Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. pen afkomstig van dierlijke lichamen zoowel als van de aloude nijverheid van vroegere bewoners van deze landschappen, welke alle zoovele bewijzen zijn, dat deze bodem reeds in voorhistorischen tijd tot woonplaats aan mensch en dier moet gestrekt hebben. Zoo heeft mer, ook in de Haaksbergsche venen een paar molen steentjes gevonden, welke duidelijk ioonen gediend te hebben voor het slukwrijven van graan. De steensoort is zacht, met gaten voorzien en de ligging, zuiver op elkaar op het zand onder de veenlaag, bewijst dat ze vóór de veenvorming al daar zijn neergelegd. In de leemlagen, die den geheelen oostkant der gemeente Eibergen langs nu eens dieper dan eens meer aan de oppervlakte gevonden wor den, bevinden zich tal van oierblijfselen van land- en zeebewoners, die men bij het leemgraven voor de steenbakkerijen gedurig vindt, doch doorgaans in zooda- nigen staat dat ze het bewaren niet Ioonen, noch het verzamelen. Eenmaal deed men echter eene vondst van eene groote massa zware beenderen, vooral ruggewervels, stukken van schedels enz. afkomstig van één of meer dier reusachtige woudbewoners, welker ge slacht is uilgestorven. Het is wel aan te nemen, dat het vele eeuwen geleden is dat die menschen en diersoorten hier leefden te midden dier oerwouden, op welker bestaan en vergaan het hoogveen zelf zoo menigvuldig wijst, waarin men nog heden eiken boomstam men vindt, die dikwijls nog tot spant-en bindwerk worden aangewend bij woning bouw." Als eene bijzonderheid wordt de geboorte in «Artis" vermeld van een zee leeuw (Otaria Gillispii). Merkwaardig is de zorg der moeder, vóór haar jong aan den dag gelegd. Zij verborg het bij de geboorte op 10 Juni achter in de grot, en belette het telkens, wanneer het daar toe lust betoonde, in het bassin te gaan. Wanneer het haar ontsnapt was. bracht zij het, door het met den muil te grij pen, weder op het droge en liefst in de grot terug. De moeder legt zich op de zijde, wanneer zij het jong zoogtzij laat het, nu het klaarblijkelijk in kracht is toegenomen, thans vrijelijk te water gaan, doch bewaakt het ook dan nog met tee- dere zorg en komt het onmiddellijk te hulp, zoodra zij bemerkt, dat het uitstij gen met eerrige moeite gepaard gaat. Generaal Kromhout is door den keizer van Rusland benoemd tot ridder grootkruis der orde van St. Stanislaus. Hoofden en bestuurders van een aantal fabrieken te Helmond hebben zich, bij adres tot den minister van justitie gewend, met het verzoek zoodanige voor drachten te willen doen, als er toe zou den leiden, dat bij algemeenen maatre gel van inwendig bestuur worde vergund, om in gezegde fabrieken den arbeid van jeugdige personen en van vrouwen eerst te acht uur na den middag te doen ein digen, ouder voorwaarde dat die arbeid dan ook niet vóór zes uur voor den na middag zal aanvangen. Zondagmor gen ten 10 ure had voor eene talr ijke schare in de kerk van St. Gertrudis(Mariaplaats) Utrecht een plechti ge pontificale hoogdienst plaats, ter herden king der 40-jarige priesterlijke bediening van den aartsbisschop van Utrecht, msgr. J. Heijkamp, welke door den jubilaris zelve opgedragen werd, bijgestaan door den president van het seminarie van Amersfoort den weleerw. heer van Tlrie- len, den eerw. heer van Deelder, pas toor dier parochie, en den eerw. heer- pastoor Rinkel, van buiten de Waard (St. Jacobiekerk). De kerk was eenvoudig, doch smaakvol versierd. De dienst was indrukwekkend. Vóór den dienst werd een gezang dooi de gemeente aangeheven en na den dienst een gezang door het koor, uit de voor dit feest vervaardigde zangboekjes. Na den Hoogdienst werd een korte, na een uur nog hier aantref, laat ik je de deur