BIJVOEGSEL Nieuwe Amersfoortsclie Conrant, Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. BINNENLAND. BUITENLAND. Provinciale berichten. Ingezonden. Marktberichten. behoorende bij de van WOENSDAG 17 OCTOBER 1888. Uit Weltevreden werd Zondag aan Reuters bureau bericht, dat eene samen zwering tegen het Nederlandsche gezag ontdekt is te Madioen; 42 personen, die daarin betrokken waren, zijn gevangen genomen; elf anderen, die weigerden zich over te geven, zijn doodgeschoten. (De residentie Madioen grenst ten N. aan Rembang, ten Z. aan Patjitan, ten W. aan Soerakarta en ten O. aan Kediri. De hoofdplaats Madioen is het vereerii- gingspunt van de wegen naar Kediri, Ponorogo en Mahospat. De resident, de regent en eenige Europeesche ambtena ren, ook een burgerlijk geneesheer zijn er gevestigd. De Chineezen hebben er een kapitein en een luitenant. Vroeger was er eene militaire bezetting.) Een uit Indië te 's-Gravenhage ont vangen telegram rneldt, dat in den nacht van 11 op 12 October dertig als priesters vermomde inlanders de Pasangraham te Tawang-Mangoe (residentie Soerakarta) hebben overmeesterd, doch de uitgezon den militaire macht heeft het verzet be dwongen. De leider der bende en tien anderen werden gedoodde overigen gaven zich over. De bevolking is rustig. (Twee dorpen in Soerakarta heeten Tawang. Een dorp Mangoe ligt in het district Selo.) De Staats.-Ct. vermeld daaromtrent nog het volgende Blijkens telegrafisch bericht van de Indische regeering vernam de resident van Soerakarta in den nacht van 11 op 12 dezer, dat een dertigtal inlanders, als priesters gekleed, zich meester gemaakt hadden van de pasangrahan te Tawang- mangoe in het district Karangpandan, nabij de grens van Madioen, en door de politie niet waren te verdrijven. Terstond werden militairen derwaarts gezonden, met een gedeelte van de lijf wachtdragonders en van het legioen van pangeran Prang-Wedono, terwijl zich ook de resident en genoemde pangeran daarheen begaven. Ten gevolge van dit krachtig optreden werd de poging tot verzet in hare geboorte onderdrukt. Van de bende in de pasangrahan gaven zich 42 personen, waaronder vrouwen en kinderen over, terwijl de leidei der bende en tien anderen, die zich niet wilden overgeven, werden gedood. Nie mand is ontkomen. De bevolking is vol komen rustig. De nieuwe postbladen ad 5'/2 cents zijn thans aan de postkantoren te ver krijgen Zij hebben een lengte van 27 bij eene breedte van 14 cM. en buitendien een geperforcerden rand van '/i cM. Zij worden in drieën gevouwen tot eene hoogte van 25 cM. De dan overblijvende lip van 2 cM., die gegomd is, wordt ver volgens omgeslagen en dient tot sluiting. Er blijft dus voor de correspondentie eene oppervlakte van 350 vier kante cM. over. Op het adres leest men, op de uitein den van een in blauwen inkt gelithogra- feerden strik, waarvan het midden door het daarin aangebrachte frankeerzegel van 5 cents wordt gevormd, mede in blauwe letters het woord «Postblad" en daaronder het woordje »4an"' Om het aldus in den vorm van een gewonen brief gevormde correspondentie blad te openen, worden de geperforeerde randjes op zijde er afgescheurd. Zaterdag brachten de ministers van oorlog en koloniën een bezoek aan de gemeente Harderwijk. Hun bezoek bracht men in verband met eventueele wijzigingen, die in het bestuur van het Koloniaal werfdepot ophanden zijn. Daar de vrijwillige bijdragen voor de Scheveningsche feestviering, op 30 Nov., ter gelegenheid van den 75 ver jaardag van den terugkeer van den Oranje vorst, een vrij aanzienlijk bedrag be- loopen (ongeveer f1500) zal die gedenk dag luisterrijk kunnen gevierd worden. De werkloozen te Amsterdam heb ben eenigen hunner afgevaardigd