Officieele Publicatiën. Plaatselijke berichten. gevaar verwijderd. Ware dit niet gelukt, dan zou zeker het geheele prachtige handelsterrein, mei al wat er op staat, verloren zijn geweest, en ook de schepen zouden gevaar geloopen hebben. Groote stapels planken verbrandden voor een gedeelte en houten spoorwegliggers, die ver van den brand lagen, werden aan getast. De brandweer was voor een gedeelte zeer spoedig aanwezig. Een deel er van moest voor de brug aan de Koningshaven wachten, die, in spijt van het dringende gevaar, op het kritiekste oogenblik werd afgesloten. Aan het behoud der brandende loods viel niet te denken het gold grooter onheil te voorkomen, wat, dank zij den te goeder ure draaienden wind en de inspanning der brandweer, gelukle. De loods is tot op het fondament af gebrand en het vuur bracht groote schade toe aan vier der reusachtige stoomkranen van de gemeente. De loods was leeg de Javaboot zou er juist in lossen. Aanwezig waren in het geheel 14 hondbrandspuiten, 3 stoomspuiten en 3 drijvende stoomspuiten. Te twee uur ruicte het grootste deel der brandweer in, de blussching der puinhopen overla tende aan de stoomspuiten. Een spuitgast verwondde zich aan den voet, door op een spijker te trappen, die hem geheel door den voet drong. Op het politiebureau aan de overzijde der Maas werd hij door dr. van Staveien verbon den. (N. R. Bij een hevig onweder, dat zich Dinsdagavond boven Elden (Betuwe) ont lastte, sloeg de bliksem in eene schuur, staande bij het huis, bewoond door G. Doeleman. Twee varkens, eene geit, benevens eene partij hooi zijn eene prooi der vlammen geworden. Door het ijverig optreden der brandweer bleef het woon huis gespaard; de schuur brandde echter geheel uit. Alles was tegen brandschade verzekerd. Het bestuur der Liberale Unie is voornemens in het aanstaande najaar een algemeene vergadering bijeen te roepen, ter bespreking der belastingvoorstellen van de heeren Mr. Goeman Borgesius c. s. Tot voorbereiding daarvan heeft het een commissie van bevoegde mannen uitge- noodigd tot het uitbrengen van een praead- vies. Het IV. v. N. meldt, dat de Afge vaardigde van Amsterdam, de heer A. Gildemeesler eerlang zal aftreden als lid der Tweede Kamer. Een toenemende zwakte van gehoor belet hem zijn taak zoodanig te vervullen, als hij zich zeiven tot plicht rekent. Baron van Brakell van den Doorn- werth, lid van de Prov. Staten in Gelder land voor het district Ede, heeft zijn ont slag genomen als zoodanig. (Hbl.) In het kamp te Laren had den 21 Juli een schietwedstrijd plaats voor de leerlingen van het gymnasium en van eenige andere inrichtingen van middel baar onderwijs te Amsterdam, die een poosje zich aan het kampleven wennen en zich in den wapenhandel oefenen. Eeni ge leden van den gemeenteraad, de di recteur der hoogere burgeischool, dr. Campert, en verscheidene officieren wa ren er bij tegenwoordig. De heer J. C. Lobman schoot het grootste getal pun ten, 47, terwijl de rozenprijzen werden behaald door denzelfde en door den Heer F. H. Kolkmeijer, beiden met 3 rozen. De wedstrijd werd gevolgd doorspelen van de manschappen van het garnizoen te Naarden, die den jongelui zijn toege voegd, om dezen door hunne bedreven heid in den velddienst een goed voorbeeld te geven en hun de hulpzame hand te bieden. Het eerste nommer van vliet Vlie gend blad," gewijd aan de belangen van den Nederlandschen bond dMaatschappe lijk belang" is heden verschenen, en is voor belangstellenden op aanvraag gratis