BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. geval wanneer hij na de lagere school nog een tijd lang een zoogenaamde Fransche school bezoekt. Een jongen, die de lagere school bezocht heeft, moest onmiddellijk daarop een inrichting kunnen bezoeken, die hem voor de maatschappij voorbereidde. Hij rnoest een zoogenaamde ambachtsschool kunnen bezoeken, wan neer hij timmerman of iets dergelijks wilde worden, of gelegenheid hebben om zich te kunnen oefenen in die meer speciale kundigheden, die een winkelier behoeft. Boekhouden vooral moet ieder kennendat komt ieder te pas en onver geeflijk is 't dat juist een jongen uit den minderen stand dit hoog noodige niet leeren kan. Hoe beter boekhouden de kleine man kan, hoe minder faillissementen er zullen voorkomen. Maar om dit te bereiken moeten ook de schuldeischers veel stren ger tegenover de faillieten zijn. Zorge loosheid en onverschilligheid werkt men in de hand, wanneer de accoorden zoo spoedig en gemakkelijk worden aange nomen. Van de 842 faillissementen zijn er 342 door accoord beëindigd, en bij deze accoorden kregen de schuldeischers in 115 gevallen minder dan 10 en in 149 keeren van 10 tot 25 percent. Zoo gemakkelijk moest men geen schoon schip kunnen maken. En al weet ik ook, dat de schuldeischers bij afdoening van een faillissement door vereffening des inboedels in den regel niet veel meer krijgen, ik meen toch, dat in deze een strenge tuchtmeester meer goeds zal uit werken dan een zachte heelmeester. De Minister van Oorlog is van zijn verblijf in het buitenland in de residentie teruggekeerd. Het grootste gedeelte der koetsiers van de Rijtuigmaatschappij (Aapjes) te Amsterdam, die Zaterdag hun arbeid ge staakt hadden, heeft Maandag het werk hervat. Verleclen week had de directie met het -o<5g op de lagere inkomsten der koetsiers de pacht eenigszins verlaagd. Door de gezamenlijke kanunniken van het kapittel te Utrecht wordt aan de kathedraal aldaar een nieuw hoofd altaar geschonken, welks vervaardiging aan den vermaarden Utrechtschen kun stenaar Mengelberg is opgedragen. Omtrent de Bulgaarsche verkiezingen is reeds zooveel bekend, dat ze aan het regentschap eene schitterende meerderheid hebben gegeven. De groote Sobranje telt 590 afgevaardigden. Van de 440 tot nu toe gekozenen, behooren 420 tot de aan hangers van Rusland en slechts een twin tigtal zijn aanhangers van den met Rus land heulenden Zankoff. In Oost-Rumelië werden louter Regeeringsgezinden geko zen. Rusland zit intusschen niet stil, maar poogt door allerlei kuiperijen en omkoo- perijen de verkiezingen te verhinderen of ongedaan te maken. Volgend staaltje, dat uit Sofia wordt gemeld, moge daar van tot voorbeeld strekken. Zondagmor gen trokken uit de omliggende dorpen honderd boeren, door Montenegrijnsche, Macedonische en andere opruiers geleid, de stad binnen en begaven zich dadelijk naar het Russische consulaat, waar zij leve de keizer! riepen. Nadat zij eenigen tijd met de kawassen hadden gesproken, verscheen Neklioedoff op het balkon en hield een toespraak, waarin hjj zeide, dat de keizer van Rusland altijd het welzijn van Bulgarije beoogde en dat hij daarom de verkiezingen afkeurde; deze verkie zingen waren niet geldig. Hierop begaven de boeren zich naar het stembureauzij trachtten met geweld binnen te dringen om de stembussen stuk te slaan en het verkiezingswerk onmogelijk te maken. Een hagel van steenen, die de boeren onder hunne schaapspelzen hadden mede gebracht, opende het gevecht. De meeste «Voor draaglijk fatsoenlijke menschen zeker." Wohlgemut vond, dat het tijd werd tusschen beiden te komen. «Niet voor iedereen is alles geschikt," zei hij. «Je zult mij toegeven, Freiberg, dat de dich ters en componisten voor jelui niet, «voor de meer ontwikkelde jeugd" schrijven." «Neen, zeker niet, en dat met het volste recht. In