Advertentiën. Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. 3> SPAARBANK. Hulpbank te Amersfoort. dische Spoor-weg-maatschappij te Utrecht, heeft aan de gemeente Haarlem, ten be hoeve van haar Museum van schilderijen, ten geschenke aangeboden dertien geschil derde portretten, alsmede voor het archief eene verzameling documenten, betrekking hebbende tot de geschiedenis van die stad. De honderden hectaren heidevelden, behoorende tot de Voorthuizer maalschap, zijn thans alle van gemeenschappelijk in persoonlijk bezit overgegaan. Op 27 April zal rekening en verantwoording der gel den worden gedaan en het batig saldo worden verdeeld. Hiermede neemt dan de Voorthuizer maalschap een einde. Van wege het hoofdbestuur van het Genootschap voor landbouw en kruid kunde in de provincie Utrecht zal, zooals reeds gemeld is, in den loop van dezen zomer eene keuring worden gehouden van 2.-jarige hengsten en veulendragende merriën met veulen. Nader kan thans daaromtrent gemeld worden, dat deze keuring door de rege- lings-commissie is bepaald op Woensdag 16 Juni a.s. op het terreinder Maatschappij tot Exploitatie van veestallen, te Utrecht. Voor de hengsten wordt een prijs van f300 en eene premie V3n f200, en voor de Merriën een prijs van f150 en twee premiën van f100 en f75 uitgeloofd. Het door het hoofdbestuur vastgestelde en door Gedeputeerde Staten goedgekeurde reglement, verkrijgbaar bij den secreta ris te Maartensdijk bevat nadere voor waarden. Ook zullen dit jaar weder, evenals het vorige, door de verschillende afdeelingen op een 12-tal plaatsen in de provincie keuringen van stieren worden gehouden, hetgeen op den duur ongetwijfeld veel zal bijdragen tot verbetering van den veestapel in deze provincie. De Ned. Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust zal haar achtste alge rneene vergadering houden op 31 Mei a.s. te Amsterdam, in het locaal «Eensgezind heid." op hel Spui. Onder de punten ter behandeling komen voor een voorstel van de afd. 's Hage, om de gemeentebesturen te verzoeken voor hunne ambtenaren, voor zooveel de eischen van den dienst dit toe laten, het beginsel an recht op Zondags rust te ei kennen. Voorstel van de afd. Rotteidam om de afdeelingen correspon denten te bewegen in de plaats hunner inwoning de aandacht van het gemeen tebestuur te vestigen op den Zondags- arbeid, die van velschillende gemeente ambtenaren wordt gevorderdafdeelings- besluren en correspondenten uit te noo- digen, hunne bijzondere aandacht te wijden aan het geopend zijn van sigarenwinkels, kroegen en koffiehuizen op Zondag; om in een adres aan het bevoegde gezag een vervroegd sluitingsuur op Zondag van alle drankhuizen te vragen en om het hoofd bestuur te verzoeken zijn aandacht te wijden aan de bijzonder gunstige gele genheid tot het maken van propraganda voor den zaak van Zondagsi ust door middel van scheurkalenders. Er moeten twee leden voor het hoofd bestuur gekozen worden, zitting hebbende tot 1 Januari 1895, ter vervanging van de heeren G. P. Ittmann Jr. en H. Meij- boom, die aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar zijn. De volgende aanbevelingslijst is daarvoor opgemaakt; voor de eerste plaats de hee ren J. D. Six, te 'sHage; J. G. U. Schoch, kap. veld.-art., te Utrecht; O. C. A. J. Moreau, kapt.