Officieele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. veenarbeiders tegenwoordig laag is, daar het gemiddelde zeker niet stijgt boven f0,90 per roede. Nu kan een flink werk man hetzij trekker of tuifrnaker werkende met een jongen, 400 roeden per jaar verwerken. Dat geeft dus eene jaarlijksche verdienste van f360 voor een man met een jongen. Stelt men nu de werkkracht en verdienste van den laatste gelijk aan van die van den man, dan verdient de man f270 per jaar of Zondagen er afgerekend achtien stuivers daags. Nog eens, veel is dat zeker niet, doch letten wij nu op de belangen van den werkgever, dan moeten wij, helaas! tot het besluit komen, dat deze niet meer geven kan. Ten gevolge van het steeds toenemend gebiuik van steenkolen en cokes is de prijs van de lui fin de laatste ja ren ontzachlijk gedaald. Waar twintig jaren geleden nog f7 a f8 per roede werd betaald, wordt thans niet meer dan ge middeld f3,50 gemaakt. De orikosten-re- kening van den veenbaas kan aldus wor den opgemaakt (per roede berekend): Voor de koop van den grond f 0,50 Werkloon (voor een trekker en een turfmaker1,80 Slijkgeld0,20 Slijtage aan werktuigen en riet 0,15 Makelaarsloon en transport 0,10 Te zamen 2.75 Zoo blijft dan voor den veenbaas eene winst over van f 0,75 per roede. Dat onder deze omstandigheden de veen bazen niet zeer geneigd zijn de eischen der arbeiders in te willigen, laat zich verklaren. In waarheid, de toestand in onze veenstreken is droevig, en het aller droevigste is, dat er geenerlei grond be staat om eenige verbetering te ver wachten. De anti-revolutionaire kiesvereeni- ging Nederland en Oranje heeft in eene te Barneveld gehouden vergadeting can- didaat voor de Tweede Kamer gesteld den kapitein van Löben Seis, die bij de laatste verkiezing te Breukelen candi- daat was. In den Haag heeft zich de volgende aardige vraag van wetstoepassing voor gedaan: Tengevolge van herstellingen aan het dak van het gebouw van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, waren de vergaderingen der Kamer belegd in het lokaal Diligentia, in het Voorhout. Dit lokaal heeft het recht van vergunning. De vraag is nu gerezen of men wel heeft bedacht, dat ingevolge de wet op den kleinhandel in sterken drank, Burg. en Weth. de vergunning moeten intrekken, wanneer de localiteit voor den openbaren dienst wordt gebruikt, tenzij bun blijke dat de Koning vrijstelling verleende. Het zou eene zaak van belang voor Diligen tia zijn, indien die localiteit het recht van vergunning verloor, want zeer veel wordt van Diligentia gebruik gemaakt voor het houden van feesten, vergaderin gen en bijeenkomsten. Op en neer blijft 't gaan met den Duitschen Keizer, en het kan nog lang zoo duren. Eergisteren had de Keizer een vrij goeden dag toch welk een verschil met eenigen tijd geleden Hij komt slechts korten tijd het bed uit om op de sopha te liggen de eetlust is meestal gering en, zooals zich begrijpen laat, de opgewektheid ook niet groot. Er wordt gedurig gesproken van hoop, dat het sterk gestel, dat de hoeveelheid voedsel, dat enz., de krachten zal her stellen, maar dat zijn de traditioneele praatjes, die even gedachteloos worden geuit als zij gedachteloos wotden aan gehoord en aangenomen. De Keizer heeft den opperburgemees ter van Berlijn, den heer von Furcken- beck, als waardeering van diens hulp aan de noodlijdenden van den watersnood de orde van den Rooden Adelaar 2e kl. verleend. In het Engelsche Hoogerhuis vroeg lord Denman de tweede lezing van een ontwerp, «trekkende om den duur der redevoeringen te beperken. Onder de argumenten die bij aanvoerde, was ook, dat er nauwelijks zes erfelijke