den schouwburg behooren alleen volwassenen te komen." «Zou je dan denken, dat wij zoo vuurvast, zoo volkomen beproefd zijn, dat wij dergelijke lichtzinnige stukken in ons kunnen opnemen zonder onzen smaak en ons karakter te bederven1? Wat is de inhoud, wat is het doel van de gezamen lijke opera's en operettes van den tegen- woordigen tijd Al wat groot, al wat verheven is, tot iets dat welgevallig is, dat in den smaak valt ter neer te druk ken. Volgens de wijze van doen uwer dichters wordt de wereld door de grillen eens saters geregeerd. «Daarom moogt ge het droombeeld van haar te verbete ren gerust van u afzetten," zeggen zij. «Men moet zich het leven, dat bij slot van rekening geen lor waard is, zoo aangenaam mogelijk trachten te maken en dat wel tot eiken prijs I Alleen geen hartstocht, geen pathos, geen hemel of hel! Voor Romeo en Julia zes maanden! boeren, wier getal intusschen was aan gegroeid, drongen in het lokaal. Maar dadelijk werden zij op hunne beurt aan gevallen. Met ongelooflijke snelheid wer den zij teruggedreven en met stokslagen vervolgd. Het duurde nauwelijks drie minuten. Zes boeren waren licht gewond. Dadelijk klonk de kreet: «naar het Rus sische consulaat." De boeren, thans 150 a 200 man sterk, werden op de binnen plaats van het consulaat gelaten, waar zij in groepen werden verdeeld. Kolonel Sacharoff hield eene rede. De gewonden werden voor de open ramen met veel omhaal verbonden en de kommen, waarin het bloedig water" was geworpen met niet minder vertoon over de binnenplaats gedragen. De boeren namen knuppels uit een grooten hoop hout, die op de binnen plaats lag; de bedienden van het con sulaat brachten hun zagen. Neklioedoff reed tegen half twee naar den Franschen consul en waarschijnlijk ook naar andere consuls. Het schijnt, dat hij de boeren zoolang in het consulaat wilde houden om te doen gelooven, dat ze nergens anders veilig warenbrood en sterke drank werd onder hen uitgedeeld. Tegen 3 uur wierpen eenige jongens steentjes over den muur der binnenplaats, waarop de boeren met straatsteenen en knup pels antwoordden en de ruiten van een tegenover gelegen consulaat inwierpen. De politie dreef de menigte uiteen en alles werd weder rustig. Men begon te lachen en te spotten, totdat de boeren opnieuw met knuppels gooiden. Eenige jongens wierpen weder met kiezelsteentjes en nu losten de kawassen van het con sulaat hunne revolvers. De meeste kogels troffen het Duitsche cousulaat, voor welks deur de consul en vele Duitschers ston den. Ook het Engelsche consulaat kreeg eenige kogels. De verontwaardiging over de handelwijs der Russen is algemeen. Dadelijk nadat de schoten waren geval len, verscheen kapitein Pelkow met een bataillon van het regiment Alexander en eenige ruiterij en deed de straten ont ruimen. Neklioedoff, wiens stoutmoedig heid na de beschieting van het Duitsche consulaat was verdwenen, gelastte den boeren weg te gaan. Zij zouden door het volk zeker zijn mishandeld, indien niet de soldaten hen dadelijk buiten de stad in eene kazerne hadden gebracht, waar zij achtereenvolgens in vrijheid werden gesteld. De boeren zeggen, dat zij door den dorpsrechter naar de stad waren ge bracht, zonder dat zij wisten, wat zij moesten doen. De dorpsrechter had ge zegd, dat ieder, die niet mede ging, drie roebels zou moeten betalen. Nadat deze door Neklioedoff aangeworven lieden wa ren verwijderd, was het in de stad we der rustig als op een gewonen Zondag. Daar in de provinciën alles ordelijk schijnt te zijn afgeloopen, meent men, dat de Russen hun hoop alleen op een rustver storing te Sofia hadden gesteld. Montenegro heeft zich voor alle moge lijke gebeurtenissen flink gewapend. Acht batterijen veld- en berggeschut, door Krupp vervaardigd, zijn te Cettiuje aan gekomen en wat meer zegt contant be taald. De gelden daarvoor kwamen ech ter