BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. straftijd uit de gevangenis te Arnhem worden ontslagen. Op last van den Koning is door den gouverneur-genei aal van Kees inge trokken het besluit van 21 Augustus 4886, waarbij aan de heeren Sol en de Sturler het verblijf in de afdeeling Bui tenzorg is ontzegd. Z. M. heeft den heer Sol benoemd lot lid van de Algemeene Rekenkamer in Nederlands-Indie. Uit Renkum meldt men „In geen jaren was van hier en andere Yeluwsche plaatsen de verzending van boschbessen zoo groot als dit jaar. Tot heden werden uitsluitend van het land goed Buunderkamp ruim 8000 vaatjes, elk van 5 liter, geplukt en verzonden. Gemiddeld is door handelaars in dit ar tikel, ter verzending naar Engeland, 35 cent per vaatje besteed." De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen heeft honderd gulden belooning uitgeloofd aan dengene, die genoegaame aanwijzing kan doen, welke leiden kan tot opsporing van den persoon, die 22 Juli, tusschen Arnhem en Velp, nabij den overweg van wachtpost Ia, een uit de sloot langs den spoorweg gehaal den eikeboom en de van een bruggetje afgebroken loopplanken op de rails heeft neergelegd, waardoor een ernstig ongeluk had kunnen ontstaan. De heer J. van 't Lindenhout ont ving voor de weesinrichting te Neerbosch van de Martha-Vereeniging te Rotterdam eene rijke bezending kleedingslukken an nieuwe gordijnen voor alle ramen van een der weesliuizen. Binnenkort zal een nieuw werk ver schijnen van den bekenden schrijver Jan Holland, getiteldEen paar Buiten- Model-M'enschen. De schrijver zegt hiervan: In twee novellen worden twee karakters ontleed, die niet met de maatschappij en hare instellingen overweg kunnen, omdat ze berden, hoewel van edelen aanleg, het ongeluk hebben «buiten-model" te zijn. De een doolt rond op het gebied van de philanthropie, de ander op dat van het pessimisme beide druk bezochte wan delplaatsen in onzen lijd. Of ze, bij slot van rekening, allebei nog terechtkomen? Och, een schrijver, die grepen uit het leven doet, moet genoeg zelfbeheersching bezitten, om personen van edelen aanleg, wien hij een gelukkig einde had toege- wenscht, op te offeren aan het reglement van den gewonen wedloop des levens, waarbij alle «buiten-model" mededingers onverbiddelijk van de baan worden ge wezen. De heer mr. Simon Vissering. Binsdag te Ellekom overleden, was ge boren te Amsterdam op 33 Juni 1818 en begon zijne loopbaan als advocaat en lid der redactie van het Alg. Ildbl. In 1847 werd hij hoofdredacteur van de Amst. Ct., destijds een gemeentelijk blad. Zijne geschriften deden hem al spoedig kennen als een degelijk beoefenaar der staathuishoudkundige wetenschap, en het was een bij uitnemendheid gelukkige greep van Thorbecke, aan Vissering een leerstoel aan te bieden aan de Univer siteit te Leiden. Tot dat gewichtige ambt werd hij geroepen in 1850, en 29 jaren lang heeft hij het tot roem des lands onafgebroken bekleed. familie. Met tranen in de oogen rhankten vader en broeder haar voor dit blijk van teedere liefde, en de heer van Haven was over dit verzoek, dat de edele ge zindheid zijner bloedverwante zoo duide lijk aantoonde, zeer verheugd en verrukt, en gaf haar daartoe onmiddellijk zijn woord. Kort hierna werden er maatregelen genomen om deze lieden beter te huis vesten. De heer van Hanen kocht voor Jan Volkert eene schoone hoeve met land en vee, zoodat deze weldra weder als een goed gezeten landman gevestigd was. Jeane Cambel behield niet lang haar eigen naam; zij huwde met haren zoo zeer beminden blinden vriend, zoodat zij nu voor goed den naam van Jausje, niet Jeane Volkert, verkreeg, Zeer genoegelijke dagen beleefde het jeugdig echtpaar