BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. o— 0— - o— - o— De Raad ran State, krachtens art. 45, 2°., der Grondwet, waarnemende het Koninklijk gezag; Gezien de voordracht van den Raad van Ministers van 24 April 1889, lit.E; Gelet op de artikelen 37, 38 en art. 45, 6e en 7e lid, van de Grondwet; Heeft goedgevonden en verstaan: lo. te bepalen dat door de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Justitie, in eene openbare vereenigde vergadering der Staten-Generaal zal worden aange boden een ontwerp van wet tot benoe ming van een Regentes van het Konink rijk, zoolang het in het eerste lid van art. 38 der Grondwet omschreven geval niet heeft opgehouden te bestaan 2°. de leden der beide Kamers uit te noodigen zich op Dinsdag 30 April 1889, te 3 uren, ter behandeling van genoemd wetsontwerp in de vergaderzaal van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te vereenigen. Afschrift van dit besluit zal worden gezonden aan den Raad van Ministers, aan de Ministers van Binnenlandsche Za- en van Justitie en aan de beide Kamers der Staten-Generaal. 's-Gravenhage, den 25sten April 1889. De Vice-President van den Raad van State, van Reenen. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Mackay. De Minister van Justitie, Ruïs van Beerenbroek, De vorige week is ter gemeente secretarie te Oosterbeek onwetend een valsch bankbiljet van 125 uitgegeven; toen het teruggebracht werd, bleek liet, dat daar ter plaatse nog een tweede der gelijk biljet was ontvangen. Een slimme oplichter slaagde er dezer dagen in de firma Deumer-Cramer inde Viestraat te Utrecht een rijwiel met toebehooren te ontfutselen. Een jongmensch van beschaafd, fat soenlijk uiterlijk komt den winkel binnen en vraagt of men daar rijwielen herstelt. Op het bevestigend antwoord, verhaalt hij te Arnhem bij zijn oom baron Nagel gelogeerd te zijn geweest, waar door hel achteruitzetten van een rijtuig in de stal zijn rijwiel zeer beschadigd was. Den volgenden dag zou oom dit wiel komen brengen, om het te herstellen om tevens wellicht over het aanschaffen van een nieuw wiel te spreken, aangezien oom wel niet zou willen, dat zijn neef op een onooglijk hersteld wiel reed. Iritusschen beziet hij eenige rijwielen en costumes, die in den winkel gereed liggen, en kiest een kostbaar sportcostuum uit. Hij zegt dat zelf wel te kunnen betalen en bij het opgeven van zijn adres: »E. Hoogland, Spoorstiaat," deelt hij mede, dat hij de meid den volgenden dag het geld zal laten brengen. De heer Deumer- Cramer biedt aan het costuum te laten bezorgen, doch hij zegt: »o pak het maar in" en neemt het onder den arrn. Nog verder sprekende over rijwielen enz., zegt hij, dat het hem zoo spijt, dien dag niet te kunnen rijden, temeer daar hij bezoek krijgt van sportvrienden: hij eindigt met een «rover" te leen te vragen en komt een paar uur later in zijn gekocht cos tuum een te leenen wiel van een waarde van f200 halen. Met welgevallen staarde de heet Deu mer-Cramer den rijder na, maar dat was ook het eenige genot hem door het jong mensch bereid, want deze kwam niet terug. Bij onderzoek door de politie bleek dat de oplichter niet in de Spoorstraat woonde, maar in het hotel Bellevue zijn intrek had genomen en daar zijn costuum had aangetrokken en had gegeten. Hij was ingeschreven onder den naam van Eduard Quack en had zijn uitgetrokken kleedeten achtergelaten. Het is der Amsterdamsche politie mogen gelukken genoemden sportman aan te houden, ten huize van den rijwielen handelaar Boekholdt, Kloksteeg, alwaar hij zich met een vriend vertoonde, om een 2e Safety in bezit te krijgen. Het is nog niet bekend, waar hij het wiel liet; daar het een fabrieksmerk draagt; Diana 1, koestert de heer Deumer-Cramer de