Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. GEVONDEN: Provinciale berichten. Natuurlijk zullen zich gevallen voor doen,'dat geen enkel lid van een gezin in staat zal zijn te arbeiden. Dan dienen de genootschappen van weldadigheid en de armenwet te hulp te komen. Ook zullen velen den ruwen handen arbeid niet kunnen verrichten, daarom dient voor dezulken, zoo mogelijk, ander werk gezocht. De heeren herinneren er aan, dat het doel der gelden, die het vorige jaar werden bijeengebracht, onder den naam van »Mansion-house-fonds" van wijder strekking was dan het thans voorgestelde, maar zij meenen, dat door de bemoeiin gen te beperken, tot het verschaffen van werk een weg wordt bewandeld, waar mede een ieder vrede kan hebben. Zij verwachten daarenboven goede vruchten van het stelselde werkeloozen in staat te stellen door eerlijken arbeid in hun eigen onderhoud te voorzien. Ten slotte spreken zij het vertrouwen uit, dat indien de nood zoo hoog mocht stijgen als zij vreezen, het departement van openbare werken en andere publieke lichamen de plannen, die zij ontworpen hebben, zoo spoedig mogelijk zullen laten uitvoerem Naar aanleiding van het zonderlinge staaltje dat men er bij de belastingen op nahoudt, alspublicatie, kohier, executoir, fiscus enz. enz., op welk feit de St. wees, zegt de Arnh. Ct. »Maar hij steke de hand ook in eigen boezem. Aan het bureau van eene courant werken de redacteurs. Zij worden ter zijde gestaan door correspondenten en de voornaamste bron van inkomsten zijn de advertentiën en de reclames, voor een deel ook de abonnementen, waarvoor de expeditie zorgt. Als de corrector eene fout over liet hoofd heeft gezien, wordt daarvan melding gemaakt als erratum; antwoorden worden vaak gegeven in de rubriek correspondentieofficieele mede- deelingen zijn dikwijls opgenomen als duplicatie enz. enz. Waarlijk, men moet den fiscus niet te hard vallen, dat hij zijne kohieren opstelt en den wanbetalers exploiten zendt. Uit geen enkele taal zullen de bastaard woorden verdwijnen voor wij allen zuiver Volapiik schrijven. Men verzoekt ons mede te deelen, dat omtrent de wereldtentoonstelling van Barcelona, in Spanje, van September 1887 tot April 1888 te houden, inlichtin gen te verkrijgen zijn bij den afgevaar digden commissaris van België en Holland te Gent, Regnessenslraat, 3. In het geheel heeft Pasteur, blij kens eene opgave door hem gedaan in de Fransche Academie, tot hiertoe 14 Hollanders behandeld, die door dolle honden waren gebeten. Van een niet voltalligen Gemeen teraad, geeft de Utrechtsche correspon dent der N. R. Ct. de volgende schets: »Niets!" riep Faust, toen hij alweer vergeefsche proeven genomen had. »Niets!" riep hij, en hij schonk den beker vol gif, om zich het leven te benemen, toen hij plotseling door het levenslustig lied van meisjes en arbeiders er aan herinnerd werd, dat het hier beneden nog zoo slecht niet is als men den weg rnaar w'eet, en hij verkocht zich aan den duivel, wat natuurlijk, zooals iedereen, die niet in eene zelfmoordenaarsstem ming verkeert, vooruit kan zien, eene onuitputtelijke bron van alleronaange naamste onaangenaamheden voor hem was. Ik riep ook: »Niets!" toen ik heden middag ten half drie uur de trappen van het stadhuis afdaalde, nademaal ik er slechts een kwartier te voren opgestegen was. »Niets!" herhaalde ik schamperder nog dan Faust, en ik vulde mij den be ker met Beiersch bier en dronk hem tot den bodem leég. Een mooi draaiorgel speelde voor het bierhuis, waar ik over de niet-halfvoltallige gemeenteraden zat te peinzen, den Faust-wals en verving voor mij de levenslustige meisjes en ar beiders, en de duivel was niet in de buurt. Die heeft sinds eene eeuw of wat Utrecht niet meer met zijne bezoeken vereerd, sedert hij de duivelsche flauwi teit gehad heeft, om met zijn knecht vangballetje te spelen met een grooten steen, die, als de