verkrijgbaar bij den uitgpver, de Erven Nierstrasz te 's Gravenhagezij die lid wenschen te worden van den Nederland schen bond «Maatschappelijk belang" vervoegen zich bij den Secretaris van het hoofdbestuur den Heer D. Menséon te Delft. De commissie, welke onlangs te Rotter dam bij de ingezetenen pogingen in het werk stelde, om gelden bijeen te krijgen voor de Doofstommen inrichting, ten einde die school te vergrooten, hetgeen f 50,000 zou kosten en om het jaarlijksche deficit van 8 a 10 mille te dekken, heeft alle succes gehad met haar streven. Er is reeds geteekend voor 27 mille en voor 1000 aan nieuwe of verhoogde contri buties. Bovendien heeft de provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam de subsidie met f 1500 verhoogd en op 5000 gebracht. Men hoopt dat ook de Regeeiing zich niet onbetuigt zal laten. Onze stadgenoote Mej. J. M. Klerk, 22 Juli 1.1. benoemd tot onderwijzeres te Gtaflbij Alkmaar,—ontving.den 26 Juli 1.1. tevens eene benoeming tot onder wijzeres te Ameide, welke laatste betrek king zij hoopt te annvaardem. Onze stadgenoot de Heer P. A. Messchaert heeft met goed gevolg het examen afgelegd voor de machinisten- school te Amsterdam. Woensdagavond omstreeks 11 uur ontstond een begin van brand, in de woning van den Heer de H. buiten de St. Andriespoort welke gelukkig door een paar voorbijgangers, werd opgemerkt, en door den bewoner en de buren werd gebluscht. Niettegenstaande men de brand spoedig opmerkte, heeft hij toch nog al schade aangericht, daar er een belang rijke pattij boeken moet verbrand zijn. Aan W. van den Brink alhier is door den minister van Justitie eene com missie als onbezoldigd rijksveldwachter uitgereikt. Derechtbank teUtrechtdeed Woens dag uitspraak in de navolgende zaken; K. d. G., te Amersfoort, bekl. van strooperij van mos met behulp van een wagen met honden bespannen, veroor deeld tot 10 dagen gevangenisstiaf; A. v. d, B., wed. van J. S., en E. v. H beiden te Amersfoort, bekl. van mishan deling van de wed. van den Berg alduar veroordeeld de 2. bekl. tot een geldboete van f3, subs 3 dagen hechtenis en del bekl. vrijgesproken. Men meldt ons, dat bij de firma Wed. J. R. van Rossum binnenkort het licht zal zien een bundel nieuwe ge dichten van Dr. H. J. A. M. Schaepman. De uitgave zal verschijnen in het for maat van de Verzamelde Dichtwerken. De omvang zal minstens 12 vel dr ks beslaan, terwijl de prijs is bepaalduop f2,en in nette linnenband f2,75. In de Woensdag namiddag gehou den zitting van den gemeenteraad zijn de geloofsbrieven ingekomen van den heer I. I. Borst, die in handen gesteld wer den van eene commissie bestaande uit de lib. Groeneboom, de Koning en v. d. Wall Bake. Bij onderzoek bleken zij in orde te zijn, waarom op advies der com missie tot toelating van dit nieuw geko zen lid besloten werd. Daarna kwam in behandeling het ad vies van B. en W. op het verzoekschrift van de vereeniging Fléhité om aan haar ten behoeve van het Museum af te staan het gebouw der voormalige infirmerie. B. en W. deelen mede, dat het ge bouw in geen goede staat verkeert en het in orde brengen er van dus veel kos ten zal veroorzaken. Zij meenen van den anderen kant dat de gemeente zich ten behoeve van het museum wel eenige meerdere uitgaven mocht veroorloven, daar het niet te ontkennen valt, dat bij de steeds toenemende uitbreiding, de lo- caliteit beperkt is. De tegenwoordige localiteit, die bij verplaatsing beschikbaar komt, achten zij bruikbaar voor den ge meente-architect