uitzetten. Geen woord!" riep hij driftig toen de meid zich schreiend wilde verontschuldigen. Met verheffing van stem keerde hij zich nu tot de overige aanwezigen. «Luistert nu allen wel! Ik laat mij op geenerlei wijs bedriegen. Wee hem of haar, die 't zou durven wagen De baron liet de verblufte huishoudster staan en verliet den koestal. Natuurlijk verspreidde zich de mare van het voor gevallene als een loopend vuurtje, en kwam het ook ter oore van de slotbewo- ners. Reeds bij het middagmaal bespeurde Hans den indruk dien deze gebeurtenis had teweeggebracht. De kamerheer prees wel is waar zijn neef over de melkhis torie, doch waarschuwde hem tevens, zich niet te verlagen tot een kruimeldief. Me vrouw de barones was uit haar humeur; juffrouw Bertha was afgemeten en stroef, en zij vermeed niet opzet iedere aanra king met Hans. Daarbij waren de hoeken van haar mond meer dan ooit naar be neden gebogen en haar mooie oogen waren bijna geheel en al onder haar oog leden verscholen. Pauline daarentegen keek op in 't oogloopende wijze naar de handen van den tegenover haar zitlenden baron waarbij een spotachtig lachje om hare lippen speelde. De stemming bleef gedrukt, en dus was Hans zeer bljjde, doch kernachtige feestrede gehouden door den president van Thielen, waarin hij den jubilaris geluk wenschtte met dezen voor hem zoo zeldzamen feestdag, en tevens de gemeentenaren aanspoorde, hunnen herder steeds liefde en hoogachting toe te dragen. Des namiddags ten drie ure had een plechtige vesper plaats. Bij het begin en aan het einde werd een gezang door de gemeentenaren aangeheven, waarna de jubilaris een hartelijk woord van dank zegging uitsprak voor de buitengewone deelneming, dat hij niet alleen van zijne geloofsgenooten, maar ook van r.-katho- lieken en protestanten, zoowel in als bui ten deze gemeente had ondervonden. Bij het bezoek van den Perzischen vorst aan 's Gravenhage is 't opgevallen, dat de hoofdcommissaris van policie, de heer van Schermbeek, omringd was door een buitengewone policiemacht. Hierom trent wordt geschreven «Het moge vreemd klinken, dat een policieman zulk een buitengewone be waking van zijn persoon noodig acht, in de gegeven omstandigheden kan men hem daarin geen ongelijk gevende ondervin ding had hem de noodzakelijkheid daar van geleerd. Toen bij het onlangs ge vierde jubileum des Konings des avonds een groote militaire taptoe werd gehou den, vond de heer van Schermbeek het noodig ook achter den stoet aan te rijden. Eensklaps beklommen een paar kerels zijn vehikel en wilden hem te lijf. Door eer, toevallige omstandigheid was toen de kommandant van het peleton huzaren, dat van den stoet deel uitmaakte, wat achter gebleven en bevond zich juist vlak bij het bedreigde rijtuig. Dat was des heeren van Schermbeek's geluk, want met een forschen greep pakte de sterk gespierde luitenant achtereenvolgens de beide aanvallers beet, slingerde den een vóór zijn paard heen en tilde den ander op over het kruis van het paard, zoodat hij aan den anderen kant met een smak op de steenen terechtkwam. Zulke ar men zouden nog flink het oude slagzwaard hanteeren." Door de Amsterdarnsche timmerlie den zal daar ter stede eer. arbeiders- enquête gehouden worden. Het comité voor de enquête is benoemd in eene ver gadering door de timmerliedenvereeniging gehouden met de besturen van 25 andere werkliedenverenigingen. De eerste vergadering van het comité zal gehouden worden op Woensdag 17 Juli a.s. in de Jonge Roelensteeg, café Stadhuis. De redenen van dit optreden zijn, vol gens het Iladicaal Weekblad, in het kort deze: dat sinds lang onder de ar beiders de wenschelijkheid was uitgespro ken, dat de talrijke grieven die voor de werklieden