Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. tooiing dezer droogmakerijen blijft een binnenmeer ovei van ongeveer 120,000 HA.; 4. dat dus tegen de bovenbedoelde af sluiting en gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee, met insluiting van den IJse), voor zoover de waterloozing betreft, geen bezwaar bestaat. Onlangs werd gemeld dat aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid een door vele ingezetenen onder teekend adres was verzonden, bevattende het verzoek tot beplanting van den Rijks weg langs den Rijn, van Utrecht naar de gemeente Ouderijn, met fraai opgaand geboomte. Reeds dezer dagen mochten de onder teekenaren, bij missive van den Commis saris des Konings in dit gewest, van 22 November II. het aangenaam bericht ont vangen, dat de waarnemende hoofdinge nieur van den waterstaat in het 8e dis trict is uitgenoodigd zoo spoedig mogelijk de noodige voorstellen tot het beplanten van bedoelden weg in te dienen {U. D.) DeSt. Ct. van j.l. Donderdag meld, dat op 15 Decembere. k. zullen worden inge- Toerd, postzegels van 7'/, ct., 22'/a ct. en 100 cent. Nu in den laatsten tijd zoo veel nieuwe postzegels worden ingevoerd eerst de postbladen, daarna deze post zegels vragen wij, waarom ook niet worden ingevoerd briefkaarten van T/~ cent voor correspondentie met Indië. In Indië kan men die voor zijn correspon dentie naar Nederland krijgen hier moet men of een briefkaart van 2'/, ct. ne men en daar een postzegel van 5 cent bij plakken of een briefkaart van 5 cent en daar een postzegel van 2'/a cent aan toevoegen. Nog liever zouden wij den Minister van Waterstaat radicaal in deze zien optre den en voor Oost- en West-Indië en Ne derland dezelfde postzegels zien invoeren. Vaak moet men kleine bedragen uit Ne derland naar Indië of omgekeerd uit Indië naar Nederland zenden. Altijd is men dan genoodzaakt gebruik te maken van een postwissel, waar nog tamelijk hoog port op komt 20 ct. voor elke f 10.ter wijl men anders zulk een bedrag in post zegels zou kunnen zenden. Uit Gulpen meldt men aan de IV. R. Ct. ïAlhier is dezer dagen overleden, onder den verdichten naam van Andrien Lalouette de rechtstreeksche afstammeling van Hé- bert, die in 1831 zich opwierp als wettige zion van Louis XVI, Koning van Frank rijk, en dan ook den titel voerde van Louis Charles XVII, Prince de Riche- mont. Hébert, die in 1853 te Ville-France overleed, vond onder de verschillende per sonen, die zich voor den Dauphin uitga ven, een geduchten mededinger in den horlogemaker G. Naundorf, overleden te Delft den 18 April 1845, die zich noemde Charles Louis XVII. Omtrent den nu alhier overleden pre tendent verhaalt men, dat hij met zijne familie tot vóór eenigen tijd te Metz woonde, doch van daar naar Valkenburg en later naar Gulpen verhuisde, omdat hij het Duitsche gezag niet wilde erken nen. Hij was 30 jaar oud en sedert ge- ruimen tijd lijdende aan eene sleepende ziekte, die zijne gezondheid ondermijnde en hem langzaam ten grave voerde. Het heette, dat hij te Nancy, tijdens hij daar zijne studiën volbracht, was vergiftigd. Zijn stoffelijk overschot werd Vrijdag naar Metz overgebracht, om aldaar in den familiegrafkelder te worden bijgezet. Te Maastricht vervoegden zich Maan dag twee net gekleedde personen, voor gevende kunstschilders te zijn, bij den heer H. om kamers te huren. Toen men het over den huurprijs eens was, gingen de heeren op hunne kamer om een volg briefje voor hunne koffers te schrijven. Van die gelegenheid maakten zij tevens gebruik om uit eene openstaande kamer een gouden horloge en dito ketting te ont vreemden. De diefstal werd eerst ontdekt toen de beide oplichters zich reeds lang hadden verwijderd, onder voorwendsel van naar een expediteur te gaaD. Naar Tub. verneemt, is thans bij de Pruisische regeering definitief concessie aangevraagd voor een locaalspoorweg van Ahaus