pairs zijn, naar wien het de moeite waard is te luisteren. Zonder stemming werd het voorstel verworpen. Boulanger wordt den !2en Mei te Rijssel verwacht. Hij zal daar een groot feestmaal geven, zegt men, waarop een aantal werklieden zullen worden ge- noodigd. Volgens berichten uit Constantinopel zou de verhouding tusschen de Porte en het Grieksche Patriarchaat zeer gespan nen zijn. De patriarch zou besloten zijn, zijn ontslag te nemen, evenals de synode, zoo de teruggeroepen bisschoppen niet in hunne waardigheid worden hersteld de kerk kan haar plicht niet doen, als de Porte niet hare privilegiën erkent, door alle tijden heen door alle Sultans geëerbie digd. Uit ofliciëele bron kan worden gemeld, dat een duizendtal Monlenegi ijnen zich op de Turksch-Servische grens samen trekken. Dit feit, samenkomende met het weder optreden van rooverbenden, doet een opstand verwachten, waarin men de hand van Rusland denkt. Maatregelen van tegenweer zijn genomen. Uit Rome wordt aan de lndépendance geseind, dat de Paus een encyclique voor bereidt tegen het liberalisme in alle zijn uitingen en toepassingen. Die encyclique zou gericht zijn aan alle bisschoppen en vooral aan de bisschoppen in België. Wij vestigen de aandacht onzer stadgenooten op de kennisgevingen van ons EdelAchtbaar gemeentebestuur, be treffende de nieuwe verorderingen op de slraatpolitie, en houdende voorschriften op het rijden, afgekondigd den 30sten April ter vervanging van het politieregle- ment van 1856. Woensdagmorgen is door de politie een partij elft, die aan den afslag was gebracht, op aanwijzing van den afslager als schadelijk voor de gezondheid afge keurd en ter bestemder plaatse onbruik baar gemaakt en begraven. Op de zevende voorjaars-veemarkt waren heden aangevoerd ruim 100 run deren. Vele kooplieden, vooral uit Rot terdam en Gouda, waren aanwezig en er heerscl.te levendigen handel. Voor vet vee besteedde men f120 tot f170; voor guiste koeien f60 tot f140; voor kalf koeien f 100 tot f160 en voor pinken f25 tot f50. De premie ad f 10 voorden aanvoer en verkoop van het grootst aantal stuks vee op de markt dd. 27 April jl. is toegekend aan H. M. van Beek te Amersfoort, die van f5 voor het daar opvolgend aantal aan A. Bosch te Nijkerk; de premie van f 10 voor den aankoop van het grootst aantal stuks vee op die markt aan J. K. van Mastwijk te Gouda en die van f 5 voor het daarop volgend aantal aan L. D. van Gelder te Naai den. Nopens eene verbetering van de westelijke buitensingelgracht alhier, ter verkrijging van eene gelegenheid tot meerderen waterafvoer uit de Geldersche Vallei, zijn meermalen min juiste be richten verspreid. Zoo werd o. a. de laatstelijk gehouden aanbesteding van het op diepte brengen van eenige gedeelten der beken en de oostelijke buitengracht om deze stad ook daarmede in verband gebracht. Dit werk heeft met bovengenoemde verbetering niets gemeens het betreft het op de diepte brengen van reeds tot vastgestelde peilen verdiepte gedeelten der beken en van den buitensingel, een werk, dal jaarlijks wordt aanbesteed. Het plan tet verbreeding en verdieping van de westelijke buitensingelgracht is in zijn geheel vastgesteld. De reden, die er toe geleid heeft om dit werk uit te voe ren, is, beknopt vermeld, de navolgende. Nadat reeds meermalen door het heem raadschap De rivier de Eem c. s. ge wezen was op den slechten toestand dezer gracht, is in 't vorig jaar weer daarover geklaagd aan de collegiën der exonereerende landen, en vooral over de aanwezigheid van de groote zand- en modderbank, die zich nabij «Monniken dam" gevormd heeft, en waardoor de gracht bijna geen water meer kan