Gemengd Nieuws. Officieele Publicatiën. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Volgens bericht uit Luxemburg wacht de regeering aldaar af wat in Ne derland wordt beslist omtrent het tijde lijk regentschap. Wanneer, gelijk te ver wachten is, hier de Staten-Generaal zich met het oordeel van den ministerraad vereenigt, zal ook wel volgens de grond wet van het groothertogdom in het re gentschap worden voorzien. De grondwet roept alsdan evenals de onze den naasten vermoedelijken troonsopvplger tot die taak, en dat is de hertog Adolf van Nassau, tot 1866 hoofd van het toen bij Pruisen ingelijfd hertogdom en oom van H. M. Koningin Emma. Het tDbl, v. Z.-H." deelde dezer dagen mede dat de 14-jarige zoon van Albert van Pruisen eerlang te's-Hage zal komen, om zijn opvoeding te voltooien. De briefschrijver uit de residentie aan de Zw. Ct. schrijft daaromtrent: Uw lezers begrijpen, dat het bericht van de komst van den li-jarigen prins, om hier zijne opvoeding te krijgen, de huwelijkmakers van ons aanstaand klein Koninginnetje in beweging heeft gebracht. Men heeft hem reeds prins-gemaal ge noemd. Er is ongetwijfeld wel iets voor deze gedachte te zeggen. Door zijn groot moeder uit het huis van Oranje gespro ten en door zijn vader, die hier telken jare te Scheveningen vertoeft, in ons midden geen vreemdeling, zal hij eerder welkom zijn dan veel anderen. De persoon van den vader boezemt inderdaad ver trouwen in. In meer dan één veldtocht heeft prins Albert met groote onder scheiding gediend, en als regent in Bruns- wijk is 't gebleken, dat hij bij Keizer en Kanselier hoog staat aangeschreven, zoo dat de zoon wel van goeden huize is. Intusschen ontbreekt nog oflicieele beves tiging van die opvoeding in Nederland, en dus is het voorbarig reeds nu het spoor der plannenmakers te volgen. En het doen van voorspellingen staat dikwijls gelijk met het begaan van een domheid, die den dader licht tot een verdrietigen plicht brengt om zijn eigen woorden te moeten herroepen. De heer W. E. Willink Ketjen is gedagvaard, om Donderdag 28 Maart voor de kamer van instructie in het gebouw der Haagsche rechtbank te verschijnen, om te worden gehoord, over het volgende in de dagvaarding gestelde feit; dat hij in 1889 te 's Gravenhage den minister van koloniën gedreigd heeft, H. K. H. prinses Wilhelmina van het leven te be- rooven, door in het begin van Januari 1889 in het kabinet van genoemden mi nister dreigend de woorden te uiten «dat voor iedere traan, die zijn vrouw geweend had, een droppel bloeds zou moeten vloeien', en idat hij zich zelf recht zou verschaffen door Nederland te treffen in hetgeen het, 't dierbaarst is" en door op 21 Januari 1889 tot genoemden minister dreigend de woorden te uilen: »dat hij zich zoude wreken, het prin sesje zoude dooden en dan zich zeiven een kogel door het hoofd zoude jagen." Amst. Ct. In het April-nummer van De Uiti- taire Spectator zal eene wederlegging voorkomen der brochures van den heer Tindal, getiteld Henry Tindal's iNeder- land in gevaar" besproken door K. Eland, Luitenant-Kolonel, Directeur van de Ilde Afdeeling der Krijgsschool. Daar deze wederlegging zeker met niet minder belangstelling zal ontvangen wor den dan genoemde brochures, zullen hiervan, tegelijk met dit April-nummer, afzonderlijke afdrukken in den handel gebracht worden. De raad van toezicht op de spoor wegdiensten heeft de verschillende Neder- landsche spoorwegmaatschappijen uitge- noodigd, om op Zaterdag 6 April e. k. in hare bureaulocalen in de Willem- straat te 's Gravenhage eene bespreking te houden omtrent de a. s. zomerdienst- regeling. Te Zwolle is een centraal station voor electrische verlichting geopend. Na