niet uit de staatskas en werden even min door de regeering voorgeschoten. Raadde wie dit raden kan I De Engelschen hebben in Delhis han den vol werk. De Mohammedanen heb ben een Hindoetempel geplunderd, de afgodsbeelden daarin stuk geslagen en de muren met bloed besmeerd. Een groot aantal inboorlingen liggen zwaar gewond in het hospitaal. Troepen afdeelingen patrouilleeren dag en nacht door de stra ten der stad. De cholera te Pesth is aan het afne men. Maandag j.l. kwamen 14 ziekte-en 11 sterfgevallen voor. Te Triëst 9 ziektegevallen en 1 sterf geval. In Segedin is het slimmer gesteld. Volgens de laatste berichten telde men daar op een dag nog 36 ziekte- en 14 sterfgevallen. In berichten uit Mesopotamië en Kur distan wordt een treurig tafereel opge- Voor Hamlet Mariënbad I" Dergelijke axioma's, van «de kunst om te leven in miniatuur" op rjjm gebracht en bijzon der met het oog op speeldozen en draai orgels op muziek gebracht, zijn het begin en het einde, het dagelijksch gebed, het dagelijksch brood van een Hahnenkamm en consorten. Wel is waar is het publiek, dat den schouwburg bezoekt, nog wel de natie niet maar een enkele nar doet er tien geboren worden." Mijnheer Lieberman had met welgeval len staan luisteren. «'t Is de schuld van de liberale wet geving," zij hij bij wijze van slot op het betoog van Wohlgemut. Waldemar daarentegen haalde de schouders op. «Het doet mij genoegen, dat ik zulk een uitstekend man van zaken de kunst hoor verdedigen. Doch diezelfde eminente man van zaken zal mij toch moeten toegeven, dat al dat vrome ijveren niets uithaalt zoolang wij met zulke lichte waar nog volle zalen maken. Uw ver ontwaardiging is stellig prijzenswaardig, uw verwijten zijn billijk, maarHahnen kamm spint bij zijn wijze van doen zijde. En wat maakt het bij slot van rekening ook uit? Het publiek, dat in den schouw burg komt, is, zooals u zelf zegt, nog de natie niet. Alleen dan, wanneer het haar hoogste goed geldt, spreekt die mede. hangen, van den toestand in die deelen van het Turksche Rijk, ten gevolge van de invallen der Kurden, die daar een ware schrikheerschappij over de bevol king oefenen. De wegen worden er door deze bandieten afgeloopen, diefde dorpen uitplunderen en, waar weerstand ge boden wordt, moorden en brandstichten, terwijl de autoriteiten over geen genoeg zame macht beschikken om deze gruwe len te stuiten. De Sultan heeft op het vernemen van een en ander aan een paar legerkorpsen in Syrië en Bagdad bevolen, daarheen te gaan en de roovers met de uiterste gestrengheid te vervol gen en te straffen. Het laat zich echter aanzien, dat deze militaire macht niet veel zal uitrichten, wegens het intreden van den winter en den uit vrees voor wraak voortspruitenden onwil der bevol king in het geven van inlichtingen. Het gebrek aan goede wegen en de moei lijke verplaatsing van troepen, die daar uit voortvloeit, is hier eene voorname oorzaak van de gebrekkige werking der Turksche legermacht en van den onzeke- ren toestand in het Turksch Aziatische gebied. Zondag, 17 Oct. a.s., zal de Gods dienstoefening der Vrije Ger. gemeente 's voormiddags half tien en 's namiddags vijf uur, geleid worden door Ds. Broek huizen. De heer Dr. J. Campert heeft de benoeming tot directeur aan de H. B. School met 5-jarigen cursus te Amster dam, aangenomen en het bestuur aldaar verzocht, de betrekking met lo Januari 1887 te mogen aanvaarden. Blijkens achterstaande advertentie zal a. s. Zaterdag en Zondag in de loca len der Huisvlijtschool eene tentoonstel ling gehouden worden van voorwerpen door de leerlingen vervaardigd. Hen, die vorige jaren deze tentoonstelling niet be zochten, raden wij ten sterkste aan nu toch eens een kijkje te gaan nemen. Niets toch is beter geschikt om het practische nut der Huisvlijtschool aan te toonen, dan een blik te slaan op de vele nuttige en noodige voorwerpen, door de jeugd als 't ware spelende vervaardigd. Ook is dit maal weder eene verloting aan deze ten toonstelling verbonden, waarvan de op brengst ten bate der school komt. Bij gelegenheid der a. s. Kermis, zal door de Toofieelisten der Nieuwe Rotterd. Schouwburg-Maatschappij, directeur de heer Alex, Faassen, in «Amicitia" alhier worden opgevoerd vSchuine Jongens" van A. Slottko. De arrond.