in het heerlijke huis, dat vaai Haven voor hen had doen bouwen en met hen bewoonde, en wat hen mede zoo zeer verheugde was, dat het grootvader, die er wel nooit aan gedacht had zich op Texel te ves tigen, hier zoo goed beviel en meermaleu verklaarde, dat hij nergens zoo genoeg lijk zou kunnen wonen als hier. Be hoeve van Jan Volkert, cfle nu zijne gezondheid volkomen hadterug gekregen, was gelegen in de nabijheid v.an de woning van van Haven en zijne kleinkinderen, zoodat zij elkander dagelijks konden zien. Op de rustplaats van het stof van Wil- helmina van Haven werd een heerlijke grafnaald opgeriaht, en de oude man ging die meermalen bezoeken. Toen vader Volkert er met den heer van Haven over sprak om eene gepaste spreuk te plaat sen boven zijne hoeve, verklaarde de laatste dat hij zich daarmede wensohte te belasten, in sierlijke letters vond men kort daarna op het hek van den ingang der hoeve«Die weldoet, wel ontmoet." ElNlDB. Toen in Augustus 1879 de heer van Li|nden van Sandenburg belast werd met de vorming van een ministerie, werd aan Visset ing de portefeuille van financiën aangeboden. Op 13 Juni 1881 trad hij als minister af, pii sedert leefde hij als ambteloos burger, zich echter nog voort- iluiend met lust en onverzwakte werk kracht wijdende aan de studie. Heden Zaterdag zal zijn stoll'elijk over schot te Warmond ter aarde worden besteld. Op voorstel van de directie der Nedei landsche Rhijnspooi weg-Maatsehap- pij is door den Minister van W., II. en N. de volgende aanvulling in het dienst reglement dier maatschappij goedge keurd «Locomotief-personeel, gedurende de uitoefening van zijn dienst zich, zij het ook in den lichtsten graad, in beschon ken toestand bevindende, wordt onvoor waardelijk met ontslag uit den dienst der maatschappij gestraft. «Evenzeer wordt niet ontslag bedreigd liet locomotic-fpersoneel, bij wie gedurende de uitoefening van zijnen dienst sterke drank wordt gevonden of van wie kan worden aangetoond, dat zulks door zijn toedoen en met zijn medeweten op de locomotieven of in de locomotief-loodsen aanwezig is." Met den volkstrein uit Amsterdam en Utrecht van de Nederl. Rijnspoorweg maatschappij zijn Donderdag ruim 800 reizigers naar Den Haag vervoerd. De Zutpliensche Cl., de oude minnares van het afschuwelijk ph-gebruik, breekt heden het woord Zutphen aldus af: »Zutp-hen." Tien tegen een dat die zetter een af stammeling is van Van Lennep's dienst bode, die het tooneelsluk «Deinophontes" aanzag ,voor «De mop-hondjes" en „prophaan" beschouwde als het mannetje van de prop-hen (R. JV.) Men verneemt, dat de Haagsche rechtbank rechtsingang met bevel tot gevangenneming heeft verleend tegen den voortvluchtigen notaris Visser. ([/fr. Ct.) De vader van den President der Fransche Republiek, die St. Simonist was, achtte zich als zoodanig verplicht aan zijne zonen, behalve het hooger onderwijs, ook onderricht in een handwerk te doen geven. Zoo leerde een hunner het sloten maken en het tegenwoordige hootd des Staats het schrijnwerken. Onder de werkstakende schrijnwerkers heeft men zich dat herinnerd, en nu heeft hunne uitvoerende commissie daarin aanleiding gevonden om den heer Carnot den vol genden curieusen brief te schrijven «Wetende dat al wat de corporatie der schrijnwerkers betreft, waartoe gij de eer hebt te behooren, u behing in boezemt, moesten wij wel teleurgesteld zijn, u in geen enkele onzer vergaderin gen te zien verschijnen. «Wij brengen te uwer kennis, dat in onze vorige bijeenkomst besloten is u eene inteekenlijst voor de werkstakende schrijnwerkers te doen toekomen, ten einde die te laten rondgaan. «Vertrouwende, dat gij bewijs zult geven van het besef van den