naar den burgemeester. De heer Driessen, wet houder, stond hun te woord en verklaarde dat de gemeente aan de zaak niets kon doen. Hij verwees de afgevaardigden naar de kerkgenootschappen en eindigde met den raad te geven, dat zij zouden beproe ven den burgemeester zeiven te spreken. Aanst. Zaterdag zal dr. A. Kuyper het rectoraat der zoogenaamde Vrije Universiteit op gereformeerden grondslag in eene openbare vergadering overdragen aan zijnen opvolger. Des avonds te voren zal, vanwege het plaatselijk comité, »eene ure des gebeds" worden gehouden, ten einde nde universiteit op haren stich tingsdag aan den Heere op te dragen. De vermaarde schaatsenrijder Axel Paulsen bevindt zich te Amsterdam, met het doel voorstellingen te geven op de door hein uilgevonden kunstschaatsen. Het nieuwe Centraalstation te Amsterdam wordt waarschijnlijk met den aanstaanden zomerdienst in gebruik ge nomen. Maandag jl. bracht de voormalige millioenenjuffrouw Jannetje Struik, in gezelschap van den kolfiehuishouder v. d. W. uit Apeldoorn, een bezoek aan Nij megen, en trachtte aldaar eene zeer kost bare juweelen broche, alsmede eene chatelaine met gouden remontoir horloge, bezet met paarden, te gelde te maken. Beide zeer kostbare voorwerpen moeten nog een overblijfsel zijn van Jannetjes vroegere schatten. De millioenenjuffrouw enhaargezelschap maakten te dezer zake weldra kennis met de politie, die de kleinoodiën ten behoeve der eventueele rechtmatige eige naars in bewaring meende te moeten nemen, en Jannetje met haar gezelschap or.verrichterzake huiswaarts liet gaan, in afwachting van de dingen, welke komen zullen. (N. R. Ct.) Uit de Betuwe schrijft men »De handel in fruit is in vollen gang. De oogst van peren en noten is dit jaar zeer groot zoodat belangrijke hoeveelheden worden verzonden. Appelen zijn er veel minder dientengevolge zijn vooral de fijnste soor ten hoog in prijs. Men besteed voor peren f 2.50 a 4.50 per H.L., voor appelen f 2.50 a 5, voor bellefleuren en paradijzen f 5 a 6 per H.L. De vereeniging van wiskundige ad viseurs bij Nederl. levensverzekeringmaat schappijen heeft eene eerste vergadering gehouden en zal waarschijnlijk geconsti tueerd worden. De heer W. A. Scholten verdedigt zich in de N. R. Ct. tegen het verwijt, dat het voorgevallene met het sluiten der fabriek te Zuidbroek te wijten zou zijn geweest aan zijnen onwil, om zich aan de wettelijke bepalingen te onderwerpen. Hij verklaart volstrekt niet onwillig te zijn geweest, om aan de wettelijke voor schriften te voldoen; integendeel heeft hij bij zijn tweede request een beleefd briefje gevoegd, om het door hem begane verzuim zoo goed mogelijk te herstellen. Verder verklaart de heer Scholten, dat hij geen der arbeiders onnoodig heeft bedankt of laten bedanken, maar de rustige voortzetting van het werk heeft verlangd wie het anders zegt, weet het niet, of tracht de zaken in een verkeerd licht te plaatsen. Thans is alles weer geregeld aan den loop. De werklieden die zich rustig hebben gedragen, heeft hij be loofd de schade te zullen vergoeden, die zij buiten hun schuld geleden hebben. Voor eenige dagen werd medege deeld, dat aan den heer P. Reese, vroeger te Meppel, daarna officier bij de genie hier te lande en laatstelijk directeur eener fa briek van den heer W. A. Scholten te Dwor, in Russisch Polen (een uur of acht van Warschau) het verder verblijf in Rusland is- ontzegd, wegens de toezending eener circulaire uit Meppel van de scherm- vereeniging »Pro Patria", waarop een paar gekruiste degens. Uit goede bron verneemt de Ass. Ct. dat hem niet het verblijf in Rusland is ontzegd, maar wel het verblijf te Nowy Dwor, een vesting in de nabijheid der fabriek. Zijn hoeda