Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten Nederlandsche Schutterykader-Bond. Provinciale berichten. 23 Juli jl. voor liet laatst gezien te Darmstadt in gezelschap van vrovw Loh Deze vier gesignaleerden op te sporen den post-assisteni Daag, en, indien daar toe termen worden gevonden, ook de overige personen aan te houden, de op hen bevonden wordende papieren en geldswaarden in beslag te nemen en daarvan onmiddellijk bericht te zenden aan het Departement van Justitie, wordt verzocht. Ook wordt gesignaleerd Oskar Kalf, koopman uit Eschweiler die voortvluch tig is met eene aanzienlijke geldsom Hij is vergezeld van zijn tienjaiigen zoon en zal waarschijnlijk trachten naar Ame rika of Australië te vertrekken. Zijne uitlevering is ter zake van be driegelijke bandbreuk door de Duitsche Regeering aangevraagd. De gemeenteraad van Tiel heeft de volgende benoemingen gedaan voor het gymnasium, dat met September zal worden geopend. Tot leeraren in de oude talen de heeren W. C. G. F. Koch te "Wageningen en J. van Wageningen te Utrecht; tot leeraren in de wiskunde dr. L. Elfrinkhoff te Nijkerk tot leeraar in de Hoogduitsche taal aan de H. B. school en het gymnasium J. Kloosterhuis te Goes. De benoeming tot leeraar in de geschiedenis en Aardrijkskunde is tot later uitgesteld. De minister van binnenlandsche zaken, de heer mr. JE baron Mackay.jbied heden, Woensdag den nieuw benoemden gouv.-generaal van Nederlandsche Jndië. mr. C. Pijnacker Hordijk,aan het „Oranje- Hotel" te Scheveningen een gastmaal aan waarbij ook genoodigd zijn de ministers de vice-president van den Raad van State en de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal. Men schrijft uit Noord-Brabant: De hooge stand van het water, waar door de landbouwersstand dezen zomer toch al zooveel schade geleden heeft, wordt maar niet gunstiger. Om den Bosch strekt zich eene onafzienbare watervlakte uit en nu de kade bij de Honderdelsche brug in het Bosscheveld, aangelegd ter keering van het overvloedige Dommelwa-' der, Vrijdag bezweken is, zijn de buiten polders van Vlijmen, Drunen en Nieuw kuik geheel onder water gezet. Tenge volge daarvan drijft het voor den handel opgestapelde hooi geheel weg, en zoo er nog wat van overblijft, is dit niet meer geschikt. Evenzoo is het orn Eindhoven gesteld, waar zelfs particuliere tuinen in zeeën herschapen zijn. Ook de Beersche Overlaat tusschen Berchem en Ravestein staat voor een groot gedeelte onder. Er zijn zelfs landwegen, welke door dezen toestand voor het vervoer geheel onge schikt zijn geworden. Van Texel vertrokken Vrijdag weer een twintigtal personen naar Noord-Ame- rike. In het geheel zijn dit jaar reeds meer dan 200 personen als emigranten van dat eiland naar de nieuwe wereld afgereisd. Door het vertrek van zoovelen staan tal van woningen ledig, die met den besten wil niet meer veihuurd kun nen worden. Wijlen jonkvr. Q. J. J. van Swin- deren, overleden te de Lemmer, heeft aan de Nederlandsche Gustaaf-Adolf-ver- eeniging duizend gulden vermaakt. Te Meersen heeft zich eene naam- looze vennootschap gevormd voor den bouw en de explotatie van een hotel, ten einde het verkeer van vreemdelingen te bevorderen. Reeds sedert jaren wordt de behoefte hieraan gevoeld, daar