Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten Ingezonden. ADVERTENTIËN. De heer J. van 't Lindenhout zegt in een voorloopig verslag over het laatste boekjaar over de Weesinrichting te Neer bosch. Wij leven nog eiken dag van het geen de Heere God ons zendt. Wat als vaste bijdragen voor de verpleging van kinderen in de inrichting wordt verkre gen, bedraagt geen 20 pCt. van wat voor onderhoud noodig is. Al het overige is ontvangen van liefdegaven. Het getal wee zen, die dit jaar zijn opgenomen, was veel grooter dan eenig jaar te voren. Het bedraagt bijna 200. Vari drie vierden van de kindeien, die in de weesinrichting ver toeven, zijn de ouders aan tering over leden, toch bedragen de sterfgevallen dit jaar maar 1 pCt. Bij de epidemie van de de influenza waren ruim 300 weezen ziek maar geen enkele is er aangestorven. Op de werkplaatsen is het getal wee zen van de inrichting die een handwerk leeren, geklommen lot ruim 200 jongens. Het nieuwe weeshuis wordt snel opge bouwd door de weesjongens onder leiding van den Mr. timmerman. Gedurende het boekjaar werd een tuin van75aienaan gelegd en werden 200 boomen geplant Voor de wasscherij werd een nieuwe stoommachine met 9 paardenkracht en een nieuwe cilinder met toehehooren, ont vangen. Het getal leeilingen op de scholen bedraagt bijna 500. Van de wezen, die de inrichting verlaten hebben, ook van hen, die naar Amerika en Zuiö-Afrika vertrokken, werden goede berichten ont vangen, De jaarvergadering wordt gehouden op Woensdag 11 Juni. Ds. van Hoogenhuize uit Nijmegen heeft op zich genomen de feestrede te houden. Eergistermiddag werd te Utrecht ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr. L. E. Bosch, vroeger eigenaar en hoofdredacteur van het Utr. Dagblad, voor eenige maanden te Algiers door een noodlottig toeval om het leven gekomen. De fraaie kist, waarin het lijk was ver zonden, was met kostbare bloemen en kransen bedekt en werd aari het station van den Rijnspoorweg opgewacht door tal van familieleden, vrienden en betrekkin gen. De stoet trok door de Korte Nieuw straat voorbij het vroegere redacliebureau van het Utr. Dagblad en daar stond het geheele, op dat oogenblik beschikbare personeel geschaard, om eene zichtbare hulde aan den vroegere chef te brengen. Op de begraafplaats zelve was eene groote schare belangstellenden aanwezig en werden door ds. Van Eyk in eene tredende rede de verdiensten van den overledene herdacht. De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 25 tegen '10 stemmen verwor pen het voorstel-Heineken c. s., om in zake de tramaangelegenheid tot naasting over te gaan en zelf de exploitatie ter hand te nemen. Uit Voorthuizen wordt gemeldt: Naar men verneemt heeft wijlen dr. van den Bei gh aan de Ned. geref. gemeente alhier vermaakt f5000 voor het bouwen eener kerk en pastorie, f3000 voor wel licht te maken gerechtskosten, en f2000 voor de scholen met den bijbel ter dezer plaatse en Zwartebroek, benevens eene jaarlijksche bijdrage aan ieder der beide scholen van f300, tot zoolang de beide nagelaten kinderen meerderjarig zijn. Onze stadgenoot de 1. Luit. Dr. Pronk, officier van gezondheid, is door Z. M. den koning tot den rang van kapi tein bevorderd. Ter gisteren gehouden veemarkt, waren ongeveer 20 runderen aangevoerd. Guste koeien f120 a f170; kalf koeien f180 a f230; kalfvaarzen f 140 a f165. De gemeenteraad hield Dinsdag eene vergadering. Daarin werden vastge steld ontwerp-besluiten tot af- en over schrijving van posten op de gemeente- begrooting voor 1889. Bij de behandeling er van merkte de heer v. d. Wall Bake op, dat weder gewone uitga'en met buitengewone