nigheid van voormalig genie-officier schijnt het bestuur aanleiding te hebben gegeven tot de onderstelling dat hij, ofschoon fabrieks-directeur, plannen van de vesting werken zou willen maken. Door j>5 tabaksplanters, wonende te Valburg (bij Nijmegen), is in een adres de aandacht van de Tweede Kamer ge vestigd op den ongunstigen toestand van den tabaksbouw in Valburg en in de Betuwe. De aanplant van tabak is kost baar en de bewerking geschiedt met de meeste zorg en netheid. Dat wordt nu niet meer beloond, daar vele tabaksplan ters in eenen bedrukten toestand verkee- ren en de tabak niet, of voor zeer lagen prijzen kunnen verkoopen. De oorzaak van de goedkoope tabaksprijzen wordt veel toegeschreven aan den grooten in voer van tabak uit andere rijken, die hier in ons land ingevoerd wordt, zonder noemenswaardige onkosten, daarentegen is onze uitvoer van tabak naar andere rijken zwaar belast. Adressanten verzoeken daarom de Ka mer, middelen te beramen om door zwaar dere belasting van de van buiten inge voerd wordende tabak hun te hulp te komen. Te Oene bij Epe is Zaterdagavond een moordaanslag gepleegd. Een schoen maker heeft de dienstbode van den predikant aldaar, met een mes verschei dene wonden toegebracht en een ge vaarlijke snede aan den hals gegeven. Dr. van Hengel verleende onmiddellijk geneeskundige hulp. De dader is gevangen genomen. Als oorzaak wordt opgegeven, dat be doelde jongen een vonnis te wachten heeft en het meisje hem had gezegd dat, zoo hij gevangen moest zitten, van hun verkeering geen sprake meer kon zijn De vermoedelijke dader is gister zwaar geboeid te Zutfen binnengebracht. Uit den Haag wordt geschreven: »De invoer van aardappelen uit Duitsch- land hier te lande is in den laatsten tijd aanzienlijk toegenomen en bereikte deze maand een hoog cijfer. De vorige week zijn wagenladingen van dit product, vooral uit Saksen, langs den Rijnspoorweg hier ter stede aangevoerd, zoodat het lossen aan het station buitengewone bedrijvigheid teweeg brengt. Somtijds komen treinen vol aardappelen aan Daar dikwijls elke waggon met pl. m. 150 H. L. losse aard appelen gevuld is, kan men zich gemak kelijk een denkbeeld maken van den ont zaglijken aanvoer van deze veldvrucht. Met karrevrachten ziet men de gevulde zakken naar den koopman transporteeren. Het gebeurt niet zelden, dat een voorraad daags te voren aangevoerd, reeds den volgenden dag is uitverkocht of verhan deld, zoodat nienwe bezendingen vaak dagelijks noodig zijn. Het drukke aard- appelenvervoer vordert extra-diensten op de spoorweglijn." Het bezoek des Duitschen Keizers bij den Paus schijnt in het. Vaticaan geen bevredigende indruk te hebben achter gelaten. Vóór de Paus de Romeinsche quaestie kon aanroeren, werd het gesprek gestoord door 's Keizers broeder, terwijl bovendien de dronk op de Italiaansche eenheid met Rome als hoofdstad op het galadiner door den Keizer uitgebracht, de gemoederen niet tot kalmte heeft ge bracht. Bij zijn terugkomst uit Italië zal keizer Wilhelm aan het station te Berlijn wor den ontvangen door het gemeentebestuur, dat als huldebewijs der bevolking van de hoofdstad, hem een geschenk zal overhandigen. De brochure van dr. Mackenzie, die gisteren in het Duitsch is verschenen, is op last der politie in beslag genomen. Er waren reeds 2000 exemplaren ver kocht. Bovendien gaven de bladen gister avond groote uittreksels. De Freisinnige Zeitung herinnert, dat uittreksels uit verboden geschriften be- hooren te worden toegelaten wanneer er geen strafbare dingen in voorkomen. Dezelfde courant verklaart in de brochure niets te kuunen vinden, wat de inbe slagneming wettigt. De Vossische Zeitung verklaart, dat Mackenzie in zijn verdediging