Gemengd Nieuws. Officieel© Publicatie. Advertentiën. VAN DAAL en PRINS. VERKiÖOPEN Plaatselijke berichten. V erkooplocaal JUBELEN, De schoorsteen werd tot aan het dak verbrijzeld. Zonder verder eenige schade te veroorzaken baande de bliksem zich langs het inwendige van den schoorsteen een weg naar den grond. De bliksem is eergister geslagen in de bouwwoning van Teunis Schouwenburg, aan den Schenkeldijk onder 's-Gravendeel. De woning stond terstond in lichtelaaie. Te Oisterwijk werd het hotel de Zwaan door den bliksem getroffen, doch zonder brand te veroorzaken. Ook te Jerseke woedde een hevig onweder, waarbij de bliksem een man op straat doodde en brand deed ontstaan iri het rieten dak van een boerenschuur. Deze brand veroorzaakte evenwel weinig schade. Te Harderberg is de bliksem in den toren der pas voltooide kerk der Ned. ger. gem. geslagen, zonder echter veel schade aan te richten. Te Heemse sloeg de bliksem in den toren der Ned. herv. kerk en baande zich langs het dak een uitweg door de kerk zonder brand Ie veroorzaken. De schade aan het dak van den toren is nogal van beteekenis. Ten gevolge van het onweder ontstond ook biand in de landbouwers woning van E. Schulte te Heemse: de brand werd echter in het begin gestuit. Te Veeningen werd de boeienbehui- zinge, bewoond door J. Bakker en toe- behoorende aan E. ten Kate, door het hemelvuur in asch gelegd. Het vee is geredde woning was verzekerd. Te Wierden is de bliksem geslagen in het huis bewoond door A. J. Hofman. Het huis, dat geheel is afgebrand, was laag verzekerd. De niet verzekerde inboe del is gedeeltelijk verbrand. Te Smilde sloeg Zondag de bliksem iu de woning van J. Oosterwijk. Een hond, die met de bewoners zich in hetzelfde vertrek bevond, werd gedood. Brand is niet ontstaan Boven Seksbierum ontlastte zich een zwaar onweder, vergezeld van hevige hagelbuien. Groote stukken ijs, voortge- zweept door een sterken wind, richten grootte verwoestingen aan in het jonge groen der boomen en in den bloesem der vruchtboom. Geheele velden waren wit van den hagel. Te Kollumerzwaag werd een boeren- huizinge door den bliksem getroffen. Huis en schuur gingen in de vlammen op. Gisterenmiddag te 2 uur is door dr. A. Kuyper, hoogleeraar aari de Vrije Universiteit te Amsterdam, in een der zalen van het llótel des Indes te 's-Gra venhage namens vereerders van mr. L. W. C. Keuchenius, dien staatsman een aandenken aangeboden. Op Koninginnejaardag en twee vol gende dagen (2, 3 en 4 Augustus) zal te Apeldoorn, vanwege de afdeeling Apel doorn der sNederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde," een bloemen tentoonstelling worden gehouden. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is een perceel in de Pouwelaan, on der Nieuwer-Amstel, door een hevigen brand in de asch gelegd en een 4-jarig kind der bovenbewoners, dat in zijn angst naai den zolder was gevlucht, is jammerlijk in de vlammen omgekomen. Uc overige bewoners der bovenverdieping werden slechts met de grootste moeite gered. Ds. J. Enderié pred. te Scharnegou- tum, heeft een benoeming ontvangen tot directeur van het op te richten Christelijk Tehuis te Amersfoort. D. v. Z,H. Onderwijzers-vergadering. Aan de uitnoodiging van dr. K. W. van Gorkum hadden omstreeks 80 onderwij zeressen en ondei w ijzers uit dit arron dissement gehoor gegeven, zoodat de be legde vergadering goed bezocht mocht heeten. Onder de aanwezigen merkten we op, schijnlijk, toch niets verder zou komen. Zijn beschroomd karakter, dat hem tegen eiken stonn deed opzien, bracht er hein toe, om tegen beter weten en wil len in den eersten uitweg te kiezen, Toen Bertha een uur later in zijne kamer kwam en eene hartroerende scène, met snikken en beden en beloften en wat daar ver der toe