-luit. t. zee, te Oud-Delfshavenvoor de tweede plaats de heeren: Otto Scluieke, te Zandvoort; jhr. S. B. Ortt, en mr. C. J. A. Bichon van IJselmonde, te Rotterdam. Het hoofdbestuur zal later nog mede- deelen of aan deze algemeene vergadering 's avonds eene openbaie bijeenkomst zal verbonden worden. Hoewel het nog volstrekt geen lenteweer is, zoo zien de veehouders in Noord-Holland zich toch reeds genoopt om hun jong vee in de weide te jagen; zelfs ziet men hier en daar reeds melk koeien loopen. Gebrek aan hooi, dat bovendien nog vari slechte hoedanigheid is, noopt hen hiertoe. Hoewel de weilan den reeds mooi groen beginnen te wor den, is er echter nog weinig gras. Het koude weer draagt daarvan grootendeels de schuld. Een der oudste gebouwen aan het strand te Scheveningen, de koepel van JJellevue, is met den grond gelijk ge maakt. Die koepel werd omstreeks 1834 gezet op last van *den predikant ds. Faassen de Heer, die hem deed overbrengen van een buitenplaats tusschen Rotterdam en Over- schie. Later ging hij in handen over van wijlen Koningin Sophie, die daarin me nigmaal vertoefde. Daarna kwam de koe pel in bezit van den heer D'Aumeiy en werd eindelijk een publieke uitspanning. Te beginnen met 1 Juni a.s. zul len de treinen van den Ned. Locaalspoor- weg Willem 111 over den Centraalspoor- weg dooi loopen van Haltem tot Zwolle en omgekeerd. Bescherming der arbeiders. Volgens bericht uit Bern heeft de Neder- landsche Regeering j.l. Zaterdag aan de Zwitsersche een nota gezonden, waarbij zij zich bereid verklaart gevolg te geven aan de uitnoodiging van den bondsraad, om deel te nemen aan de 'internationale conferentie, welke de bescherming der arbeiders ter hand zal nemen. Te Maastricht zijn de eerste zwa luwen gezien. ,,Dit voorspelt een vroegen zomer," zegt de Courrier de la Meuse. Het blad schijnt dus van meening te zijn dat de zwaluwen, sedert jaren bij hun terugkomst door het gure weder teleur gesteld, allengs het repatrieeren later stellen, zoodat weldra het spreekwoord »Eén zwaluw maakt geen lente" zal dienen te worden gewijzigd in: «Eén zwaluw maakt geen zomer." Dinsdagavond zijn een aantal aanhan gers van generaal Boulanger te Brussel aangekomen, o. a. de eerst afvallige, maar in 24 uur tijds weder bekeerde de Susini, de heeren Laguerre, Dérouléde e. a., en al deze heeren hebben in het hotel Men- gelle eene vergadering gehouden, welke ook door de heeren Naquet, Rochefort enz. werd bijgewoond. De meesten zou den Woensdagavond naar Parijs terug- keeren. Het was, zegt de Indépendance den generaal er om te doen met zijne vrienden te overleggen, hoe de noodza kelijkheid om. den schijn te voorkomen, als gaf het Boulangisme den strijd op, te vereenigen met de begeerte om de tentoonstelling, waarin hij groot belang stelt, niet door manifestatiën te storen. William O'Brien heeft een proces be gonnen tegen den markies van Salisbury, wegens lastertaal, gesproken in een open bare bijeenkomst te Bradfort. In zijn rede tegen de maatregelen der Regeerihg in de Iersche kwestie, in de liberaal-unionistische vereeniging, zeide markies Hartington, dat de meest gefol terde districten die zijn, waar de ellende het grootst is en dat het instellen van een Parlement te Dublin weinig daarte gen zal baten. Over de zaak-Parnell sprekende, zeide de markies, dat de Iersche kwestie een kwestie van meeningen is en niet van personen. In de morgenzitting der vereeniging brak een tribune, waardoor vier personen ernstig gewond werden. Uit Zanzibar meldt men. datdeEngel- sche zendelingen nog niet te Bagamoyo zijn aangekomen. Men vreest dat Bushiri ze, zonder losprijs, niet zal laten gaan. Het bezoek van den Keizer van Duitsch- land aan zijn grootmoeder; Koningin Vic toria, is