onhandige helper hem niet behendig opving, met donderend ge raas over de Oude Gracht rolde, alle slapende bewoners verschrikt voor het venster deed komen, maar nog verschrik ten weèr onder de dekens kruipen als zij Mephistopheles met zijn kamerheer ontdekten. Die steen werd toen aan een grooten zwaren ketting vastgeklonken (hy ligt er nog tegen het huis van den sigarenfabrikant Pelletier) en sedert schijnt de duivel hier geen plezier meer te hebben. Al had ik mij dus willen »verschacheren" waar ik overigens niet den minsten lust toe gevoelde er was geen gelegenheid voor, en ik bleef dus wie ik was, zonder wereldsche ge nietingen in 't voorifitzicht, maar ook (naar wij hopen) zonder helsche pijnen op mijn ouden dag, of 't moet een beetje rhumatiek zijn. Intusschen herhaalde ik sniels", of zoo als menschen met een klassieke opvoe ding in mijne omstandigheden zouden ge zegd hebben: vnihil!" Entoen ook mijn bierglas mij ledig en zwijgende toeriep: niets! toen stond ik op en wandelde om het stadhuis en verwonderde mij, dat zoo'n mooi gebouw door EdelAchtbare heeren maar zoo als een bewaarschool kon gebruikt worden. Dat komt maar te laat en blijft geheel en al weg, precies of zij zelf ook vinden dat het er niet veel toe doet of zij daar een paar uren van den dag met elkaar komen babbelen of niet. Vandaag was het dan toch al buiten gewoon dun! De burgemeester, de secre taris en dr. van Eeten, zoodat we met zijn zessen waren. In de antichambre hoorden we een lawaai alsof daar nog meer raadsleden waren en bezig om in navolging van den duivel te kaatsen (na- vlooien, noemen de jongens dat hier) met de oude keien van het Janskerkhof, die er zeker van verleden week nog lagen. Maar in de Raadszaal kwam niemand meer dan wij, zoodat de notulen niet konden gelezen worden en de burgemees ter alleen de ingekomen stukken voorlas, waaruit o. a. bleek dat Z. E. A. tot ad junct-hoofdinspecteur van politie heeft benoemd den heer F. Wesselinck, thans inspecteur, en tot inspecteur den heer B. Verbrugge. Daarmede haaste zich de voorzitter zoo geweldig, dat het mij toescheen alsof het eene verademing voor hem was toen hij, zeggende dat geen genoegzaam aantal leden aanwezig was, deze vergadering sloot. Toen kwamen ze opzetten, de leden! Hé, gaat de burgemeester al naar huis?! Ja, de burgemeester ging naar huispiet- tegenstaande de heeren van Weede, Duij- vis en anderen juist aangekomen waren en het aantal (behalve ons) op 18 dus meer dan voldoende hadden gebracht. Naar huis gingen we met zijn éénen twintigen. Naar huis, want de hamer was gevallen, en onze hamer is een non-pos- sumus-hamer De verkiezing van een Vorst voor Bul garije kan in het begin van de a. s. week reeds plaats hebben. Sedert Woensdag toch is de Sobranja reeds bijeen en met het onderzoek der verkiezingen begonnen. Alle groote mogendheden, uitgenomen Rusland, zijn nu te Tirnova door hun vice-consul vertegenwoordigd. Door ver schillende afgevaardigden wordt, ofschoon de regeering het zooveel mogelijk tracht te verhinderen, een adres aan den gewe zen vorst Alexander geteekend, waarin hem hulde wordt gebracht voor de dien sten, door hem aan het Vorstendom be wezen, en leedwezen wordt uitgedrukt, dat hij niet kan herkozen worden. Kaulbars heeft zich beklaagd, dat een Russisch onderdaan, ambtenaar in Boel- garije, door den prefect van Sofia ge krenkt is geworden. Hij eischt, dat de prefect openlijk zich verontschuldige, of afgezet worde. Verder dreigt de zonderling Varna te doen beschieten, indien eene voorgeno men landing van Russische troepen mocht worden bemoeilijkt. Hij weigert omtrent de sterkte dezer troepen eenige opgave te doen. Naar zijne verklaring zullen er eenvoudig zooveel manschappen komen als de Czaar het goedvindt te zenden. De Times verneemt uit Sofia, dat meer dan 100 Russische matrozen te Varna zijn geland. Zondagavond marcheerde eene