BUITENLAND. Plaatselijke berichten. zijne beroemde woorden aanhalen: «De vrijheden en den proiestantschen gods dienst van Engeland zal ik handhaven." Het is nog onzeker, of de steen, waar op hij bij de landing sprong, deel uit maken zal van het voetstuk. Overal is de visch tegenwoordig verbazend duur; daar is een mandje schol waarvoor anders mogelijk f3 a f5 ge geven wordt, voor f30 verkocht. Uit Hoorn meldt men: Groot is de tevredenheid over den uitslag van den oogst der veldvruchten in «de Streek." Aardappelen van uitmuntende kwaliteit werden in menigte opgebracht, terwijl de gevreesde ziekte zich slechts tot ééne soort bepaalde. Erwten en boonen leveren een niet minder gunstig beschot en ongelooflijke groote massa's kool van verschillende soort worden naar buiten verzonden. Al leen karwei- en mosterdzaad laat te wen- schen over, vooral nu bij een minder gunstigen uitslag van den oogst de prij zen zeer laag zijn. De vlekziekte onder de varkens heerschte langs geheel «de Streek" en tal van deze dieren sterven daaraan, of worden zonder èénige vergoeding van Rijkswege afge maakt. De soldaat W., van het 7 regiment infanterie, is door den krijgsraad in het 4e militaire arrondissement veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, met ontzegging van het recht om bij den ge- wapenden dienst te dienen gedurende vijf jaren, wegens diefstal ten nadeele van zijn kameraad. Uil Groesbeek wordt gemeld «Alhier heeft zich het zonderlinge ge val voorgedaan, dat twee Groesbeeksche vrouwen, tijdelijk in Pruisen verblijf hiel den, ieder met een dood kind in de ar men de grenzen per spoor overgekomen zijn, zonder dat dit door het stationsper- soneel bemerkt is. De kindertjes zijn ter stond hier begraven en de moeders we der vertrokken." Men schrijft uit Den Haag: In de laatste dagen waren alhier de conferentiën tusschen de vertegenwoordi gers der Regeering, den Rijkscommissaris en Adjunct-rijkscommissaris der Staats spoorwegen en de gemachtigdeu var. de betrokken spoorwegmaatschappijen, ovei hst overnemen door den Staat van den Rhijn- en Centraalspooi weg in vollen gang. De onderhandelingen raken ten einde, zoodat als vrucht van het overleg, de Regeeringsvoorstellen uiet lang ineer zullen uitblijven. De Slaats Ct. bevat het verslag omtrent de in 1889 te Breda afgenomen eindexamens aan de officieren van de 1. afdeeling der Krijgsschool en aan de ca detten der koninklijke militaire academie. Te Bergen-op-Zoom is door de po litie proces-verbaal opgemaakt tegen eene vrouw, houdster van een bierhuis zonder vergunning, wegens het dronken maken van een 12-jarigen knaap. Zij heelt nl. den jongen 10 glazen bier toegediend en 8 glazen jenever. Het geld had de jongen van zijne blinde moeder gestolen, met welke omstandigheid, naai men zegt, de kasteleines bovendien bekend was. Om eenigszins te gemoet te komen in den nood van de behoeftigen te Beek en Stokkum, gemeente 's Heerenberg, die bij den ontzettende hagelslag onlangs zulk een belangrijke schade leden, hebben de hh. Gedeputeerde Stoten van Gelder land verschillende gemeentebesturen aan geschreven, om een inzameling langs de huizen te houden. Te 'sGravenhage wordt Donderdag een Velocipede Pakket-en Corresponden- tiedienst tot vervoer van paketten en het verrichten van boodschappen geopend Het tiende internationale genees kundige congres zal van 4 tot 9 Aug. »Ge spreekt toch zeker niet in ernst," hernam Hans somber, «als 'tu waarlijk ernstig gemeend was, zou ik 't als de grootste beleediging van mijn eer moe ten aanzien en voldoening van u vorde ren." «In 't laatste geval." zeide Edgard spotachtig, «zoudt ge mij op dorschvlegel, zeisen sikkel of ploegschaar uitdagen, niet waar «Hoewel ik nog nooit geduelleerd heb." gaf Hans ten antwoord, «weet ik toch, dat aan den uitgedaagde de keuze der wapenen toekomt." Dan zou ik mij tot getrokken kanon nen bepalen," lachte