den directeur der ge meentereiniging of eenig ander doelein de. B. en W. oordeelen, dat de raad zich bereid zou kunnen verklaren om het gebouw dat der gemeente voor f1700 aangerekend is, voor f1200 te verkoo- pen, wat reeds een ofl'er zijn zou; daarom zou dit ook alleen geschieden als er een kooper mocht zijn waarop uit zicht is. bereid om het gebouw voor langen tijd aan Fléhité te verhuren men zou dan de subsidie aan Fléhité van f 100 tot f150 kunnen verhoogen, de vereeni ging zou f60 huur betalen, doch daar de concierge bij dat gebouw een goede vrije woning kan hebben, zou men zijn jaarwedde kunnen uitsparen. Over dat denkbeeld is met de vereeniging onder handeld, doch het bestuur wenscht be slissing op het verzoek zooals het gedaan is. Op dat verzoek stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken ten einde ech ter aan Fléhité het bewijs te leveren, dat men van gemeentewege wel iets meer wil doen voor instandhouding en uitbrei ding van het museum en tevens opdat B. en W. weten in hoeverre zij bij het maken eener regeling op de instemming van den raad kunnen rekenen, verzoeken zij den Raad hen te machtigen om aan het bestuur van Fléhité toezegging te doen van eene subsidie van f150, indien voor een bedrag van f1200 het gebouw van de gemeente wordt gekocht, metde zekerheid dat gedurende een termijn van minstens 15 jaren het gebouw in gebruik kan blijven van Fléhité ten behoeve van het museum. De raad vereenigde zich zonder stem ming, zoowel met de voorgestelde afwij zende beschikking als melde aangevraagde machtiging. Insgelijks zonder stemming nam de Raad de voordracht aan tol het oninbaar verklaren van een aantal posten van het kohier vair den hoofdelijken omslag tot een gezamenlijk bedrag van f 1324,41. Aan de orde kwam alsnu een voordracht met betrekking lot de vaststelling der jaarwedde van den te benoemen ambte naar ter secretarie. De op verzoek eer vol ontslagen ambtenaar was aangesteld op 300, hoewel aan zijn voorganger, belast met de bijhouding van het bevol kingsregister, f 5C0 was toegekend. Aan de toezegging om hem bij gebleken geschiktheid en ijver verhooging van jaarwedde toe te kennen, oordeelden B. en W. geen gevolg te kunnen geven. Thans evenwel verzochten zij gemachtigd te worden eene oproeping te doen tegen 400 omdat het in de gegeven omstan digheden (met het oog op de aanstaande volkstelling) noodzakelijk is zekerheid te hebben dat de te benoemen ambtenaar de noodige geschiktheid heeft. Daarom werd ook in uitzicht gesteld dat bij niet slagen een nader voorstel zou gedaan worden. Toen dit voorstel aan de orde werd gesteld, deed de voorzitter de vergadering overgaan in een met gesloten deuren. Na heropening der openbare vergadering werd de voordracht van B. en W. gewij zigd en machtiging gevraagd om de oproeping te doen tegen een jaarwedde van ƒ500, wat zonder hoofdelijke omvraag werd aangenomen. Ingediend werd daarna de gemeente rekening, sluitende met een bedrag aan ontvangsten van 177285,65, en aan uitgaven van f 172195,89, aldus met een batig saldo van f 5009,76. Zij werd in handen gesteld van eene commissie, bestaande uit de hh. Visser, van Zijst en van de Wall Bake. Daarop werd mededeeling gedaan van de herbenoeming van den heer van Asch van Wijck tot Burgemeester. De oudste wethouder, de heer Croocke- wit. betuigde 's Raads ingenomenheid met die herbenoeming, die men trou wens verwacht had. Hij wees er op, dat het afgelegde 6-jarig tijdvak zeer ge wichtig was geweest, want