gemeen- schappelijken band met de leden onzer corporatie en er op rekenende, dat dè hooge plaats die gij inneemt het u ten plicht stelt het voorbeeld te geven, zen den wij u onzen kameraadschappelijken groet." De Berlijnsche correspondent van de Standard gelooft te weten dat Bismarck en Crispi niet alleen de triple-alliantie, maar de Europeesche politiek in 't alge meen zullen bespreken. Het incident- Massowah kan volgens dat blad als af gesloten beschouwd worden. Crispi is gisterenochtend per Berlijnsche koeriertrein van Friedrichsruhe vertrok ken. Na3r hel heet, begeeft hij zich over W'ittenburg, Magdeburg en Leipzig naar Karlsbad, waar zijne familie vertoeft. Keizer Wilhelm zal te Rome logeeren in een bijgebouw van het Quirinaal, de Palazzina, vroeger het zomerverblijf van de Pausen. Aan de wapenschouwing ter cere van -den Keizer zullen 30,000 man deelnemen. Om den Paus en Koning Humbert geen van beiden te kwetsen, zal de Keizer, na bij den Duitschen ge zant te hebben gedejeuneerd, in een rijtuig van den gezant naar den Paus gaan; hij zal dus worden gecenseerd van het Duitsch gebied te komen. Daarna zal hij weer naar den gezant terug rijden en zich in een galarijtuig van liet Hof naar het Quirinaal begeven. De orkanen en hevige regens in Ameiika hebben groote schade veroorzaakt; ver scheidene spoorwegbruggen werden ver nield en fabrieken verwoest. Men hoort reeds van 9 dooden en vele gewonden. President Cleveland heeft een boodschap gericht tot het Congres, naar aanleiding van de verwerping van het visscherij- tractaal door den Senaat. De President betoogt, dat hij, daar hij geen steun vond bij zijn pogingen om het geschil over de visscherij langs diplomatieken weg op te lossen, het Congres om vol macht zal vragen, ten einde een staat kunde van represailles te mogen volgen. In de Herv. Kerk alhier, zal mor- genvoorm. te 19 uur optreden Dr. F. van Gheel Gildemeesler predikant te 's-Gravenhage. Ds. F. C. Lagers van Maastricht zal op Zondag 26 Aug. e. k. de predik beurt vervullen in de Ev. Lulh. Kerk alhier. Donderdagnacht is de bocrdeiij van Van Ginkel buiten de Kamppoort geheel uitgebrand. Niettegenstaande de verschil lende spuiten spoedig aanwezig waren (de spuit der vrijwillige brandweer gaf wederom liet eeist waterj viel aan blus- sclien niet te denken. De militairen, wier spuit mede aanwezig was, maakten zich verdienstelijk door het omhalen van eenige muren, iets wat naar wij van een deskundige vernamen nu juist niet strikt noodzakelijk was om het vuur spoediger te dooven. De dienstbode, op wier ka mertje waarschijnlijk de brand ontstond, werd met brandwonden overdekt in eene sloot gevonden en hare toestand is niet buiten gevaar. Huis en inboedel waren verzekerd, doch groote schade wordt door den eigenaar nog geleden door het ver branden eener aanzienlijke geldswaarde en eener partij niet geassureerde rogge. De afd. Amersfoort van de Neder- landsche pensioenvereeniging voor werk lieden vergaderde Woensdagavond in «Amicitia". Uit het verslag over 18S7 bleek, dat het aantal verzekeringen in dat jaar met geen enkele was vermeerdei d, in verband waarmede het werd betreurd, dat door het meerendeel der werkgevers en werklieden liet nut der verzekering niet wordt ingezien, en men steeds op onvoorzichtgheid blijft afstuiten. De zit tingen die vanwege de afdepling werden gehouden, zijn dan ook, doordien niemand opkwam om zich te verzekeren of infor mation in te winnen, gestaakt. De ontvangsten over 1887 hebben be dragen f 59.95, de uitgaven f 26.10; aan het hoofdbestuur moet worden afge dragen 41.25, zoodat in kas bleef f 2.60, waarvan nog staande de verga dering f 1.50 voor zaalhuur werd be taald, weshalve