Öfficieele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Diet in Rusland behoeven te gaan zoeker, om ze hier te naturaliseeren. Te Meppel werd Donderdag afge geven een postwissel van f2.betaal baar te Amsterdam, waarvoor den vol genden dag aldaar betaling werd ge vraagd tot een bedrag van f250. Hoewel de wissel voorzien was van een zegel van f 1.— vermoedde de amb teraar, ook omdat de poststempel niet op de rechte plaats voorkwam, dat de zaak niet pluis was. Onmiddellijke aan gifte aan de politie had het gevolg, dat Vrijdag een rechercheur werd uitgezon den, wien het gelukte den volgenden dag den vermoedelijken dader der gepleegde vervalsching te Hoogeveen aan te houden Het voornemen bestaat, den grooten internationalen wedstrijd te Heerenveen te doen plaats hebben op Maandag en Dinsdag, 21 en 22 Jan. Het plan, om dezen wedstrijd j.l. Vrijdag en Zaterdag te houden, werd opgegeven, om hem niet met de groote wedstrijden te Carr.biidge te doen samenvallen. Door de maatschappij «Nederland" te Amsterdam is aanbesteed de leveran tie van de chocolade, benoodigd voor de comsumptie aan boord van de stoomsche pen dier maatschappij. Van 8 inschrijvers is na onderzoek van de monsters door Dr. van Hamel Roos, de leverantie ge gund aan de firma P. A. de Bont te Breda als het beste gekeurd. Amst, Ct. Gisteren werd te Ede door graaf BeDtinck van Weldam, graaf Benlinck van Middachten, baron Brandsen van de Zijp en andere jagers een jacht gehou den op grof wild. Slechts één ree werd geveld. Een tweede, waarop gevuurd werd, ontkwam, en meerderen bleven buiten schot. Spoedig hoopt men de jacht te herhalen. De legerplaats bij Zeist zal in den aanstaanden zomer betrokken worden door het korps genietroepen te Utrecht en de legerplaats bij Oldenbroek door de artillerie-schietschool en twee regimenten der veldartillerie. Bij het korps genietroepen zullen, tijdens het kampement, van alle regimeriten infanterie een detachement ingedeeld worden. De laatste dagen ontving de direc teur der Weesinrichting te Neerbosch weer tal van goederen en giften voor de weezen, w. o.: van de Christ. Meisjes- zangvereeniging «Mirjam" te Krimpen aan de Lek 250 kleedingstukken de opbrengst „an ,|p enllertie in de Herv. Kerk te Loosduinen f 108.25; van wed. c. c. T. te Amersfoort f lOO; door tusschenkomst van mej. v Z. te Rotterdam f75, bene vens voor den bouw eene gift groot f100, uit Amsterdam, onder letter G. Naar het Volksblad mededeelt, zou in het ontwerp der nieuwe onderwijswet het beginsel zijn aangenomen van subsidie aan de bijzondere scholen, waarbij de methode wordt gevolgd, dat van rijks wege zoowel aan het openbaar als aan het bijzonder onderwijs eene bijdrage in de kosten zal worden verleend naar den maatstaf van het aantal onderwijzers, in elke school werkzaam. Verder zou vervallen de bepalen van art. 25 omtrent de vergoeding van 30 pet. en in plaats ddarvan alleen de kosten van bezoldiging vau het onderwijzend perso neel voor zeker deel van staatswege aan de gemeentebesturen vergoed worden. Het gerucht loopt, dal de Duitsche Minister van Oorlog plan heeft zijn ont slag te vragen. Bij de vorige begrooling had hij verklaard geen nieuwe credieten meer te zullen aanvragen bij den Rijks dag. Hij schijnt op dit punt geschil te hebben met den chef van den staf, graaf Waldersee, die de ontwerper is der nieuwe artillerie-plannen, waarvoor hel buiten gewone crediet zal moeten dienen. De Minister kan deze plannen niet goedkeu ren en daar hij zijn moeilijke positie te genover den Rijksdag inziet, vindt hij 't beste zich terug te trekken. Kapitein Wissmann zal naar Zanzibar vergezeld worden door 1000 nran, geko zen uit de