Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. distrikt is onder bevel van staikapitein Schoch en bevat Amsterdam I en II, Alkmaar, Beverwijk. Enkhuizen, Haarlem, Hoorn en Zaandam. Het hoofdkwartier voor het Noorden zal in Leeuwarden zijn, onder bevel van adjudant Palstra en sluit zich aaa met Groningen I en II, Kampen, Winschoten, Nunspeet, Meppel, Steenwijk, Lemelerveld. Nijverdal, Veendam. Het zuider hoofdkwartier is te Vlissin- genhet bevat Middelburg, Retranche- inent en IJzendijke. De Heilssoldaat heeft nu een wekelijk- sche oplage van 14.000 exemplaren. Te Sneek zag een hond een onop- gemerkten drenkeling in de stadsgracht met den dood worstelen. Het dier sprong te water en stond binnen weinige secon den met den drenkeling, een vierjarig schipperskind,, op het droge. Uit Katwijk aan de Rijn zijn ter beschikking van den officier van justitie te 's-Hage gesteld de gebroeders S., ver dacht hunnen inboedel in brand te hebben gestoken. De loge «Ultrajectina" te Utrecht heeft eene bijdrage gezonden aan de kweekschool voor bewaarschoolhouderes- sen te Leiden, en zulks als gevolg van de intrekking der rijksbijdrage van f5000, welke deze instelling tot dusver genoot. Zondag l.l. werd aan het einde der godsdienstoefeningen der Ned. Ger. Kerk te Utrecht eene collecte gehouden voor den bouw eener tweede kerk, waarvoor het terrein reeds is aangekocht. De collecte bracht op ruim f1514 en eenige zilveren en gouden voorwerpen. De Synode der Ned. Herv. kerk heeft tol kerkelijk hoogleeraar aan de Universiteit te Amsterdam benoemd dr. A. W. Bronsveld. De Staals-Courant van gisteren be vat de voorwaarden van concessie voor den aanleg en de exploitatie van eA locaalspoorweg van Ede over Barneveld naar Nijkerk. Naar men verneemt is tot adjudant des Konings in buitengewonen dienst benoemd de met rang van majoor op zijn verzoek gepensioneerde ritmeester van het 3e regiment huzaren, in garnizoen te Leiden, J. D. H. graal van Limburg Sti- rum, voormalig ordonnance-officier van Z. M. De wisselwachter der Staatsspoor wegmaatschappij de Moor te Leeuwarden, die den 'löden September j. I. onder een trein geraakte en daarbij een been ver loor, heeft het ziekenhuis hersteld verla ten. Voor rekening der maatschappij is hem een kunstbeen verstrekt. Uit de zuidelijke veeteeltstreken van Noord-Holland wordt geschreven »In geen jaren ging de veeteelt met zulke gunstige omstandigheden gepaard als dit jaar; de stand der graslanden was reeds in het vroege voorjaar overvloedig zoodat in April het vee naar buiten kon de hooioogst daaropvolgende was ruimer dan de laatste twintig jaren het geval is geweest; de boter- en kaasprijzen waren daarbij zeer voldoende, terwijl de prijzen van het vee, als een gevolg van den over- vloedigen hooioogst den laatsten tijd aan zienlijk stegen. Minder gunstig zijn deze hooge prijzen voor de bouwboeren, die in den regel, ten einde de noodige mest te verkrijgen in het najaar vee opkoopen, om in het voorjaar weer te verkoopen." Te Utrecht zullen bij het gemeen tebestuur pogingen ln het werk worden gesteld, om afschaffing te verkrijgen van liet traditioneele brandpiket der schutterij aldaar. Hiertoe heeft in hoofdzaak geleid, de last en moeite, welke door dien dienst aan de burgerij wordt opgelegd, maar ook, omdat gebleken is, dat bedoeld brandpiket weinig of geen diensten kan bewijzen, daar vooral in den laatsten tijd de schutters op de plaats des onheils aankomen, wanneer de brand gebluscht is. Bovendien is de sterkte van het brand piket uit het garnizoen van dien aard, dat het aanwezig moeten zijn van de schutterij, als geheel overbodig kar, wor den beschouwd. Keizer Wilhelm van Duitschland is van zijn uitstapje naar het Oosten op de terug reis. Hij verliet het stoomschip, dat hem tot drijvend paleis