afdeeling dezer matrozen, geleid door gewapende dienaren kavasscnvan het Russische consulaat, naar de gevan genis en riepen den gevangenen toe, dat zij binnen drie dagen vrij zouden zijn. De gendarmes durfden niet tusschen beiden te komen, daar hun bevel is ge geven de Russische onderdanen niet aan te raken. Engelsche bladen durven beweren, dat alles voor de bezetting van Bulgarije is in gereedheid gebracht en alleen op het bevel van den Czaar wordt gewacht om op te marcheeren. Kolonel Fraser, het hoofd der Londen- sche politie, heeft een nieuw besluit uit gevaardigd, waardoor het op 9 November verboden wordt aan eiken stoet, buiten diegene van den lord-mayor, de stra ten der stad Londen door te trekken. Aan aide winkel- en magazijnhouders in de straten, waar de stoet moet voorbij trekken, is door de politie de raad ge geven hunne winkels geheel en al te sluiten, en indienzij geene afsluitingen heb ben, houten planken te timmeren voor hunne ramen. Of het besluit nog wel noodig is mag betwijfeld worden,daar door het bestuur van den Londenschen Sociaal- democratischen bond een besluit genomen is om de voorgenomen manifestatie niet te doen plaats hebben. De jongste Indische mail bracht het bericht, dat een detachement Tonkineesche tirailleurs, onder bevel van luitenant Fougères en een sergeant, tusschen Phu-No en My-Duc, in de provincie Nam-Dinh, in een hinderlaag gevallen en bijna geheel vernietigd is. De kleine troep werd door eenige honderden Chineezen overvallen. De slechts 23-jarige luitenant viel onder de eerste slachtoffers, doodelijk getroffen; ook de sergeant, die hem ter hulp kwam, deelde zijn lot met 2 zijner manschap' pen6 zijn verdwenen en 7 door de rebellen gevangen gemaakt. De ontroering over dit feit is in Tonkin te grooter, omdat de inlandsche overheden niet verwittigd waren van de tegenwoor digheid der zeeroovers in die streken. De Pruisische gezant heeft aan het Va- tikaan een memorandum overhandigd, waarin de inzichten van het Duitsche gouvernement, aangaande de herziening van de Meiwetten, worden uitgelegd. De herziening zou vooral betrekking hebben op de benoeming der pastoors, waarvan aan het gouvernement kennis zou moe ten gegeven worden. [Het gouvernement zou vrijstelling van den militairen dienst verleenen aan de jongelingen, die zich tot den geestelijken staat bereiden, en aan eenige kloosterorden toelaten zich weder in Pruisen te komen vestigen. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds vijf uur geleid worden door den Heer Werner van Amsterdam. Donderdag-morgen stond voor de rechtbank te Utrecht terecht L. K., wonende alhier beklaagd van verwonding van C. H., alhier begaan. Het O. M. vorderde eene veroordeeling van bekl. tot hechtenis van 14 dagen, De uitspraak werd bepaald op aanst. Donderdag. Door den 1 luitenant C. G. A. Verweijde, officier van wapening van het 5. regiment infanterie, vergezeld van den mr. geweermaker C. Bogert, werd Woens dag eene inspectie aangevangen over de geweren, klein kaliber, in gebruik bij de d.d. schutterij alhier. Naar wij vernemen is deze nog niet geëindigd. Aan den heer M. W. Petri, te Utrecht is door het bestuur der alhier bestaande afdeeling der Nederlandsche Gustaaf-Adolf-vereeniging, een aandenken in zilver vereerd voor de medewerking tot opluistering van de godsdienstige samenkomst op 5 October j. 1. Reeds vroeger was zoowel dien heer als het zangkoor schriftelijk door de afdeeling dank betuigd. Bij gelegenheid der jaarlijksche al- gemeene vergadering van den Nederland sche Protestantenbond Woensdag j. 1. te Nijmegen gehouden werd in de des avonds gehouden feestelijke godsdienstoefening door het Zangkoor eene nieuwe Compo sitie van onzen vroegeren stadgenoot de heer F. J. Schweinsberg, uitgevoerd. Aan grijpend klonken de tonen van deze schoone Bede, door B. ter Haar, Bz. door het kerkgebouw, door een talrijk