inkomsten waren gedekt, en vroeg nadere toelichting van de oor zaken der overschrijding van den post voor brandweer uitgetrokken, met f969,39'/2 De Voorzitter verklaarde zich bereid, die nadere toelichting in de volgende verga dering te verstrekken, waarna het ont werp werd aangenomen, en daarna een voorstel tot af- en overschrijving van posten op de begrooting der dienstdoende schutterij voor 1889. Zonder hoofdelijke stemming vereenigde de raad zich met voorstellen van burg. en weth. ter voor ziening in het onderwijs aan de school 3. soort (Koningstraat), tengevolge van een aan het hoofd dier school, den heer J. Radersma, verleend zesmaandelijksch verlof tot herstel van gezondheid, en tot tijdelijke uitbreiding van liet onderwijzend personeel aan de school 3. soort (Koe straat), tengevolge van de sterk toege nomen bevolking dier school. Deze tijde lijke uitbreiding werd voorgesteld met het oog op de omstandigheid, dat bij de aanstaande nieuwe onderwijs-regeling waarschijnlijk vele leerlingen die school zullen verlaten. De raad stelde de bezol diging van de lijdelijk aan te stellen onderwijzers vast op een bedrag van f 500 per jaar berekend. De jaarwedde van den onderwijzer aan de school 2. soort C. J. F. Prins en van de onderwijzeres J. van Goor, aan de school 3. soort (Koning straat), werden met f50 verhoogd, en vastgesteld voor de eerste op f650 en voor de tweede op f725. Met 6 legen 4 stemmen vereenigde de raad zich met een voorstel van B. en W. tot het plaatsen van eene pomp aan de „Koppel." Of zij zal worden gesteld aan den grooten of kleinen Koppel, werd, op voorstel van den heer v. d. Wall Bake, aan B. en W overgelaten. Het voorstel was een gevolg van een schrijven der gezondheids-commissie, waarin op de wenschelijkheid wordt gewezen aldaar èn voor de omliggende bewoners èn voor de vele schippers, die zich daar van wa ter komen voorzien, goed drinkwater beschikbaar te stellen. Een voorstel van B. en W. tot bestra ting in waalklinkers van dat gedeelte van het Stationsplein (Centraalspoor), hetwelk gelegen is tusschen den westge vel van de goederenloods, aan den uit gang van het perron en de westzijde der marquise, werd aangenomen. De omstan digheid, dat herhaaldelijk, en vooral bij regenachtig weder, de toestand van dat gedeelte van het plein aanleiding tot klachten gaf, deed B. W. er op bedacht zijn, om tegelijk met de bestrating van liet Smalle pad, ook tol bestrating van dit pleingedeelte, over eene oppervlakte van 421 M2. over te gaan. En ten slotte nam de raad een voor stel van B. en W. aan tot verbetering van den toegang voor het vervoer der privaattonnen naar de schuit achter den Lieve Vrouwetoren. Daartoe zal de door de gemeente aangekochte woning aan de Breedestraat dienstbaar gemaakt worden en de puinplauts op de grens van het erf dier woning worden afgescheiden van bedoelden inrijweg. Tengevolge van dit besluit zal de schuit, die thans in het Havik wordt aangetroffen, naar de Sin gelgracht, achter den L. V. toren worden overgebracht. Mededeeling werd gedaan van de goed keuring van het oorspronkelijke kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1890, en werden overgelegd het verslag van den toestand der gemeente over 1889 en van onderscheiden instellingen. Een brief van den luitenant-kolonel, comman dant van het le bataljon van 't 5. regi ment infanterie, waarin dank betuigd wordt voor de wijze waarop dat bataljon op 30 April II. is ontvangen, werd voor kennisgeving aangenomen en hierna de vergadering door den voorzitter gesloten. 333ste STAAIüHiOTEKIJ. Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 22 en 23 Mei. (1900 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs van flOOO op No. 1293 Prijzen ran f 70 3949 6404 6405 7458 7707 7757 7758 7797 11950 11959 13529 14424 en 14442 Te zamen 14 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken; 1254 1268 1273 3944 3947 3950 3966 3968 3972 3974 3975 3986 6409 6411 6456 6459 7403 7408 7414 7428 7430 7451 7462 7488 7704 7708 7710 7712 7720 7725 7764 7785 7791 1191511937 11952 11963 11969 11973 11982 11987 11990 13501 13524 13534 13545 13554 13569 13593 13595 13600 13608 13612 13616 13617 13622 13644 13649 13655 13660 14413 14414 en 14449. Volgende trekkingen geschieden 27 30 Mei en 3—7 Juni. Behalve prijzen van f400, f200, f 100 en f 70 zijn nevens de premiën van f 30.000 en f 3 000 iugebleven de hoofdprijzen van f 100.000, f 50.000, f25.000, f2.000, 3 van 1500 en 28 van 1000. Baaro. Woensdagavond, omstreeks half tien riep de voor ons zeldzame brand klok de inwoners bijeen om een uitge broken brand te blusschen. Weldra was een stroom volks op de been, die zich naar de Eemnesserweg spoedde waar het heette een villa in brand te staan. Geluk kig was het slechts een stathuis, dat ook eenig pluimvee bevatte. Een dertigtal kip pen en een hondje zijn in de vlammen omgekomen. Dank zjj het stille weder en de aanrukkende brandspuiten, werd de belende villa bewaardde stal echter is tot de grond toe afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De heer G. A. Bosch, hoofd van het instituut Eikenhorst alhier, is benoemd tot arrondissements-schoolopziener te Dedemsvaart. De bekende villa Peking behoort eeds tot de geschiedenis; gister werd de laatste afbraak verkocht, waaronder ook de beide houten leeuwen. De nieuwe woning schijnt nog trotscher te worden dan hare voorgangster; ten minste het gedeelte dat reeds af is, geeft ons reeds een gunstigen indruk. Bnnselioteu. Door een visscher uit deze gemeente is in de Zuiderzee opge- vischt een zwaai scheepsinker, met ijzeren stok en drie vadem ketting. Hoogland. Donderdagavond onge veer negen uur werd de buurtschap „de Bi and" opgeschud door het geroep om hulp. Door de duisternis misleid, (er is al daar geen enkele lantaarn), geraakte de gemeentebode te water. Door spoedig toegeschoten hulp werd hij uit zijn nete lige toestand verlost. Bij de herstemming op 20 Mei is tot lid van den gemeenteraad gekozen de Heer J. Schoonderbeek Tzn. met 51 van de 81 uitgebrachte geldige stemmen. Tot Onderwijzer alhier is benoemd de Heer D. Bos te Putten, No. 1 der voordracht. Een lijkoven in NederlandDe var kensvlekziekte komt weder in Doesburg voor en heeft één slachtoffer gemaakt. Hel lijk is in een retoit der gasfabriek gestopt en is tot asch verteerd. Ouderwetsche belastingen.Wanneer tegenwoordig eene regeering genoodzaakt wordt, om de staatsinkomsten in even wicht te houden, van noodzakelijke be- noodigdheden belastingen te heffen, dan wordt daarover vaak gesproken en gemop perd. alsof dat nu eenmaal een grap was van de heeren uit den Den Haag. En toch werden vroeger op het stuk van belas tingen nog wel vreemder dingen vertoond Zoo betaalde men onder Frederik I vaq Pruisen jaarlijks drie daalders, om eene pruik te mogen dragen. Wilde men wat goud- of zilverborduursel op zijn kleed hebben, dan kostte zulks weer een daalder. Wanneer men wilde rijden en dan van het straatplaveisel gebruik ina- ken, betaalde men vier daalders belasting. Veroorloofde men zich de weelde van koffie, thee of chocolade te drinken, dan werd men tot twee daalders belasting verplicht. Zelfs moest men voor hoeden, kousen, laarzen en pantoffels betalen. Het zoogenaamde kopgeld, dat van ieder burger