ten volle is geslaagd, Over het geheel heeft de inbeslag neming een zeer ongunstigen indruk ge maakt, Men verzekert, dat niet alleen, prof. Bergmann, maar ook prof. Gerhardt in Engeland een vervolging tegen Macken zie zal instellen. Voorts wordt verzekerd, dat de quaestie tusschen de geleerde hee- ren een onderwerp van debat zal uitma ken in de volgende te Glasgow te hou den vergadering van het Britsche Medisch Genootschap. De verslaggever der Pall Mall Gazette heeft dr. Mackenzie een bezoek gebracht en van hem vernomen, dat nóch de Koningin van Engeland, nóch keizerin Frederik zijn boek vóór de uitgave hebben doorgezien. Mackenzie is bereid, de punten van geschil met de Duitsche doctoren te on derwerpen aan de uitspraak van een Amerikaansch scheidsgerecht, wanneer Bergmann zich bereid verklaart, evenals hij, 5000 p. st. voor de kosten te storten. Volgens een telegram uit Zanzibar zijn de drie Duitschers die de Moewe verlaten hadden, om te trachten het terrein te houden, gedood en door de inboorlingen grootendeels opgegeten. Een ander bericht meldt, dat 8 pCt. der equipage van het Duitsche admiraal schip ernstig aan koorts lijdt. Verder wordt bericht, dat het station Madimola aan de Kingani door de in boorlingen in brand gestoken en vernield is. De Duitsche beambten zijn ontkomen. Moltke is ziek. Zoo mogelijk zal men hem van Gneisenau, zijn verblijf, naar Wiesbaden overbrengen, om daar den winter door te brengen. Hij is 89 jaren oud. Men vreest er in Italië voor, schijnt het, dat de Fransche Regeering er naar streeft, Italië te brengen tot een hande ling, die .eer. oorlogsverklaring van de zijde van Frankrijk wettigde, om dan, door eene plotselingen inval, de Italiaan sche strijdmacht te verpletteren, vóór dat Duitschland ter hulp had kunnen komen. De houding van Crispi tegenover Frank rijk zou daaruit te vei klaren zijn, hoewel de vrees voor een casus belli wel wat overdreven is. Wijl de Regeering van Marocco blijft weigeren, aan de eischen der Portugeesche Regeering te voldoen en de Portugeesche vlag te komen begroeten, zijn de kanon- neerbooten Vasco de Gama en hel fregat Reyna te Tanger aangekomen, om die voldoening desnoods af te dwingen. De sultan van Marocco moet erg ziek zijn. f"1" ii Uit Burnevcld meldt mer,»De handel in varkens wordt op de Veluwe zeer levendigvooral verzending voor Lon den is belangrijk, Men besteedt thans voor Engeland, f 0,31 a 0,34, voor de stoomslachterij te Ede f 0,34 a 0,36 per K. G. Harderwijk. Gedurende het 3e kwartaal van dit jaar, is bij het Kolo niaal Werfdepot een bedrag van f 101,500 aan handgelden uitbetaald. Hoevelaken. Alhier is eene Chris telijke Zangvereeniging opgericht. Het plan bestaat om zich vooreerstop koraal gezang toe te leggen. Hoogland. De Raad dezer gemeente heeft tot onderwijzer alhier benoemd, den Heer N. Hooijboer te Heemstede. De benoemde zal 1 Nov. zijne betrek king aanvaarden. Soeat. Tot leden van den Raad dezer gemeente aftredende in 1889 en 1891 zijn gekozen de heeren J. van Sprake- laar met 127 en G. Wantenaar met 104 stemmen. --- Op verscheidene plaatsen in Frankrijk wintert het reeds. Te Meude valt sedert gisteren sneeuw. De thermometer staat onder nul. Te Delle en te Beaucoure zijn de bergtoppen met sneeuw bedekt, wat te Grenoble met de huizen het geval is. De koude is vinnig. Te Marseille waait het zoo geweldig, dat geen zeilschip de oude haven in of uit kan gaan. Een der telegraafbureelen van New- York was onlangs, gedurende een hevig onweder, het tooneel van een zonderling verschijnsel. Een bediende was aan het werk in een der zalen, waar talrijke te legraafdraden lagen. Opeens scheen het hem dat de draden, in gemeenschap met den toestel waarbij