gehoor met blijkbare ingenomenheid gevolgd. In de Donderdagavond gehoudene vergadering met dames van de Amersf. afdeeling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, werd door Prof. Dr. Jan ten Brink eene lezing gehouden over de mo derne romantiek sinds 1830. De voormalige leerling der hoogere burgerschool alhier, R. A. F. Botter, heeft met gunstig gevolg het examen af gelegd als officier, met bestemming voor het leger in Ned. Indië. De gemeenteraad hield zich in zijne zitting van Woensdag geruimen tijd bezig met de beraadslaging over de voordracht van B. en W. tot verkoop aan de firma van Werkhoven Co. van het huis aan den Singel, hoek Heerenstraat, thans in gebruik als school voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes, en van het gebouw in de Heerenstraat, waarin vroe ger het gymnasium gevestigd was en dat thans dient tot schutterij-magazijn, Be doelde firma, die het beheer voert over verschillende katholieke instellingen in Amersfoort, heeft zich bereid verklaard, het eerste gebouw voor 115,000 en het tweede voor f5000 aan te koopen. Het gebouw, waarin de meisjesschool is ge vestigd, moet den 1. September 1887 worden opgeleverd, welke termijn echter, in geval van noodzakelijkheid, tot 1 Februari 1888 kan verschoven worden het schutterij-magazijn kan de gemeente nog vijf jaren lang in huur behouden, de beide eerste jaren voor f50, de drie laatsten voor f200 per jaar. B. en W. hadden aan het voorstel tot verkoop van deze beide gebouwen vastgeknoopt eene voordracht tot het bouwen van eene nieuwe meisjesschool op een aan de gemeente behoorend ter rein aan de Heerenstraat, onder bepaling, dal de bouwsom f22,000 als maximum zou mogen bedragen. Deze zaak was, na in de afdeelingen te zijn onderzocht, in de zitting van Woensdag aan de orde gesteld. Ook in de openbare zitting gaf zij, evenals vroeger reeds in de sectie-vergadering, aanleiding tot groot verschil van gevoelen. Terwijl de voordracht, om deze beide gebouwen te verkoopen, met warmte verdedigd werd, namens het dagelijksch bestuur door der. burgemeester en den wethou der Celosse, eh uit den boezem der ver gadering door den heer van Beek, vond zij principieele bestrijding bij den heer Scheltema, die zich niet gerechtigd achtte om eigendommen der gemeente te ver vreemden, tenzij dat op in het oog loopend voordeelige wijze kon geschieden. Maar dal bij deze transactie het voordeel zoo groot zou zijn, dat afwijking van het beginsel voor dit geval gerechtvaardigd ware, kon de heer Schelteina niet inzien. De heer Croockewit, die zich in deze van zijne medeleden van het dagelijksch bestuur afscheidde, wilde principieel niet zoo ver gaan als de heer Scheltema, maar stond in zoover aan zijne zijde, dat hij oordeelde, dat de koopprijs van het thans voor de meisjesschool gebezigd gebouw, diende te worden Verhoogd tot de volle som, voor 't bouwen van eene nieuwe school benoodigd, derhalve tot f22,000. Hij diende daartoe een amen dement op de voordracht in, en hand haafde, dat, ondanks de verzekering van den burgemeester, dat de firma v. Werk hoven Co. niet genegen was haar bod te verhoogen, welke verklaring de heer van Beek nog gemachtigd was te her halen. Nog een ander element werd in het debat gebracht, de behoefte namelijk aan een nieuw locaal voor het m.u.l.o. voor jongens. Is het locaal van de meisjes school slecht, dat van de jongensschool op het Havik voldoet nog minder aan de eischen des tijds. Met het oog darrop was in de afdeelingen de vraag gerezen, of het gebouw, dat de firma van Werk hoven wenscht te koopen, ook voor de jongensschool kon worden ingericht, wanneer besloten mocht worden tot den bouw van eene nieuwe meisjesschool. Ter beantwoording van die had de ge meente-architect een plan opgemaakt, waarbij de kosten van verbouwing van de meisjesschool, om voor jongesschool geschikt te worden gemaakt, op f14,000 