dient, en was de gast van koning Umberlo van Italië, die hij eergisterenavond verliet om zijn reis naar Insprück voort te zetten waar hij keizer Frans Jozef ontmoette. De keizer van Oostenrijk wachtte den trein op het per ron van het station af. Keizer Wilhelm zat aan het portier van zijn coupé: de keizer van Oostenrijk ging op de trede van het rijtuig staan en begroette den keizer en de keizerin op de hai lelijkste wijze. De beide vorsten omarmden elkander en keizer Frans Jozef kuste de hand der Duitsche keizerin. Beide keizers r.umen toen plaats in de coupé en knoopten een levendig gesprek aan. De menigte hief bij de komst van de vorstelijke personen luide juichkreten aan. Zoodra laatstgenoemden waren uit gestegen, bood keizer Frans Jozef zijn arm aan de Duitsche keizerin, om haar naar den waggon te geleiden, waarin het ontbijt zou gebruikt worden. De trein vertrok weder te 12 uur 25 minuten. De keizer van Oostenrijk begeleidde keizer Wilhelm tol aan Rosenheim. Deze samenkomst zal nu waarschijnlijk wel een einde maken aan de reeks be zoeken van vorstelijke personen, die den zomer en het najaar hebben gekenmerkt. Het was te voorzien, dal de Duitsche keizer, na aan koning Umberlo zijn reis impressies medegedeeld te hebben, daar van den keizer van Oostenrijk niet on kundig laten kon. Hij wil geen aanleiding geven tot jaloezie onder Duitschlands bondgenooten. Uit Parijs komt de treurige tijding dat Jules Ferry op sterven ligt. In de cou loirs van het Palais Bourbon werd reeds vei meld, dat hij dood was, doch een telegram uit Nizza spreekt wel over den ernstigen toestand, doch ziet geen on middellijk gevaar. De vrienden van Ferry toonden zich echter zeer ongerust. Zonder nu dadelijk aan den dood van den vroegeren voor zitter van den ministerraad te denken, ontveinzen zij zich niet, dat de toestand ernstig genoeg is. Jules Ferry is aange tast door een ernstige borslaandoening, waarbij nog een oude hartkwaal komt. Een metselaar die Donderdag op een ladder staande, aan een perceel op de Langegracht werkzaamheden verrichtte, viel met dien ladder om en bezeerde zich zóódanig aan hoofd en beenen, dat heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Hij kon evenwel loopen naar zijne woning. Te veel gebruik maken van sterken drank, schijnt dat hem het evenwicht deed verliezen. Gisteren omstreeks 12 uur is de ruim zeventigjarige v. d. P. nabij zijne woning aan den Heiligenbergerweg door een boerenwagen, die voor een kar wat ver uitweek, zóódanig over zijn schouder en been gereden, dat hij in zijne woning moest worden gedragen. Inmiddels in geroepen heelkundige hulp was vooralsnog niet noodig, zoodat gegronde hoop be staat dat hij er goed is afgekomen. De rechtbank te Utrecht deed Don derdag jl. o.m. uitspraak in de navolgen- zaken G. J. v. L., te Amersfoort, bekl. van mishandeling van W. van Eeden, veroor deeld tot f8 boete, subs. 6 dagen hech tenis; J. de G. te Amersfoort, bekl. van beleediging van eer. ambtenaar ge durende de rechtmatige uitoefening zijner bedienmg, veroordeeld tot f8 boete subs. 6 dagen hechtenis; Aan het postkantoor Amersfoort en de, daaronder ressorteerende, hulpkanto ren werd gedurende de maand October 1889: Ingelegd f4323.27'/j Terugbetaald f3223.52. liet laatste, dooi dat kantoor uitgege ven, boekje draagt het nummer 1907. De Directeur v/h postkantoor alhier maakt bekend, dat van af 17 Nov. e. k. op Zon- en algemeen erkende Christelijke Feestdagen.de Hulpkantoren: Bunschoten Leusden, Maarsbergen, Soesterberg en Woudenbergvoor het publiek zijn open gesteld van 122 ure 's nam. Amersfoort, 16 Nov. 1889. De Directeur, C. SMITT. Hooglaail. De heer N. Hooyboer onderwijzer alhier, is benoemd tot on derwijzer aan de openbare lagere school te Heemstede. Hoevelaken. Ds. F. Kijftenbelt al hier is