geheven werd, was wel het drukkendste en beliep o. a. voor den ko ning 4000 en voor de koningin 2000 daalders. Merkwaardig vooral was de belasting op de jonge meisjes, die voor alle ongetrouwde van 20 tot 40 jaar een daalder per jaar bedroeg. Zeldzaam millionnairl Een oud-too- neeldirecteur. die als millionnair sterft, is iets, dat wel tot de zeldzaamheden be- hooren zal. Het geval heeft zich nochthans voorgedaan te Berlijn. De heer Rosenthal, oud-directeur van het nnational theatre" aldaar, is dezer dagen overleden, nalatende meer dan twee millioen mark. Hij had zich echter dit vermogen niet verworven gedurende zijne directeursloopbaan, maar hij was in 1875 gehuwd met eene reeds bejaarde schatrijke weduwe. Rosenthal was in zekeren zin een origineel. Hij heeft nooit plaats willen nemen in een spoor wegcoupé of een tramrijtuig, waarvoor hij een geheime vrees scheen te hebben Zijne fortuin komt nu aan verre bloed verwanten, waaronder zich bevindt de heer Paradies, directeur van den schouw burg te Moskou. Het Chineesche varken. Deze soort van de morsige viervoeters is veel kleiner dan de Europeesche, heeft een ingevallen tug, een korten, dikken nek, korte pooten en een gezicht vol rimpels. Een andere eigenaardigheid van het Chineesche zwijn is, dat dieren, die in zekere deelen van het land inheemsch zijn, meestal een be paalde kleur hebben. Omtrent deze dieren is het bijgeloof in den lande algemeen verspreid. Zoo raadt men het bijv. alge meen af, vleesch te eten van zwijnen, die witte pooten en donkere hoeven hebben. Speenvarkens schijnen in het Hemelsche rijk een der meest geliefde lekkernijen te zijn; deze worden echter niet beneden het jaar geslacht. De Chinees gelooft, dat het zwijn erg op regen gesteld is en dat men zijn grootte verdriedubbelen kan, door het met de gekneusde bladeren van den Tzuboom te voeden. Ook moet het zwijn gaarne naar de sterren kijken, maar die dweperij van het dier heeft eene ziekte tengevolge, die bij de Chi- neezen bekend is, onder den naam van »Mi-Sin," d. w. z. arijst-korrelziekte." Deze ziekte is waarschijnlijk onze trichi- nose. De zwijnenteelt moet in China reeds meer dan 5000 jaren oud zijn, en de om standigheid, dat de Chineesche taal onge veer 100 namen heeft om dit dier aan te duiden, pleit er wel voor, dat dit dier er in hoog aanzien staat. Tot de meest karakteristieke namen van dit dier be- hooren de volgende: De mijnheer met zijn zwarten snoet; de zwarte duivel; de zwaarmoedige generaal. Bij feestelijke gelegenheden, hetzij bij huwelijk of begrafenis, mag het dier nimmer ontbreken. Onder de huwelijks geschenken behoort ook een in zijn ge heel gebraden varken, welks staart sier lijk en kunstig opwaarts gekruld en met bloemen versierd is. Dit varken wordt evenwel onder het bruiloftsmaal niet aan geroerd. Mocht het blijken, dat de bruid iemand was, die (zooals wij Westerlingen zouden zeggen) geen oranjebloesem mocht dragen, dan stuurt de bruidegom daags na de bruiloft genoemd zwijn terug, na er den staart te hebben afgesneden. Daarmede geeft hij dan te kennen, dat de ouders der bruid hunne dochter weer kunnen terugnemen. Te Geervliet sloeg Maandag de bliksem door den muur in het huis van den wet houder P. W., en trof zijne vrouw aan het hoofd. Deeenewang werd geschroeid en de hand gewond. Zij is geheel doof geworden. De bliksem verdween door den zolder en het dak. Oleh-leh, April 1890. Geliefde Broeder! «Dat is bericht van broer Ml" zult gij zeggen, als gij dezen ontvangt. Dat hebt gij dan geraden: ik voldoe hiermede aan mijne belofte, u eens mede te doelen, hoe het in Ind'ë zooal met mij gaat. Over de reis zal ik