zuiver overblijft f 1.10. Het ledental op 31 Dec. jl. beliep 53. Tot onder-stationschef aan het station van de Ned. Centraal- en Holl. IJzeren spoorwegen is benoemd de Heer J. H. Vis, thans stationsklerk te Harderwijk. De stationklerk H. Mulder is van hier naar Kampen verplaatst. Ter benoeming tot leeraar in de Ilebreeuwsche taal aan het gymnasium alhier is door curatoren aanbevolen de heer H. Italië, te Utrecht. Tengevolge van een verbruik van meer dan 250.000 ML door particulieren in het boekjaar '17 Aug. 1888, is de prijs van het gas, overeenkomstig art. 36, al. 2, van het contract, met 1 cent per stère verlaagd, en alzoo voor het boekjaar 17 Aug. 1888 17 Aug. 1889 gebracht op 9 cent per ML Donderdagmorgen te half zeven uur werd het stoffelijk overschot van den ritmeester-instructeur Jhr. A. C. baron van "Asbeck per as naar Utrecht ver voerd, om op de algerneene begraafplaats aldaar te worden bijgezet. De lijkwagen werd alhier uitgeleide gedaan door een detachement huzaren en vele belangstel lenden. Ten ruim 10 ure kwam de stoet aan het plein bij het station van den Ooster spoorweg te Utrecht aan, waar intusschen de hoofd- en andere officieren van het 1. regiment huzaren alhier in garnizoen waren aangekomen. Namens de officieren van het 1. regt. huzaren werd aldaar door den commandant van het regiment, kolonel Thirion, een prachtige krans aan de lijkbaar gehecht, als laatste gedach tenis aan het stoffelijk overblijfsel van den ontslapen kameraad. Behalve dezen waren reeds een zestal prachtige kransen op de kist gelegd, waaronder men een opmerkte van de officieren van de rijschool, een van de officieren van het 3e. regiment huzaren, en een van het kader en de remonte-berijders, die onder 't onmiddellijke bevel van den overledene stonden. Onmiddellijk achter de lijkkoets werd nog een krans gedragen door een huzaar, zijnde de oppasser van den overledene. Nadat de officieren van het 1. reg. huzaren zich in rijtuigen achter den lijk stoet hadden gesshaard, ging deze verder naar de algemeene begraafplaats. Hier hadden zich een groot getal hoofd en andere officieren van het te Utrecht in garnizoen liggende 1. reg. veld-artillerie, benevens nog eenige officieren van andere corpsen, verzameld, alsmede belangstel lende vrienden, en eenige wachtmeesters en minderen van het 1. reg. huzaren uit ons garnizoen, die zich allen bij den stoet aansloten. Aan de geopende groeve werd een ge voelvol woord gesproken door den com mandant van het l.reg. huzaren, kolonel Thirion, die ongeveer als volgt sprak: «Niemand onzer had het zeker kunnen vermoeden, dat wij heden op deze plaats zouden geschaard zijn, ten einde de laatste eer te bewijzen aan den ontslapen krijgsmakker. Voor eenige dagen nog op geruimd en in den bloei zijns levens, trof hem een noodlottig toeval, werd hij aan het ziekbed gekluisterd, en de adem des doods blies over hem. «Zeker doet zich aan ons ieder de ge waarwording op, dat ook wij eenmaal geroepen zullen worden van diegenen, aan wie wij ons zoozeer gehecht hebben in dit leven, of van hen met wie men het goed kon vinden, en zulk een man was Adriaan Cornelis baron van Asbeck. «Het is hier de plaats niet om de loftrompet over hem op te steken, slechts enkele zijner hoedanigheden wil ik her inneren opgeruimd van gemoed, gewijd aan zijn wapen, bemind door zijne on dergeschikten en geacht door zijne meer deren, is hij heengegaan, ons nalatende den duren plicht, hem te volgen in het goede, dat hem in zijn leven bezielde. «Zijne gade verliest in hem een trouw hartig echtgenoot, zijne betrekkingen en vrienden een braaf kameraad en viiend, het wapen, waarbij hij diende, een goed officier. «^laap dan zacht, Van Asbeck I Uw aandenken zal steeds gegrift slaan in het hart van uwe gade, en uw naam zal steeds in eere gehouden worden bij het regiment." De vader van den ovei ledene, zichtbaar aangedaan, bedankte den heer Thirion met een enkel woord uit naam van allen. Verscheidene officieren van het reg. huzaren te 's-Gravenhage waren even eens tegenwoordig, om de laatste eer te bewijzen aan den ritmeester baron Van Asbeck, die het grootste gedeelte van zijn diensttijd, aanvankelijk als 2e luit. in de residentie heeft doorgebracht. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag, den 28. Augus tus 1888, des namiddags ten 1 Va ure. Punten van behandeling: 1. Rekeningen over 1887 van de ge meente, de dienstdoende schutterij, het burger-weeshuis, het burgelijk armbe stuur en der Kamer van Koophandel en Fabrieken. 2. Benoeming van een leeraar in de Hebreeuwsche taal aan het gymnasium. 3. Onlwerp-besluit lot vaststelling der jaarwedde van den onderwijzer aan de school 2e soort P. van den Hooff. 32Sste STAATSULOTEKIJ. Derde klasse. Trekking van 22 en 23 Aug. (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen ran flOO. 13345, 13455, en 14695. Prjjzcu ran f45. 6, 29, 46, 98, 411, 449, 490, 2727, 2738, 2741, 4003, 4044, 5005, 5010, 5020, 5038, 5042, 5044, 5096, 5878, 5891, 5904, 5922, 5941, 7906, 7911, 7937, 7961, 11717, 11745, 11758, 11775, 11778, 11852, 11863, 13161. 13171, 13189, 13305, 13422, 14651, 14690, 14699, 14700, 18010, 18038, 18046, 18083, 19132, 19144, 19145, 19150, 19175, 19199. Te zamen 57 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 3—6, 17—20, 25—28 Sept., 2—5, en 913 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. Verkooping Tan Vaste Goederen. Donderdag 23 Augustus in het Valk je te Amersfoort. Notaris: de heer Mr. J. M. RICHELLE. De hofstede „De Hondhorst" enz. be nevens Hooi- Wei- Bouwlanden Je perceel f 16500 2e 6550 3e 7000 4e 420 Bouwland, genaamd het „Muisdorp." in massa 2360 f 32830. Bunschoten. De gemeente-rekening, voorloopig door den Raad vastgesteld over het dienstjaar 1887, bedraagt, in ont vangst f 17625,96 en in uitgaaf f 16839,53. Zoodat dezelve een batig slot aanwijst van f780,43. Kenstvonde. De gevreesde vlekziekte onder de varkens vertoont zich thans ook hier. Men schrijft uit Sclierjpcnzecl aan de Ulr. Ct. Voor den tweeden keer is W. S. Boers in hechtenis genomen, onder beschuldi ging van Majesteitsschennis. Toen de rijksveldwachter Kapteijn nl. Vrijdag ochtend de zoogenaamde Achterstraat passeerde, ontmoette hij hem daar in beschonken toestand, terwijl hij verschil lende beleedigende woorden tegen Zijne Majesteit uitschreeuwde. Hij is gevankelijk den volgenden dag naar Utrecht ovei gebracht. Voor hetzelfde feit te Hilversum ge pleegd, werd zijne opsporing en aanhou ding in het Politieblad verzocht, zoodat hij zich voor de rechtbank zal te verant woorden hebben voor het driemaal ple gen van hetzelfde feit. Mijnheer de Iledactenr Nu de vele dringende werkzaamheden, welke het gevolg zijn van een gehouden wedstrijd, voor een groot gedeelte afge daan zijn, rest ons nog de taak gevolg te geven aan onze belofte om het artikel van den Heer van Santbrink, voorkomende in Uw nummer van 4 dezer aan eene nadere beoordeeling te onderwerpen. Ten einde een ieder zich van onze bewering, dat genoemd artikel onwaar heden bevatte, kan overtuigen, laten wij hieronder eenige met cjjfers aangegeven opgaven volgen. Ie Met uitzondering der vele aangeboden prijzen en der medaljes, welke volgens contract bij denzelfden leverancier ver vaardigd worden, heeft het totale bedrag aan piijzen bedragen f 541.49, dus niet f 1000 zooals de heer v. S. meende. 