werden geraamd. Eene verbouwing van dien omvang bleek echter niet in de bedoeling te liggen van het lid, dat deze vraag had gedaan, de heer v. d. Wall Bake hij verlangde alleen te weten, of het lokaal door eene verbouwing, die weinig behoefde te kosten, tijdelijk voor jongensschool geschikt kon worden ge maakt. Principieel bezwaar tegen de voor dracht had dit lid niethij was ook wel genegen mede te werken tot den ver koop der gebouwen tegen de som, die er voor geboden was, maar eerst ver langde hij zekerheid, dat de gemeente voor hare inrichtingen van onderwijs aan die localen geen directe behoefte heeft. Om die zekerheid te bekomen, deed hij het voorstel, de behandeling der zaak aan te houden, en hapr alsnog in handen te stellen van eene raadcom- missie. Die commissie zou de zaak in haren geheelen omvang dienen te over wegen, ook in verband met een in 't begin der zitting ingekomen voorstel van de heeren Huet en Scheltema, dat strekte om te besluiten tot het bouwen van eene school voor meisjes, en eene dergelijke voor jongens, in te richten naar de be hoeften en eischen des tijds, hetzij door verbouwing der bestaande localen, hetzij door oprichting van geheel nieuwe, op gronden of erven in 't bezit der gemeente; de kosten van een en ander door leening te vinden. Het voorstel van den heer Bake werd aangenomen, nadat de voorzitter had verklaard, met het oog op de toelichting, die er van gegeven was, niet tot verwer ping te willen adviseeren, maar alleen op bespoediging van het onderzoek aan te dringentot leden der commissie werden door den raad benoemd de heeren v. d. Wall Bake, Celosse en Visser. Het debat over deze zaak had zoo lang aangehouden, dat het uur te ver verstreken was, om nog met het andere punt der agende te beginnen: de motie van den heer Huet, met hetrekking tot de in de gemeente aanwezige meslver- zamelingen. Op voorstel van den heer Groeneboom werd daarom besloten, de discussie te verdagen over die motie, die ten doel heeft eene beslissing uit te lokken over het tusschen B. en W. en de gezondheidscommissie bestaande ge schil omtrent de uitvoering van het besluit betrekkelijk de opruiming van mestvaal ten in de kom der gemeente. Van dr. H. F. Jonkman is een schrij ven ingekomen, waarin hij de benoeming tot directeur der H. B. S. aanneemt, onder dankbetuiging voor het vertrouwen, dat de raad toonde in hem te stellen. Adressen van de Zuiderzee-vereeniging, die der gemeente verzoekt de som te bepalen, welke zij wil bijdragen in het onderzoek betreffende de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee, en van den heer J. W. Putman Cramer, inspec teur van politie, die verzoekt, dat hem het salaris van den commissaris van politie moge worden uitbetaald, gedu rende den tijd dat hij die vacante betrek king heeft waargenomen, werden om prae-advies aan B. en W. verzonden. op de straat te Amersfoort, eene zwarte gehaakte vrouwen omslagdoek. Utrecht. Met ingang van den H. Februari 1887, is de heer J. Timmer med. doctor en arts te Wieringerwaard, door de Regenten van het gesticht voor krankzinnigen alhier, benoemd tot tweede geneesheer aan die inrichting. Tot Adjunct-Hoofd Inspecteur van Politie alhier is benoemd de heer S. Wesselink thans Inspecteur van Politie, terwijl in diens plaats werd benoemd, de heer B. Verbrugge, thans als volon tair bij de gemeentepolitie te Dordrecht werkzaam. Binnen weinige dagen hoopt de heer J. Lorette alhier het voorrecht te mogen smaken, zijn honderdsten verjaar dag te vierenhoewel in den laatsten tijd een weinig sukkelend, is de heer Lorette echter nog flink ter been en in het volle bezit zijner geestvermogens. Soest, 5 November. Als voorbeeld van eene wonderlijke zamenkoppeling van namen kan dienen dat alhier is overleden een vrouwspersoon die door de inwoners dezer gemeente genoemd werd kleine Peet van groote Peet van Niesjes Peet van