door voeren. Deze landen zijn gelegen boven den Slaperdijk, waarvoor, naar ik meen in de 16e eeuw, deze gracht tot waterlossing is gegraven. Bedoelde collegiën hebben zich einde lijk de zaak aangetrokken en een ver gadering gehad met het bestuur van het heemraadschap De rivier de Eem c. s. waarin besloten werd, het werk der ver breeding en verdieping voor gezamen lijke rekening te doen uitvoeren. De gracht zal over hare geheele lengte wor den verdiept en, waar noodig, verbreed, dat is van af «Monnikendam" tot aan de kleine Koppelsluiszij zal worden ge bracht aan «Monnikendam" op 0.60 M onder Amsterd. peil en aan de kleine Koppelsluis op 1.05 M. onder dat peil, met eene bodembreedte van 6 M., ter wijl ook de vloer van genoemde sluis tot op laatstgenoemd peil zal worden ver diept. Langs het zoogenaamde «Christiaans- park" (vroeger het «Kalfsveld geheeten) en op meer plaatsen zullen tot behoud van de oevers kunstwerken worden ge bouwd, betzij muren, schoeiingen of rijs- werken. De scheidingsslooten op de einden van de algemeene begraafplaats zullen in overleg met het stedelijk be stuur worden gedempt, iets wat als eene grooteverbetering mag worden beschouwd. Gelijk uit het vorenstaande blijkt, is het werk reeds tot in bijzonderheden vastgesteld, volgens door den bekwamen ka meraar van het heemraadschap de rivier de Eem c. s., den heer T. J. v. As, opgemaak te plannen, en wien gewis ook de uitvoering van het werk zal worden opgedragen. Zijn wij wel ingelicht, dan wacht de aan besteding alleen nog op den aanstaanden verkoop van het «Christiaanspark'Vom met de eigenaren omtrent de plaatsing van de kunstwerken langs dat terrein te kunnen onderhandelen. Alhier is een oud-strijder van 1830 31, Willem Zwijgers, overleden, op 81 jarigen leeftijd. De luitenant-kolonel, dirigeerend officier van gezondheid 2. kl.de Mooij heeft Woensdag de betrekking van zijn ambt genoot C. C. Vigelius overgenomen. Ten randhnize is aanbesteedde levering van 1380 tonlange Fi jësclie turf voor de gemeente, aannemer J. van de Bing alhier, voor f 0,29',4 per ton; 330 ton voor het burgerweeshuis, aannemer P. Schimmel alhier voor f 0,28% per ton 1300 ton voor het St. Elisabethsgast- of ziekenhuis, aannemer I'. Schimmel alhier, voor f 0 28Vj per ton; 725 ton harde turf voor de gemeente, aannemer K. Lover alhier, voor f 0 63 per ton; voor het burgerweeshuis, aannemer K. Lover alhier, voor f 0.62 per tonen 350 ton voor het gasthuis, aannemer K. Lover alhier, voor f0.62 per ton. VERGADERING van den RAAD der gemeente AMERSFOORT op Maandag, den 7. Mei 1888, des namiddags ten Zeven ure. Punten van behandeling 1. Voorstel van Burg. en Weth., be trekkelijk de verlichting van het «Beukenlaantje." 2. Voorstel tot het hellen van staan geld op de weekmarkt met ont- werp-verorderiingen en tot wijzi ging der instructie voor den Markt meester. 3. Onlwerp-besluiten tot af- en over schrijvingen van posten op de ge- meente-begi ooting voor 1887. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot bekrachtiging van een contract be trekkelijk een afvoerriool van de te stichten kazernes naar de Beek. 5. Definitieve vaststelling der veror dening regelende de grenzen van de kom der gemeente voor de toe passing van politieverordeningen, waarvan de artikelen voorloopig zijn aangenomen in de vergadering van 15. December 1884. 6. Verzoek van den Heer J. A. Hel per Sesbrugger om eervol ontslag als leeraar in de Hebreeuwsche taal aan het Gymnasium. 7. Verzoek van den heer A. Fasol om eervol ontslag als onderwijzer aan de school le soort voor jon gens. 8. Benoeming van leden en plaats vervangende leden der Commissie bedoeld bij de artt. 11 en 15 der wet op de Schutterijen. 