behoort, speelde, vergaf hij haar aanstonds en later op den dag toen zij, ten bewijze dat alles tusschen ben weer goed was, samen een wandeling door de stad gingen doen, zag hij er even vriende lijk en even verliefd uit als voor den storm. Maar van dien dag af werden in het huis van Baron Bijning geen muziekpar- tijtjes meer gegeven. Melcher opende hoe langer zoo min der zijn prachtige vleugel, waaruit hij voorheen zulke heerlijke tonen wist te lokken. Hij kon niet spelen als Bertha erbij zat; haar onverschilligheid werkte afkoelend op hem, ontstemde hem. Het scheen hem toe, dat hij het heerlijkste en schoonste dat in hem was ontheiligde, door het aan haar bespottelijke critiek bloot te stellen. Wordt vervolgd den heer Fabius, inspecteur, den heer Nijland, districtsschoolopziener en den heer Celosse, wethouder van Amersfoort, benevens vele leeraren bij het middelbaar en hooger onderwijs. De voorzitter wees in zijne openingsrede op de belangrijkheid van de te bespreken onderweipen en gaf in de eerste plaats liet woord aan den heer F. Wesseling. voorheen hoofd eener school, thans leeraar aan de H. B. S. om tde vrije en orde oefeningen der gymnastiek" in te leiden. Spr. begon met enkele geschiedkundige bijzonderheden omtrent de beoefening der gymnastiek bij de Grieken, Romeinen en Germanen en wees er op, wat in het be gin dezer eeuw Guthsmuihs en Jahn voor de gymnastiek geweest zijn. Adolf Spiess werd vergeleken met Jahn. Had deze ge ijverd voor militaire gymnastiek, gene wilde door de oefeningen de wilskracht ontwikkelen, de gezondheid bevorderen. De Duitschers zijn echter niet vrij geble ven van overdrijving. Zoover is het echter in Nederland niet gekomen. Eerst in 1863 werd het vak voor de middelbare school verplichtend gesteld. De maatschappij tot Nut van het Alg. richtte scholen op en eindelijk zullen op 1 Jan. 1893 de vrije en ordeoefeningen tot de verplichte leer vakken op de lagere school behooren. Achtereenvolgens beantwoordde Spr. eenige door hem gestelde vragen; als: »Kan ieder onderwijzer de oefeningen leiden?" en «waar zullen die oefeningen gehouden worden?" Op de eerste vraag volgde het antwoord: «Niet ieder onder wijzer is daaitoe in staat. Opleiding is gewenscht. Ieder trachte er naar, eene aanteekening voor de vrije en ordeoefe ning op zijne acte te verkrijgen. Hoogst ver derfelijk achtte Spr. het als de oefenin gen in het gewone schoollocaal gehouden werden. Het is zeer nadeelig voor den leerling in het met bedorven lucht be zwangerde locaal te gymnastiseeren. Een flinke speelplaats, gedeeltelijk overdekt, of een ledig locaal of een breede gang is de aangewezen plaats. Vooral werd gewezen op het hooge belang van het gymnastische spelvoor de jongste school kinderen is het eene heerlijke afwisseling. Spr. hoopte, dat het volk meer en meer het hooge belang van de beoefening der gymnastiek zal gaan inzien. De heer Nijland wees er met nadruk op, dat het zeer verkeerd is, de oefenin gen in het schoollocaal te houden. Hij betreurde het, dat het Kon. Besluit van 1880, omtrent overdekte speelplaatsen bij de scholen, doodgedrukt is en ried den onderwijzers aan, die oefeningen desnoods in een breeden gang te houden. Nog andere sprekers wezen op moeie- lijkheden bij de uitvoering. De heer Fa bius was echter van gevoelen, dat het onderwijs zeer goed kan gegeven worden. De ouders kunnen voor hunne kinderen vrijstelling verzoeken, maar alle kinderen zullen er gaarne aan deelnemen. Den jon gen onderwijzers vooral ried hij zich goed te oefenen, zoodat ze in het bezit van eene aanteekening komen. Nadat de inleider in het kort de ver schillende sprekers beantwoord had, was aan de orde het tweede punt: uHet tee kenonderwijs op de lagere school." De heer Wesselirg