Amsterdam is Zwolle de eerste plaatsin ons land, waar zich zulk een station bevindt. Tc rekenen van 1 April aanstaande wordt den tarielprijs voor gewone tele grammen in het verkeer van Nederland met Groot-Brittannië en Ierland van 15 cent per woord tot op 10 cent per woord verlaagd, met bepaling nochtans, dat de prijs voor een gewoon telegram of een vooruitbetaald antwoord nimmer minder dan 50 cent zal bedragen. Staats-Ct. Ofschoon de bloembollenteelt niet meer zoo winstgevend is als enkele jaren geleden, zoo blijft toch de prijs der bloem- bollenlanderijen zeer hoog. Een te Lisse allergunstigt gelegen perceel bracht in publieke veiling circa f9500 per H.A. op met inbegrip der veilingskosten. Uit Wageningen meldt men «lieden (27 Maart) werd op het graf van wijlen den heer C. J. M. Jongkindt Coninck, den eersten directeur der Rijks landbouwschool, een gedenkteeken ge plaatst, bestaande in een afgeknotte kolom met lauwerkrans op een piëdestal van hardsteen, met paneelen van wit marmer. De inscriptie luidt«Aan hennen geachten Directeur. Van zijne oud-leer lingen en vrienden in Nederlandsch- Indië, Maart 1889." De Fransche Kamer van Afgevaardig den gaf haar goedkeuring aan een voor stel om een recht van 5 francs op rog gemeel en een van 5 irancs op granen te leggen. Daarna kwam het voorstel in behan deling omtrent het oprichten van een gedenkteeken voor de Fransche revolutie. Met 249 tegen 231 stemmen werd dit voorstel urgent verklaard, doch tevens bepaald, niet tot artikelsgewijze behan deling over te gaan. Een debat ontstond over de geldigheid dezer stemming, waar aan de voorzitter een einde maakte, door een nieuwe stemming 'e houden, waarbij het voorstel in zijn geheel werd aangenomen met 265 tegen 200 stemmen. Geruchten omtrent oneenigheid in het ministerie worden beslist tegengesproken. De minister heeft geenszins het voorne men, over te gaan tot een verdaging van Kamer en Senaat; deze zullen tot aan het eind van hun mandaat bijeen blijven. De Regeering zal verzoeken zoo spoedig mogelijk de Staatsbegrooting af te doen maar niet de kwestie van vertrouwen stellen. De Volkszeitung heeft per telegraaf bijeenroeping gevraagd van de leden der commissie van appèl tegen de besluiten van den prefect van politie. In den Bondsraad moet de afgevaar digde van Beieren bezwaren tegen de nieuwe perswet hebben ingebracht. Waar schijnlijk zullen er verscheidene veran deringen in het ontwerp worden aange bracht voor het naar het Parlement wordt verzonden. In den Pruisischen Landdag werd Woensdag het voorstel van den afgevaar digde Huene behandeld, om de belasting op den grond en op de gebouwen aan de gemeenten toe te kennen. De minister van finantiën verklaart, dat hij zeer voor het eerste deel van het voorstel is, doch dat men de inkomsten van den staat niet te veel moet vermin deren, zoodat het aannemen van het voorstel van Huene tot hervorming van het geheele belastingstelsel zou leiden. De regeering is voornemens zulk eene hervorming in te voeren, maar de voor bereidende werkzaamheden zijn nog niet geëindigd. Het voorstel Huene is naar een com missie van 28 leden verzonden. Ook de 81-jarige moeder der keizerin van Oostenrijk, de hertogin Louise Wil helmina van Beieren, is gevaarlijk ziek. Voor de keizerin, wier toestand groote bezorgdheid wekt, wordt dit echter ver borgen gehouden. De conferentie van de Zuid-Afrikaansche Staten over de spoorwegen en de han delstarieven is afgeloopen. Gisteren werd den afgevaardigden een diner aangeboden. De heer Sprigg, de minister-president van de Kaapkolonie voerde het wooid. Hij zeide, dat de con ferentie den eersten stap heeft gedaan, welke tot de verbroedering in