BUITENLAND. Plaatselijke bericüten. Op 's Konings verjaardag, wordt door de Vereeniging van gepensioneerde tonderofficieren en minderen van het n Nederlandsche Leger", aan honderd hulpbehoevende oud-strijders, versierd niet het Zilveren of Metalen Kruis en waar onder in de eerste plaats die,, versierd met de Citadel-medaille, een gouden Willem uitgekeerd, welke uitkeering ieder jaar op 19 Februari zal herhaald worden als een blijvend aandenken aan Zijner Majesteits gehooitedag. De jongste van deze 100 veteranen telt 80 jarenhet meerendeel is ouder, terwijl meer dan 200 hulpbehoevende oud-strijders zich aangemeld hebben, die beneden de 80 jaar oud zijn. Deze moe ten, helaas! wachten, totdat tie anderen voor hen plaats maken, tiaar de Veree niging niet meer dan 100 gouden Wil- lems ieder jaar voor dit doel beschik baar kan stellen. Mochten er, onder onze lezers zijn, die de overige 200 oudjes alsnog willen ge denken. dan kunnen zij hunne bijdragen of toezegging daarvoor adresseeren aan den secretaris van de eere-comrnissie dezer Vereeniging, den oud-generaal-ma- joor H. J. Enderlein te 's-Gravenhage. Eerst thans is men aan hel einde gekomen van bet onderzoek naar de oorzaak der botsing te Ruinervvold op 2 Januari II. en is bet uitvoerig rapport daarover opgezonden aan den raad van toezicht op de spoorwegdiensten. Het onderzoek beeft aangetoond dat de schuld van het ongeval in hoofdzaak is te wijten aan den machinist van den sneltrein van Meppel komende, en wel ten gevolge van het misbruik van ster- kendrank. Dit werd verklaard door het verhoor van twee machinisten der Drent- scbe Stoomboot-maatschappij, kennissen van Van der Linde, den machinist van den sneltrein, die in den noodlotligen avond van 2 Januari met hem te Meppel te samen zijn geweest, eti bij welke ge legenheid Van der Linde vier borrels ge dronken en drie maatjes jenever mede genomen heeft op de machine. De beide machinisten der Drentsche Stoomboot maatschappij werden door hem uitge- noodigd, op de machine, welke toen in de loods stond, mede te gaan tot op de plaats waar die moet wachten om vóór den trein te worden geplaatst. Van der Linde heeft toen in bijzijn van genoemde personen en van zijn leerling jenever rondgeschonken, en is rlaai na onpasselijk geworden. Dat de oorzaak van het on geval bepaald aan het gebiuik van jene ver is toe te schrijven, wordt versterkt door de verklaringen van twee smids knechten uit Assen, die zich, even nadat het ongeluk voorviel, op de machine heb ben begeven, om te trachten den ma chinist te helpen, waarbij het hun opviel, dat Van der Linde naar sterkendrank rook. Terwijl dus, zooals gezegd is, de schuld aan den machinist is te wijten, worden toch ook als medeschuldigen aangemerkt de stationschef te Ruinervvold en de tele grafist te Meppel; de stationschef omdat bij zich niet voldoende overtuigd heeft, dat het licht in het afstandssignaal zijde Meppel, van waar de sneltrein moest aankomen, helder brandde, en hij daar door dus zeker kon zijn, dat zoo noodig aan den van daar komenden trein duide lijk het sein tot stilstaan kon worden gegeven; de telegrafist, die in strijd met de voorschriften eerst na vertrek van den trein van Meppel aan de halte Rui- nerwold veilig had gevraagd. Het veilig vragen van een trein moet namelijk ge schieden tien minuten vóór het vertrek. Zoolang dus Meppel geen veilig vroeg, kon men te Ruinervvold aannemen, dat de trein zeer in vertraging was, en dien tengevolge niet zoo spoedig aan dat sta tion zou zijn. Daarom werd de kruising van den trein van Koekange te Ruiner- wold aangenomen, en werden zelfs reeds lastgevingen in gereedheid gebracht, om de kruising van daar naar Meppel te verleggen. Terwijl de stationschef te Ruinerwold met dit schriftelijk werk bezig was, altijd in de veronderstelling dat de sneltrein nog niet