leidde ook uit punt in en zette op degelijke wijze het belang van dat onderwijs uiteen. Toch wijdde hij er minder woorden aan dan aan VI. punt, zeker in de meening verkeerende, dat het niet noodig was, iemand van de waarde van het teekenonderwijs te over tuigen. Zijn historisch overzicht was kort. Spreker stond stil bij de stellingen, door de Ned. Ver. Teekenonderwijs in het licht gegeven. Deze droegen zijne goedkeuring weg. Van het gebruik der teekencahiers, vooral diemetruitjes toonde hij zich een tegenstander. De waarneming en de oefening van oog en hand is hoofd zaak. De heer Hoenkamp, uit Utrecht, die verzocht had bij de vergadering tegen woordig te mogen zijn, bevestigde wat de heer Wesseling gezegd had, wees er op hoe nadeelig het op ruitjes teekenen voor de oogen is, en gaf enkele mede- deelingen omtrent leergang en leermid delen uit zijne ervaring ten beste. De heer Nijland roemde op Utrecht als de stad, waar de jeugd voldoende teeken-on- derwijs ontvangt. Toch is het wensche- lijk, niet te overdreven in onze eischen te zijn. Voldoende is het, wanneer in elke klasse ongeveer anderhalf uur 's weeks teekenonderwijs gegeven wordt. Hoewel de inspecteur het in vele opzichten eens was met de verschillende sprekers, gaf hij als zijn gevoelen te kennen, dat het op ruitjes teekenen vooral voor leerlingen van de dorpsschool met weinig hulp is aan te bevelen. Eenige onderwijzers uit Oost-Vlaanderen hadden dit ook als hunne meening te kennen gegeven. Ook deelde de heer Fabius mede, dat het gevoelen van den minister was, het teekenonder wijs aan de jongens te geven, wanneer de meisjes handwerkonderwijs genieten. Niet dat teekenen voor meisjes onnoodig is, maar in scholen met weinig hulp is dit de beste regeling. Nadat nog enkelen het woord hadden gevoerd, werd de vergadering met de gebruikelijke plichtplegingen gesloten. Utr. Ct. Maandagmorgen viel een knaapje van een der Havikbewoners, ongeveer 7 jaar oud, al spelende in 't water. Pil. Manné, schuitenvoerder, die toevallig al daar een schuit turf vervoerde zag het knaapje vallen, gebruikte fluks zijn duw- boom als polsstok, sprong gekleed te water en redde den kleinen drenkeling 'uit zijn hoogst gevaarlijke toestand. De wakkere Ph. Manné verdient daardoor zeker den dank der ouders als ook van zijne medeburgers. Woensdag II. werd op de Anna Paulowna bewaarschool alhier, door de dames van kleeding uitgedeeld: 69 jurken, 26 boezelaars, 55 kielen, 8 broeken, 14 hemden en eenige boekjes. De Rechtbank te Utrecht behan delde Maandag, o. m. de navolgende strafzaken J. H.. won. te Amersfoort bekl. van strooperij met behulp van een kruiwagen alhier gepleegd, zag ter wille daarvan tegen zich een eiscli stellen van gevan genisstraf voor den tijd van 10 dagen. Uitspraak over 14 dagen. C. H. en M. de W. beiden te Amers foort, zijn bekl. van mishandeling van een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bediening, aldaar ge pleegd. Van wege de vriendschap en familie-betrekking waren deze bekl.. die beiden een borreltje nop hadden", aan welks invloed zij zegden niet gewoon te zijn, gearmd door Amersfoort's straten getoogen, terwijl C. H.'s vrouw die mede op de partij was geweest, volgde en er blijkbaar geen kwaad in zag, dat neef en nicht zoo vertrouwelijk samen gingen, niettegenstaande bekl. M. d. W. (als nicht gesignaleerd) als niet gunstig bekend staande door den getuige,, den mishan delden ambtenaar werd aangeduid. Toen deze ambtenaar hen tot rust wilde brengen, verzetten zij zich door trappen en schoppen, terwijl de 2e bekl. boven dien nog haar pantoffel uittrok en er hem slagen op het gezicht rnee toebracht. Voor deze handelingen werd tegen beide bekl, geëischt eene gevangenisstraf van drie weken, waarover de rechtbank