Meersen niet minder dan Valkenburg tot deschoon- ste streken van ons land behoort, doch bij gemis van een flink hotel thans wei nig bezocht wordt. nachtjes na 't Memmes." In de vier jaren, die Jan Volkert en Guurt getrouwd waren, was 't hun zeker goed gegaan. Zij, die op haren trouw dag nog maar t'n hultje" droeg, had nu niet alleen de «kap mit't zuiveren oorie- zer, maar alles navenant, gauwe spelde, zij heerneeld, ja zeis had ze '11 opleide foorheemeeld van Volkert tuut jarigheid krege." Moeder had die nog niet gezien geen wonder dat ze uitriep toen Guurt hare woning inkwam «Nou, nou, 't is bij jullie lang gien smaldoek, maar bruuds- hoofddoek hoor I" En nu werd de opge legde haarnaald, welke daarin van eene gewone verschilt, dat deze lofwerk heeft, vastgehecht op eenen vlakken grond, terwijl gene slechts is uitgeslagen, be keken en bewonderd en de bezitster ge lukkig genoemd. Het kleine Keesje zag er ook allerliefst uit en was sedert «ootje" hem voor 't laatst gezien had, alweer grooter en dikker geworden, waar over 't goede metisch zich zeer verheugde. Nog nauwelijks was «Jan Volkert's Guurt" gezeten toen de deur geopend werd en een veertienjarig meisje het dochtertje van de naaste buurvrouw intrad met eene mand, beladen met «sukerstikke, die ze bij de buurkienders most rond- brenge 0111 dat heur Mem 'n buitje krege had." Zij zette er een van op de tafel met de woorden «de groetenis van de kraamvrouw en deer was 'n sukerstik voor Keesje." (Wordt vervolgd). Naar wij vernemen is door H. H. Officieren der d. d. Schutteiij alhier aan Z. M. den Koning als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. De reden daartoe inoet geheel buiten den dienst zijn ge legen. Wij vestigen de aandacht, op de annonce, voorkomende in het blad van heden, betreffende Docter Brown's Engel- sche tandpoeder. Zij wordt ten zeerste aanbevolen, wegens hare voortreffelijke uitwerking: ze is door verschillende schei kundigen onderzocht,en bevatallebestand- deelen, welke zoo wel op de tanden, als op het tandvleesch, een gunstigen invloed uitoefenen. Naar het ons voorkomt, moet dit artikel veel opgang maken, daar doosjes en in houd, beiden er zeer goed uitzien. De prijzen zijn zeer billijk gesteld, ze worden verkocht voor 5 en 10 ct. per doosje. Door de benoeming van een organist bij de Ned. Herv. gemeente alhier is onze stad met een bekwaam muziekonderwij zer vermeerderd volgens achterstaande annonce heeft de heer M. A. ter Haar zich als muziekonderwijzer gevestigd Langestraat No. 48. Als oud-Elève van het conservatoire te Leipzig, heeft genoemde heer een goede school doorloopen, en naar wij vernemen heeft hij reeds met succes leerlingen voor het examen der Ned. Toonkunste- naarsvereeniging opgeleid. Bij besluit van Z. M. den Koning is aan den Heer P. H. Heijnen, leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te 's Bosch pensioen verleend van f 612. Deze geachte en bekwame leeraar, hij schreef vele werkjes over de Frnnsche taal onder het pseudoniem Dubois, heeft, naar wij vernemen gedurende vijf en twin tig jaren zijn beste kracht aan het onder wijs gewijd. H. Worffel opzichter van de weg N. C. S. herdacht Zondag zijn 25 jarige dienst onder vele blijken van belangstel ling van