Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de hoofdkiesdistricten Wijk bij Duur stede en Breda, heeft verklaard de be noeming voor eerstgenoemd kiesdistrict aan te nemen, en derhalve eene nieuwe verkiezing van een lid dier Kamer in laatstgemeld kiesdistrict moet plaats heb ben en 2o. dat mr. F. J. M. A. Reekers, benoemd tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de hoofdkiesdistric ten Haarlemmermeer en Druten, heeft verklaard de benoeming voor eerstge noemd kiesdistrict aan te nemen, en der halve eene nieuwe verkiezing van een lid dier Kamer moet plaats hebben in laatstgemeld kiesdistrict; gelet op de artt 107, i08 en 110 der wet van 4 Juli 1850 Staatsblad No. 37); heeft goedgevonden te bepalen: lo. dat eene verkiezing van een lid van de Tweede Kan er der Staten-Generaal in elk der kiesdistricten Breda en Druten zal plaats hebben op Dinsdag 10 April e.k., en 2o. dat herstemming, is die noodig, zal geschieden op Dinsdag 24 April daaraan volgende. Uit goede bron wordt medegedeeld dat de Minister van Oorlog geen beslis singen meer neemt in zake van eenig aanbelang, wegens de crisis waarin het kabinet zich bevindt. Daaruit besluit rin n dat zoo niet het geheele ministerie althans de tegenwoo'dige Minister van Oorlog zijn ontslag zal nemen. Den 3den April a.s. zullen van het instructie-bataljon naar de verschillende regimenten infanterie vertrekken 34 kor poraals. Tegen den volgenden dag zijn 48 jon gelieden ter dienstneming opgeroepen. De Raad van Kampen heeft be sloten voor f1000 deel te nemen in de geldleening van 90 mille, ten behoeve van het onderzoek aangaande de afslui ting der Zuiderzee. In de gemeente Haarlemmermeer is een tweede doleerende gemeente op gericht en wel in de nabijheid van Half weg. Te Rotterdam is tot lid der Tweede Kamer gekozen de heer G. H. Hintzen (lib.) De heer S. de Lange te Amsterdam ontving deze week, bij het wisselen van geld aan 't kantoor van de Nederlandsclre Bank te 's Hage, f500 te veel, welke som hij, nadat hij het abuis bemerkt had, onmiddellijk terugbracht. Door de politie te Meppel is proces verbaal opgemaakt tegen twee personen, die Zondagavond glasi uiten hebben ver brijzeld in het lokaal der bijeenkomst van het «Leger des Heils". Dien avond ging het in en buiten het lokaal zeer rumoerig toe, zoodat dit door de politie moest worden ontruimd, hetgeen sedert het optreden van het «leger" nog niet noodig was geweest. «Eene collecte, gehouden bij de jaar vergadering der Martha-vereeniging te Rotterdam, ten voordeele van de wees inrichting te Neerbosch, heeft f 1007.07' opgebracht." De Maatschappij tot voortzetting der Kon. Deventersche Tapijtfabriek zal op 14 April de gewone jaarlijksche ver gadering van aandeelhouders houden. Er zal worden voorgesteld: a. na 1 Januari 1889 de zaak wederom gedurende 20 jaren voort te zetten b. het maatschap pelijk kapitaal te vergrooten met f 30.000, en daarvoor dit bedrag uil het reserve kapitaal te nemen, en c. over 1887 een divident te betalen van f 168 op de aan- deelen, oorspronkelijk groot 1 1280. Het jaarlijks tractement van den ingenieur Ver wey, te Utrecht, die binnen kort als hoofdingenieur bij de Zuid-Afri- kaansche Spoorwegmaatschappij voor 5 jaar naai de Transvaal vertrekt, is op f 27,000 vastgesteld. Te Renswoude kwamen tweeman nen bij een daglooner, om oudheden op te koopen. Onder voorwendsel dat zij een goeden koop konden doen. indien zij voor één dag eenig geld konden leenen, wisten zij van .de oudjes f50 mee te krijgen, onder voorwaarde dat zij die met f30 winst den volgenden dag zou den teruggeven. De politie heeft de oplichters nog niet op het spoor kunnen komen, en de be drogenen zullen hunne zuur verdiende spaarpenningen wel voor goed kwijt zijn. Woensdagavond, omstreeks half zeven, ontlastte zich in