over 14 dagen uitspraak zal doen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op een pas verschenen zeer nuttig werkje, keurig in uitvoering en zeer goedkoop, slechts 50 cent. Uitgever Blan kenberg Comp. te Leiden, getiteld: De Stenographie, voor algemeen en bij zonder gebruik, met eenige op- en aan merkingen over de op de Nederlandsche taal toegepaste stelsels doorH.J. van den Berg. De schrijver zegt in zijn voorrede het navolgende Met dit geschrift wordt de aandacht ge vraagd voor een slechts weinig, en dan nog in vele gevallen onjuist gekende zaak, n. 1. de Steno graphie of Snelschrijfkunst. Dit schrijven heeft dan ook zijn ontstaan alleen te danken aan het feit, dat verreweg de meesten geheel onbekend zijn met de zaak, die hier ter sprake wordt ge bracht, maar die niettemin in den laatsten tijd ook in ons land rneer en meer de aandacht begint te trekken, hoewel zij tot voor korten tijd bij het groote publiek nagenoeg onbekend was. Hoe ge ring die bekendheid echter nog steeds is valt hier uit op te maken, dat van de vele personen, die ik over de zaak sprak, de meesten zelfs oog nooit haren naam gehoord hadden. Niettegenstaande het groote voordeel, dat het gebruik der Steno graphie oplevert is liet getal harer beoefenaars buiten de Stenographische Inrichting der Staten- Generaal nog veel geringer dan het getal van hen, die wel eens iets over Stenograhie hebben verno men. Behalve die onbekendheid is daarvoor echter nog een tweede oorzaak n 1. het bestaan van ge heel verkeerde begrippen over de Stenographie, waardoor vele afgeschrikt worden om voor het aanlecren dier kunst eenigen tijd en moeite op te offeren. Bij deze twee redenen onbekendheid en dwaalbegrip, die een algemeene invoering der Sten. belemmeren, dreigt in de laatste jaren een derde te komen, die nog het meest te vreezen is n.l. de verdeeldheid. Sedert eenige jaren toch zijn pogingen aangewend om vreemde stelsels (het En- gelsche van Pittman, en de twee Duitsche stelsels van Gabelsberger en Stolze) op onze taal toepas selijk te maken. Hoezeer nu ook die pogingen ge tuigen voor de meerdere aandacht, die men ook ten onzent aan de zaak begint te schenken, en hoezeer zij wijzen op een drang naar meer alge- rneene beoefenmg en toepassing der Stenographie, hebben zij deze toch stellig niet in de hand ge werkt. Ik geloof, dat het resultaat van een der gelijk streven op dit oogenbkk grooter zou ge weest zijn, wanneer de arbeid, door bedoelde po gingen vertegenwoordigd, was aangewend tot meer dere bekendmaking van ons stelsel en tot opwek king voor de beoefening daarvan. liet doel van dit schrijven is dus tweeledig. In de eerste plaats, de Stenographie meer en beter te doen kennen en het groot nut van haar gebruik beter te doen inzienvelen toch, niet onbekend met het bestaan der zaak, blijven haar groot belang ontkennen. Eenige nadere toelichting is dus zeker met overbodig of misplaats; en van de laatst bedoelde personen vraag ik gaarne de aandacht voor een kleine bestrijdmg. In de tweede plaats is de bedoeling van dit schrijven de verdeeldheid, zoo niet geheel op te heften, dan toch zooveel mogelijk te beperken. Ik heb dit dubbele doel trachten te bereiken door het schrijven van twee opstellen waarvan het eerste bevat eenige aanwijzingen omtrent A. het begrip der Stenographie, B. haar doel en toepassing, C. de wijze van aanleeren met de weerlegging van eenige tegen de aanleeruig en het gebruik van Sten. aangevoerde bezwaren, en D. het belang, dat zij bij meerder gebruik voor velen heeft. Het tweede opstel daarentegen is gewijd aan een verhandeling over vreemde stelsels, voor zoover zij op onze taal zijn toegepast, teneinde ieder kunne oordeelen over de meerdere of mindere voortreffelijkheid van ons Nederlandsch stelsel tegenover die van het buitenland, welke voor onze taal pasklaar zijn gemaakt. 