van Meppel was vertrokken, werd deze door Meppel afgeseind. Op het perron komende, bemerkte hij dat de trpin reeds het signaal voorbij was. De stationschef loonde toen nog het on- veiligsein door te zwaaien met de hand- lantaarn en het herhaaldelijk op veilig en onveilig trekken van het afstandssig naal in de richting Koekange, doch noch het een, noch het ander scheen door den machinist te worden opgemerkt. De machirdst Van der Linde heeft, zooals bekend is, zijne fout met den dood geboet. De stationschef van Ruinerwold en de telegrafist van Meppel worden beide ge straft met teleurstelling tot een betrek king van lageren rang waarin geene verantwoordelijkheid voor de veiligheid van het verkeer op hen rust, terwijl ook de leerling-machinist van den sneltrein, omdat hij sterkendrank op de machine heeft gedronken en omdat hij er te Mep pel geen kennis van gaf, dat de machi nist onder den invloea van sterkendrank verkeerde, eene andere betrekking zal worden aangewezen. Hierbij is aange nomen, dat die leerling reeds door zijne verwonding zwaar is gestraft. Donderdag werd aan het ministerie van koloniën aanbesteed de levering van den metalen bovenbouw van 69 bruggen voor den dienst der Staatspoorwegen op Java. Het minst was ingeschreven door de «Société anonyme des tiaveaux Dyle et Bachalan", te Parijs, nl. het eerste perceel voor f 18898 en bet tweede voor f 14966. Het bestuur der «Vereeniging de Haagsche Kookschool" heeft een prospec tus der lessen aan die inrichting (geves tigd Stille Veerkade 20), waarvan de opening zal plaats hebben op Maandag 20 dezer, 's namiddags te 3 uur, het licht doen zien. Blijkens dat prospectus omvat het on derwijs: lo. theoretisch en aanschouwe lijk onderwijs; 2o. volkskeuken 3o. prac- tiche cursus; 4o. curcus voor kinderen van de scholen voor lager onderwijs 5o. burgerpot, en 6o. cursus voor meis jes van 1217 jaar van de scholen voor middelbaar onderwijs. Bovendien worden er lijdelijke cursus sen gehouden voor inmaken, confijten, wild braden, enz. De duur van iederen cursus, a f6 's maands, is vier maanden. Men ver bindt zich voor niet minder dan één maandeen cursus heeft niet minder dan vier, niet meer dan. twaalf leerlin gen. Leerlingen kunnen de spijzen koo- penschotels en borden worden tegen tarief afgestaan. De leerlingen, die door onachtzaamheid gereedschappen of spijzen bederven, moeten schadevergoeding be talen. Leerlingen, die een diploma van lee- rares of getuigschrift voor kookster wenschen te erlangen, moeten daarvan bij hunne inschrijving kennis geven. Wie zich tot leerares wil bekwamen, moet kosteloos den cursus leiden in de school, in alle vakken, onder toezicht der directrice. Minvermogende leerlingen ontvangen kosteloos onderricht in koken en huiswerk tegen dienstverrichting ten behoeve der school. Uit Neerbosch meldt men: »De Weesinrichting alhier ontving dezer da gen van de kinderen der openbare school van Pella (Iowa) de som van f 54.65. De heer Arie Smit, burgemeester der gemeente Vlissingen, zal bij gelegen heid van 's Koniiigs verjaardag in het raadhuis een diner aanbieden aan de officieren der dd. schutterij, den com mandant van het garnizoen en enkele andere genoodigden. dat ieder, wiens versland door de onder vinding geiijpt is en voor wie het leven geene geheimen meer heeft, zoo ten vol le verdient, en geloof en vertrouwen keerden bij baar weder, nu zij andermaal begon lief te hebban. Nu de baron eenmaal tot een tweede huwelijk besloten was. maakte hij ook de noodige schikkingen, dat dit zoo spoe dig mogelijk zou kunnen plaats hebben en verzocht hij mevrouw Comeras, om haar vertrek naai' Irrdië zooveel doenlijk te bespoedigen. In het antwoord, dat zij zooeven ontvangen had, stond, dat zij weldra op Java hoopte te zijn en het was na de aankomst van dezen brief, dat hij met Maigarelha het in