bestaan, zooals onvoldoend loon, te lange werktijd, slechte inrichting van werkplaatsen en fabrieken, misbrui ken door tariefwerk, uitbestedingen, kin- der- en joqgmaatjes-arbeid enz. enz., na een nauwwtirig onderzoek zouden wor den aan hot licht gebracht, wat strekken zou èn om de arbeiders meer tot alkan der te brengen en daardoor hun strijd te vergemakkelijken, èn om de welgezin- den onder de meergegoeden standen, om van de tegeering niet te spreken, de overtuiging te schenken, dat de grieven der arbeiders gegrond zijn en dat die grieven bij goeden wil kunnen wegge nomen worden. Dv. IV.) Er zijn weer tijdingen van Stanley ge komen. Een stoomboot, die Zaterdag te Liverpool aankwam, bevestigde de be richten, aangaande de vermoeienissen, die de expeditie te verduren had en de talrijke sterfgevallen die er onder voorkwamen. Den 14en Mei had die stoomboot Ba nana, aan den mond van den Congo aan gedaan. Daar had men Herbert Ward toen de kamerheer met zijne gemalin en Bertha de eetzaal verlieten. «Maar, mijnheer mijn achterneef," be gon* Pauline nu op ernstigen toon, «wat hebt ge toch van daag uitgevoerd?" «Mijn plicht!" antwoordde de baron verwonderd. «Wat zou ik anders gedaan hebben dat niet goed was?" «Wat? Ik durf 't haast niet uitspre ken," hernam Pauline, «ginder in den koestal? Foei! Hoe kondet ge uw adel lijke handen vernederen lot iels iets aanpakken dat ik kan 't niet zeggen. Weet gij wel dat ge 't daarmede bij ons allen hebt verbruid?" «Dat spijt mij," antwoordde Hans, «vooral wanneer gij boos op mij zijl. Maar ik heb u gisteren iets veel ergers zien doen, dan waarvan gij mij beschuldigt." «Ik? Kom! dat is onmogelijk!" riep Pauline. s't Is toch zoo!" antwoordde Hans lachend. «Ik zag u namelijk een blaadje papier uit uw brieftasch nemen, en daar ge niet dadelijk een mes of schaar bij de hand hadt, naa.nt gij den vouw van het blaadje tusschen uw rozenlippen, om 't gemakkelijker te kunnen doorscheuren." «Nu ja, wat is daar nu aan?" vroeg het meisje gespannen. «Is dit zoo iets kwaads? «Kwaad? Dat nu juist niet," hernam met 17 man aangetroffen, die de achter hoede van Stanley, ondei majoor Barte- lott, gevormd had, doch sedert den dood van den aanvoerder veel hadden geleden. Herbert Ward verhaalde, dat Stanley zelfs niets meer had dan wat lompen, dat hij geen schoenen meer had en zijn voeten beveiligde door er siukken beestenvel om te naaien. Zijn haar is geheel wit ge worden. Van de 600 man, die hem ver gezelden, zijn er geen 200 meer over. De anderen waren gestorven van uitput ting. Stanley had eindelijk Emin ontmoet, die aan het hoofd van 9000 man stond, en zich nu naar de kust richtte, groote hoeveelheden ivoor meebrengend. Het bericht dat Stanley niets dan lompen heeft om zich te kleeden, stond ook in Stanley's laatste brieven, die in Europa aankwamen. Bij de koningsfeesten te Stutgart zijn met den grootvorst-troonopvolger van Rusland ook Russische officieren de gasten van koning Karei geweest. Zij dineerden in het officieren-casino. Een Russisch ritmeester van den staf, behoorende tot de aanwezige Russische dragonder-depu tatie, wierp, toen er een dionk werd ingesteld op Duitschland. zijn glas tegen den grond, daarbij tegenover de aanwezi ge Duitsche en Oostenrijksche officieren verklarende, dat hij wel op de Wurtem- bergsche officieren kon drinken, rnaar niet op Duitschland. Hij verliet daarop het casino. De overige Russen volgden hun aanvoerder. Daarop bracht een Prui sische eerste luitenant onder een groot gejubel een demonstratieven toost op de Duitsche armee en hare geallieerden uit, die door de Oostenrijksche officieren met geestdrift werd toegejuicht. De Russische troonopvolger, van het voorval onderricht, keurde