hoop, dat ontdekking daarvan nog zal kunnen volgen. De persoor. in quaestie, E. M is thans in arrest. Boulanger is te Londen aangekomen. Hij zag wel wat groen, toen hij aan Charing Cross afstapte, maar dat kwam van de zeeziekte. Een paar dames, die hardnekkig hun naam verzwegen op alle vragen der nieuwsgierige pers, boden hem een bouqet aan van roode anjelie ren. Een neef van moederszijde, de heer George Griffiths, die een rood bloempje in het knoopsgat droeg, maakte reclama voor zijn bloedverwantschapenschreeuwde hard, om de geestdrift aan te wakkeren. Doch 'twas vergeefsche moeite; de en kele juichkreten gingen teloor in een gehuil en gebrul en gefluit en geschreeuw «Weg met Boulanger!" Een koetsier van een Engelsche fiakker had de lachers op zijn hand, toen hij schreeuwde kick him out(smijt hem er uit). Gisterenmorgen ontving de generaal de persmannen; ten einde zijn advertising processzijn systeem van reclama ge regeld te volgen, ontving hij hen bjj beurten en verontschuldigde zich tel kens, dat zij zoolang moesten wachten, met zijn enorme correspondentie. »lk ben zeer voldaan met de ontvangst in Londen," zeide hij. «Zij overtreft mijne verwachtingen. Ik zou mij nooit naar Brussel begeven hebben, ware het niet, dat de telefonische verbinding tusschen Brussel en Parijs mij in staat stelde met de achtergebleven vrienden gemakkelijk in verbinding te blijven. Zonder die om standigheid zou ik dadelijk naar Londen gegaan zijn, toen ik Parijs verliet. Ik houd van Engeland ik ben ook opgevoed in een kostschool te Brighton." Tot nog toe is geen enkel bekend per soon zijn opwachting bij den generaal komen maken. Doch hij is uitgenoodigd op enkele soirées bij personen, die in «den omtrek der groote wereld" wonen dat zijn zij, die vroeger de voorname ballin gen, Cettawayo, koning van Zululand, koning Jaja en andere gekleurde vreem delingen ontvingen. Aan de tweede bezending reporters deelde de generaal mede, dat hij niet wilde geoordeeld worden door de sena toren, die zijn verklaarde vijanden zijn doch dat hij per eerste gelegenheid naar Frankrijk terugkeert, als hij voor het Hof van Assises wordt terecht gesteld. Hij weigerde iets over zijn plannen rnede te deelen, maar zeide wel, dat hij vooreerst geen manifest zou uitvaardigen. Na de journalisten, ontving de generaal de heeren Naquet, Dillon, Turquet en Laisant, met wie hij een langdurige con ferentie hield. De gemachtigden van 300,000 mijn werkers, die te Nottingham eene bijeen komst hielden, hebben besloten dat de arbeid den 24 Juni moet worden gestaakt, indien de werkgevers het loon niet met 10 willen verhoogen. De Duitsche regeering heeft aan de geweerfabriek te Steyr een bestelling gedaan van 250,000 Mannlicher-geweren, en is in onderhandeling met die fabriek over een nieuwe bestelling van 650,000 geweren. Hierbij dient men in het oog te houden, dat het Duitsche Mannlicher geweer van andere constructie is als het Oostenrijksche zoodat de bondgenooten zich niet van elkanders patronen kunnen bedienen. Een brochure, die te Londen versche nen is en waarin Liebknecht den toestand der Duitsche socialisten beschrijft is door de Berlijnsche politie bij de boekhandelaars in beslag genomen. De gezant der Vereenigde Staten van Noord-Amerika de heer George H. Pend leton, heeft zijn terugroepingsbrieven aan den keizer overhandigd. De Wiener Abendposl spreekt de ongunstige berichten tegen, welke over den toestand van keizerin Elisabeth worden openbaar gemaakt. Wel is waar is de keizerin ernstig ongesteld, maar haar algemeene toestand is sedert den dood van kroon prins Rudolf niet merkbaar verergerd. Niettegenstaande alles wat de dagbla den in de laatste dagen hebben beweerd, is de datum van koning Humbert's reis naar