een vroeger1 hoofdstuk beschreven onderhoud had. Vervolgens ontbood hij den intendant van het paleis en gaf dezen de noodige bevelen, ten opzichte van den ontvangst van mevrouw Comeras en van de plech tigheden, die op den dag barer aankomst moesten plaats hebben. Drie weken later werd het huwelijk van den Gouverneur-Generaal op her paleis te Weltevreden voltrokken, en nog dienzelfden avond vertrok hij' met zijn vrouw, benevens Beatrix en Margaretha, naar Buitenzorg. (Werdf vervolgd). Omtrent het uitgeven van goed- koope biljetten naar Biussel gedurende de groote tentoonstelling aldaar, verneemt de N. II. Ct. nader, dat aan de verschil lende stations retourbiljetten zullen wor den uitgegeven naar Brussel tegen enkele reisvracht met een geldigheidsduur van acht dagen; worden deze biljetten op een Zaterdag uitgegeven, dan zijn deze geldig tot den tweeden Maandag daar aanvolgende. Verder worden op enkele dagen pleiziertreinen georganiseerd en gezelschapsbiljetten voor bepaalde trei nen beschikbaar gesteld. Den 21 Febr. a.s. zullen van het instructie-bataljon te Kampen naar de regimenten infanterie ver trekken 35 kor poraals-titulair en zijn in verband daar mede tegen den volgenden dag 35 jon gelingen tot dienstneming opgeroepen. Men leest in het D. tr. Z.-H.. Met den stand der werkzaamheden, in zake de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen, waaraan reeds zes jaren gewerkt is, zoo schrijft men ons van bevoegde zijde, is het nog zeer achterlijk gesteld. In Gelderland althans, en zoo zal het in andere provin ciën ook wel zijn, zijn schattingsdistric ten, waar men het gansche jaar nog noodig heeft om de afsehatting te velde te verrichten. De uitkomsten hiervan worden op het terrein in zakboekjes ge bracht vervolgens gaan die boekjes naar het bureau van den voorzitter, waar de inhoud in staten en kohieren wordt ge bracht; dan worden er aan de grond eigenaren kennisgevingen geschreven en rnet al dat werk verloopen maanden en maanden. Daarop volgi de ter visielegging gedurende 30 dagen, gevolgd door de reclames en de herschatlingen, zoodat inen nu reeds tamelijk zeker kan zeggen, dat de heffing van de grondbelasting naar de nieuwe wet in 1890 nog niet geschie den zal. Men wijt den tragen loop der zaken aan de hoofdcommissie, die geen gang in liet werk heeft. Mogelijk zal nu door het optreden van een nieuwen Voorzitter, den Commissaris des Konings in Noord- Uolland, meer spoed worden gemaakt. Onbegrijpelijk is het, dat in de Kamers geene stemmen opgaan, die den betrok ken minister tot eene spoediger voltooiing van hel werk aansporen. Omtrent de Amsterdam'Che valsche munters bevat het Geïll. Pol.-nieuws nog de volgende mededeelingen Dank zij de ijverige samenwerking van justitie en politie, werd te Amster dam eene goede vangst gedaan. Het had reeds lang de aandacht der politie ge trokken, dat aldaar veel valsch geld, voornamelijk guldens en rijksdaalders, in omloop werd gebracht. Vooral in tappe rijen en sigarenwinkels, voornamelijk in de buurt van de Prinsengracht. De per sonen, die door de ontvangst van de valsche munt waren bedrogen, gaven allen eene gelijkluidende beschrijving van den peisoon, die de muntstukken had uitgegeven en het scherpziend oog der rechercheurs was dag en nacht geopend om de daders te snappen. Ongeveer drie weken geleden trachtte een persoon, wiens signalement volkomen overeenkwam met dat van den uilgever der valsche inunt, bij een slager in de Goudsbloem straat een valsclien rijksdaalder in be taling te geven, doch ditmaal liep de zaak mis. De slager, het bedrog ontdek kende pakte den man bij de kraag, en liet de politie roepen. Dit geschiedde op 25 Januari II. De aangehoudene, de ruim 26 jarige Jan Hendrik Mevius, werd, na gehoord te zijn, naar de cel gebracht en in arrest gehouden. De grove verteringen, welke de