2e Van dit bedrag zijn besteed te Amersfoort f269.te Arnhem f 154.99, te Utrecht f 76, te Haarlem f 27,— en te Groningen f '14.50, zoudat Amersfoort verreweg het meeste ontvangen heeft, en dus geen andere plaats boven haar bevoordeeld is geworden. 3e Bovendien is te Amersfoort betaald gewoiden, voor het maken van schiet- loodsen en schrijfinrichtingen f 450. voor drukwerken, toelagen en verteringen aan personeel, politie en schutters, voor kosten van optocht, étaleering van prijzen en diverse andere uitgaven circa f 5.75, makende met het bedrag der prijzen een totale som van ongeveer f 1300, terwijl aar. subsidiën en bijdragen aldaar ont vangen zijn f 350.zoodat voor reke ning van den Bond kwam een bedrag van f 950. 4e Wijders zijn gedurende de drie feestdagen te Amersfoort gemiddeld 300 deelnemers aanwezig geweest,die volgens globale berekening zeker 5 a 6000 gulden hebben achtergelaten, zoodat ook hier uit, evenals uit punt 3, ten duidelijkste blijkt, dat niet de lasten alleen de bur gerij waren opgelegddoch dat daaraan wel degelijk de lusten verbonden zijn geweest. Na deze openlegging van zaken ach ten wij commentaar overbodig, ook wat betreft het doel door den heer v. S. met zijn schrijven beoogd; alleen wenschen wij nog aan te stippen, dat door ons met alle kracht geprotesteerd wordt tegen de verdachtmaking, welke door den heer v. S. de Regelings-Commissie is toege dacht. Zijne insinuatie, als zoude een andere kracht gewerkt hebben waarom Arnhem boven Amersfoort bevoordeeld zoude zijn geworden, verklaren wij voor openlijke laster, en ten bewijze hoedanig de algemeene vergadering van 4 Augustus waai in deze zaak ter tafel is gebracht, over het artikel van den heer v. S. geoordeeld heeft, diene de volgende mo tie, welk ingediend door de afdeeling 's-Giavenhage met algemeene stemmen werd aangenomen; „de vergadering ge hoord hebbende het lasterlijk artikel van den heer v. S., verklaart het meest mo gelijke vertrouwen te stellen in de han delingen van het hoofdbestuur, tevens regelings-cominissie, gaat over tot de orde van den dag," Onder beleefde dankzegging voor de opname, teekenen zich namens het hoofd bestuurvan den Ned. schutterijkader-Bond. Uw dienstw. dien., H. DAMM, Voorzitter. D. G. VAN EMBDEN Jr., Secretaris. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 19 Aug. Bernardus Pbilippos, z. van Bernardus Samuel de Beer en Edeliua Ageliuk. Ondertrouwd 17 Aug. Johannes Bernar dus Top en Reijertje Keulen. G f.miwd 21 Aug. Jan Willetu Karei van Wandelen en Anna Maria Jacoba Huigen. 22 Aug. Ilendrikus Hermanus Bijtelaar en Willempien Koning. Overleden: 18 Aug. Peter Sclioonder- beck, 70 j. ongeh. 19 Aug. Jacobus van Marie, 2 m. 20 Aug. Cornelis Wilhelmus Everse, 4 in. Jonkheer Adriaan Cornelis Baron van Asheek, 41 j. echtg. van Geer- truide Margaretha Moerbeek. 22 Aug. Pieter de Wilde, 80 j. wedr. vau Maria Bouman. Biiusckoten. Geboren 7 Aug. Belia, d. van Lammert Zijl en Jannotje Koelewijn. 12 Aug. Teuntje, d. van Dourve Nagel en Geertje Malestein. 14 Aug. Willem, z. van Wil lem Zijl en Reiutje Koelewijn. Ondertrouwd Ilendrikus do Jong en Leuntje llartog. Gehuwd: 4 Aug. Jacob Duist en Hen- drikje Meester. Overleden 3 Aug. Peter ter Beek, geh. met Jacobje Pruijs oud 56 j. 22 Aug. Tijnien Koelewijn, 4 j. Woudenberg. Geboren: 18 Aug. Gerrit, z. van Jacob Huibert Wolfswinkel cil Cornelia Meerbeek. 19 Aug. Jan, z. van Dirk Renes en Dirkje van Buuren. 22 Aug. Jan Willem, z. Tan Willem Bruggink en Gerritje Ploeg. Hendrika, d. van Cornelis van der Wiel en Gijsberije de Wit. Overleden: IS Aug. Rijkje van de La- gemaat, wed. van Malthijs van Kolfschoten, 69 j.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2