Gemengd Nieuws. Officieele Publicatiën. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. den zich enkelen in de nabijheid van het gebouw, die ontevreden waren over het besluit, dat 5 cents werd geëischt om tot de bijeenkomst te worden toegelaten. Zaterdag geraakte te Utrecht een tentwagen met de voorwielen tusschen de spoorstaven van de tram, waardoor wagen en paard omvielen en de acht personen, die er in zaten, op de straat- steenen terecht kwamen. Sommigen wer den vrij ernstig gewond en de koetsier, die op het hoofd terecht kwam, werd belangrijk in- en uitwendig gekwetst. Van hel rijtuig braken het lemoen en een der voorwielen. Gisteren werd het nieuwe Centraal Station te Amsterdam in gebruik geno men, de inrichting en uitvoering er van is prachtig. Donderdagavond, klokke elf uur togen honderd man aan het werk om voor het oude station opruiming te houden en rails te verleggen zoodat de dienst Dinsdag geregeld kon plaats heb ben. De belangstelling in de Transvaal is door de komst van den heer Du Toit ontegenzeggelijk krachtig opgewekt. De vele bezoeken bij den superintendent, ten huize van zijn gastheer, den heer Van der Hoogt, getuigen daarvan. Naar men ons meldt, zijn er onder die bezoekers maar al te velen, welke len doel hebben eene betrekking te vragen. Dit is evenwel vergeefsche moeite De heer Du Toit is allerminst hier om posten te begeven. N. w. d. D. Op bevel van den keizer van Duitschland is eene nieuwe Pruisische koningskroon vervaardigd en Zaterdagochtend aan den souverein overhandigd. Dit nieuwe glans rijke symbool van de Pruisische konings waardigheid mag a's een meesterstuk van nationale goudsmeedkunst worden aangemerkt. De vorm is gelijk gebleven aan de oude kroon, doch de nieuwe is rijker en met meer smaak uitgevoerd. De brillonten en paarlen, waarmede zij is versierd, zijn afkomstig uit de konink lijke schatkamers en van onberekenbare waarde. Het gewicht van de kroon be loopt 3 pond er. dat van de diamanten ongeveer 750 karaten. Het kunstvoorwerp is in gedegen of massief goud gesmeed en de breede onderrand versierd met 24 diamanten van zeldzame zuiverheid, zoo groot als noten. Artistieke ciseleeringen in baroque-stijl, loopen om elk juweel heen. Rondom den rand slingeren zich acht prachtig gestoken klaverbladeren, die mede met de heerlijkste diamanten bezet zijn, terwijl de ranken een totaal van 78 diamanten dragen. Tusschen de boogvormige bengels uit komen niet min der fraaie versieringen te voorschijn, in het midden getooid met brillanten en aan de punten met paarlen, die de grootte hebben van eikels. De rijksappel wordt gevormd door een enkelen ed Cabuchon geslepen saphir, boven welk zeldzaam schoon edelgesteente zich een met 18 diamanten bezet kruis verheft. De schit terende pracht van het geheele kleinood komt nog te meer uit door het purper fluweel waarmede de binnenzijde bekleed is. De nieuwe kroonvormige diadeem der keizerin, die ter gelegenheid van het huwelijk harer zuster, prinses Friedrich Leopold, voor de eerste maal het blonde hoofd der Vorstinne tooide, is in het zelfde atelier uitgevoerd waar de kroon werd bewerkt, namelijk bij de Hofjuwe liers Humbert en Zoon te Berlijn. Dit bewonderenswaardige kunststuk is in imperialstijl bearbeid. Elf van de schoon ste .en grootste peervormige paarlen zijn in werkelijke zilveren bogen gezet, die in het geheel met niet minder dan 1500 brillanten zijn bekleed. Ook deze juwee- len zijn uit de koninklijke schatkamer af komstig. Nu de Czaar Berlijn weder verlaten heeft, en alles tot het oude is terugge- i—i Lang had hij aan die verzoeking geen weerstand kunnen bieden. Serena, die vreesde dat hare tranen den vermeenden slaper konden