langs Wessum, Alstadte, naar En schedé. In eene vergadering der Coen-com- missie, in de vorige week te Haarlem ge houden, is tot oprichting van een stand beeld van J. Pz. Coen besloten. Het zal te Hoorn worden geplaatst, uit metaal gegoten worden, 3 M. hoog zijn, en staan op een voetstuk van 2 M. Naar wij vernemen, wordt op last van de regeering een onderzoek ingesteld naar hetgeen te Scheveningen is beproefd tot redding van de bemanning van de »Ango", op 21 dezer. Enkele ooggetuigen zijn reeds gehoord en van hunne verklaringen is proces-ver baal opgemaakt. De oppositie tegen het Leger des Heilsneemt te Hoorn zeer in omvang toe en wordt hoogst bedenkelijk. Dinsdagavond was de politiemacht aan zienlijk versterkt en hadden eenige arres- tatiën plaats. Het verzet tengevolge daar van, alweder dQor ïde zwarte bende", had tengevolge, dat het garnizoen uit rukte en verschillende straten afzette. Het huis van den burgemeester werd o. a. door een twaalftal infanteristen bewaakt Te halftwaalf ongeveer keerden de mili tairen naar de kazerne terug, terwijl een hevige donderbui de samenscholenden verder uiteen dreef. 't Gerucht liep, dat Engeland een bond genoot zocht, die haar wilde bijstaan in Egypte, 't wespennest, waarin het de hand heeft gestoken, en die er niet zoo gemak kelijk weer uit te voorschijn kan halen. Volgens dat gerucht zou Italië, dat in Abessinië zijn wespennest heeft, en dus als eene zuster in hel lijden" kan wor den beschouwd, worden uitgenoodigd, bij stand te vei leenen, door mede te werken tot de verdediging van Suakim. Volgens de Agence Stefani is dit be- richtgeheel buiten de waarheid. Zij spreekt ten stelligste tegen, dat door de Engel- sche regeering een zoodanig voorstel aan de Italiaansche zal worden gedaan. In het Lagerhuis deelde de minister Smith mede, dat de officieren, op wie de verantwoordelijkheid rust, niet van mee ning zijn, dat eene versterking van het bezettingsleger in Egypte noodig is. Er is geen sprake van eene expeditie, maar het geldt uitsluitend de verdediging van Suakim. Verschillende dagbladen kondigden dezer dagen aan, dat Frankrijk twee oorlogs schepen naar de kust van Zanzibar zou zenden. Over deze quaestie zijn vrij wat woorden gevallen tusschen den minister van marine en zijn ambtgenoot van bui- tenlandsche zaken, met het gevolg, dat Frankrijk aan de Oost-Afrikaansche kust zal worden vertegenwoordigd door één enkele kanonneerboot. De Czaar van Rusland heeft ridderor den geschonken aan verschillende Fran- sche schrijvers. Camille Doucet en Emil Augier verkregen de Stanislaus-orde met de Ster, Victorien Sardou, Alexander Du mas en Octave Feuillet 't kruis der Sta nislaus-orde eerste klasse en Henri Meilhac, Blavet en Salvaire, de laatste twee redac teuren der Figarodat der tweede klasse Sommigen zien in deze onderscheidin gen een bewijs van de sympathie, welke de Czaar voor Frankrijk koestert. Ande ren, en deze zullen wel het dichtst aan de waarheid zijn, zien hierin niets anders dan een bewijs, dat de Czaar een groot vereerder is der moderne Fransche let terkunde. De leege schatkist heeft den Sultan van Turkije reeds vrij wat leed bezorgd. De arme vorst heeft bij al de daardoor ontstane ongemakken nu ook nog moeten aanschouwen, dat zijne soldaten hem den eisch deden van: betaling der achterstal lige soldij. Zij, van wie deze vraag naar de soldij uitging, waren militairen, wier diensttijd om was en die aan boord van drie stoomschepen naar hunne haardsteden zouden terug keeren. Vóór hun vertrek vroegen ze betaling van de achterstallige soldij. Ja, de Porte zou wel willen betalen, maar zij kon niet. De Turksche soldaten zwoeren nu, dat ze hun geld wilden heb ben, doofden de vuren der stoornbooten en verklaarden, dat deze niet zouden ver trekken voor zij waren betaald. Wat deed de Poite nu? Zij betaalde en de schepen met de oproerige verdedi gers