beroepen te Zevenbergen. Sclierpenzeel. Het herhalings-onder- wijs aan de openbare school alhier, wordt door 11 leerlingen gevolgd. r—mt Tot beslechting van den socialen strijd en wegneming van de oozaken daarvan, heeft Leo Tolstoi te Moskou een genoot schap opgericht om de ellende te »popu- lariseeren". Dit genootschap wil de on- gelukkigen eu onterfden doen inzien,dat geld niet gelukkig maakt. Men kan zich volgens de overtuiging der vereeniging geluk verschaffen, ook zonder geld, dat meestal het tegendeel aanbrengt. Voor de Weesinrichting te Neerbosch werden de vorige week weer tal van gif ten en goederen ontvangen, o. a. 104 stuks kleedingstukken van de Jongedoch- tersvereeniging uit Overschie, uit Rotter dam f500 van mevrouw N. N. voor win teraardappelen. uit 's-Hage, van mevrouw P. S. H. f 100, uit Wassenaar f40.65 (oollecte in de Herv. Kerk), enz. In De Pers een te Pretoria (Transvaal) verschijnend blad, van 16 October jl. lezen wij het volgende: «Landverhuizers komen dagelijks in groote mass3 binnen, de stoombooten uit Europa komen geregeld vol passagiers aan en iedere stoombootmaatschappij laat extra-booten loopen om aan de groote vraag naar ov, rtocht te kunnen voldoen en al die menschen blijven niet in de kolonie, het meerendeei gaat noord waarts en koetsen, muilezels- en ossen wagens komen overal in dezen Staat aan om het land te overstroomen met een aantal vreemdelingen, die komen beproe ven om hier rijk te worden, of althans hun brood te verdienen. Doch wij hebben geen brood! Wij hebben goud, zilver, kwikzilver, kolen, asbest, doch dat alles kan men niet eten. Wel hebben wij nog niet gehooid dat iemand den laatsten tijd honger geleden heeft, doch als de productie van het land niet toeneemt in dezelfde mate als de bevolking, dan moet hier een hongersnood komen. Intusschen worden voor alle artikelen van levensonderhoud hongersnoodprijzen betaald. Het vleesch is duur, slecht en weinig voorhanden aardappelen zijn voor 5 pd. st. (60 gulden) per mud bijna niet te krijgen voor boter betaalt men van 5 tot 7 schillings (van f3 tot f4.20) per pond, en dan is het er nog boter naar; meel kost van 2 tot 3 pd. st. (f 12 tot f36) per zak eieren krijgt men slechts met moeite voor 5 shill. (3 gulden) per dozijn mielies zijn schaarsch en ook al duur voor havergerven betaalt men in Johannesburg van 10 tot 12 pd. st. (f120 tot (f144 per honderd dunne bos sen. Dit is echter nog het ergste niet: er wordt hier veel geld verdiend en men kan dus wel wat meer uitgeven. De omstandigheid, dat de eerste levensbe hoeften weldra geheel zullen ontbreken, is ernstiger. In Natal en de Kolonie zijn reeds mielies ingevoerd en er worden nog een paar schepen met zulk eene lading ver wacht, en in de Kolonie wordt reeds ge sproken om ingrediënten in te voeren, waarvan men brood kan bakken. De twee kolonies hebben echter voordeelen, die ons ontbreken, zij liggen aan de zee en één telegram naar Europa voor ziet hen in een maand tijds van alles wal zij noodig hebben. Wanneer dus daar de nood hoog geklommen is, is de uitkomst nabij. Wat moeten wij echter doen, ingesloten als wij zijn door afge brande grasvlakten waarop geen beest leven kan? Wat helpt het ons of de na burige Staten overvloeien van melk en honig, als wij het niet hierheen kunnen krijgen Er is hier bijvoorbeeld gebrek aan slachtvee, de Vrijstaat heeft over vloed, doch het kan hier bijna niet wor den ingevoerd, omdat de beesten, op den Jangen weg, dien zij Hebben af te leggen, eten nog drinken vinden en dus versmachten zouden van honger en dorst- Stel de kolonie, Natal, of de Vrijstaat konden ons voorzien van aardappelen, meel, boter en andere levensmiddelen, die bij ons bijna geheel ontbreken, hoe zou men het goed hier krijgen Transport wagens zijn niettegenstaande de hooge