Officieele Publicatie. BINNENLAND. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Correspondentie. MARKTBERICHT. openslaat en de voorkant mede zoodanig met haakjes en scharnieren te vervaar digen, dat deze kan nederslaan. Men voorkomt daardoor het telken male geheel onder de kooi weghalen van den hutkoffer. Jongelieden, die geen bedrijf willen gaan uitoefenen, waarbij gereedschap noodig is, kunnen met zulk een koffer als bagage volstaan. Bij de koffers of kisten de soort kan men gedurende de geheele reis niet kornen, bij de 2e soort eenmaal per week en bij de 3e soort in de hut tel kenmale, als men verkiest. Ons vertrek werd bepaald op 12 Octo ber 188S uit Londen of l i October 1888 uit Dartmouth. Ingevolge afspraak met de H.H. ch. Cornelder en Zonen zorgden allen, dat de verschillende kisten on koffers Maan dag 3 October 1888 ten hunnen kantore waren, op welken dag wij nog tevens het halve bedrag van onze vracht Londen Kaapstad betaalden, onder voorwaarde, dat wij de resteerende helft zouden be talen bij het in ontvangst nemen der plaatsbilletten. De vooruitbetaling der helft is ver plichtend, maar niet de geheele vooruit betaling, waartoe sommige agenten de onwetende reizigers verplichten, zooals ook met twee mijner medereizigers het geval was. Alle koffers waren stevig vervaardigd met het oog op de groote reis en voor zien van geschilderde adressen aandui dende den eigenaar, de plaats van lossing, de plaats van bestemming en den naam van het stoomschip. b. v. S.earner Norham Castle. Cape Joron, Mr. H. VAN BALKUM, Pretoria. De koffers werden daarna door de H.H. Cornelder gemeten, voorzien van de plak-etiquetten, die tevens den naam van het stoomschip, den naam van den eigenaar der koffers en de plaa.s van lossing aanduidden, benevens tot welke der drie genoemde soorten zij behoorden, n.l. om te gebruiken of om niet te gebruiken gedurende de reis of voor de hut. Bij deze meting der koffers wordt bij een koffer met vaste handvatsels de lengte der koffer berekend naar den afstand tusschen de uiteinden dier handvatsels en bij koffers met bolle deksels, het hoogste gedeelte van het deksel als hoogte aan genomen, waarom het aanbevelenswaar dig is ook met het oog op de plaatsing in den ezelwagen op de landreis om koffers met neerslaande handvat3els en platte deksels rnede te nemen. Volgens hel handboek is het niet altijd mogelijk deze goederen in Londen als transito goederen te laten doorgaan, en zij gevaarloopen om onderzocht te worden, waarom de H.H. Donald Currie verzoeken de sleutels der kisten aan hun vooruit te zenden, (hetgeen evenwel door ons niet geschiedde) alsmede om geen tabak, sigaren, sterke drank, enz. in die koffers te sluiten. Door tusscherikomst der H.H. Cornel der werden de goederen verzekerd voor de reis (terwijl tevens gelegenheid be stond geld over te maken naar Zuid- Afiika door middel der H.H. Donald Currie en Co. door wissels op de ver schillende agentschappen te Kaapstad, Kirnberleij, Potchefstroom, Johannesburg, Pretoria, enz. voor het geval men het geld liever in dien vorin medeneemt, hoewel aan boord van ieder schip de kapitein op verzoek verplicht is gelds waarden en kostbaarheden in eene daar voor aanwezige brandkast te bergen. Op bovengenoemde wissels tot een bepaald bedrag komen geene onkosten. Voor de zeereis kan men tevens zijn leven verzekeren door tusschenkomst der H.H. Currie en Co, ook dragen genoemde H.H. zorg, wanneer men ten hunnen kantore de juiste adressen achterlaat, dat aan familie en vrienden kennis wordt gegeven van de aankomst te Kaapstad, na ontvangst te