vrijwilligers, die zich daarvoor aanbieden, en aangevoerd door 35 offi cieren. Zij zullen gewapend worden met naaldgeweren en de kern van het koloni ale leger vormen, dat in Oost-Afrika zal worden opgericht. Uit goede bron wordt gemeldt, dat de berichten betreffende het voornemen van den hertog van Nassau om afstand te doen van zijne aanspraken op het groot hertogdom Luxemburg volkomen onge grond zijn. Hertog Adolf denkt er niet aan zijne rechten op zijn zoon over te dragen. De Koning van Zweden opende giste ren den rijksdag met een troonrede, waar in hij met bijzondere ingenomenheid ge waagt van het bezoek, dat onlangs door den Keizer van Duitschland aan de schoone stad Stockholm werd gebracht. Daarna werden de in te dienen wets ontwerpen besproken, waaronder er zijn, die op de verzekering van werklieden betrekking hebben. De staatsbegrooting wijst een overschot, van ongeveer 10 miljoenen kronen nan voornamelijkisditbatigsaldo te dankenaan de hoogere opbrengst der in-en uitgaande rechten. Tot voorzitter van de Eerste Kamer benoemd graaf Lagerbjelke, tot onder voorzitter de heer von Ehrenheim, oud lid van den Raad van State; tot voor zilter van de Tweede Kamer de koopman Wyk en tot onder-voorzitter de grond eigenaar Olof Larsson. Berichten uil Wady-Halfa bevestige de tijding dat Mohammed-el-Kheir, gou verneur van den Mahdi en Walad-e! Njumi, chef der derwischen, genoodzaakt zijn uit Berber naar den Boven-Nijl te trekken, door de vele verliezen, die derwichen in de Aequatoriaal-proviucie geleden hebben. Volgens een bericht, dat gisteren door een bode uit Khartoem te Soeakim gebracht, bevindt Slatin-Bey zich nog in gevangenschap bij den Mahdi, maar Lupton-Bey overleden. Te Khartoem werd het gerucht ver spreid, dat de provincie van Emin-Pacha in handen van de troepen van den Mahd is gevallen. Het is onjuist, dat de Fransche regee ring van de Raliaansche óf direct, óf langs diplomatieken weg opmerkingen heeft ont'. angen over het congres te Milaan. Behalve eenige uitingen, die, hoewel uitzondering, toch zeer betreurenswaardig zijn, heeft het congres in Italië warme be langstelling uitgelokt voor den Euro peeschen vrede en het behoud der goede verstandhouding tusschen Italië en Frank rijk. In een blad uit Parma kwam het vol gende voor «Wij willen den vrede, met alle volken En in onze harten komt een onweer staanbaar gevoel van protest tegen de gedachte zelfs aaneen oorlog met Frankrijk met het volk, welks vriendschap voor Italië veel ouder is dan de voorbijgaand gevoelens en de toejuichingen V3n één dag, wijl zij zich samenvlechten met de onsterfelijke gedachte aan het ontstaan der Raliaansche eenheid. Wij willen samenwerken aan het heilige werk des redes, van een algemeenen vrede, van een vrede met Frankrijk; want de vrede is voor alle volken het hoogste goed, en de val van Frankrijk zou op dit oogen blik de val der beschaving zijn." Prins Dolgoroucky, gezant van Rusland bij het Perzische hof, is eergisteren te Petersburg aangekomen, en den volgen den dag weder naar zijn post vertrokken Hij is voorzien van de uitgebreidste vol machten, om het geschil tusschen Rus land en Perzië tot een goed eind te brengen. De Bulgaarsche Exarch richt een ency cliek tot alle bedienaren van den ortho doxen godsdienst, waarin hen bevolen wordt voortaan uit hun gebeden in de kerkdiensten dat voor den Vorst weg te laten. Men verzekert, dat Stamboeloff, als antwoord op dezen vijandigen maat egel van den Exarch, de onafhankelijk heid der Bulgaarsche Staatskerk zal proclameeren. Uit Weenen wordt gemeld, dat te Tirnova ongeregeldheden zijn uitgebio- ken. Onder de bevolking vertoont zich eene vijandige beweging