Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. universiteit te Amsterdam, bestaat uit de predikanten dr. P. J. Muller te Rot terdam, J. H. L. Roosemeijer te Arnhem en dr. S. D. van Veen te Groningen. In de gemeente Hoofdplaat (Zeel.) hebben de leden van den raad sinds eenigen tijd het werk gestaakt. Welke gevolgen dit voor den loop der zaken heeft, lezen wij in de Midd. Ct.: »Onder zeer ongunstige omstandig heden wordt de werkstaking der raads leden voor onze gemeente voortgezet bij den aanvang van dit jaar. Een ingezetene is overleden zonder onder dokters be handeling te zijn geweest. Hij kan niet begraven worden; want daartoe is noodig de verklaring eens geneesheers, en de arts der gemeente voor één jaar aangesteld moet opnieuw beëedigd worden tot lijkschouw enz. De lijkkist is voorloopig in het lijkenhuis geplaatst. De vroedvrouw der gemeente is met 31 December ontheven van hare taak, over eenkomstig de voorwaarden bij hare be noeming. Kaai- en zakgelden zijn weder om niet meer invorderbaar; de inning verviel met dien datum. Intusschen is er in 1889 door de in gezetenen geen hoofdelijke omslag be taald. Het kohier werd niet eens opge maakt. Hoe het evenwel met den finan- ciëelen toestand thans geschapen staat, is niet moeielijk te begrijpen. Wateven wel nog erger is, een klein deel der be volking is volstrekt niet ingenomen met de handelwijze der vroede mannen, en toch reikt de invloed van de heerschende partij zoo ver, dat de minderheid niet dan bedektelijk of «onder ons, hare af keuring durft uiten". Te 's-Hage is in 76-jarigen ouder dom overleden de heer F. A. Vaillant, gep. generaal-majoor, inspecteur van het wapen der genie. De ontslapene, den 8n Nov. 1814 te Maassluis geboren, trad in 1830 als cadet in dienst bij de Kon. Mil. Academie, werd den 24n September 1835 bevorderd tot 2n luit., doorliep achtereenvolgens de verschillende rangen en werd in het jaar 1876 tot hoofdofficier benoemd. In dat jaar trad de heer Vaillant op als inspecteur der genie, werd in 1877 bevorderd tot generaal- majoor en den 20n Aug. 1882 als zoo danig gepensionneerd. De overledene, die versierd was met de ridderkruisen van den Nederl. Leeuw en van de Eikekroon, deed tijdens den Belgischen opstand dienst in de vesting Nijmegen. In de legerplaats bij Zeist is een rijwiel (systeem «Rover") ontvreemd, dat zich in de hut van den majoor, 2e hoofd officier bij het korps genietroepen bevond en dezen zomer gekocht was bij de firma Deumer Cramer te Utrecht, door den 2en luitenant-ingenieur Dauin, thans gedeta cheerd bij de Kon. Militaire Academie te Breda. Genoemde luitenant had het rijwiel daar neergezet ter opberging, omdat hij het wiel te Breda weinig dacht te ge bruiken en hij dit jaar tijdens den kamp tijd toch weer bij het korps terugkomende, het aldaar dan dadelijk ter beschikking had. Aangezien de diefstal reeds voor lan- gen tijd gepleegd kan zijn, terwijl zij eerst thans is opgemerkt, zal het moeilijk wezen den dader op te sporen. Niettemin is van deze ontvreemding aan de politie kennis gegeven. Hoe de Tesselsche visschers elkan ders lasten helpen dragen, bleek weer dezer dagen op treffende wijze. Toen een paar visschers hun weekloon van eene der garnalenkokerijen hadden ontvangen, vertelde de een den ander dat een mak ker, die een gezin had, sedert een paar weken ziek was. «Als wij van ons loon allemaal een kwartje afzonderden," meende een der mannen, «dan had ook de zieke een weekloontje." Zoo gezegd zoo gedaan. Men ging bij alle garnalenvisschers rond met Het voorstel en ieder offerde even bereidwillig zijn kwartje. Als de man niet spoedig betert, behoeft hij zich over zijn gezin niet te verontrusten, want zoolang de makkers iets verdienen, zal hij geen gebrek lijden. Het 18 Nat. Nederl. Zangersfeest, zal