zijn chefs en ambtgenooten die hem een stoffelijk blijk daarvan gaven. De in ons vorig nummer aangekon digde 3e jaarlijksche vergadering met daaraan verbonden schietwedstrijd en verdere festiviteiten van bovengenoeinden bond behooren reeds tot het verleden. Toch zullen de drie eerste dagen dezer week zeker nog lang bij velen in aan gename herinnering blijven. Mocht ook al de eerste dag het in ware stroomen nederdalende hemelwater menigeen voor den goeden uitslag doen vreezen, die vrees werd gelukkig niet bewaarheid. Van den aanvang af tot op het laatste oogenblik heerschte de prettigste en meest opgewekte stemming. Hetgeen in de Zondagmiddag gehouden vergadering werd behandeld, is voor hen, die niet rechtstreeks tot den bond in betrekking staan, van te weinig belang, dan dat wij onze lezers met eene drooge opsomming der verschillende punten zou den vermoeien. Alleen wenschen wij aan te stippen, dat tijdens de vergadering namens de afdeeling «Amersfoort" door haren president, den heer J. Busquet, den heer II. Damm, president van den Bond, eene lauwerkrans werd overhandigd als blijk van waardeering zijner vele ver diensten gedurende het bestaan van den Bond dezen bewezen. Dat de Bond steeds toeneemt in bloei bleek ten duidelijkste uit de inkomsten over het afgeloopen jaar, waardoor de penningmeester bij zijne rekening en verantwoording, niet tegenstaande de uitgaven het aanzien lijke bedrag van ruim f2176 besomden, nog op een batig saldo kon wijzen. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Haarlem gekozen. Een overtalrijk publiek woonde des avonds de voordrachten van den lieerde Winter en de scherm- en gymnastische oefeningen bij. Toonde de afdeeling 's Gra- venhage hierbij uitnemende meesters op de verschillende wapenen te bezitten, ook de gymnastiek-vereeniging „Ontwikkeling" mag een woord van lof niet worden ont houden. Onder de leiding van haren di recteur, den heer J. H. Dumoulin werden de oefeningen „op de plaats" en aan het rek met eene keurigheid en flinkheid uitgevoerd, die zeker de bewondering van alle aanwezenden afdrong. Gelukkig hield het weder zich des avonds goed, waardoor men nog lang na afloop der uitvoeringen in de gezellig ver lichte tuin van „de Arend" bijeen bleef. Maandag morgen nam de schietwed strijd een aanvang. Kon dezen ook al niet op den vastgestelden tijd worden geopend, omdat door het ongunstige weder een en ander in het ongereede was geraakt of niet tijdig gereed kon zijn, het oponthoud daardoor ontstaan werd later zooveel mogelijk ingehaald, en de wedstrijd in plaats van te 4 uur eerst te 6 uur gesloten. Daarna veree- nigde zich het Kader in ,,de Arend" en H.H. Officieren van het leger en der schutterij, die aan den wedstrijd deel namen, in „Amicitia" aan gezellige kameraadschappelijke maaltijden. Na af loop daarvan werd aan den Majoor-Com- mandant der schutterij alhier, den heer A. M. Tromp van Holst, eene ovatie ge bracht. Namens den Bond voerde de heer H. Damm. president van het hoofdbestuur het woord, waarop mede namens den heer Tromp van Holst door onzen bur gemeester werd geantwoord. Nadat daarop door den stoet voor den majoor-commandant en zijne gasten ZEd. had de militaire en burgerlijke autoriteiten bij zich ter tafel