tegen prins Fer- dinand en in de stad zijn proclamaties aangeplakt, in welke tot opstand wordt aangespoord. Ds. P. Groote van Utrecht predikt Zondag 20 Januari in de Ev. Luth. Keik alhier. Het gebouw «Volksheil", gesticht door drie edele mannen, alle ingezetenen de oud-Hoogleeraar Valeton, Ds. Wartena en de heer Hoogewerff, leeraar aan de H. B. School, begint hoe langer zoo meer be zoekers te krijgen de Vrijdagavondbijeen komst voor het volk werd zeer druk be zocht; de lezingen en volksvoordrachten die er reeds gehouden zijn, werden goed bezocht en getuigden dat velen ingenomen waren met het doel der stichting. W'ij meenen daarom een woord van dank aan genoemde heeren, waarmede alle bezoekers wel mede zullen instem men, niet te mogen onthouden en wen- schen dat het doel hetwelk hun voor oogen stond, ten volle bereikt moge worden. De voordracht van den heer Dr. H. Ekama, Leeraar aan de H. B. School alhier, jl. Woensdag in het gebouw ge houden, was druk bezocht, de zaal was geheel gevuld rnet hoorders. Zelfs moest men, wegens plaatsgebrek, afwijzen. De heer Ekama die zijn tocht met de Varna naar de Noordpool voordroeg, wist zijn hoorders zoo aangenaam te boeien, zijn rede zoo juist met lichtbeelden op te helderen, dat velen onderling den wensch te kennen gaven, genoemden spreker meer te mogen liooren. De begaafde spreker de heer P. H. Hugenliolz Jr. van Amsterdam, trad jl. Donderdagavond voor liet Departement Amersfoort van de M. tot N. van 'tal- gemeen in eene talrijke ook door Dames bezochte vergadering als spreker op, en behandelde de romantiek en het natu ralisme. Hij werd met veel genoegen aan waarmede de spreker voordroeg, als om bet onderwerp. In eene Dinsdagavond gehouden al gemeene vergadering van de r.-k. kies vereeniging «Recht voor Allen," is eene resolutie aangenomen, waarbij zij zich tegen de invoering van algemeene dienst plicht veiklaart. Er werd besloten, aan het centraal comité eene uitnoodiging te richten andere kiesvereenigingen op te wekken in deze ook van hare meening te doen blijken. Het denkbeeld van enkele organen in de r.-katholieke pers, om den afgevaardigden een mandat impératif te geven, vond geen bijval, nóch bij het bestuur, nóch bij de vergadering. Het examen voor de betiekking van adjudant-onderofficier, dienstdoend offi cier der Veld-Artillerie heeft een aan vang genomen. Onder voorzitterschap van den luitenant-kolonel A. Greve, bestaat de examencommissie uit de kapiteins Viruly van Pouderoyen en van Streijen en den 1. luitenant-adjudant Brants. Een zestal onderofficieren van de onderschei dene regimenten Veld-Artillerie en van het corps Rijdende Artillerie nemen aan het examen deel. De gemeenteraad hield Woensdag namiddag eene kortstondige zitting, de eerste in dit jaar, die door den Voor zitter jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, geopend werd met de volgende toespraak «Mijne Heeren. Dij den aanvang der eerste vergadering in het jaar 1889, wil ik den wensch uitspreken, dat onze werk zaamheden goede vruchten mogen afwer pen voor de gemeente, wier belangen wij geroepen zijn te behartigen. De vraag, die dezer dagen telkens zich aan ons opdringt, is deze; Hoe zijn de tijdingen omtrent de gezondheid van on zen geliefden Koning, het geëerbiedigd Hoofd van den Staat? Gode zij dank, wij mogen op dit oogen- blik met meer gerustheid die tijdingen te gemoet zienwij mogen hopen, dat het Gode nog niet behaugd heeft den laatsten mannelijken telg uit het Vor stenhuis van Oranje Nassau, van ons weg te nemen. Vele gebeden worden, dezer dagen meer in het bijzonder, opgezonden voor het heistel en het eeuwig welzijn van Onzen Koning, ook wij wenschen de