dit jaar van 8 tot 11 Augustus te Arnhem worden gehouden. De overeenkomsten betreffende de overname van Spoorwegen door het Rijk, zijn thans bij den Raad van State in overweging, Door ongeveer 300 landbouwers uit westelijk Zuid-Beveland is een adres aan de Tweede Kamer gericht, instem ming betuigende met het wetsvoorstel van den heer Bahlmann tot het heffen van invoerrechten op granen. Bij de Ned. Herv. kerk waren op 1 Januari jl. 386 predikantsplaatsen vacanl, als: in de provincie Gelderland 36, Zuid-Holland 70, Noord-Holland 43, Zeeland 48, Utrecht 22, Friesland 77, Overijsel 14, Groningen 41. Noord-Brabant 12, Limburg 2 en Drente 12. De gepensionneeide luitenant-gene raal, graaf van Limburg-Stirum, oud- minister van oorlog, is sedert eenigen tyd ernstig ziek. In den ouderdom van 87 jaren is Ie Blokzijl overleden G. Wind, oud-strij der van 18301831. Men schrijft uit 's Gravenhage De boterwet heeft reeds nuttig gewerkt. In zooverre vele verbruikers tot de ont nuchterende ervaring kwamen, dat hun vóór 1 Januari jl. door «echte" boterboe ren, in «echte" boterpoljes, magarine voor natuurboter werd verkocht. Met het onnoozelste gezicht ter wereld bracht de boer Maandag, zooals gewoon lijk de boter, evenwel met de boodschap er bij, dal zij van dezelfde soort was als welke mevrouw altijd kreeg, maar.... dat met de nieuwe wet, die den boer zooveel geld had gekost, de boter voort aan gestempeld moest worden met het merk «margarine." Menige huisvrouw moest toch dit er kennen, dat men 'tin de kuust om aan margarine den smaak en de kleur van natuurboter te geven al zeer ver gebracht heeft. Te Pingjum, waar vele boerenarbei ders wonen, hebben dezen op de kaarten voor de volkstelling achter de vraag welk bedrijf zij uitoefenen, als antwoord ge plaatst: «werkslaaf". Eenigen tijd geleden had de volksredenaar van Eden hen inge licht omtrent hunne ware positie, maar als men in aanmerking neemt, dat hunne meeste werkgevers zijn huurboeren, die het zelve niet breed hebben, dan zal hunne opgave van qualiteit nog wel aan bedenking onderhevig zijn, merkt de IV R. Ct. op- Hel Leger des Heils is voornemens te Assen een afdeeling op te richten. Te 's-Hage is gisteren op de alge- meene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen baron Fagel, opper-hofmaarschalk en opper-in- tendant der koninklijke paleizen, die te Ellecom was overleden. 's Konings vertegenwoordiger, baron van Pallandt van Oud Beijerland, sloot zich in gala-costuum dadelijk achter den lijkwagen bij den stoet aan. Het bestuur van de afdeeling Haar lem der Nationale Chrislen-geheel-ont- houders-vereeniging heeft zich ook aan gesloten aan de adresbeweging, tot het doen afschaffen der kermis aldaar. De conducteur bij de staatsspoor wegen H. Strobos te Groningen, die bij het spoorwegongeluk te Ruinerwold ver wond werd, is thans op pensioen gesteld en het bedrag van dat pensioen bepaald op f595 'sjaars. In verband met eene door de hooge regeering voor te bereiden wettelijke regeling betreffende de eventueele verbe tering van de zoogenaamde kleine rivie ren, zijn Gedeputeerde Staten der ver schillende gewesten o. a. uitgenoodigd eene opgave te verstrekken van de rivie ren en wateren welke in de termen zou den vallen om overeenkomstig de door den minister van waterstaat ontwikkelde beginselen te worden verbeterd. De heer W. F. G. Nicolaï te 's-Hage zal op 51 Februaii a. s. zijn 25- jarig jubileum vieren als directeur der Koninklijke Muziekschool aldaar. Door de oud-leerlingen dezer inrichting wordt tegen genoemden datum een groot feestconcert georganiseerd, waarbij alleen de leerlingen der laatste 25 jaren zullen medewei ken. De Nationale Kiesvereeniging te den Helder, heeft aan den raad van admini stratie der H: IJ. S. M, een adres ver zonden, waarin