des vaderlands vertrokken. De Sultan heeft omtrent het gebeurde een onderzoek doen instellen. Dit feit is zeker een treurige illustratie van den toe stand van het Turksche rijk. Aan de Standard wordt uit Zanzibar gemeld, dat de Duitsche korvet Sofie Lindi heeft gebombardeerd. Heden wordt Soabani, tegenover Zanzibar gebombar deerd. Woensdagmorgen te 8 uren ver kondigden de liefelijke tonen van het carillon van onzen Lieve-Vrouwetoren, aan stadgenoot en vreemdeling, dat voor Amersfoort den dag was aangebroken waarop het voor 75 jaren verlost werd van het Fransche juk. Dat deze herinne ring niet door klokketonen behoefde wakker geroepen te worden, bewezen trouwens de ontelbare vlaggen, voor dit maal met den Oranjewimpel getooid, die van torens, kerken, openbare gebouwen en uit elke particuliere woning wapperden. De Langestraat, Arnhemschestraat en Groote Haag (Oranjestraat) waren bovendien ge heel met dennegroen versierd, hetgeen met het rood, wit, blauw, van het vaaer- landsche dundoek deze straten een recht feestelijk aanzien gaf. Nadat door de militaire reveille de langste slapers uit hunne droomen waren wakker geschud, doortrok eene talrijke volksmenigte, waar onder duizenden bewoners van omlig gende gemeenten, de verschillende stra ten onzer stad om de, zoo van gemeente wege als door particulieren aangebrachte versieringen te bewonderen. Op den be paalden tijd vertrok de historische optocht, welks samenstelling wij reeds in een onzer vorige nummers mededeelden, van ïde Ai end" en volgde den in den feest wijzer aangegeven weg. Uitstekend werd daarbij de orde gehandhaafd, waarvoor aan de heeren Van Rliee en Kamman, die als commissarissen van orde fun geerden, een woord van lut niet mag worden onthouden. Door de heeren J. van Hamersvi Id en Mr. J. de Louter werd, toen de stoet hunne woningen passeerde, aan Koning Willem I de eerewijn aan geboden. Neemt men de beperkte middelen in aanmerking, voor het tot stand brengen dezer optocht bijeengebracht, dan zal het elks bewondering wekken, dat daarmede een zoo schitterend resultaat werd ver kregen. Veel was trouwens door ver schillende particulieren gratis afgestaan of verstrekt, terwijl de verschillende wa penschilden door de heer Bloemink gra tis werden geschilderd. Het schilderwerk aan den Zegewagen, inderdaad een der glanspunten van den optocht, was mede door genoemden heer verricht. De muziekuitvoering des namiddags van 4 tot 5 uur op de Varkensmarkt ge geven, werd door eene talrijke menigte bijgewoond. Evenzoo het Kozakken- bivouac op den Hof, dat, verlicht door een Well's lamp, daartoe welwillend door den heer Smit afgestaan, een recht fantas- lischen aanblik opleverde. Jammer dal bedoelde lamp later onklaar raakte, en daardoor de Hof tamelijk wel in duister werd gehuld. Te 5 uur werd het bivouac door Willem I en gevolg geïnspecteerd. Het vuurwerk, door de bewoners van den Hof aangeboden en tijdens het bivouac afgestoken, was inderdaad schitterend. De commissie, die zich daarmede heeft belast komt daarvoor allen lof toe. Door be doelde commissie werd mede een telegram aan Z. M. de Koning gezonden, welks in houd met het antwoord daarop van Z. M. ontvangen, in de loop van den dag door middel van een strooibiljet aan de inge zetenen werd bekend gemaakt. Des avonds trok de historische stoet, door fakkels en Bengaalsch vuur verlicht, nogmaals door de stad, en brachten de hoofdpersonen, vergezeld door de leden der feestcommissie eene ovatie aan den burgemeester, die de verschillende ker kelijke, stedelijke en militaire autoriteiten aan een diner ten zijnen huize genoo- digd had. Door den president der feest commissie, den heer J. Sinnige, die mede tot de genoodigden behoorde, werd de ge schiedenis van Amersfoort van voor 75 jaar kortelijk in herinnering gebracht en voorts aan den burgemeester, gemeentelijke en militaire overheden namens