onzen daar aan toe te voegen. Waar het afgeloopen jaai op nieuw het bewijs leverde dat de geheele natie en de bevolking dezer gemeente meer in het bijzonder, innig veiknocht is aan het Huis van Oranje; waar, bij verschil var, meaning op allerlei gebied, men wel één zal zijn in de overtuiging, dat iedere macht met gerustheid aan de Vorsten uit het Huis van Oranje Nassau kon wor den toevertrouwd, omdat de Vorsten uit dat Huis geen invloed hebben gezocht door machtsuitoefening, maar zij juist den grooten invloed en de groote liefde hebben verkregen, omdat zij door hunne den de overtuiging vestigen moesten dat er door Hen alleen naar gestreefd werd om het geluk van het Nederland- sche Volk te bevorderen; daar zijn wij ook één in den wensch, dat liet Huis van Oranje nog menig jaar over ons Volk moge gesteld blijven. De Heere God geve ook thans nog we der uitkomst; Hij steune onze geliefde Koningin Hij drage den Koning op de gebeden van het aan Oranje zoo gehechte volk.". Het eerst was in behandeling een ver zoekschrift van eenige bewoners van het gedeelte der gemeente buiten en nabij de voormalige Bloemendalsche Poort, tot vernieuwing van de brug en verlaging van de aldaar aanwezige muren. Zij wijzen op de verbetering van andere toegangen der stad en op de stiefmoederlijke be deeling, waarmee zij zich bij niet-ver- betering tevreden moeten stellen. B. en W. oordeelen dat voor die be wering geen grond bestaat. De verbete ring der andere bruggen was noodzake lijk wegens den vervallen staat er van. De noodzakelijkheid bestaat hier niet, omdat de toestand der brug nog voldoende is. Tegen verlaging der muren, die adressanten ook bij niet-verlaging der brug, wenschelijk en mogelijk achten, hebben B. en W. bezwaar wegens het bestaan aldaar der Israélietische begraaf plaats. B. en W. erkennen, dat eene verfraai ing van dien toegang gewenscht is en verklaren zich bereid om middelen t- be ramen ten einde ter gelegener tijd daar aan zooveel mogelijk te gemoet te komen, rnaar stellen nu voor, het adres ter se cretarie neder te leggen en daar van aan adressanten kennis te geven. Zonder hoofdelijke omvraag vereenigde de Raad zich met dit preadvies, nadat de lieer Croockewit dit mondeling nog eenigszins nader had toegelicht. Het tweede aanvullingskohier van den lioofdelijken omslag voor den dienst 1888 werd zor.der hoofdelijke omvraag vast gesteld op een bedrag van f468.70, Daarna kwam in behandeling een voor stel van B. en W. tot verhooging der jaarwedde van ambtenaren ter secretarie. B. en W. stemmen in met den meer malen geuiten wensch om door eene be tere verdeeling der wei kzaarnheden den eenen ambtenaar boven den anderen niet de mindere ambtenaren niet in de gele genheid zijn genoegzaam zich de gemeen telijke admmistiatie eigen te maken. Voor het tegenwoordige bestaan er nog bezwa ren, om in de bestaande regeling ver andering te brengen. Daarom wordt nu voor den derden en den vierden ambte naar elk eene verhooging met f 100, die billijk geacht wordt, voorgedragen, zoo dat de 3. nu f 1000, en de 4. f 400 be komt. Wordt dit aangenomen, dan be dragen de kosten der ambtenaren ter secretarie 13700. In 1885 waien zij f3900, In 1886 werden nieuwe ambtenaren aan gesteld en bedroegen de bezoldigingen f3400, en in 1887 en 1888 waren die f3500. Gaat een der oudere ambtenaren weg, die een hoog tractement heeft, dan moet worden overwogen, of niet een an der voor minder tiactement te bekomen is, trouwens met uitzicht op latere ver hooging. Uit eene korte gedachtenwisseling tus schen den Voorzitter en den lieer van Zijst die verandeiing in de regeling wenschte en vooral er op aandrong, dat de com missiën voor de