Berlijn nog niet vastgesteld. De Italië zegt nu te weten, dat de prins van Napels den koning op zijn reis zal vergezellen. De Opinione meldt, dat ernstige con flicten te wachten zijn tusschen Man- gasha, den opvolger van den Negus en Menelek. In een brief van generaal Paz- zolini wordt aangereraden Osmana te bezetten. Grashdanin verneemt, dat de com missie uit den Russischen staatsraad, die belast was met het onderzoek naar de oorzaken van het spoorwegongeluk bij Borki, van meening is, dat er geen redenen bestaan om vervolgingen tegen de verdachte beambten in te stellen. De schoolopziener uit het district Riga heeft bekend gemaakt, dat hij geen ge meentelijke of particuliere scholen zal toestaan, waarin niet alle onderwijs in de Russische taal wordt gegeven. Koningin Natalie van Servië en de rnetropolitaan Michael zullen weldra naar Servië terugkeeren, meldt men uit Sint Petersburg aan de Indépendance. Op dat bericht heeft de tegenwoordige rnetro politaan Theodosius zijn ontslag aange boden. De regeering kan zich er echter nog niet over uitlaten, of de ex-metro- polrtaan Michael in zijn ambt zal her steld worden. Ds. L. R. Oldeman, van Zaandam, predikt Zondag 28 April e. k. in de Ev. Lutlr. Kerk alhier. Zondag 28 April zal bij de Vrije Ger. gemeente, op de gewone uren ge predikt worden door den heer Möllen- karnp van Rotterdam. Ter gister gehouden zevende voor- jaarsmarkt stonden ongeveer 100 run deren aan de lijn. Er heerschte groote levendigheid en zcr veel handel werd er gedreven. Kalfkoeien golden f140 a 1200, kalfvaarzen f105 a 160. guste koeien f125 a 1 160, vette koeien f120 a f210 en kalveren f35 a f65. Voorden aanvoer en verkoop van het grootst aan tal runderen ter maikt van den 17 April l.l. is de premie van f 10 verworven door K. van de Meent te Leusden en die van f5 door H. van den Bos te Bunschoten. De premie van f10 voor den aankoop van het grootst aantal runderen op die markt is toegekend aan Jan van Her waarden te Soest en die van f5 aan Jacobus van Herwaarden aldaar. Woensdagmiddag te éen uur mar cheerden 20 van de 35 jongelieden, die gedurende den winter, van October tot April, hadden deelgenomen aan de oefe ningen in den wapenhandel en den theo- ritischen cursus, onder leiding van den in structeur den heer J. Busquet, naar het Artilleriepark, om aldaar bewijzen van hun bekwaamheid afteleggen voor den len Luit.-Adj. J. F. Rappold van het 7e Reg. Infanterie, die, ingevolge machtiging van het Ministerie van Oorlog was aan gewezen tot het afnemen van examens. In tegenwoordigheid van den Heer, Majoor A. M. Tromp van Holst, Comman dant, en den len Luit.-Adj. Buijs van de dd. Schutterij, werden verschillende oe feningen uitgevoerd, en theorie gehouden voor den Luit.-Adj. Rappold, die zijn te vredenheid daarover te kennen gaf. De jongelieden voor de militie bestemd die zoowel de theoretische als de prac- tische lessen hadden bijgewoond, volde den allen, en zal aan hen daarvoor een bewijs van bekwaamheid worden uitge reikt, om te kunnen overleggen bij hun indiensttreding, teneinde in de gunstige bepaling te deelen, bepaald bij de aan schrijving van het Ministerie van Oorlog van den 6. Februari 1889. In aanmerking riemende, dat het on derwijs aan de jongelieden alleen wordt gegeven in plaatsen waar infanterie in garnizoen is, mag het voorzeker een gun- stigen uitslag worden genoemd nu hier een uitzondering heeft plaats gehad met het geven der lessen door een drietal leden van het kader der dd. Amersf. Schutterij met zoo uitnemend resultaat. f Utr. Cl. Door den eerstaanwezend ingenieur alhier zal op 21 Mei a. s. worden aan besteed het bouwen van eene kazerne c. a. voor een regiment infanterie (2e gedeelte). Raming f827.000. Eergisteren overleed