9. Benoeming van een heel- en ver loskundige. 10. Benoeming van twee adviseerende leden der commissie voor de ge meente-reiniging. 327ste STAATSLOTERIJ. Vierde klasse. Trekking van 2 en 3 Mei. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs Tan flOOO. No. 16228. Prijs van flOO. No. 10409. Prijzen Tan f65. 4229, 7343, 7386, 7393, 7456, 7475, 7482, 8731, 8761, 8769, 9837, 9877, 9900, 10326, 10336, 10400, 10414, 10424, 10431, 16115, 16133, 16135, 16155, 16176, 16247, 16258, 16274, 16293, 16313, 16345, 16517, 16551, 18075, 19825, 19827 en 20409. Tezamen 38 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 14—17, 22-25, 29—31 Mei, 1 en 5—9 Juni. Loten zijn nog verkrijgbaar. Kijkjes in tic Ptr. Rechtzaal. Zitting van Donderdag 3 Mei. Het waren waarlijk geen twee veelbe lovende Amersfoortsche jongens, die he den voor de vierschaar traden, en de feiten, die zij gepleegd hadden, gaven ons dan ook zulk een slechten indruk, dat men onwillekeurig zou gaan denken, zij niet uit eigen beweging, maar op aan raden van ouderen gehandeld hadden. C. S., gaf op slagersleei ling te zijn leeftijd 15 jaar uitzicht brutaal. Jan v. d. G., noemde zich arbeider, is 19 jaar oud en zag er minder glad uit. Eerstgenoemde was in betrekking bij den slachter Van Gelder en moest voor zijn patroon op den 24n Maart een post pakket, waarin zich 5 kilo rundvleesch bevond naar de post brengen. Een kwartje ter frankeering was hem tevens medegegeven. In plaats van die bood schap te verrichten, behield hij het kwartje voor een potje bier en gaf het vleesch gedeeltelijk aan de vijfde getuige vrouw G. R., die het dankbaar aannam en besloot er een lekker soepje van te koken. Of zij wist dat het gegapt was Ja! zei beklaagde; neen! zegt zij; en ik voor mij zeg: Och! men heeft zoo van die menschen met zulk een ruim gewe ten, dat zij er zelf in weg zinken. Enfin! zij nam het vleesch, kookte soep en... gaf de jongen een glaasje bitter voor de koude voeten. Toen de jongen weg ging, kwam hij de hoofdagent J. P. de Jager tegen. Deze bemerkte dat bij inplaats van vleesch, een paar kistjes sigaren bij zich had en... hij vroeg hem, hoe hij daar aan kwam. Carel gaf op ze beiden voor f 0.75 gekocht te hebben en daar dit aan den ambtenaar erg vreemd voorkwam, ging hij eens aan het ruikneuzen en kwam zoodoende achter een grooten diefstal met braak van niet minder dan 32 kistjes sigaren, gepleegd in het onbewoonde pak huis van den heer J. de Ruiter, aan de Appelmarkt gelegen. Deze diefstal of liever diefstallen wa ren kort na elkander door beide be klaagden, die reeds lang gezworen vrin den waren, gepleegd. Een raam niet ver boven den grond gelegen en dat hoe domonge sloten was, gaf hun toegang. Beiden openden alsdan dit raam, zett'en er een ijzeren staaf onder en terwijl Carel het huis inging stond Jan op den uitkijk. Wat blieft Volledig bekenden beide jongens het hun ten laste gelegde. Aan verschillende personen (er waren 14 getuigen) hadden zij voor een prikje die sigaren verkocht en alweder zagen wij velen van die menschen met zulk een reusachtig geweten, menschen die cigentlijk mede-daders zijn, en die den diefstal zéér in de hand werken. Mr. van Geuns, de Off. v. Justitie, zag in de gulle bekentenis een lichtpunt voor de toekomst. Hij geloofde dat Carel nog een goed hart bezat en hoopte hetzelfde van den ander. - Niettemin verdienden zij een gestrenge straf en daarom vor derde Z.Ed. Achtb. voor ieder hunner één jaar. Mr. D. J. A. A. van Lawick van Pabst (een voordeelige naam met Sinterklaas in banketletters) trad voor Carel op en wenschte art. 27 toegepast