gemeentereiniging, voor de fabricage en voor de brandweer, die nu allen denzelfden secretaris hebben verschillende secretarissen bekomen, op dat ook de jongere ambtenaren met die takken van dienst bekend worden, bleek dal het dagelijksch bestuur wel die rich ting uit wil, maar voorhands daar be zwaar tegen heeft, omdat eene goede be zetting der secretariaten op den voorgrond moet staan. De Raad vereenigde zich zonder stem ming met het voorstel van B. en W. Aan Mej. A. J. van Loghem, werd op haar verzoek, wegens hare benoeming te Goes, tegen 16 Februari eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de school 1. sooit voor meisjes. Aan de orde kwam nu een verzoek dat z. h. o. werd toegestaan om vergun ning tot verbouwing van het huis aan den hoek van de Utrechtsche straat staande De hh. jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, burgemeester, W. A. Croockewit en M. L' Celosse, wethonders, en W. L Scheltus, secretaris, eigenaren der per ceelen E. 1816 en 1817, zijn voornemens hoofdzakelijk met het doel om een ver fraaiing aan te brengen, die perceelen te doen verbouwen. Volgens art. 126a der betrekkelijke verordening moeten B. en W zoodanige vergunning geven, doch daar dit in dit gei al moeielijk gaat, meenen zij de vergunning van den raad te moeten vragen. Zij vermeenen, dat tegen het in nemen van grond, in verband rret de nieuwe rooilijn (wegens de verfraaiing) geen bezwaar zal bestaan. Dat bleek het geval te zijn. Zonder beraadslaging en zonder stemming werd de gevraagde vergunning vergeven. Ter benoeming van eene onderwijzeres aan de meisjesschool le soort, werden door B. en W. voorgedragen mej. A. J Proost te Veenwouden, W. C. Kerlen te Loenen en L. A. A. Albers te Zutfen. Er werden 13 stemmen uitgebracht, eri wel 12 op mejuffrouw A. J. Proost en 1 op mej. Albers. Her tractement der be noemde is bepaald op f600. Onder de ingekomen stukken, die in handen van B. en W. zijn gesteld, zijn eenige verzoeken tot aankoop van ge meentegrond enz. en voorts een rekest van de hh. H. L. Gevecke c. s. te Am sterdam, houdende aanvrage om vergun ning voor den aanleg en exploitatie eerier drinkwaterleiding. Een voorloopig onder zoek doet hen veronderstellen, dat zij zul len slagen in het vinden eener goede prise d'eau. Zij stellen zich voor in de geheele stad een volledig buizennet aan te léggen, op dat alle bewoners zich eventueel kunner. aansluiten en op alle plaatsen brandkra nen kunnen worden aangelegd. Als steun der gemeente vragen zij een verplicht minimum gebruik door de ge meente tot een bedrag van f500 en ge durende den duur der concessie, die zij voor 50 achtereenvolgende jaren vragen. Als de Raad in hoofdzaak hiermee in stemt, zullen zij binnen 6 maanden een volledig stel teekeningen en omschrij vingen van den geheelen aanleg indie nen, met aanwijzing van de prise d'eau en scheikundige onderzoekingen van het water. Zij stellen daarbij het volgende tarief voor. Voor gewoon huiselijk gebruik: gehoord, zoowel om de boeiende vorm 1 met te veel werk te belasten, waardoor Voor 1 kamer f 7.— 1 2 kamers - 11.— i 3 I - 15.— 4 - 18.— 5 - 21.— 6 - 24.— elke kamer meer - 1.50 een badtoestel - 9.— a watercloset - 4.- i i paard - 4.— koe - 2.50 tweewielig rij - 2.— tuig vierwielig rij tuig - 4.— straat-oftuin- sproeier - 8.— arbeidswoning - 5.— in een blok - van minstens 10 - 4.50 hofjeswoning - 5.— gemeentege bouw - 15.— brandkraan - 10.