waai op den heer Stork gescholen werd, een sabelhouw ontving en gekwetst werd, is doodge schoten. Hij was eerst sedert korten tijd uit bet gasthuis ontslagen. Omtrent de begrafenis, die gisteren morgen te 9 ure plaats had, ontleenen wij aan 't Vlieg. bl. de navolgende bijzonderheden. Van de 22 dooden in het Gasthuis werden er heden 18 door de familiebe trekkingen begraven, terwijl de overige vier op stadskosten ter aarde zijn besteld door de Begrafenisvereeniging. Reeds zeer vroeg in den morgen had zich voor het gasthuis een groote menigte verzameld. De stemming was kalm en ile orde werd niet verstoord. Eenige politieagenten kruisten rond, maar overi gens zag men geen spoor van maatrege len tegen eene oproei ige beweging. Des morgens reeds zeer vroeg werden de eerste lijken afgehaald door de fami lieleden. Men had gaarne al de gevalle nen op stadskosten begraven maar dit was onmogelijk, omdat de meeste familiën de lijken opëischten. Men was hen hierin ter wille op voorwaarde, dat zij moesten zorgen heden voor tien uren de teraarde bestelling te doen afloopen. Terwijl voor het Gasthuis en op het Rokin het aantal nieuwsgierigen voortdu rend toenam, werden de lijken, die opge vraagd waren, heel stilletjes achter in de Doelenstraat, waar een uitgang is, op een handkar geladen en weggereden. Zoo goed als niemand bespeurde hiei iets van, zoodat deze list om zonder moeite de orde te handhaven, uitmuntend slaagde. Intusschen werd het zes uur en men begon zich te vervelen. Tot afleiding ging een troep opgeschoten jongens toen flink aan het sollen met een meisje van ver dachte zeden, dat erg beschonken was. Een klein oploopje, dat hieruit ontstond werd uiteengedreven door de wacht voor de bank, die niet mocht dulden, dat men om het gebouw den weg versperde. Klokke zes kwamen voor het gasthuis- poortje op het Rokin vier lijkwagens aan van de begrafenisvereeniging. Iedereen werd nu onwillekeurig stil en menigeen hoorde men het lot betreuren van de ongelukkigen die grafwaarts werden ge dragen. Het waren vier eenvoudige zwarte kisten, die men naar buiten droeg. Zonder op te dringen bleef men met aandacht toezien tot de treurige stoet zich in beweging stelde. Geen enkele volgkoets, geen enkele treurende volgde de lijken. Men ging langs het Rokin, de Doelenstraat, Zwanen burgerstraat, Nieuwe Amstelstraat, Joden Breestraat en Plan tage naar de Oosterbegraafplaats. Op den weg naar het kerkhof was het niet druk en ook buiten de Muiderpoort was niets te doen. Wel kwamen veel menschen met de lijkwagens mede, maar deze hielden zich kalm gedurende de plechtigheid. In het nemen der maatregelen, om alle rustverstoring te voorkomen, was men zeer zorgvuldig geweest. Politie vertoonde zich bijna niet en de handha ving der orde in de stad liet men geheel over aan de bidders. Het geheele garni zoen was onder de wapens, reeds des morgens om half twee waren de man schappen opgestaan en na hun soep gebruikt te hebben, trokken zij tegen half drie uit. Zij werden geleid door sectiën politie agenten en betrokken toen 19 posten onzer stad, waardoor alle belangrijke punten als 't ware, direct onder bescher ming stonden der gewapende macht, welke hare hoofdkwartieren op den Dam en op de Noordermarkt vestigde. Zoowel de infanterie, de mariniers, als de huzaren waren opgeroepen en sommige posten hadden eene belangrijke getalsterkte. Die posten waren als volgt verdeeld hoofdbureau van politie, Noordermarkt, Dam, kazerne Oranje-Nassau, cavalerie- kazerne, Linnaeusstraat, Marnixstraat; dit waren de dépots, waarbij de kazerne Oranje-Nassau bezet was door infanterie, maar ook door vestingartillerie. Voor de Oosterbegraafplaats waren de volgende posten uitgezet: J. D. Meijerplein, Kat