Zuid-Afrika moet voeren. De Kaapkolonie en de Oran je-Vrijstaat hebben een tolverbond opge richt en bovendien eene overeenkomst gesloten, krachtens welke de spoorweg tot aan Bloemfontein vóór het einde van het jaar zal zijn voltooid, met de daaraan verbonden zekerheid eener eventueele uitbreiding naar alle deelen der Transvaal. De heer Sprigg eindigde zijn rede met de betuiging van zijn leedwezen, dat Natal weigerde tot het tolverbond toe te treden. Hij meende echter latere medewerking te mogen verwachten. Ds. A. Wartena, predikant bij de Herv. Gemeente alhier, komt voor op het drietal te Groningen. De heer Ds. H. W. Kalff alhier, komt voor op het viertal voor. predikant bij de Remonstrantsche Broederschap te Amsterdam. De 2e luitenant van het escadron ordonnar.cen, H. L. A. Mathon, gedeta cheerd aan de Rijschool alhier, wordt overgeplaatst naar Venlo. Aan de veemarkt waren gisteren ongeveer 80 runderen aangebracht. De handel was geanimeerd. Vele kooplieden waren aanwezig. Voor kalveren werd f25 tot f 55 besteed voor kalfvaarzen f70 a 120, voor kalfkoeien f 100 a f 180, voor guste koeien f70 a f150 en voor vet vee f130 a f200. Voor den aanvoer en verkoop van hetgrootst aantal runde ren ter markt van den 22. dezer, is de premie van f'10 toegekend aan A.Bosch te Nijkerk en die van f5 aan II. M. van Beek te Amersfoort. De premie van f 10 voor den aankoop van het grootste aan tal runderen aan Jac. van Herwaarden te Soest en die van f 5 aan A. Bosch te Nijkerk. Woensdag jl. was aan de kinderen der Christelijke school een aangename dag bereid. De heer Ilasper, hoofd dier school, vieide dien dag zijnen verjaardag en onthaalde de kleinen op verschillende versnaperingen, welke door spelen wer den afgewisseld. De kleinen amuseerden zich recht aangenaam en keerden zeer voldaan en dankbaar huiswaarts. Het getal deelhebbers in de spaar bank van het departement Amersfoort der «Maatschappij tot Nut van 't Alge meen", bedroeg op 31 Dec. 1888, als op 31 Dec. van het daaraanvoorafgaande jaar, 407. In den loop van 1888 zijn 91 nieuwe deelhebbers ingeschreven, en ge lijk getal personen, veieenigingen of ad ministration als deelhebbers afgeschreven. Het getal nieuwe deelhebbers is alzoo over 1888 elf minder geweest dan over 1887, toen het 102 bedroeg, terwijl het getal afgeschreven toen, als over 1888, eenennegentig beliep. Het aan de geza menlijke deelhebbers verschuldigde kapi taal met de renten tot 31 Dec. 1888, is verdeeld over 164 dienstboden tot een bedrag van f34517,201, 104 handwerks lieden f21211.42; 67 ambachts en koop lieden f21083,95s 84 landbouwers f29425.41; 15 militairen en zeelieden f9549.31; !)1 beambten en bedienden f29246 37; 29 minderjarigen en perso nen zonder beroep f52129.03; 86 vei eenigingen ot administratiën f21504.26, alzoo 907 deelhebbers, te ramen voor f218666.96, welk totaal f3729.71 meer bedraagt dan het op 31 Dec. 1887 aan de gezamenlijke deel hebbers verschuldigde. In 1888 is een bedrag van f35249.49 ingebracht, verdeelt als volgt'169 posten beneden f5; 276 var. f5f20; 154 van f20—f50; 74 van f50—flOO; 100 van flOO—f500; 8 van f500-fl000; en 2 boven f1000; te zamen 783 posten; en alzoo 31 meer dan in 1887 werden in gebracht, met een meerder bedrag van f1522.71'/,. Aan 444 deelhebbers werd in 1888 uitbetaald een bedrag van f38433.07, zijnde f8776.31 beneden dat in 1887 gerestitueerd. Het kapitaal der spaarbank bedroeg op 31 Dec. 1888 f247120.601/, Het aan de deelhebbers verschuldigde beloopt f218666.96, zoodat het voordeelig saldo der rekening, strek kende tot reserve-fonds, bedraagt f28453.641/,Op 31 Dec. 1887 bedroeg het saldo van vorige jaren eene som van f28313.021/,, zoodat er voor 