Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Gemengd Nieuws. dig tot f2,10 stijgen. Dat velen hiervan gebiuik maken ligt voor de hand. In de stroopapierfabriek van den heer C, Kalff, te Kampen, h id eergiste- renochtend een ernstig ongeluk plaats. Omstreeks half vijfsprong een der groote kockketels met veeselijk geweld uiteen. Van de acht weiklieden, die in de fabriek waren, is er één, de stoker, daai bij om gekomen; hij moet als in één oogenblik gedood zijn. De andere werklieden heb ben gelukkig geen letsel bekomen. Het inwendige van het fabrieksgebouw is ge heel verwoest; muren omvergeworpen, machines vernield, enz. Door de geheele stad en ver daar buiten hoorde men den slag. Een ingezeten van het dorp Sex- bierum zou zich via Leeuwarden naar Noord-Amerika begeven. Op het punt van met den spoortrein uit Leeuwarden te vertrekken, kwam eensklaps een deur waarder met twee getuigen opdagen, om den man wegens schuld in gijzeling te brengen. Men begiijpt in welk eene ont steltenis het vertrekkend gezin verkeerde. Een den schuldenaar bijna geheel vreemd persoon, die van het tooneel getuige was, kreeg medelijden met hem en betaalde de geheele schuld van f 164, zoodat hij met de zijnen nog kon vertrekken. De schuldeischer wilde later niet minder edelmoedig zijn en gaf het geheele bedrag terug. Het was, gelijk hij verklaarde, geenszins zijne bedoeling geweest, den schuldenaar in de gijzeling te doen bren gen, maar alleen om zich te overtuigen, of deze zich ook met een welvoorzienen buidel uit de voeten ging maken. Te Doesburg is het Tehuis voor Militairen feestelijk geopend. De localen waren net versierd en met de nationale driekleur gedrapeerd. Bijna alle soldaten uit het garnizoen waren bij de opening tegenwoordig, terwijl men daai bij voorts kon opmerken den garnizoenscommandant en de meeste officieren, den burgemeester, vele leden van den raad, de predikanten, en den vertegenwoordiger van den Bond. De feestrede werd gehouden door ds. Steehouwer, van Angerloo, waarna de garnizoenscommandant het woord nam er. de militairen opwekte tot een trouw be zoek. Ook anderen maakten gebruik van de gelegenheid om de soldaten toe te spreken. Het geheel leverde een aangenamen indruk op en doet verwachten, dat ook daar een nuttig werk is tot stand gebracht. Door den minister van oorlog is besloten tot aanschaffing voor de land macht van mitrailleurs van het stelsel «Gardner," en is oen directeur der artil lerie-inrichtingen te Delft opgedragen bij de Gardner Gun C0., te Londen, inlich tingen in te winnen nopens den prijs en leveringstermijn van 50 mitrailleurs met geweerloopen met stoel en onderstel en met stoel zonder onderstel. UD). De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de mnand Mei a.s. bil de directie der marine te Hellevoetsluis een vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelingen, die als machinistleeiling 2e kl. wenschen te worden aangenomen. Het getal der als zoodanig te plaatsen jongelingen zal zich tot 20 bepalen. De verdere vereischten vindt men in de St-Ct. No. 50. In de eergisteren te Utrecht gehou den Gemeenteraadszitting is tot ditecleur der gasfabriek benoemd de heer D. van der Horst, thans directeur der gasfabi iek te Leidentevens werd besloten den gasprijs van 4% op 5 ct. per M3. te stel len, wegens de hooge prijzen der steen kolen. Te Utrecht werden Maandag jl. proefritten gehouden met het nieuwe sy steem machines der Rijn-Spoorwegmaat schappij. In éen uur tijds werd een af stand van 120 K. M. afgelegd. Door eenige der voornaamste sla gers te Nijmegen is een comité gevormd om, in aansluiting met den Slagershond te Haarlem en Arnhem bij de Regeering stappen te doen tot het verkrijgen van een invoerrecht op Amerikaansch rund- vleesch, spek en vet. Ter beschikking van de justitie zijn gesteld en naar