tenburg, Nieuwmarkt, Rembrandtplein, Paleis voor Volksvlijt; voor de Wester begraafplaats: Haarlemmerpoort, Zaag- poort, Administratiegebouw H. IJ. S. M.; voor het kerkhof De Liefde: Raampoort, Lauriergracht, Leidscheplein en Brand weerkazerne. Op den Dam en op de Noordermarkt was de macht, die verzameld was, buiten gewoon groot, daar hier behalve de mili tairen ook de politie voor een groot gedeelte was gestationeerd. Aan de Ooster Begraafplaats hoorden wij een paar knapen het voorstel doen, om het kerkhof binnen te dringen. Zij werden echter op het oneerbiedige van hunne handelingen opmerkzaam gemaakt door een paar werklieden, en dropen toen stilletjes af. Voor de begraafplaats was eene vrij groote menigte verzameld die zich rustig gedroeg. De hekken waren gesloten maar werden kort vóór aankomst van den lijkstoet geopend. Het publiek ging, zonder gedrang naar binnen. Rondom de groeve stonden ongeveer driehonderd menschen, allen gedroegen zich kalm en waardig en gelijk het past in hel aangezicht van den dood. De vier dooden waren Johan Penning, Hendrik Barends, Thijs Petersen en Jan Johannes Antonius Beuning; de beide laatsten gehuwd. De kisten droegen de nummers 88, 89, 90 en 91. Te zeven uur was alles in de beste orde afgeloopen. Een vrij sterke politie macht was in een der wachtkamers bij een maar behoefde zich geen oogenhlik te vertoonen. Een inspecteur met drie agenten waren voldoende om de orde te handhaven. De andere lijken werden vervolgens bijgezet in den tijd tusschen 7'/< en 10 uur. Langzamerhand werd het kerkhof zeer vol maar de orde werd niet ver stoord. Op de Westerbegraafplaats Jwerden ter aarde besteld C. J. Wessels. G. Riet, J. Ehlebracht, H. Koerts. Hier waren ongeveer 500 menschen. Een broer van den verslagen Ehle bracht was zóó aangedaan dat hij be wusteloos op de kist nederstortte. Op het kerkhof »De Liefde" werden tegen 11 uur tien personen bijgezet. De Koning zal den derden Maandag in September niet naar 's Hage overko men, tot opening van de gewone verga dering der Staten Generaal, en dit door den Minister van zijnentwege laten doen. De Amsterdamsche politie hield de leiders der sociaal-democraten in de laat ste dagen voortdurend in het oog. Hoe wel zij zich schijnbaar achteraf hielden, was het geen geheim, dat zij door woor den en geschriften aanleiding hadden ge geven lot de ellende waarvan onze stad deze week het schouwtooneel was. Naaf men zegt werd Fortuijn van zeer nabij bewaakt en hoewel steeds slim ge noeg om zich buiten de handen van den rechter te houden, heeft hij nu toch een stap gedaan, die hem waarschijnlijk lee- lijk zal opbreken. Woensdagavond werd in de stad een biljet verspreid, waarin zeer bedekt aller lei ophitsingen stonden. Het waren over het algemeen de gewone uitingen van de sociaal-democraten, die in deze dagen echter veel verderfelijker kunnen werken dan anders. Het schotschrift was onge- teekend en droeg niet den naam van den drukker. De politie schijnt echter spoedig ontdekt te hebben, dat Fortuijn de schrijver was, die dan ook als zooda nig Donderdagmiddag, te 12 uur uit zijne woning naar de cellulaire gevange nis werd overgebracht. Hij heeft reeds bekend, de steller te zijn van het vuil geschrijf. Ook schijnt er ten zijnen laste nog iets anders te zijn gebleken, wat vooralsnog geheim moet blijven. De arrestatie geschiedde op last van hoogerhand. Naar de N. R. Ct. verneemt, is de stempeling van de effecten, aan het zegelrecht onderworpen, zoo goed als geëindigd, en bedraagt de ontvangst ongeveer f150,000. De heer C. W. Mieling, directeur van de algemeene landsdrukkerij, is door den keizer van Duitschland benoemd tot officier der orde van den Rooden Adelaar. Op het verzoek om gratie, inge