1888 een overschot is van f 140.62. De groote zaal van het gebouw «Volksheil," was Woensdag avond propvol, geen staan- of zitplaats was meer te krijgen, zoodat men genoodzaakt was ten 8 uur geen toegang meer te ver- leenen zeker heeft het onderwerp, waar over dien avond zoude gesproken wor den en de spreker, daartoe veel bijge dragen. Als spreker trad op de algemeen alhier geachte Dr. H. F. Jonkman, Direc teur der H. B. School alhier. In een boeiende voordracht schetste de spreker de bodem, de voortbrengselen enz. van de Zuid-Afrikaansche-Republiek, in ons land meer bekend ondei Trans vaal, een fraai bewerkte kaart, door een der leerlingen van de H. B. S. onder toezicht van den heer Wesseling leeraar aan die inrichting geteekend, droeg veel ter verduidelijking bij. Van af de vestiging in Zuid-Afrika door de Nederlanders tot op heden, gaf de spreker de geschiedenis der Boeren, hun leven en strijden voor de vrijheid enz. De spreker te volgen op zijne reis naar en door dat vruchtbaar land, laat onze plaatsruimte niet toe, ruim twee uren met een korte pauze boeide hij zijn hoorders. Met een groot applaus werd de begaafde spreker aan het eind zijner rede dank gezegd. Het bestuur van het gebouw tVotks- heil" verdient den dank der leden en dien der begunstigers; niet minder dan vier gewone en vier volkslezingen heeft zij dezen winter kunnen doen geven. Wij twijfelen dan ook niet, wanneer wij den tolk zijn van velen, die wenschen in het a. s. winter-saisoen wederom te mogen genieten als in de algeloopen winter. De minister van oorlog, die Woens dag deze gemeente bezochl, nam het mi litair hospitaal en de terreinen voor den bouw van een infanterie-kazerne bestemd, in oogenschouw. Men brengt het bezoek in verband met een voornemen der re geering om het militair hospitaal, met het oog op de aanstaande garnizoens vermeerdering, te vergrooten. De paardenarts 2e klasse Frederikse die voor den tijd van 3 maanden bij het militair hospitaal te Utrecht was ge detacheerd, keerden gisteren in garnizoen alhier terug. Ofschoon bij de opneming van de in schrijving voor het seisoen 1887/8, ten behoeve der Vereeniging tot uitdeeling van spijs aan behoeftigen, die weder be neden het bedrag van het vorige jaar bleven en nu slechts f2031.60 opleverden tegen f 2080/7, was toch de toestand der instelling over het uitdeelings-seizoen 1887/8 niet ongunstig, waartoe mede heeft bijgedragen het besluit van de loge «Ja- cob van Campen" om ook over genoemd seizoen de ten vorige jare vermelde uit deeling van warme spijs te doen plaats hebben aan zulke leerlingen van de open bare en bijzondere scholen alhier, als mochten wenschen daarvan gebruik te maken, waarvoor zij meende gemiddeld dagelijksch 60 portiën te zullen noodig hebben. Een bedrag van 4743 portiën werd door de loge tot dat doel bij de instelling aangevraagd, en daarvoor door haar betaald f 474.30 terwijl door het bestuur der instelling aan genoemde loge na afloop van de gewone uitdeelingen, nog 730 spijskaartjes gratis werden ver strekt, gelijk ook aan alle inschrijvers, naar evenredigheid hunner inschrijvingen, voor twee weken gratis spijskaartjes werden uitgereikt. De uitgaven over 1887/8 hebben bedragen f2462.79, tegen f2193.501 over het vorige seizoen. Over 1887/8 zijn 31338 portiën spijs afgegeven tegen 30610 in den winter 1886/7. Het blijkt bij voortduring het meest ernstig streven van het bestuur om door zorg voor degelijke en goed toebereide spijs zooveel mogelijk mede te werken tot leniging van den nood der behoeftigen in het barre wintergetijde en anderdeels zich de ondersteuning, zoo van Amers- foort's gemeentebestuur als zijne welden kende en meer gegoede