al is in een gemeente als Amersfoort steeds veel te doen, in de afgeloopen jaren zijn door het initiatief en den ijver van den bur gemeester vele belangrijke zaken tot stond gekomen, zoodat hij met voldoe ning op dien tijd mag terugzien. Ook als Voorzitter van den Raad bracht Spr. den herbenoemde hulde voor zijne tact volle leiding, waarbij hij, bij alle ver schil van richting, iedeis gevoelen had geëerbiedigd en de beraadslagingen zoo geleid had, dat zij vruchtbaar werden door besluiten in het belang der ge meente. Met den wensch, dat het den burgemeester mocht gegeven zijn, zijne beste krachten nog lang aan den bloei der gemeente en aan het welzijn harer ingezetenen te wijden, besloot Spr. zijne toespraak, waarmee de aanwezige leden door toejuichingen hunne instemming be tuigden. De Voorzitter, voor die waardeerende woorden dank betuigende, verzekerde, dat hij het bestuur over Amersfoor t aanvaard had, met het voornemen al te doen wat in zijn vermogen was, om de belangen van Amersfoort te bevorderen. En al staat het niet aan hem te beoordeelnn in hoever hij daarin geslaagd is, zijn stre ven is steeds geweest te doen wal hij 't meest in Amersfoorts belang achtte. Als van sommigen zaken nog blijken moet, of zij de gunstige verwachtingen verwe zenlijken. die hij er van koesterde, dat hij ze in 't belang van Amersfoort voor stond, daarvan kan men zeker zijn. Moge het mij nog lang gegeven zijn, alzoo eindigde Spr., ook als Voorzitter uwe beraadslagingen te leiden en daarbij te blijven ondervinden den steun, die ik tot hiertoe steeds ondervonden heb. Deze mededeeling werd voor kennisge ving aangenomen evenals die, dat de burgemeester de gevorderde eeden heeft afgelegd en dat hem voor drie weken, ingaande 14 Juli, verlof is verleend. Ingekomen was nog een adres van den marktmeester J. D. Slruve, om ver hooging van zijn jaarwedde van 100. In handen van B. en W. ter overweging b(j het ontwerpen der begrooting. Voorts een bezwaarschrift van G. Bloemink en eenige andere bewoners der Kamperbin nenpoort over het harde rijden aldaar. In handen van den burgemeester ter af doening. Nog werd ter tafel gebracht en ter se cretarie nedergelegd het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ont vanger, waarbij 45,817.195 in kas be vonden werd. Op een verzoek van den heer J. Sin- nige om vergunning een spoelsteiger te maken achter zijn perceel, adviseeren B. en W. gunstig. Dat zal in een volgende vergadering behandeld worden. Ten slotte weid goedgevonden dat B. en W. in overleg met de comm. van fa bricage aan den gemeente-architect mach tiging gegeven hadden, om aan de sluis bij de Koppelpoort eenige werken te ver richten boven de aanvankelijk noodig ge oordeelde tengevolge waarvan de uitgaven ongeveer ƒ1000 hooger zullen worden. 331ste STAATSLOTERIJ. (Eerste klasse). Trekking van 24 en 25 Juli. (600 -loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f 20. 1534, 1537, 1554, 1580, 2649, 2685, 3588, 4317, 4324, 4328, 4369. 4384, 4393, 5833. 11401, 11446, 15305, 15362, 15377, 15395, 15602, 15640, 15663, 15677, 16413, 16441, 16458, 18704, 18705, 18749, 18760, 18780, 18891, 18918, 18919, 20047, 20121, 20603, 20607, 20616, 20036, 20643 en 20647. Te zamen 43 prijzen. Volgende trekkingen geschieden 58, 1922 Aug., 25,1619, 2427 Sept., 14 en 812 Oct. Loten zjjn nog verkrijgbaar. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Amersfoort, Gezien art. 219 der gemeentewet, Doen te weten, dat de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1888. door hen aan den Gemeenteraad aangeboden, gedurende veertien dagen, te rekenen van lieden, alle werk dagen van 's voormiddags 10 tot 1 uur des na middags, op de plaatselijke secretarie voor eenieder ter lezing zal liggen, en dat men van voorzegde rekening afschrift kan bekomen, tegen betaling der kosten. Amersfoort, den 24. Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. Aangifte van vertrek uit en van vestiging in de gemeente. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Amersfoort, Gelet op het koninklijk besluit van den 27. Juli 1887, (Staatsblad no. 141), regelende de verplich ting der ingezetenen tot het doen vvn aangifte voor de bevolkingsregisters; Herinneren den ingezetenen de op hen rustende verplichting tot het doen van aangifte van vertrek uit en van vestiging in de gemeente, en brengen daartoe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegd koninklijk besluit, welke luiden als volgt 1. Zij die op den dag der volkstelling in den vreemde of in eene der koloniën of overzeesche bezittingen van het Rijk hebben vertoefd, geven binnen ééne maand na hunne terugkomst hiervan kennis aan het gemeentebestuur. Zij die bij die telling zijn overgeslagen, geven binnen ééne maand na den dag voor elke telling bepaald, van dit verzuim kennis aan het bestuur hunner werkelijke woonplaats. Voor de leden van huisgezinnen rust de verplichting tot kennisgeving op het hoofd van elk huisgezin 2. Zij die uit eene Nederlandsche kolonie, eene overzeesche bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene gemeente binnen het Rijk, doen hiervan eene verklaring aan het gemeentebestuur, vergezeld van het gebruikelijke getuigschrift voor hen die uit de koloniën of be zittingen, van een paspoort of reis- en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende be wijsstukken voor hen die uit den vreemde komen. Deze verklaring geschiedt bimien ééne maand na hunne aankomst in de gemeente. 3. De kennisgeving in de twee vorige punten vermeld, gaat vergezeld van de noodige opgaven om in de bevolkingsregisters te worden ingeschre ven. 4. Zij die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Nederlandsche kolonie, eene overzeesche bezitting of naar den vreemde, doen hiervan eene verkla ring aan het bestuur der gemeente, welke zij verlaten. 5. Zij die hunne werkelijke woonplaats uit eene gemeente van het Rijk naar eene andere gemeente overbrengen, doen hiervan eene verklaring aan het bestuur der gemeente die zij verlaten en waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven, met opgaaf der gemeente, waar zij wenschen zich te vestigen. Zij ontvangen een kosteloos getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats. 6. Ter plaatse, waar zij hunne werkelijke woon plaats overbrengen, doen zij uiterlijk binnen ééne maand na hunne aankomst eene verklaring aan het Gemeentebestuur, met overlegging van het getuigschrift in het vorige artikel vermeld. 7. Elk hoofd van een huisgezin geeft uiterlijk binnen ééne maand kennis aan het Gemeentebe stuur van ieder lid dat in het huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Omtrent die kennisgeving geldt het bij sub 3 bepaalde. Dezelfde kennisgeving geschiedt door afzonderlijk levende personen, wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. Bestuurders van instellingen, gestichten en in richtingen, niet staande onder bestuur of toezicht van het openbaar gezag, waar personen, onder eenig bestuur samenwonen, geven maandelijks aan het Gemeentebestuur kennis van alle personen, die in de samenwoning zijn opgenomen of daarvan zijn uitgetreden. De verplichting vervalt, wanneer langs een an deren weg de vereischte kennisgeving voor het bevolkingsregister gedaan is. 8. Onverminderd de bovenstaande voorschriften is een ieder, door het Gemeentebestuur daartoe opgeroepen, verplicht tot het doen der opgaven, die vereischt worden om de bevolkingsregisters in te vullen. 