prijzen, die te Kimberley en te Ladys- mith worden aangeboden, bijna niet te krijgen en de weinige transportrijders, die zich aanbieden, zijn niet in staat de honderden en duizenden balen goed te vervoeren, welke in die plaatsen opgesta peld liggen. De droogte zou al zeer lang moeten aanhouden, willen wij dit jaar zonder groote kleerscheuren door den winter heenkomen, doch hoe moet het de vol gende jaren gaan. De bevolking neemt iederen dag toe als in geen ander land ter wereld, en als niet de Regeering en het volk dezer republiek bijtijds maatre gelen nemen, dan moet het hier in de naaste toekomst onvermijdelijk tot een hongersnood komen, want wij kunnen niet, zooals andere koloniën, op de hulp van buiten rekenen, doch moeten trach ten met de rijkdommen van onzen bo dem zoo te werken, dat wij de bewoners van ons land kunnen voeden. De Regeering is natuurlijk niet aan sprakelijk voor de droogte, zij kan het niet laten regenen, doch ze kan en moet veel doen, om de gevolgen der droogte niet zoo verschrikkelijk te doen zijn. De Romeinen en andere oude volken her schiepen de woestijnen in hun land door hun grootste waterleidingen van mijlen en mjjlen lang, in paradijzen, waar alles gegroeid kan worden. Laat de Regeering en de landbouwende bevolking van dit land daaraan een voorbeeld nemen, en door kunstmatige besproeiing het land vruchtbaar maken. Een bekwaam schutter. Zaterdag 5 October kwam te Barberton (Transvaal) aan een zekere heer Bosch, boer in den omtrek, die een lammervanger vertoonde, een soort van arend, dien bij onder zon derlinge omstandigheden geschoten had. De vogel had reeds eene week geleden zich boven zijne plaats vertoond, was toen op eens op een jong varkentje neer gestreken en had dat met het grootste gemak medegevoerd. Toen bleef hij eenige dagen weg en zou weldra in het vergeet boek geraakt zijn. Vrijdag 4 (Oct.) deed de heer Bosch een middagdutje tol hij op eens gewekt werd door een schel angstgeschreeuw. Hjj vloog op, nam zijn Martiny Henry geweer en spoedde zich naar buiten. Wat zag hij daar? Hij zag een oude Kaffer- meid, die als een razende rondsprong en handen en oogen ten hemel ophief. De heer Bosch keek dus ook naar boven en zag een grooten vogel, die een klein Kafferkind in zijne klauwen had en reeds op zijn minst 70 yards boven den grond was. Een oogenblik stond de heer B. versteld, doch spoedig herkreeg hij zijne tegenwoordigheid van geest en het kwam hem in de gedachte dat het in ieder geval het best was op den vogel te schieten, zelfs op gevaar af van het kind te dooden, daar dit dan uit zijn lijden zou zijn. Hij legde dus aan, schoot en zag tot zijne ontsteltenis dat de arend doorvloog. Dit duurde eenige seconden, de heer Bosch had het geweer weder geladen, toen hij op eens zag dat de arend begon te da len. Fladderend kwam de vogel al lager en lager, nog steeds het kind in zijne klauwen houdende. Eindelijk kwam het beest lussehen eenig struikgewas terecht. De heer B, spoedde zich daarheen en zag dat de vogel dood was. Het kind was er gelukkig goed afgekomen. Het had eenige schrammen, tengevolge van de dorens waar hettusschen gevallen was en eenige indruksels van de klauwen van den vo gel. Het behoeft niet vermeld te worden, dat de gelukkige schutter overal geluk gewenscht eu geprezen werd met zijn betoonde tegenwoordigheid van geest. Een opzienbarend rechtsgeding begint heden te Wadovice (in Oostenrijksch Gallicië) tegen landverhuizing-agenten, die door middel van stelselmatige omkooper ij van Oostenrijksche spoorweg- en grens beambten een waren menschenhandel moeten gedreven hebben. In Gallicië en Hongarije bestaan scherpe voorschriften tot beperking van de daar sterke zucht naar landverhuizing onder de arme en dienstplichtige bevolking. Aangeklaagd zijn niet minder dan 67 