verzocht wordt een da- gelijkschen sneltrein te laten loopen van den Helder en terug, welke omstreeks 9 uur van den Helder vertrekt, om 4 uur daar terugkomt en enkel te Schagen en te Alkmaar stilhoudt. De belangen der handelaars van het geheele Noorderkwartier zouden worden bevorderd. Zij zouden vóór beurstijd te Amsterdam de personen, die zij wenschen te spreken, op hunne kantoren kunnen opzoeken en twee uur langer te Amster dam kunnen vertoeven. Bovendien zouden de bewoners van Tessel, die Amsterdam wenschen te bezoeken, op één dag heen en weer kunnen reizen en nog bijna 4 uur te Amsterdam kunnen vertoeven. Men meldt heden uit Arnhem Hier heerschf de influenza ook in vrij erge mate. De burgemeester is nu ook aangetast; de wethouder van publieke werken wordt weer beter; de Perry-win- kel was gisteren gesloten; het mil. hos pitaal met 100 bedden is bijna vol; vele scholen zagen der leerlingen niet ver schijnen; op vele kantoren en magazijnen is hetzelfde 't geval met de bedienden. De voorzitter der Tweede Kamer lijdt aan griep. Naar wij uit De Maasbode vernemen, is ook het kamerlid dr. Schaepman, die te Rotterdam eene lezing zou houden, aangetast door «de ziekte van den dag." Te Assen was de commissaris des Konings, jhr. mr. P. J. van Swinderen, een der eersten die door de griep werden aangetast. Te Dordrecht woedt de griep of influ enza met groote hevigheid voort. Over 't algemeen bljjfl zij haar goedaardig ka rakter behouden, maar zij oefent op handel en nering zeer merkbaren invloed uit. In de Tolbrugstraat is o. a. wegens ziekte van het gonsche gezin eene bak- berij gesloten, zoodat een briefje aan de deur het publiek mededeelt, dat niet kan worden geopend. Wegens het groote getal griep-lijders onder de ambtenaren van de directe be lastingen, invoeriechten en accijnzen te Amsterdam, zullen van verschillende standplaatsen een 30-lal commiezen vooi onbepaalden tijd derwaarts gedetacheerd worden. Te Haarlem is door ziekte van een aantal collectanten de collecte voor de R.-K. niet kunnen worden gehouden. Te Maastricht zijn alle openbare lage re, benevens de geestelijke scholen ge sloten wegens ziekte. Te Parijs blijft de sterfte afnemen Te Valenciennes, Duinkerken, Rijse), Atrecht, Rouaan enz., houdt de ziekte nog aan. Te Mans ziet men voor de winkel»«ge sloten wegens iufluenza". Te Metz telde men Dinsdag omtrent 8000 zieken en ook elders in Elzas-Lo- tharingen breidde de ziekte zich uit. In Wurtemberg loopen een aantal goederentreinen niet meer en zouden ook personentreinen moeten vervallen. Het «Medicinal Collegium" te Stuttgart, door den minister van binnenlandsche zaken geraadpleegd, heeft zich tegen algemeene maatregelen van gezondsheidspolitie aan- gaando de influenza verklaard. Naar gemeld wordt, beweert prof. We ber te Halle, dat de eigentlijke oorzaak der ziekte te zoeken is in' eene vóór eenige jaren ontdekte microbe in de door den neus afgescheiden vochten. Dr. R. v. d. L. geeft, in verband met de heerschende epidemie, de vol gende raadgevingen aan gezonden: «Drink geen water (duin-, regenwater, enz.) tenzij het eerst goed gekookt heeft. Natuurlijke bronwateren (Apollinaris, Fachninger, Minerva, Selters, Victoria- water) kunnen bij matige hoeveelheden in de plaats van gekookt water gebruikt worden. Zorg dagelijks voor ruime ontlasting, eet gewoon en leef geregeld. Houd op straat den mond gesloten en haal adem door den neus. Wacht u voor groote temperatuurwisseling (tocht, wind) en verwarm uwe kamers niet te sterk (niet hooger dan 14 a 15° R.) Vermijd plaat sen, waar veel menschen bijeenzijn en bezoek geene grieplijders, indien het niet hoogst noodzakelijk is. In het laatste geval wacht u dan voor hetgeen dezen met niezen en hoesten uit werpen. Gebruik nooit hunne