de strafgevangenis over gebracht, de arbeiders der Nederlandsche Rijnspoorwegmaatschappij te Utrecht A. en G., die verdacht worden ten nadeele dier maatschappij eene aanzienlijde hoe veelheid koper te hebhen ontvreemd en te gelde gemaakt. Men schrijft uit Maastricht aan de Haarl. Ct.: Reeds lang "was er sprake van een Sanatorium in Valkenburgs schoone om geving op te richten. Thans zal eene naainlooze vennootschap, met een maat schappelijk kapitaal van f100,000, ver deeld in aandeelen van f500, splitsbaar in orideideelen van f 250 en f 100, naar vei kiezing aan toonder of op naam, deze stichting, onder den naam van j't Huis ter Geul", in het leven roepen, buiten Valkenburg, aan den voet van het bekende ïGebcischke." Een geneesheer en een masseur, tevens heilgymnast, zullen aan de inrichting verbonden zijn, die aan zie ken en herstellenden zoowel des zomers als des winters behoorlijke verpleging zal verzekeren. Behalve voor zieken en her stellenden zal v't Huis ter Geul" ook open staan voor andere gasten. Tot directeur is benoemd de heer J. Collard. Voor het zuiden van Limburg kar. deze onderne ming, mits flink opgevat en uitgevoerd eene bron van welvaart openen." In de vergadering van den gemeen teraad te Zaandam was gisteren o.a. aan de orde het voorstel tot het verleenen van. pensioen aan den ex-leeraar aan de gemeentelijke H. B. School aldaar, den heer A. P. Fortanier. Tegen het voor stel van B. W. om het volle pensioen toe te kennen, kwamen eenige raadsleden, met naine den heer P. Latenstein op, daar z. i. deze leeraar wel in de termen viel om van af 1886, dus gedeeltelijk, gepensioneerd te worden maar niet van af 1841, het jaar waarin de heer Forta nier zich als hoofd eener part. School te Zaandam vestigde. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. (toekenning van het volle pensioen) met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. De heer Latenstein heeft daarop aan B. W. medegedeeld, dat hij bij Z. M. den Koning vernietiging van 'sraads besluit zal aanvragen, als te zijn genomen in strijd met de pensioen-ver ordening. a Viijdag 28 Februari werd doorliet Utrechtsch Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde, Afdeeling Amersfoort, in de Militaire Manége aan het St. Jans kerkhof alhier, eene keuring van heng sten gehouden, waarvoor de volgende prijzen waren uitgeloofd a. Voor hengsten geboren in 1887 of vroeger een eerste prijs van f50 en een tweede piijs van f25. b. voor hengsten geboren in 1888 een eerste prijs van f 40 en een tweede prijs van f20. Als keurmeesters fungeerden de Heeren J. C. Koning Sr. te Groningen, J. B 11. Moubis en N. J. Erzeij te Amersfoort. Er waren in het geheel acht hengsten verschenen, een getal dat zeker veel grooter zoude geweest zijn, wanneer niet de plotseling ingetreden gladheid vele eigenaars van hengsten had doen beslui ten weg te blijven. De uitslag der gehouden keuring was als volgt: Afdeeling a. Aanwezig 5 hengsten. Ie. prijs, een zwarte hengst van G. Groen te Hoogland. 2e. prijs een bruine hengst van Van de Vlieid te Woudenberg. Afdeeling b. Aanwezig 3 hengsten. Ie. prijs, niet toegekend. 2e. prijs, een zweetvos hengst van H. Voskuilen te Hoogland. Bestuursprijs, een bruine hengst van D. Verbeek te Leusden. Donderdag jl. heeft met goed ge volg examen afgelegd voor nuttige hand werken, Mej. G. Vierkant, leerling van den R. Normaalschool alhier. Door een stadgenoot is der politie ter hand gesteld een door hem ontvan gen Nederlandsch bankbiljet groot f25, dat verdacht wordt valsch te zijn, en vervaardigd met het oogmerk om hetzelve als echt en onvervalscht uit te geven. De kleur van 't papier komt niet over een met die der echte biljetten, het wa termerk ontbreekt doch is nagebootst door witte drukletters. Men zij op zijne hoede. Bij een tweetal boerinnen is