te zien. Te vens beval hij, zijn cliënt in de clemen tie van het hof aan. Mr. W. Dolk, geloofde dat er voor Jan geen wettig bewijs van diefstal aan wezig was en vroeg vrijspraak. Maandag a. s. zullen wij vernemen wat de beide heeren met hunne korte pleidooien hebben uitgericht. P. S. Beiden zitten in voorarrest. Bunscliotèn. Als een bewijs van toeneming van den vischhandel alhier, strekt de toename van gewisselde tele grammen op het telefoon-kantoor Spa kenburg; gedurende de maand April werden op dat kantoor ontvanger, 226 en verzonden 307 berichten tegen 137 ontvangene en 135 verzondene telegram men gedurende dezelfde maand in 1887. Nieuw© verkiezing voor een li<l der Tweede Kamer iu liet kiendistrict Amersfoort. Nogmaals worden de kiezers in het District Amersfoort ter stembus opge roepen, om een lid ter Tweede Kamer der Staten-generaal af te vaardigen en stelt men zich natuurlijk de vraag Wien moeten wij kiezen Wij rneenen, dat het volkomen aange wezen is. Niemand kan daartoe meer geschikt, bevoegd en bekwaam worden geacht, dan de afgetreden minister en hoofd van het gewezen ministerie, Mr. J. HEEMSKERK Azn. Amersfoortsche kiezers dragen er roem op, en niet ten onrechte, dat een be kwaam lid der afgetreden vertegenwoor diging, doch bij eerste verkiezing niet herkozen, maar daarop door hen weder als lid der nieuwe Kamer afgevaardigd, door Zijne Majesteit onzen gëeerbiedigden Koning werd waardig geacht, om hem op te dragen een nieuw Ministerie te vormen, waarin hij dan ook is geslaagd, zoodat hij thans het vei trouwen van Zijne Majesteit geniet. Welaan dan Amersfoortsche kiezers hoezeer zult gij in meer dan verdub belde mate, U dien roem vermeer deren door thans iemand af te vaardigen, wien dat vertrouwen niet slechts voor de eerste maal te beurt valt, maar het reeds gedurende tien en een half jaar heeft genoten de laatste maal gedurende vijf jaren, veel langer dan nog immer aan eenig Minister sedert de voorlaatste grondwetsherziening is mogen te beurt vallen. De Standaard zegt, zeer te recht, dat het vooral aankomt" op de moreelc en intellectueele kracht." Kunnen wjj die niet, volgens al wat is voorafgegaan, in de hoogste mate toekennen aan Mr. J. HEEMSKERK Azn.? Slechts een ding is in staat daarbij belemmerend op te treden, namelijk die vervloekte partijdigheid, die partijschap, de pest der Maatschappij. Maar, zal men wellicht zeggen, wij kunnen toch niet iemand kiezen, die tot onze tegenpartij behoort Maar zoudt gij dan meenen, dat wij het in alles eens zijn met den Heer HEEMSKERK, dat wij alles blindelings goedkeuren, wat van hem komtdat ook wij niet belangrijke en gewichtige bezwaren tegen hem zouden hebben in te brengen? Maar kunt gij ons dan iemand noemen, met wien dat niet het geval zou zijn; een volmaakt mensch, op wien niets zou zijn aan te merken De Heer HEEMSKERK verstaat althans de zeer moeilijke, ja de moeilijkste taak, die er is, die van te regeeren, beter dan menig ander, en heeft dal voldoende be wezen. Geen arbeider in de maatschappij heeft een bezwarender, moeitevoller taak te verrichten. Het is een zeer treurige eisch der pai tijschap, om kundige, be proefde, door lange ondervinding gerijpte bekwaamheden te moeten en te willen ver vangen door middelmatigheid en onbe kendheid, wellicht minder nog, dan mid delmatigheid. Men vreest aldus de grie ven, die men tegen iemand heeft, moge lijk ook te recht, te zullen verbeteren, en dat daarmede alles op zijn best zal zijn, zonder te bedenken hoe men wel licht van andere zijde in nog erger ver valt. In de gegeven omstandigheden zouden wij niemand weten te noemen, die meer aanspraak heeft, meer