Londen van het tele gram talles wel aan boord." De aankomst der steamer te Kaapstad kan men daarenboven in ieder Hink dag blad vermeld zien, onder de zeetijdingen één of twee dagen na de aankomst. Alzoo was voor verzending der koffers, verzekering, enz. zorg gedragen. De gepens. vice-admiraal, oud-com mandant der marine te Amsterdam Jhr. van Rensselaar Bowier, adjudant des Konings, is door Z. M. benoemd lol rid der-grootkruis in de orde van de Eiken kroon. H. M. de Koningin heeft Oudejaars avond te Apeldoorn de godsdienstoefening bijgewoond. Ds. Hattink sprak naar aan leiding van Lucas XXII 35b. Sinds 1869 was de Oudejaarsavond door het Koninklijk Gezin niet op het Loo gevierd, wijl het dan meestal in de residentie 's Gravenhage vertoefde. Het Vaderland meldl, dat dr. Schaepnjan, wegens ernstige ongesteld heid voor een tijd lang naar het Zuiden gaat. In den voorgang van 's Konings paleis te 's Gravenhage, lag op Nieuw jaarsdag een inschrijvingsboek, waarin bij afwezigheid van het Koninklijk gezin, vele autoriteiten en ingezetenen hunnen naam plaatsten als bewijs van hulde aan de Koninklijke familie. De minister van justitie, vergezeld van den referendaris mr. Snijder van Wissenkerke, heeft te Leiden verschillende fabrieken en spinnerijen bezichtigd, den kelijk naar aanleiding van hel bezwaar schrift, aan de Tweede Kamer tegen het wetsontwerp betrekkelijk den overmatigen fabrieksarbeid door de Leidsche Kamer van koophandel gericht. Naar men aan het N. v. d. D. mededeelt, is te Amsterdam uit Transvaal teruggekeerd de heer J. Hulsthof, Neder- landsch ingenieur en beëdigd Bergprobirer in Anhalt, die namens eene combinatie onder leiding van de Maatschappij tot bevordering der handelsbetrekking tus schen Nederland en Zuid-Afrika (directeur W. Dull) op verschillende plaatsen in de Zuid-Afrikaansche Republiek goudhou- dende gronden heeft onderzocht. Dit onderzoek heeft geleid tot het ont werpen tan een plan tot oprichting van eene Nederlandsche Mijnmaatschappij, met een werkkapitaal van f 600.000, tot ex ploitatie van 60 claims, in de Witwaterr- randsche goudvelden gele^n. Met de meeste ingenomenheid deelt het provinciaal, .Weekblad tjojrTuinbouw in Nederland," mede dat door de welbe kende firma F. H. Krelage en Zoon, te Haarlem, op het terrein, dat op de aan staande groote tentoonstelling te Parijs voor tuinbouw beschikbaar is gesteld, zes bloembedden ieder ter oppervlakte van 225 vierkante voeten met laatbloeiende Tulpenbollen beplant zijn. Ze bestaan uit ruim zevenhonderd variëteiten, uitma kende de keur der heerlijkste verscheiden heden van de uitgebreide tulpen-collectie der genoemde firma, bevattende al het exquiste der oudere en nieuwe soorten zoowel uitmuntende door zeer groote bloemen, als schitterende kleuren en voor de kunst onnavolgbare teekening. Naar men berekent, heeft de ge ëindigde strijd over het kerkelijk beheer te Amsterdam aan de zijde, die de pro cessen gewonnen heeft, in het geheel f20.000 ongeveer gekost. Deze belangrij ke som is voor een deel nit de fondsen der gemeente, voor een ander deel door belangstellende leden betaald geworden. Van het instructie-bataljon te Kam pen zullen op 8 Januari a. s. 34 korpo raals-titulair naar verschillende korpsen infanterie vertrekken, ter versterking der kaders. Tegen 9 Januari zijn ongeveer 50 jongelingen opgeroepen, om na genees kundig onderzoek en voldoeud examen, als vrijwilliger geplaatst te worden. De lollen op de wegen naar Sche- veningen zijn Dinsdag opgeheven en de tolpalen verwijderd. Verschillende koet siers hielden oudergewoonte er nog op, maar