bepaald op de tweede helft van Juli. De Keizer zal ongeveer acht dagen in Engeland vertoeven. Uit het nieuwe Witte Boek over de Samoa-kwestie, gisteren bij den Duitschen Rijksdag ingediend, blijkt, dat de oorzaak van al de Samoa-jammeren en Samoa- ergenissen niet bij den Rijkskanselier schuilt, maar bij den consul Knappe, wiens annexatielust in verschillende bescheiden door van Bismarck ten strengste wordt gelaakt. Den 23en Januari zond de Rijkskanse lier een telegram, waarin hij den consul berispt, omdat hij vreemdelingen onder de werking van het oorlogsrecht wilde stellen en het bestuur van Samoa in handen der Duitschers wilde brengen. De houding van den consul wordt door den Rijks-kanselier in de hardste be woordingen afgekeurd. Ditzelfde gebeurt in de instructie van den Rijks-kanselier aan den consul-generaal Stübel, Knappe's opvolger gegeven. Daarin wordt aan Knappe alleen de schuld gegeven, van het verlies van menschenlevens en den treurigen toestand op Samoa, en opnieuw verklaard, dat hij in strijd met zijne in- structiën heeft gehandeld. Het denkbeeld van eene overneming van Samoa's be stuur door Duitschland wordt bepaalde lijk verworpen, met verwijzing naar de rechten der mogendheden, die het ver drag teekenden. Verder zegt Prins Bismarck„Wij hebben den bewoners van Samoa niets te bevelen, voor zoover het de regeling hunner eigene aangelegenheden geldt; wij hebben ons met die regeling niet in te laten. Onze taak bepaalt zich tot de bescherming onzer landgenooten en tot de geleidelijke bevordering hunner be langen." Te gelijk met deze verzameling is een circulaire bekend gemaakt, waarin de Rijkskanselier, in verband met de ge beurtenissen op Samoa, aan de bevel hebbers der oorlogschepen opdraagt, de verzoeken van consuls in het buitenland nauwkeurig te onderzoeken, zoowel uit een rechtskundig als uit een politiek- oogpunt, voordat daaraan gevolg wordt gegeven. De Nordd. Allg. Zeü. gelooft niet dat Rusland een escader zal zenden, om de opening der Parijsche tentoonstelling op te luisteren. Dit zou in tegenspraak zijn met de houding door de Russische Regee ring aangenomen in alles wat de Eeuw feesten der Fransche Revolutie betreft. De nieuwe Emir der derwischen is met een duizendtal manschappen te Sarakhs aangekomen. Onder de inboor lingen loopt het gerucht dat de troepen van den khalif, die onder bevel stonden van Mohammed-el-Kheir, door die van Senoussi zouden gevangen genomen zijn. De khalif is naar Khartoem gevlucht. The Times verneemt uit Philadelphia dat Oklohama in Amerika het laatste toevluchtsoord der Roodhuiden door een besluit van president Harrison voor de beschaving zal worden geopend. Een groot aantal landvel huizers maakt zich gereed het territoir te bezetten. De troe pen en de politie zullen aan de grenzen het voeren van gevechten beletten, De beweging in 1849 naar Californië kan met deze niet vergeleken worden. Ds. W. J. Manssen, van Zaandam, predikt op tweede Paaschdag 22 April e. k. in de Ev. Luth. Kerk alhier. Op eersten Paaschdag geen dienst. Op Woensdag 15 Mei zal in de Keikekamer der Nederduitsch-Gerefor- meerde (Doleerende) Gemeente alhier eene vergadering gehouden worden van de Classis Amersfoort, der Nederlandsche Gereformeerde Kerken. De oproeping daartoe is uitgegaan van den Kerkeraad van de Bilt. Oranjevaan. De Kapt.