diend door Kloppers, betrokken in het proces-Bulkley, is afwijzend beschikt. Van de Haarlemsche paardenmarkt verloting zijn de hoogste prijzen gevallen op: •18250, 9438, 13188, 7885, 1770, 3598, 5042, 24743, 14160, 7864, 13006, 9195, 5044, 19688, 20938, 3750, 895, 7195, 10934, 9510, 18248, 18110, 21283, 7964 en 12808. De markies van Londonderry, een nog jong edelman hij is pas 34 jaren oud is tot onder-koning van Ierland benoemd. Daar het grootste gedeelte zij ner bezittingen in Ulster is gelegen, kan hij beschouwd worden, als voor de belangen der Protestantsche Ieren te zullen opkomen. Tot minister van Ier land is benoemd Sir Michael Hicks-Beach, die reeds eenmaal onder lord Beacons- field met deze portefeuille was belast en van wien door mr. John. Morley, de te genwoordige minister van Ierland, een maal werd getuigd, dat »kon er een man van zijn slag gevonden worden en was deze bereid het gevaar voor zijne repu tatie onder de oogen te zien, dat dit ambt met zich brengt, dan zou hij Ier land uit een treurigen toestand van wan orde en Groot-Brittanië uit een verne derende positie kunnen redden." De moeielijkheden, aan dezen ministerpost verbonden, zijn er in de laatste jaren niet op verminderd en de tijd zal moeten leeren of Hicks-Beach the right man on the right place in dezen is. Lord Ran dolph Churchill zal in het Lagerhuis als leader optreden. In eene rede, door Dillon, een van Parnell's vertrouwde medestanders te Dublin gehouden, gaf deze zijn vertrou wen te kennen, dat de Conservatieven ook met een Ilome-Rule-ontwerp voor den dag zouden komendeden zij dit niet, dan zou de oorlog tegen de land- heeren worden hervat. In het Iersche landschap Kilkenny is weder een vermoedelijk agrarische moord gepleegd; de dader is in hechtenis. De toestand van vorst Alexander van Bulgarije beschouwt men te Weenen als een zeer moeilijke, want Rusland vol hardt, ondanks de toenadering tot de Duitsche mogendheden, in zijne aan Bulga rije vijandige staatkunde, er, zijne vertegen woordigers treden in Oost-Rumelie open hartiger dan ooit tegen den vorst op. De heer Karawelow en de president van de Sobranje, de heer Stambulow, heb ben vruchteloos den Rnssischen verte genwoordiger in Sofia hunne opwachting gemaakt. De heer Gerchow, die uit Kon- stantinopel teruggekeerd is, evenals de president van de Panslavistische welda- digheidsvereeniging uit Moskou en tal rijke andere Panslavistische woelgeesten bereizen Oost-Rnmelie en maken van den terugslag, die in de stemming der be volking, welke hare droomen van de ge lukzaligheid, die de vereeniging met Bul garije zou brengen, niet vervuld ziet, valt waar te nemen, gebruik om vorst Alexan der te bestrijden. De Russische agenten, wier kuiperijen de onzekerheid veroorza ken en den materieelen vooruitgang be lemmeren, ontzien zich niet, den vorst als de oorzaak daarvan aan te klagen. Vorst Alexander heeft nu het invoeren en in betaling nemen van Russische roe bels en andere Russische munten ver boden. By de rechtbank te Freiberg is den 26 dezer het proces begonnen tegen de negen socialisten, beschuldigd van deelne ming aan geheime vereenigingen, wier bestaan, reglement en doel voor de regee ring moesten worden geheim gehouden en tot wier werkzaamheden onder ande ren behoordede uitvoering der wet of de maatregelen van openbaar bestuur door oawettige middelen te verhinderen. De beschuldigden zijnVollmar, Bebel, Auer, Dietz, Viereck en Frohme, allen leden van den Rijksdag, benevens Ulrich en Miiller uit het groothertogdom Hessen, en Heinzel uit Kiel. Het is dezelfde zaak, die vroeger* in behandeling is geweest bij de rechtbank te Chemnitz. De punten van aanklacht betroffen voornamelijk deelneming aan de geheime bijeenkomsten