zakdoeken, linnengoed, evenmin dat van lijders aan gewone verkoudheden of borstziekten. Blijft t'huis, zoodra gij (voor u onge woon) hoofdpijn of pijn in den rug, lendenen gevoelt, later gevolgd door koude rillingen, ga plat liggen (anders wordt gij duizelig en gaat gij braken) liefst op bed onder de wol in een frissche kamer. Houd het hoofd door water koel, ge bruik wat versch citroensap en lauw suikerwater, zoo noodig een licht pur geermiddel (wonderolie, groene poeder), maar volstrekt geene medicijnen als chinine, antipyrine, p. doveri, enz. Deze niet op tijd en niet in gepaste dosis ge bruikt, kunnen u veel last bezorgen en zeker niet het beloop der ziekte afkorten. Ontbied uw gneesheer. Zorg zooveel mogelijk, dat deze uwe boodschap ont- onlvangt vóór hij 's morgens uitgaat, want anders zou het best kunnen ge beuren, dht hij eerst laat in den avond of den volgenden dag u bezoeken, bij zooveel werk onmogelijk tweemaal per dag in dezelfde buurt te komen. Maak u niet ongerust, zelfs wanneer hij zeer laat komt." De paardenarts 2e kl. A. de Man, van de Kon. Mil. Academie, is overge- olaatst bij het le reg. huzaren te Amers foort. Gisteren morgen is door de politie uit de rivier „de Eem" opgevischt het lijk van een man. Het signalement en de kleeding komen overeen met die van een in het politieblad gesignaleerd persoon, die sedert 9 November van het vorige jaar de echtelijke woning te 's Graven hage had verlaten. Door de politie is de hand gelegd op een drietal jongens, die zich aan diverse kleine diefstallen hadden schuldig gemaakt. Tot zelfs het brood uit de onbeheerd staande bakkerskarren werd hij aanhou ding op één hunner bevonden. Zij zullen zich bij de justitie hebben te verantwoorden. In de plaats van den heerBusquet die tot het burgerlijke leven terugkeerde is als adjudant-administrateur van het Militair hospitaal benoemd de heer J. A. Jouvenar, van Hoorn. De benoemde heeft op 1 Januari 1890 zijne functie aanvaard. De influenza is, gelijk overal ook hier ter stede op aller lippen en geen wonder daar het aantal lijders met den dag toeneemt. De ziekte openbaart zich bij alle standen en niet het minst onder de Militairen. De openbare meisjesschool is gesloten, daar alle ondei wijzeressen, op eene na door deze ziekte zijn aangetast. Gelukkig vertoont zjj een goedaardig karakter en is nog geen enkel sterfge val, als gevolg van de griep, voorgekomen. Heden morgen werden aan de visch- rnatkl alhier door den keurmeester afge keurd twee manden zoogenaamde bok king (steurharing), en aan de politie overgegeven. Door de als rechtspersoon erkende vereeniging Dorcas is in 1889 ontvangen f598,46 aan jaarlijksche bijdragen, vrije giften en contributiën van werkende le den. 34 kraamvrouwen werden bedeeld en dringende nood van enkelen werd gelenigd, terwijl uitdeeling is gehouden van 363 homden, 94 lakens, 56 dekens, 120 paar kousen, 52 paar sokken en 30 baaien kleedingstukken. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort over de 1 helft der maand Dec. 18s9. 1. Wed. v. Essen, Amsterdam. 2. L. Dambrink, 3. R. Bulstra, 4. C. Oelp. 5. S. v. Asselaar, Watergraafsmeer. Bariieveld. Bij de groote hoütvei- lingen, alhier gehouden, werden hooge prijzen besteed. Bij de veiling voor den huize «Schaffelaar" gold het hout bijna een derde deel meer dan het vorige jaar. Voor de schors wordt naar berekening f40 per voer (12 HL) besteed. Tenge- volgen van de stijging van den steenko- lenprijs is het witte bosjeshout van vorige jaren alhier opgeruimd. Hilversum, Donderdag morgen om streeks half zeven ontstond er brand bij den stalhouder L. van den Brul in de Heeienstraat. De brand scheen ontstaan op de tweede verdieping, en liet zich zeer dreigend aanzien. Vooral het hooi en het rieten dak waren oorzaak dat alles in een oog wenk