hij neèrzat, vuur vat tenhij brak aanstonds den electrischen stroom af en verwijderde zich spoedig. Nauwelijks had hij eenige stappen ge daan, of hij zag een gloeienden bol, zoo groot als een menschenhoofd verschijnen en recht naar een luchter vliegen, die in het midden der zaal hingop het zelfde oogenblik werd de kamer met een verblindend licht vervuld, dat als met duizenden veelkleurige stipjes doorzaaid was, terwijl langs alle kanten losbran dingen plaats hadden, gelijk aan pistool schoten. Dat verschijnsel duurde slechts eenige seconden. Toen de personen die het schouwspel gezien hadden eenigszins van hunne verbazing bekomen waren, bemerkten zij dat een overjas die in de nabijheid van den telegraphischen toestel hing, met duizenden ronde gaatjes, zeer zuiver afgeteekend, doorboord was. Het verschijnsel wordt verklaard uit de aan wezigheid in de zaal van het groot getal draden, die met electriciteit overladen waren. Gelukkig was de luchter door de gasbuizen in gemeenschap rnet den grond anders ware het gansche gebouw in de lucht gevlogen. Dl Weener Egyptoloog Graf heeft in graven te Fajum 70 portretten ontdekt van mannen en vrouwen, deels op hout, deels op doek geschilderd, en zoo goed bewaard gebleven, dat men eerst geneigd was aan eene mystificatie te denken. De geleerden echter verzekeren, dat zij 2000 jaren oud zijn. Een Eldorado. De geldelijke toestand der stad Frankfort a/M. is tegenwoordig zoo gunstig, dat Burg. en Weth. den Gemeenteraad zullen voorstellen, het vol gend jaar de woning- en huurbelasting met 10 pCt. te verminderen, en wonin gen beneden 300 Mark geheel daarvan vrij te stellen. Ook zullen voortaan de gemeenteambtenaren en onderwijzers niet meer behoeven bij te dragen voor het weduwen- en weezenfonds. WAT KIEST GIJ! Ben sterken drank als volksdrank behouden of afschaffen? Stad gen ooten, ziedaar eene gewetensvraag, waarmee ik tot u kom. Geve uw geweten er antwoord op Weet gij niet, wat onafzienbaar onheil door den sterken drank wordt aangericht? Ik spreek niet eens van de 40 millioen gulden, die er in ons vaderland jaarlijks aan weggeworpen worden, -- die, zoo zij in handel en nijverheid gestoken werden, aan duizenden- nu tot werkeloosheid gedoemd, levensondcr, houd zouden verschaffen, die op den duur voldoende zouden zijn om zeeën en heidegronden in vruchtbare akkers te her schoppen en alzoo eene overvloedige bron te openen van voorspoed en blijvende welvaart. Maar hebt gij nooit gehoord Yan trooste- looze vrouwen, die van verdriet wegkwijnen, omdat zij zien, dat hare echtgenooten zich zelve en hun gezin te gronde riehteu? Of van andere vrouwen, die, reeds in ellende- gedompeld, in haar leed als 't ware ver stompt en verhard worden? Hebt gij nooit gehoord van ziekelijke kin deren, op wier bleek en vermagerd gelaat de drankzucht hunner ouders te lezen staat? of van verwaarloosde kinderen, die in on deugd en zedeloosheid opgroeien Of van jongelingen en jongedochters, in wier boezem nog de zucht naar iets beters leeft, maar die door den toestand, waarin zij verkeeren, w or den belemmerd en ter neer gedrukt? Hebt gij nooit gehoord van mannen, die, eenmaal op het hellend vlak afglijdend, aan wanhoop ten prooi zijn en die niet anders verlangen dan in bewusteloosheid zich zelve te vergeten ofaan hun leven een eind te maken? Hebt gij nooit gehoord van waanzin, door sterken drank veroorzaakt, of van misdrijven, ter wille of onder den invloed van sterkeu- drank gepleegd? Of zegt gij: „Wat gaat mij dat aan?" Neen, dat kunt gij niet zeggen. In allerlei beslommering of verstrooiing bevangen, in wereldsche luchthartigheid, denkt ge er mis schien niet aaumaar als uwe aandacht er op gevestigd wordt, kunt