333ste NTAAT!üLOTEl{I.I. Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 20 Mei. (950 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs vau f20© op No. 7481 Prijzen van f7© 1290 7492 7728 7744 13624 13630 13665 14430 en 14450. Te zamen 12 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 1287 6408 6417 7402 7439 7444 7493 7497 7499 7505 7770 11901 13511 en 13568. Jan. Bij de arbeiderskwestie denken de meeste menschen aan personen, die voor een dag- of weekloon werkenmaar er mocht ook wel eens gedacht worden aan de werklieden, die voor een jaarloon ar beiden. Piet. Dan bedoel je zeker ambtenaren bij den staat, gemeenten en maatschap pijen. J. Dat heb je maar netjes gevat. P. Bij den staat en bij maatschappijen zijn toch ambtenaren, die wat ruim wor den bezoldigd. J. Juist, en voor die schiet er gewoon lijk nog heel wat kaplaken over. P. Wat zeg je J. Bij menige maatschappij krijgen som migen die aan 't hoofd staan een zwaar inkomen, en hebben toch een minder moeilijken en ingespannen arbeid te ver richten dan een aantal hunner onderge schikten. Waarom gunnen zij nu van de buitenkansjes niet hel grootste deel aan hen, die het eigenlijke werk doen P. Zij zullen de ouderwetsche leer zijn toegedaan, dat ieder voor zich er maar van halen moet wat hij kan. J. En dat praat dan nog van philanthro pic en humaniteit. KERKNIEUWS Ned. Herv. gemeente: Beroepen: Te Cats en Kropswolde, G. Timmer, cand. te Alkmaar. Te Wilhel- minadorp, F. Ch. Geerling, cand. te Utrecht. Te Schoonrewoerd, E. Weidner, te Altforst. Te Heino, J. P. van Melle, cand. te Groningen. Te Kortenhoef, D. OziDga, cand. te Niewer-Amstel. Te An keveen, K. A. de Groot, te Naaldwijk. Te Birdaard en Lunteren, J. C. G. Go- bius du Sart, te Benthuizen. Te Kuinre, Gelselaar en Kollumerzwaag, A. M. Bloem, cand. te Utrecht. Te Berlikum, J. Vonk, te Oldebroek. Te Hemmen, P. J. van Melle, cand. te Bergen op Zoom. Te 's-Heer-Ilendrikskinderen en Wissekerke, K. A. de Groot Az., cand. te Utrecht. Te Heerjansland Bar en Latum, A. J. Rooze- meijer, cand. te Arnhem. Te Wichmond en Wanneperveen, G. Boersma, cand. te Utrecht. Te Wijckel-Gaasterland, D. On- zinga, cand. te Niewer-Amstel. Aangenomen: Naar Wognnm en Wadway, door A. M. A. Reynders, te Aartswoud. Bedankt: Voor Oud-Beierland c. a., door H. Doornveld, te Huizen. Voor Ede, door E. E. Gewin, te Utrecht. Voor Ou- dehaske, Oosterland, Zwartsluis en Leer- sum, door J. P. van Melle, cand. te Gro ningen. Voor Leiden, door IJ. Bootsma, te Zoeteimeer. Voor Exrnorra en Allin- gawier, doer G. Salomons te Nieuwe- Pekela. Voor Akkerwoude c. a. door Tap te Baambrugge. Voor Venhuizen door P. Proost te Koog aan de Zaan. Voor Vinke- veen en Demmerik, door J. Beijer, te Hierden. Ned. Ger. Kerken. Beroepen: Te IJselmonde, J. J. A. Ploos van Amstel, te Reitzum. Bedankt: Voor Vlaandingen, door G. Vlug, te Leiderdorp. Voor Hilversum (2de maal) en Maassluis, door G. H. van Kasteel, te Kollum. Voor Oudshoorn en Scheveningen, door W. Mulder Jr. te Harderwijk. Beroepen: Te Leens, J. van Haerin- gen, te Werkendam. Een zwaar onweer heeft Zondag boven Brussel en omstreken gewoed Eene hoeve te Watermael, die door den blik sem getroffen werd, is gedeeltelijk afge brand. Te Biussel hoorde men schrikke lijke donderslagen, doch er werd geen schade aangericht ofschoon mer. zelden geweldiger regenvlagen zag. De wande laars, op de boulevards werden natuur lijk door dit weer op heel onaangename wijze verrast. Treurig voorval. Vrijdag jl. waren de reizigers, die in den trein zaten van Berlijn naar Frankfort a/d Oder, getuige van een vreeselijk schouwspel. Even voor genoemd station werd plotseling