Edgard. «Maar gekheid op een stokjeik raad u wel- meenend, niet zoo streng tegenover den toekomstigen erfgoed bezitter te zijn. Mijn oude heer is wel is waar pas een twee- en-zestiger, maar hij heeft toch al eens een beroerte gehad, en als die zich mocht herhalen, zullen hier groote veranderingen plaats grijpen." «En ik raad u even welmeenend," antwoordde Hans met fonkelende oogeri, «mij niet als een bediende van uw vader aan te zien, maar als een edelman, en mij als uws gelijken te behandelen." Edgard draaide hem den rug toe terwijl hij met de rijzweep fluitend de lucht doorkliefde. Hiermede ontstond de eerste 1890 te Berlijn worden gehouden. Alle Nederlandsche geneeskundigen zijn hiertoe uitgenoodigd. Het programma zal eerst daags verschijnen. Naar men meldt, zal dooi de hee- ren van Wamel en Cie te 's Bosch een roomboterfabriek worden opgericht. Uit Barneveld wordt gemeld «De volgende week begint men in deze streken met het «drijven" der bijen en komt weder inlandsche honig in den handel. De oogst valt zeer tegen, daar de bijen in den besten tijd bijna niets hebben gewonnen. Buitenlandsche honig geldt 32 a 54, gele was 120 a 122 per 100 KG." Toen de procureur-generaal der Fran- sche Republiek zijn requisitoir had voor gelezen en op de veroordeeling der drie beschuldigden, .Boulanger, Rochefort en den, zich noemenden «graaf" Dillon, had aangedrongen, achtten de leden der rech terzijde zich geroepen de bevoegdheid van het Hooggerechtshof te bestrijden. Reeds in de Zaterdag gehouden zitting werd, onmiddellijk nadat de lezing ge ëindigd was, door den senator Buffet het woord gevraagd, om een motie van orde voor te stellen, waarin op de be spreking der kwestie van onbevoegdheid in openbare zitting werd aangedrongen. De president, Senator Le Royer, sloot de zitting, zonder aan den heer Buffet het woord te verleenen. In een daarop ge volgde bijeenkomst der rechterzijdo werd besloten, door den Senator Audran de Kerdrel een motie van onbevoegdheid te doen indienen bij het bureau van den voorzitter, door alle leden, 54 in getal, geteekend. Deze motie werd gisteren, in de geheime zitting van het Hof, door den heer Kerdrel voorgelezen. Zij ver klaart het Hof onbevoegd, om het mis drijf van aanslag op de veiligheid van den Staat te slaven. De voorzitter bracht deze motie in stemming en met 212 tegen 21 stemmen verwierp het Hof haar, op grond dat de bevoegdheid reeds blijkt uit het feit zelf der bijeenkomst. Zoodia dit besluit gevallen was ver wijderde zich alle aanwezige leden der rechterzijdezij wilden aan het debat niet verder deelnemen. De zitting van het Hof werd gesloten. De leden der rechterzijde hielden on middellijk daarna een vergadering onder voorzitterschap van den heer de Kerdrel, om over de te volgen gedragslijn te be raadslagen. Zij besloten de zittingen van het Hof niet langer bij te wonen een voorstel, om in een manifest aan het volk van hun houding rekenschap te geven, werd niet aangenomen. De Grieksche regeering is niet gelukkig met haar nota omtrent de aangelegen heden op Creta. In het buitenlaod vindt zij bij de mogendheden niet den minsten steun haar hoop berustte vooral op het drievoudig verbond, dat echter afwijzend op de nota antwoordde, omdat Turkije's souvereine rechten er door worden aange tast. En in het binnenland wordt het ministerie opgejaagd door eene betooging die op handelen wil aandringen. Een talrijke volksmenigte was Maandag in Athe ne op de been, en onder leiding van eenige gevluchte Cretenzers, begaf men zich naar het gebouw van het ministerie voor buitenlandsche zaken, om aan den minister Tricoupis ophelderingen omtrent zijne plannen te vragen. De politie ver zette zich tegen deze betooging. waardoor een vechtpartij ontstond, waarin eenige betoogers gewond en een brigadier der gendarmes gedood werden. Vele deelne mers aan de betooging werden in hech tenis genomen. De