giste ren op de botermarkt door de politie een monster boter genomen, omdat dezelve verdacht werd surrogaat te zijn en niet van het vereischte merk was voorzien. De monsters boter zijn ter onderzoek naar een Rijks proefstation opgezonden en van een en ander proces-verbaal op gemaakt. In den loop van 1889 werden 506 koepok-inentingen verricht, waaronder 6 herinentingen. De inenting of herinenting geschiedde bij: 21 kinderen beneden het jaar; 215 van 1—3 jaar; 233 van 3 6 jaar; 34 van 612 jaar en 3 personen boven 12 jaar. Het getal weezen ten laste van het burger-weeshuis op 1 Januari 1889 beliep 35, zijnde 17 jongens en 18 meisjes. In den loop des jaars verlieten 8 weezen het gesticht, en er werden geen anderen opgenomen, zoodat het aantal weezen op 1 Januari 1890 bedroeg 27, waaronder 12 jongens en 15 meisjes. De gezond heidstoestand was gunstig in het jaar 1889, daar geen epidemische ziekten on der de bevolking van het gesticht heersch- ten. In het St. Elizabeth-gast- of zieken huis werden in 1889 opgenomen 40 per sonen, 18 mannen en 22 vrouwen en te zamen 1673 dagen verpleegd, waarvan 930 verpleegdagen voor de mannen en 743 voor de vrouwen. 1 man en 3 vrou wen overleden; 12 mannen en 17 vrou wen verlieten het gesticht in den loop des jaars, zoodat 5 mannen en 2 vrouwen op 31 December 1889 in behandeling bleven. In het roomsch-katholiek liefdehuis (St: Jozefgesticht) werden in den loop van 1889 opgenomen 16 mannelijke en 24 vrovwelijke personen 4 mannen en 8 vrouwen verheten het gesticht en 24 mannelijke en 11 vrouwelijke personen zijn er in overleden. In het weeshuis voor Roomsch-ka- tholieke meisjes werden in 1889 twee meisjes opgenomen, en in dat voor jon gens is er in den loop van dat jaar eer, wees overleden. De lichamelijke en zede lijke opvoeding bleef toeveitrouwd aan de eerw. zusters en broeders. De gezond heidstoestand van de bevolking der beide gestichten was bevredigend. - Burgemeester en wethouders heb ben aan G. T. Ockhorst vergunning ver leend tot verkoop van sterken drank in het klein in het perceel wijk B, no. 48, aan de Oude Vischmarkt, en aan C. B. E. van der Maath, huisvrouw van H. A. van Bekkum, in het perceel wijk C, no. '183, aan de Kreupelstraat alhier. Baarn. Naar wij vernemen, komt onze wakkere politie de eer toe, het rijwiel, onlweemd uit het kamp te Soeslerberg alhier, opgespoord te hebben. De gemeente- veldwachter H. hield reeds sedert eenige dogen dit rijwiel, hoe ook onkenbaar ge maakt, in het oog, en de uitslag heeft bewezen, dat zijne vermoedens gegrond waren. Hem zal dan ook de f 10, door den officier uitgeloofd, ter hand worden gesleld. Het tweetal, dat door den kerke- raad der proteslantsche gemeente aan Z. M. als ambachtsheer ter electie is aangeboJer,, bestaal uit de h.h. dr. Meu- lebelt van Houten-en Lindok van Kam pen. ütr. Dgbl. Door wijlen mevr. de wed. Guimond. is bij testament aan de Ned. herv. diaconie alhier vermaakt, de som van f1000. Teruggevonden. Dezer dagen had te Rome een verkooping plaats, waarbij de nalatenschap van een oveileden handelaar in oudheden werd verkocht. Een oude, grijze inaikies kocht een sterken, zwaren wandelstok met zeer eigenaardig gevorrn- den knop. Nauwlijks had hij het voorwerp be taald en was het in zijn handen, of hij schroefde haastig den knop af en haalde uit een holte een prachtigen halsband met paarlen, verscheiden ringen met edel gesteenten en .andere kostbaarheden. De verkooper wilde den verkoop on geldig verklaren, maar dit gelukte niet, want de oude heer liet aan twee officie ren der karabiniers, die toevallig aanwe zig waren, een document zien, dat ook in den stok aanwezig was en op zijn naam luidde, waaruit overtuigend bleek, dat hij eenmaal de eigenaar van den stok was geweest. Veertig jaren geleden had men hem, toen hij een reis door Sicilië