te 's Graven- hage de heer Mr. F. G. R. H. van Lilaar. De ontslapene werd 9 November 1823 geboren te Amersfoort en volbracht zijne studiën aan de Hoogeschoo! te Leiden, waar hij in November 1846 promoveerde. Den 19n Augustus 1847 werd hij be noemd tot plaatsvervangend kantonrech ter en den 22n Februari 1851 totrechter- plaatsvervanger bij de Rechtbank alhier. Bij dat college werd hij den 29n April 1853 aangesteld tot substituut-griffier, waarna hij in Mei 1855 werd benoemd tot substituut griffier bij het Provinciaal Gerechtshof in Noord-Holland en 3 Sep tember 1866 tot Raadsheer in dat Hof. In het Ministerie-Fock Juni 1868, werd hem de portefeuille van Justitie toever trouwd. Als minister nam hij het initiatief door de afschaffing van de doodstraf voor te stellen. Van Januari 1871 tot December 1875 bleef hij ambteloos, en kreeg toen zitting in het Gerechtshof te Amsterdam 27 Mei 1878 werd hij tot Raadsheer in het Gerechtshof te 's-Hage benoemd. De heer Mr. Van Lilaar was een werkzaam man, en als menscli had hij een open en rond karakter. Heden morgen werd zijn stoffelijk overschot op de R. C. begraafplaats alhier teraardebesteld. Op eene vergadering der Anti-re volutionaire centrale kiesvereeniging gis teren alhier gehouden zijn tot candidaten voor de Prov. Staten, voor het district Amersfoort, gesteld de aftredende leden: mr. J. M. Richelle, mr. A. VV. van Beeck Calkoen en D. P. Hamers. Bij kon. besl. is benoemd tot kan tonrechter plaatsvervanger in het kanton Dokkum. de heer W. G. M. Eyck van Zuylichem, burgemeester van Schiermon nikoog. Het jaar 1888 bracht weinig ver andering ten goede in den toestand van den handel en de nijverheid. Werden in de eerste helft des jaars de zaken wat levendiger, de tweede helft was daarentegen ongunstiger en verwezenlijkte de opge wekte goede verwachting ten aanzien van den handel niet. De slechte oogst, die ver beneden het middelmatige bleef, was daarop niet zonder invloed. In den loop des jaars werden twee alhier nieuwe takken van nijverheid ingevoerd de eene is eene fabriek ter vervaardiging van zeeppoeder van de heeren Pleines Ber ns, de andere een fabriek van chemi caliën, voornamelijk van Azo-verfstofl'en van de heeren Piek, Lange Co. De algemeene toestand van den handwerks- stand was gunstiger dan ten vorigenjare. Er was nl. veel minder gebrek aan werk. De buitenlandsche handel, was uitgebrei der dan in 1887, doordien sommige fabri kanten en kooplieden, tengevolge van in het binnenland verkregen minder gunstige uitkomsten, zich voornamelijk op den handel met het buitenland toelegden. Deze bestond hoofdzakelijk in bier, tapijt en linnengoederen, manufacturen en vee. Hoezeer in den binnenlandschen handel geen schitterende verbetering viel waar te nemen, was de toestand meer bevre digend dan in 1887. De binnenlandsche handel bestond hoofdzakelijk in tabak, waarvan van het gewas 1888, uithoofde van geringe hoedanigheid, nog niets is verkocht; honig en was: de honig-oogst over het afgeloopen jaar is zoo goed als mislukt te beschouwen, waardoor, in vel band met de geringe prijzen, de bijen teelt zeer vermindert: hout, waarin de handel gedrukt was: schors, die dit jaar weder prachtig binnenkwam, doch waarin de handel weinig geanimeerd was, zoo dat f8 a flO per voer van 810 kg. min der besteed werd dan in 1887; rijstemeel raap- en lijnkoeken, waarin de handel beter was dan ten vorigen jare; granen, waarin prijzen en meerdere of mindere handel afwisseling ondergingen voorts in hooi, slroo, koloniale waren, versche hui den en manufacturen. In varkens werd een uitgebreide handel gedreven, 6000 werden er aangevoerd en verkocht te gen den middenprijs van f0.26 per kilo, en bovendien werden er 2500 magere varkens aangebracht, bestemd