in volle vlam stond. Van den in boedel is, vooral uit de benedenverdie ping, nog al veel gered kunnen worden. De paarden en 't verdere vee zijn in veiligheid gebracht. Van de rijtuigen zijn sommige zwaar beschadigd. De hooiberg, die achter het huis stond is verbrand. Naar wij vernemen, was alles verzekerd. Een verliefde leeuw. Eenigen tijd geleden geraakte een leeuw in de mena gerie Redenbach, te Beziers, zoo verliefd op de kuiten van eene jonge dame, die in zijn hek door een dierentemmer werd gehypnotiseerd, dat hij er een stuk uit beet en als souvenir in zijn maag bewaar de. Of daardoor des leeuwen schoonheids gevoel nog meer was opgewekt, of wel dat op hem het spreekwoord van toe passing is: «L'appétit vient en mangeant," toen Maandagavond de dame, miss Ster ling, op nieuw werd gehypnotiseerd, be gon de leeuw te brullen, dat de wanden van het gebouw er van schudden. Hjj opende zijn lief snoetje en beet begeerlijk weer naar de kuiten der jonge dame; hij had zelfs zijne ivoren tandjes in het mol lige voetje geslagen, toen met zweepsla gen de hypnotiseur hem noodzaakte zijn ideaal in den steek te laten. Het publiek, niet gewoon aan dergelijke liefkozingen, gilde van angst. Dit maakte den leeuw nog doller; weer hapte hij naar zijn liefste, doch thans hadden de poezele armpjes zijne aandacht getrokken en een van de twee tusschen zijne tanden klem mende, wandelde hij, trotsch op zijne overwinning, de kooi eenige malen op en neer, tot een welgemikte slag van Reden bach, den hypnotiseur, hein noopte zijn «belle" los te laten en zich op zijn vijand te werpen. Een vreeselijk gevecht volgde tusschen den rnan en den leeuw; het bloed liep het dier uit den muil. De man echter bleef overwinnaar. Het jeugdige meisje is onmiddellijk onder de behandeling van een geneesheer gesteld. Zij zal evenwel haar eene been moeten missen. Zeer veel opzien heeft in de jongste dagen in Engeland het vinden van het lijk eener bejaarde dame te Cluswick gebaard. Men meende stellig aan moord te moeten denken en het «Cluswick-myste- rie" gaf aanleiding tot allerlei gissingen. Ten slotte is gebleken, dat de ongeluk kige vrouw haar valsch gebit bij vergis sing ingeslikt had en daaraan gestikt was eer iemand kwam opdagen. Keizerin Augusta. De oude Duitsche keizerin is haar echtgenoot en haar zoon spoedig in den dood gevolgd. Wegens haar hoogen leeftijd schreef men haar geen tientallen van jaren toe, doch dat zij zoo spoedig zou heengaan had men niet ver wacht en juist door dat plotselinge over lijden is de indruk des te grooter. Voor de derde maal in twee jaar tijds is Duitsch- lands vorstenhuis nu in rouw gedompeld. Den Hen Juni 1829 reikte de nog niet lS-jaiige prinses haar hand aan prins Wilhelm, nadat haar oudere zuster twee jaar vroeger in den echt was getreden met den jongeren broeder Carl. Ongeveer 60 jaar bleef de vorstin met haar echt genoot verbonden en vierde onder de levendigste deelneming in 1854 baar zil veren, in 1879 haar gouden bruiloft. Met moederlijke teederheid heeft zij steeds zorg gedragen voor de opvoeding liarer kinderen in het bijzonder van den haar eenig overgebleven zoon, den late- ren keizer Frederik. Aan het hof van haar schoonvader, koning Frederik Wil helm IV, was zij echter weinig bemind. Haar helder verstand, haar krachtige wil en haar nationaliteits-gevoel zij was een geboren prinses van Saksen-Weimar- Eisenach konden zich niet vereenigen met de eigenaardige gewoonten van het koninklijk hof. Keizerin Augusta heeft den ouderdom bereikt van bijna 79 jaren. Zij was gr- boren den 30sten September 1811. Een honger-epidemie. Waar de in fluenza in 'l Zuiden is vertrokken 'S haar plaats ingenomen door een werkelijke honger epidemie. In Madrid is de ellende grenzenloos, de temperatuur daalde in de vorige week