het gedrag der Russische officie ren af. In de zitting, die de Fransche Kamer van Afgevaardigden heeft gehouden, stelde de heer Roche voor, de militaire pensioenen met drie millioen te verhoo- gen. De heer Rouvier, minister van financiën, bestreed dit voorstel, dat echter met 275 tegen 244 stemmer, werd aangenomen. De heer Lafont vestigde vervolgens de aandacht op de lasterlijke beschuldigin gen, waaraan sommige afgevaardigden en de regeering blootstaan, en wees daarbij meer bepaaldelijk op een artikel in de Presse, waarin de heer Tirard wordt aangevallen. De heer Philippon wenschte deze op merking van den heer Lafont in eene interpellatie veranderd te zien. Daarbij ontstond tusschen de heeren Rouvier en Andrieux een scherpe woordenwisseling, welke zoo hoog liep, dat de boden .der Kamer tusschenbeiden moesten komen. Dienvolgens heerschte in de Kamer groote opschudding. Ten slotte werd met 349 tegen 116 stemmen eene motie aangenomen van den volgenden inhoud: «De Kamer geeft opnieuw haar verontwaardiging te ken nen over het schandelijk stelsel van las ter jegens het gouvernement, en gaat over tot de orde van den dag." Den Heer Galjaard van Leiden zal op Zondag 6 Juli op de gewone uren bij de Vr(je Ger. Gem. prediken. Zondag 7 Juli, e. k. zal de gods dienstoefening in de Remonstrantsche kerk alhier geleid worden door Ds. J. A. Böhringer, predikant te Amsterdam. Maandag j.l. was het vijffig jaar geleden, dat onze vroegere stadgenoot den heer Ür. Fock te Bussum, aan de Utrechtsche Universiteit promoveerde met een proefschrift getiteldDe perip neu- moniae cxplicatune. In die halve eeuw toonde Dr. Fock zich een kundig ervaren geneesheer, die zich aller achting wist te verwerven. Hij schreef velerlei werken op geneeskundig gebied, die hem een Hans. «Ik wilde alleen doen opmerken, dat het papier gemaakt wordt uit allerlei lorren, die vroeger, wie weet waarvoor gediend hebben." «Houd op, Hans!" riep Pauline en hield de handen voor haar oogen. «Ik word er dood misselijk van." «Zeg eens, wat drinkt ge liever, de melk die ik met deze handen heb ge' molken, of uit de handen van eene onge- wasschen, onzindelijke meid vroeg Hans lachend. «Stil! Houd op!" herhaalde Pauline. «Anders loop ik de kamer uit." «Als ge eens wist, meisjelief," ging Hans voort, «door welke handen onze lekkerste voedingsmiddelen worden bereid of zijn heengegaan, zou de eetlust u zeker vergaan. En daarop is het spreekwoord van toepassing: «wat ik niet weet, dat deert mij niet." Pauline verdween. «Vandaag zag de mooie Bertha eraan tafel volstrekt niet aardig uit," sprak Hans bij zich zeiven. «Nu als mijn vrouw eens om de minste nietigheid met han gende lippen, half gesloten oogen stuursch naast mij aan tafel zat, dan zou het eten me zeker niet smaken." «Fredetik," zei hij later tot zijn be diende, «mijn drukke bezigheden laten mjy niet langer toe, zoo uren lang aan goeden naam bezorgden en vertaalde eenige opstellen over geneeskundige on derwerpen uit het Russisch en Italiaansch. Het zal hem op zijn feestdag niet aan bewijzen van belangstelling hebben ont broken. De ritmeester H. P. van Raden, de le luitenant J. Eek en de paardenarts le kl. J. B. H. Moubis zijn aangewezen om gedurende de maanden Juli en Aug. uit te maken de commissie van keuring der fourages. De ritmeester E.J. Gel derman, de ie luiteuant A. van Kuijk en de paardenarts 2e kl. A Frederikse zijn tot plaatsvervangende leden dier com missie benoemd. Niettegenstaande er herhaaldelijk op gewezen wordt, hoe gevaarlijk het is, om zonder toezicht en op onbekende plaatsen te gaan baden, zijn er nog altijd waaghalsen, die dien goeden raad in den wind slaan, zoo waagde zich Zondagmiddag een kleine bengel, in de Lokhorster