aangehoudene in den laatsten tijd maakte, hadden de aandacht op hem gevestigd, alsook de omstandigheid, dat hij, na de stad uit geweest te zijn, bij zijne terugkomst steeds een bezoek bracht aan zijne zuster Louise in de van Speyk- dwarsstraat No. 6, die aldaar in ge meenschap leefde met zekeren Willem Frederik Suiitshuyzen, meubelmaker van beroep. Met die wetenschap toegerust begaven de heeren mr. Loelf, rechter-commissaris, mr. Ortt, substituut-officier van justitie, de inspecteur der recherche Batelt, de rechercheurs Panhorst en Verbeek zich omstreeks halfnegen naar de van Speyk- dwarsstraat No. 6, terwijl de majoor der i ïjksveldwacht Lameus de noodige maat regelen genomen had, om zoo noodig met verslet kïrig aan te rukken. Genoemde heeren namen in de van Speykdwars- straat in arrest Louise Sophia Mevius Smitsbuyzen, die niet te huis was, werd nabij de woning door den heer Batelt en de rechercheurs Panhorst en Verbeek in airest genomen. Beiden weiden ver dacht van het vervaardigen van valsche munt, dadelijk naar de cel overgebracht. Vei volgens gingen de heeren naar de Bloemgracht 130, alwaar de 22-jarige Antoon Karei Hol, die aldaar een sigaren winkeltje heeft, doch eigenlijk meubel maker van beroep is, werd aangehouden. In een veitrek achter den winkel weiden in den uitgeholden voet van een talel gevonden 2 zakken, inhoudende pl. in. f125 aan guldens en eenige rijksdaal ders, allen, evenals de in omloop ge brachte valsche muntstukken, voorzien van de jaartallen 1846 en 1847 en de beeltenis van Z. M. Willem III. De daders hebben dus even biutaal als dom ge werkt, daar Z. M. Willem 111 eerst in 1849 aan de regeering is gekomen. Op de woning in de Van Speykdwars- straat zijn in beslag genomen de matrijzen, die gediend hebben om het randschrift «God zij met ons" op de muntstukken aan te brengen, een kacheltje en verdere bew ijsstukken, voor de justitie van groote waarde. Thans zijn in arrest 4 personen, doch het ondeizoek wordt ij vei ig voort gezet. De wijze waarop het onderzoek in deze moeielyke zaak door de justitie en politie is geleid, is boven allen lof verheven. Naar het Vad. verneemt, hebben de zes heeren te 's llage, die 'l initiatief hebben genomen tot het vormen van een nationale partij, een zeer groot aantal blijken van adhesie ontvangen, zoodat binnenkort eene vergadering zal worden gehouden. Te Pietora (Transvaal) heeft zich eene komissie gevormd om, met het oog op de vele aldaar vertoevende Hollandeis den 71sten verjaardag van onzen geëer biedigden vorst feestelijk te herdenken. Aanzienlijke bijdragen werden daarvoor reeds toegezegd. In de volgende maand zal, naar wij vernemen, weder een groot werk ten dienste van het kanaal Amsterdam- Merwede woiden aanbesteed, namelijk het bouwen van een sijphon en het maken van bijbehoorende wei ken bij Zeeburg, gemeente Amsterdam. De ra ming van dit weik is ruim f6000,000. Men schrijft ons: «Te Neerbosch is men bezig de laatste hand te leggen aan het achtste weeshuis. Men is nu aan liet plafoneeeren der slaapzalen en schoollokalen. De mr. timmerman zal nu eerstdaags mét de weesjongens 200 hou ten ledikanten maken, benevens ameuble ment voor de schoollokalen. Onder zeer vele blijken van viiendschap heeft de heer J. J. A. Gou verneur, te Groningen, zijn SOsten ge boortedag gevierd. Naar wij vernemen, zullen goede ren en voorwerpen, welke onverkocht of onverloot van de te Biussel te houden internationale tentoonstelling ter ugkomen, door de Neder landsche spoorwegen vrachtvrij naar de plaats van afzending teruggezonden worden, langs den weg dien zij op de heenreis hebben gevolgd. Ook zullen de vrachten voor de heenreis eenigszins gewijzigd worden. In het Engelsche Lagerhuis zeide Sir Ferguson, dat hij thans onmogelijk mede- deeling kon doen over de stukken, welke over den Europeeschen toestand