tot op 7 en 8 graden onder nul. Tengevolge van de feestdagen en de ziekte hadder. de werklieden geen ver dienste; bij honderden loopen vrouwen en kinderen bedelend door de straten, door den honger uit hun woning verdre ven. In de armoedige huisjes vindt men geen kachels, de bewoners hebben geen kleeren. lederen morgen vindt men op de straten een dozijn menschen door hon ger en koude verstijfd. De influenza gaat bij een derde der lijders over in longontsteking. Dagelijks overlijden 200 tot 300 personen. De gouverneur der stad heeft de directies van ziekenhuizen en kerkhoven verboden, het aantal sterfgevallen mede te deelen. Een zelfden toestand vindt men in Bar celona en al spannen alle vereenigingen ook haar krachten in, om den nood te lenigen, toch blijkt dit onmogelijk tegen over de reusachtige afmetingen, welke de ellende heeft genomen. Te Lissabon, waar, tengevolge der kroningsfeesten van don Carlos, meer dan 37,000 vreemde lingen alleen uit de provinciën waren toegestroomd, heeft de influenza vreese- lijke verwoestingen aangericht. Daarbij komt nog de voor Portugal onnatuurlijke koude van 5 graden onder nul, die het -aantal dooden van 25 December tot 2 Januari tot 2400 deed stijgen. In de armelijke buurten zijn de huizen gevuld met hongerige schepselen, ver kleumd en verstijfd van koude. Nog vrees- lijker zijn de berichten over de epidemie en den hongersnood op Sicilë, en zelfs uit Athene en geheel Griekenland hoort men gelijke schilderingen. In het slot van koning George en nog meer bij prinses Sofie komen honderden om hulp smeeken en zoodra een lid der koninklijke familie de straat betreedt, wordt hij bij elke schrede door hongerige bedelaars omringd. Geen winter! Te Echten (Fr.) ziet men een kip van den heer K. langs de straat wandelen, omringd van 8 kiekens, die zoo levenslustig zijn als waren ze in Juni. Bij de volkstelling wist te Grave een persoon niet met juistheid op te geven, wanneer en waar hij geboren was. «Daor deeën ze b'ons thuis nie aon!" gaf hij ten antwoord. De man is nog wel de zoon van een oud-burgemeester. Van dien oud-burgemeester weet men te vertellen, dat hij, toen koning Willem II indertijd zijne gemeente bezocht, den vorst een request zou overhandigen, maar in plaats daarvan den koning bij vergis sing eene rekening van zijn schoenmaker overhandigde, die hij met het request in denzelfden zak geborgen had. De koning keek het briefje in, en gaf ten antwoord «Hm, ik vind het niette veel; f!4voor een paar waterlaarzen BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 3 Jan., Elisabeth, d. van Wanderd Brandsen en Johanna Catharina Meoniuga. 4 Jan., Geertruida Johanna, d. van Lodewjk Lablans en Cornelia Vee- nendaal. Bertus, z. van Hermanus Peters en Aleida van Nimwegen. 5 Jan., Karei Lodewijk, z. van Joseph Pieter de Jager en Jannetje van Laar. G Jan., Alijda, d. van Antonio Butselaar en Johanna Zuider- vliet. 7 Jan., Susanna Maria, d. van Aalbert van Ruitenbeek en Gerritje van do Znidwind. 8 Jan., Willemina Joanna Al- bertine Maria, d. van Theodoras Albertus Maria Vermolen en Wilhelmina Cornelia Bertha Franciska de Jong. Ondertrouwd: 8 Jan., Johannes Gijs- bert Fischer en Goseijna van Ling. 9 Jan., Jacobus Everardus Bosselaar en Susanna Kroes. Overleden: 31 Dec., Een lev. aang. kd. m. g. van Joseph Agidius RielF en Maria van der Vlist. 2 Jan., Hendrik VVels, 3 m. Dirk van dor Eeden, 69 j. echtg. van Maria Kraan. Clasina Hondriks, 4 j. 3 Jan., Jannetje Wouters, 75 j. echtg. van Adrianus Johannes Gerardus van der Heijden. 4 Jan., Gerrit van der Flier 77 j. echtg. van Arnolda van Schendelen. 5 Jan. Dina van der Heijden, 12 m. 6 Jan., Breunes Veldhuizen, 62 j. wedr. van Chris tina van den Ham. Allegonda Hendrika

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2