meutjes Hend. Barneveld. Met ingang van 1 Nov. is herbenoemd tot schoolopziener in het arrondissement Amersfoort; de heer J. Goedhart alhier. De hofstede Westerveld is aange kocht voor f13010 en Het Buitenhuis voor f5750, door de betrokken eigenaars. De varkensslachterij van den heer Moll, r.abij het station, is sedert de vorige maand weer in werking. Een tweede schuur wordt reeds bijgebouwd, terwijl op het bijgelegen teriein flinke eiken- heesters zijn geplant. Dit is een begin van ontginning der Voorthuizer heide langs den straatweg; komt de verdee ling der Maalschapsgronden tot stand en daaraan behoeft geen twijfel te be staan dan zal dit zeker spoedig door andere bebouwingen en beplantingen worden gevolgd, en daardoor zal aan de thans nog zoo kale heide een geheel, ander aanzien worden gegeven. Woudenberg, 6 Nov. Op den 9 dezer maand, herdenken de ruim 89 jarige Cs. Tuinder en echtgenoote We. Josie, te Woudenberg hunne 40-jarige onaf gebroken dienstbetrekking op den huize Geerestein, als huisbewaarderseene betrekking door hen aldaar met alle trouw en ijver vervuld. Tuinder was in 1815 als kanonnier, reeds tegenwoordig bij de inneming van het fort Oetgensplaat, op Fiakkee, dat door de Franschen was bezet, bleef later als vrijwilliger, zonder handgeld, in dienst bij de Rijdende Artil lerie, was bij het mobiele leger 'inge deeld bij den opstand in België en in 1832 opgeklommen tot den rang van wachtmeester, in welken rang hij in November 1846 eervol werd ontslagen, om zijne tegenwoordige betrekking te aanvaarden. Zijne borst is versierd met het metalen kruis, de bronzen en zilve ren medaille en het onderscheidingsteeken voor moed en beleid in den tiendaagschen Veldtocht. Eere aan het grijze paar dat op een lang leven van trouwe plichtsbe trachting mag terugzien! Alhier zijn door notabelen als kerk voogden herbenoemd de heeren J. B. de Beaufort, C. van Ekeris Kz. en R. Dor- restein. Scüerpenzeel. Tot commissaris van de spaarbank alhier is benoemd de heer N. M. Yperlaan, in plaats van den heer P. van der Want, die wegens vertrek naar Amersfoort ontslag als zoodanig had gevraagd. Bij besluit van den Burgemeester zullen alhier worden verbrand de goede ren die in aanraking zijn geweest met de aan diphlheritis overledenen binnen deze Gemeente als van Jantje van Hussel echtgenoote van Jan Blanken en van Evert Ilazeleger deze goederen zijn ten koste van den staat onteigend. Twee koffers van professor Manstadt zijn thans teruggevonden op ijzeren bin ten, waarop een gedeelte van den afge- branden vloer van het Kurhaus te Sche- veningen rustte. Die koffers, bevattende kleeren en speelgoed van de kinderen des professors, welk een en ander bleek in ongeschonden toestand te verkeeren, zijn hem naar Berlijn opgezonden. De Engelschen die de handen ten hemel hieven en weeklaagden over Neder land, dat niet alle zeeroovers in de buurt van Atjeh onder bedwang had, kunnen heden over eigen tekortkomingen aan het jammeren gaan.... wat minder aangenaam is. Chineesche zeeroovers zijn in Shanghai geland. Ze hebben de Chartered Mer cantile Batik of Bidia aangetast; ze zijn binnengedrongen en hebben zich meester gemaakt van een groote som gelds waarmede ze naar hun roofschip terug keerden. Twee hunner werden neergeschoten bij den aanval. Het is niet de eerste keer dat Chinee sche zeeroovers vlak onder de Britsche kanonnen dus plunderen en moorden. In Singapore kan men een ongelukkigen zeeman zien rondgaan. Zijn handen wer den afgehouwen door zeeroovers, die zijn schip vlak bij Singapore plunderden en verbrandden. Hij draagt een bord om den nek, waarop te lezen staal, hoe de regeering hem vergunning geeft giften te vragen, omdat hij door zeeroovers dus mishandeld werd in Britsche wateren. De Engelschen beslechten op deze wijze een Nisero-quaestie met zich zeiven.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2