genoodigd was gedefileerd, begaf men zich weder naar »den Aiend". Bij gelegenheid van dezen optocht toonde Amersfoort's burgerij op de meest ondubbelzinnige wijze, hare ingenomenheid met het bezoek der bonds leden aan onze stad. Langs den geheelen weg werd de stoet als met Bengaalsch licht overgoten, terwijl, nu de regen had op gehouden, schier uit elke woning de nationale driekleur prijkte. De tuin van «den Arend" was bij het daarop volgende Vauxhall en bal zoo mogelijk nog voller dan den vorigen avond. Gisteren werd de wedstrijd voortgezet en te 4 uur gestaakt. De uitslag laten wij hieronder volgen. Te G'/i uur had de prijsuitdeeling plaats. De verschillende prijzen werden na eene inleidende toespraak van den eere-voor- zitter, die met een driewerf herhaald «Leve de Koning" werd besloten, door zijne echtgenoote mevrouw Tromp van Holst aan de winners ter hand gesteld. Nadat alle prijzen waren uitgereikt, werd door den lieer Damm, namens den Bond, den lieer Tromp van Holst dank gezegd voor de vele belangelooze moeite, welke hij zich ook nu weder, als altijd, ten voordeele van den Bond had gegeven en ZEd. echtgenoote voor hare tegen woordigheid op die plaats, die mede van de levendigste belangstelling getuigde. Daarna scheidden de wapenbroeders, uit alle oorden van ons land hier te zamen gekomen, na elkaar nog een opgewekt »Tot weerziens te Haarlem" te hebben toegeroepen. CHslag van den schietwedstrijd Maandag. Korpswedstrijd A voor het Leger. Salvo-vuur 20U M. Ie prijs: Gr. verg. zilv. rned., 7e Reg. laf. Aangeboden door de gem. Amersfoort. 2e pr. Gr. zilv. med. 4e Reg. Inf. Aaiigebodeu door Maj. A. M. Tromp van Holst. 3e pr. Gr. bronz. med. Ge Reg. Inf. Aangeboden door Maj. A. M. Tromp van Holst. Cominaudoprijs kl. zilv. med. Ie Luit. Defize te Amsterdam. Korpswedstrijd B voor de Schutterij. Salvo-vuur 200 M. Eere-prijs kl. gouden med. Afd. Gouda. Ie prijs Gr. verg. zilv. med. Afd. Zutphen. Aangeboden door gem Amersfoort. 2e pr. Gr. zilv. med. Afd. Ber gen op Zoom. 3e pr. kl. verg. zilv. med. Afd. Groningen. Aanmoed.-prijs. Gr. bronz. med. Afd. Hilversum. Aangeboden door Maj. A. M. Tromp van Holst. Commando-prijs kl. zilv. med. Ie Luit. Van Frankcnkuize te Gouda. Korpswedstrijd C voor de Schutterij. Individueel juistlieidscLot 150 M. Ie pr. Gr. verg. zilv. med. Afd. Amsterdam. Aan geboden door gem. Amersfoort. 2e pr. Gr. zilv. med. Afd. Utrecht. 3e pr. Gr. bronz. med. Afd. Arnhem. Aangeboden door Maj. A. M. Tromp van Holst. Korpswedstrijd D. voor de Schutterij. Flobert IBM. met cylindergeweer. Prijs Gr. bronz. med. Afd. Purmereud. Aange boden door Maj. A. M. Tromp van Holst. Wedstrijd E. Donateurs le kl. Schutters. Ie pr. Mr. A. C. A. Tielkemeijer, kapt. te Amsterdam. 2e pr. A. J. van Hoorn, kapt. te Utrecht. 3e pr. H. J. Engelkens, part. te Groningen. Wedstrijd F. Donateurs 2e kl. Schutters. le pr. Th. Evekinks, 2e luit. te Zutphen. 2e pr. J. H. Sporenberg, 2e luit. te Hel mond. 3e pr. R. Schuurbecquo Boeye, part. te Utrecht. 4e pr. M A. L. C. de Man, le luit.-Adj. te Arnhem. 5e pr. L. G. A. Graaf v. Limburg Stirum, le luit. te Arnhem. 6e pr. B. J. Wetter, oud-lid te Utrecht. Wedstrijd G. Leden le kl. Sch. le pr. J. C. de Jongh, Serg. te Rotterdam. 2e pr. J. Sijbes, Serg. te Rotterdam. 