den Achterhoek een hevig onweder, vooral boven Groen- loo. De bliksem sloeg daar al heel spoe dig in de Protestantsche kerk, die in den koepel vuur vatte Aan blusschen met de spuit viel niet te denken, aan gezien helgeel te hoog was. Drie moe dige mannen klommen op de kerk en mochten er in slagen den brand meestei te worden; de koepel ia gedeeltelijk uit gebrand. Te Vorden verbrijzelde de blik sem een zwaien eikenboom. Tot lid van de Tweede Kamer te Sneek is gekozen de heer baron Brant- sen van de Zijpe (anti-rev.) Het jaarlijksch bezoek van den Koning aan Amsterdam zal dit jaar niet plaats hebben. Hoewel Zr. Ms. gezondheidstoestand aanmerkelijk beter is, moet de Koning zich nog zeer in acht nemen en nam hij dan ook geen deel aan den maaltijd ten [ialeize gegeven, ter eere van den buiten gewonen afgezant van het Duitsche Keizerrijk, generaal van Alvensleben, die door Z. M. tot ridder-grootkruis in de orde van den Nedetlandschen Leeuw is benoemd. 't Schijnt ook uit dien hoofde dat het bezoek aan Amsterdam dit jaar niet ge schiedt en dat Z. M. zoo mogelijk einde April naar het Loo zal vertrekken. In Frankrijk lieert het ministerie heden weder te strijden om zijn bestaan. Eene interpellatie der radicaie linkerzijde over den algemeenen toestand zal worden be handeld. De Weener correspondent van de Times verzekert dat, dat de keizer van Rusland bitter verontwaardigd er over is, dat de Tuiksche onwettig verklaring van de regeering van vorst Ferdinand geen resultaat heeft opgeleverd en de Rus sische minister van huitenlandsche zaken zou hebben verklaard, dat de toestand zoo niet kan blijven. Waarschijnlijk is het, dat beproefd zal worden door veriaad den vorst te vei wijderen De Pol. Corr. heeft vernomen dat de gewezen Bulgaarsch minister Ka- raveloff van Russische zijde is aanpespoord zich met de beruchten Zankofl te ver staan over een plan tot onttroning van den vorst, waarvoor Item overvloedig geld zou zijn toegezegd. Bladen, die van den Russischen agent te Bukarest geld ontvangen,, ruien thans het Bulgaarsche leger op tegen vorst Ferdinand, dien zij een heiden, een kroon- roover, een Duitschen geweldenaar noe men en wiens aanhangers zij beschul digen door Oostenrijk te zijn omgekocht. «Soldaten, begrijpt gij niet, dat de Koburger de wortel is van alle kwaad Rukt het kwaad met den wortel uil! Verjaagd den giftigen slang!.... Op dezen toon prediken de door Rusland betaalde organen, oproer, muiteiij en buigeroorlog. Ook in Rumenië is de Russische diplo matie op hare eigenaardige manier wei k zaam. De schanddaden der oppositie, welke dezer dagen zijn gemeld, zijn zekei niet zonder voorkennis en goedkeuiing van den Rus-ischen consul-generaal llitrove gepleegd. Geheel Italië ziet reikhalzend uit naar lijding uit Massowa. Ditmaal meende men zeker te zijn, dat de Abessiniërs de Ita- liaansche posities zouden aanvallen, maar- tot nog toe is het gebleven bij het wis selen van enkele geweerschoten. Een blad meent te weten, dat Abes- sinië vredesvoorstellen zou hebben ge daan. Woensdag werd de tweede van de nieuw ingestelde veemarkten alhier ge houden. Er waren 180 stuks meeren- deels zeer schoon vee ter markt en er was ook vrij goeden handel. Nadat op Maandag den 26. Maart, in tegenwoordigheid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs, de overgangs-examens hadden plaats gehad aan de Burgeravondschool, weiden Dinsdagavond bevorderd van de Iste klasse naar de Ilde de volgende leerlin gen: G. H. van Goor, H. C. Bijtelaar, B. Eibers. G. Smit, A. Beneder, J. van Diemen, Jan Schreuder, P. van Achter berg, K. van Ree, M. G. Ilamersveld. G. Mosterdman en J. van Gelder; niet bevorderd werden 10 leerlingen. Uit de 11de klasse werden bevorderd A. E. Blok, G. W. Gijsbertse, P. M. H. Sermondt en P. van 'tHof; niet bevor derd werden 