9. Overtreding dezer bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Gedaan te Amersfoort, den 24 Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. Aangifte van verhuizing binnen de gemeente De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Amersfoort, Overwegende dat de bepalingen der door den gemeenteraad den 20. 1862 vastgestelde verorde ning regelende de verplichting tot het doen van aangifte van de verhuizingen binnen de gemeente, niet behoorlijk worden nageleefd; Herinneren den ingezetenen de op hen rustende verplichting tot iiet doen van aangifte van verhuizing binnen de gemeente, en brengen daar toe bij deze te hunner kennis de bepalingen van gezegde verordening, welke luiden als volgt 1. De Hoofden van huisgezinnen of afzonderlijk levende personen, binnen de gemeente van woning veranderende, zijn verplicht daarvan binnen ééne maand ten raadhuize aan den Ambtenaar, belast met het bijhouden van het bevolkingsregister, aangifte te doen. 2. Zij die het voornemen hebben te kennen ge geven om de gemeente te verlaten, en dienten gevolge een getuigschrift van verandering van werkelijke woonplaats hebben ontvangen, zijn ver plicht, indien zij van dat voornemen afzien, daarvan ter plaatse en aan den Ambtenaar, in art. 1 ver meld, binnen ééne maand na de dagteekening van het afgegeven getuigschrift, kennis te geven. 3. De overtreding van elke der bepalingen van deze verordening wordt gestraft met eene geld boete van ten hoogste zeven gulden. Gedaan te Amersfoort, den 24. Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgertteester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. Huisnummering. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Amersfoort, Overwegende dat de wijkletters en nommers yan perceelen in deze gemeente door de eige naren niet in behoorlijken staat worden onder houden j Brengen b\j deze in herinnering de deswege in het op den 2. Augustus 1856 afgekondigd Algemeen politie-reglement dezer gemeente voorkomende be palingen, die luiden als volgt; 1. Binnen twee maanden na de invoering van deze verordening zullen de wijkletters en nommers, vanwege het gemeentebestuur, duidelijk in zwarte olieverf aan de posten van de hoofdingangen der gebouwen en getimmerten geplaatst worden, en zullen zij verder, te allen tijde, door de eigenaars in behoorlijken staat moeten onderhouden worden. 2. Wanneer, door aanbouw of verandering van gebouwen, vermeerdering of vermindering van perceelen plaats heeft, zal de eigenaar, na afloop daarvan, bimien acht dagen, ter Secretarie der gemeente hiervan kennis geven, opdat de vereischte wijziging in de huisnummers kunne gemaakt worden. 3. Elke overtreding van of weigering van vol doening aan eene dezer bepalingen wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste zeven gul den. Burgemeester en Wethouders noodigen de be trokkenen uit, aan voormelde bepalingen gevolg te geven, teneinde zich te vrijwaren voor nadeelige gevolgen die uit het constateeren van overtredin gen bij het nazien van de huisnummering, waar mede eerstdaags zal worden aangevangen, ZOUden kunnen voortvloeien. Gedaan te Amersfoort, den 24. Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 18 Juli, Jan Andries, z. van Gerrit Beitelaar en Gerrieje van Hardcveld. 19 Juli, Theodora Elisabeth, d. van Hendrik Geijtenbeek en Martha van Zuilen. Antje, d. van Johannes Veenendaal en Jan netje Rijuders. 20 Juli, Hendrika, d. van Peter Gouw en Wijmpje Hannessen. Ka- rel, z. van Dirk van Daal en Catrina van Catrina van Eek. Geertruida Margaretha, d. van Thimoteus Spijker en Gerarda van de Wetering. Gerardus, z. van Jacob van Eijken en Catharina Gardina Philippo. 21 Juli, Geertrui, d. van Hendrik van Beek en Hermijntje Heilijgers. Hendrika, d. van Joseph de Vries en Tjipkjen Mulder. Bertha Cornelia Maria, d. van Maurits Wil helmus Franciscus Johannes de Jong en Annetta Catharina Velaars. 22 Juli, Dirk, z. van George Merkenij en Giepje van den Eslrof. 23 Juli, Geertruida, d. van Jurg Hendrik de Goede en Johanna Vos. Jo- banne, d. van Evert Hagebeuk en Johanna de Jeger, 21 Juli, Wilhelmus, z. van Wil helmus Heere en Autonia van 't Wel. Johanna Willdniinn, d. van Wouter van der Veer en Johanna Willemina van der Logt. Gerritje, d. van Elbert Elbertsen en Wil- lerapje van Straten. 25 Juli, Fokke Phi- lippus, z van Johannes Philippus Beekman en Cornelia Betzold. Ondertrouwd; 26 Juli Charles Louis Streurs en Alberta Franeina Gouw. Ja cobus van Niiuwegen en Jannetje Wansing. Gijsbert van den Brink en Maria van den Borg. Hendrik Wijs en Maria Ahigael Smitt. Getrouwd; 24 Juli. Arie van Maanen eu Apolonio Geveke. Martinus Hendricus van der Doorn en Maria Vinkesteijn. Overleden: 18 Juli, Carolina Groe- newoud, 5 m. 20 Juli, Margrietha van Niekerk, lm. Maria de Joug, 69 j., wed. van Abraham de Vries. Aletta Schoonderwoord, 7 ra. 21 Juli, Maria Kaal 11 in. 24 Juli, Theodora Maria Hazelaar 5 m. Bunschoten. Geboren: 22 Juli. Grietje, dochter Van Klaas Zwaan eu Joosje van Beem. Overleden: 22 Juli, Janus Smit, weduwnaar van Jannetje Heuveling oud 77 jaren. 23 Juli, Ariau de Graaf weduw naar van Roelofje de Graaf oud 63 jaren. Hoogland. Overleden; 19 Juli, Jan van Zuilen oud 77 jaren echtg. van Hendje van de Burgwal. 20 Juli, Willem Adams oud 6 jaren. Leusden. Geboren; 20 Juli. Gijsbert, zoon van Rijk van Loenen en van Neeltje Donselaar. 25 Juli. Matthijs, zoon van Anthonie Wes terbeek en van Geertruida van Laar. Woudenberg. Geboren: 18 Juli, Jun Willem, z. van Cornelis van Egdom en Jacoha Koudijs. 20 Juli, Johannes, z van Adrianus Cornelis ter Burg en Cornelia Ederveeu, Hendrik Alberlus, z. van Hendrik van Westerveld en Clara de Kruiff. 24 Juli Neeltje, d. van Willem Cornelis Ederveen en Jannetje van de Glind. 25 Juli, Lodewijk Adrianus, z. van Jacobus Gerrit Hamaker en Adriana Christina Burghout. Overleden: 23 Juli, Cornelis van Lun- teren, 10 maanden. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 26 Juli 1889. Tarwe f 0.— a f 0.— Rogge 0.— ij 0.— 1 Boekweit 0.— ij 0.— Per Appelen 0.— 55 0.— hecto- Peren 0.— 11 0.— l liter. Kleiaardappelen - 0.— 11 0.— 1 Zand 1.50 11 2.25 Hoendoreiereu - 3.50 3.90 p* lOOst. Eenden 0.— n ij 0.— i> >i Boter 1.05 1.20 p. kilo. Margarine 0.— r> 0.— P- Zoetem. kaas n p. 50 Kippen 0.60 0.80 Kuikeus 0.— v 0.— J Piepkuikens 0.— i> 0.— f Ganzen 0.— >j 0.— Per 8 tuk. Oude eenden Jonge 0.— 0.— m 0.— 0.— Hazen 0.— >1 0.— 1 Wilde konijnon - 0.— V 0.— 1 Tamme 0.20 n 1.—

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2