Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Door don Minister van Oorlog is bepaald, dat de miliciens der lichting van 1886, behoorende tot het wapen der infanterie voor zoover zij niet door het lot voor het blijvend gedeelte zijn aan gewezen, den 30 April a s. met onbe paald verlof zullen vertrekken, en dat de overigen den 12 Sept. d. a. v. in het genot van dat verlof zullen worden ge steld. Te Slikkerveer wordt een Rijkstele graafkantoor met telephoondienst voor het algemeen verkeer geopend; met het oog op de te houden ijswedstrijden, zul len de rijks-telegraafkantoren te Ridder kerk en Slikkerveer voor die dagen, be halve op de normale diensturen, ook open zijn van 2 tot 4 uren namiddags. Aangezien de trein van den Cen- traalspoorweg Zondagavond, in plaats van te 7.59 eerst te 9.30 te Zwolle aankwam, werd de aansluiting op Alme- loo en het Noorden gemist, waardoor vele reizigers, waaronder een 70-tal militairen, te Zwolle moesten overnach ten. Verscheidene militairen kregen logies in de kazerne. De Spectator geeft eene beteekenis- volle afbeelding van dr. Kuyper en het congres. Men ziet het jaartal 1816 in dikke chocoladecijfers voor hem staan. De ijveraar neemt de 1 en 6 op en plaatst die aan de linkerzijde, zoodat er nu 1618 staat. Het onderschrift luidt: «Och, het is toch maar een cijferkwestie" In zake Bulgarije is eindelijk weder eens iets belangrijks te vertellen. Ten eerste zal de Deputatie, die zich te ver- geefsch tot Frankrijk wendde met het verzoek als bemiddelaar tegenover Rus land op te treden, ditzelfde verzoek nu aan de Italiaansche regeering doen en er bestaat alle reden om op eene inwil liging van deze zijde te hopen. Vervol gens wordt aan de Times uit Sofia be richt, dat na de terugkeer der Deputatie het Regentschap zal aftreden, de Sobranja weder zal worden bijeengeroepen en door haar hoogstwaarschijnlijk Aleko-pacha (Alexander Voyorides Senior), de voor malige stadhouder van Oost-Rumelië, tot Regent zal worden verkozen. Keizer Wil helm heeft aan een deputatie uit het Heerenhuis zijn diep leedwezen te kennen gegeven over het niet aannemen der legerwet. In verband daarmede heeft d- rechterzijde in het Pruissische Heerenhuis een voorstel ingediend om een adres aan den Keizer te richten van ongeveer de volgende inhoud In overeenstemming met de Bonds- regeeringen, heeft de Keizer eene ver sterking der legermacht noodig geoor deeld, ten einde onder de bestaande span ning voor Duitschland en Europa den vrede te kunnen handhaven. De Rijksdag heeft aan zijne goedkeuring op het hier toe strekkende wetsontwerp voorwaarden verbonden, waardoor hij nieuwe bevoegd heden zou verkrijgen, niet in overeen stemming met de tot nog toe bestaande. Nu de onmisbare vaststelling van dal wetsontwerp is mislukt en dientengevolge eene ontbinding van den Rijksdag nood zakelijk is geworden, acht het Heerer.huis zich geroepen, den Keizer onwankelbare trouw te betuigen, en het vertrouwen uit te «preken, dat het Pruisische volk bereid zal worden bevonden tot elke op offering om het leger op zoodanige voet te brengen, als ter verzekering van de veiligheid des lands vereischt wordt. Allerwege in Duitschland worden toe bereidselen gemaakt voor de ophanden verkiezingen van den Rijksdag. De Standard verneemt uit Dublin, dat de Ministerraad, welke Zaterdag jl. is gehouden, heeft besloten om weldra een wetsontwerp tot het onderdrukken der Agrarische samenzweringen in Ierland in te dienen. Daarbij wordt aan de Kroon het recht verleend om in zekere gevallen zelfs uit zijn talenschat een tamelijk dubbelzinnig Spaansch te voorschijn en gebruikte dit voor de meest gewaagde complimentjes, zonder eenig beter gevolg dan dat de oogen der «schoone Fee" meer en meer lachten en dat zij met de gelukkigste