waren gewisseld, terwijl de heer Labouchere een amendement aankondigde op het adres van antwoord op de troonrede, waarbij het Huis verklaart ingelicht te willen worden over den door Engeland toegezegden steun aan Italië, ingeval van een oorlog met Frankrijk. De heer Lefè- vre kondigde aan een amendement, waar van de strekking is, dat het Huis zich beklage, dat van de achterstallige on rechtmatige pachten in Ierland geen gewag is gemaakt, en de heer Blunt verhindeid werd de vergadering te Wood- foid te houden, waarin sympathie met de Ieren zou betuigd woiden. Het rechtsgeding tegen Wilson is eer gisteren te Parijs begonnen er deed zich niets bijzonders voor. Zijne advocaten zijn overtuigd, dat hij niet kan veroordeeld worden. In de Reichsanzciger geeft dr, Macken zie eene mededeeling omtrent de ziekte van den Kroonprins. Aan liet slot daar van zegt de geneesheer, dat naar zijn nieening clinische verschijnselen steeds vereenigbaar waren met met-boosaardige kwalen en het miscroscopisch onderzoek daarmede overeenstemde. Hij behoeft ei nog slechts bij te voegen dat. ofschoon in elk geval van strottenhoofdsziekte op den eersten aanblik eene nauwkeuiige diagnose betreffende den aard der kwaal kan, worden opgemaakt, het slechts zelden vooikomt, dat alleen het voortschrijden der kwaal en de aanduiding van haren aard kan geconstateerd worden. Ongelukkig behoort de ziekte van den Kroonprins tot de laatstgenoemde soort, zoodat hij slechts kan zeggen dat op dit oogenblik geene andere kwaal aanwezig is dan eene chronische ontsteking van het strottenhoofd, verbonden aan perichon dritis (kraakbeenvliesontsteking.) Het orgaan van het Beiersche hof. dat te Munchen verschijnt, zegt, dat Keizer Wilhelm aan Prins Luitpohl zijn voor nemen heeft te kennen gegeven, zich naar San Remo te begeven. Het blad gelooft, dat de Keizer dan eerst een paar dagen te Munchen zal uitrusten, ofschoon het nog niet zeker is of de Keizer zich langs de lijn Munchen Rome of langs den St.-Gothardbaan naar San Remo zal begeven. Dr. Bergmarn: beklaagt zich in een te Nizza verschijnend blad dat dr. Macken zie hem niet eerder heeft gewaarschuwd en beschuldigt den Engelschen dokter hem van het bed des Kroonprinsen te hebben gehouden. Dr. Bergman blijft bij zijn meening dat er kanker is, hetgeen dr. Mackenzie in liet Tageblatt blijft tegenspreken. Toen voist Ferdinand van Bulgarije den 2 Febr. van Philippopel naar Jamboli zou gaan, ontdekte een militaire patrouille, dat dicht bij laatstgenoemde plaats de rails van den spoorweg waren opgebro ken. Nog bij tijds kon de patrouille den trein doen stilhouden en de vorst en zijn gevolg zetten hun reis voort op wagens, die uit het naaste dorp werden ontboden. De vorst beval, dat voortaan de directeuren van den spoorweg op eene locomotief zijn trein zouden voorgaan, maar zij weigerden, omdat zij dat bevel als een bewijs van wantrouwen beschouw den. Ten slotte werd liet geschikt, dat een locomotief zonder de dii ecteuren zou voorgaan. Het Journal de Paris van gisteren behelst een telegram uit Wecnen, waarin verzekerd wordt dat vorst Ferdinand door de politie te Weenen gewaarschuwd werd, dat men wederom bezig is een komplot tegen hem te smeden. De Pesti Nuplo zegt te weten dat er op dit oogenblik diplomatieke onderhan delingen gevoeld woiden tusschen Wee nen en Berlijn over de concentratie dei Russische troepen aan de gienzen. De toestand zou ernstiger zijn dan ooit te voren en een buitengewone bijeenroeping der Kamers zou spoedig in Hongarije volgen. In de Fransche Kamer van Afgevaar digden vroeg de heer Dreyfus, bij de beiaadslagingen over het Bank-privilege, de afschaffing van algemeene thesauriers en hun vervanuing door directeurs der directe belastingen. De minister was daar tegen en verklaarde vddr het voor stel der commissie te zijn. De heer