wekken, en hare tegen woordigheid verraden, verliet het ziek bed, sloop voorbij de slapende bediende en verdween. Tegen den morgen zonk de slaap op de moede oogleden van Hans. Toen hij ontwaakte, had Serena reeds de plaats van haar kamenier ingenomen. Zij reikte hem hare zachte, blanke hand en zeide treurig: «Arme Hans!" Deze greep de hem aangeboden hand kuste die vurig en drukte ze tegen zijn hart. De komst van den dokter belette alle verdere teedere ontboezemingen. De dokter prees de tot nu toe aangewende behandeling, en vond dat het zwellen in zooverre was afgenomen dat het been gezet kon worden, en maakte daartoe de noodige toebereidselen. Serena snelde uit de ziekenkamer weg en wachtte in naamloozen angst het zetten van 't been af. Toeri alles was afgeloopen mocht Se rena weder in de ziekenkamer komen, waar Hans haar lachend de hand toestak. «Zeker heeft het zeiten van 't been erge pijn veroorzaakt," sprak Serena op medelijdenden toon. fHordt vervolgd.) keerd, begint men zich voor te stellen, dat de bijeenkomst al bitter weinig te beteekenen had. Reeds -Vrijdagmiddag daalden de Russische fondsen eenige per centen aan de Berlijnsche Beurs, wijl de Reichsanzeiger wel den toast van Keizer Wilhelm, doch niet het antwoord van den Czaar bevatte. De fout werd den volgenden dag hersteldde koele, weinige woorden, die de Russische heerscher had gesproken werden in 'tFransch opgenomen in het officiëele orgaan doch de indruk was moeilijk uit te wisschen. Zaterdag zijn de zittingen van het Hon- gaarsche parlement geopend Men ver wacht nu een hevigen parlementairen veldtocht tegen het ministerie Tisza, Reeds in de eerste zitting kondigt de oppositie vier interpellaties aan. De liberalen en ministeriëelen zijn zich zeer goed bewust van wat hen boven het hoofd hangt. In hunne organen hebben zij den strijd met de oppositie reeds aangebonden voor de zftting nog geopend was, als een voorspel voor de worsteling, die in het Parlement op handen is. Bovendien hebben de lei ders der partijen reeds vooraf hun hou ding en zienswijze voor de keizers bloot gelegd. Een hefligen strijd." zeide Tisza in een rede voor zijn kiezers te Nagyvarad, «wordt tegen mij voorbereid ulle rampen, die het land troffen, worden mij ten laste gelegd. De oppositie beweert zelfs, dat mijn collega's in het ministerie met haar samenspannen, om mij ten val te brengen. Men noemde mij vaak een han dig tacticus. Ik zal thans een tactische fout begaan door de verklaring indien de oppositie op de ontbinding der meer derheid rekent kiest zij eene heele dwaze taktiek, want zij tracht die partij te ver- deelen door middelen, waardoor mijne aftreding als leider der regeering aan vrees zou kunnen worden toegeschreven. Doch de liberale partij en ik zijn vast doordrongen van den plicht, die de tak tiek der oppositie ons oplegt. Die plicht isde Grondwet van het land te verde digen tegen straataanvallen, de eerbied voor de wetten te blijven vorderen, en er voor te waken, dat de binnenlandsche vrede niet verstoord woidt." Bij den geheuden Schietwedstrijd op Zondag 13 Octoher, door de leden van de Afdeeling Schutterijkader Bond, werd de Zilveren Medailje, daartoe aangeboden door liet Hoofdbestuur van den Nederl. Schutterijkader Bond, behaald door den sergeant G. Muijs van de dd. Schutterij alhier, lid van den Bond. Bij de gehouden aanbesteding van levensmiddelen enz. voor de dienst van het hospitaal van af 1 Januari tot en met 31 December 1890 waren de minste in schrijvers, B. E. Mater kruidenierswaren en boter, Azijnman aardappelen van 1 Nov. 1889 tot 30 Juni 1890, van der Maalh witbrood, G. Coenen steenkolen en tuif, E. van Delden te Vaassen voor het wasschen van