2 leerlingen. Aan 't Voortgezet Teekenonderwijs namen in den afgeloopen win tercursus deel 11 leerlingen. De namens de Loge Jacob van Campen beschikbaar gestelde prijzen werden door den heer Van den Wall Bake, namens de Commissie van Toezicht, uitgereikt. In de Iste klasse verkreeg M. G. Ila mersveld den eersten prijs, een passer doos en handzaag. G. Mosterdinan den tweeden, een passerdoos, en J. van Gel der den derden, bestaande uit een werk over «Letters en hare grondvormen voor schilders enz." In de 11de klasse werd een passerdoos als prijs toegekend aan P. van 't Hof. De Zomercursus begint op Dinsdag, den 10. April a.s. des avonds te 7 uren. Donderdag 29 Maart j.l. had het aangekondigde examen op de Chr. Nat School alhier plaats. De plechtigheid werd behalve door het Bestuur ook bijgewoond door de meeste leeraren der Hoogere Buigerschool alhier en door enkele be langstellende ouders. De kinderen gaven door llinke antwoorden de sprekendste bewijzen, van het goede onderwijs, dat zij in het afgeloopen jaar hadden geno ten. Met blijdschap kan vermeld wprdeu dat het aantal leerlingen in het afgeloo pen jaar aanzienlijk is vermeerderd en men twijfelt niet of dat aantal zal nog steeds toenemen. De politie is in 't begin dezer week op het spoor gekompn van twee jeugdige dieven, die in de laatste weken ten nadeele van den sigarenfabrikant de R. alhier, door middel van inklimming, in de fabriek ruim een dertigtal kistjes met sigaren hadden ontvreemd, en in deze gemeente verkocht. Na afloop der instructie hunner zaak, zijn zij gisteren opgezonden naar de ge vangenis te Utrecht en aldaar ter be schikking der Justitie gesteld. Donderdagavond hield het nieuw- opgerichte Departement Amersfoort der Nederlandsche Maatschappij ter be vordering van Nijverheid zijn eerste ver gadering in de kleine zaal van Amicitia. Nadat het huishoudelijk reglement was vastgesteld werd het woord verleend aan den lieer Hinkelmann tot het houden van eene voordracht over verlichting en verwarming door gas. Spreker gaf, na eene inleiding over de wording der steen kool en de daarmee in betrekkingstaande stoffen, een overzicht van de geschiede nis der gasverlichting en van de verbe teringen, die voornamelijk in den laat- sten tijd in de inrichting der branders zijn aangebracht. Meer in het bijzonder werd melding gemaakt van het denk beeld om zoowel het gas als de lucht, die ter verbranding dient, op een hooge temperatuur te brengen, voordat zij met elkander in aanraking komen hierdoor wordt verkregen een meer volkomen ver branding en tengevolge daarvan een rus tig, wit licht en een groote lichtsterkte bij zeer weinig gasverbruik. In hét lo kaal brandden een Siemens I. lamp en een Cromartie Gaslamp van William Sugg Co., in welke beide het boven genoemde beginsel op eenigszins ver schillende wijze toegepast is, maar die met elkander wedijveren in glans en helderheid. Ter bezichtiging lagen nog verschil lende andere branders en toestellen, met de gasverlichting in vet band staande, die met groote bereidwilligheid door de fir ma's W. Sugg en Co., uit Amsterdam en Ulrici en Stokvis uit Arnbein be schikbaar waien gesteld. De Heer Hin kelmann vestigde verder nog de aandacht op de verschillende gasloestellen, die uit sluitend voor verwarming dienden. Ook in deze richting zijn vele vordeiingen ge maakt. getuige de in 't lokaal aanwezige gaskachel, systeem W'ybauw, die ir. 1886 te Biussel met d'*n eersten prijs bekroond weid. Dat in T algemeen gasVoimige brandstof boven andere brandstoffen de voorkeur verdient zal nauwelijks beloog behoeven: de volkomen rookviije ver branding, de groote gemakkelijkheid waarmede men op een bepaald oogen- blik de verwarming aanvangen, tempe ren of slaken kan, zijn even zoovele voordeelen die alleen bij het gebruik van gasvormige