Soubeyran stelde toen verzending naar de commissie voor. waarop het voorstel- Üreyfus werd verworpen en het voorstel- Soubeyran aangehouden, met 292 tegen tegen 237 stemmen. De minister Tirard verliet toen de zaalmen gelooft, dat het ministerie eerst het advies der begroo- tingscommissie zal afwachten, alvorens een besluit tot aftreden te nemen. Volgens mededeeling in een bulletin van 14 dezer breidt de cholera in Chili zich belangrijk uit. Vooral woedt zij te Valparaiso in alle stadswijken en onder alle klassen der bevolking. In de hospitalen waien in vier dagen tijds, van 19 24 December, 130 lijders opgenomen. Door de Duitschers, te Valparaiso ver blijf houdende, is een eigen Duitsch hos pitaal opgericht. De Gemeente-boekerij is thans in het bezit van de registers op het tijd- schiift Revue des deux Mondes van 1831 tot 1885. Te beginnen met het jaar 1849 bezit zij van dat tijdschrift alle jaargangen tot op heden op vier na, terwijl de aanschaffing der volgende jaargangen voorloopig is verzekerd. De jaargangen 1873, 1876, 1878 en 1883 ontbreken. Ingezetenen, die één of meer van die ontbrekende jaargangen bezitten en ze aan de gemeente-boekerij willen afstaan, waar zij ze te allen tijde ten gebruike kunnen krijgen, zullen daardoor aan de Commissie van Toezicht en Beheer een grooten dienst bewijzen. De catalogus der Gemeente-boekerij is bij den uitge ver dezer Courant voor 12V, ct. te koop. De rekening over 1887 van den dienst der gemeente-reiniging wijst in ontvangst aan een bedrag van f4041.125, in uitgaaf f4951.775, aan waarde verlies van materialen f501.34 en sluit derhalve met een nadeelig slot van f 1411,99. De openbare verhuring, voor zes jaren, van eenentwintig perc. bouw-, wei- en hooiland, gelegen onder de ge meenten Amersfoort, Hoogland, Duist, Baarn en Bunschoten, j.l. Donderdag door bet Gemeentebestuur van Amers foort in Amicitia gehouden, heeft f2410 opgebracht; in 1882 f3534. In de jl. Woensdagavond gehou den vergadering der Ned. werklieden- vereeniging «Patrimonium", Afdeeling Amersfoort, is tot lid der Commissie van Advies, in de plaats van Ds. van Baaien, die voor de benoeming had be dankt, gekozen de heer C. M. van Hemert, tevens werd in die vergadering besloten om een uilkeeringsfonds voor zieke en gewonde werklieden opterichtentot voorloopige Commissie voor dat fonds werden gekozende H.H. B. E. Mater, F. Boerwinkel en Jac. v. d. Brink, die een ontwerp-reglement zullen daarstellen. Tot directrice van de Fröbelschool is benoemd mej. P. H. Warnsinck te 's Gravenhage. Een 3jarig dochtertje van v. 11. op het «Sa^je" alhier, heeft, doordien het zich op een zoogenaamde „warme" stoof had neergezet en haar kleertjes vuur vatten, zulke hevige brandwonden bekomen, dat het in hoogst bedenkelij ke!] toestand verkeert. Een persoon die gisteren morgen door een zijner vrienden (een koloniaal) al te vrijgevig op sterken drank was onthaald, en daardoor in kennelijken staat was geraakt, kroop in den middag in één der torens aan Monnikendam alhier, om aldaar zijn roes uit te slapen. Hij werd echter door een' politieagent en twee burgers in zijn rust gestoord en sprong, slaapdronken als hij was, van schrik in den beek. Na dit verfris- schend bad wer.d hij door den politieagent meè naar het bureau genomen alwaar hij in de gelegenheid werd gesteld rus tiger dan in den toren uit te slapen.. Jan. Gut Piet, wal zie jij er uit. Ben je aan 't Carnavalhouden geweest? Je bent zoo bleek als een doek. Piet. Mensch schei uit, de gal loopt mij over, ik kan haast niet spreken van drift. J. Bedaar, bedaar, wat heb je dan toch P. Wat ik heb? Luister, ik zal 't je vertellen. Ik stuur mijn knecht naar het postkantoor om voor fl.postzegels te halen, zeg hem zich te haasten en blijf wachten. Daar blyft nu de vent

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2