linnen en wollen goe deren van 1 Januari tot en met 31 December 1890. Luitenant Meteleikamp is ook dit jaar weer de koning van de renbaan ge weest. Uit een vergelijkende statistiek in het Sportblad kan men zien, dat hij de meeste (9) overwinningen behaalde en dat hij onder de winnende eigenaren met f3849.17 de eerste plaats inneemt. Gisterenmiddag ging een jeugdig, vurig paard bestuurd door den eigenaar den heer S. aan de Varkenmarkt op hol over de Langestraat, Langegracht tot aan den Nieuwenweg, alwaar het rijtuig tegen de leuning van den brug reed en de bestuurder uit het rijtuig werd ge slingerd en zich in het aangezicht ver wondde. Het paard schoot los en liep naar den stal, terwijl de bestuurder in eene woning werd gebracht alwaar hij door den arts H. heelkundig is behandeld. De oorzaak is, dat bij het afrijden van de helling aan de Langegracht, het rijtuig op de hakken van het paard stootte. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de 2de helft der maand Sept. 1889. 1. Mej. D. E. Liter, 2. J. v. d. Boogaard, 3. D. J. Woutersen, 4. J. Hakkinge, 5. Willigers. Van Bunschoten. 6. D. Gerritsen, Apeldoorn. Briefkaarten. 1. Mevr. C. Loran, Amersfoort. 331ste ülTAAmOTllUIi. Vijfde klasse. (Vierde of laatste week.) Trekking van 12 Oct. (100 LOTEN.) Ten kantore van de Collecteur te Amersfoort te beurt gevallen Prijs vau f 70. op No. 11438. Zonder prijs zgd uitgetrokken: 1517, 5325, 13616, 16489 en 18889. Amsterdam. Muiderberg. Naaiden. Velp. Jan. Wat hebben de Vlaamsche Bel gen toch een harden strijd te voeren voor hunne moedertaal! Piet. Welzoo, wat is er nu weer ge beurd J. Onlangs zond hei bestuur van de godshuizen te Antwerpen een Vlaamschen brief met Vlaamsch adres aan het bestuur der godshuizen te Nijvel in Brabant, waar Vlaamsch de volkstaal is. Die brief werd deor den besteller bezorgd bij den voor zitter der rechtbank te Nijvel, die hem in ontvangst nam. P. Die ambtenaar vestond zeker geen Vlaamsch en dan is hij ook niet op zijn plaats in een Vlaamsch sprekende ge meente. J. Evenmin als de beambten van het postkantcor, die alleen maar Fransch verstaan. P. Maar hoe is men dat te weten ge komen J. Wel, de voorzitter der rechtbank stuurde den brief naar Antwerpen terug met de in 't Fransch gestelde mededee- ling«Deze brief is, geloof ik, in't Vlaamsch gesteld, en ik ken die taal niet." P. Dat heeft wel wat van tergen. J. Juist. Maar men moet voorzichtig zijn. De Vlaamsche leeuw begint zijn klauwen en tanden te laten zien. Hoogland. In eene gehouden verga dering van Stemgerechtigde lidmaten der Hervormde gemeente alhier is tot predi kant beroepen de heer Bollee, predikant te Oosterland. Woudenberg. Op de groeve van wijlen den heer C. van Wieringen hebben vele ingezetenen van hier en uit de om streken een netten gedenksteen doen plaatsen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk Beroepen: Ta Lienden, A. S. Grave- mcijer, te Oldeboorn en Nes. Te Tiel, M. J. Adriani, te Almelo. Te Kotben, C. F. M. Deelemau, te Tricht. Te HilvarenbeekJ. F. Thieme, gepensioneerd O.-I. pred. Te Foud- gum en Raard, A. VV. Hotte, te Sittard. Te Klaaswaal, W. H. Dekkihg, to Haarlemmer meer. Te Sluipwijk, G. J. Antink, te Oos- termeer. Te Ouderkerk aan den Amstel, IJ. J. Bootsma, te Zoetermeer. Te Monster, A. Renier, te IJselmuiden. Te Hendrik-Ido-^ m- bacht, J. Koster, emer. pred. van Groningen. Te Woudsend, J. Pot, Dalfsen. Naar Ter- Heijde j(cl. 's-Gravenbage), J. A. A. Binne- weg Jz., te Drunen. Naar Zuidland, P. Zeg- boer, te Nieuwlekkorland. Aangenomen: Naar Gellicum en Rhe- noy, door H. G. Oudegeest, te Engelen (cl. 