brandstof kunnen vei kregen worden. Behalve het gewone lichtgas ko men als brandstof zeer in aanmerking: le het Siemensche generatorgas, dat ver kregen wordt door de verbranding zoo te regelen, dat de brandstof in kooloxyde wordt omgezet en 2e het watergas, waar van de bereiding in Amerika reeds op groote schaal plaats heeft door water damp te le den over gloeienden afval van cokes. Dit laatste gas bestaat uit wa terstof en kooloxyde. Bij het gebruik van deze beide gasspn wordt een zeer groot deel verkregen van de warmte, die door verbranding van de oorspronkelijke brand stof kan geleverd worden. Zij hebben evenwel het nadeel, dat zij veel vergif tiger zijn dan gewoon lichtgas en hunne tegenwoordigheid niet door den reuk verraden. Bovendien zouden er afzonder lijke inrichtingen ter bereiding van dit gas noodig zijn; men is dus in kleinere plaatsen aangewezen op het gebruik van gewoon lichtgas, dat met groot voordeel de gewone brandstoffen kan vervangen, wanneer de gasfabriek geneigd is, het gas, tot verwarming bestemd, tegen la- geren prijs te leveren. In vele kleine steden van ons land zijn reeds dergelijke regelingen getroffen tot wederzijdsche voldoening van fabrikant en verbruikers; spreker kon daarom aan het slot zijner voordracht den wensch niet onderdruk ken, dat ook in Amersfooit stappen wer den gedaan om een dergelijken toestand te verkrijgen. De voordracht, die met groote belang stelling was aangehoord, gaf aanleiding tot eenige vragen. Bij de gedaebtenwis- seling over den aan het slot uitgesproken wensch stelde het bestuur voor oin van wege hef Departement pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van een rege ling, waarbij het gas voor verwarming en drijfkracht tegen lageren prijs gele verd wordt, dan dat voor verlichting. Dat een dergelijke regeling niet alleen mo gelijk is, maar voor de gasfabriek zelfs voordeelig moet zijn, is gemakkelijk aan te toonen, en, wat ten slotte alles afdoet, de ervaiing in plaatsen, kleiner dan Ameisfooit, heeft geleerd, dat de zaak zeer uitroeibaar is.Met algeineene stem men werd daarom aan het Bestuur op gedragen, een onderzoek in den bedoel den zin in te stellen. Men was evenwel eenstemmig van meening, dat de kans van slagen zeer vergroot zou worden, zoo bij het belanghebbende publiek de over tuiging van het nut der zaak zich meer en meer vestigde. Ter bereiking van dit doel stelt het Departement zich voor op een nader aan te kondigen avond in de volgende week een voor ieder toeganke lijke tentoonstelling te houden van ver schillende der nieuwste gastoestellen voor verlichting en verwarming. Ieder zal hier in de gelegenheid zijn zich te overtuigen van de groote voordeelen, welke deze nieuwere brandeis voor verlichting en verwarming bezitten. Moge een druk bezoek het loon zijn van de bereidwilligheid, waarmede ver schillende fabrikanten hunne magazijnen voor het Departement hebben openge steld Uit goede bron kunnen wij mee- deelen, dat binnenkort van de hand van dr. IF. A. Terwogt, schiijver van het in 1886 verschenen en zoo gunstig ontvan gen weik «De Vader des Vadei lands", weder een belangrijk boekwerk het licht zal zien, waarvan de titel zal zijn: Het Land van Jan Pieterszoon Coen. De geschiedenis der Nederlanders in Oost- Indië, aan het Nederlandsche Volk ver haald. Naar wij vernemen zal een twin tigtal artistiek in kleuren uitgevoerde platen, beweikt op het gunstig bekende atelier van de heeren Tresling Co. te Amsterdam, het werk versieren, en de eerste aflevering in den loop der volgende maand verschijnen bij den boekli. P. Geerts, te Hoorn. Soesterberg. Den 27en Maart over leed alhier de heer M. Petri, een der nog overgebleven oudstrijders van Water loo en van den Tiendaagschen veldtocht. Hij bereikte den gezegenden ouderdom van bijna 96 jaren. Met