deed, zijn leisgoed, waaronder ook zijn stok. ontroofd. Geen der vele latere be zitters van het voorwerp had ooit vermoed, welke kostbaarheden het verborg, en de bestolene dacht wel het allerminst, dat het hem gegund zou zijn, na verloop van zoovele jaren, zijn eigendom weder in handen te krijgen. Zaterdag jl. zou professor Andrews, een Amerikaansch luchtschipper, te Londen met een ballon met warme lucht gevuld opstijgen, en weder met een valscherm nederdalen. De Ballon bereikte een gioote hoogte, Andrews pakte het valscherm vast, en bleef hangen zonder dat het losliet Men geraakte in grooten angst voorden luchtkunstenmaker, die, zooals men zag, met beide handen naar den ballon opklom en toen in de wolken verdween. Lang zamerhand daalde de ballon, toen de warme lucht begon af te koelen en na een paar mijl afgedreven te zijn, strandde het lucht schip boven op het dak van een huis. Door een dakvenster kwam de sclupbi eu- keling naar binnen en met ballon en val scherm vertrok hij dadelijk naar de plaats, waar hij kort geleden opgestegen was. Daar werd hij met vreugde ontvangen en verklaarde zijn overeenkomst ten volle te willen gestand doen. De ballon werd op nieuw gevuld, het valscherm op nieuw vast gemaakt en Andrews liet zich ten twee den male naar de wolken voet en, niettegen staande een van zijn armen gekwetst was. Binnen enkele oogenblikken daalde hij zonder ongelukken met zijn valscherm uit de hoogte weder naar de bewoonde we reld terug, op korten afstand van zijn purit van opstijging. Door een pad gedood. Een acht tienjarig meisje te Villebouchon, Frankrijk ontmoette Donderdagavond eenige jonge lieden, die eens eeri kostelijke giap zou den uithalen: zij zouden het meisje ver schrikt maken met een groote pad, die zij gevonden hadden. Lachend hielden zij het dier voor hel gelaat van het meisje en hoe meer deze gilde van angst, hoe meer pret de jongelui hadden. Plotseling wrong het dier zich los en bleef aan de onderlip van het meisje hangen. Het kirid viel roerloos op den grond. Zoover had men de grap niet willen drijven men nam het bewuslelooze meisje op, droeg het naar huis eo trachtte het daar weer tot bewustzijn te brengen, doch te vergeefs. Twee uur later was zij dood. Een oudje. De oudste bewoonster van Weenen, Magdalena Ponza, is ge storven. Zij was geboren onder de re geering van Maria Theresia, den 24 De cember 1775. De tijding van den dood van Karl For mes, eerst gemeld, toen tegengesproken en daarna weer bevestigd, wordt nu ten overvloede nogmaals bevestigd door het bericht, dat te San Francisco, waar de beroemde baszanger overleed, een com missie gevormd is voor het oprichten van een gedenkteeken op zijn graf. De Deutsche Medizinal Zeilung verhaalt het volgende staaltje van de macht der verbeelding. Onlangs werd Dr. S. bij een heer geroepen, die zijn valsche tander, had ingeslikt en op het pur.t was van te stikken. Hij vond den man doods benauwd, met een vuurrood gezicht en uitpuilende oogen. Zijn pols was gejaagd en zijn ademhaling zeer moeilijk. De patiënt werd steeds benauwder, en einde lijk, toen andere middelen vruchteloos bleken, ging de dokter op aandringen van den lijder over tot een operatie oesop- hagotoinie (opening van den slokdarm). Er werd echter niets in den slokdarm gevonden. Toen de patiënt, die gedurende de kunstbeweikingmetchloroform bedwelmd was geweest, dit vernam, kreeg hij plot seling hevige pijnen in de maag, welke steeds toenamen de tanden waren stellig in zijn maag gekomen. Voor men ze echter met heelkundige insli umenten daar ging zoeken, zocht men eerst nog ergens anders en de tanden werden gevonden.... onder de canapé. Nu ging de maagpijn van den benauw den heer spoedig vanzelf over en de wond van de operatie genas in een week of drie. Te Leipzig is Zaterdag een tweede groote tentoonstelling van