voor de Londensche en Edesche slachterijen. Voor het dienstjaar 1888/89 werden door het gemeentebestuur ongeveer 1500 patentbladen uitgereikt. Utr. Dgbl. Ten raadhuize is gister aanbesteed de levering van 1450 dubbele hectoliters (tonnen) beste lange Friesche turf en 800 dubb. heet. harde turf voor de ge meente, 330 dubb. heet. beste lange Friesche turf en 330 dubb. heet. harde turf voor het burger-weeshuis, en 900 dubb. heet. beste lange Friesche turf en 250 dubb. heet. harde turf voor het St. Pieters- en Bloklandsgasthuis. De levering der lange turf voor de gemeente is aan genomen door P. Schimmel, alhier, voor f0.32 per dubb. heet., en de harde turf door J. v. d. Brug, alhier, voor fO.51'/, per dubb. heet. De lange turf voor het weeshuis door P. Schimmel voor f0.31 per dubb. heet. en de harde turf door J. v. d. Brug voor f0.51'/j per dubb. heet., de lange turf voor het gasthuis door O. Noppert, voor f 0.30 per dubb. heet, en de harde turf door J. v. d. Brug, voor f0.49'/i per dubb. heet. De levering is aan de genoemde personen gegund. Tot het afnemen der eind-examens aan de Hoogere Burgerscholen in deze provincie voor dit jaar zijn door Z.Exc. den Commissaris des Konings benoemd Tot lid en voorzitter: dr. H. F. Jonk man, directeur der hoogere burgerschool alhier; tot leden: dr. J. W. Moll, direc teur van de rijks hoogere burgerschool te Utrecht, benevens de leeraren van die schooldr. J. L. Hoorweg, P, van Mou- rik, W. Kreling, G. de Bruine, A. Groe- rrier, N. L. Verlint en P. H. van Moer kerken, en de leeraren der hoogere bur gerschool alhier: dr. H. Ekama, dr. J. W. Doyer. G. J. Buys, J. C. F. Prikken, F. YVesseling, G. C. Hoogewerlf en W. N. Coenen. De examens zullen dit jaar te Amers foort worden gehouden. Vergadering van den Raad der ge meente AMERSFOORT op Maandag, den 29 April 1889, des namiddags ten 1'/- ure. Punten van behandeling: 1. Vooistel van Burg. en VVeth. tot verkoop van het voor malige schoolgebouw aan het Havik "aan de commissie voor de muziekschool der afdeeling van «Toon kunst." 2. Voordracht tot wijziging der be grooting voor '1889 van de dienstdoende schutterij. 3. Voordracht tot af- en overschrijving van posten op de begrooting der dienst doende schutterij voor 1888. 4. Voordrachten tot af- en overschrij ving van posten op de gemeente-begroo ting voor 1888. 5. Verzoek van mejuffrouw M. J. Roux, om eervol ontslag als onderwijzeres aan de Meisjesschool. 6. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden der commissie bedoeld bij artt. 11 en 15 der wet op de schutterijen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: naar Ronswoude, G. B. Fijnvandraat, te Stavenisse (Zeeland). naar Haarlem, C. Hattink, te Apeldoorn. Bedankt: voor de Meeru, J. A. P. Ris Lambers, te Barneveld. voor Apeldoorn, S. Sleesivijk Visser, te Rijsoord. voor Zoelmoud, G. van Kempen, te Soesterberg. Ned. Ger. Kerk. Doleerende Bedankt: voor Wijkei, H. Zijlstra, te Koten. Barueveld. Bij koninklijk besluit is aan den heer R. H. Schregardus. laatst hoofd der school in de buurtschap Glind, een pensioen verleend van f 462 's jaars. De schietbaan in het bosch nabij de watermolen, toebelroorende aan Baron van Nagell, is thans zoo goed als gereed. Door het aanbrengen van een boog van hout en zand is voor de veiligheid vol doende gezorgd. De observatiepost is doelmatig inge richt en de kogelvanger heeft een flinke hoogte. Een zeer hooge mast, waaraan de seinvlag zal worden geheschen, is reeds geplaatst, evenzoo een paar ban ken op 100 pas. Wij hopen dat vele in gezetenen lust zullen gevoelen zich op deze baan in het schieten te oefenen. Ofliciëele Publication. De BURGEMEESTER van Amersfoort, Gezien art. 41 der gemeentewet. Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal verga deren op Maandag, den 29. April aan staande, des namiddags te halftwee. Amersfoort, den 25. April, 1889. De Durgemeestcr voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 18 April) Cornelis Johannes, z. van Cornelis Hoefsloot en Aartje Brand- sen. 19 April, Cornelis Martinus, z. van Brand Jan Bloemendal en Cornelia Hendrika Schimmel. 21 April, Pierre Theodore, z. van Johannes Oosterbaan en Anna Maria van der Wal. 22 April, Dirk, z. van Derk van der Vennen en Anna Vonno. Cornelia, d. van Albertus van Empelen en Catharina van Wandelen. 23 April, Maria Antonia, d, van Derk Vredenberg en Orika Stittelaar. Jacoba, d. van Cornelis vau der Veer en Hentje Dijkman. 24 April, Hendrika Maria Elisabeth, d. van Pieter Wilhelmus Orbau en Johanna Adrians Volp. Ondertrouwd: 19 April, Hendrik Apel doorn en Gcortruida Anna van de Kieft. Cornelis Johannes van Ginkcl en Margaretha van Buren. Willem de Groot en Lutzia Martha Dijkgraaf. 25 April, Engele Bouwmeester en Cornelia Pothoven. Her- manus Petrus van Haselen eu jJohanna Sand Scholten. Gehuwd 24 April, Jan Verhoef en Leontje Hagenbeuk. Overleden: 19 April, HarmenZwep, 19 d. 20 April, Johannes Wilhelmus Kamperman, 2. m. 21 April, Elisabeth Renes, 2 j. Clasina van Daal, 71 j. echtg. van Petrus van den Hoek. Johanna Maria van Brakel 56 j. echtg. van Johannes Brits. 22 April, Oetera Stemfoort, 59 j. echtg. van Willem van de Vlasakker. Woutera van den Berg, 23 j. echtg. van Rijk van Hooijen. Bunschoten. Geboren: 18 April, Geertje, dochter van Arian Muijs en Grietje Zwaan. Ondertrouwd Roelof Berkloo en Mar- ritje van der Goot. Overleden: 20 Nov., 1888 op de Zui derzee door het omslaan van een visschers- vaartuig verongelukt de persoon van Elbert de Graaf, oud 16 jaren, wiens lijk op den 20 April 1889 in zee drijvende gevonden en alhier is aangebracht. Hoogland. Ondertrouwd: 24 April, Lodewijk van den Berg met Johanna Pommer. Gehuwd ?5 April, P. Boersen en G. van den Heuvel. Overleden 21 Reijortje van Kars- bergen oud eene maand. Lensden. Geboren: 17 April, Trijntje, dochtervan Niesje Vetkarnp. Ondertrouwd: 18 April, Aris van Gin- kel met Willempje van Dijk. Overleden: 18 April, Jannetje Wouterse van de Wetering, oud 80 j. wed. van Ger- rit van de Pol. Stontenbnrg. Geboren: 17 April, Antonia, dochter van Jan van Esveld en van Johanna van Daat- selaar. Overleden: 18 April, Eibert Peterse Kuijt, oud 78 j. echtgenoot van Evertjc van Meerveld. 20 April Hendricus van den Hengel, oud 53 j. ongeh. Woudenberg. Geboren: 19 April, Willielraina Rika, d. van Rijk Dorrestein en Willemijntje van Altena. 20 April Hendrik Willem Hui- bert, z. van Berend Hertel en Elizabeth Maria Clara Clasen. 24 April, Johanna, d. van Frans van Schaik en Aardina Cor nelia Lookhorst. Ondertrouwd: 23 April, Elbertus Stein- urann, 25 j. en Johanna Maria Boeschoten, 29 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 26 April 1889. Tarwe f 0— a f 0— Rogge - 0— - 0— I Boekweit - 0— - o.— Per Appelen - 3.— „- 3.50 hecto- Peren - 0.— - 0— 1 liter. Kleiaardappelen - 3.60 - *■- 1 Zand - 2— - 3— J Hoendereiereu - 3— - 3.25 p. lOOst. Eenden - 0— >1 4» Boter - 0.90 „- 1.05 p. kilo. Margarine - 0— P- Zoetem. kaas - 0.— n- 0.- p. 50 Kippen - 0.60 „- T.35 Kuikens - 0— - 0— 1 Piepkuikens 0— „- 0— 1 Ganzen 0— - 0— Oude eenden 0.-- 0.- Per Jonge ,y - 0— stuk. Hazen - 0— - 0.— 1 Wilde konijnen - 0— - 0— 1 Tamme - 0.60 1.30 j Duiven - 0.40 - 0.60 per paar. Vette varkens 0 kilo. Biggen - 6. - 11.50 Schrammen - 14 „- 22— J Vette koeien -120— -210— f Guste -125.— -160— per stuk. Kalf -140.— -200— Kalfvaarzen -105 -160— Fiuken - 0— „- 0— 1 Stieren - 00— 00— 1 Kalveren 35 65

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2