de burgerij, dank betuigd voor de medewerking van hen, zoo noodig tot het welslagen van het feest, ondervonden. In eene speech, tintelende van geest drift en warm gevoel voor het huis van Oranje, verklaarde de burgemeester, dat, had ook in het begin bij hem en eenige anderen het denkbeeld voorgezeten, dat de tijden in aanmerking genomen, de burgerij niet op die wijze feest zou willen vieren als nu was geschied, het toch nim mer zijne bedoeling of die van andere heeren was geweest, hel feest tegen te werken. Hij dankte de feestcommissie voor de wijze waarop zij hare taak had opge vat en volbracht. Door een der heeren Snouckaert van Schauburg (drie heeren van dien naam, alle kleinzoons van den in de geschiedenis onzer stad, zoo vermaar den onderprefect, behoorden mede tot de gasten van den burgemeester) werd dank betuigd voor de wijze waarop de nage dachtenis van zijnen grootvader door Amersfoorts burgerij werd in eere ge houden en den wensch uitgesproken, dat het Amersfoort in toekomstige tijden, wanneer de nood eens dringen moge, nimmer aan mannen ontbreken zal, die evenals voor 75 jaar goed en bloed over hebben, voor de belangen der stad en hare inwoners. Nadat de optocht op het terras van Amicitia was ontbonden werd door Wil lem I aan de verschillende deelnemers audiëntie verleend, bij welke gelegenheid de voorzitter der feestcommissie door Z. M. werd gedecoreerd. Ook hier werd door den burgemeester eene kernachtige toespraak gehouden, die met een alge meen, driewerf herhaald, Oranje boven Leve de Koning I werd besloten. Ofschoon de ofïicieele feestviering daarna door den voorzitter voor gesloten werd verklaard, bleef men nog lang en gezellig bijeen en werd zoo in «Amicitia als in ïde Arend" het feest met een geanimeerd bal be sloten. Dank zij het buiten verwachting fraaie weder, dat zich den geheelen dag trou wens uitstekend had gehouden, slaagde de illuminatie des avonds volkomen. Als eenige der schoonste punten, noemen wij den muziektempel op de Varken markt en de Kamperbinnenpoort, terwijl van de verschillende straten, vooral de Langestraat en het Havik een schilder- achtigen aanblik opleverden. Dinsdag 1.1. des avonds te 6 uren hield de Christelijke Jongelingsvereeni- ging onder de spreuk Ps. 119:9 hare 19e jaarvergadering. Zij werd door een aanzienlyk getal begunstigers bijgewoond en door den Eerevoorzitter, Prof. Vale- ton, geopend met gebed en eene wel komstgroet. De Voorzitter, de heer T. W. Bolder- dijk, bracht op eenvoudige en beschei- dene wijze vei slag uit aangaande den tegenwoordigen toestand der Vereeniging en hare werkzaamheden en beval hare finantieele belangen in de gunst der hoorders aan. Toespraken werden ge. houden door Ds. Wartena over de roe ping van den Christelijken jongeling en Prof. Dr. J. J. P. Valeton Jr., uit Utrecht, naar aanleiding van Ef. 6:1018 over de geestelijke wapenrustingwaaraan de Eerevoorzitter nog een kort gedicht onder den titel De eeuwige jeugd en de Voor zitter een woord van dank aan alle aan wezigen toevoegden. Het geheel werd af gewisseld door het zingen van eenvoudige ineest driestemmige liederen, welke door een gemengd zangkoor onder leiding van den Voorzitter, goed werden uitgevoerd, alsmede van Psalm- en Gezangverzen, door het geheele gehoor aangeheven, en besloten met gebed bij monde van Ds. Wartena. Na een halt uur pauze brach ten de leden der Vereeniging en eenige der begunstigers nog een paar uren onder vriendschappelijk gesprek, gezang en het genot van eenige versnaperingen vriend schappelijk door. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. alhier c. a. den heer F. W. Y. II. Tengbergen, thans te Lei den (buitengemeenten). Morgen, Zondag 2 Dec., predikt in de Ev. Luth. Kerk alhier Ds. J. F. Meijer, van 's Bosch. Woensdag a.s. om half tien uur zal het Sint-Nieolaasfeest op de scholen in de Koestraat eu Koningstraat gevierd worden door de kinderen, die getrouw de school in het afgeloopen jaar bezocht hebben. Zij die tot het slagen van dit feest medegewerkt hebben worden uitgenoo digd eens een kijkje te nemen. Wij werden verzocht onderstaand verslag van eene door dr. Ph. Valeton te Groningen gehouden lezing in onze kolommen op te nemen, daar binnen kort door genoemden heer in het gebouw ïVolksheil" alhier dezelfde lezing tegen een klein entree zal gehouden worden. De vergadering van de sociëteit van Handwerkslieden werd gisteren avond gehouden in de groote bovenzaal van 't Concerthuis, die eivol was. Na opening door den voorzitter en het lezen der korte notulen der vorige bijeenkomst werd 't woord gegeven aan den heer dr. Th. Valeton. Toen de se cretaris genoemden heer als spreker in dit seizoen had uitgenoodigd en er van zijne zijde eenige bedenkingen werden gemaakt omtienl het kiezen van een ge schikt onderwerp, herinnerde de secre taris hem aan zijn luchtreisje met den heer L'Hoste en daar was 't onderwerp ïluchtscheepvaart" gevonden. Vandaar dat de groote bovenzaal noodzakelijk was. Van daar de buitengewoon talrijke opkomst. In zijne inleiding verwijlde de heer Valeton eenige oogenblikken bij den ouden tijd en toonde aan hoe toen reeds de mensch verschillende pogingen had aangewend om, even als 't gevogelte, in lucht en wolken te zweven. Vervolgens passeerden de 13de en de 18de eeuw de revue, en hier werden der vergadering de vorderingen in de luchtscheepvaart aangewezen, terwijl de lezing gekruid werd met het mededëelen van eenige luchtvaarten met meer of minder gunstigen afloop. Met het meer en meer bekend worden der dampkringslucht en van lichte stoffen, nam ook de luchtscheepvaart eene hoogere vlucht. De Montgolfières hadden reeds lang uitgediend. Men steeg op door middel van lichtgas of waterstofgas. Nadat het gehoor nu eenigen tijd bezig was gehouden met de dampkringslucht en de begrippen drijven, zinken en zweven waren verduidelijkt, werd door eene welgeslaagde proef aangetoond, dat de lucht gewicht had. Ook het oplaten van papieren luchtballons uit het maga zijn van den heer Eekhoff, door middel van verwarmde lucht, slaagde volkomen en lokte een daverend applaus uit. Nadat nog het een en ander over het nut der luchtballons gezegd en passant de ballon captif besproken was, werd eene kleine pauze genomen. Na die pauze boeide de spreker zijn gehoor door een prachtig verslag van zijne luchtreis met den heer l'Hoste. Wij behoeven zeker niet te zeggen, dat de heer Valeton de Sociëteit van Handwerks lieden op nieuw zeer aan zich heeft ver plicht. Het was een avond, die niet licht door de leden zal worden vergeten. Aan het Hdbl. wordt gemeld, dat'de werkstaking in het Centre (België) zich uitbreidt. Het aantal der werkstakers is aanzienlijk toegenomen en bedraagt reeds meer dan 2000. Troepen werkstakers trekken onder het zingen der Marseil laise rond en beleggen op vele plaatsen bijeenkomsten, en ook zijn hier en daar reeds enkele op zich zelf staande pogin gen aangewend om het werk met geweld te verhinderen.. Een ONDEtiOFFiciERSSTREEK. Een sergeant van het 5e reg. infanterie te Nijmegen, had met eenige collega's af gesproken, den volgenden dag een rit te paard te maken. Te dien einde begaf hij zich naar een stalhouder om een paard te bestellen. Deze verhuurde hem een niet te wild ros, maar eischte een rijks daalder vooruit die hem terstond gege ven werd. Eenige oogenblikken daarna verneemt de sergeant, dat de rit niet kan doorgaan. Wat nu te doen? Daar hij de f2,50 niet gaarne wilde verliezen, maar tevens begreep, dat de stalhouder ze hein niet zou willen teruggeven, kwam hij op den volgenden inval Gewapend met een meelkoord van 20 M. (door hem van den fourier ge leend), begeeft hij zich naar den stal houder, vraagt om het paard nog eens te zien en meet dit van den kop naar den staart. «Wat