konden er hun geld niet kwijt raken. In het afgeloopen jaar werden bij het koloniaal werfdepot aangenomen 1886 onderoffic. en minderen waarvan 1219 Ne- derlandeis, 402 Belgen, 210 Duitschers, 30 Zwitsers, 14 Luxemburgers, 6 Fran- schen, 4 Oostenrijkers en 1 Zweed. Naar Oosl-Indië werden in 33 detache menten uitgezonden 1912 onderofficieren en minderen en vertrokken 18 onderoffi cieren afzondei lijk. Naar West-Indië (Suriname) werden 1 koiporaal en 7 soldaten uitgezonden. Aan het contingent, dat voor Oost-In- die 2000 en voor West-Indie 50 man bedroeg ontbraken dus respectievelijk 70 en 42 man. Gedurende het 4e kwartaal 188S zijn bij hel koloniaal werfdepot aangenomen 195 Nederlanders en 128 vreemdelingen, w. o. 71 Belgen, 48 Duitschers, 6 Zwit sers, 2 Franschen en 1 Luxemburger en werden van de verschillende corpsen over genomen 107 onderofficieren en minderen, als: 84 van de infanterie, '18 van de ar tillerie en 4 van de genie. Het totaal der werving bedroeg aldus in dat kwartaal 430 man In de eerste categorie zijn begrepen 1 milicien-sergeant en 49 miliciens, die voor 2 jaar in de 2e categoiie 3 sergeanten die voor 4 jaar en 11 miliciens, die voor 2 jaar gedetacheerd werden. Naar Oost-Indië werden uitgezonden 7 detachementen, ter sterkte van 18 officieren, 23 onder-officieren en 364 kor poraals en manschappen. Naar West-Indië vertrokken 1 sergeant en 1 soldaat. Uit Oost-Indië keerden te Harderwijk terug 8 soldaten, nl. 3 Nederlanders, 2 Belgen, 2 Franschen en 1 Afrikaan, en uit West-Indië 1 sergeant-majoor geweer maker en 2 soldaten, die met paspoort of met pensioen den dienst verlieten. Men schrijft uit Beverwijk: nEen spookgeschiedenis houdt alhier de hoofden en monden van enkele lichtge- loovigen bezig, en verwondelijk is het om aan te hooren, hoe het rondstrooien van zoo'n relletje in onzen tijd nog ingang vinden kan. Zooals bij dergelijke geschie denissen altijd het geval is, worden ver schillende personen genoemd, die het spook met zijn toebehooren ontmoet heb ben, en raadselachtig klinkt het, als men hoort, dat zelfs nog geloofd wordt, dat ontwikkelde ingezetenen, en wie al niet meer, de verschijning hebben gezien en daarvan het noodige verteld hebben. Het spook is natuurlijk een sedert kort te Beverwijk overleden persoon. Thans echter niet iemand, die afschrikken kan, maar een algemeen geachte, beminde persoonlijkheid, die bij zijn ieven door zijn liefdadigheid uitmuntte en door zijn positie bij iedereen bekend was. Er op speculeerende om eenige waarschijnlijk heid aan de geschiedenis te geven en wetende dat de overledene een bijzonder liefhebber van paarden was, vertelt men, dat hij verschijnt in een open brick, ge trokken door twee prachtige, melkwitte schimmels, vergezeld van een koetsier uit de geestenwereld. Zelfs verhaalt men, dat de equipage in een groot pakhuis in een afgelegen en vooral 's avonds donkere en stille straat gehuisvest is, doch op onzichtbare wijze tegen 12 ure in den nacht uitiijdt. Als curiosum kan het misschien zijn nut hebben, om te vermelden wat in onze dagen nog geloovig wordt aangenomen." Men schrijft aan de Asser Ct. «Oudejaarsavond was de zaal van het Red- dingsleger alhier geheel gevuld met toe hoorders. De stafkapitein maakte bekend, dat dien avond de WelErl.Gestr. heer Rnosmale Nepveu, adjudant in buitenge wone dienst van Z. M. Koning Willem III, zou optreden. Hij zeide o.a,, dat de man van zulk een hooge geboorte er. afkomst een warm hart had voor het Evangelie niet alleen, doch een bijzondere voor liefde voor de verbreiding daarvan in de provincie Drenthe en dat