3e pr. N. Wetter, Serg. te LTtrecht. 4e pr. A. Snoodijk, Serg. Bergen op Zoom. 5 e pr. J. F. v. d. Ylugt. Adj. Ond. te 's Hage. 60pr. G. Achter berg, Serg. Maj. te Amsterdam. Wedstrijd H. leden 2e kl. Sch. le pr. Ph. do Beer, korp. to Hoorn. 2e pr. T. L. v. d. Brink, Serg. te Arnhem. 3e pr. J. C. W. Dieterich Serg. Maj. te Utrecht. 4e pr. W. J. Crop, four, te Arnhem. 5e pr. J. C. Wermsenberg Sergt. te Amster dam. 6e pr. J. A. Pijselman, adj. te Zutphen. ?e pr. H. G. Schregardus, adj. te Harder wijk. 8e pr. A. Verhaart, korp. te Bergen op Zoom. 9e pr. J. v. d. Berg, Serg. Maj. te Hoorn. 10 pr. A. F. C. Brunings, serg. te Arnhem, lie pr. J. C. M. v. d. Braud, serg. te 's Hage. 12e pr. II. A. Balabrega four, te Haarlem. 13e pr. J. R. Lamie, korp. te Utrecht. Wedstrijd H. II. Leden met Flobert, le pr. H. van Tiel, Adj.-ond. te Kuilen burg. 2e pr. K. Wioringa, Serg.-maj. te Purmerend. Wedstrijd I. Officieren van het Leger, le pr. L. C. W. Defize, le luit. te Amsterdam. 2e pr. J. M. Obreen, le luit. te Leiden. 3e pr. F. VV. Weve, le luit. te Breda. Wedstrijd K. Ouderoff. en minderen van het Leger, le pr. Hek, korp. Gren. en Jager. 2e pr. Alberda, Serg. te Leeuwarden. 3e pr. Mul ler, four, te Leiden. 4e pr. Gijselaar, Serg. te Arnhem. 5e pr. Meijers, Serg. te Maas tricht. 6e pr. Hooftraan, korp. te Leeuwar den. Dinsdag. Wedstrijd E. E. Donateurs le kl. Sch. le pr. H. v. Wijngaarden, part. te Gouda. 2e pr. G. C. Baerands. le luit.-Adj. te 's Ilage. 3o pr. L. Schuurbecque Boeye, part te Utrecht. Wedstrijd G. G. Leden le kl. Sch. le pr. H. Frijliuk, Serg. te Voorburg. 2e pr. II. F. Klnytmans, Serg. te Helmond. 3e pr. M. van Winkoop, Serg.-maj. te Rot terdam. 4e pr. J. W. van Achterbergh, Serg. te Amersfoort. 5e pr. M. J. N. Ncujean, Serg. te Amsterdam. 6e pr. K. van Wijk, Serg. te Rotterdam. W edstrijd F. F. Donatours 2e kl. Sch. le pr, II. Kamin. le luit te Harderwijk. 2e pr. Schwartzenberg, part. te Utrecht. 3e pr. Br. J. van Nngell, part. te Hoeve laken. 4e pr. Ducro, oud-lid te Utrecht. 5e pr. Caron, 2e luit. te Tiel. 6e pr. G. J. Buijs le luit. te Amersfoort. Wedstrijd H. H. Leden 2e kl. Seh. lepr. E. J. Honpst, four, te Amersfoort. 2e pr. W. J. J. Heij, serg. te Tiel. 3e pr. H. Koordemau serg. to Zutphen. 4e pr. C. de Haas, serg. te Tiel. öe pr. J. H. in de Bosch, serg. te Nijmegen. 6e. pr. P. van Leeuwen four, te Hoorn. 7e pr. 11. J. Gort, serg. maj. te Tiel. 8. pr. C. D. van Hier, serg. te Nijmegen 9o pr. C. M. Klokke serg. te Utrecht. 10e pr. L. S. Wermeskerken, serg. te Tiel, lie pr. P. W. Daalderop, serg. maj. te Nijmegen. 12e pr. C. van Veen, korp. Hoorn. 13e pr. P. Emans, serg. te Helmond. Kampioenwedstrijd. Vrije Banen. Pr. T. L. v. d. Brink, serg. Arnhem. Wedstrijd L 150 M. Don. en Leden, le pr. Tielkemeijer, kapt. te Amsterdam. 2e pr. v. Wijngaarden, part. te Gouda. 3e pr. J. Sijbes, Serg. te Rotterdam. 4e pr. S. Smits, Serg. te Zutphen. Wedstrijd M. 150 M. voor iedereen, le pr. S. Smits, Serg. te Zutphen. 2e pr. Tielkemeijer, kapt. te Amsterdam. Wedstrijd N. 200 M. voor iedereen, le pr. L. Schuurbecque Boeye, part. te Utrecht. 2e pr. J. Sybes, Serg. te Rotter dam. 3e pr. H. J. IJngelkens, part. te Gro ningen. 