personen, onder wie als hoofdschuldigen vijf Poolsche Joden, agenten, die gemeen schappelijk te Oswiecim voor scheeps- reeders te Bremen en Hamburg zaken dreven. Door tusschenpersonen haalden zij duizenden boeren over tot landver huizing, en dezen vervoerden zij dan, met behulp van omgekochte grensgen- darmes en spoorwegbeamblen, gedwon gen naar Oswiecim. Daar werden de arme lui van alles beroofd, en daarna onder allerlei bedreigingen, zoo 't heette uit naam des keizers, met kaarten voor schepen naar Amerika, verder naar Ham burg gezonden. Alleen in 1888 zijn op die wijze 12,500 personen uit Oswiecim vervoerd, waarbij de betrokken agent aan de Hamburger Amerikaansche Pac- ketfahrts-Gesellschaft 600,000 gulden alleen voor overtocht te betalen had. Onder de aangeklaagden komen voor Oostenrijksche grensbeambten, gendar mes en talrijke beambten van Oosten rijksche spoorwegen. Da»e ontvingen van de hoofdschuldigen vaste geldelijke toe lagen. Zij zyn thans aangeklaagd wegens bedrog, misbruik van hun openbare be trekking, omkooperij, vrijheidsberooving, enz. Bovendien schijnen ook bij de ge tuigen nog medeschuldigen te zijn. liet geding zal denkelijk drie maanden duren. Er moest een afzonderlijk gebouw voor de zittingen van het hof opgeslagen worden. Bij de aangeklaagden is nog meer dan een half milüoen gulden in beslag genomen. Wederom is onder de gemeente Sloten (N.-H.) het miltvuur uitgebroken. Het aangetaste dier zijnde eene koe van den veehouder O., is volgens de wettelijke bepalingen verbrand. In den Staat Kentucky hebben twee leiders der republikeinsche partij, na geruimen tijd met elkander overhoop ge legen te hebben, het wapen door het woord verwisseld voor pistool en mes. De een, Swope, schoot den ander Goodloe, in den buik en wondde hem zoo gevaarlijk, dat voor zijn leven gevreesd wordt. Good loe heeft echter nog tijd gehad Swope met dertien messteken te dooden, In ko lonel Goodloe, die lid van het Congres was, verliest president Harrisson een warm aanhanger en een zijner meest vertrouwde vrienden. In de Pieterskerk te Rome wordt een reusachtig orgel gebouwd. Volgens de Guide Musical zal Gounod voor de in wijding van het instrument een mis com- poneeren, aan de uitvoering waaraan 4000 zangers zouden medewerken, ge- plaats op een soort van amphitheater, van het orgel nederdalende tol den vloer van het schip. Eergisteren is te Antwerpen de behan deling begonnen der rechtszaak tegen Corvilain c. s. de eigenaars der patroon- fabriek, die voor eenigen lijd in de lucht vloog. Zij zijn beschuldigd voor onvoor zichtigheid den dood of de verwonding van verscheidene personen, bij verschil lende gelegenheden veroorzaakt te hebben voorts wegens het zonder vergunning houden van een patroonfabriek en het zonder vergunning doen vervoeren van kruit in grooter hoeveelheid dan de wet toelaat. 71 Getuigen a charge en een dertigtal getuigen a décharge zijn gedag vaard. De procureur des konings, de heer Berré, fungeert als ambtenaar van het O. M.de heeren Rigidiotto en Rijckmans zullen de beschuldigden verdedigen. De internationale conferentie ter bepa ling van den zomerdienst op verschillende spoorwegen voor 1890, zal ditmaal te Rome den 15en en 16en Januari 1890 ge houden worden. Levend begraven. Nabij Brussel, in de nabijheid van het schielterrein, waren gisteren eenige mannen bezig een put te graven. Men had de diepte van 4 Meter bereikt, toen een gedeelte van den wand instortte en een der werklieden onder het zand werd bedolven. Oogen- blikkelijk werden alle pogingen in het werk gesteld, den man te redden. Eerst na een uur met alle kracht te hebben gewerkt, gelukte het den begravene te vinden. De man was echter reeds dood. Een spook gevat. De bewoners van Ockbrook in Derdyshire, Engeland, werden sedert geruimen tijd