geremd, terwijl een doordringende kreet door de lucht klonk. De trein hield stil en allen stapten uil, om te zien wat er was voor gevallen. Een vreeselijk schouwspel vertoonde zich toen voor hun oogen. Een baan wachter was door den trein overreden en letterlijk vermorseld. De machinist had gezien, dat hij de lijn wilde overste ken om een kind te redden, dat langs den weg speelde en het naderen van den trein niet scheen te bemerken. De machinist remde oogenblikkelijk, doch te laat. De arme man werd het slachtoffer van zijn moed, terwijl het kind hoegenaamd geen letsel bekwam. Een paar dames vielen in onmacht, bij het zien van het verminkte lijk des baan- wachteis. Door een en ander werd de reis geruimen tijd vertraagd. Dezer dagen stortte in een fort bij Na men het gewelf boven een regenbak in, hetgeen een aantal menschen het leven kostte. Het onheil werd veroozaakt door zware wagens met materiaal welke op- rails over den regenbak liepen. Een der werklieden nu was er in geslaagd zich aan de rails vast te grijpen en zoo den doodelijken val in de diepte te verhoeden. Voordat hij naar bovenkon klimmen rol den echter ettelijke wagens aan en hij zag het oogenblik aankomen, waarop hij zich zou moeten laten vallen of hem de vin gers zouden verbrijzeld worden. Het angst zweet brak hem uit. Daar hoorde hij een luid rumoer en een oogenblik later werd alles stil. Hij werkte zich in allerijl om hoog en zag, dat de wagens nog even bijtijds van het spoor waren geloopen. Half schreiend van ontroering verhaalde hij zijnen toegeschoten kameraden hoe hij behouden bleef. Vreeselijke zelfmoord. Verleden week werd een man te Parijs plotseling wak ker, doordat hy gerucht in de slaapkamer hoorde. Rondziende, zag hij bij het raam zijn vrouw staan in nachtgewaad met een lang mes in de hand. Duidelijk hoorde hij haar zeggen: «Vaarwel voor altijd!" Daarna strekte zij de hand uit en voor aleer hij kon toeschieten om haar tegen te houden, had zij zich bet mes tot aan het heft in de borst gestoken zoodat hij zijn vrouw stervende in zijn armen op ving. De dood volgde bijna oogenblikkelijk. Reeds eenigen tijd geleden had dezelfde vrouw getracht een einde aan haar leven te maken, door zich met haar kinderen in de Seine te werpen, waarin zij echter door voorbijgangers werd verhinderd. De ongelukkige maakte in den laatsten tijd misbruik van sterken drank. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gezien art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap Brengen ter openbare kennis, dat een verzoekschritt om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein hij hen is ingekomen van B. J. Stronkhorst, in het perceel wijk F, No. 124. Amersfoort, den 17 Mei 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, W. A. CROOCKEWIT, De Secretaris, Weth. I". Br. W. L. SCHELTUS. *t* Heden overleed, te Utrecht I I onze geliefde.V»iifër en Behuwd vader antonius Joannes boekelman f I in dep ouderdom van bijna 801 Ijaren. G\J. Ph. L. BOEKELMAN M. J\M. BQJütELMAN— CE H0f'o/ Amersfoort', 17 Mei 1890. De deurwaarder D. C. PRIN'S te Amersfoort zal in bovengenoemd locaal ad. Krompiestraat aldaar op Donder dag 29 Mei 1890, 's ipoigens 9 nar precies, con tan t.-' Eene aan zinlijke partij nioderue en goeM onderhouden uit een deftig en inboedel, waaronder: 4 mahoniehouten Linnenkas ten, 3 Penantkasten, Secretaire, Chiffo- nière, Ladetafel, Schrijfbureau, Tafels, Canapé's Fauteuils, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Gravures, Vélocipède (byci- cle), Vloerkleeden, Karpetten, Loopers, 4 beste Bedden met toebehooren, Cylin- dermangel, Kachels, Fornuis, geëmail leerde Ijzerwaren en verder klein Huis raad. Daags te voren te zien.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2