der Duitsche socialisten op het kasteel VVyden in Zwitserland, aan het Duitsche socialisten-congres te Kopenhagen, aan de uitgave van het orgaan de Social- democrat, het houden van een agitatie fonds, een drukpersfonds, enz. De Chemnitzer rechtbank besliste toen tot vrijspraak, wegens gemis aan bewijs dat hier werkelijk sprake was van geheime vereenigingen, vallende in de termen van het strafwetboek. Het openbaar ministerie te Chemnitz kwam tegen die vrijspraak in beroepde zaak wordt dus nu in tweede instantie behandeld. Vorst Bismarck ontving dezer dagen een afscheidsbezoek van den welbeken den markies Tseng, die naar China te rugkeert, alwaar hij als hoofd van het nieuw opgerichte marine-departement zal optreden. Hij zal tevens nog een bezoek brengen aan Stettin, alwaar verscheidene nieuwe oorlogsbodems voor China in aan bouw zijn. De Républiquc francaise erkent, dat het manifest van de heeren Steeg, Ballue, Tolain enz. ter opwekking tot aaneen sluiting en organisatie onder de republi keinen door de Parijsche pers vrij koel ontvangen is, en merkt op, dat de be strijders en bespotters van het scomité van initiatief' voornamelijk gevonden worden onder de verklaarde ministeri- eele bladen, vooral die welke meer bijzon der als organen gelden van den heer de Freycinet. De Rcpublique vertrouwt, dat deze er persoonlijk onschuldig aan is. Voor het overige verdedigt het blad de voorstellen des heeren Steeg enz. en zegt, dat, welke de moeielijkheden der uitvoe ring ook mogen zijn, volharding en vast beradenheid genoeg zullen zijn om te slagen. De ministerraad heeft de door den minister van koophandel Lockroy ont worpen besluiten omtrent de organisatie van de wereldtentoonstelling van 1889 goedgekeurd. Die besluiten zijn daarop naar den president der republiek te Mont-sous-Vaudrey ter goedkeuring ge zonden. Eerstdaags zullen zij in het Jour nal officiel worden openbaar gemaakt, nadat zij door den president der repu bliek bekrachtigd zijn. Het hof van assises in Henegouwen heeft Donderdag uitspraak gedaan in het rechtsgeding tegen de personen, vervolgd wegens vernieling der spiegelfabriek van Roux. Vier der beschuldigden zijn vrij gesproken. Van de overigen zijn veroor deeld twee tot levenslangen, twee tot 15 jaren en drie tot 12 jaren dwangar beid; één tot 10 jaren, twee tot 5 jaren en zeven tot 3 maanden tuchthuisstraf. Volgens berichten, te Kairo aange bracht door een Egyptenaar, die als der- wisch verkleed Omdurman heeft verlaten, zou de stad Khartoem geheel verwoest en met den grond gelijk gemaakt zijn, uitgezonderd alleen enkele Europeesche huizen, die aan de oevers van den Nijl waren gebouwd. Een Irade van den sultan heeft bepaald, dat als bewijs van de bijzondere vriend schap, die tusschen Duitschland en Tur kije heerscht, een van de vijf torpedoboo ten, die de Porte in Duitschland heeft aangekocht, den naam nKaiser Wilhelm" zal dragen. Het is tot dusver nog niet voorgekomen, dat een Turksch oorlogschip of regiment den naam draagt van een buitenlandschen souverein. Bij de Donderdagmiddag, onder presidium van den burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, gehoudene gemeenteraadzitting waren niet minder dan 6 leden afwezig, te weten de heeren Groeneboom, van Hardenbroek, Scheltus, Zandijk, van den Wall Bake en van Beek. De verordening, houdende bepaling tot voorkoming van brarid en die, houdende bepalingen in acht te nemen bij het ont staan en met betrekking tot het blusschen van brand werden artikelsgewijze behan deld en achtereenvolgens vastgesteld en zullen 1 October a. s. in werking treden. Hel voorstel van 't dagel. bestuur tot het plaatsen van een pomp op het Havik werd met algemeene stemmen aange nomen. Tol leden der