Beek, doch nauwelijks te water zijnde verdween hij in de diepte, en zoude zekerlijk verdronken zijn, indien het gevaar waarin de knaap verkeerde, niet was opgemerkt door onzen stadgenoot den heer D. die dan ook geen oogen- blik aarzelde, maar gekleed te water sprong en het genoegen smaakte den jongen, hoewel bewusteloos, op het drooge te brengen. Bijgestaan door den heer P. mocht men er in slagen, den jongen, na ongeveer 20 minuten met hem bezig te zijn geweest, weder bij te brengen. Gisteren Dinsdagavond waren op het terrein, het prachtig landgoed Nim- merdor, waar heden het 26ste Zendings- feest gehouden wordt, ongeveer achthon derd personen bijeen, die met hunnen voorgangers den zegen van den Eeuwige afsmeekten op het welslagen van het feest. Hedenmorgen werden duizenden personen door verschillende treinen naar het feest terrein vervoerd, een ontelbare menigte rijtuigen en voetgangers bewogen zich in den vroegen morgen langs onze stra ten, het weder is prachtig, later hopen wij op dit feest terug te komen. Jan. Heb, je gehoord, dat er te Stel lendijk een Chinees is gekomen om de boeren tot het Boedhisme te bekeeren Piet. Ja, en ook, dat ze hem uitlachen, omdat hij volgens de gewoonte van zijn land een staart draagt en slakken en hagedissen eet. J. Dat is een goede vingerwijzing voor onze zendelingen. Die moeten ook wel afkeer of lachlust opwekken, als zij onder Oostersche Mohammedanen en Braminen Europeesche kleeren dragen en varkens- en rundvleesch eten. P. Dan heeft Tucker met zijn compagnie van het Leger des Heils in Britsch Indië de zaak beter opgevat. Hij en de zijnen onthouden zich van vleesch er. van geest rijke dranken, blijven ongehuwd, voeden zich met wat rijst, die zij bedelen bij hen, die zij bekeeren willen, en loopen barrevoets, in een katoenen kleed, met een tulband op 'thoofd. Zij leven als de inlanders, van wie zij zich alleen onder scheiden door een reiner wandel en ver hevener levensdoel. J. Door zulk een voorbeeld zullen zij meer vertrouwen wekken en meer har ten trekken dan door redeneeringen. De Jezuïet Xaverius deed in de zestiende eeuw ook zoo in Indië en bekeerde toen heel wat inboorlingen. tafel te zitten. Ik zal dus op een onbe- paalden tijd op mijn kamer eten." Op zekeren schoonen namiddag rolden twee open rijtuigen, waarin jongere en oudere dames zaten, het slotplein binnen. Daar Hans van Durrenstein zich juist in de nabijheid bevond, liep hij er heen om de uitstijgenden zijn arm aan te bieden, die dankbaar werd aangenomen. Uit hoofd van zijn eenvoudige kleeding hield men hem voor een opzichter, een boek houder, of anderen beambte van den landheer, en Hans deed ook niets om haar uit die dwaling te helpen. Er werd in de slottuin koffie gedronken. De jonge dames, evenals de oudere, wa ren bijeengezeten en vormden, acht in getal, een kring van bloeiende, bekoor lijke meisjesgestalten, onder welke Bertha ontegenzeggelijk de schoonste was. Nieuws gierigheid is een erfdeel van Eva en maakt in dat opzicht geen onderscheid tusschen hooge of lage geboorte. Van daar dat het luidruchtige gesprek ook weldra kwam op den jongen baron, toen deze zich op eenigen afstand, in druk gesprek met den kamerheer, vertoonde. «Wie is die jonge man daar?" vroeg juffrouw Rosa, naar Hans kijkend. «Ik zie hem hier voor 't eerst. Zeker een nieuwe rentmeester, boekhouder, huis- Soeslerberg, I Juli. Onze brie vengaarder, de Heer J. W. F. Kolste, vierde heden het feest zijner 25-jarige werkzaamheid op deze plaats. Als blijk van waardeering zijner stipte en ijverige plichtsvervulling ontving hij zoo van hier als van elders vele, ook stoffelijke, be wijzen van deelneming. Mogen den nog krassen grijsaard, die reeds 51 jaren