-kwartiermeester, A. G. Overklift Vaupel Kleijn, van het le. reg. Huzaren, alhier in garnizoen, is op non activiteit gesteld. Woensdag is alhier het examen aangevangen voor de betrekking van ad judant-onderofficier, dienstdoend officier bij de bereden artillerie, waaraan door 5 can- didaten voor twee plaatsen wordt deel genomen. Maandagavond hadden, in tegen woordigheid van de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs te Amersfoort, de overgangsexamens van de Burger-Avondschool plaats. Van de Iste klasse naar de Ilde wer den bevoiderd: R. Van Bennekom, E. S. Bijtelaar, T. Van Daal, W. Van Eeden, J. F. Entrop, A. Eijsink, N. H. Heilijgers, J. Modderman, J. Tabernal, W. K. Vale- wink en A. J. De Vries; niet bevorderd werden 7 leerlingen. Uit de Ilde klasse werden bevorderd P. Van Achterbeig, A. Beneder, J. Van Diemen, J. Van Gelder, M. G. Hamers- veld, G. Mosterdman en K. Van Ree niet bevorderd werden 4 leeilingen. Aan de lessen in de klasse voor voort gezet teekenonderwijs namen gedurende den wintercursus 13 leerlingen deel. Ook dit jaar had weder het school fonds van de Loge «Jacob Van Campen" prijzen beschikbaar gesteld voor de leer lingen der- 1ste en Ilde klasse, welke Dinsdagavond door Dr. A. H. C. Van Driel werden uitgereikt. In de Iste klasse verkreeg J. Modderman den eersten prijs (passerdoos). J. F. Entrop den tweeden (wereldatlas) en T. van Daal den derden (waterpas); in de Ilde klasse werd een eerste prijs toegekend aan M. G. Hamers- veld (ploegen en kuikeboor) en aan O. Mosterdrriari (rijschaaf en passer) en een tweede aan J. van Diemen (handzaag en passer). De zomercursus begint op Dinsdag 30 April a.s., 's avonds te 7 uren. Aan de veemarkt waren Woensdag ongeveer 60 runderen aangevoerd. De handel was redelijk. Voor kalfkoeien besteedde men f 120 a f 160, voor kalf- vaarzen f 100 a f 160, voor guste koeien f 100 a f160, voor vette koeien f210 f220, voor kalveren f25 a f 40 en voor stieren f60. De premie van f 10 voor den aankoop van het grootst aantal run deren ter markt van 12 dezer is toege kend aan J. van Herwaarden te Soest en die van f5 aan L. van Gelder te Naaiden. Voor den aanvoer en verkoop van het grootst aantal runderen op die markt bekwam J. Laseur te Amersfoort de premie van f 10 en K. van de Munt te Leusden die van f 5. Aan het postkantoor te Amersfoort en de, daaronder ressorteerende, hulp kantoren werd gedurende de maand Maart 1889 Ingelegd f5724.52'; terug betaald f 4138.46. Het laatste, door dat kantoor uitge geven, boekje draagt hel nummer 1743. Lijst der brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan kantoor te Amersfoort, over de 2. helft der maand Maart '89. 1. D. S. Haamstra, Bergumerheide. 2. A. H. Schipper, Utrecht. Briefkaarten. 1. J. Casteele, Amsterdam. 2. A. Kosman, 3. Mej. J. ter Broeke, Hage. Aan het postkantoor alhier is thans verkrijgbaar tegen betaling van 10 cents, een gids voor inleggers bij de rijks-post- spaaibank enz. Dit boekje zal zeer zeker in een werkelijke behoefte voorzien. Ve len toch, tot heden onwetend op welke wijze het 't gemakkelijkst is zijne spaar penningen zeker en winstgevend te plaat sen, zullen deze gids lezende de voorkeur geven aan het inleggen hunner gelden bij de rijks-postspaarbank, boven de twij felachtige dikwijls gevaarlijke gelegenhe den die hier en elders bestaan. 330ste STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 17 en 18 April - (600 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs ran f 400, No. 11758 Prijzeu van t"45, 219, 277, 283, 2022, 2025, 3645.. 3687, 5705, 5726, 5780, 5794, 8601, 9709, 9728, 9776, 9777, 11718, 11726 11732, 11737, 11753, 11773, 11787, 11798, 17126, 17147. 