rust is thans schijn baar hersteld. Doch op Creta wordt de toestand voortdurend erger. De Grieksche Regeering heeft in haar nota volstrekt niets overdreven. Turkije is niet in staat de orde te handhaven. Met wapens, hun verwijdering tusschen de beide neven. Willner, de zoon van een stadsmuzie- kant, blies ook heel aardig op de fluit, en begeleide dus dikwijls na volbrachten arbeid het vioolspel van Hans. Na eeni- gen tijd bespeurde deze, dat de fluitspeler in zich zeiven gekeerd was, en soms onder voorwendsel van dringende bezig heden, de uitnoodiging van Hans om bij hem te komen afwees. Het gedrag en het uiterlijk van den boekhouder werd eindeljjk zoo in 'toog loopend, dat Hans hem naar de reden, die hij wel raden kon, vroeg. In 'teerst aarzelde Willner om errond voor uit te komen. Toen hij eenmaal dien schroom overwonnen had, brak hij in dolle drift los: «Mijnheer uw neef, de huzaren-luitenant, vervolgt mijne vrouw met schandelijke aanzoeken. Hij gaat al haar gangen na. ja zijn onbeschaamdheid gaat zoo ver dat hij in mijne afwezigheid zelfs in onze woning binnendringt. Dat is dan ook de redetT, waarom ik mij meermalen het genoegen heb ontzegd om uw vioolspel met mijn- fluit te be geleiden." «Zijt ge jaloersch, Willner vroeg Hans. «Vreest ge voor de deugd uwer vrouw 7" «Neen volstrekt niet! antwoordde Willner met vuur. «Mijn vrobwtje is zoo door de Turksche overlieden verschaft, hebben de Muzelmannen een slachting onder de Christenen aangericht,die,dank zij den wanhopigen tegenstand der Chris tenen, nog niet algemeen geworden is. maar toch teeds vele slachtoffers heeft gevraagd. Chnkir pacha, die als zeer vreed zaam en verstandig wordt geroemd, heelt de reis naar het eiland aanvaard Maar zal hij in staat zijn, onmiddellijk zooveel gezag uit te oefenen, om de rust te her stellen? Reeds zijn de voorwaarden, die Griekenland voor de inneming stelde, ver vuld. Zal Tricoupis, gedreven door de op winding die in Athene heerscht, tot eeni- gen stap overgaan voor Rusland en Frankrijk tijd hebben gehad aan de overige mogendheden de noodzakelijkheid aan te toonen van een tusschenkornst. In dat geval zou de strijd in het Oosten uitbre ken door de schuld der zoogenaamde «vrienden van den vrede" uit Midden- Europa, die te laat zullen inzien welk een fout zij beginnen, toen zij de schou ders ophaalden over de nota der Griek sche regeering in de kwestie van Creta. Aanstaande Zondag, zal op de ge wone uren, bij de Vrije Ger. Gem. ge predikt worden door den heer Galjaard van Leiden. Aan den heer J. Schulman, hande laar in zilveren werken, oud en nieuw porcelein, enz, alhier, is de personeele vergunning verleend tot het voeren van het wapen van Hare Majesteit de Ko ningin. Met het hoofd naar beneden werd Zaterdagavond, omstreeks halfacht, het vijfjarig kind van W. van der Geld, drijvende gevonden in de Singelgracht op de Weverssingel. Een menigte volks was aanstonds op de been en de timmerman E. S. Bijtelaar, geholpen door den Ge meente-opzichter P. van den Hooff, wend den aanstonds pogingen aan, om de kleine drenkeling te redden. Toen het kind op het droge gebracht was meende men dat het gestorven was. In allerijl werd ge neeskundige hulp ingeroepen van den HoogEdelGestrengen Heer de Mooy, Luit.- Kol. dirigeerend ofl. van Gezondheid, aan het Militaire Hospitaal alhier, terwijl on- dertusschen de heer van den Hooff al het mogelijke deed, om de levensgeesten op te wekken. De vereenigde pogingen gelukten. Na verloop van een half uur gaf de kleine weer teeken van leven. Men heeft, gegronde verwachting het kind te behouden. Naar wij vernemen is dit de derde dren keling, die gedurende den afgeloopen week op dien Singel werd gered. De gymnastiek- en schermvereeni- ging «Ontwikkeling" gaf Zaterdag in den tuin van «de Arend" hare zomer-uitvoe- ring, die door schoon avondweder werd begunstigd. Nadat de gymnasten z'ch op het