in den dienst der posterijën doorbracht, nog vele jaren geschonken worden om zich met denzelfden ijver aan zijn ambt te blijven wijden I Zeist, 29 Juni. De alhier sedert tal van jaren gevestigde «Zondagschool, [uit gaande van eenige vrienden en vriendin nen," ontving dezer dagen van de op Veelzicht overleden dame v. G. een legaat van f 1000, hetwelk door de geachte fa milie v. G. aan de Zondagschool werd ter hand gesteld. KERKMECWk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen naar Nnnspeet, ds. H. Feij- kes, te Hoogeveeu. Naar Geesteren, ds. L. A. F. CTeutzberg, te Beekbergen. Naar Wijk N.-Br. ds. E. J. Homoet, te Ophensden. Naar Elburg en naar Zetten en Andelst, ds. J. J. C. van Toorenenbergeu, te Putten. Naar Krommenie, ds. P. A. Riedel Bz., te Oudorp. Naar de Bilt, ds. J. F. Felix, te Utrecht. Bedankt voor Oene, ds. J. J. C. van Toorenebergen, te Putten. Voor op- en Ne- der-Andel, ds. E. A. Lazonder, te Ooster- wolde. Voor Iloornsterzwaag. ds. H. Rutgers, te Jelsum. Voor Middelburg, ds. J. W. Kautzrnan, te Dinksperloe. Voor Vriescheloo, ds. PF. van den Berg, te Stadskanaal. Voor Montfoort, ds. S. Dijkstra, te Hilver sum. Chr. Ger. Kerk. Beroepeu naar Genemuiden, ds, W. Kaptein, te Workum. Bedankt, voor Wolvega, ds. J. Robbert, te de Lier. Ned. Geref. Kerk doleerende Bedankt voor Kamerik, ds. F. J. de Groot, cand. aan de V. U. Aangenomen naar Veenendaal, de heer F. J. de Groot, cand. aan de V. JU. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Veendam en Wildervank, dt. J. P. de Meijere, te Culemborg. Aangenomen naar Gouda, ds. J. G. Geelhuysen, te Helder. Een kuriositeit Door de Heeren Thomson Co. de fabrikanten van de zoo algemeen en gunstig bekende Thomson's Pudding poeder en vanillesuiker, is weer een ge heel eenig en nieuwe reclame uitgedacht. Genoemde firma heeft namelijk voor Zondag 14 Juli a. s. een Thomson's Pudding Wielerwedstrijd van Amsterdam naar Haarlem uitgeschreven, waaraan iedere wielrijder kan deelnemen. Er zijn twee prijzen en één premie uitgeloofd en wel le. prijs f40.2e. prijs f20. en premie f 10. De reünie zal ten 12 ure plaats hebben in den Parktuin Plantage. Het eindstation zal de Haarlemmerhout zijn. De Jury zal bestaan uit 3 leden. De prijzen zullen 's avonds ten 10'/, ure in den Parktuin ten gehoore van de Thom son's Puddingmarsch, bespeeld door het Parkorchest, feestelijk worden uitgereikt. Denzelfden avond zullen 500 dames be zoeksters van genoemde tuin een pakje Thomson's Puddingpoeder worden ter hand gesteld. De lijst ligt ter teekening tot uiterlijk 8 Juli a. s. bij den Portier van den secretaris of zoo iets? Hij hielp ons bij 't uitstappen, maar verdween onmiddellijk daarna en liet ons in't onzekere over zijn betrekking hier in huis." «Als hij fijner, meer naar de mode en hoe zal ik 't zeggen netter gekleed was," zei juffrouw Madeleine, «zou ik hem voor iets meer dan een ondergeschikte houden. Hij heeft iets ridderlijks over zich, en ook zijn voorkomen is niet kwaad." «Zijn gezicht ook niet," ging juffrouw Eugenie voort, «alleen dat spotachtige lachje, dat hij daar juist vertoont, bevalt mij niet." «Zullen wij te weten komen wie de jonge onbekende is?" vroegen alsuitéenen mond de dames Mina, Eugenie en Brun- hilda aan de tot nu toe zwijgende Bertha. «Men zou hem l'ingênu kunnen noemen, zoo vrijmoedig spreekt hij met uw papa." Bertha verdreef een kleine wolk van misnoegdheid van haar blank voorhoofd, deed moeite om schamper te lachen en hernam «Gij hadt den onbekenden geen beteren naam kunnen geven, dan den ongegeneerde, want hij ontziet zich dan ook op geenerlei wijs. Hij is ge zult er vreemd van opkijken hij is mijn neef!" (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2