gij er niet onge voelig voor zijn. Maar wellicht zegt gij: „Het komt alleen van het misbruik. Als ieder zoo verstandig was als ik, om zich zelf te bohecrschen en de matigheid te betrachten, dan zou er geen kwaad uit ontstaan." Zou het welzoo zijn? Weet gij niet, dat de zucht naar sterkendrank door niets zoo zeer gewekt en geprikkeld wordt als door den sterkendrank zelf? Weet gij niet dat ook voor u de matigheid het voorportaal der onmatig heid kan worden, eer gij er op verdacht zijt? Weet gij niet, dat uwe kinderen onder den invlood uwer matigheid den trek naar ster ken drank mee ter wereld brengen en, uw voorbeeld Yan matigheid volgende, dagolijks gevaar loopen de grens der matigheid te over schrijden Matige drinkers, gij speelt met vuurgij koestert ceuc slang in uwen boezemgij graaft een kuil voor uwen voet. Alle dron kaards zijn eerst matige drinkers geweest. Niemand heeft ooit gedronken met het doel om een dronkaard te zijn. Stadgenooten, al deze dingen zijn u bekend, kunnen althans u bekend zijn. wat kiest gij Wilt gij den sterken drank als volksdrank behouden? Weet het wel: al wie hot gebruik van ster ken drankb evordert of zoekt in stand te hou den, is medeplichtig aan het verderf van dui zenden stad- en landgenooten, wellicht van eigen kinderen, bloedverwanten, vrienden, ja, zoo God het niet verhoedt, aan den ouder gang van ons volk. Dat kunt gij niet willen. Welaan dan, sluit u aan bij hen, die den sterken drank als volksdrank willen afschaffen. Donderdag 18 October e.k. 's avonds te S uren houden wij weer in 't gebomv Volksheil eene openbare vergadering, waarin gij kunt hooren, langs welken weg ons doel kan wor den bereikt. J. J. P. YALETON. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 6 der wet van den 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95), Brengen ter kennis van liet publick, dat een door HENDRIKA ROSINA SCHOENMAN, weduwe van HENDRIK VAN VEEN ingediend verzoek, met bij lagen, om vergunning tot bet oprichten van eene Slachterij in het perceel al hier gelegen aan den Züidsirigel bij de St. Andriesstraat, wijk B. No. 265, bij het kadaster bekend onder sectie E., No. 1537, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandag den 29. October aanstaande, des voormiddags te elf ure, gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het ge meentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 15. October 1888 Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK De Secretaris, W. L. SCHELTUS. NUKERK, 15 Oct. Tarwe f 6.25 4 6.80. Boekweit f 5.60 4 f 6.00. Garst f 4.00 4 5.00. Haver f 3.20 4 3.80. Rogge f 4.60 a f 5.00. Boter f0.95 a f 1.15. Eieren 45 a 5s cent. Schrammen 8 stuks f 12 a f i Biggen 112 stuks f 4.00 4 7.00. Runderen 297 stuks f 40 a f 190. Schapen 44 stuks f 8 4 f 15. HARDERWIJK, 13 Oct. Ilct hektoliter ltogge f 5.25 4 f 5.50 Boekweit f 5.80 a f G.OO. Aardappelen f 2.50 a 2.75. Mvriagram Boter f 10.75 a f 11.50 Kilogram Boter f 0925 a f 1.15. Kdograin Kaas f 0.a f 0.Kilogram Spek f 0. a f 0.Stuks Biggen f'1.00 a f7.50. Eieren 100 stuks f4.a f5.50. Stuks Kool 0 a 0 ct. Peren per hectoliter f O. f 0.Appels f O.a f 0. UTRECHT, 13 Oct. Op de weekmarkt waren heden 1525 stuks vee aangebracht. De prijzen warenvoor Stioreu f 30 tot f 150 voor Vaarsen f 30 tot f 120; voor Pinken f 30 tot f 90; voor Melkkoeien f 60 tot f 170 voor Kalf- kocien f140 tot f 200; voor Vaarskoeien f70 tot f140; voor vette Koeien f140 tot f2G0;voor magero Kalveren f10 tot f GO voor vette Kalveren f 00 tot f 00voor magere Varkeus 00. a f 00 voor Biggen f 00 a f 00. per stuk, Schapen en Lammeren stuks. Snelpersdruk van A. M. SLOTHOUWER, Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 5