17167, 18078, 18858. 18871, 18873, 18885, 18111 18919, 18923, 18930, 20050, 20075, 20085, 20709, 20781, 20801, 20812, 20854, 20885, 20890 en 20927. Te zamen 48 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 29, 30 April, 1, 2, 13—16, 21-24,27,-29,31 Mei, en 4—8 Juni. ISurueveUl. De heer A. W. J. J. Baron van Nagel, is naar wij vernemen, tot blijdschap der ingezetenen bij Konink lijk besluit herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente. Baarn. Naar men verneemt wordt alhier in het Sanatorium de nieuwe geneeswijze van de tering van Doctor Weigert te Berlijn toegepast. Woudenberg. De heer Kamphuis alhier zal zijne betrekking als onderwijzer der openbare school neerleggen, om te Olst een anderen werkkring te aanvaar den. Voor de betrekking van onderwijzer aan de school in de kom alhier, open vallende door het op verzoek verleend eervol ontslag aan den heer J. Kamphuis, hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen naar Benschop (toez.) A. van Veen, te Terneuzen. naar Haarlem C. Hattink, te Apeldoorn. Bedankt voor Apeldoorn Sleeswijk Vis ser, te Rijsoord; voor Holten G. van Kempen, te Soesterberg; voor Boskoop W. A. v. d. Scheer, te Drachten. Aangenomen naar Broek op Lungen- dijk P. Gemser, te Oud Loosdrecht. Op dc tentoonstelling te Parijs zal een kolossus uit de Oostenrijk-Hongaarsche wouden te bezichtigen zijn. De stam heeft een omtrek van zes meters en de boom weegt, hoewel slechts acht meter hoog, veertien duizend kilogram. Zonderlinger nog is een inzending van de bewoners der Jura, bestaande uit een denneboom, van vijf-en-veertig meter en die door zes personen niet te omarmen is. Langs de spoorwegen kan dit gevaarte niet worden vervoerd. Op een rijtuig, getrokken door twaalf ossen, zal het naar Parijs worden gebracht. Een Engelsch geneesheer heeft, vol gens de Manchester Guardian, eene ope ratie gedaan, welke tot nog toe onmoge lijk scheen. Een klein gezwel in een der .voornaamste zenuwen in den arm van een zijner patiënten moest worden uitge sneden, waardoor een gedeelte der zenuw zelf werd weggenomen. Het natuurlijk gevolg hiervan was, dat de patiënt alle gevoel in het geopereerde lichaamsdeel miste. Acht-en-veertig uren na de ope ratie plaatste de geneesheer een stuk ge zonde zenuw uit een geamputeerd been aan de afgesneden zenuw. Tot ieders groote verbazing keerde binnen 36 uur het gevoel in den patient terug. Gedurende hel karnaval zijn dit jaar 50.000 personen naar Monaco getrokken. Gedurende de feestdagen constateerde men 15 duels en 16 zelfmoorden. Een rijk Engelsman moet 1.300,000 fis. heb ben veiloren- Hij scheen dergelijke ader lating niet te kunnen verkroppen en trachtte zich van kant te maken. Dit gelukte niet alleen zal hij nu, behalve zijn- „money", ook nog een zijner lede maten hebben verspeeld. De totale winst van het Casino over het tijdsverloop van 1 December 1888 tot 31 Maart 1889 bedraagd zestien mi hoen francs. vL-atr-- tnu-rx-. ür-.-irmtht r^n t fn-TTTBy-» v I.TVI 'J-HIIHIITO BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 10 April Theodorus Petrus, z. vau Adrianus Nikolaas de Folter ei\ Heiidrika de Haan. 11 April, Gerritje, z. van Wilhelm Brouwer en Geurtje Langelaar. Johanna Adriana, d. van Henricus de Groot en Hendrika van Bekkum. 