invallen, die haar eigen waren zijn enthousiasme afweerde. Die levendige opgewondenheid stond haar be koorlijk. Zij was als een in duizend kleu ren schitterend juweel en ik herkende de anders zoo stille apatische Manuela niet meer. Er was een nieuw leven in haar gevaren. Nu en dan vloog een snellen blik over den waaierrand tot mij over; ik was in een soort van gesprek met de oudste jongedame uit het gezelschap, en terwijl al mijn zinnen letten op die twee daar ginds, kraamde mijn mond onzamenhan- gende nonsens uit. Eindelijk geschiedde het langgewenschte. Een vermetel jonge ling verbrak, niettegenstaande den ver nietigenden blik van den virtuqos, den too- vercirkel en maakte het door zijne on schatbare tegenwoordigheid mogelijk dat andere dames, die reeds lang met nijd en ongeduld wachtten, ook in den kring kwamen; eindelijk maakte ook Manuela zich met eene langzame beweging, eerst half dau geheel, los en kwam naar mij "toe. Wordt vervolgd.) bijzondere gezworenen te benoemen en een andere plaats voor de behandeling van het proces aan te wijzen, terwijl den politierechter volmacht wordt gegeven om aansporing tot samenzwering, vrees- aanjaging en boycotten in kort geding met twee tot diie maanden gevangenis te strafien. Deze wet zal voor het geheele Britsche rijk geldig zijn. Te Grenoble had den 10. 's avonds eene dubbele ontploffing plaats in de hoofdkerk, die echter betrekkelijk weinig schade aanrichtte. Den nacht te voren waren in de stad biljetten aangeplakt, uit Vienne van den 8. dezer gedagtee- kend, inhoudende, dat de bisschop msgr. Fava, door de «geheime rechtbank" in hare zitting van 2 dezer ter dood ver oordeeld was. Op dit biljet volgde een tweede met rooden inkt geschreven en waarvan het slot en aanhef aldus luid den «Ik. houder van de zwaarden der gerechtigheid, behoorende aan de ge heime rechtbank, geef aan den heer Fava, bisschop van Grenoble, kennis, dat, wanneer een dwingeland het volk ver volgt, het volk den dwingeland verwijdert. Gij zijt een godsdienstig dwingeland Genoeg daarvan, het volk wordt het moede, gij hindert ons, wij verwijderen u, gij moet sterven sterf Te lang reeds hebt gij tot God gebeden, bid nu tot den duivel want hij alleen kan u uit onze klauwen redden bid tot hem mijheer Fava. hij zal u het leven schenken in ruil voor uwe ziel. Zoo zij het De rechtbank der wrekers heeft u hare ge rechtigheid aangewezen, gij zult het von nis ondergaan." Beide stukken waren rnet eenige letters en een kruis geteekend. Thans heeft de politie dergelijke plak katen, benevens een pak ontplofbare stoffen en een aantal brieven gevonden bij zekeren Morelle, die wegens diefstal in hechtenis was. Onder de bij hem ge vonden brieven is er een uit Lyon, Vit- tré" onderteekend, waarin men o. a. leest: »We zijn werkelijk ongelukkig. De aan slag tegen de pastoors is mislukt. Sauze heeft de lonten slecht gemaakt. Gij zult het in de couranten gelezen hebben. We moeten op nieuw beginnen. De St. Ni- zière-kerk moet vallen, en vallen zal zij... Char brier heeft niet naar mij geluisterd. Ik had hem gezegd, de bom op een donkere plaats te leggen en hij heeft haat op een wijwatersbak gelegd, veel te veel in het gezicht. Nu, wij zullen zien. Eene der bommen weegt ten minste drie kilo's, genoeg om drie huizen in de lucht te doen vliegen. Die ééne bewaar ik voor den grooten dag." Een andere brief uit Genéve houdt verwijten in tegen Vittié, en kondigt een aanslag aan tegen het Paleis van Justitie. Een bijzonder gede legeerde der politie te Lyon is naar Gre noble gekomen. Sommige blieven zijn in geheimzinnige teekens geschreven. Uit Moskou wordt de arrestatie gemeld van twee Engelsche officieren, verdacht van spionage. Uit Afghanistan wordt te Calcutta vernomen, dat de Ghilzais de troepen des Emirs te Mukkar hebben aangevallen en deze op de vlucht joegen. De zoons van Muskh i-Alam trachten een nieuwen opstand tegen den Emir in 't leven te roepen. De handel in Thibet staat zoo goed als stil. Eenige honderden kooplieden zijn in de bergpassen, doch de Thibetanen versperren hen eiken toegang tot hun land. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Gereformeerde gemeente des voorm. half tien en des nam. vijf uur, geleid worden door den heer Vaar- ties van Dordrecht. De Ie luit.-kwartiermeester J. W. Altink van het 7e reg. infanterie te Am sterdam is gedetacheerd bij het depot- escadron van het le regt. huzaren alhier. Ter verbetering van een bericht in ons vorig nummer diene, dat op 's Ko- nines verjaardag ook in onze gemeente wel degelijk feest zal worden gevierd. Naar wij van goed ingelichte zijde ver namen heeft zich eene commissie ge vormd, uit hoofden van scholen en eenige andere ingezetenen bestaande, met het doel om de Amersfoortsche jeugd den 19en Februari a. s. een genotvollen dag te verschaffen. Bedoelde commissie zal tot verdere uitwerking barer plannen he den avond vergaderen. Door den gemeenteraad is gisteren o.a. besloten tot den bouw van eene jon gensschool op het in de Heerenstraat gelegen terrein aan de gemeente behoo rende; vastgesteld eene verordening de inrichting der plaatselijke politie rege lende; de belooning vastgesteld voor de schatters van onroerende goederen, be hoorende tot den Leusderberg-, en tot leeraar in de wis- en natuurkunde aan de inlichtingen voor middelbaar onderwijs en het gymnasium benoemd de heer Dr. H. EKEMA te Schiedam. De heer P. C. F. FROWEIN te Amsterdam verkreeg 3 stemmen. (In liet volgend nummer zullen onze lezers een meer uitvoerig verslag vinden.) Vrijdag middag te 12 uren werd in het lokaal «de Atend" eene algemeene vergadering gehouden door de afdeeling Amersfoort van het Utrechtsch genoot schap voor landbouw en kruidkunde. In de eerste plaats werd de rekening over 1886, in eene te voren gehouden be stuursvergadering opgemaakt, na door eene commissie van drie leden, in wier handen zij werd gesteld, te z ïjn onder zocht, door de vergadeiing goedgekeurd, Een voorstel van het bestuur tot het houden eener keuring in 1888 van 2jarige hengsten, werd aangenomen nadat het in zooverre wa» gewijzigd, dat ook oudere hengsten ter keuring mogen worden aangeboden en daarvoor een prijs en eene premie waren bepaald. Vervolgens werd aangenomen een voorstel tot aan koop van een beervarken, ter veredeling van het varkensras. Er is bepaald dat in den zomer van dit jaar alhier van wege de afdeeling eene bloemententoonstelling zal worden gehouden. De stierenkeuring, tot het houden waarvan in de vorige vergadering werd besloten, zal plaats hebben den 1. April a. s. op het terrein achter het koffiehuis «de A>end"; 1 en 2 jarige stieren van landbouwers uit de afdeeling kunnen ter keuring worden aangeboden. Ten 1 ure trad dr. L. Mulder, van 's-Hage in eene openbare vergadering als spreker op. Tot onderwerp had hij de malaise in landbouwzaken in den tegen- woordigen tijd, die zich ook vroeger had vertoond in plaats van een ontmoedigend verwijt tot de landbouwers daarover te richten, wilde hij ze liever tnoed en ver trouwen op de toekomst inspreken, het geen hij deed gepaard gaan met vele nuttige wenken met betrekking tot de veefokkerij, de zuivelbereiding van mest stoffen. Een 40tal hoorders volgden den be kwamen spreker, die het nuttige, dat hij mededeelde, in zeer behagelijken vorm weet voor te dragen. Tot keurmeester van de rijtuigen der huurkoetsiers en voerlieden alhier is door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer G. Blok. Gaarne ruimen wij onderstaand verslag over liet vorige jaar van de Ver- eeniging van gepens. ondei officieren van het Nederl. leger, afdeeling Amersfoort, een plaatsje in onze kolommen in, met vertrouwen, dat daardoor menigeen zich opgewekt zal gevoelen om als beschermer of donateur tot deze zoo nuttig wei kende vereeniging zal toetreden. De afdeeling alhier telt 13 leden n.l. 3 onderoffi. gepens. voor de wet van 1877. 