plankier hadden geschaard, sprak de president der vereeniging, de heer J. Fortuin, de openingsrede uit, waarin hij den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Het groot aantal opgekomenen was hem aangenaam, oindat hij daarin zag een bewijs van groote belangstelling in de gymnastiek, dat ze ten volle ver dient. De gymnastiek toch is niet, zooals velen heden ten dage helaas nog meenen, een cursus tot opleiding voor kunstenma kers of koorddansers, maar om met den grooten Spiesz te spreken een ontspanningsmiddel niet alleen, doch te vens het middel tot vorming van geest en lichaam, dus een middel ter opvoeding, doordien zij in groote mate het spierstelsel in ons lichaam versterkt, en diensvolgens krachtdadig werkt op den bloedsomloop, een geregelde ademhaling en spijsvertering bevordert en onze zenuwen staalt. Daar door komt zij ons lichaam ten goede en zoo doende ook den geestwant alleen in een gezond lichaam kan een gezonde ziel huizen. En uit deze gezondheid naar trouw als goud en zoo verbitterd over de slechtheid van den luitenant, dat ze op 't punt gestaan heeft hem een paar oorvijgen te geven, toen hij haar laatst wilde kussen. Alleen om mijne betrekking en uit vrees van zich den toorn van Jen kamerheer op den hals te halen, heeft ze zich nog ingehouden." «Ze moet die viees maar geheel laten varen," antwoordde Hans, «en doen wat haar gevoel van zedelijkheid en billijke verontwaardiging haar ingeven." «Maar als ik er dan mijn betrekking bij inschiet en mijn vrouw ook 7" «Dan gaan we alle drie te zamen weg. Mijn oom zal 't echter niet zoo verlaten komen, want hij heeft ons meer noodig dan wij hem. Om zich voor Edgards bezoeken te beveiligen, mag uw vrouw de deur sluiten, en opdat onze muziek avondjes er geen schade onder leiden, verzoek ik uw vrouw om naar ons spel te komen luisteren. Als mijn neef haar handtastelijk beleedigt, behoeft zij zich dat volstrekt niet te laten welgevallen. Een vrouw mag in dat opzicht veel meet doen dan een man, zelfs tegenover een edelman en officier. In 't ergste geval moogt ge op mijn bijstand rekenen." Gerustgesteld en onder dankbetuiging keerde Willner terug. «Als ik had geweten," sprak Edgard lichaam en geest, wordt weder opgewekt en levenslust geboren. Door al deze voordeelen, die zij den mensch aanbrengt, veidient de gymnastiek, zooals zij het reeds bij de Grieken was, gen volt rzaak te worden jong en oud, rijk en arm, ieder moet de gymnastiek beoefenen. Want niet alleen dat de gymnastiek de gezondheid bevordert, zij maakt ons volk vaardig wanneer eens ons geliefd vadei- land werd aangetast, om een vijand van den ons dierbaren bodem verwijderd te houden of te verjagen. Onder verklaring dat de vereeniging om deze redenen propaganda voor de zaak der gymnastiek tracht te maken, eindigde hij met den wenscb, dat dit haar eenigern.ate mocht gelukken. Na deze luid toegejuichte rede, werd der vereeniging eene zeer aangename verrassing bereid. Eenige dames hadden zich vereenigd om te trachten de veree niging eene banier aar.tebieden. In hare belanglooze pogingen daartoe zjjn zij ge slaagd en thans konden zij uitvoering aan haar voornemen geven. Bij monde van mejuffrouw Marie Houtzaager werd een prachtvolle banier aangeboden, waarop de naam der vereeniging en het tijdstip harer oprichting 1 October 1884 zijn aangegeven. In hare toespraak, die de aanbieding vergezelde, deed zij uitko men, dat het dames-comité ten volle instemde met het door den president ge sprokene, en in die redenen, alsmede in de omstandigheid dat de vereeniging ten vorigen jare tijdens de vergadering van den Nederlandschen Schutterij-kaderbond te dezer stede een eere-metaal had ver worven, aanleiding had gevonden om de vereeniging met dit geschenk te begif tigen. De Voorzitter, deze toespraak be antwoordende, sprak den dank der ver eeniging uit, en verklaarde dat zij het zich eene groote