ingezetenen, tot hiertoe in zoo ruime mate ondervonden, steeds meer waardig te maken, waarom wij deze gelegenheid aangrijpen om de Vereeniging tenzeerste bij onze stadge- nooten aan te bevelen. Ter voorziening in de op 31 December 1887 en in den loop des jaars 1888 ontstane vacaturen zijn tot bestuursleden verkozen de heeren P. J. Hamers, H. E. van Sweden en C. de Jongh. De heer J. Zandijk Jr. is tot penningmeester benoemd in de plaats zijns va'ders, de heer J. Zandijk Sr., die zich tengevolge van zijn hoogen leeftijd, zeer tot zijn leedwezen, gedwongen gevoelde, die betrekking, welke hij tal van jaren met de meeste nauw gezetheid en toewijding had waar genomen, nederteleggen en als bestuurs lid aftetreden, en wien door het bestuur, dankbaar erkennende de vele gewichtige diensten door hem aan de vereeniging bewezen, het honorair lidmaatschap van het bestuur is aangeboden, hetgeen hij heeft aanvaard. VERGADERING van den RAAD der gemeente Amersfoort, op Maandag, den 1 April 1889, des namiddags ten 1 ure. Pnuteu van behandeling: 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver nieuwing van de sluisdeuren aan de Turftonbrug. 2. Voorstel van Burg. en Weth. ten aanzien van vernieuwing en aanleg van straten. 3. Rekest van de vereeniging «Flehité" om den naam der voormalige Slijk straat, thans Arnhemsche straat ge noemd, te veranderen in Leusder- straat. 4. Ontwerp-besluit tot afschrijving op aanslagen in den hoofdelijken omslag, dienst 1888, wegens vertrek, enz. 5. Benoeming van een lid der com missie van toezicht op het lager onder wijs. 6. Benoeming van een adviseerend lid der commissie voor de gemeente-reini ging- 7. Benoeming van eene onderwijzeres aan de openbare meisjesschool. 8. Benoeming van leden en plaatsvervan gende leden der bureaux van stemop neming voor de verkiezingen in 1889. Scherpenzeel, 25 Maart. De Heer M. Luchies, onderwijzer a/d Openbare school alhier, heeft wegens ziekte een tijdelijk verlof aangevraagd. Hij zal nu gedurende dien tijd een bevoegd per soon aanstellen in zijne plaats, zonder bezwaar voor de gemeentekas. Soest, 27 Maart. Door burg. en weth. zijn tot tegenschatters voor de personeele belasting gedurende den dienst 1889/90 benoemd de hh. H. Ebbenhorst en D. Ubbink, beiden wonende te Soest. De heer Th. S. L. Bernelot Moens, ambtenaar ter Secretarie, is benoemd tot schatter der dranklocaliteiten. Extra-tijdinq De keizer van Duitsch- land heeft weer eens bewezen, hoe warm hem het hart klopt voor 't welzijn zijner onderdanen vrijzinnigen behooren daartoe nietl Z. M. heeft een parlemen tair diner bijgewoond, dat de rijkskanse lier heeft gegeven aan veertig afgevaar digden van alle voorname partijen. Vrijzinnigen waren geboycot! En Z. M. sprak tot BismarckRook uit uw pijp en Bismarck rookte, terwijl zijn aangezicht straalde van genoegen. En allen dronken en rookten twee lange uren aaneen, en ook de Keizer bezondigde zijne lippen aan een pijp en een dronk bier. En onder den dichten walm der tabak (Amersfoortsche?), 't klinken der biergla zen, bleef men twee uren bij elkaar en werd de ultramontaan Hupne met den Rooden Adelaar behangen. En langs de telegraaf werd dit heuche- lijk nieuws over geheel den aardbodem verspreid, en ieder sprak met bewonde ring over den rookenden en drinkenden Duitschen keizer, over den dito Bismarck en de dito veertig afgevaardigden. En allen waren 't hierin eens, dat men in de laatste dagen vreemde dingen ziet. Een üuitsch koopman zond eene adver tentie aan de te Parijs verschijnende France, betreflende de aankoop van Fran sche waren. Hij ontving daarop het vol gende antwoord: «Mijnheer! Wij zijn genegen, de advertente. voor welke gij opname verzocht, in