commissie, belast met het instellen van een volledig onderzoek naar de regeling van het plaatselijk be lastingstelsel, in verband met de door Burg. en Weth. en door den heer de Koningh ingediende voorstellen, zijn be noemd de heeren Croockewit, van Zijst, van Hardenbroek, van Burgsteeden "en Groeneboom. De heeren G. Prins, W. H. M. Lager- svey, G. Hubers Dz., E. L. Visser, T. van Daal en W. van Eeden werden op de voordracht geplaatst voor de benoeming tot zetters bij 's rijks directe belastingen. Aan de beurt van aftreding waren de heeren J. Hering, M. van Beek en G. Huhers Dz. De staat van oninbare posten terzake van den hoofdelijken omslag over 1884, werd met algemeene stemmen ongewij zigd vastgesteld. Als spoedvereischend werd daarna aan de orde gesteld een voorstel tot demping der beerputten aan de jongensschool en de school in de Koningstraat en tot in voering aan genoemde scholen van het tonnenstelsel. Dit voorstel werd z. h. o. aangenomen en tot de uitvoering ervan aan B. en W. een crediet verleend van f442.—. Verder werden ter tafel gebracht: de rekeningen der gemeente en van het burgerlijk armbestuur, welke in handen van eene commissie van onderzoek wer den gesteld, bestaande uit de heeren Van Beek, Visser en Van Lanschot Hubrecht; het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, hetwelk ter Secre tarie werd gedeponeerd, alsmede een rekest van bewoners van den Utrecht- schen straatweg om in de behoefte aan verlichting aldaar te voorzien. Dit rekest werd in handen van Burg. en Weth. gesteld tot het geven van advies. Nadat door den Voorzitter nog was medegedeeld, dat een ministeriëel schrij ven was ingekomen, inhoudende kennis geving der goedkeuring van de benoe ming tot conrector aan het gymnasium van den heer Dr. Van IJzendijk, werd de vergadering gesloten. De heeren J. Lindenhovius en Ariens, beiden stadgenooten, zijn bij de deze week gehoudene hoofdonderwijzers-examens ge slaagd. De Heer P. Hondius heeft aan de stadsboekerij een aantal kaarten afge staan uit het laatst der zeventiende eeuw. Zij zijn meerendeels gegraveerd door Ni- kolaas Visscher; sommige door Sanson, geograaf van Lodewijk XIV. Blijkens de gemeente-rekening over 1885 hebben in dat jaar de ontvangsten bedragen f 201.413,75'4, de uitgaven daar entegen 188.535,68'/,, zoodat zij sluit met een voordeelig saldo van f 12,878.07. Met ingang van 1 October a. s., het tijdstip waarop de nieuwe regeling van de brandweer in werking treedt, zijn be noemd tot opperbrandmeester de heer D. Van der Werff, tot adjunct-opper- brandmeesler de heer G. Prins, en tot brandmeesters de heeren S. Hopman, J. H. Brom en J. C. van Eijbergen. J. 1. Woensdag werd onze stad be zocht door de leden der Utrechtsche Vereeniging ïStoombrandspuit", die op hunne gewone jaarlijksche rijtoer onze gemeente hadden uitgekozen om het ontbijt te nuttigen. Na dit in het hotel >Ock- horst" gebruikt te hebben vertrokken zij weder, evenals zij gekomen waren met volle muziek naar Bussum. Uit Kesteren wordt gemeld De Hol!. IJzeren Spoorweg-maatschappij heeft het hulpstation verlaten en het nieuwe station in gebruik genomen. De Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen is nog steeds in het hulp station gevestigd. Naar men wil, zal ook de Exploitatie maatschappij, wanneer de aansluiting zal zijn tot stand gebracht, tot ontruiming van het bij haar in gebruik zijnde hulp station overgaan. Ter waarschuwing onzer lezers en verdere stadgenooten, die, bewogen door de bij sommigen heerschende armoede, veel aan langs de huizen bedelende per sonen geven, achten wij de opname van het volgende berichtje niet ongepast. Zooals iedereen weet is bedelen langs

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2