-rechtbank te Utrecht ver oordeelde j. 1. Maandag de alhier wonende J. d. G., beklaagd van beleediging met woorden en hoon tegen een bedienend beambte in functie, te Hoogland gepleegd, tot f 8 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De 23ste lijst van de 8ste jaarcol lecte voor de scholen met den Bijbel bedraagt totaal van 575 locale Comité's f 100,295,26''',. In de jl. Maandag gehouden ge meenteraadszitting werd aan Dr. Cam pert op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als directeur der H. B. School en leeraar aan het Gymnasium, welk ontslag moet beschouwd worden in te gaan met lo. Januari a. s. Door den Burgemeester werd, namens den raad, bij deze gele genheid hulde gebracht aan de uitne mende diensten door dr. Campert in de alhier door hem bekleedde betrekkingen, aan de gemeente bewezen. Door zijne uitstekende bekwaamheid, gepaard aan eene groote mate van ijver en tact, had hij steeds getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Verder werden vastgesteld de door de commissie van wetgeving herziene ver ordeningen, houdende bepalingen omtrent En dat haar die een beetje op Fransche leest geschroeide operettenkraam niet heeft geschaad, niets heeft ontnomen, is, dunkt mij, door de laatste jaren klaar blijkelijk genoeg bewezen." «Halt I" riep Wohlgemut, die met den jongen man van rol had verwisseld en die thans even vurig en vol geestdrift sprak als de andere koel en sceptisch zich voordeed. Of je rookte had ik vergeten, maar wat ik niet heb vergeten is, dat je eenmaal op een andere manier over de kunst dacht. En nu zou je willen gaan beweren, dat hier het hoogste goed der natie niet op 't spel staat. Als deze ver- valschers van de kunst het ideale streven en den lust voor het ideaal aan onze jongelingen ontstelen, mogen mij die jongelingen zeiven voor den duivel ook worden ontstolen." «En de liberale wetgeving op den koop toe," voegde Liebermann met ten hemel geslagen blik er bij. Doch Waldemar bleef op zijn stuk staan. «'t Is steeds aldus geweest," voerde hij er tegen in «alleen zien we dat de belangstelling in de kunst van jaar tot jaar minder wordt." «Neen, dat is niet zoo," hernam Wohl gemut «want in de innigste betrekking staat de kunst tot het heiligste dat het huisgezin bezit en dat zal hoop ik wel de openbare orde, op de openbare plaat sen en op de tapperijen, koffiehuizen en logementen. Een paar artikels dezer ver ordeningen gaven tot discussie aanleiding. Zoo kwam onder anderen de heer Scheltema op tegen het vei bod in de eerste verordening, waarbij alle spelen op Zondag moeten geweeid worden. De jeugd, zou volgens spreker, daardoor de gelegenheid voor de onschuldigste spelen op dien dag, zelfs ook na kerktijd be nomen worden. Dat bleek echter niet de bedoeling te zijn van de bepaling, al gaf de formuleering tot die opvatting aan leiding. Tot dusver was de bepaling steeds zoo toegepast, dat vertoouingen op de openbare straat, die tot ophooping van volk konden leiden, werden geweerd, maar de jeugd had men in hare spelen steeds ongemoeid gelaten. Zij kan ook voortaan gerust daarmede voortgaan, al is het algemeene verbod in de verorde ning blijven staan; om het te wijzigen wilde men namelijk liever afwachten, of zich het geval zou voordoen, dat een al te ijverige politie-agent krijgertje spelen en dergelijken op Zondag als strafbare handelingen opvat. In de verordening op de tapperijen en logementen