eer achtte een zoodanig blijk van belangstelling in haar streven te ontvangen, te meer eervol nu het door dames werd geschonken. Bij de verklaring dat het voor de leden een prikkel te meer zal zijn om hunne beste krachten intespannen om nog meerdere onderschei dingsteekenen te behalen, verzocht hij den directeur, den heer W. J. van Rhee, om de ten vorige jare verworven medaille aan de hanier vasttehechten. Onder luide „hoerah's" voldeed deze aan dit verzoek. De reeks der werkzaamheden werd hierna geopend met «gymnastiek, wars van alle kunstenmakerij," en vervolgd door oefeningen met staven en sptingen, waarbij de lenigheid en vaardigheid der leden aan het licht kwam. Het trekken op degen, sabel, en langen stok werd op uitstekende wijze verricht, terwijl de carré op langen stok keurig werd uitge voerd en te recht aller onverdeelde aan dacht trok. De werkzaamheden aan rek stok, ringen en brug hadden onberispelijk, met vaste hand er. tot groote voldoening der aanwezigen plaats, die telkens door handgeklap van hun voldoening blijk gaven. En dat het programma verdien stelijk was uitgevoerd, bewees, dat het bestuur der Utrechtsche gymnastiekver- eeniging „Adolf Spiesz," dat op uitnoo diging tegenwoordig was, bij monde van den president, aan „Ontwikkeling" met eenige waardeerende woorden, een lauwer krans aanbood en aan de banier hing, waarvoor door den Voorzitter van «Ont wikkeling" dank werd betuigd, die daarbij verklaarde dat het welslagen van den avond hoofdzakelijk te danken was aan de leiding van den verdienstelijken direc teur, den heer VV. J. van Rhee. Een zeer geamineerd bal in de open lucht, besloot den feestavond, dien voor zeker allen die tegenwoordig waren, zich lang aangenaam zullen herinneren. De banier, die vervaardigd is in de fabriek van den heer Uelmann te Utrecht, strekt dezen fabrikant tot groote eer. Het bal werd op uitstekende wijze door den Utrechtschen balletmeester van Bemmel geleid. Utr. Dgbl. De eerstvolgende vergadering der classis Amersfoort van de Ned. ger. (do- leerende) kerk zal Woensdag 21 Aug. tot Hans, «dat ik onder uw duiven schoot, door 't mooie Treesje na te loo- pen, zou ik 't wel hebben gelaten. Ge hebt hier toch al bitter weinig tijdver drijf, en 'tis u niet kwalijk te nemen dat ge naar eene uitspanning vei langt, 'l Zou ook zeer ondankbaar zijn van 't mooie wijfje en van haar man, als de eerste zoo onverzettelijk voor u was als voor mij en de laatste 't niet door de vingers zag. Ge hebt immers toch het paartje saamgekoppeld en beiden aan voordeelige betrekkingen geholpen. Trees- je is sedert korten tijd een groote lief hebster van muziek geworden, en luistert met de meeste aandacht naar uwe duet ten." 't Gebeurt somwijlen dan ook wel dat de man van Treesje wordt weggeroepen en ge haar den tijd verdrijven moet." Deze woorden liet Edgard vergezeld gaan van een kwaadaardigen glimlach. Driftig gaf Hans ten antwoord «Op u is 't spreekwoord juist van toepassing: Zooals de waard is vertrouwt hij zijn gasten. Eens voor al wil ik zulke zin spelingen en uitdrukkingen r.iet meer van u hooren. Zeg die tegen uws gelijken maar niet tegen mij." «Ik hoop dat er een tijd komen zal," zei Edgard met kwalijk verborgen spijt, «dat ge eens anders piepen zult, mijnheer aanst. voorm. 10 uren, in de consistorie kamer te Amersfoort worden gehouden. De Arnersfoortsche vélocipéde-club «de postduif" behaalde Zaterdag en Zon dag j.l. bij de gehouden Bondswedstrijden te Nijmegen de navolgende overwinnin gen. De heer J. D. Rolandus Hagedoorn No. 4 Internationalen wedstrijd met voor gift voor twee persoons driewielers af stand 2000 meter een zilveren medaille. Wedstrijd van meel om het kampioen schap van den Algem. Ned. Wielr. Bond, in dezen wedstrijd heeft de heer Hage doorn den Nederl. kampioen J. F. J. Huy- ser geslagen en dusdoende de gouden kampioens-medaille met getuigschrift be haald, door