rijwielen en wielerbenoodigdheden geopend. Zij is niet zoo goed geslaagd als de eerste van ver leden jaar. Er zijn slechts 83 inzenders, waaronder een aantal, die alleen benoo- digdheden voor de wielersport tentoon stellen. Onder de voornaamste wielerin- zendingen wordt door Duitsche bladen genoemd die van Otte, te Groningen. Aan de tentoonstelling zijn ook feeste lijkheden en wielerwedsti ijden vei bonden. In den Franschen Bazaar te Am sterdam werd eergisterennamiddag, bij het ontvieemden van twee parapluies en een stuk zeep, op heeterdaad betrapt een oude bekende van de politie en justitie, Christina Goedvolk, voormalige eehtge- noote van den bekenden Jut. Bij de gevangenneming was zij in ge zelschap van een oude vrouw. AM. v. Ned. De Engelsche ingenieurs Benjamin Baker en Sir John Fowler, de bouwmees ters van de Forthbrug, zullen een reuzen spoorweg (een zoogenaamdeii scheeps- spoorweg) bouwen tusschen de Bocht van Eundy en de Golf van St. Lorenz in Noord-Amerika, over de 17 Engelsche mijlen breede landengte van Chignect. De weg krijgt een spoorwijdie van 5.5 M. Het gewicht der rails (Goliath systeem) bedraagt 50 kg. per strekkende meter. De bedoeling is, op dezen spoorweg zulke groote wagens te laten loopen, dat een geheel schip, zooals het in de zeehaven aankomt, er kan worden opgeheschen om het dan te vervoeren, Het ophijschen zal geschieden door middel van walerdi uk- inrichtingen. De te vervoeren schip-wagens worden door twee buitengewone steike locomotieven in ongeveer 2 uren over de landengte vervoerd. Alleen bij eb zullen de schepen opgeheschen en weder te water worden gelaten. Door den bouw van dezen spoorweg wordt de waterweg van St. Lorens naar St. John (op de Oostkant van Nieuw- Brunswijk) aan de Fundy-bocht ongeveer 860 K. M., de weg naar Portland, Boston en andere zuidelijk gelegen steden onge veer 500 K.M. verkort, tevens de gevaar lijke omvaring van Nieuw-Schotland ver meden, en kunnen stoomschepen van minder grooten omvang in de vaart wor den gebracht. Te Utrecht trachtte dezer dagen eene 16-jarige leerlinge der normaalschool door verdiiriking een einde aan haar leven te maken, omdat zij Ontevreden was over hare slechte vorderingen. Door voorbijgangers werd zij weder op het droge gebracht. Aan de telephoon. In zekere stad doet zekere juffrouw dienst aan de tele phoon. Het is een aardig meisje met een lief stemmetje. Eens zat zij in diep gepeins verzonken, toen het signaal klonk. Het is No. 305. Zij schrikt ontsteld en roept: «Wat blieft u, mijnheer?" »No. 603, dr. Muller." 603, tweede rij links. »Vooi waarts, mijnheer!" «Dokter," seint No. 305, «mijn vrouw heeft zulke vreeselijke pijnen in den rug en in het lijf. Wat moet ik doen?" Nauwelijks was het laatste woord van deze vraag uitgesproken, of de juffrouw van de telephoon maakte, in gedachten verdiept, de verbinding los en verbond No. 305 met een ingenieur, wien een fabrikant had gevraagd, wat hij doen moest met een ketel zijner stoommachine. No. 305 verkreeg daarop het volgende recept: «Zeker is zij van binnen verstopt. U moet haar overnacht koud laten, 's Mor gens vóór het stoken moet zij met een smidshamer stevig worden uitgeklopt en dan moet zij met de stoomspuitslang goed uitgespoeld worden. No. 305 vloog als een razende naar de woning van den dokter, die terstond zijn telephoon liet wegnemen." (N. v. A.) Wat is schoonheidEen Hollandsch jongeling zal eene beschrijving geven van haar, die hem het liefste is op aarde, zal spreken over haar heerlijke taille en in vei rukking raken over den blos op haar wangen, haar blanke «leidt". Dat vindt nu een Groenlander in geenen deele mooi. Zijn ideaal is eene vrouw, wier gelaat geel en blauw is geschilderd en die zich allerlei figuren op het lichaam heeft laten piikken. Eene Russin weer is leelijk als de nacht, wanneer