niet veel zeggen, vooreerst omdat zij voor mij wel belang wekkend, maar overigens gewoon en vol strekt niet avontuurlijk was. Wij deden de gewone plaatsen aan: Southampton, Genua, Port-Said, Suez, Aden en Padang wij stoomden langs Gibraltar, Elba, den Stromboli (dien wij in werking zagen) en kwamen na eene reis van 43 dagen te Batavia of eigenlijk te Tandjong-Priok aan. Ten tweede heb ik over die reis al een brief naar huis geschreven, dien gij misschien wel gelezen zult hebben. Te Tandjong-Priok gingen wij op het wachtschip Gedeh. Het verblijf aldaar duurde voor mij van Zondags tot den daaropvolgenden Donderdag. Ik kreeg tijding mij gereed te maken, om naar Atjeh te gaan. Dus naar AtjehDe reis daarheen geschiedde met eene kustboot en duurde tien dagen. Gij weet, ik ben niet klaasachtig uitgevallen, maar an ders.... die reis, dat was er eene om te onthoudenSmerige boel, eten van zoo zoo, de rest naar verhouding. Enfin, 't is voorbij. Te Oleh-leh mocht ik de kustboot vaarwel zeggen en ging over op het stationsschip de Merapi. Na een verblijf van acht dagen aldaar, werd ik overgeplaatst naar Z. M. stoomschip 4de klasse, de Samarang. Dat schip maakt deel uit van het blokkade-eskader langs de kusten van Atjeh. Eerst kruisten wij drie weken langs de Westkust en in dien tijd schoten wij twee prauwen in den grond. Daarna waren wij vier weken in de nabijheid van Telok-Semaweh, eene plaats op de Oostkust. Wij moesten daar alle prauwen, die uit- of ingingen of passeer den visiteeren. Na vijf dagen weder te Oleh-leh geweest te zijn vertrokken wij nogmaals naar de Westkust. Terwijl wij den -31en Maart in eene baai voor anker lagen, bemerkten wij eene inloopende prauw. Wij maakten er met eene sloep jacht op, doch konden ze niet inhalen: zij was in een kleinen inham gevlucht en konden ze daar met de sloep niet bereiken. Wij boden aan ze zwemmende te halen, maar de orders lieten dit niet toe. Daarom maar weer naar boord en nu met eene stoomsloep, barkas en vlet er op los. Onderwijl hadden de Atjehers de prauw gelost en een eind den wal opge haald. Wij naderden zoo dicht mogelijk. Zoodra wij aanstalten maakten om aan wal te gaan, klonk ons een woest ge schreeuw en gebrul van de achter het geboomte verscholen Atjehers in de ooren. De officier vroeg of wij, 3 matrozen 1ste klasse en ik, met de vlet aan land durf den gaan, om eene lijn aan de prauw vast te maken, dan zou de stoomsloep ze afsleepen, als wij met ons vieren dan maar zorgden, dat de lawaaimakers de lijn niet afkapten. Durven of niet durven, daar dachten wij eigenlijk niet aan wij gingen. Eerst met de vlet daarna nog een eindje wadende. Maar wij kre gen de prauw niet, want voor wij aan wal waren, beval de officier ons weder in de vlet te gaan en aan boord te ko men. Hij wilde geen vier menschenlevens opofferen voor eene prauw. Daar mochten wij niet in meespreken, wij hadden te gehoorzamen. Zooveel mogelijk werd toen de prauw door ons vuur vernield. Den 7den April hebben wij weder eens eene prauw in beslag genomen. Daarop zijn wij naar Oleh-leh terugge gaan, waar ik mij thans nog bevind, ge zond als een vischje in het water en met meer schik dan verdriet in het leven. Schrijf eens spoedig terug, mijn adres volgt hieronder. Ontvang deze in gezondheid en zijt hartelijk gegroet van Uw broeder M. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 13 Mei, Hendrika, d. van Hendrikus Collet en Geertje van Keulen. 