deze overwinning is de heer Hagedoorn erkend als kampioen van Nederland op den hoogen tweewieler. Wedstrijd No. 16 Aanmoedigingswed- strijd van meet uitsluitend voor hooge twcewielers. Eenige prijs: Een zilveren beker ter waarde van f120. Uitgeloofd door den heer J. Voute Czri., onder bepaling dat om dezen prijs slechts eemaal per jaar gereden mag worden en dat hij, hetzij twee achtereenvolgende jaren, hetzij drie maal in het geheel door denzelfden per soon moet gewonnen zijn om het eigendom van den rijder te worden. Winners 1886: de heer J. H. Faber 1887 de heer J. F. J. Huyser, 1888 de heer P. W. Schcltcma Beduin. Deze belangrijke prijs werd ook dooi den heer Hagedoorn behaald en is aan- genoemden heer eene tijdsmedailje toe gezegd. De heer M. Adler, toonde wederom een uitstekend Nederlandsch wielrijder te zijn- Belangwekkend is het hem te zien op zijn zeer klein rijwiel steeds de voorste rijders volgende, zelfs uitmuntende rijders verre achter zich latende. Immer meerder kracht ontwikkelende blijft hij doorrijden bij hem is nimmer sprake van de strijd op te geven, hij blijft steeds onvermoeid in den grootsten wedstrijd. Met een nog al groot velschil heeft hij in dezen wedstrijd het record van den bekenden Eng. rijder Adcoq geslagen. Ook aan hem is een zilveren tijds-me- daille toegezegd. De heer A. Stheeman was No. 2. in den wedstrijd No. 6, waarin slechts een prijs kon behaald worden. Maandag is door B. en W. ten raad- huize aanbesteed het maken van eenige bestratingen, in waalklinkers, als: 1 voetpad van de Utrechtsche poort tot de Bergstraat: 1 voetpad van de Utrechtsche poort tot den Naarderweg; 1 voetpad van den Naarderweg tot het stationsplein; 1 bestrating tusschen de Woudenberger- en Leusderwegen 1 bestrating op de beide zijden van het Havik; 1 bestrating van af de Lavendelstraat tot de Muurhuizen bij het Sluisje; bestrating van de Helling straat en de Hellingsteegbestrating van den omrit bij de algemeene begraafplaats; bestrating buiten de Bloemendaalsche poort er. bestrating van voetpaden bij de St. Andriespoort, ter gezamelijke opper vlakte van 6373.40 M2. Laagste inschrij ver, P. Boks, alhier voor f8,675, aan wien het werk is gegund. Door heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is met machtiging van Gedep. Staten der prov. Utrecht, aan de Hollandsche IJzeren Spoor- wegmaatsch., gevestigd te Amsterdam, vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein verleent in het stationsge bouw van de spoorweglijn Amersfoort Kesteren alhier, wijk G No. 176. Vergadering van den raad der ge meente Amersfoort op Vrijdag, den 16 Augustus 1889, des namiddags ten 1'/, ure. Punten van behandeling: 1. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden. 2. Advies van Burg. en Weth. op het rekwest van den heer J. Sinnige tot het de directeur en oeconoom." «Nog harder, maar altijd op dezelfde wijs, mijnheer de luitenantantwoordde Hans. «Lompe boer I" schimpte Edgard bin nen 's monds terwijl hij zich vei wijderde. Vnn nu af vermeden de beiden neven elkanders bijzijn. Edgards aanwezigheid lokte vele bezoekers, en daaronder ook den baron van Audigast en zijne drie vrienden Helmenried, Costenoble en Wolframsdorf. Verder de reeds" genoem de dames Rosa. Madeleine, Eugenie en Alma. Arno's vriendschappelijke verwij ten, dat Hans zich bestendig uit het gezelschap terugtrok, beantwoordde hij door eene openhartige blootlegging der zaak. «Ik ben niet bang," sprak Arno, «dat ge elkander in 't haar zult vliegen om de kleine huishoudster. Mocht 't echter er toe leiden, dan bied ik mij aan, daar gij noch het pistool, noch eenig ander wapen kunt hanteeren, uw plaatsvervan ger in 't duel te zijn. 't Zou denlichtzin- nigen Edgard geen kwaad doen, als hij eens een ferme houw kreeg in zijn mooi gezichtje." «Bezondig u niet, Arno I sprak Hans. Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2