4e pr. v. d. Meer, den Haag. Wedstrijd O. 25 M. Revolver, le pr. Meursing, part. te Baarn. 2e pr. Tielkemeijer, kapt. te Amsterdam. 3e pr. S. Smits, Serg. te Zutphen. Wedstrijd P. 15 M. Flobertgeweer, le pr. H. J. Bellaard, Serg. te Rotterdam. 2e pr. Schregardus, Serg. te Harderwijk. 3e pr. J. Wesseling, le luit. te Hoorn. Wedstrijd Q. 15 M. Flobertbuks. le pr. Br. v. Nagel te Hoevelaken. 2c pr. P. A. C. Stam, Serg. te Doesburg. 3e pr A. de Goede, four, te Doesburg. 4e pr. Byning, Serg. te 's llage. Bij eene wedstrijd met de flobertbuks voor dames, door den burgemeoster georganiseerd, werd de door ZEd. aangeboden prijs be haald door zijne echtgenoote mevrouw van Asch van Wijck. 32Sste STAATSLOTERIJ. Tweede klasse. Trekking van 6 en 7 Aug. (1000 loten.) Ten kantore van den Collecteur le Amersfoort zijn aan de navolgende num mer te beurt gevallen Prijs van flOO. No. 18024. Prijzen van T30. 7, 12, 18, 67, 90, 96. 100, 403, 464, 470, 482, 983 2701, 2708, 2742, 4014, 5061, 5085 5852, 5866, 5S92, 5906, 5908, 5912, 7903, 7946, 7964, 7972, 7975 7988, 11702, 11711, 11720, 11723, 11748, 11755, 11793, 11794, 11799, 11832, 11833, 11861, 11864, 11893, 11895, 11900, 11903, 13109, 13114, 13150, 13154, 13178, 13180, 13198, 13325, 13403, 13423, 13459, 13467, 13478, 13490, 14626, 14631, 14637, 14649, 14698, 18014, 18033, 18039, 18067, 18072, 19117, 19122, 19129, 19149, 19153, 19159, 19181, en 19182. Te zamen 80 prijzen. Jan. Zeg, Piet, loopt daar een filozoof heen en weer? Piet. Neen, ik ken hem wel, 't is N. N. J. Hij schijnt toch een lastig onderwerp in zijn hoofd te hebben, 't Is net of hij er telkens naar wil grijpen. P. Niet naar zijn hoofd, maar naar zijn hoed. J. Hij denkt toch niet met zijn hoed. P. Neen maar over zijn hoed. J. Zou hij soms een verkeerden op hebben? Dat is toch zoo gewichtig niet. P. Och neen, maar hij kent mij' en nu is hij aan 't overleggen, of hij ook aan zijne waardigheid te kort doet, mij in tegenwoordigheid van zooveel anderen te groeten. J, Groet jij hem dan. P. Dank je wel. Een arm man groet ik met plezier, maaar geen verwaanden gek. Nijkerk. Zondag jl, herdacht II. de Mots, wisselwachter aan 't station te Nijkerk zijn 25 jarige ambtsvervulling bij de Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Van wege de Maatschappij ontving de jubelaiis een prachtig zilver remontoir horloge in étui hem uitgereikt te Utrecht door den heer J. W. Verloop, chef der Traolie Wrnd. Chef der Loopende dienst onder toepasselijke bewoordingen. Hartelijke gelukwenschen van zijn me deambtenaren vielen den jubelaris ten deel, zoowel van hier als elders. Xunspcet. In de afgeloopen week werden in de Ned. Geref. kerk (dolee- rende) de zitplaatsen verhuurd, die voor den tijd van een half jaar de aanzienlijke som van f 688,75 hebben opgebracht. Uit cijfer overtreft dat der vorige ver- huiing met f 106. Soest. Onze stations-chef, de heer J. F. Bekker, herdacht Zondag den dag van zijn in dienst treden bij de Ned. Centraalspoor wegmaatschappij. Zijne standplaats, daar midden in de heide, moge den voorbijsnorrenden of even vertoevenden reiziger eentonig of verlaten toeschijnen, Bekker heeft getoond, de rechte man op de rechte plaats te zijn. Immer welgemoed, tracht hij door hulpvaardigheid en vriendelijkheid het