wordt in art. 10 aan de tap pers verboden drank te schenken aan politie-agenten en brandweerlieden in functie en ook aan verpleegden in lief dadige inrichtingen. De hr. v. d. Wall Bake wilde, voor zooveel de verpleegden betreft, het verbod laten vervallen, om dat het gemeentebestuur zijne zorg te ver uitstrekt, door den tapper te straffen voor het schenken van drank aan der gelijke lieden. De taak, om de verpleeg den van het drankgebruik terug te hou den, kwam z. i neer op de regenten van die inrichtingen, maar het gemeen tebestuur had zich daarmede niet in te laten. Spreker wilde dat artikel daarom gewijzigd zijn, maar ofschoon zelfs zijne bestrijders in beginsel het met den heer Bake eens waren, besloot de raad met 8 tegen 5 stemmen de aangevallen be paling te behouden. Met- 7 tegen 6 stemmen besloot de raad voorts om Amersfoorts plantsoen, zelfs buiten onze gemeente om zijne heer lijke wandelingen en schaduwrijke plek jes bekend van zijn schoonste sieraad, de zwaarste boomen te berooven. Het baatte niet of de heeren Croockewit en Huet al partij trokken voor de ten doode ge doemde stammen en er op wezen, dat in den laatsten tijd reeds zoo vele lom- merijke wandelingen om Amersfoort wa ren opgeruimd. Er werd besloten, dat in den aanstaanden winter zullen wor den gerooid 111 iepen bij de Slijkpoort, 4 iepen aan den ingang van het plant soen bij die voormalige poort, 16 iepen langs het bovenpad van de Slijkpoort tot de rustbank, 13 iepen benevens 1 linde van de rustbank tot de kleine Haag en 41 sparren, benevens 9 eiken en 1 esch- doorn, bij de voormalige Koningspoort. Nog in een ander gedeelte van het plant soen wenschen B. en W. boomen op te ruimen, doch de uitvoering daarvan zal eerst in den winter van 1887/88 plaats hebben, zoodat de beslissing daaromtrent nog niet behoefde te vallen. Daar door de reorganisatie van de Njrandweer het brandspuithuisje aan de Langstraat, naast het nachtwachthuisje niet meer ter berging van spuiten wordt gebruikt, werden B. en W. gemachtigd, het in te richten tot een locaal, waar aan personen, wien een ongeluk overkomen is, hulp kan worden verleendeen cre- diet van f 110 werd hun daarvoor ver leend. Op een adres van W. Stork, die dit huisje in huur wenschte te bekomen, werd afwijzend beschikt. Voorts zijn B. en W. gemachtigd tot het plaatsen van een aanplakbord aan de binnenzijde van de Koppelpoort. Nu dit gebouw ge restaureerd is, zal het niet verder met aanplakbilletten ontsierd worden. Een ingekomen verzoek om verlichting van den Soesterweg aan de overzijde van den spoorweg, werd, daar het ongezegeld was, ter zijde gelegd. Daarop werd ge- nimmer zijn waarde verliezen. En op die wijze ben ik dan eindelijk tot dezelfde vraag gekomen, die mijn vriend Lieber mann je stelde. Zonder twijfel kent gij het nieuwe stuk tot in zijn kleinste bijzonderheden kan ik mijn vrouw en mijn dochter morgen naar de komedie meenemen Reeds lag het «ongetwijfeld" op zijn lippen, toen het gedeelte, waarin Thea optrad, hem te binnenschoot. Hij stelde zich voor dat Sara onder de toeschou wers was en welk een verbazing zij zou aan den dag leggen, als zij hoorde, dat die dame op de koord zijn zuster was. Hij zweeg. «Ha, nu heb ik toch gelijk riep Wohl gemut zegevierend uit. Zoo lang het ze delijk geweten ons nog drukt, hebben wij ook nog een geweten voor de kunst Intusschen waren de spelende kinde ren uit elkander gegaan. Maar dat het gejoel en gejuich nog niet verstomde, maakten de kleinen wel, die slechts zeer ongaarne van de speelplaats scheidden. Want wat beteekende het vooruitzicht op een diner voor hen tegenover de boschlucht, al werd het eerste dan ook door een millionnair gegeven. Een ieder zocht het gezelschap op, waarmee hij in 't rijtuig had gezeten heime zitting gehouden, ter behandeling eener interpellatie van den [heer Huet, met