bevoegd is, meer bekwaam, meer nuttig, meer waard, om deel uit te maken van 's lands vertegen woordiging. Indien van Mr. JE. Baron MACKAY hetzelfde kon worden getuigd, als van Mr. J. HEEMSKERK Azn., indien hetzelfde voorafgegane op hem toepasselijk was, dan zouden wij geen oogenblik aarzelen hem als volksvertegenwoordiger te verkiezen, tol welke partij hij dan ook mocht be- hooren. Daarom dan, Amersfoortsche kiezers! Mocht eenmaal van U kunnen worden ge zegd, als indertijd van Alkmaar: «Fan uit Alkmaar de Victorie", zoo ook «Van uit Amersfoort de Victorie", zoo dat die Hydra, dat veelhoofdige monster, die vervloekte partijschap den kop wordt ingedrukt en vermorseld. Welaan dan, laten wij allen onze stem uitbrengen op Mr. J. HEEMSKERK Azn. Zal hij zich die verkiezing laten welge vallen Wij vragen het hem niet, maar kiezen hem. En wanneer hij dan zal zijn ge kozen, dan zal het aan hem staan, of hij zal meenen die verkiezing al of niet te moeten aannemen. En mocht hij soms niet worden gekozen, dan zal hij, met betrekking tot zijn persoon, zich kunnen troosten met de gedachte, dat hij dat alleen aan het monster der partijschap heeft te wijten. V. DE BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de raad dezer gemeente zal vergade ren op Maandag, den 7. Mei aanstaande, des namiddags te 7 uren. Amersfoort, 3. Mei 1888. Be Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJGK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 26 April, Jacoba Johanna, d. van Jan Kraan en Geertruida Hageman. 27 April, Cornelis Jan Canisius Marie, z. van Ferdinand Marie Constant Bloem en Johanna Cornelia Maria Niël. 28 April, Christina Maria JohanDa Everdina, d. van Josephus Johannes Massa en Gerharda Petrouella Kraaijvanger. 29 April, Hen- drika Cornelia, d. van Johannes de Groot en Cornelia Johanna Boomhouwer. 3(1 April, Antonius, z. van Johannes van Esvcld en Maria Zevenboom. 1 Mei, Cornelia, d. van Jacobus van Eijkelenburg en Johanna van Baareu. Nicolaas, z. van Hendrik de Goede en Stijntje van Appelen. 2 Mei, Anna Maria, d. van Johannes van der Linden en Barta van Bekkum. Onuertrouwd 27 April, Dirk van Bar neveld en Hendrika van der Last. 1 Mei, Abraham Arie van Tijn en Ilanna Lopes Cardozo. 3 Mei, Abraham Johannes Collet en Jacoba Gouw. Willem Mandersloot en Clasina Kortes. Pietcr Hageman cn Catharina van de Hesseweg. Geruwd: 2 Mei, Lambartus Schuuring en Petronella Geertruida van der Plaats. Overleden 21 April Philippus Jacobus Schuijt 81 j., wed. van Adriana Tolk. 27 April Een lev. aang. kd. vr. g. van Moijer Schreuder en Mietje Hilversum. Willem Zwijgers 81 j., echtgt. van Jannetje Wouterse. 28 April, Gerardus van Wage- niueen lm. Arie van Nus 1 j., 29 April. Jan Hendrik Schipper lm. Jan Leonardus Rank 2 j. Alijda Bcijer 53j., echtgt. van Hendrik Wols. 1 Mei Gijs- berta Craanen 12 m. Gijsberta van Platcringen 10 m. 2 Mei. Gijsbertus Jacobus van Benuekom 1 m. Bunschoten. Geboren: 28 April, Evertje, dochter, van Wouterus Koelewijn en Aartje Nagel. 1 Mei, Pieterke, dochter van Willem Klok en Marretje Duijst. Ondertrouwd Peter Nagel en Maria Poort. Peter Heijnen cn Metje Muijs. Frank Zijl en Mijntje Schaap. Gehuwd: 21 April: Thomas Ileinen en Hendrika Nieuwboer. 28 April, Peter Frans Koops en Grietje Boos. Overleden 30 April, Elisabeth Hopman gehuwd met Hendrik Duijst oud 63 jaren. Hoogland. Geboren 1 Mei, Emerentiana, dochter van Andries van de Kooij en Johanna scboon- derwoerd. Ondertrouwd 27 April, Jozeph Nieu- wenburg met Neeltje van den Hoven. Overleden 1 Mei, Aaltje Huurdeman oud 51 jaren vrouw van Willem Kaas.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2