haar gelaat niet wit is als kajkzij ontziet dan ook het poe- niet; hoe zij zich ook besmeert, zou zij toch haitelijk lachen, wanneer zij zag hoe een Hindoe zich op verft; deze maakt van safraan en vet een mengsel, waar van zij een dikke laag legt op haar kaakjes. De Hotlenlotsche vrouwen gaan nog ver der en beschilderen haar gansche lichaam met streepen van rood en zwart, als waren zij wandelende wapenschilden of gymnas- ten tricots. Mooie witte tanden gelden in Europa voor een sieraad der vrouw; daarom hebben de vervaardigers van kunsttanden niet over den druk der lijden te klagen. Onder mooie tanden verstaat echter een Japanees gele, een Indiaan roode tanden. Arabische vrouwen verwen de lippen blauw, wenkbrauwen zwart, de nagels van vingeis en teenen rood. De Persi- sche hebben een zwarten ring om de oogen en verschillende figuren op het gelaat; terwijl de bewoonster de eilanden van der Stille Zuidzee haar gezicht, de lippen, de tong, ja het geheele lichaam met figuren versieien. Een Nieuw-Hol- lander heeft een afschuw voor een com pleet mensch en snijdt daarom de kinde ren den pink der linkerhand bij het tweede lid af. Geen mooier neus, dan een adelaars neus, beweert de Pers, terwijl de bewo ners van Haïti over die liefhebberij la chen en geen mooier neus kennen dan een ingedrukte. De mama's vinden dit zulk een schoon sieraad, dat zij de neu zen hunner kinderen onmiddellijk na de geboorte aan een indruk-kuur onderwer pen. Het hoogste sieraad eener vrouw in het Oregon-gebied is een ingedrukte schedel; een gewelfd voorhoofd geldt bij ons als een teeken van geest, terwijl in Griekenland een laag voorhoofd een hoofd- vereischte voor schoonheid is. Wat is schooner dan een meisje met blond, bruin of zwarthaar? De bewoner Mariannaeilenden zal daarop antwoorden «een met wit haar;" en de Turk zal zeggen «rood haar is 't mooiste I" over welk gezegde de Pers zal beven van afschuw; voor hem bestaat er geen lee- lijker haar dan juist het roode. Kenmen- ken eener Afrikaansche schoonheid zijn kleine oogen, breede, platte neus en don ker zwarte huid. Op Nieuw-Guinea door boort men den neus en steekt in het gat een houtje of een beentje; de dames der Noord Westkust van Nooid-Amerika ma ken een diepe insnede in den onderlip en vullen die op met een houten pennetje. Wij beminnen een slanke gestaltehet ideaal van een Turk is een gevuldewij vinden een ovaal gezichte lief, in Tutkije echter de ronde. Maar allen houden van een kleinen mond. Met recht I i"m B HI Mil pi-.-....— BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 20 Febr., Dirkje Janna. Al berta, d. vau' Elbertus Boks en Cornelia de Gans. 23 Febr., Gerrit, z. van Cornelia Mulder en Willemina van Keulen. Jacob, z. van Albertus van Santbrink en Maria Lucia Jacoba van Wermeskerken. 24 Febr., Anna, d. van Johannes Toeter en Willemina Ouwerkerk. 25 Febr., Albert z. van Evert Hendrik van Ravenzwaaij en Jabobje Beijnen. 26 Febr., Pieter Wilhelmus, z. van Pieter Wilhelmus Vellekoop en Hilligje Danenberg. Gijsberta, d. van Dirk Kraan- dijk en Barta Beek. Wilhelmina Maria, d. van Cornelis Johannes Diederik vau Eek en WilheLinina van Eek. 27 Febr., Al bertus, z. van Willem Mandersloot en Clasina Kortes. Ondertrouwd: 26 Febr., Alphonsius de Waal en Gerritje Hermans. Overleden: 20 Febr., Henri Johannes Steppe, 2 j. 21 Febr., W illempje Florijn, 22 m. Johanna Smit, 71 j. wed. van Johannes Biermans. 22 Febr., Een lev. aang. kd. m. g. van Gerrit van Duinen en Hendrika Collet. Gerritje de Ruiter, 67 j., wed. van Jacob van Keulen. Adam Veldman, 83 j. echtg. van Sophie Meijer. 23 Febr., Willem Mosterlman, 43 j. echtg. van Aartje Tameling. Willem Veen, 68 j. echtg. van ^Geertruida Buis. 24 Febr., Christina Vredeling, 33 j. ongeh. Karei van Daal, 7 m.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2