ons blad te plaatsen. De prijs zou u echter wel eenigszins te hoog kunnen voorkomen. De kosten be dragen namelijk vijf milliard francs, bij vooruitbetaling te voldoen en welke door ons zullen worden aangeboden aan de Fransche Regeering als schadevergoeding voor de vijf milliard, die gij ons en onze vrienden in 1871 hebt ontstolen. Mocht ge van dit aanbod geen gebruik willen maken, dan zij u te kennen gegeven, dat ik wel zal zorgen, dal geen enkel blad in Frankrijk uwe advertentie opneemt. Blijft thuis waarde Duitscher, dat is het beste, wat gij kunt doen. Ik heb niet de eer u te groeten. Lucien Nicof, redacteur der France." De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, den 2, 3, 4 en 5. April a.s., in de legerplaats bij Zeist, door infanterie oefeningen in liet gevechtacliie- ten worden gehoudendat dit schieten zal plaats hebben van 's voormiddags lü tot 2 uur 's namiddags, in de richting van Noord naar Zuid, waarschijnlijk van Noordwest naar Zuidoost, zoodat het terrein ter. Zuiden en Zuidoostelijk van de legerplaats gelegen op genoemde dagen en uren onveilig is, hetgeen zal wor den aangeduid door palen, waarop het woord „onveilig," die het terrein om geven. Amersfoort, den 27. Maart 1889. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga deren op Maandag, den 1. April aan staande, des namiddags te één ure. Amersfoort, den 28. Maart 1889. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT doet te weten, dat de lijsten, aanwijzende de personen in deze gemeente bevoegd tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeente raad, heden zijn gesloten en in afschrift aangeplakt aan de berhplaats bij het raadhuis, welke lijsten gedurende veer tien dagen, te rokenen van heden, alle werkdagen van 10 tot 1 uur op de Sec retarie der gemeente voor een ieder ter inzage liggen. Amersfoort, den 30. Maart 1889. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 21 Maart, Adriana Gijsberta, d. van Rijk van Bennekom ea Johanna van der Velden. 22 Maart, Cornelia Hendrik, z. van Hendrik Cornelis Lambrechts en Aagje Hendrika Cornelia van Luuteren. 23 Maart, Jan Christiaan, z. van Johannes van Keeken en Christina van Keulen. 25 Maart, Adrianus Bernardus, z. van Larnber- tus Antonius Kortbeek en Paulina Peters. 27 Maart, Margaretha, d. van Willem Jaquet en Willemina Hellevoort. Leonardus Johannes, z. van Gerardus Dashorst en Everarda Barbara de Haan Peter, z. van Lambertus van den Hoek en Johanna Maria van Dijk. Wandert, z. van Wandert Jag- tenberg en Maria Steenbeek. Geruwd 27 Maart, Frederik Gerardus Kraaijkamp en Catharina Abelman. Johan nes Meijer en Adriaua Quick. Overleden 20 Maart, Bart Ruitenberg, 53 j., ongeh. 31 Maart, Jacobus Lek, 67 j. Wed. van Adriana Jonkman. Jacobje van de Steeg, 49 j. echtg. van Jan Jekel. 23 Maart, Dirkje van Eek, 76 j. ongeh. 24 Maart, Stijna de Winter, 61 j. wed. van Willem van de Wakker. 26 Maart, Gerrit Johannes van Dam, 61 j. echtg. van Petronella Arendsen. 27 Maart Johannes Antonius Mol, 2 m. Hoogland. Overleden: 25 Maart, Antje van de Grift, oud 63 jaren, wed Jan Smink. Adriauus Wilhorst, oud 5 weken. Bunschoten. Geboren: 20 Maart. Thomas z. van Frans Zijl en Mijntje Schaap. 25 Maart Gerrit z. van Gerrit Kleijer en Naatje Plas. Overleden: 21 Maart. RoelofKoelewijn, oud 2 j. 20 Maart Volken Koelewijn, oud 17 m. Lensden. Geboren: 26 Maart. René Frantjois Paul, z. van Mr. Willem Hendrik de Beaufort en Adéle Maria van Eeghen. 28 Maart. Christiaan z. van. Gerrit Kuijt en Geurtje Ham. Woudenberg. Overleden: 22 Maart. Gerrit Veenvliet, 3 j. Jannetje Ruitenbeek, wed. van Gerrit Wulven Meerveld, 79 j.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2