doet gij daar?" vroeg de stal houder nieuwsgierig. ilk meet of het paard wel lang ge noeg is," was het antwoord. »Hoe bedoelt ge dat; lang genoeg?" ïOf we er wel met ons vieren op kunnen." «Vier onderofficieren op één paatd?" »Ja, wij moeten er met ons vieren op." Dan krijgt u mijn paard niet,sergeant; ik houd er geen paard voor vier perso nen op na." lik moet het hebben. Gij hebt toch den rijksdaalder reeds ontvangen!" Ziedaar 1 Daar hebt gij uw rijksdaal der terug." De sergeant nam het geld en verwij derde zich zonder nog langer aan te dringen. Hij had zijn islinger." Een Engelsch blad deelt de volgende grap mede van den prins van Wales, die weliswaar niet in den allerlaatsten tijd is gebeurd, maar die toch vrijwel onbe kend is en die plaats had ten huize van eene aanzienlijke Engelsche dame, miss W. te Cowes, op het eiland Wight. De prins had haar beloofd, den Franschen gezant, die toen te Londen was, den heer, Waddington op een van hare soirees mede te brengen. Hij hield zijne belofte en Waddington werd zoo vriendelijk ont vangen, dat hij zich uit erkentelijkheid wat minder gesloten toonde, dan staats lieden dat gewoon zijn. Spoedig was men zelfs van oordeel, dat hij zjjne openhar tigheid wel wat te ver dreef. Hij ver klaarde bijvoorbeeld onverholen, dat Frankrijk wel zeer gaarne met Engeland in vrede wilde leven, maar aan den an deren kant geenszins genegen was, om aan Engelsche belangen in Madagascar, China, of elders, eenige aandacht te schenken. Lord Beresfords beleefde op merking, dat een oorlog met Engeland toch voor Frankrijk geen gemakkelijke zaak was, gaf Waddington aanleiding, om zich zeer smadelijk over Engelands landmacht uit te laten en toen een aan wezig admiraal op de Engelsche vloot wees, strekte Waddington zijne spottende, minachtende opmei kingen ook tot deze uit en werd daarbij zoo uitdagend, dat de Engelschen hoe langer hoe boozer en meer en meer opgewonden werden. De woordenstrijd werd steeds vinniger, de ongelukkige gastvrouw stond doodangsten uit daar, eindelijk voegde de prins van Wales, die op eenigen afstand van alles getuige was geweest, en die moeite had, niet in lachen uit te barsten, zich bij de groep twistenden en helderde het zonderlinge, pijnlijke geval op. Een be kende komiek, de heer Quorsell, had op zijn verzoek den rol van Waddington ge speeld en zoo het geheele gezelschap ge fopt. De COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie UTRECHT, Gezien het besluit van heeren Gede puteerde Staten der provincie Utrecht, in dato 29 November, No. 12; Gelet op art. 11 der wet van den 13. Junij 1857 (Staatsblad no. 87), Brengt bij deze ter kennis van de be langhebbenden, dat de sluiting der jagt voor de provincie Utrecht is bepaald op Zaturdag den 15. December 1888, met zons-ondergang, met uitzondering echter van het vangen van Waterwild met slag netten en het vangen van Eendvogelsin eene eendenkooi of een daarmede gelijk staand toestel, alsmede het schieten van Waterwild, aangeduid in art. 17 der aangehaalde wet, daar waar het schie ten van Waterwild geoorloofd is, jagt- bedrijven. vermeld in art. 15, lett. d, f en h, dier wet, waarvan de sluiting later zal bepaald worden. En ten einde niemand eenige onwe tendheid hiervan voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Utrecht, den 29. November 1888. De Comtnissaris des Konings voornoemd, SCHIMMELPENNINCK v. d. O. v. N1JENBEEK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 22 Nov. Maria Wilholmina, d. van Johannes van 't Wel en Petronella Hellevoort. 23 Nov. Aletta, d. van Cor- nclis Schoonderwoerd eu Maria van den Heuvel. Antonius, z. van Antonie Heere en Hendrica Francina Maria Jagers. 24 Nov. Martha, d. van Hendrik van Ach- terbergh en Johanna van 't Hof. Rika, d. van Gerrit van Beek en Jannetje Renes.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1888 | | pagina 2