12 April, Antonia Margaretha, d. van Matbilde Maria Magdalena Wiertz. Marianne Kaatje, d. van Mozes van Stedum en Johanna Troost wijk. 13 April, Wilhelmus Johannes, z. van Johannes Benjamin van den Berg en Johanna Yrij. Everardus Johannes, z. van Philippes van Ling en Cornelia Tame- ling. 1-1 April, Gerritje, d. van Joseph Yial en Antje Wolfswinkel. Gerarda Wil- lemina, d. van Steven Hartogsveld en Geer- truida Willemina Lambrechts 15 April, Johannes Antonius, z. van Rutgerus Wijn tjes en Gijsbertha van lsselt. Hendrika, d. van Johanna Kuks. 16 April Johanna, d. van Lodewijk Arnoldus Lablans en Adriana Meerveld. Karei Jacobus Johannes, z. van Jan Kaljee en Johanna Cornelia Koerman. Christine Sophie Marie Elisabeth en Hendrika Heuriette Caroline, twee d. van Dirk Cor- nelis Prins en Christine Sophie Marie Elisa beth Bauer. 17 April, Simon, z. van Gerrit ten Broek en Mietje Buddingh. Ondertrouwd 12 April Hendrikus Brits en Johanna Bosman. 17 April, Francis cus Hendrikus van Hamersveld en Anna Maria Heere. Geirit van Lokhorst en Johanna Catrina van Mierlo. Philippus Petersen en Maria Lambrechts. Gehuwd: 17 April, Philip, Kortes en Wilholraina Hendrika van Nijkerk. Overleden: 13 April, Lubertns Roraijn, 11 maanden. Hoogland. Geboren 12 April, Antonius z. van A. Huurdeman en J. vau den Heuvel. 15 April, Petrus, z. van A. Kok en N. Hil- horst. 17 April, Gerard van G. Kok en E. Kerkhof. Ondertrouwd: 12 April, P. Boersen en G. van den Iieuvel. Overleden: 13 April, J. Schouten oud 67 jaren echtg. van W. M. Prins. Lensden. GeborsN: 14 April. Jacobus, z. van Aart Kerkhof en Alijda Smit. Woudenberg. Ondertrouwd-. 18 April, Hendrik van Westerveld, 24 j. en Clara de Kruilf, 22 j. Overleden; 12 April, Beatrix van de Lagemaat, weduwe van Gerrit Dorrestein, 76 j. 13 April, Willem Meerbeek, geh. met Cor nelia Yossegat, 46 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 17 April 1889. Tarwe f 0— a f o.~ Rogge - 0.— - 0.— Boekweit - 0.— H - 0.— per Appelen 0.— - 0. hecto- Peren - 0.— 1» - 0.— j liter. Kleiaardappelen - 0.— >1 - 0.— Zand - 2.— - 2.90 Hoendoreiereu - 3.— 3.50pl00st. Eenden - 0.— r> - 0.- >i it Boter - 1.05 a 1.15 p. kilo. Margarine - 0.— n - 0.- p. Zoetem. kaas - 0.— n a - 0.- p. 50 Kippen - 0.00 - 1.30 1 Kuikeus - 0.— tt - 0.— i Piepkuikens - 0.— - 0.- Ganzen - 0.— - 0.I Oude eenden - 0.— - 0. P6r Jonge - 0.— - 0.— stuk. Hazen - 0.— a - 0.— Wilde konijnen - 0.— tt - 0.— Tamme - 0.70 n a - 1.20 Duiven - 0.40 0.60 perpaar. Yette varkens - 0.— - 0.— kilo. Biggen - 6. - 9.50 Schrammen .- 14.— tj - 22.— Vette koeien -210.— -220.— Guste -100.— -160.— Kalf -120.— tt -160.— V Per Kalfvaarzen -100.— -160.— stuk. Finken - 0.— ti - 0.— Stieren - 60.— - 60.— Kalveren - 40.- 40. Aaugevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; beet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappelen; 150 heet. Zand- aardappelen; 15000 stuks Hoendereieren stuks Eendeneieren; 2000 kilo Boter; kilo Margarine; kilo Kaas; 60 stuks vee. Het Bestuur zal uithoofde van den Kerkelijken teestdag op Maandag 22 April 1889, zijne eerstvolgende zitting houden op Dinsdag, 23 April e. k„ des namiddags van 12 tot 1 uur. A. J. BOS. Secretaris. Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur, op DINSDAG, den 23 April aanstaande, 's namiddags van iialftwee tot halfdrie zitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van gelden. HERMs. P. VAN HASELEN, Secretaris-Penningmeester. Gevonden op den openbaren weg Een kinderportemonaie met eenige centen. Een 2strengs bloedkoralen kinderarm bandje met gouden sluiting. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER, W. DORRESTEIN van Altena. Woudenberg, 19 April 1889.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2