8 minderen r 1 wed. van 1 onderoff. na 1 beschermer en 2 donateurs. Aan de behoeftige leden werd in 1886 uitgekeerd in Februari f110.in No vember f 137.50, terwijl bovendien nog aan twee oud-strijders buitengewone gratificatiën werden toegekend te zamen tot een bedrag van f37.50. Het totaal der uitgaven bedroeg dus f285. Hiertegenover staat aan ontvangsten als bijdrage van 1 beschermer f 10. 2 donateurs - 3.50 Contributie van leden 4 onderoffi. - 4 8 minderen - 4. te zamen een totaal makende van f21.50. zoodat door het hoofdbestuur nog f263,50 moest worden bijgedragen. Door de ijverige zorgen van den heer J. Busquet, correspondeerend lid der ver eeniging, aan wien wij bovenstaand ver slag danken, zijn sedert 1 Januari dezes jaars nog toegetreden 1 beschermer en 24 donateurs. De door hen beloofde bijdragen zijn echter bij lange na nog niet voldoende om in de kosten der halfjaarlijksche uit- keeringen in onze gemeente te voorzien. Mogen bovenstaande regelen er daarom toe bijdragen, dat velen toetreden tot eene vereeniging die zich het schoone doel stelt, om hen, die eenmaal hun leven waagden voor de eer van ons vaderland, bij hun karig pensioen zooveel te schen ken, dat zij hun ouden dag onbekom merd kunnen tegemoet zien. Om als beschermer of donateur toe te treden, wende men zich tot den heer J. Busquet. die tevens tot het geven van alle mogelijke verdere inlichtingen vol komen bereid is. Door den heer M. de Haas, alhier, werd aan het bureau der Vcend. Ct. ver toond een muntstuk van voor twee-en-twin- lig honderd jaren, n.l. van 400 jaren vóór het tijdstip dat Jezus geboren werd. 't Was van gedreven zilver, waarop in He- breeuwsche karakters stond: «Zilverling van Israël". Aan de andere zijde stond: «Heilig Jeruzalem", en de afbeelding van een wierookvat met een palmtak. De strenge vorst der laatste dagen heeft alle grachten in en om Amersfoort in hare banden bekneld en allerwege zwieren en zwaaien de rijdeis en rij deressen nu over het spiegelgladde ijs. Dat dit echter op alle plaatsen niet even sterk is, heeft reeds menigeen ondervon den. Maandagmorgen zakten twee mili tairen van het garnizoen alhier, op de beek tegenover de kazerne door het ijs. Ook op de Eem moesten een pair boer tjes hunne waaghalzerij met een koud bad bekoopen. Tot nu toe hoorden wij gelukkig nog geen enkel geval waarin de drenkelingen niet meer konden worden gered. De heden ingevallen dooi zal aan de pret wel spoedig een einde maken. Tengevolge van de gladheid had de houtwerker der veld-artillerie H. J. W. Zondag avond een ongeluk. De ladder waarop hij zich bevond ten einde een lantaarn nabij de woningen voor gehuwde militairen, bij de kazerne te ontsteken, gleed uit, met het gevolg dat de man viel en een been brak. Door eenige be woners van genoemde gebouwen werd hij huiswaarts gebracht. 323ste STAATS-EOTERIJ. VIJFDE KLASSE, TWEEDE WEEK. Trekking van 17 en 18 Jan. (1400 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f200. No. 15609. Pryzen van flOo- No. 9822 en 20527. Prijzen van f70. 