's-Boscb). Naar Schiedam, door C. Veen, te Stedum (cl. Appingedam). Naar DeVuursche (cl. Amersfoort), door W. M. Zijlstra, cand. te Oosthem (cl. Sneek). Bedaukt: Voor Montfoort, door J. Kos ter, emer. pred. te Leersum. Voor Katten- dijke, door D. Jacobsen, cand. te 's-Hage. Voor Souburg, door H. W. Vethake, te Schalkwijk. Voor Op- en Neder-AndelJ(cl. Heusden), door E. V. J. Japeben, te Kok- kengen (cl. Utrecht.) Voor Leiderdorp, door P. S. Meerburg, te Ketel. Voor Gaastmeer en Nijbuizen, Oudemirdum en Sondel en PaeseDS, door VI. M. Zijlstra, cand. te Oost- hem. Ned. Ger. Kerken Beroepen: Te Waarder, J. Dijkstra, te Sliedrecht. Aangeuomon: Naar Nes en Wierum (Friesland), door 11. K. Zijlstra te Kooten. Naar Dordrecht, door G. van Goor te Bun schoten. Naar Anjum, door E. Zwiers, cand. aan de V. U. Bedankt: Voor Heeg, door J. J. A. Ploos van Amstel, te Reitsum. Voor Ouds hoorn, door D. Boonstra, te Zwolle. Voor Meppel, door G. van Goor, te Bunschoten. Voor Waarder, door J. R. Dijkstra, te Slie drecht. Voor Enschede, Koudekerke, Schet- tens, Piaam, Wommels, IJselmonde en Steen- wijk, door E. Zwiers. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Naar Jutrijp, H. Dijkstra te Oldekerk. Te Makkum c. a. R. J. van der Veen te Hindeloopen. Te Lutten, J. P. Vis ser, te Baarn. Naar Rottevalle, J. C. Bal huizen, te Scharnegoutum. Naar Appelscha J. C. van Mantgem, cand. te Harderwijk. Naar aanleiding van de werkstaking te Rotterdam schrijft men aan het Utr. Dgbl. De werkstaking en wat daardoor aan het licht is gekomen, heeft weder ruim schoots gelegenheid gegeven een blik te slaan in ons volksleven en weder menig type te voorschijn doen treden, dat waard is geteekend te worden. Daar is bijvoorbeeld onder de sjouwer lieden of deftiger uitgedrukt de boot werkers de «baas", ook wel genoemd «Walbaas", in onderscheiding van den stuwadoor of stouwer, dat is de man, die naar het binnenkomende schip roeit, om het lossen van de lading aan te ne men. De baas is in dienst van een be paald kantoor en neemt de geheele zorg vooi het werk van het lossen en laden op zich. Hij werft het berioodigde getal werklieden aan, draagt zorg, dat zij ter stond beschikbaar zijn, houdt toezicht op het werk en keert de loonen uit. Zooals de menschen in het algemeen zich onderscheiden door eene eindelooze verscheidenheid, zoo valt er ook verschil op te merken onder de bazen. Er zijn brave huisvaders onder en al staat over het algemeen het twee-borrelsstelsel niet hoog in aanzien onder hen, toch zijn er die met betrekkelijke bescheidenheid van de jeneverflesch gebruik maken. Daar tegenover staan er ook en volstrekt niet weinige die een dozijn borrels per dag en wel meer aandurven. Tusschen een baas der sjouwers en een kroeghouder bestaat gewoonlijk eerie zeer nauwe betrekking. In de kroeg werft de baas zijn volk aan, en in de kroeg betaalt hij de loonen uit. Dit brengt mee, dat de kroeghouder van den baas afhankelijk is. Het gebeurt ook, dat de baas zelf kroeg houder is. In dit geval weet hij het mes uitmuntend aan twee kanten te laten snijden. Ziehier een voorbeeld van zulk een baas-kroeghouder, uit het leven gegrepen. Laten we hem gemakshalve Jan Dirk noemen, onder opmerking evenwel, dat hij bij den burgelijken stand onder een anderen naam staat ingeschreven. Jan Dirk dan heeft vroeger voor matroos ge varen en heel wat wederwaardigheden beleefd, die ons echter hier niet behoe ven bezig te houden. Thans is hij sedert vele jaren baas bij een der grootste kan toren. Jan Dirk had al spoedig begrepen, dat er met een beetje overleg voor een baas ook nog op andere wijze dan op de boot geld te verdienen was. Hij kocht een kroeg en plaatste zijne vrouw in het buf fet. Voortaan was het daar, dat hij zijn werkvolk in dienst nam en de loonen