— Per meter: Bij een gebruik van 7ó M'perjaarf0.30p. M1 200 -0.25 500 -0 20 i> «1000 -0.18 «2000 -2.15»» Met genoegen vernemen wij dat onze vroegere stadgenoot, P. Oranje, die afgeloopen jaar naar de Transvaal- sche republiek vertrok, aldaar 15 Dec. is beëedigd als Claim-[nspector, der Zuid kamps Goudvelden op eene jaarwedde van L 400 is gelijk aan f 4800. Woensdagavond ontstond ten huize van v. E. in de St. Jansstraat een binnen brand, doordat een kapok bed, dat bij de kachel te droogen gelegen was, in brand geraakte. De brand is door de politie geholpen door buren gebluscht. De agent Kaljee smaakte het genoegen een onge veer twee-jarig kind uit het vol rook staande perceel te redden. 329ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse, Eerste week Trekkiytg van 16 en 17 Jan. (1400 LOTEN.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgendo num mers te beurt gevallen Prijs van fSOO. No. 5253. Prijs van f XOO. No. 9027. Prijzen van f70. 1622, 1642, 1661, 5215, 5228, 5229, 5297, 8480, 8535. 8588, 9005, 9019, 9020, 9219, 9263, 10501, 10587, 11005, 11971, 17498, 17626, 17627, 17811, 1S022, 18032, 20214, 20233, 20266 en 20298. Te zamen 31 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 1406, 1-408, 1439, 1444, 1454, 1605, 1621, 1631, 1634, 1657, 1662, 5216, 5236. 5239, 5246, 5249, 5254, 5256, 5266, 5282, 5292, 5294, 7601, 7608, 7612, 7621, 8440, 8448, 8458, 8474, 8513, 8523, 8524, 8527, 8547, 8568, 8586, 9008, 9009, 9015, 9041, 9210, 9246, 10521, 10532, 10556, 10593, 10595, 11910, 11941, 11973, 11998, 17207, 17410, 17441, 17464, 17489, 17493, 17511, 17529, 17541, 17599, 17634, 17630, 17821, 17869, 17876, 17887, 17888, 18027, 18030, 20205, 20257, 20259, 20271, 20274, 20692, 20700, 20713, 20716 en 20723. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den provin cialen Inspecteur van 's rijks directe be lastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier van deGROND- BELASTING over het dienstjaar 1889 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aan slag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruike lijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 17. Januari 1889. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 10 Jan. Anna, dochter van Hendrik Westhof en Teunisje van Fulpen. 11 Jan. Wilhelmus, z. van Willem van Em- pelen en Alijda Wausing. Wouter, z. van Wouter Bakkenes en Maria Louisa Haneveer. Hendrik, z. van Antonie Hoksbergen en Jannetje van Valkengoed. 13 Jan. Joannes Antonius. z. van Matheus Antonius Mol en Elisa Catharina Hubertina Sous. Jacobus Johannes, z. van Abraham ten Hoove en Maria Schuwung. 14- Jau. Rijntje, d. van Izak Abraham de Vries en Helena Vecht. An- touie Johannes, z. van Christiaan Pechtol en Johanna Roeters. Geertruida Jeannetje, d. van Pieter Adrianus van Brummelen en Jau- netje Posch. 15 Jan. Paulina, d. van Hendrikus Waterkoorl en Anna Maria Wiss. Johanna, d. van Hermanus de Vrije en eu Frederika Willemina Martina van Ee 16 Jan. Leent-je, d. van Hermijntje Jekel. 17 Jan. Johan, z. van Cornelis Entrop en Martha van Plateringen. Ondertrouwd 17 Jan. Christiaan Ram- bonnet en Jonkvrouwe Margaretha Bouwiua van Holthe. Lodervijk Arnoldus Lablans en Adriana Meerveld. Jan Prins en Jo- sina Wittelaar. Overleden 10 Jan. Geertruida Nieuwboer 38 j. echtg. van Gerardus Dieges. 11 Jan. Gerarda van Doorn, 29 d. Hermanus Oprei, 2 3 j. ongehuwd. 12 Jan. Een leveul. aang. kind vr. gesl. van Joseph Agidius Rieff eu Maria van der Vlist. 13 Jan. Otto van der Linden, 82 j. echtg. van Antje Wilm Boon. Aalbert Leijenhorst lm. 24 Jan. Adrinana Hcndrika ten Brink 60 j. echtg. van Johannes van Manen. Gerrit Ruizendaal, 73 j. echtg. van Cornelia Hei mensen. Lensden. Geboren: 12 Jan., Cornelia, d. van Ma- nus van Dijkhuizen en van Gerritje Kamer beek. 14 Jan., Maria, d. van Reijer van den Hengel en van Johanna Vonk.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2