701, 731, 748, 767, 782, 797, 798, 3473, 3476 3488, 8805, 8860, 8895, 9834, 10210, 10226, 10324, 12525, 12541, 14765, 14868, 19032, 19042, 19053 en 20510. Te samen 28 prijzen Zonder prijs zijn uitgetrokken: 702, 710, 759, 776, 780, 2401, 2445, 3420, 3421, 3429, 3459, 3469, 3499, 3514, 3556, 3560, 3570, 3598, 8718, 8722, 8761, 8781, 8789, 8S19, 8852, 8869, 9826, 9833, 9893, 9912, 9929, 10212, 10218, 10294, 10311, 12584, 12595, 12600, 14728, 14743, 14750, 14751, 14782, 14809, 14835, 14843, 14854, 14863, 14866, 15528, 15603, 15617, 15624, 15625, 15633, 15640, 15656, 15677, 15688, 15692, 16111, 18000, 19005, 19086, 19098, 19099, 20504, 20511, 20545, 20547, 20555, 20584, 20593 en 20894. De volgende trekkingen geschieden 19, 20, 25—28 Jan 1—4, en 8—12 Febr. Loten zijn nog verkrijgbaar. Utrecht. Het Hotel le Rang «Les Pays-Bas" met tuin, stal en koetshuis, staande aan het Janskerkhof alhier is j I. Zaterdag ten overstaan van den Notaris Dubois in veiling gebracht en ingezet voor f51,000. Den 22sten dezer des middags ten 1 ure zal in het verkooplokaal Achter St. Pieter bedoeld pand worden afgeslagen en verkocht. Op de jl. Maandag alhier gehouden eerste voorjaars-paardenmarkt, waren vermoedelijk tengevolge van de strenge koude, slechts 296 paarden en veulens aan de lijn en in de stallen. Door het aanwezig zijn van eenige binnen- en bui- tenlandsche kooplieden, was de handel echter nog al vrij levendig en werd voor de paarden van f40.tot f700.en voor de veulens van f100.tot f350. besteed. In de Drieharingsteeg alhier, brak jl. Dinsdagmiddag, ten omstreeks 1 ure, in de werkplaats van eenen aldaar wonende meubelmaker een vrij hevige brand uit, welke zich zoo snel uitbreidde, dat de bewoners, die boven de werkplaats ge huisvest waren en juist hadden gemid dagmaald, het brandende gebouw slechts konden verlaten, door uit een der ramen van de eerste verdieping op straat te springen. De moeder en dochter die het eerst den sprong waagden, werden opge vangen door een Sergeant-Majoor der Genie, die zich juist ter plaatse bevond en bekwamen geen letsel, ook de vader kwam behouden beneden, doch was zoodanig met brandwonden aan hoofd en handen bedekt, dat onmiddelijk ge neeskundige hulp moest worden verleend, welke trouwens ook voor den zoon ver eischt werd, daar deze behalve enkele lichte brandwonden, ook nog eene kwetsure aan een der armen had beko men. De oorzaak van den brand is onbekend, het gebouw is geheel uitge brand en moet even als den inboedel bij eene Utr. maatschappij, hoewel laag, verzekerd zijn. Ten 2 ure was de brand reeds geheel gebluscht en hebben de brandkranen der waterleiding ook nu weder uitstekende diensten bewezen. Baarn. Voor eenige dagen is in het Baarnsche bosch een kolossaal dasvarken (een schadelijke hazen- en konijnenver delger) uitgegraven. Het kostte eenige jachtopzieners des Konings vrij wat moeite het beest, dat zeer groote nagels heeft, levend te vangen. Naar men ver neemt is het dier naar Artis opgezonden. Maandagavond had in 't Amalia- hotel een biljart-concours plaats, waarbij de volgende heeren een prijs of premie behaalden, t. w. Ten Braak, Coerman, Velaars, Tesselhoflf, Sijberden en Van Doornik. a. s. Vrijdag zal de Rederijkers kamer «Bernard ter Haar" eene openbare uitvoering geven. Ook hier zullen op den a.s. 70sten verjaardag van Z. M. den Koning maat regelen genomen worden, om dien dag luisterijk te vieren. Zoo zal o. a. de ka mer «Beinhard ter Haar" een volks voorstelling; geven, terwijl naar wij ver nemen, ook de schoolgaande jeugd een aangename verrassing bereid wordt. Nykerk. Op de jl. Dinsdag gehouden vergadering van geërfden in de Voort- huizer Maalschap is besloten tot zelfs de kleinste deelgerechtigden als stemge rechtigden te beschouwen. Tevens werden nog eenige wijzigingen in de grenzen der Maalschap gebracht. Het is, nu de lijst van stemgerechtigden voor de a. s. verdeeling voorgoed is vastgesteld, zoo goed als zeker, dat de verdeeling zal geschieden langs minnelijken weg, waar door vele kosten zullen worden bespaard. Sclierpenzeel. In plaats van den heer VV. Ploeg, die bedankt heeft, is tot kerkvoogd alhier benoemd de heer J. Ravenhorst. IJSBERICHTEK. Aan het programma der heden en morgen