uitbetaalde, en onder de sjouwers was het spoedig bekend, dat wie de meeste «spatjes" nam, het hoogst bij den baas stond aangeschreven. Hij had daarbij een eigenaardige manier om de werklieden zoolang mogelijk in zijne kroeg te houden. Als hij wist, dat de boot, die gelost moest worden, om tien uur aan wal zou zijn, dan heette het voor zijne werklie den, dat reeds om acht uur met lossen zou kunnen worden aangevangen. Na tuurlijk waren zij dan voor achten pre sent, en een goed sjouwer zit niet twee uur laog in eene kroeg met een dorstige keel. Hierbij bepaalde zich Jan Dirk's kunst om geld te verdienen niet. Hij zocht de goed beklante kroeg aan een ander over te doen, en dit gelukte hem al zeer spoedig, want hij kon «uit de boeken" bewijzen, dat er wekelijks grof geld werd verdiend. Na verloop van eenigen tijd kocht Jan Dirk eene andere kroeg, liefst eene die weinig beklant was en die hij dus goedkoop kon overnemen. Natuurlijk verloor nu de verkochte kroeg terstond hare dagelijksche klanten, want voor Jan Dirk's werklieden was nu voortaan de nieuwe kroeg van den baas de plaats van bijeenkomst. Hoe dikwijls Jan Dirk dit kunststuk heeft uitgevoerd, weet ik niet met zeker heid te zeggen, maar zooveel staat vast, dat hij ook met deze industrie heel wat geld heeft verdiend. Thans zal Jan Dirk naar andere mid delen moeten omzien om zijn kapitaal te vermeerderen, wan' bij gelegenheid van de werkstaking is zijn patroon er achter gekomen welke practijken hij bezigt om geld te winnen, en Jan Dirk heeft zijn ontslag gekregen. Als nu de patroons maar allen begrij pen dat het groote kwaad niet schuilt bij een bepaald persoon, maar in het stelsel, dat de werklieden noodzaakt de kroegen te bezoeken en daar lang te vertoeven. In Chicago moet onlangs de volgende grap hebben plaats gehad. Een der rijkste jonge kooplieden van de stad was verliefd op de mooie mevrouw Brun, een bekende schoonheid. Hij maakte haar ijverig het hof en had bij een zijner bezoeken de stoutheid, om eene kus te vragen. «Nooit," antwoordde zij toornig. «Tot geen prijs?" vroeg de aanbidder en hij greep zijn hoed. Zij sidderde, plotseling had zij een inval gekregen- «Nu, ik zal het doen om der wille van de vereeniging van lief dadigheid, waarvan ik, zooals gij weet, voorzitster beu. Een kus van mij kost 500 dollars." «Goed, zeide hij en ging heen, om het geld te halen. Na een kwartier komt hij terug en reikt haar de banknoten over en krijgt de be looning. Een half uur daarna vinden we hem bij den man der schoone weldoen ster. «Zeg eens, die 500 dollars, die je me geleend hebt, heb ik niet kunnen plaatsen. Ik heb ze in 't voorbijgaan aan je vrouw gegeven. «Dankje adieu." en weg was hij. 's Avonds komt Brun thuis, zijne vrouw ontvangt hem en terwijl zij hem zijne jas helpt uittrekken, zegt hij«Thomson heeft je 500 dollars gegeven, nietwaar?" Gelukkig stond zij juist achter hem,zoo dat hij niet kon zien', hoe bleek zij werd. Zij kon geen woord uitbrengen. »Ja," vervolgde Brun, «hij leende 500 dollars van me, maar een uur later kwam hij terug en zei, dat bij ze niet had kunnen gebruiken en ze daarom aan jou terugge geven had. Is dit niet zoo?" «Ja zeker," antwoordde zij, half stikkend van woede. Zij liep naar haar naaidoos, haalde de banknoten er uit en ze hem overreikend «Hier is het geld mijn vriend!" Tc Helmond is Zondagavond een moord gepleegd. Zekere M., fabrieksarbei der aldaar heeft een bejaard timmerman, genaamd L., bij een twist dood geslagen. Misbruik van sterken drank is ook hier weder oorzaak van het ongeval. De huzaar H., te Deventer die bij eene vechtpartij zijn kameraad het rechteroor heeft afgebeten, is door een krijgsraad te Leeuwarden wegens