hem verdwijnt eene der eigenaar digste figuren van dit kleine dorp. Ofschoon nagenoeg blind en doof, zag men hem toch dagelijks, bij eenigszins gunstig weder, zonder geleide langs den zoom van den straatweg wandelen en trok dan, door de vele eereteekens, waar mee zijne borst versierd was, ieders aandacht. Tien jaren geleden maakte hij de reis naar Amsterdam, 8 uren gaans liefst nog te voet. De laatste 25 jaren sleet hij ten huize der echtelieden van Heeiturn, wier liefderijke en belangelooze verpleging dien tijd tot de rustigste en gelukkigste van zijn tamelijke veelbewo gen leveri maakte. Veenciidaiil, 27 Maart. Door het bestuur onzer afdeeling van liet Genoot schap vooi landbouw en kruidkunde in de provincie Utrecht, is aan het hoofd bestuur gevraagd, of men de f 100 aan onze afdeeling toegekend uit de provin ciale subsidie, tot het houden eener keu ring van mannelijke fokdieren, zou mogen gebruiken voor het uitloven van prijzen op eene alhier in den aanstaanden zomer te houden tentoonstelling van vee, pluim gedierte, enz. Donderdagavond vergaderden ten huize van den heer A. W. de Haas een aantal eigenaars van gronden onder Gel- dersch-Yeenendaal, en wel ter bespreking der aanslagen in de grondbelasting, inge volge de wet van 25 April 1879. Velen voelden zich bezwaard met hunnen aan slag en algemeen was men het eens, dat de typen, waarnaar de aanslagen zijn geregeld, zeer onregelmatig waren ge schat. Verschillende bezwaarschriften zul len worden ingediend. Omtrent den schouwburgbrand te Opoito word nog het volgende medege deeld. De schouwburg was vroeger een circus, geheel van hout opgetrokken en op zeer primitieve wijze in een theater herschapen. Ondanks de vele schouwburg branden, die in de laatste jaren hebben gewoed, waren in de schouwburg te Oporto geen maatregelen genomen, om het publiek te beveiligen. Er waren geen nooduitgangen, geen lantaarns met olielampen en geen blusmiddelen. Het gas brandde zonder eenige be schutlende omhulling, hetgeen de oorzaak is geweest van den brand. Het schrik- kelijkste gebeurde op de bovenste ga lerij, waar verscheiden matrozen de voor stelling bijwoonden. De zeelieden tracht ten naar buiten te komen en baanden zich met hunne stevige vuisten een weg. Toen het gedrang op de trappen steeds erger werd, trokken zij hunne messen en staken alles neer wat hun in de weg kwam. De matrozen staken de lieden, die voor hen liepen en die ook naar de uitgangen drongen, in den rug en vluch ten over de neei stortenden verder Ver scheidene meisjes eri kinderen zijn op die wijze omgekomen en tal van lijken droegen verschrikkelijke wonden uit dezen strijd op leven en dood. De begrafenis der slachtoffers van den schouwburgbrand te Opoito, had op kos ten der stad plaats. De plechtigheden be gonnen om half negen in een kapel, waar men de lijken en de menschelijke overblijfselen samengebracht had. Eene massa volks en al de overheidspersonen van Oporto woonden de plechtigheid bij. Het kerhof bood des avonds een treurig schouwspel aan; volgens de gewoonte te Opoito werden de lijken slechs des nachts begraven, en niettegenstaande het onweer, dat op hetzelfde oogeriblik woedde, was eene massa volks opgeko men, die in de diepste stilte het akelig tooneel, nauwelijks met eenige toortsen verlicht, aanschouwde, Gedurende de plechtigheid luidden on ophoudelijk al de klokken van Oporto. Een marmeren gedenkteeken zal ter nagedachtenis der ongelukkige slachtof fers opgericht worden. Door den drank. Eenige dagen ge leden vond te Parijs, in de straat Voltaire, een afschuwelijk misdrijf plaats. Een koet sier. die er reeds tien jaar woonde, maakte des nachts zijne vrouw wakker en poogde haar te verwurgen. Zij vluchtte in een an der vertrek bij haar beide kinderen. In de duisternis had daar een allerakeligst