te Slikkerveer te houden interna tionale hardrijderij ontleenen wij het vol gende. Rechters zijn de heeren mr. S. Sal- verda, tevens starter; rnr. J. van Buttin- gha Wichers, tevens tijdopnemer, en baron" De Salis, tevens tijdopnemer. De aanvang is bepaald op 10 uur 's morgens. I. Meesterschap van Nederland op 1609 meter. Eerste prijs f 600, een diploma en eene gouden medaille. Tweede prijs f300 en een diploma. Derde prijs f60 en een diploma. Vierde prijs f30 en een diploma. II. Meesterschap van Nederland voor heeren liefhebbers, op 1609 meter. Eerste prijs eene gouden medaille. Tweede prijs eene zilveren medaille. Derde prijs eene bronzen medaille. Vierde prijs een di ploma. Als liefhebbers worden niet beschouwd 1. Zij, die ooit in een openbaren wed strijd om geld, hetzij als prijs, inzet of inleggeld, gereden hebben. 2. Zij, die van 31 Maart 1886 af ooit, voor zoover hun bekend, met of tegen een beroeps rijder om eenigen prijs gereden hebben. 3. Zij, die ooit, om eenig geldelijk voor deel, in de uitoefening der athletiek on derricht gegeven, die uitgeoefend of daarbij als helpers gefungeerd hebben. Bij de te Hamburg gehouden wed strijd is de le prijs op de korte baan, 1600 M., behaald door onzen landgenoot A. van den Berg uit Benthuizen. De uit slag op de lange baan, 3500 M., was als volgt: Hagen 7 min. 26Vj sec., Veninga 7 min. 37 sec., v. d. Berg 8 min. 31 sec. Kingma 8 min. 34 sec. Hier was dus Hagen overwinnaar. De cijfers wijzen evenwel uit, dat onze landgenooten ge duchte mededingers waren en allerwege werden dan ook die lierrn Hollander met gejuich begroet. Daar de overwinning op beide banen niet door denzelfden persoon is behaald, is de meesterschapsprijs niet uitgereikt. Het Kruis daarvoor uitgeloofd komt dus weder in 't bezit van de Hamburger-Al- tonasehe IJsclub, altijd als Paulsen, die het nu in zijn bezit heeft, het weder wil afstaan. Tot nu toe heeft hij zulks ge weigerd. Heden is de groote dag voor de Friesche hardrijders. Zij kunnen nu te Slikkerveer op Hollandse!) ijs hunne krach ten meten met de beste buitenlandsche rijders, waaronder Hagen en Werner, alsmede de Amerikaan Franklin, zeker wel de bekendste zijn. Of Axel Paulsen komen zal was nog niet bekend. De gis teren gevallen sneeuw en daarop inge vallen dooi zal de taak der rijders waar lijk niet vergemakkelijken, en het zoude niet te verwonderen zijn, wanneer ver schillende mededingers zich om het weeke ijs terug trokken. Het was gisteren nog niet officiëel bekend of H. M. de Koningin den wedstrijd zou bijwonen. De ruime banen van de IJsclub te 's Hage, waar Zondag de huzarenmuziek zich liet hooren, genoten toen de eer van een bezoek van H. M. de Koningin, die met II. K. H. Prinses Wilhelmina een wandeling over «Zorgvliet" maakte en naar het aardige wintertafreel kwam kij ken. Er was dan ook een uitgelezen schare van rijders en rijderessen bijeen; de burgemeester waagde er zich op glad ijs en een aantal van de beste rijders bewogen er zich, te midden van kruk ken en brekebeenen natuurlijk. Voor de baan. door H. K. H. de Groothertogin van Saksen weder welwillend beschik baar gesteld, wordt door bestuurders der IJsclub de meeste zorg gedragen. In Zwttserland hebben herhaaldelijk sneeuwstortingen plaats. Zondag is een lawine tusschen Silenen en Bristlen neer gestort, juist op het uur dat de inwo ners gewoon zijn de kerk te verlaten. Gelukkig was de pastoor door een onver wachte reden belet den dienst te cele- breeren, en keerden de geloovigen vroe ger naar huis terug, waardoor zij aan een groot gevaar ontkwamen. Hardrijderijen zijn in Friesland aan de orde van den dag. Zoo klein is geen dorp. of 't heeft zijn ijsclub, sommige zelfs meer dan een. Iedere vereeniging

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2