juist zijne hoog heid bestond in zijne nederigheid. ZEd. Gestr. sprak een woord van warme liefde en zeide o.a. dat het ware geluk te vinden was in de aanneming van Je zus, het zondige pad te verlaten en een leven te leiden tot eere van God. De stafkapitein gaf een lied op, en ver zocht. dat onder het zingen daarvan zij zouden opstaan, die in 1888 den weg der zonde hadden verlaten en Jezns aange nomen als hunnen Verlosser en Zaligma ker. Aan dat verzoek werd door een 70 a 80 personen voldaan. De orde weid niet verstoord allen luisterden zoo het scheen, met aandacht. Ten einde in hunne badplaatsen met het buitenland te kunnen concureeren, hebben de Burgemeesters van Katwijk, Wijk aan Zee en Duin, Noordwijk, Loos duinen en Zandvoort, op initiatief van den laatste, te Amsterdam in een verga dering besloten, Z. M. den Koning een wijziging van art. 245 der gemeentewei te vragen, waardoor de heffing van een kur-belasting van gemeentewege geoor loofd wordt. Nieuwjaarsavond heeft bij Groesbeek eene hevige vechtpartij plaats gehad tus schen twee kommiezen en een aantal burgers. De kommiezen wilden een smok kelaar arresteeren, waai tegen eenigen zich verzetten. De menschenmassa groeide steeds aan, en het gelukte den smokke laar dan ook werkelijk te ontkomen. Ge lukkig hebben de kommiezen van hunne revolvers geen gebruik gemaakt, ofschoon zij ze een oogenblik tot vuren gereed houden moesten. De smokkelaar is toch in handen der justitie gekomen. Keizer Frederik van Duitschland die een ijverig voorstander van godsdienstige verdraagzaamheid was, had meermalen den wensch uitgedrukt, dat pastor Stöcker, een der heftigste leiders van de anti-semiten, nooit in zijn functie van predikant aan het hof zou komen, om in zijn tegenwoordigheid te prediken. De Berlijnsche bladen melden dal Stöcker de godsdienstoefening geleid heeft, die op Kerstdag in den Dom is gehouden en die door Keizer Wilhelm en zijn geheele hof is bijgewoond. Dit feit wordt in Berlijn druk besproken en met reden. De Engelsche bladen hechten geloof aan de vredelievende verzekeringen, die uit Italië en Oostenrijk komen en die door Keizer Wilhelm II te Stettin zijn gedaan. Zij geven duidelijk blijk dat zij, in wier macht het is, om den oorlog te vermijden, vastbesloten zijn hem tot eiken prijs te beletten. Dit besluit is voor een groot deel het gevolg van de voorzichtige houding der Fransche Regeering. Welke denkbeelden van revanche ook gevoed worden in het hart van het Fransche volk, de natie is besloten den vrede te bewaren en het pas ingetreden jaar te kenmerken door een dier vrede lievende overwinningen, die zijn ijdel- heid streelen en zijn welvaart giooter maken. Uit Moscou schrijft men, dat in het Russische leger ijverig gewerkt wordt, om de verdedigingsmiddelen van het kei zerrijk tot den hoogsten trap van vol making te brengen, Nu is men weoer, in het artillerie-constructiemagazijn te Moscou, bezig met de vervaardiging van twee kanonnen van een geheel nieuw systeem, uitgevonden door een Russisch kolonel in garnizoen in Kaukasië. Men verzekert, dat deze kanonnen, met een bizonrlere soort kruit geladen, veel ver der zullen dragen dan alle andere kanon nen bij Europeesche legers in gebruik. Zoodra het werk gereed is, zullen zij naar Petersburg opgezonden en daar, in tegen woordigheid des Keizers, beproefd worden. Ja-Ja, de Afrikaansche ex-koning die door Engeland onttroond en als staatsge vangene naar Klingstown, de hoofdplaats van het eiland Saint-Vincent, gevoerd is, heeft aan den heer Labouchère, afge vaardigde van Northampton, een brief gericht, met verzoek