betrekking tot de voor eenigen tijd aan B. en W. gegeven" machtiging tot den aankoop van grond ten behoeve van het terrein voor eene nieuwe kazerne. Toen na afloop daarvan het publiek we der tot de tribune werd toegelaten, sprak de heer Scheltema den wensch uit, dat van ontwerp-verordeningen, zooals in deze zitting een drietal waren behandeld, den leden voor 't vervolg exemplaren in druk mochten worden verstrekt. Tegemoetko ming aan dit verlangen werd toegezegd, waarna de vergadering uiteen ging. Donderdag 18 November a.s.,'s mor gens tusschen 10 en 12 uur, zal ten raadhuize de verkiezing plaats hebben van vier leden voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken, teneinde te voor zien in vacaturen tengevolge van bedan ken en overlijden ontstaan, en tot aan vulling der plaatsen van hen die met het einde des jaars aan de beurt van aftre ding zijn. 323ste STAATS-LOTERIJ. VIJFDE KLASSE, vierde of laatste week. Trekking van il Oct. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: Prjjs van flOOO. No. 11854. Pry zen van f70. 490, 536, 538, 557, 561, 3150, 5309, 5342, 5878, 5983, 5986, 11827, 11832 en 11877. Te zamen 15 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 525, 2206, 2214, 2240 2252, 2257, 2281, 2291, 3010, 3016, 3022, 3035, 3038, 3041, 3092, 3093, 3136, 3143, 3162, 3171, 3180, 4652, 4709, 4711, 4716, 4755, 4757, 4768, 4780, 4792, 5241, 5273, 5275, 5324, 5828, 5882, 5923, 5997, 11858, 17250 en 17316. De volgende trekkingen geschieden: 13—16 Oct. Utrecht. Op de jl. Maandag alhier gehouden paardenmarkt, waren 721 paar den en veulens aan de lijn en enkele luxe paarden in de stallen. Er waren als gewoonlijk vele binnen- en buitenland- sche kooplieden aanwezig, waardoor de handel vrij levendig was en er redelijk werd verkocht. Voor de paarden werd besteed van f50,tot f600,en voor de veulens van f70,tot f350, Niettegenstaande er vele leden tegen waren heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier besloten om, evenals ver leden jaar op 31 October a. s. bij het uitgaan der Kerken, eene Collecte te hou den, ten behoeve der Vrije Universiteit te Amsterdam. Onder hen die tegen het houden dier collecte waren, behooren ook de predikantenJ. C. Verhoeff, V. J. Ko ningsberger, A. H. Duval Slothouwer, Dr. A. R. Ruiterschild, L. Schouten en Dr. A. W. Bronsveld. Lage Yimrsclie. Bij ministeriëel besluit, is de alhier gestationeerde Brigadier Titulair W. J. A, Krimp, be- vordeit tot brigadier der 2e klasse, standplaats Amsterdam en is in diens plaats alhier benoemd R. van Veen rijksveldwachter 3e klasse te Grootebroek, Noordholland. Sclierpeuzecl. Op den 11 dezer stond voor de Rechtbank te Utrecht te recht, J. M., alhier wonende, terzake diefstal van meel uit het achterhuis van den veldwachter G. IJzendoorn alhier. Het O. M. requireerde 3 maanden cel straf, en in de kosten of zes dagen gevangenisstraf. Lensden. In plaats van den heer T. van den Hengel, is door den com- en voor den korten tijd, dien men tus schen de wielen zou zitten, werd afscheid genomen. Tusschen de nog in vroolijke beweging zijnde groepen kwamen de rijtuigen langzaam en geruischloos voor, terwijl verscheidenen daarvan reeds onder de boomen als met storm waren be stegen. Uit een Americaine wenkten mevrouw Wohlgemut en haar dochter den weer gevondene en weerverlorene een vaarwel toe. Met een haastige beweging nam Waldemar den hoed af. Bij het afscheid nemen klopte mijnheer Liebermann Waldemar op den schouder, zeggende: «Mogelijk zien wij elkander morgen wel «Hoe dat «Nu ja bij Rataplan." «Wel kom gaat u toch Hebt u dan een kaartje Er is geen plaats meer te krijgen I" «Een plaats een geheele loge heb ik I" «Spitsboef!" lachte Waldemar terwijl hij den als een sater grijnzenden koop man met zich voorttrok. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2