mishandeling ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De kameraad kreeg 1 maand gevange nisstraf. Sedert een paar dagen is te Utrecht •en nieuwe wagen in gebruik, ten einde de gevangenen te verroeren. Deze wagen, die in een der rijkswerkinrichtin gen is veivaardigd, ziet er uiterlijk netter uit dan die vroeger voor dat doel werden gebezigd. In den wagen bevinden zich zes afzonderlijke afdeelingen, bestemd voor gevangenen, terwijl in het midden nog eene ruimte aanwezig is, waarin twee veldwachters kunnen plaats nemen dit laatste is zeker eene verbetering, daarin den vroeger gebruikten wagen deze amb tenaren buiten op den wagen moesten zitten. Boven elke afdeeling is een lucht koker aangebracht. Als een speling v^n het noodlot ver dient vermelding, dat een wagenmaker, die dezen wagen mede heeft helpen ver vaardigen, Maandagjl. wegens landlooperij' voor de rechtbank terecht stond, en thans als gevangene daarin werd vervoerd. Op de aardappelenmarkt te Utrecht is Zaterdagmorgen tegen twee personen proces-verbaal opgemaakt, wegens het ter markt brengen en te koop aanbieden van zakken met aardappelen, die bij meting bleken, geen hectoliter te bevatten. Te New-York had dezer dagen eene proefneming plaats met het dynamiet- vaartuig «Vesuvius", welke voortreffelijk slaagde. De boot schoot door luchtdruk 30 dynamietboinmen, met eene snelheid, die de bij contract bepaalde nog ver overtrof. De voorwaarde was, dat in elke 30 minuten 15 schoten moesten worden gelost, maar inderdaad werden 15 bom men, elk 8 voet lang en 15 Eng. duim dik, met een ontploffingsstof van 200 pd., eene Engelsche mijl ver in 16 minuten en 11 seconden uitgeworpen. Tegen 6000 pd. dynamiet in een kwartier is geen ves ting en geen pantserschip bestand. Het zal er toe komen, dat de oorlog onmoge lijk wordt, als geheele legers en groote steden met enkele schoten knnnen worden vernietigd. Te Stadskanaal is eene vrouw, tenge volge van het misbruik van sterken drank, dood in hare woning gevonden. Een vreeselijk ongeluk heeft plaats ge had in de omstreken van Lanciano (Ita lië). De familie van den hertog Alfred Zuchetti woonde daar sedert eenigen tijd, en dezer dagen weerklonk 's nachts eene vreeselijke ontploffing. De hertog had een voorraad jachtkruit in huis van meer dau 5U kilo dat kruit was ontploft. De hertog en zijne vier zonen zijn omgekomen met vond hunne verbrijzel de ledematen tusschen de puinen van het huis. De hertogin en de gouvernante werden deerlijk verminkt. De BURGEMEESTER en WETHOU- DEBS van AMERSFOOR1', Brengen den ingezetenen in herinnering de navolgende bepalingen vandeartt. 27 en 42 der wet van den 29. Maart 1833 (Staatsblad No. 4), houdende de BELAS TING OP HET PERSONEEL, gewijzigd bij de wet van den 9. April 1869, (Staats blad No. 59) Die na den 15. Mei een perceel in gebruik neemt, is voor dit perceel de belasting naar de vier eerste grondsla gen, voor den tijd des dienstjaars die dan nog over is, verschuldigd. Aan den belastingschuldige die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijnen dienst achterlelaten, wordt ontheffing verleend van zijn aan slag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars die dan nog over is, indien daarvan door hem binnen den tijd van eene maand, volgende op die waarin hij bet perceel verliet, tegen be wijs, schriftelijk aangifte is gedaan ten kantore van den Ontvanger, op een aldaar kosteloos verkrijgbaar biljet. De ontheffing wordt ook verleend over het driemaandelijksch tijdvak waarin het perceel werd verlaten, indien de belas tingplichtige daarna, doch in den loop van datzelfde tijdvak, een ander perceel waar-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2