zijn grieven tegen de Engelsche regeering in het Parlement ter sprake te brengen. De ex-koning her innert, dat die regeering beloofde, hem naar zijn land terug te laten keeren, zoodra een nieuwe regeeringsvorm te Opobo ingesteld zou zijn. Het schijnt even wel, dat de regeering niet van plan is die belofte te houden de gouverneur van St. Vincent tenminste heeft den gevan gen koning medegedeeld, dat de Regee ring geen plan had om iets te verande ren aan den tegenwoordigen toestand. Een oud-sergeant van het Egyptische leger is te Soeakim uit Karthoem, dat hij den 23sten November had verlaten, aangekomen. Hij verklaart, dat op het oogenblik, dat hij dit deel van Soedan verliet, Emih-pacha niet in de macht van den Mahdi wasdat integendeel Emin zijn gezag staande hield en verscheidene malen in Bahr-el-Gazelle de derwischen versloeg. Men hecht te Soeakim veel geloof aan de verklaringen van dezen sergeant, die bij de Egyptenaren zeer bekend is. Maandagmiddag te half één zal door het bataillon d.d. schutterij op plechtige wijze aan het stadhuis het vaandel wor den in ontvangst genomen, geschonken door Mevrouw van Asch van Wijck, geboren baronesse van Vredenburgh. Tot cipier van het Huis van bewa ring te Leiden is benoemd met 1 Januari jl. de heer P. M. van Sermondt, gewezen cipier van het Huis van bewaring alhier. Bij voldoende inteekening op de te circuleeren lijst, zal Donderdagavond 31 Januari a. s. in Arnicitia alhier een con cert worden gegeven door de Dames- Kapel, bestaande uit de Directrice Madame M. Schipek en 12 dames. De heer J. L. F. de Meijere, Pre dikant te Bodegraven, wien een beroep was toegezonden door de vacante Evan gelisch Lutheische gemeente alhier, heeft voor deze beroeping bedankt. G. van de K. hier wonende ,die onder de gemeente Maartensdijk zich niet voor zijn hondenwagen plaatste, toen op den openbaren weg een voertuig met een paard bespannen hem passeerde, is te dier zake door de Rechtbank te Utrecht vei- oordeeld tot f3 boete Subs 1 dag hech tenis. De kinderen van den Zondagschool, en anderen ongeveer driehonderd in ge tal, vermaakten zich, men kon zulks op de gezichten zien, Woensdagavond in het gebouw zVolksheil"; onze geachte stadgenoot de Oud-Hoogleeraar Valeton liet hun zijn Scioptikon zien, wederom vermeeiderd met eenige prachtige platen, en vertelde daarbij, op voor kinderen be grijpelijke wijze, wat zij te zien kregen. S2»st» STAATSJLOTËIilJ. Vierde klasse. Trekking van 2 en 3 Jan. (850 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van <100. No. 17485. Prijzen van f 05. 1104, 1411, 1472, 1604, 1673, 1690, 5211, 5290, 8407, 8465. 8537, 8566, 8579, 8584. 8597, 9032, 9227, 9250, 9279, 9280, 9285, 10533, 10535, 10547, 10562, 10590, 11903, 11907, 11949, 11978, 11988, 17423, 17442, 17443. 17487, 17504, 17506, 17563, 17591, 17806, 17822, 17857, 18015, 20203, 20219, 20241, 20300, 20651, 20663, 20672, 20735 en 20750. Te zamen 53 prijzen. De volgende trekkingen geschieden 14—17, 22—25, 29—31 Jan., 1 en 5—9 Febr. Loten zijn nog verkiijgbaar. üoogliiud. Den 30 December is alhier overleden Klaasje Kok, de oudste inwoner onzer gemeente, in den ouder dom van bijna 98 jaren. Zij hud het geluk, ook in hare laatste levensjaren eene goede gezondheid te ge nieten, was nog helder van hoofd en zeer opgeruimd van aard. Het was een lust, haar te zien te midden van hare klein kinderen en achterkleinkinderen, met wie zij zich nog zoo aardig kon verma ken en meermalen hoorde men haar met de kleinen een vrooltjk liedje aanheffen. De overledene was voor 79 jaren gehuwd, doch nu reeds lang weduwe. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT Brengen ter kennis van de belangheb benden, dat door Zijne Majesteit den Koning bij besluit van den 18 December 1888, no. 24 is goedgekeurd dat door de gemeente Amersfoort aan vuur-, haven en tongeld voor het bevaren van de ri vier de Eem, gedurende het jaar 1889 geheven worde vijftig percent van het, bedrag, bepaald bij het tarief, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 1 Mei 1830, no. 3. Amersfoort, den 5 Januari 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 27 Dec. Dirk Hendrik, z. van Dirk C'ornelis Bettink en Jabekie van Koo- ten. 28 Dec. Thomas, z. van Nicolaas van Meeteren en Francina van Leuverden. Dirk, z. ran Johannes Wegen en Grietje van den Hoorn. 29 Dec. Hartwig, z. van Gerhard Paphagen en Jacoba Elisabeth Huls- hoff. Everdina, d. van Hendrik Welling en Alijda van de Hoef. Geertje, d. van Teunis van Vulpen en Naatje Mertz. 1. Jan. Golida Wilhelmina, d. van Reijer van den Burg en Gijsbertu de Visser. Gerrit, z. van Gerrit van de Bijl en Hendrikje Vonk. Rijntje, d. van Jan van Keulen en Elisabeth van Bokhorst. 2 Jan. Ger- ritje, d. van Albert Verwee en Jannigje van Dijk. Geertruida, d. van Helena Tem ming. Willem, z. van Berend Kerkhoff eu Geertrui Veskes. Johannes Theodorus, z. van Lambertus Antonius van Manen en Johanna Theodora van der Veer. Ondertrouwd: 3 Jan. Coruelis Gouwen Geertruida van Dijk. Gehuwd: 2 Jan. Wilhelmus van den Be- dum en Gijsberta Staal. Albertus van Doorn en Maria Kraan. Wouterus Hom- pes eu Johanna Zonneveld. Overleden: 28 Dec. Louwerens van Eijke- lenbnrg, 53 j., echtg. van Klasina Kwinke- lenberg. 29 Dec. Hendrik van den Ham, 70 j., wedr. van Elisabeth van Nimwogen. 30 Dec. Wouter Kraan, 74 j. wed. van Jo hanna van Rijswijk. 31 Dec. Geertruida Hagebeuk, 53 j. echtg. van Johannes Her mans. Bunschoten. Geboren 24 Dec., Hendrikje d. van Brand Mn ijs en Fr.tncijntjo de Jong. Jacoba d. van Nicolaas Blom en Aaltje Muijs. 31 Dcc., Gijsbert z. van Aart Hopmau en Wil- lempje Koelewijn. Overleden: 17 Dec. 1888 te Hilversum Mijntje van de Groep oud 3 maanden 21 Dec. 1888 Francijntje Hartog wed. Tho mas Zijl oud 60 jaren 2 Jan. 1889 Jannejto Ruizendaal Jgeh. met Arend Beek huis oud 55 jaren. Hoogland. Overleden 30 Dec. Klaasje van de Burgwal. 97 jaren, 3 maanden en 7 dagen, Wed. van Willem Kok. Stoutenbiirg. Overleden: 1 Jan. Een levenloos aan gegeven kind van Jan van de Kooi en Anna Mazen. Woudenberg. Geboren: 29 Dec. Albertus, z. vnn Hen- drikus Veldhuizen en. Florentina Blanke- spoor. Overleden 30 Dec. Een Levenl. aange geven kind, mann. gesl. van Jacobus Matheus van Wakeren en Everdina van Silfhout. 1 Jan. Barend van Laar, 11 maanden. Het aan ons gezonden stuk „de Gym nastiek en Schermvereenlging Ontwikkeling wordt niet geplaatst, als zijnde niet met den naam van den inzender geteekend. Intezenden stukken voor dit blad moeten voorzien zijn van de haudteekeniug van den inzender en geadresseerd aan den uitgever- redacteur. In het vervolg worden alle inzen dingen, die daaraan niet voldoea, onmid- delijk vernietigd. Red. AMERSFOORT, 4 Jan. 1889. Tarwe a f Rogge - 4.50 >i - 0. Boekweit - 0.— n - 0.— per Appelen - 2.40 n - 4.— 1 hecto Peren - 2.— IJ - 4.— liter. Kleiaardappelen 0.— - 0.— Zand- - 2.— j» - 2.40 Hoendereieren - 5.— - 6.— P- lOOst. Boter - 1.20 - 1.35 P kilo. Kaas - 0.— IJ - 0.— P- 50 Kippen - 0.60 - 1.10 IvuikeDs - 0.60 V - 1.20 Ganzen - ft - per stuk. Oude eenden Jonge 0.60 0.— f) Sf - 0.90 - 0.— Hazen - 1.40 a - 2.— Konijnon - 0.60 ff - 0.80

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2