16 Mei, Jan Marinus, z. van Jan Dieleman en Cornelia de Zeew. Klaas z. van Jo hannes Arlar en Klaartje Dijkhuizen. Adriana, d. van Cornelis de Ruijter en Ca tharine Maria de Bie. 17 Mei, Jan, z. van Cornelia Johannes van Ginkel en Mnr- garetha van Buren. Sara Eleonora, d. van Hendrikus Vredeling en Anna Clara Marga- rictlia de Bree. Franciseus, z. van Wil- helmina van Beek. 18 Mei, Cojneüs, z. van Erris Gaasenbrek en Hendrika van Ot- terloo. Petrus Bernardns Marie, z. van Johannes Theodorus Luijkx en Antonet Koe- leveld. 21 Mei, Johannes Gerardus The odorus, v.. van Johanna Wilhelinina Ruijters. Ondertrouwd: 22 Mei, Gerrit van Dijkhuizen en Jansje te Kulve. Johannes Engel en Maria van do Klashorst. Gehuwd: 21 Mei, Dirk Meester en Jo hanna Francisea Doesburg. Cornelis van Doornik en Johanna de Groot. Bart van Brake! en Bereudina Kemper. Petrus Jo hannes Koch en Anna Schuuring. 22 Mei, Johannes Hendrikus van Oudeniel en Aaltje Mulder. Overleden: 14 Mei, Laurens Anton Jozef van Ruitenbeek, 3 m. 17 Mei, Cornelis van Doesburg, 77 j., wedr. van Belia van Londen. 18 Mei, Johanna Felix 12 m. Hendrikus Louisa Feiten, 4 j. 19 Mei, Cornelia Meijer, 3 m. Nicolaas Brandsen, 50 j. wedr. van Johanna Wels. Hermanus Johannes Oostwegel, 62 j. ongeh. Hendrika Sleeking, 10 j. Een lev. aang. kd. m. g. van Leeudert van Meetoren en Hendrika van Otterloo. 20 Mei, Aaltje Hageman 11 d. 21 Mei, Maria Elisabeth Schetske, 67 j. wed. van Ignatius Mol. 22 Mei, Anna van Brakel, 4 m. Bunschoten. Geboren: 17 Mei, Pieterke, d. van Wulfert Hop en Diewerke Klok. 19 Mei, Johanna, d. van Jan de Graaf en Willempje van de Groep. 21 Mei, Jaan, z van Willem Nieuwboer en Hendrika Evelina van Woudenberg. Ondertrouwd: 16 Mei. Harmen Schaap en Marretje Malestein. 17 Mei, Arend de Graaf en Grietje de Jong. Gehuwd: 17 Mei, Arres Huijgen en Wijmpje van Twillert. Hoogland. Geboren: 22 Mei, Hermanus, z. van II. van den Berg en A. Wallet. Overleden: 16 Mei, Geertje Ebbenhorst oud 8 jaren. Woudenberg. Ondertrouwd: 16 Mei, Andries van de Koot, wedr. van Neeltje van Amerongen 60 j. en Geurtje van Veenhuizen, wed. van Hendrik van Geijtenbeek 60 j. Gehuwd: 16 Mei, Jan Kramer, 28 j. en Clasina Johanna de Kat, 34 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 23 Mei 1890. Tarwe f llogge Boekweit Appelen Peren Kleiaardappclen - Zand Hoeudoreiereu - Boter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge Hazen Wilde konijnon - Tamme Duiven Biggen Schrammen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Guste vaarzen 0.— a f 0.—„- 0.- - 0— - 0.— - 0.- - 1.70 - 3— - 0.90 „- 0— - 0— 0.70 „- 0.40 - 0.40 - 0— - 0.60 - 0—- 0.— - 0-- 0.30 - 0.30 - 6.— - 20.— - 0.- 120.— 180.— 140.— 0.— 0.— 0 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— 0.— per hecto liter. 3 70 p lOOst. 1.15 p. kilo. 0. - p. 0.— p.50 1.80 0.80 0.70 0.— 0.90 0.— 0.— 0.— 0.90 0.80 per paar. 13.— per. stuk - 37.— - 0.— -170. - 230. -165. - 0.— - 0.— - 0.— per stuk. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe; heet. Rogge; heet. Boek weit; heet. Appelen; heet. Peren; heet. Kleiaardappelen120 heet. Zand- aardappelen; 12000 stuks Hoendereieren; stuks Eendeneieren; 1900 kilo Boter; Gevonden op den openbaren weg: Een rijwielsleutel. Een draagzeel. Rechthebbenden vervoegen zich ter te- rugbekoming aan het bureau van politie. V Ondertrouwd CARELJJIfjK VAN KUYK. W JOHANNA MARIA SCHOLTEN. Amersfoort, 23 mei 1890 zutfen, Hartelijken dank aan allen die be langstelling getoond hebben bij de ge boorte van onze dochtert'- Th. J. fHjUNCHI. E. J. BIANCBI— Thies. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen'bij "Set overlijden van onzen geliefden broedden behuwdbroeder de Heer A. D. METHÖTEJjT hetuigt wel- gemeenden dank uit aRer^naam ih-METHORST.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1890 | | pagina 2