verontrust door het verschijnen van een spook. Verleden Za terdag laat in den nacht zag men de vreemde gedaante opnieuw verschijnen. Zij droeg een lichte blauwe mantel om de schouders, onderzocht nauwkeurig de steenen, kruiste dan de armen en ver dween daarna tusschen de boomen. Een van de bewoners, dapperder dan de an deren, riep de hulp in van een politie agent en met vereende krachten ging men op het spook los, dat bij de ont moeting een jong meisje bleek te zijn. Het spook beweerde, dat zij het graf baars vaders had bezocht. Ook een geschenk I Het nationale Museum te Brescia heeft ten geschenke ontvangen eenige kruimels brood en kaas, die overbleven van het dejeuner van Gari baldi in 1866! Het museum heeft het geschenk dankbaar aanvaard. De Fransche regeenng laat wederom het monopolie voor het maken van luci fers verpachten. Voor een millioen of wat zal de natie dus nog langer de duur ste en slechtste lucifers ter wereld ge bruiken het tegenwoordig monopolie levert zoowat 20 centen per hoofd op, doch doet den prijs van 1 doosje tZweed- sche" tot 5 centen stijgen! Een zeer net gekleede Fransche dame opgevende in allertreurigste omstandig heden te verkeeren met haren man, die een been gebroken heeft en twee jonge kinderen, vervoegde zich bij iemand te Rotterdam om ondersteuning te vragen. Aan de door haar opgegeven woning is zij echter niet bekend, en de dokter, die volgens hare opgave haren echtgenoot behandelt, weet er niets van. Het ver moeden ligt dus voor de hand, dat men met eene sluwe oplichtster te doen heeft. Een reuzenhaai, een zeldzame gast in de Noordzee, werd in de vorige week door een Enkhuizer visscher te Nieuwe- diep aangebracht. Door de heeren Van Oterendorp &Sils, vischhandelaren aldaar werd het fraaie dier aangekocht en aan professor Max Weber te Amsterdam ge zonden, die het in het laboratorium der universiteit ontleedde. Twee verpleegden in het r. k. weeshuis te Uitgeest, jongedochters van 40 en 60 jaar, stonden gedurig op voet van oorlog tegenover elkander. Dit was ook dezer dagen weder het geval. De jongste, die niet al te wel bij het hoofd schijnt te wezen, gaf de oudste met haren klomp een hevigen slag tegen het voorhoofd, waarop deze, een gebrekkig mensch, zulk een ongelukkigen val deed, dat zij een paar dagen later overleed. De rechter commissaris heeft de zaak onderzocht. Vit Voorburg wordt aan de N. R. Ct. gemeld Den 6. November stond in een der bladen eene advertentie, waarbij verschil lend personeel voor een waterschap werd gevraagdwelk stond er piet bij. Gega digden moesten hunne brieven, voorzien van twee postzegels, zenden aan den boekhandelaar C. L. Dahl alhier. De ge- meente-politie. onder wier oogen ge noemde advertentie kwam, onderstellende, dat hier oplichterij in het spel kon zijn, vervoegde zich bij dien boekhandelaar, die haar mededeelde, dat er reeds een 170 tal brieven waren ingekomen en dat er zich bovendien velen bij hem per soonlijk, zelfs uit Den Helder, hadden vervoegd om inlichtingen. Toen nu Maandag de inzender dier advertentie de brieven opvroeg en in ont vangst had genomen, stond er eensklaps een gemeente veldwachter voor hem, die hem eenige vragen deed, waarop hij niet voldoende kon of wilde antwoorden. In arrest genomen, bekende hij, dat zijn doel was postzegels in te zamelen. De man, die aan den boekhandelaar den naam van Van den Burg had opge geven, noemde zich thans Valkenier de Greeve, en zeide uit Delft afkomstig te zijn. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 7 Nov., Jan, z. van Jan Ramselaar en Geertje Evers. 8 Nov. Adrianus Petrus, z. van Willem Peters en Agatha Helena van den Ham. 9 Nov., Maaitje, d. van Bartus Cornelis van den Bor en Wilhelmina Anna Geertruida

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1889 | | pagina 2