publiek van dienst te zijn en wie genood zaakt is te wachten, kan er zeker van, zijn dat de chef, ook al fantaseert hij soms een weinig, den tijd komt korten. Wan neer de N. C. S. maatschappij van hare ambtenaren eischt, welwillendheid tegen over het publiek, dan zal zij aan onzen chef haren lof van plichtsbetrachting niet onthouden. Scherpenzeel, Donderdag j.I. had de plechtige inwijding plaats van het nieuwe kerkgebouw der chr. ger. gemeente. Des avonds om 6 uur had eene groote schare hel gansche gebouw gevuld. Onder de aanwezigen merkte men op den burge meester onzer gemeente met de leden van den raad, en afgevaardigden van naburige kerken, waaronder ook die van de Ned. ger. kerk van Barneveld. Onder het zingen van ps. 33 2 beklom de lieer G. van Velzen den kansel. Hierna werd voorgelezen Exodus 17. Na het zingen van ps. 145 1 begon de heer G. van Velzen zijne inleiding tot de feestrede. Hierna werd gezongen Ps. 68 6. Naar aanleiding van Ex. 17:15 „De Heer is mijne banier" sprak de feestre denaar eene bezielende rede uit. Daarop werd gezongen ps. 684 en 5 Hierna betuigde de redenaar zijnen dank aan burgemeester en raadsleden voor hunne tegenwoordigheid, sprak den kerkenraad toe, betuigde den opzichter dank voor zijne trouwe zorg, en den bouwmeester en de arbeidslieden voor de nette afleve ring van het gebouw. Na nog allen aanwezigen dank !e heb ben betuigd voor hunne belangstelling, sloot hij de bijeenkomst met gebed en het zingen van ps. 72 :11. Patten. Ofschoon er Zaterdagmiddag een fiksche regen viel, tiok toch een groot deel der schooljeugd, onder hegeleiding der onderwijzers, naar het buiten Scho- venhorst, om opnieuw hun jaarlijksch schoolfeest te vieren. Het droeg dezen keer evenwel een eenigzins ander karak ter, veroorzaakt door het huwelijksplan van eene der dames Schober. De kinde ren werden ruimschoots op chocolade en krentenbrood getracteerd en zongen bij afwisseling eenige toepasselijke liederen, die met genoegen werden aangehoord. Om de feestvreugde te verhoogen, wer den er drie figuur-ballonnen opgelaten, die helaas! alle verongelukten. De vreug de werd er evenwel niet te minder door en nam vooral toe, toen aan elk kind een prijsje en een zakje met bruidsuikers werd gegeven. Nadat het Hoofd der school zijnen dank aan de familie Schober betuigd had, trok eenieder in eene opgewekte stemming huiswaarts. (Nijk. Court.) Verleden week heeft men in de na bijheid van het eiland Man, in de Iersche zee, een groot anker van 1680 Eng. pon den opgevischt, dat te oordeelen naar den vorm en naar de plaats waar het gevonden werd, namelijk bij «Spanisch Head," tot de Armade behoord moet hebben. De geschiedenis meldt, dat wer kelijk aldaar een Spaansch schip in 1588 vergaan is, waarom de kaap dan ook Spaansch Hoofd werd genoemd. Men heeft een gedeelte van de dikke laag roest weggekrabd, die op enkele plaatsen ongeveer een centimeter hoog was, en een stukje zeildoek van zeer grof weef sel er onder te voorschijn gebracht. Het anker ligt nu op een der pieren in de haven te Douglas, de hoofdstad van het eiland Man. Te Burling, in Essex, is iemand, die een stalen rand om zijn hoed droeg, doodelijk door den bliksem getroffen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2