treur spel plaats. De koetsier had een bijl gegrepen en sloeg er mede naar zijn vrouw. De kin deren werden wakker en het oudste, een meisje van zes jaar, trachtte haar moeder te beschermen. Als een krankzinnige sloeg de man er op los en weldra bloedde het arme wicht op vreeselijke wijze, de vader pakte zijn dochtertje beet en kneep het de keel dicht, zoodat het bewusteloos nederviel. Toen viel hij weder op zijne vrouw aan die hy een messteek in de keel toebracht; toch was de ongelukkige nog in staat om bij buren de vlucht te nemen, die den waanzinnigen moordenaar niet durfden te naderen. De policie werd gehaald; zij vond den koetsier bewusteloos op zijn bed lig gen hij had zich met het mes de keel afgesneden. De drie gekwetsten werden naar het hospitaal gebracht. De vrouw is zwaar gewond, maar er bestaat geen ge vaar voor haar leven, de man is stervende en 't kleine meisje heeft enkel zorgvuldige verpleging noodig om te herstellen. De moordenaar pleegde zijn afschuwe lijke daad in een aanval van dronkemans- waanzin. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Ceboren 21 Maart, Abraham Gcrardus, van Jacobus van Wijland en Debora Groenewoud. 23 Maart, Elisabeth d. van Gerrit Hagebcuk en Elisabeth Veenendaal. Barbara, d. van Johannes van Meeleren en Geertruida Catharina Massa. Cornelis Wilhelmus, z. van Elbert Everse en Christina Apolonia Lonijmans. Jesephus, z. van Simon van Gelder en Henriette Eljon. 2+ Maart, Geertruida, d. van Eduard Cor nelis Pbilippo en Hendrika Laurentia Bos. Louisa, d. van Johannes van der Geld en Antonia van Daal. Nieolaas, z. van Frans Hendrik George Spaink en Christina van Appelen. 27 Maart, Cornelia Johanna, d. van Stephanns van den Uithoorn en Cornelia van Goor. Agatha Hendrika, d. van Jacob Hendrik Schuiling en Adrienne Cornelie Leonore Vroone 28 Maart, Ancenita, d. van Theodorus Wilhelmns Visser en Maria van Meeteren. Gerriije, d. van Wilhelmus Brouwer en Geurije Langelaar.— 29 Maart, Willempje, d. van Hendrik Florijn on Jacoba van Eijkelenburg. Ondertrouwd 29 Maart, Lambartus Antonius van Hamersveld en Antonia van der Wolk. Wilhelmus Schuurman en Maria Christina Engels. Overleden 22 Maart, Nieolaas van Schen- de!en 51 j. echtg. van Maria Otto. Reijmert van Willigenburg 31 j. echtg. van Jansje (e Kidve. 23 Maart Antonie Vee nendaal 3d. 26 Maart, Engelberta Johanna Vrij 6 m. 27 Maart, Jonkvrouwe Antonia van Borssele 62 j. echtg. van Mr. Frederik Hendrik van Persijn. 28 Maart, Johannes Franciscus van Wijland 70 j. wedr. van C'atharina Lavoor. Bunschoten. Geboren 22 Maart, Hendrikje, d. van Hendrik van de Groep en Albertje deGraaf. 26 Maart, Jan z van Ilendrikus Blokhuis en Sijtje Koelewijn. Ondertrouwd 29 Maart, Alhertus Vremeijer en Gezina Gerritdina Averes. Overleden 23 Maart. Wouterus van'de Groep oud 3 jaren. Hoogland. Geboren 24 Maart. Elisabet, d. van Gerrit Epskamp en Cornelia Smink. Overleden 23 Maart, Antonie Issand oud 6 maanden. 25 Maart, Jacoba Walet oud 86 jaren, wed. van Jan Eijbergcn. Leustien. Geboren: 29 Maart, Johanna, dochter van Mees Hak en Margaretha Kaas. Overleden 30 Maart. Cornelis van Apeldoorn, oud 68 j. echtgenoot vau Maria Veenendaal. Stoiiteuburg. Overleden: 24 Maart, Jan van Eijden, oud 59 j. weduunaar van Willemijnije Sand- brinken echtgenoot van Gerritje van Beek. 25 Maart, Antonie Lokhorst, oud bijna 2 j. Jan Iluurdeman, oud 67 j. echtgenoot van Hendrica van Beek. Woudenberg. Geboren: 23 Maart: Margaretha Lauren tia, d van Johannes Bernavdus de Beaufort en Jonkvrouwe Cornelia Maria van Asch van Wijck. 28 Maart, Hendrik, z. van Gerrit van de Wetering en Petrouella Meer beek. Overleden 24 Maart, Teuutje van Kolf schoten 2 j. 26 Maart, Cornelis Meer- I beek, gehd. met Wilhelmina Woudenberg, 45 j.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2